De wraak van 'Bonfrère Joe' Deense vrouwen winnen sensationele handbalfinale Zweden finale »s te veel jgeria verrast voetbalwereld met olympisch goud Heksenketel in Lagos J King en hij zich wasten in |hio-rivier, greep Clay de smeet hem in het water, frmee stapte ik weer defi- l uit de blanke droom," zei len. ATLANTA III 96 Ronaldo derde op schutterslijst Argentijnse fan doodt Braziliaan Fair Play-prijs voor Argentinië Argentijnen bestolen Doelvrouwe Susanne Lauritsen en Anja Andersen grote uitblinkers Dood vader zes dagen verzwegen ATLANTA'96 KORT Fernandez en Fernandez blijven heersen Egyptische handballer spoorloos Cuba in honkbal nog steeds de beste NOC/NSF heeft verzekeringspremie eruit Zwemster Poll maakt verboden reclame 'Goud in huis van satan' Roemeen verdient goed aan handel Joyner-Kersee denkt aan nieuwe loopbaan JGUSTUS 1996 MAANDAG 5 AUGUSTUS 1996 ouden medaille ontvan- aaranch (rechts). foto epa im the greatest' en zijn bt voorspelbare sporter; ped Ali verrassen. Voor eeg hij zaterdagavond pauze van de basket- illle uit de handen van pij tot ontroering van de eten in een wegrestau- Sn Louisville. Daar werd de toegang geweigerd, hij naar zijn gewoonte dak breeduit op zijn borst langen. Weer buiten werd hij op gewacht door een blanke motorbende, die de medail le opeiste. Clay en King vluchtten naar werden op de Jeffer- ounty Bridge ingehaald, geheel verwonderlijk wist |zijn belagers te verjagen, zijn medaille was met t besmeurd. am hij de nieuwe medaille blijk bewogen aan. „De tij- lijn veranderd," zei hij na huldiging. Hij trok zich terug in zijn hotel, waar Jnderaar Jack Nicholson wachten. ibinatie foutloos, daarna in de ienwedstrijd één fout en een straf (4,25). En zondag op' ïw vier strafpunten. ..Wo mg ongelooflijk goed, bete haast niet. Het paard ver ide een medaille." Ééns - De voetballers van Nigeria verrasten zaterdag wereld door goud te veroveren in Athens. De hele we- behalve de man die hen naar de top van de Olympus Jeidde, Maastrichtenaar Jo Bonfrère. Hij had niet an- I,bverwacht, zei hij. gelijkmaker van Babayaro uit k aast. De handballers van □na verwees het Gemene- scandinaviërs naar zilver, een werkelijk bloedstol- 1 lege handen achterlieten, bden tot één doelpunt. De hten waren vervolgens weer lesvol, waarna het om-en-om en tot aan het eindsignaal Jtging, 27-26. Trainer Velimir had zijn missie volbracht, vas door de Kroaten voor dit nooi speciaal aangetrokken, naai coacht de Kroaat een clubteam. In de zomerstop hij voor zeven weken uit Kroatië en Atlanta. Met suc- •(Zijn collega Bengt Johansson er weinig aan doen. In de rust ie de Zweed de tactiek bij. hielp redelijk. Na 22-17 ging met zijn team beter. Het |m terug tot 24-23, vervolgens f de marge van één punt ech- bestaan. ter rust begonnen zeven aan de afsluitende serie. Gun kreeg de minste rust. nadeel volgens Tops. „Zeker hitte kan een paard niet in korte tijd herstellen. De an- jn konden allemaal even te- naar de stal. Ik niet. Ik kon de noeidheid bij Top Gun zien- >ij de eerste hindernis gooide veertienjarige paard de balk .igblikkend op het gehele nooi was Tops, die vier jaar den in Barcelona als vijfde ligde, tevreden over zijn pres es. De voorbereiding deed hij ;n in Mexico. Bij Alfonso Ro zijn zakenvriend en eigenaar zijn paarden. De anderen w oloeg zag hij pas op de eerste van het springtoernooi. In de ite kwalificatieronde bleef de jngecalculeer- urraak van jüüfrère Joe', zo- zijn spelers noemen, „akte de Ne- lerlander zoet. De j tegen de Argentijnen bracht 'effionende bondscoach precies „tliij nodig had in zijn perma- gevecht met de Nigeriaanse eid en de media in dat land. frommels een prachtige, ritmische dans „akten de 'Super Eagles' hun jtonde. Afrika feestte, in Lagos jde hoofdstad Abuja zou 24 uur ja