Veldhoven favoriet in Terneuzen k. Uitdagingen voor Terése van Lare ■i Poortvliet belooft publiek spektakel Van Remortel bedwingt Duitser Bütt Tennistoernooi jeugd Clinge Van Scheppingen naar halve finales Derde Rabo Vliegende Hollander-toernooi Tennis Club Animo DE STEM SPORT ZEELAND Triatlete uit Sluis staat voor drie wereldkampioenschappen Siemeriiik sneuvelt in tweede ronde DE STEM WIELER-KLASSEMENT SPORTNIEUWS KORT Celtic krijgt forse geldboete Fittipaldi denkt aan afscheid Commissie-Nijpels gaat bemiddelen PESTEM ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1996 B4 Door Fred Rabout Sluis - Voor de Terése van La- re, de triatlete uit Sluis, bre ken weer belangrijke tijden aan. De 47-jarige veterane, die vorig jaar in Nice in haar leeftijdscategorie de wereldti tel Long Distance pakte (voor de tweede keer overigens) en een paar maanden later in het Mexicaanse Cancun op de duatlon eveneens de beste van de wereld was, staat aan de vooravond van drie wereld kampioenschappen. Op 25 augustus wordt als aanloop in Cleveland de mondiale titel strijd triatlon Olympic Distance (kwart triatlon) meegepikt. Ze blijft daarna in de States, reist van Cleveland in Ohio naar Mun- cie in Indiana om er op 7 septem ber haar titel op de Long Distan- ce (volledige triatlon) te verdedi gen, vliegt vervolgens terug naar Nederland om gelijk weer naar het Italiaanse Ferarra te vertrek ken om daar haar titel duatlon te verdedigen. Geen licht menu dus voor de triatlete uit Sluis, pas terug van de Oerdall-duatlon in het Luxemburgse Hosingen waar ze op een loodzwaar parcours de winst pakte in een wedstrijd die meetelde voor de Coupe d'Euro- pe. Dat betekent dus vier weken uithuizig, van de ene kant van de wereldbol naar de andere. „Vorig jaar was Mexico voor mij nog een totaal onbekend avon tuur dat tot tevredenheid werd afgewerkt. Ik won de wereldtitel duatlon en werd zevende op de Olympic Distance. Op deze laat ste afstand is een wereldtitel voor mij wellicht nooit haalbaar. Mijn zwemonderdeel is gewoon te zwak. Het fietsen en het lopen zijn te kort om dat goed te kun nen maken. Anders ligt dat op de Long Distance. Daar valt tijdens het fietsen en het lopen het verlo ren terrein van het zwemmen nog recht te zetten." Ze beseft dat haar programma dit jaar lood- en loodzwaar is. Vorig jaar was Nice een aantal maan den voordat ze haar koffers voor Mexico in gereedheid kon bren gen. Nu wordt alles afgewerkt in een tijdspanne van amper drie weken. „De beide wedstrijden in de States vallen nog mee. Cleve land en Muncie liggen 'slechts' zo'n vierhonderd kilometer uit el kaar. Bovendien heb je geen pro blemen met de tijdsverschillen. Anders wordt dat tussen 7 en 15 september. Dan staat de ver plaatsing tussen Muncie en Fer arra op het programma. Recht streeks is er geen vlucht naar Ita lië. Dat betekent dat ik eerst naar Amsterdam moet komen, daar een nacht overblijven en dan richting Italië vlieg. Dat kan wel problemen op leveren. Vorig jaar kon ik bij mijn thuiskomst vanuit Mexico 'staande' slapen. Hopelijk blijft me dat nu in Amsterdam op weg naar Ferarra bespaard. Wat de temperaturen betreft ben ik niet bang. Die heb ik in Mexico goed verteerd. Cleveland en Mun cie liggen op de veertigste breed tegraad, temperatuur zo'n 27 gra den. In kan goed tegen