an Fruitplukkers krijgen premie DE STEM Werkstraf voor zware mishandeling Belg meer 1 Zeeuws-Vlaamse gemeenten mogen samen 2,5 miljoen verdelen 'Ik kan het geloof niet voor mezelf houdere' Informatieborden tussen bonen en vlas Toch nog gasten voor De Zeeuwse Stromen reamteam Klokkenshow van maar dan 400 Klokken t Gouddoppertjej Alle gemeenten, op Terneuzen na, willen uitkeringsgerechtigden stimuleren Verkeer gehinderd door oliespoor uit vrachtwagen Boetes voor dronken rijden 4 Ongelukken door schoonheid van landschap' Evangelisatie en Recreatie op camping De Wildhof in Retranchement C1 Alternatieve logies voorhanden nu is ver weg dichtbij..*. 4 3USTUS 1996 B5 mond houden. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN oor al die jaren te sporten, |erd hoe ik in elkaar zit. Voor i was een reden die ik toen Ik pakte uiteindelijk die te lui en te fors was om te ijke reden zat dieper. Ik ben zame figuur. Dat is niet al- neestal wel. Het past bij me, hu weer een eenzaam beroep; voor een maandblad en voor ben, is met Barkley's huwe- Vijf jaar geleden trouwde hij een toen 27-jarige blanke ad- te. En hoewel gemengde hu- ijken steeds meer worden ge- jpteerd in de VS, bleek een lengd huwelijk van een don- celebrity als Barkley toch even anders te liggen. zijn dingen waaraan je als opeaan in de Amerikaanse itschappij moet wennen denk Maar wij hebben er ge®11 ite mee dat er wel eens emd over wordt geschreven, werkt het hier nu eenmaal. Ja, weet ook wel dat het mijn po- hriteit heeft geschaad. Maar et ik daarvoor dan maar niet uwen? Kom nou even. En als je rt omgaan met de minder leu kanten van de Amerikaanse atschappij, valt hier nog best even." rkley wil zondag nog wel even argeren als het Dreamtea® gouden medaille gaat opha- „Dan haal ik Carol er ge- on bij. Kan iedereen er van «genieten." Misschien nemen kennelijk simpel denkende as hem dat dan niet eens kwa- Zeeland IgyRCHTSTRAAT 8, CfosTBURGj Van onze verslaggever geuzen - De Zeeuws-Vlaamse ge- ueenten mogen samen 2,5 miljoen «lilden verdelen. Dat geld maakt deel Jit van het opgebouwde overschot yanruim vier miljoen over 1995 van Afvalstoffenverwij dering ^eeuws-Vlaanderen (AVZV). pit is besloten tijdens informeel overleg m het algemeen bestuur. Het dagelijks bestuur van AVZV is daarmee gezwicht voor de meerderheid van het algemeen bestuur. Zoveel blijkt uit een voorstel van burgemeester en wethouders van Sluis-Aardenburg om in te stemmen met de concept-begroting 1997 van AVZV. Aanvankelijk wilde het dagelijks be stuur van de gemeenschappelijke rege ling op het gebied van de afvalverwijde ring in Zeeuws-Vlaanderen het over schot van ruim vier miljoen gulden toe voegen aan de algemene reserve. Het bestuur vperde grote toekomstige investeringen als reden aan om de re serve aan te laten groeien tot meer dan twintig miljoen gulden. Zo wees de Voorzitter van AVZV, de Terneuzense wethouder K. van der Hoofd, er op dat de Zeeuws-Vlaamse gemeenten verenigd in AVZV binnen nu en tien jaar twintig miljoen gulden neer moesten tellen voor het afdekken van de dan volle vuilstortplaats in de Koegors- polder (en de nazorg in de vorm van controles). De gemeentebesturen van Sluis-Aar denburg en Axel hebben zich van meet af aan fel verzet tegen het voornemen van het dagelijks bestuur, hadden zij gezien dat het hele overschot ten goede zou komen aan de gemeenten. Ze kunnen zich echter goed vinden in het compromis dat nu is bereikt. De al gemene vergadering van AVZV komt volgende maand bijeen om het voorstel to onze verslaggever ïemeuzen - Met uitzondering van Terneuzen hebben alle Zeeuws-Vlaamse gemeenten een regeling om uitkerings gerechtigden te stimuleren straks een poosje in de fruit teelt te gaan werken. Tijdens het oogstseizoen, dat voor de deur staat, is er veel tijdelijk werk. De regeling - die per gemeente ian verschillen - komt erop neer dat uitkeringsgerechtigden die bij fruittelers aan de slag gaan, niet al hun verdiende geld gekort zien op hun uitkering. Standsorganisatie ZMO werkt met het Regionaal Bu reau Arbeidsvoorziening en de Nederlandse Fruittelers Organisa- tiesamen in het project 'Bemidde ling plukkrachten fruitteelt'. 