een stuk gedronken en op wmmels geroffeld worden. „Ik adronken van geluk", riep de jouwe Ajacied Babangida uit. •jorhet eerst in de geschiedenis akte het zwarte continent een rite prijs in het voetbal. Het ego u Bonfrère werd daarom tot ijnkens toe opgepoetst. Maar hij ;eek er zuinig bij. Het valt ook jjemaal niet mee voor de MW'er an weleer. Waarom toch? ijn spelers hem op »Bon- jre Joe is heel dangrijk voor B," zei Sun- tay Oliseh on- imeer. De «stopper ai FC Köln noemde zijn trainer tactisch zö sterk'. „Bonfrère «ft ons precies de Europese iscipline gebracht die we nodig Hij is een goede organi- ■atoren in zijn tactische aanpak aogeen stuk frisser dan Clemens (esterhof." Iet voetbal van de Nigerianen ■nét er inderdaad zijn in het iantord Stadium; een-op-een lèterin, aanvallend, snel, spec- taculair, met twee en soms wel ter spitsen. De aanmerkelijk de- ensiever ingestelde Argentijnen er problemen mee, maar lachten in de tweede helft op ro an te zitten. in balans lij de rust stond het 1-1, dooreen meg doelpunt van Lopez en de Atlanta (anp) - Ronaldo is als We geëindigd op de topscorer- slijstvan het voetbaltoernooi van Ie Olympische Spelen. De van JSV naar Barcelona vertrokken Braziliaan maakte vijf doelpun ten. lot de twee spelers die boven Ro- uitstaken, behoorde één Bebeto, in de 'kleine tegen Portugal goed voor drie treffers, kwam op een totaal vanzes, De Argentijn Crespo, het 1 seizoen spelend voor .maakte er evenveel. Je productiefste speler van win naar Nigeria staat op de vijfde pats. Dat was Kanu, die Ajax «ft ingeruild voor Inter. De aanvoerder van de Afrikanen scoorde drie keer. van een assist van Kanu. Even na de pauze beoordeelde de Italiaanse scheidsrechter Collina een val partij van Ortega verkeerd en gaf een strafschop, waaruit Crespo raak schoot. Amokachi trok de stand gelijk uit een doorkopbal van Kanu, waarna 'sudden death' dreigde. Maar pal voor tijd bracht het ar bitrale trio zijn blunders in ba lans door een buitenspeltreffer van invaller Amunike goed te keuren. „Amunike sprong me in de armen en zei: 'Deze goal is voor jou'. Dat zegt toch genoeg," aldus Bonfrè re, die eerder verongelijkt dan blij leek. Zoals vorige week in de ze krant onthuld, stopt de Lim burger met zijn klusje in Nigeria. Daar keken de voetbalverslagge vers uit dat land van op. „Hij heeft een contract dat nog twee jaar loopt," zei Gboyega Okeube- gio van de Daily Times of Nige ria, „het is een zeer goed betaald contract. Hij speelt een spelletje om er nog meer geld uit te sle pen." In de ogen van de pers doet Bonfrère het zelden goed. Zaterdagmid dag kapittelde het in kleder dracht gesto ken journaille de Limburger on middellijk. Het leverde emotio nele discussies op. „Zelfs nu zeuren ze over verkeer de wissels en een verkeerde op stelling," aldus de coach, die zei niet voor de lokale journalistiek te zullen wijken. Hij heeft een veel belangrijker, financieel, pro bleem met de regering van het Afrikaanse land. Het voetbal res sorteert namelijk direct onder het hoogste gezag. „Die financiële problemen zijn nog steeds niet opgelost en daar om ga ik weg. Ik heb nog geen idee wat ik zal gaan doen," aldus Bonfrère. Het moment voor de eenzame re bellie, precies rondom een olym pische finale, heeft de coach niet slecht gekozen. Zijn handteke ning staat onder het eerste aan sprekende voetbalsucces van een Afrikaans land. En met dat suc ces hoeft niet alleen dat wereld deel, maar mag de hele wereld blij zijn, pochte hij. „Wij spelen aanvallend voetbal; daar houden we van. Het is het mooist om naar te kijken. Natuurlijk levert het goeie pr op voor Afrika, maar Ni geria heeft dat al niet meer nodig. Dit land zal zich eenvoudig kwa lificeren voor het WK van '98 in Frankrijk." Zeuren Bonfrère hoopt wel dat zijn op