de warm te." Wat haar nog te doen staat in de aanloop naar die drie mondiale kampioenschappen? „Het lopen gaat dit seizoen perfect. Mijn tij den zijn zelfs beter dan voorgaan de jaren. Het zwemmen blijft mijn grootste probleem, het fiet sen gaat redelijk. Ik ben alleen de laatste jaren wat banger gewor den. Met name in de afdalingen gaat het met dichtgeknepen bil len en de remmen in werking. Ook op de trainingen hier heb ik dat. Zeker als er in een groep ge reden wordt. Ik hang er altijd zo'n vijf meter achter. Angst die voortvloeit uit een aantal tuimel- partijen die ik de afgelopen jaren te verwerken kreeg en wellicht ook door het feit dat ik toch een jaartje ouder word. Je ziet dan meer het gevaar. Juist die valpar tijen kunnen mijn voorbereiding nog verstoren. Voor de rest werk ik wekelijks mijn wedstrijdje af, want competitieritme is naarma te de leeftijd vordert onontbeer lijk. Voor de rest zien we wel wat het wordt, want het grote pro bleem is dat ik mijn concurrentes niet vaak tegenkom. In Mexico kende ik vrijwel niemand. Het is dan gewoon uitgaan van de eigen mogelijkheden en zien waar het schip strandt." Van onze tennismedewerker Terneuzen - Tim van Veldhoven uit Philippine is de grote favo riet op het 13 namen bevattende BI-schema van het derde Ra bo Vliegende Hollander-toernooi van Tennis Club Animo uit Terneuzen. TENNIS Als de voorspellingen bewaarheid worden treft Van Veldhoven in de finale Boas Bierings uit Hoek. Mi chel Verberkmoes en Dethlef Pie- ters zijn als 3/4 geplaatst. Op het B2-schema staan 18 namen. Mario Leenhouwers uit Sluis is hier de te kloppen man, voor Onno van Que kelberghe uit Sas van Gent. Officieel start het Terneuzense tennistoernooi op maandag 5 au gustus. Komend weekeinde wor den er echter onder regie van wed strijdleider Piet Adriaansens al de nodige partijen gespeeld. Niet verwonderlijk, want evenals vorig jaar dienen in totaal zo'n 275 wed strijden te worden weggewerkt op Sportpark 'Oude Vaart'. „Veel meer partijen dan 300 zouden we niet aankunnen. Deze keer heb ben we geen B-categorieën bij de vrouwen, maar dat komt eigenlijk omdat de groep Israëliërs onde leiding van Rob Simon niet van de partij is. Wel is er een 'ploeg' uit de buurt van Haarlem die mee doet in verschillende reeksen," al dus Adriaansens. Zijn rechter hand in de organisatie is Michel Verberkmoes. Het tweetal wordt geassisteerd, door een commissie Los Angeles (rtr) - Jan Siemerink is uitgeschakeld bij het tennis toernooi in Los Angeles. De als vijfde geplaatste Nederlander verloor in de tweede ronde van de Australiër Sandon Stolle in drie sets. De setstanden waren 6-3 6-7 6-2. Ook de als derde gerangschikte Zweed Thomas Enqvist kwam niet verder. Hij ging in drie sets onderuit tegen Alex O'Brien: 6-4 4-6 7-5. Landgenoot Stefan Ed- berg bereikte de kwartfinales wel. Hij won in twee sets van de Amerikaan Jonathan Stark: 6-2 7-6. Edberg neemt voor de laatste keer deel aan het toernooi in Los Angeles. Hij beëindigt aan het einde van dit seizoen zijn carriè re. Richard Krajicek, tweede op de plaatsingslijst, bereikte al eerder de laatste acht. Hij versloeg de Fransman Raoux in drie sets: 4-6 6-3 6-3. Tweede ronde: O'Brien (VSt) - En qvist (Zwe/3) 6-4 4-6 7-5, Edberg (Zwe/6) - Stark (VSt) 6-2 7-6, Draper (Aus) - Joyce (VSt) 6-4 