1 De gemeenten gaan niet zo ver als de ZMO had gevraagd. Die zag naast een premie voor werkgevers ook graag dat werkwilligen veer tig procent van hun inkomsten mogen houden, met een maximum van 600 gulden per maand. Gemeenten hebben echter te ma kenmet de wetgeving die 100 pro cent korting eist. Wat gemeenten uit eigen zak als premie willen be talen, moeten ze zelf weten. Maar behoud van veertig procent is de gemeenten te gortig. Daar staat tegenover dat, zoals in Hontenisse en Hulst het geval is, helpen bij de fruitpluk geen vrij blijvende zaak is. „Wij hebben een brief geschreven aan mensen van wie wij denken dat ze in aanmer king komen om te gaan plukken. Als die door het Arbeidsbureau worden benaderd, kunnen ze niet zomaar weigeren te gaan plukken. Daar moeten goede redenen voor zijn," zegt een woordvoerder van de gemeente Hulst. Ook ruim vijf tigcliënten van de Sociale Dienst in Hontenisse hebben een brief ontvangen. In zowel Hulst als Hontenisse krijgen mensen die vier uur of meer per dag gaan faritplukken een premie van tien gulden per dag. in Sas van Gent mogen uitke ringsgerechtigde fruitplukkers een kwart van hun inkomsten be houden met een maximum van 250 gulden per maand. Daarnaast veretrekt die gemeente ook een reiskostenvergoeding. „Wij vin den het een hele goede zaak als uitkeringsgerechtigden een aantal weken aan het werk kunnen. Dan Met je niet het geld dat zij verdie nen volledig in mindering brengen op hun uitkering", zegt een woordvoerder van Sociale Zaken, b Sluis-Aardenburg mogen cliën ten van Sociale Zaken een kwart van hun inkomsten houden, met eèn maximum van 300 gulden per maand. Vorig jaar had deze ge meente ook al een regeling, die er op neer kwam dat een tientje per gewerkte dag niet aan de gemeen te behoefde worden afgedragen. Volgens secretaris Jansen maak ten hiervan zes mensen gebruik. Axel haakt eveneens in op het ini tiatief van de projectgroep en geeft zijn uitkeringsgerechtigden een premie van 25 procent op de netto-inkomsten van de pluk- werkzaamheden. In Oostburg wordt nog bekeken in welke vorm de stimulering gestal te krijgt. Vorig jaar gold de zelfde regeling als in Sluis-Aardenburg en maakten zeven mensen er ge bruik van. „Maar wij gaan zeker weer meedoen," klonk het op de afdeling Sociale Zaken. In Terneuzen zei een woordvoer ster dat vorig jaar geen premiere geling gold. Het zag er naar uit dat ook dit jaar de Scheldestad de hand op de knip houdt. „Boven dien is bij ons ook geen verzoek van de projectgroep binnengeko men," zei zij. Dat zou kennelijk ook vruchteloos zijn geweest, hl het laatste ZMO-blad beklaag de G. van der Schelde, secretaris van de projectgroep, zich over de wijze waarop een aantal gemeen ten in Zeeland en West-Brabant invulling geven aan het beleid voor de fruitpluk. Zo doet geen en kele gemeente op Schouwen-Dui- veland mee, geeft Tholen een pre mie van 15 procent op de netto-in komsten en beperkt Reimerswaal zich tot een premie van 100 gulden per maand, die pas de tweede maand ingaat. Op 15 augustus komt de project groep weer bijeen. Dan wordt het aantal vacatures bekeken en wat nodig is om die zo veel mogelijk in te vullen. Hoewel de oogst iets minder lijkt te zijn dan vorig jaar verwacht Van der Schelde dat het ook dit jaar weer moelijk is om binnen de wettelijke mogelijkhe den in de vraag naar plukkrachten te voorzien. In de