volger, en wie zegt dat hij niet alsnog blijft, het eenvoudiger krijgt dan hijzelf. De voorberei ding op de Spelen, die hem van Miami naar Athens voerden, was niet optimaal. Niet alleen zeuren persmuskieten hem het moede hoofd gek, ook moest hij zijn spe lers vanuit alle hoeken van Euro pa wegplukken. „Kanu kwam Buenos Aires - Na de door Argentinië verloren olympi sche voetbalfinale tegen Ni geria is een Braziliaan in een bar in Buenos Aires doodge slagen. De politie van de Ar gentijnse hoofdstad heeft dat bevestigd. De Braziliaan toonde zich in de ogen van andere horeca- bezoekers wat te enthousiast over het Nigeriaanse succes. Hierop brak onenigheid uit. Na autopsie verklaarde een medicus dat de man was overleden na klappen op het hoofd met een stomp voor werp. De eigenaar van het café had een andere versie. Hij zei dat het slachtoffer, de 45-jarige Elias Farias, na een handge meen hard met zijn hoofd op de rand van het troittoir was gevallen. Er zijn nog geen ar restaties verricht. Brazilië was al in de halve fi nale van het toernooi uitge schakeld door Nigeria. Het Zuid-Amerikaanse land gold als dè favoriet voor olym pisch goud. Jo Bonfrère (tweede van links) wordt geknuffeld door Amokachi (links) en Babangida. foto reuter Athens (rtr) - De Argentijnen, ooit bekend als de boeven onder de voetballers, hebben zaterdag bij het olympisch voetbaltoernooi de onderscheiding voor Fair Play gekregen. Na de verloren finale tegen Nigeria bleek het land ge middeld de minste gele en rode kaarten per wedstrijd te hebben ontvangen. De discipline in de formatie is ge stegen sinds Passarella bonds coach is. De wereldkampioen van 1978, destijds als vrije verdediger niet altijd de zachtzinnigste, tole reert geen buitensporig gedrag. Zo worden spelers met lang haar of oorbellen tegenwoordig niet meer geselecteerd. pas vijf dagen voor het toernooi bij ons en had vijf tot zes weken niet getraind," zo illustreerde de Nederlander zijn ongemak. Ook Amokachi was er niet hele maal met zijn hoofd bij geweest. De speler van Everton werd pal voor de Spelen vader van een tweeling en was eigenlijk liever thuis in Liverpool gebleven. „Maar nu is iedereen blij erbij ge weest te zijn," sprak Kanu. „Dit is goud, dit is goud," aldus de nog maar 19-jarige aanvoerder, die zich op 15 augustus bij zijn nieu we werkgever Inter Milaan moet melden. 'Bonfrère Joe' geloofde het verder allemaal wel. Met een grote boog liep hij om zijn kwelgeesten heen, die hun microfoons en blocnotes nog steeds op scherp hadden staan, en stapte de bus in. „Ik ga voorlopig eerst eens naar huis," zei hij nog. En naar huis, dat is voor Bonfrère Limburg. De vraag is voor hoe lang. Lagos (rtr) - In de stromende regen zijn, even nadat Nigeria het goud op het olympische voetbaltoernooi had gewonnen, duizenden mensen in de straten van hoofdstad Lagos bijeen gekomen om feest te vieren. Het commentaar op de staatstelevisie loog er evenmin om, kort nadat Argentinië in de finale was verslagen. „We hebben gewonnen. Nigeria is nu de beste van de wereld." Voor het oog van de camera's werden champagneflessen ontkurkt. Nooit eerder won een Afrikaans land goud op het voetbaltoernooi van de Olympisch Spelen. Nigeria, het dichtsbevolkte land van Afrika, verkeerde in een feest roes sinds de overwinning op Brazilië, woensdag in de halve finale. Nigeria verkeert al sinds 1993 in een interne crisis, als gevolg van po litieke onenigheid. Het leger gelastte destijds een verkiezing af. Legerleider Sani Abacha belde voor de wedstrijd de spelers op vanuit zijn residentie in Abaju om ze succes te wensen. De generaal spoorde de voetballers aan toch vooral hun uiterste best te doen. Vrijdag al had Nigeria het eerste olympische goud ooit in de geschiedenis van het land gewonnen. Politieagente