1-6 6-0, Stol le (Aus) - Siemerink (Ned/5) 6-3 6-7 6-2. bestaande uit Norwin van Riel, Menno van den Hout en Loes Ey- ke. Bondsgedelegeerde is Kees Hamelink. De eerste schermutselingen van het derde Rabo Vliegende Hollan der-toernooi beginnen zondag om 10.00 uur. Er wordt die dag ge speeld op vier a vijf banen. „Veel mensen doen dan nog mee in het toernooi van Sas van Gent. Daar kunnen we geen beroep op doen want we willen geen moeilijkhe den. Door de week spelen we mi nimaal op zeven, maar waar schijnlijk op acht banen." Op werkdagen wordt er gestart om 16.00 uur. De laatste partijen gaan de baan op om 22.00 uur. Op de vier onverlichte banen van het Terneuzense tennispark zijn de laatste partijen uiteraard eerder ingepland. De finales vinden plaats op zondag 11 augustus. PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL BI: 1. Tim van Veldhoven, 2. Boas Bie rings, 3/4. Michel Verberkmoes en Dethlef Pieters. B2:1. Mario Leenhouwers, 2. Onno van Quekelberghe, 3/4. Paul Hendrikse en Richard Hamelink. Cl: 1. Tony Seen, 2. Tom Huis, 3/4. Bas de Barbanson en Stanny Verstraeten. C2: 1. Fred Elliott, 2. Harry Riemens, 3/4. Cor de Jonge en Beny Ysebaert. q? .35+: 1. Fred Elliott, 2. Eric Neve. Dl 17+: 1. Hessel Hamelink, 2. Eric Houg, 3/4. Sven Vermeulen en Tonny Nelis. D1 35+: 1. Han Blokland, 2. Peter Koole, 3/4. Thijs Geuze en Jan Mol. D2: 1. Bert van Broekhoven, 2. Peter Steenbakker. DUBBELSPEL B: 1. Hendrikse/Marteijn, 2. Verberk- moes/Bierings. Cl: 1. Duin/Van de Zant, 2. De Bak ker/De Bakker. C2:1. Neve/Houg, 2. Elliott/Jurry. Dl: 1. Nelis/Vermeulen, 2. Houg/De Zeeuw, 3/4. Saman/Epskamp en d'Hert/Faas. Dl 35+: 1. Kriekaard/Visser, 2. Van Kerkvoort/Hamelink. D2: 1. Veraart/Faas, 2. d'Hauw/Lam- bert. VROUWEN ENKELSPEL Cl: 1. Sophie van Dierendonck, 2. José de Wit. Dl 17+: 1. Jessica Lauret, 2. Jesca Brakman. D2: 1. Annemarie van Loo, 2. Ien Wal raven. DUBBELSPEL C: 1. Visser/Fraanje, 2. Adriaan- sens/Hoek. Dl: 1. Van Veldhoven/Geuze, 2. Van Broekhoven/Dieleman, 3/4. Leeuw/Harms en Bleyenberg/Kriek- aard. D2: 1. Walraven/De Buck, 2. Mol/Van Loo. GEMENGD DUBBELSPEL B: poule. C: poule. C2: 1. Blokland/Blokland, 2. Hame- link/Eijke. Dl 17+: 1. Bleyenberg/Epskamp, 2. Hamelink/Hamelink. Dl 35+: 1. Van Loo/Van Kerkvoort, 2. De Vries/Pieters. D2: 1. Meijer/De Zeeuw, 2. Ve raart/Veraart. Michel Verberkmoes rechtsis mede-organisator van het derde Rabo Vliegende Hollander-toernooi. Hij tennist ook zelf mee en wordt op het Bl-schema getipt als halve finalist. foto wim kooyman Amateurs: 1. P. Mol (Kapelle) 210 punten, 2. D. Mesu (Middel burg) 204, 3. D. Brehm (Goes) 162, 4. P. van Passel (Sluiskil) 152, 5. A. Goense (Lewedorp) 142, 6. F. Franse (Kwadendam- me) 134, 7. M. Rommers (Ril land) 133, 8. ex aequo W. Geys (Kwadendamme) en J, van Schaik (Oost-Souburg) 118, 10. T. Vermeulen (Kloetinge) 75, 11. C. Schouwenaar (Kloetinge) 69, 12. F. Gommers (Philippine) 62, 13. P. Tolhoek (Yerseke) 48, 14. J. van de Klooster (Lewedorp) 39, 15. E. van Loo (Ouwerkerk) 37. Junioren: 1. D. de Dreu ('s-Gra- venpolder) 49 punten, 2. F. Koen (Hulst) 8, 3. ex aequo P. Markus- se (Middelburg) en W. van Over- beke (Kapelle) 7. Nieuwelingen: 1. R. Slabbe- koorn (Kapelle) 75 punten, 2. E. Doedee (Kloosterzande) 47,3. D. Langenberg (Kapelle) 40, 4. M. de Ritter (Hoek) 29, 5.1. Luteijn (Kapelle) 6 punten. Van onze verslaggever Roosendaal - 'Spektakel op De Luiten'. Dat beloofde RBC-trai- ner Jan Poortvliet gisteren op de persdag van de Roosendaalse club. De eerste-divisieclub moet wat de nieuwe trainer betreft, meestrijden om de prijzen. Van onze tennismedewerker Cadzand - Cl-favoriet Niek van Remortel plaatste zich voor de halve finales in het Haaietandentennistoernooi te Cadzand. TENNIS Van Remortel versloeg de Duitser Alexander Bütt in drie sets. De wedstrijdleiding kreeg met een grote teleurstelling te maken door het afhaken van Tim van Veldhoven. De BI-schema-aan voerder kampt met rugklachten. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: eerste ronde: Rutger Pesch-Cas Teyssen 6-3, 3-6, 6-3; kwartfinale: Rik Gelevert-Tim van Veldhoven walk over Gelevert; Peter Mathijsen- Jan-Willem van de Scheur 6-4, 7-6. Cl: kwartfinale: Niek van Remortel- Alexander Bütt 2-6, 6-2, 6-0; Byron Bentley-Christiaan Trapman 6-1, 6- 2; Mare Felius-Jean-Marc Sinack 7- 5, 6-3. C2: tweede ronde: Maarten de Heus- Nico Scherbeijn 6-3, 6-3; George de Lange-Miquel Santana 6-1, 6-0; kwartfinale: Gert-Jan Louweret- Tom de Klerk 6-2, 6-2; Donovan Blackman-De Lange 2-6, 6-3, 7-6 (7- 3). Dl: tweede ronde: Jelle Leenknegt- Björn Wielakker 6-2, 6-3; Derk van Bakergem-Jurgen Gijsel 6-0, 6-1; Ruud Steyaert-Geoffrey Wessels 7-5, 7-5; Ronald van Bakergem-Sjoerd Bakker 6-2, 6-1; kwartfinale: Leen- knegt-Wicher-Jan Huisman 6-0, 6-0; Hartung-Sven Vermeulen 7-6 (7-3), 6-2; Steyaert-Bakker 6-2, 6-0. D 35+: halve finale: Willy Joppe- Leandra Knobben 6-2, 6-2. D2: kwartfinale: Jalf Simpelaar- Jean-Paal Baart 6-2, 6-2; Tristan Hartung-Maarten Cuypers 7-6 (7-3), 6-2; Erwin Erkens-Ruben van Soest 6-0, 6-1; Bas Hakker-Daan Zwitser 6-0, 6-1. DUBBELSPEL B: Gorthmanns/Van Veldhoven-Har- tung/Van der Scheur 6-0, 6-0; Beek- man/Matthijssen-Hartung/Van der Scheur 7-5, 7-5; Beekman/Mathijs- sen-Van Gent/Teyssen 6-3, 6-2. C: eerste ronde: De Clerck/Trapman- De Lijser/De Kam 6-4, 6-4; Sin- ack/Van Remortel-Bremer/Büch 6-0, 6-0; halve finale: Bouwhuis/Gele- vert-Bütt/Friedrich 5-7, 7-5, 1-0, walk over Bouwhuis/Gelevert. D: kwartfinale: Vermeulen/Vermeu- len-Suurmond/Veerman 6-1, 6-1; halve finale: Vermeulen/Vermeulen- Wessels/Hartung 6-3, 7-6. VROUWEN ENKELSPEL B: halve finale: Leandra Knobben- Kelly Visser 7-6 (7-5), 6-4. C: kwartfinale: Annemieke Bulinga- Ilse van Doorn 6-3, 6-2; Monique de Klerk-Katinka Schilder 6-0, 6-0; Erika Jansen-Nancy Nienhuis walk over Jansen; halve finale: De Klerk- Bulinga 6-1, 6-3. Dl: kwartfinale: Charlotte Laford- Jantien Dhont walk over Laford; Gunil Groenhuuizen-Svenja Klaver 6-4, 4-6, 6-4. D2: kwartfinale: Lianne Joppe-Ju- dith Seelen 6-1, 6-1; Sandra Jaspers- Marlies van Hilten 7-6, 6-1; kwartfi nale: Jaspers-Joppe 6-3, 6-1; Wanda de Loo-Marieke Kool 6-2, 6-0. DUBBELSPEL D: kwartfinale: Wijffels/Brakman- Verschuur/Van Hilten 6-4, 6-4; Dhont/Dhont-Poeth/Gubbels 6-2, 6- 4; Griese/Bujak-Van hoorn/Beuk 6- 1, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL D: tweede ronde: Scheedler/Leen- knegt-Verschuuren/Huisman 6-2, 6- 4; Nijhuis/Nijhuis-Kool/Kool 3-6, 6- 4, 7-6 )7-3); kwartfinale: Wülem- sen/W illemsen-Ni j huis/N ij huis 6 - 2 6-4. Sas van Gent Favoriet Mario Leenhouwers be reikte de B2-finale van het Ceres- tar-toernooi in Sas van Gent. De Sluissenaar won achtereenvol gens van Paul Cortvriendt en Menno Leeuwenburg. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B2: eerste ronde: Mario Leenhou- wers-Paul Cortvriendt 6-4, 2-6, 7-6 (7-5); halve finale: Leenhouwers- Menno Leeuwenburg 7-4, 7-5. Cl: Edward Bleyenberg-Reggie Bun 7-6, 7-6; Tony Seen-Kees Kommers 6-3, 6-2. C2 30+: eerste ronde: Johnny Bleyen- berg-Eddo Lokken 6-2, 6-4; Ben Kint-Harry Riemens 7-6, 6-4. Dl 17+: eerste ronde: Eric Hirdes- Hessel Hamelink 6-3, 3-6, 7-5. Dl 30+: tweede ronde: Paul d'Hoog- he-Roland de la Ruelle 7-5, 6-4; kwartfinale: Peter Koole-Peter Vis ser 6-2, 7-5. D2/E: tweede ronde: Dion Beuzen- berg-Fred Boussen 6-1, 6-3; Gerrie van de Zalm-Willy Thans 6-1, 6-2; kwartfinale: Marco de Bakker-Piet Hamelink 6-2, 6-2. DUBBELSPEL C: eerste ronde: Van Quekelberg- he/Heinze-Dey/Van Halteren 6-1, 6- 0; Versprille/De Witte-De Schep per/Van de Starre 6-3, 6-2; Se- gers/Mathijssen-Riemens/Risseeuw 6-2, 3-6, 6-3; kwartfinale: Lok- ken/Michielsen-Jansen/Bun 4-6, 3-5, walk over Lokken/Michielsen. D: tweede ronde: Hamelink/De Zeeuw-Bruggheman/Geerlings 6-1, 6-7 (7-9), 7-6 (7-4); Saman/Faas- Boussen/Van Remoortere 6-2, 6-2; kwartfinale: d'Hooghe/Heyman-Bal- zereit/Oostvogels 6-0, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL D2/E: eerste ronde: Vera Crosiers- Karin Versprille 6-1, 6-0. DUBBELSPEL D: kwartfinale: Harms/Hoornaert- Van Overloop/De Witte 6-1, 6-2; Terluin/Vosters-De Jonge/Van Wijnsbergen 6-3, 6-1; Pattijn/d'Hae- ns-Van Wijck/Mol 6-4, 6-2; Diele- man/Scheele-Dutree/Van Driel 6-4, GEMENGD DUBBELSPEL C: kwartfinale: Bleyenberg/Van Quekelberghe-Sterrenberg/Van de Ploeg 6-3, 6-3; Buyck/Riemens-Pie- ters/Dutree 6-4, 7-5. D: kwartfinale: Boone/Van de Mey- den-Pollenmans/Noordijk 6-4, 6-4; Harms/Harms-Stoelinga/Thans 4-6, 7-6 (10-8), 6-2; Van Overloop/Van Overloop-Pattijn/Van Quekelberghe 6-4, 6-0; halve finale: Kunst/Bod- daert-Dees/Brandt 6-0, 6-2. Om sportieve successen mogelijk te maken moet er ook nogal wat verbeteren aan de organisatie binnen de club. Dat vertelden voorzitter Theo Mangnus en alge meen manager George Knobel aan de verzamelde pers. Poortvliet stelde de Roosendaalse supporters het een en ander in het vooruitzicht op zijn eerste persconferentie als trainer in het betaalde voetbal. „Ik wil mee doen in de strijd om de prijzen. Dat willen natuurlijk alle trai ners, maar in ieder geval thuis wil ik spektakel bieden en het publiek aan ons binden." De trainer - fervent voorstander van het 4-3-3-systeem - erkende dat dit in de oefenwedstrijden Glasgow - De wereldvoetbalbond (FIFA) heeft de Schotse club Celtic een boete van ruim 100.000 gulden opgelegd. De werkgever van Van Hooijdonk heeft zaken gedaan met een niet geautoriseer de makelaar. Celtic ging in de fout bij het vastleggen van Alan Stubbs, die van Bolton kwam. De speler kreeg eveneens een boe te opgelegd. Hij moet bijna 80.000 gulden betalen. De Spaanse voetbalbond dreigt het debuut van Jordi Cruijff voor Manchester United, vanmiddag tegen Ajax, te dwarsbomen. De Engelse kampioen wacht nog op de vrijgave van de aanwinst die hij voor ruim 2 miljoen gulden van Barcelona overnam. Manchester en Ajax nemen dit weekeinde deel aan het Umbro- toernooi in Nottingham. Manager Alex