blauw-witte tent van E &R heerst hier een serene rust. onze verslaggever Terneuzen - De politierechter Terneuzen heeft gisteren uit Kloosterzande veroor deeld tot een boete van 1250 gulden voor rijden onder invloed. De vrouw kreeg bovendien een ujverbod van zes maanden opge- eSd, maar dit geheel voorwaar- k i was °P 27 mei aange- °uden in de gemeente Hontenis- politie had gezien dat ze nagerend reed. Het stopteken daarop werd gegeven, had ze gezien. Haar adem-alcohol- l te bedroeg 585 microgram, ae resultaat van - zoals ze toe- ,zeven pilsjes. Ze vertelde «genhjk haar vriend zou j®® Sweden, maar toen ze zag »if Zat te brinken, besloot ze a maar achter het stuur plaats te nemen. gageren deed ook E.S., een dag zei^D? z''n woonplaats Terneu- v. j, oMemen met zijn dochter ~?n kem aan het drinken ge val' aan resultaat waa in zijn ge- <u 050 microgram, tweeënhalf z° veel als toegstaan. Het le va* «n 1M §isteren een boete op «M1850 gulden. Beide uitspraken War® conform de eis. èfiajvy Kloosterzande - Het hoge aantal verkeersongevallen in Zeeuws-Vlaanderen heeft onder andere te ma ken met het feit dat 'vreemde' automobilisten worden afgeleid door de schoonheid van het land schap. Die filosofie ontvouwde bur gemeester Th. Steenkamp van Hontenisse gisteren bij de presentatie van de nieuwe middelen in het kader van de verkeersveiligheidscampagne in de regio. „Mensen uit de Randstad overvalt een gevoel van zor geloosheid, maar ook van achteloosheid als ze door het prachtige ongerepte Zeeuws- Vlaamse landschap rijden," aldus Steenkamp. De Hontenisser burgemeester herinnerde in zijn welkomst toespraak nog maar eens aan de grote mate van verkeer sonveiligheid, die Zeeuws- Vlaanderen ook kenmerkt. Steenkamp gebruikte cijfer materiaal over de periode 1991-1994 waaruit blijkt dat op de Zeeuws-Vlaamse we gen twee keer zoveel ernstige verkeersslachtoffers vallen dan elders in het land, waar onder liefst 2,5 keer meer do delijke slachtoffers. Door Peter van den Assem Retranchement - Evangehsatie en Recrea tie, kortweg E R. Een landelijke vereni ging vanuit de gereformeerd vrijgemaakte kerk, die zich tot doel heeft gesteld het woord Gods te verkondigen onder (voor namelijk) jongeren. En waar kun je dat tij dens de zomer beter doen dan op een cam ping, een plaats die er van oudsher om be kend staat een grote aantrekkingskracht op de jeugd uit te oefenen. Het, is dit jaar voor de tiende keer in successie dat E R camping De Wildhof in Retranche ment aandoet. De blauw-witte tent staat opge steld tussen feestende jongeren, die de voort- plantingsdriften teugelloos botvieren, de ka- dans zoekend in alles behalve godvrezende mu ziek, onder het genot van een hectoliter bier. Ach, het is zomer, je bent jong en je wilt wat. Parochie Niemand zal de evangelisten kunnen verwijten voor eigen parochie te preken. Willen ze ook niet. Dit is een van die plekken bij uitstek waar het Woord verkondigd dient te worden. Knap pe jongen die ze dat uit het hoofd praat. Want volgens Maarten van der Hoeven, de 25-jarige teamleider van E R, missen de kids van Wildhof de essentie van het leven. „Kijk maar eens om je heen. Het is zuipen en meer niet. Maar wij zijn hier niet om onze per soonlijke normen en waarden aan een ander op te leggen. Het gaat om Gods nonnen en waar den, en als je daar in gelooft, ben je bereid om dingen te laten." Dingen laten, daar draait het dus om. Wie dat kan heeft het Licht gezien. Of niet? „Nee, daar draait het niet om. Dat is een beeld wat nog veel mensen voor ogen hebben: van de kerk mag je dit niet, mag je dat niet. On zin. Het gaat er om hoe je op een verantwoorde lijke manier met je leven omgaat. Het seksueel verkeer bijvoorbeeld. Ik ben getrouwd en ben alleen met m'n eigen vrouw naar bed geweest. Daar