Chioma Ajunwa was de sterkste bij het verspringen. De atlete kan een premie van 20.000 gulden tegemoet zien, toegezegd door de militaire autoriteiten. De voetballers mogen gezamenlijk on geveer een ton verdelen. Daarnaast hebben al enkele financieel draag krachtige Nigerianen beloofd de pupillen van coach Bonfrère nog eens apart te zullen verrassen. Athens (rtr) - De Argentijnen zijn tijdens de laatste dagen van het voetbaltoernooi van de Olympische Spelen hard getroffen. Naast de neder laag in de finale tegen Nige ria bleken ze ook nog eens te zijn beroofd in hun hotel, voor ongeveer 115.000 gul den. De 'bobo's' leden de grootste verliezen. Admini strateur Moschella raakte 70.000 gulden cash kwijt, af gevaardigde De Luca van de Zuid-Amerikaanse federatie zo'n 25.000 gulden. Onder de slachtoffers bevonden zich enkele spelers. Zo werden van de kamers van de verde digers Chamot en Sensini enige kostbaarheden ont vreemd. Atlanta (anp) - De Deense widbalvrouwen veroverde olympisch goud. In sensationele wedstrijd w>or 7500 toeschouwers bleek Remarken na een verlen- van 10 minuten te sterk tweevoudig olympisch «pioen Zuid-Korea: 37-33. 'T de reguliere speeltijd was stand 29-29. Bij de rust 'den de Aziatische vrou- 1 nog een voorsprong van treffers; 17-13. uitblinkster 'e in het toe verho- «m due' de ffemiel te wor st»' ^n(fer" kii! j ^"iarige Deense hand- had na een uur het ui handen. Met een welge- dt „J,WorP van zeven meter zou tm ,.uterde international bij o,»e stand van 29-29 de ktn k'S voor'Denemar- sD!nnenslepen. In de laatste van de n Tot ontzetting echter T0Ur ense enclave, onder wie ie ?riTar Biarne RiiSi stopte Koreaanse doelvrouwe Verio? ^oon de strafworp. ftaao Was het gevolg. En de hoe ?p ,ieders liPPen; «Werken Andersen en haar team de misser? Het antwoord De Deense meiden vieren feest. liet niet lang op zich wachten. De breed geschouderde sportvrouw reageerde haar misser op onna volgbare wijze af. En bezorgde Moon in het doel van de wereld kampioen van '95 doel een ware nachtmerrie. Bijna ieder schot van Andersen was raak. Dodelijk raak voor de Zuid-Koreaansen. De Aziaten waren als topfavorie ten aan de eindstrijd begonnen. De olympische kampioenen van Seoul (1988) en Barcelona (1992) kon de derde titel nauwelijks ontgaan. De enige vraag was hoe groot het verschil in de score zou foto reuter uitvallen, zes, zeven of acht tref fers, althans dat was de mening van de kenners. En in het eerste half uur leek het erop dat ze de verhoudingen goed hadden inge schat. De Deense ploeg liep con stant achter de feiten aan. Hoe wel doelvrouwe Susanne Laurit sen de ene na de andere fabuleu ze redding verrichtte, zochten de agressief spelende Aziatische vrouwen met vier treffers voor sprong de kleedkamer op. Ook in de tweede helft dicteerde Zuid-Korea aanvankelijk het duel. Maar de Scandinavische ploeg kwam steeds dichterbij. Vooral dankzij Andersen aan de linkerkant en het feit dat de Ko reaanse ploeg de concentratie verloor en zich al gewonnen waande. Dat bleek een misvat ting. Tien minuten voor tijd nam Denemarken voor het eerst een voorsprong en noopte de titelver dediger tot jagen. Enkele secon den voor het einde had Denemar ken het goud figuurlijk al in de handen, maar de 27-jarige An dersen faalde van zeven meter. De beste speelster, met doelvrou we Lauritsen, nam in het noodza kelijke vervolg van tien minuten wraak en loodste haar ploegge notes naar het olympisch goud. „Hiervan kun je alleen maar dro men. Je durft er niet aan te den ken dat het ook werkelijkheid wordt," zei de Deense coach Ul- rik Wilbek. Zijn Zuid-Koreaanse collega Chung Hyung-Kyun bleek aan geheugenverlies te lij den. „Wanneer we de laatste keer verloren hebben? Ik zou het niet weten." Antwoord: zaterdag 3 augustus 1996 in de