Ferguson had Jordi dan willen presenteren aan het Engelse publiek. Cruijff jr. traint sinds donderdag bij de kampioen. „We proberen al dagen de overschrijving rond te krijgen," aldus Ferguson. „Maar bij de Spaanse voetbalbond lijkt het wel altijd rust te zijn." De voormalige Duitse international Andreas Brehme mag ge durende zes maanden niet achter het stuur. Een rechtbank heeft dit bepaald nadat de speler van Kaiserslautern had gereden onder invloed. Bovendien moet hij een boete van omgerekend 46.000 gulden betalen. In februari werd Brehme door de politie aangehouden na de 1-0 bekeroverwinning op Leverkusen. Hij had 1,16 promille alcohol in zijn bloed. De opbrengst van de Super Cup gaat met ingang van dit sei zoen naar een goed doel. Op 18 augustus openen landskampioen Ajax en bekerhouder PSV het voetbaljaar 1996-'97 met de wed strijd om de beker, die bovendien een nieuwe naam krijgt. Jos Staatsen, voorzitter betaald voetbal van de KNVB, maakt maandag op een persconferentie bekend naar welke twee doelen het geld gaat. Ook in Engeland staat de strijd om de Super Cup in het teken van liefdadigheid. Daarnaast brengt Staatsen de nieuwe naam van de Super Cup naar buiten. Een bekende Nederlander of Nederlandse heeft zijn of haar naam aan de beker verbonden. De populariteit van Alan Shearer in Singapore moet nog groeien. De boxershort van de duurste voetballer van de wereld bracht bij een veiling voor een goed doel slechts 200 gulden op. De topscorer van het EK in Engeland reist met zijn nieuwe club Newcastle United, die de aanvaller voor 36 miljoen overnam van Blackburn Rovers, als voorbereiding op het nieuwe seizoen door Azië. De koper Freddy Shepherd, de vice-voorzitter van Newcastle, mocht de boxershort volgens The New Paper, een krant in Singa pore, overigens niet houden. Marketing manager Sharon King vond dat een onderbroek van een man niet in het bezit behoorde te komen van een andere man. Manager Kevin Keegan pikte de boxershort van Sheperd af en gaf hem aan King. De voetbalclub TOP heeft Dave Smits aangetrokken. De 26-ja- rige verdediger heeft een contract voor twee seizoenen getekend bij de formatie uit Oss. Smits komt van Willem II. Hij mocht transfervrij bij de Tilburgse club vertrekken. De wereldvoetbalbond FIFA heeft de schorsing van de Kroati sche voetballer Goran Vlaovic opgeheven. Wel moet de 23-jarige aanvaller een boete van bijna 70.000 gulden betalen. De FIFA schorste de international vorige maand omdat hij bij drie clubs een contract had getekend. Ook de adviseurs van Vlaovic hebben een boete gekregen, van de zelfde hoogte. Vlaovic, die akkoord was met Napoli, Valencia en Espanyol, gaat nu spelen bij Valencia. Vorig seizoen kwam de Kroaat uit voor Padova in Italië. Behalve Valencia maakt ook Napoli nog aanspraak op de voetbal ler. De Italiaanse bond gaat onderzoeken of het contract tussen Napels en Vlaovic rechtsgeldig is. Zo ja, dan moet Valencia de Ita liaanse club een afkoopsom betalen. NEC heeft Jörg Sobiech van Wattenscheid vastgelegd. De 27- jarige verdediger tekende bij de Nijmeegse eredivisionist een tweejarige overeenkomst. Sobiech was linkervleugelverdediger bij Wattenscheid. Eerder, bij Schalke en Stuttgarter Kickers, stond hij ook in het centrum van de verdediging. Sobiech maakt zijn debuut in het