kies ik zelf voor. Op zaterdagavond stap pen en een biertje drinken, prima. Doe ik ook wel eens. Alleen ik blijf niet tot vier uur plak ken. De volgende morgen wil ik weer fris in de kerk zitten. Ik ben gelovig opgevoed, maar op een gegeven moment heb ik zelf een keuze ge maakt. God vraagt dat ook van je." Tsja, maar blijkbaar is de kudde op de Wildhof een andere mening toegedaan. Het zal ze een zorg zijn. Ge loven is toch immers al lang niet hip meer. Hoe krijg je ze dan binnen? Bier is er niet te krijgen. De dorstige kan zich laven aan ranja, fris, kof fie of thee. Maarten van der Hoeven glimlacht even. „Toch zijn er genoeg mensen die geïnte resseerd zijn, die even een kijkje komen nemen. We organiseren natuurlijk nogal wat activitei ten. Dan komen ze 's morgens binnen voor een bak koffie. De meesten hebben toch een kater. Een praatje is dan snel gemaakt. Dan vragen ze: wat bezielt jou eigenlijk? De één luistert naar het antwoord, de ander niet. Is ook niet verplicht. Wij proberen vriend schap op te bouwen met de mensen hier. Vanuit dat gegeven willen we het geloof verkondigen. Elke dag is nuttig. De organisatie bestaat voor Van onze verslaggever Terneuzen - De Belgische jon geman die in november vorig jaar in Hulst kwam stappen, zal zich zijn bezoek aan de Reynaertstad nog lang heu gen. Hij werd op straat zoda nig mishandeld dat hij daar van nog steeds de gevolgen ondervindt. Eén verdachte werd vrijgesproken, een ande re werd veroordeeld tot hon derd uur dienstverlening. Eerst werd hij aangevallen door E. v.d. W., die net een café uitkwam. Van de W. was echter stomdron ken, zodat de Belg geen echte klappen opliep. J. v.d. W. zat nog in het café, toen hij te horen kreeg dat zijn broer buiten in een vecht partij verwikkeld zou zijn. Totaal door het lint stormde hij erop af. Het slachtoffer kreeg het zwaar te verduren, maar wist toch te ont vluchten. J. zette daarop samen met onder anderen ene L. de ach tervolging in. Een straat verder haalden ze het slachtoffer in. Hij werd totaal in elkaar geslagen, waarbij L. hem zelfs een karatetrap recht in het gezicht gaf. De gevolgen logen er niet om. In het ziekenhuis werd een gescheurde lip, gescheurd tandvlees, gebroken tanden en nog diverse andere verwondingen geconstateerd. L. verschijnt van wege zijn leeftijd binnenkort bij de kinderrechter, maar de gebroe ders Van de W. stonden gisteren voor de politierechter in Terneu zen. Ze werden geconfronteerd met een eis tot schadevergoeding die, onder meer door tandartskos ten, meer dan drieduizend gulden bedroeg. Officier van justitie Vaïi Nooijen wilde die in ieder geval toegewezen zien. Ze bracht in her innering dat de broertjes al enkele malen eerder waren veroordeeld wegens geweldpleging en afper sing. Ook na het gebeurde in november waren er nog problemen geweest. Ze eiste twee maanden cel, te ver- ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1996 ongeveer 2,5 miljoen gulden van het overschot terug te storten in de kas van de gemeenten te bekrachtigen. Voor Sluis-Aardenburg komt dit neer op een bedrag van om en nabij de an derhalve ton, zo staat in het voorstel aan de commissie Financiën. De ge meenten Axel (ƒ294.000), Terneuzen (678.000), Hulst (452.000), Hontenisse (170.000), Sas van Gent (216.000), en Oostburg (608.000) profiteren uiteraard eveneens van het besluit. Van onze verslaggever Oostburg - Zeven campings in West-Zeeuws-Vlaanderen plaatsen informatieborden in landbouwgewassen langs fietsroutes door de regio. Op die manier willen ze de toeris ten beter informeren over de gewassen die op de akkers in de streek te vinden zijn. De recreatie-ondernemers langs de Zeeuws-Vlaamse kust 'krijgen elk jaar vele vragen over de gewassen. Toeristen zijn benieuwd naar de naam of het gebruik