olympische finale tegen Denemarken. Atlanta (anp) - Zes dagen droeg de coach van de Zuid-Koreanse handbalploeg een geheim met zich mee. Chung Hyung-Kyun wist sinds begin vorige week dat de vader van speelster Oh Seong- Ok was overleden. Op verzoek van haar moeder vertelde hij het droeve nieuws niet. „Het was de wens van de vrouw de dood van haar man te verzwij gen voor haar dochter tot na de finale van zaterdag," vertelde Chung zaterdag na de verloren (37-33) olympische finale tegen Denemarken. Na de nederlaag te gen de Deense ploeg bracht Chung de handbalster de jobstij ding. Met hun nederlaag liepen de Zuid-Koreaanse handbalsters een premie van ruim half miljoen mis. Die bonus lag gereed als ze de derde gouden olympische me daille, na Seoul en Barcelona, zouden hebben veroverd. Van het team dat tot de finale doordrong, blijft overigens niet veel meer over. De ploeg die zich twee jaar intensief op Atlanta voorbereid de, wordt met het oog op Sydney 2000 drastisch gewijzigd. Fernandez en Fernandez - links Gigi, rechts Mary-Jo - heb ben weer gewonnen. foto reuter Atlanta - Mary Joe en Gigi Fernandez hebben zaterdag met suc ces hun olympische titel in het dubbelspel bij het tennis verde digd. Het als eerste geplaatste Amerikaanse duo versloeg in de fi nale de nummers twee van de ranking, Jana Novotna en Helena Sukova uit Tsjechië, 7-6 6-4. Eerder al hadden de Spaansen Sanchez-Vicario en Martinez het brons binnengehaald. Ze versloegen daartoe in de 'kleine finale' Bollegraf en Schultz, het gelegenheidskoppel uit Nederland. Atlanta - De Egyptische handballer Ahmed Al-Awadi is vrijdag in Atlanta verdwenen. De speler had twee dagen daarvoor nog meegespeeld in het duel in groep B met Spanje. Het is tijdens de ze Spelen al de tweede Egyptische sporter die verdwijnt. Eerder verdween de worstelaar Moestafa Hoessein Abdel Hareth. Egyptische kranten meldden de verdwijning van Al-Awadi zon dag. Volgens het staatsblad Al-Ahram nam de speler de vlucht uit het olympisch dorp, zonder zijn paspoort mee te nemen. Hareth deed dat eerder wel. Al-Awadi zag geen kans zijn papieren in zijn bagage te stoppen, omdat de Egyptische teamleiding deze had in genomen. Alle Egyptische sporters in Atlanta moesten hun pas poort inleveren na de verdwijning van de worstelaar op 23 juli. Volgens de kranten in Egypte hadden de twee sporters van sport club Olympic Alexandrië hun vlucht al voor het vertrek naar At lanta gepland. Beide Egyptenaren zouden zich in de Verenigde Staten willen vestigen. Atlanta - Ondermeer door acht homeruns, waarvan drie van der de honkman Omar Linares, wonnen de honkballers van Cuba olympisch goud. In de finale werd Japan verslagen, 13-9. Japan kwam niet verder dan drie homeruns. Twee kwamen op naam van Yoshitomo Tani. De buitenvelder zorgde er daarmee voor dat Japan in de negende inning nog terug kwam tot het ver schil van vier punten. Het herstel kwam te laat voor Japan. Toch heeft het land van zich doen spreken in Atlanta. Al was het alleen maar door in de halve eindstrijd de Verenigde Staten uit het toernooi te slaan, 11-2. Cuba was de titelverdediger in Atlanta, na vier jaar geleden in de finale Taiwan te hebben verslagen. En de grote favoriet. „Toch was het niet gemakkelijk," zei coach Jore Fuentes naderhand. „Alle tegenstanders hier hadden een hoog niveau. Vooral Japan en de Verenigde Staten wil ik complimenteren. Deze landen heb ben ons zeer veel tegenstand geboden." De Cubaanse zege werd spontaan toegejuicht door de Amerikaan se toeschouwers, met zo'n 44.000 man aanwezig in heet Fulton County Stadium. Ondanks de troebele (politieke) relatie tussen beide landen werd de ereronde met Cubaanse vlag met applaus begroet. De verwachting is dat Cuba over vier jaar nog meer tegenstand krijgt. Beide coaches