oefenduel van NEC tegen Sheffield Wednesdayzaterdag om 19.00 uur in De Goffert. Miami - Autocoureur Emerson Fittipaldi wil een punt zetten ach ter zijn carrière. Afgelopen weekeinde kreeg hij een ernstig onge luk bij de Indycar-race in Brooklyn. „Waarschijnlijk stop ik er mee," vertelde de 49-jarige Braziliaan tijdens een persconferentie in het Jackson Memorial ziekenhuis in Miami. Hij werd daar maandag vijf uur geopereerd aan zijn ver wondingen. Hij houdt geen blijvend letsel aan het ongeval over. „Ik denk dat het ongeluk een boodschap is geweest. Ik geloof in God en denk dat dingen niet zonder reden gebeuren." Fittipaldi veroverde in 1972 en 1974 de wereldtitel in de Formule I. Nieuwegein - Een commissie onder leiding van Ed Nijpels moet proberen de problemen tussen de Koninklijke Nederlandse Bil jartbond (KNBB) en de Vereniging Driebanden Nederland (VDN) op te lossen. De leden moeten het antwoord vinden op de vraag, hoe het professionele driebanden binnen de KNBB gestructureerd kan worden. De beide partijen zijn al jaren verwikkeld in een conflict. Een deel van de leden van de VDN, onder wie Dick Jaspers uit St. Wille- brord, hebben zich afgescheiden van de KNBB en een eigen com petitie ingericht. De toppers vonden dat de bond zich niet vol doende inzette voor de profs. nog niet was gebeurd. „Je bent dan nog op zoek naar het even wicht. Het waren natuurlijk ook zware wedstrijden met enkele te genstanders die spelen in de Eu ropese top. Over het middenveld en de achterhoede ben ik tevre den. In de voorhoede missen we nog stootkracht. Bovendien zaten we met een flinke ziekenboeg van Lloyd Kammeron, Mare Frijters, Ronald van Oeveren en Clyde Tol. Dat zijn belangrijke spelers voor het concept dat ik wil. Ik had gedacht de problemen voorin op te lossen met Edwin Grünholz en Toto da Costa. Dat werkte niet. Ze kwamen te vaak terug om de bal te halen en dat mag niet." Van onze tennismedewerker Clinge - Het vierde internationale K5-jeugdtoernooi van de Clingse tennisclub Game'78 begint maandag 5 augustus om 10.30 uur. De finales zijn op zondag 11 augustus. TENNIS Amsterdam (anp) - Dermis van Scheppingen heeft gisteren de halve finales bereikt van het met 800.000 gulden gedoteerde Grolsch Open tennistoernooi. De met een wild card binnenge komen speler versloeg de als vijfde geplaatste Spanjaard Carlos Moyamet 7-6(11-9) 6-2. In de halve finales komt de 21-ja- rige Van Scheppingen zaterdag uit tegen de winnaar van El Ay- naoui - Gumy. De opmars leverde het talent uit Wilnis tot nu toe een totaal op van 117 ATP-pun- ten. Hij stijgt daarmee flink op de wereldranglijst. Amsterdam, Grolsch Open, 800.000 gulden. Kwartfinales: Van Scheppingen (Ned) - Moya (Spa/5) 7-6 6-2, Clavet (Spa) - Mantilla (Spa/3) 6-4 6-3. Halve finale: Van Scheppingen - El Aynaoui (Mar)/Gumy (Arg). Enkelspel, kwartfinale: Voinea (Roe) - Dosedel (Tsj) 7-6 7-5. Dubbelspel, kwartfinale: Bergh/Waite (Zwe/VSt) Ekerot/Noteboom (Zwe/Ned) 2-6 6- 1 6-4, Hansen-Dent/Middleton (VSt) - Dosedel/Ulihrach (Tsj) 7-5 6-3. Wedstrijdleidster Tiny Bosman ontving ongeveer 100 inschrijvin gen, een vijftal minder dan vorig jaar. „Deelnemers zijn afkomstig uit Leeuwarden, Heerlen, Prin senbeek en zelfs uit het Spaanse Ibiza. Verder doen er behalve uit Zeeuws-Vlaanderen ook uit de rest van Zeeland