van een gewas dat in de omgeving groeit en bloeit. Zeeuws- Vlaanderen kent dan ook typi sche streekeigen gewassen, zo als bruine bonen, vlas en gras zaad. De nieuwsgierige toerist kreeg zijn vragen over de land bouwgewassen tot nu toe ech ter maar met moeite beant woord. Daarom hebben de onderne mers die verenigd zijn in de stichting De Springer het plan opgevat informatieborden in de landbouwgewassen te plaat sen. De leden van de stichting kregen daarbij medewerking van de landbouworganisatie West-Zeeuws-Vlaanderen en IPC Plant te Schoondijke. Komende week worden in een proefopstelling drieborden ge plaatst: in een perceel uien, aardappelen en suikerbieten langs de kust van West- Zeeuws-Vlaanderen. Op de borden is informatie te vinden over het gewas en het gebruik ervan, inclusief een afbeelding. De informatie is tweetalig, zo wel in het Nederlands als in het Duits. Het plan is om volgend jaar de actie uit te breiden. De tweè fietsroutes door West-Zeeuws- VlaEinderen, de Zwinroute en de Panoramaroute, zullen dan voorzien worden van twintig informatieborden in verschil lende gewassen. FOTO WIM KOOYMAN een periode van zeven weken uit een steeds roulerende club van ongeveer vijftien mensen, die het werk in de meest letterlijke zin van het woord pro deo uitvoert. Sterker nog, de eerste week van het verblijf is voor eigen rekening. Vanuit die gedachte is de vraag 'wat bezielt je?' toch op z'n minst legitiem. „Wij willen laten zien dat het leven anders kan zijn,.op een manier die lang niet zo ouderwets is als veel mensen denken. Wij staan midden in de wereld, we zonderen ons niet af op een eiland. Kijk, het geloof is iets, dat vind ik zó belang rijk, dat kan ik niet voor mezelf houden. Ik wil het graag met iemand delen. Het zou egoïstisch zijn als ik dat niet zou doen. God wil nu een maal door alle mensen gediend worden." Tsjakkaaa! E R laat die laatste stelling onder meer tot uiting komen in zelfgemaakte toneelstukjes, die a l' improruiste worden opgevoerd. Onder werp van vanavond (afgelopen dinsdag): 'Tsjakkaaa! De weg naar geluk?' Het thema met hoog Emiel Ratelband-gehalte behelst ei genlijk diverse vingerwijzingen, die wat rom melig door elkaar lopen. Een van de bood schappen luidt: positief denken. Wat is dat dus niet: van de 56ste verdieping naar beneden springen én net voor de crash realiseren dat het uitzicht wel leuk is. Wat positief denken wèl is, wordt verpakt in een liedje. Ook al zinkt een olietanker, ik blijf een positief denker'EnEen snelheidscontrole op de A 2, zing ik met de agenten mee: Tsjakkaaaaaaaa' Aan het einde van dé avond worden de losse eindjes gebundeld en samengevat in een conlu- sie: niemand kan het geluk in zichzelf vinden. En dat Jezus gestorven is voor mensen die het eigenlijk niet waard zijn. 'Mensen zoals jij en ik'. Van onze verslaggever Sluis/Heille - Een oliespoor uit een lekkende vrachtwagen heeft gisteren direct verkeer tussen Oostburg en Heille (B) ern stig bemoeilijkt. Vanwege opruimwerkzaamheden moest het verkeer nagenoeg stap voets over één rijstrook rijden. Van gisteravond 22.00 uur tot vanoch tend 08.00 uur werd het weggedeelte vanaf de rotonde bij Sluis rich ting Belgische grens zelfs volledig afgesloten, omdat de opruimwerk zaamheden tijdelijk werden gestaakt. „We wilden geen enkel risico nemen. De weg is spekglad," aldus W. Vinke, hoofd van de dienstkring Zeeuws-Vlaanderen van Rijkswaterstaat. Hij verwacht dat vandaag in de loop van de middag normaal verkeer over het hele tracé weer mogelijk zal zijn. Het spoor werd kort na de middag ontdekt. Kort daarna is wegbeheer- der Rijkswaterstaat met het opruimen van de smurrie begonnen. Deze was over een afstand van 4,5 kilometer diep in het open-asfaltbeton getrokken. Er moest een speciale wagen