spraken naderhand de verwachting uit dat straks in Sydney ook bij het honkbal de Amerikanen een Dream Team zullen sturen, zoals bij het basketbal. Nu nog is het zo dat de Major League, 's wereld sterkste honkbal competitie, medewerking aan de olympische beweging weigert. Het team van de Verenigde Staten bestond uit collegespelers, stu denten met voldoende tijd om te sporten. „Onder druk van de commercie zal dit veranderen," sprak Fuenteszijn vermoeden uit. Atlanta - Voorzitter Wouter Huibregtsen kondigde het met veel plezier aan: het NOC/NSF heeft de verzekeringspremie voor de Nederlandse medaille-oogst er dik uit. Vrijdagavond al, na de triomf van het mannen-hockeyteam, goed voor 240.000 gulden aan bonus (15.000 gulden de man), was het uitkeringsbedrag aan medaillewinnaars ruim over de 750.000 gulden (verzekeringspre mie en eigen riscio) geschoten. De medailles voor Nederlandse sporters zijn in Atlanta veel geld waard: 60.000 gulden voor goud, 40.000 voor zilver en 20.000 voor brons. Bij teamsporten wordt een verdeelsleutel gehanteerd. Hui bregtsen gaat ervan uit, dat het NOC/NSF na de Olympische Spe len ruim een miljoen gulden aan winstpremies 'mag' uitbetalen. Het bedrag boven 750.000 gulden komt voor rekening van een bank, die deel uitmaakt van de sponsorgroep Partners in Sport. Atlanta - Een week na beëindiging van het olympische zwempro- gramma heeft het organisatiecomité in Atlanta (ACOG) een over treding van de Costa-Ricaanse Claudia Poll in onderzoek. Poll, winnares van de 200 meter vrije slag, blijkt bij de medaille-uitrei king op haar shirt reclame te hebben gemaakt voor Pepsi Cola. Terwijl de Spelen in Atlanta een uithangbord zijn van concurrent Coca-Cola. Direct na de wedstrijden was het kennelijk niemand opgevallen, nu heeft woordvoerster Michelle Verdier van het Internationaal Olympisch Comité aangekondigd dat het IOC mogelijk strafmaat regelen tegen Poll neemt. Waarschijnlijk zal de Costa-Ricaanse zwemster er met een waarschuwing vanaf komen. Atlanta/Teheran - In Teheran is de gouden medaille van de Iraan- se worstelaar Rasull Khadem Azghadi uitbundig gevierd. „Hij heeft goud gehaald in het huis van satan," sprak president Raf- sanjani. Het islamitische land beschouwt de Amerikanen als staatsvijan den. De Verenigde Staten onderbraken zeventien jaar geleden de diplomatieke betrekkingen met Iran. Rafsanjani: „De Amerika nen wilden eerst onze vlag niet toestaan tijdens de opening van de Spelen. Maar nu hebben ze zelf nog een keer onze vlag moeten hij sen. Dat heeft ze ongetwijfeld veel pijn gedaan." Lake Lanier - De meeste olympische sporters gaan pas echt goed verdienen als ze een medaille hebben gewonnen. De Roemeense kanovaarder Victor Partnoi had er geen eremetaal voor nodig om munt uit zijn olympische optreden te slaan. Partnoi eindigde zaterdag als zesde in de Cl 1000 meter. Een uur na zijn race stond hij achter de tribunes miniatuur-kano's te ver kopen. De handel liep goed. De Roemeen ging zonder goud maar met behoorlijk wat geld naar huis. Atlanta - De Amerikaanse atlete Jackie Joyner-Kersee overweegt zich om te laten scholen tot basketbalster. De 34-jarige winnares van het brons bij het verspringen vertelde dat zaterdag. Jackie Joyner-Kersee is een allround sportster. In Atlanta begon ze ook aan de zevenkamp. Die maakte ze niet af wegens een bles sure. „Tijdens mijn atletiektrainingen basketbal ik heel veel. We zijn altijd op zoek geweest naar afwisseling." Joyner-Kersee ontmoette zaterdag een paar speelsters van de Amerikaanse vrouwenbasketbalploeg. Tijdens die ontmoeting werd ook gesproken over de plannen van de NBA, de Amerikaanse proforganisatie van het mannenbasket- bal. De NBA overweegt volgend jaar ook met een vrouwencompe titie te starten.

de Stem | 1996 | | pagina 17