veel kinderen mee." Tiny Bosman wordt in de wedstrijdleiding geassisteerd door Sonja Schauwaert, Niek de Koster, Gert Verley en Marloes Lammens. Bondsgedelegeerde is Rianne van Wanrooy. Er wordt gespeeld in de leeftijds categorieën tot en met 10, 12, 14 en 16 jaar. In de oudste leeftijds klasse bij de jongens is Laurens de Kort uit Hulst favoriet, voor Kevin Bosman van de organise rende vereniging Game'78. Bij de tot en met 14-jarigen gooit Ter- neuzenaar Davy de Waal volgens de prognoses de hoogste ogen. Krijn de Vries uit Vogelwaarde is de onbetwiste nummer één bij de 12-jarigen. Bianca Vlaeminck uit Clinge is schema-aanvoerster bij de oudste meisjes, haar vermoedelijke op ponent in de finale is de Hulster- se Fanny Kool. Bij de meisjes tot en met 14 jaar is Chantal Visser uit Leeuwarden als eerste ge plaatst, voor Nathaly de Paepe uit Schoondijke. Elke Machielsen uit Prinsenbeek is de te kloppen speelster bij de 12-jarigen. PLAATSINGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 16 jaar: 1. Laurens tie Kort, 2. Kevin Bosman. Tot en met 14 jaar: 1. Davy de Waal, 2. Erik Raaman, 3/4. Thijs Drumont en Egbert Martinet. Tot en met 12 jaar: 1. Krijn de Vries, 2. Wesley van Noord, 3/4. Dennis de Belie en Wouter Blokland. Tot en met 10 jaar: 1. Pieter van Hecke, 2. Stijn van Doeselaar, 3/4- Jeroen Aliët en Kirsten Dey. DUBBELSPEL Tot en met 12 jaar: 1. De Vries/van Noord, 2. Massoels/De Meester. Tot en met 14 jaar: 1. De Schep- per/Van Doeselaar, 2. Gorleer/Gor- leer. Tot en met 16 jaar: 1. De Kort/u Clippeleir, 2. Ysebaert/Lensen. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 16 jaar: 1. Bianca Vlae minck, 2. Fanny Kool. Tot en met 14 jaar. 1. ChantalWisse 2. Nathalie de Paepe, 3/4. Eveüe Drumont en Marianne Dhont. Tot en met 12 jaar: 1. Elke Machiel sen, 2. Sharon de Witte, 3/4. Anne Riemens en Kim Boes. DUBBELSPEL Tot en met 14 jaar: 1. Willemsen/W Paepe, 2. Verhaegen/Verhaegen- Sydney verheugt zich o Atlanta - In Atlanta ploeg Australiërs ronc man - die goed toekij jaar een nog betere k kunnen klaren. Hoe ding tussen de Aussie heeft Richard Palfre de doeken gedaan. „Een van de eerste telefoc beveiliging vorige week bom pleegde, was naar oi ken, ons commandocentn open.' Een onbetaalbare e Niemand weet hoe je de moet runnen, tot je het ee En dan is het dus te laa Atlanta - In Barcelona nog in tropenpak gekl Livingstone tussen zij ten door. Vier jaar lat Wouter 'Mickey' Huib (56) deel van het gehee onder de gordel filmen, transpiratievocht zich klinkt het vrij direct te cameraman. De NO voorzitter is geen 'bal eigenlijk nooit gewee zegt-ie. „Ik heb een on teerd zelfvertrouwen." Wat drijft de chairman, de officiële titel, van de landse vestiging van Mc Als leider in de luwte wijdvertakte organis viesbureau kan hij in leven als God in Frank: doet het niet. Huibregt: terug als manager, ma. zestig uur per week voc insey werken, daarnaas hij wekelijks veertig uu nocnsf. nik heb dus nul uur vri £ijn vakantiedagen gaai het delegatie-leiderscha Nederlandse afvaardigii flij ziet al zijn atleten Ui gen, is dus dagelijks hoofd op de televisie, week werd hij achtereei door twee fotografen Ploeg tussen de twee bn doka's gezet. „Hahaha dan, want er werd Vraagd te lachen. ei bro Ik eeht blij met die medal

de Stem | 1996 | | pagina 12