uit Middelburg komen om het goedje op te ruimen. Die moest gisteravond met de laatste boot ook weer terug, zodat Rijkswaterstaat zich genoodzaakt zag de weg af te sluiten. Het gedeelte tussen Oostburg en de rotonde was gisteravond al schoon. De olie komt vermoedelijk van een vrachtwagen met een lekkende hy draulische installatie. De politie is met het onderzoek bezig. Van onze verslaggever Renesse - Tientallen, voornamelijk Duitse hotelgasten werden gisteren bij het begin van hun vakantie in Renesse geconfron teerd met de puinhopen van hotel De Zeeuwse Stromen. vangen door honderd uur dienst verlening, tegen E. Zijn broer hoorde vijf maanden, ofwel twee honderd en tien uur dienstverle ning tegen zich eisen. Politierechter Zomer had echter haar twijfels of E. wel pijn en let sel had toegebracht. Volgens haar had hij 'alleen maar dronken staan maaien', en ze sprak hem daarom vrij* Van J.'s schuld was ze wel overtuigd: „U hebt ervoor gezorgd dat de hele zaak uit de hand gelopen is." Inmiddels stu derend en vertrokken uit de regio, kreeg hij twee maanden voor waardelijk, plus honderd uur dienstverlening. De vordering tot schadevergoeding wees zij toe. Vrijdag is dag waarop veel men sen aan hun zeven- of veertien daagse vakantie beginnen en vol goede moed was men richting Zeeland getogen, naar hotel De Zeeuwse Stromen. Daarvan zijn echter slechts wat geblakerde res ten over. De hotelgasten kon even wel vervangende hotelruimte worden aangeboden in andere ho tels van Renesse of directe omge ving. De hotelreserveringen zijn wel aanwezig op een magneetbandje, een zogenaamde back-up. Dat bandje moet nog door een daarin gespecialiseerd bedrijf geschikt worden gemaakt voor gebruik op de computer. Zodra dat operatio neel is, kan begonnen worden met het benaderen van mensen die in De Zeeuwse Stromen kamers of zalen gereserveerd hebben. „De mensen hebben er begrip voor. Kan ook moeilijk anders, want hier is niet te verblijven," zegt sales-manager Irma van der Meij. „De gasten worden niet kwaad of zo. Blijmoedig betrek ken ze de door ons geadviseerde andere hotelruimtes. Er is geluk kig nog plaats genoeg. Zeeland zit nog niet vol." Gebleken is dat Nederlandse gas ten inmiddels via de media of ken nissen hebben vernomen dat De Zeeuwse Stromen (administratie nog steeds bereikbaar onder het oude nummer) als hotel niet meer bestaat. „Veel Nederlandse gasten hebben al contact met ons opge nomen. De buitenlanders weten het niet. Die zien het pas als ze zich bij ons aan de (nood)balie melden." Er wacht nog een hoop werk, ver wacht Van der Meij. „Augustus is een maand waarin veel reserve ringen zijn gemaakt. Zowel voor individuele vakanties als voor za kelijke overnachtingen. Ook wa ren er fiks wat feesten en partijen gepland. Als de back-up in orde is, kunnen wij die mensen gaan be naderen." Inmiddels is de kluizenbox, waar in veel gasten die tijdens de brand in het hotel verbleven hun kost baarheden hadden opgeborgen, onder politietoezicht geborgen. „Van de inhoud is weinig overge bleven," zegt Van der Meij. De kluisjes, een soort stalen laden in een kast, zien er aan de buiten kant nog redelijk ongeschonden uit. Maar de inhoud is door de in tense hitte die ontstond tijdens de brand nagenoeg geheel verloren gegaan. Paspoorten, rijbewijzen, bankcheques, geld en bankpasjes zijn domweg verschroeid door de hitte. Die was zo groot dat sleutels smolten en aan elkaar vastklon ken." Per kluisje heeft men de inhoud bijeen gehouden en overgedragen aan de politie. „Mensen kunnen die resten nog nodig hebben als bewijsmateriaal voor hun claims bij de verzekering." (ADVERTENTIE) met een SIEMENS S4 GSM-telefoon bereikbaar in heel Europa rrit ejonge axel Or.njutr.at S Telefoon 0115 - 562710

de Stem | 1996 | | pagina 15