Van parelteven tot gave ploeg t n Tops kijkt uit naar individuele finale Volleybalteam lacht vermoeidheid weg Tennisdubbels voelen zich 'waardeloos' 4 DE STEM Verdriet van België de stem Toxopeus haalt ondanks stresshockey brons binnen na veel 4oehs' en 6ahs' Judoka An SPORT ATLANTA 100 96 Dan O'Brien heeft eindelijk zijn titel ATLANTA'96 KORT ATLETIEK 11111 Conyers - Jan Tops werd er niet warm of koud van. Na tuurlijk, de zevende plaats tij dens de olympische landen- wedstrijd in Conyers was de 'aanvoerder' van de springrui ter-équipe tegengevallen, maar aanstaande zondag ziet de man uit Valkenswaard zichzelf wel degelijk als kans hebber op eremetaal in de in dividuele wedstrijd. Tops heeft daar ook alle reden toe. Tijdens de voor de olympische titel verdediger desa streus verlopen landencompetitie in het Georgia In ternational Horse Park bleef Jan Tops met zijn paard Top Gun als ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1996 gj enige overeind in de door Duits land gewonnen wedstrijd. De 35- jarige ruiter ging eenmaal fout loos rond en liep in de tweede omloop tegen vier strafpunten aan. De andere combinaties Lansink- Carthago (totaal 16 strafpunten), Hendrix-Finesse (16) en Romp- Samantha (20) stelden teleur. „Nee, oordelen over de andere combinaties doe ik niet. Dat laat ik aan jullie over," sprak Tops na afloop. Later ging hij wat dieper op de materie in. „De Duitsers hebben vier topruiters en vier toppaar den, wij hebben internationaal betrekkelijk onervaren paarden. Franke Sloothaak kan van zijn paard vallen en toch pakken de Duitsers goud. In Barcelona had den wij de beschikking over top- dieren als Ratina Z, Egano en een vier jaar jongere Top Gun. Nu springen we met enkele jonge, onervaren paarden. Ik vind het jammer voor het team, maar het is niet anders. Top Gun springt in ieder geval uitstekend en met hem houd ik in eerste instantie rekening." Tops bereidde zich met zijn paard niet speciaal voor op de Spelen. Hij was wel een tijd te gast in het Mexicaanse Monter rey bij de eigenaar van Top Gun, de steenrijke Alfonso Moro, maar die uitstap maakt de Brabander elk jaar. „Ik heb niets bijzonders gedaan. Top Gun merkt heus niet dat dit de Olympische Spelen zijn, al reageert hij soms wel iets anders op de ambiance. Tijdens deze landenwedstrijd heb ik in ieder geval aan mijn eigen ver wachtingen voldaan. Een fout in twee ronden is niet veel, een rui ter en een paard kunnen altijd een foutje maken." Hans Horn tuurde niet vrolijk naar de luchten boven het Geor gia International Horse Park. De bondscoach van de Nederlandse springruiters is ook niet bepaald een uitbundig persoon, maar dit maal keek hij wel erg zuur. „Niet dat ik verwacht had dat we hier goud zouden gaan halen, maar een zevende plaats is niet best. Ik heb te veel fouten van de rijders gezien en van bijvoorbeeld een paard als Carthago had ik meer verwacht. En ja, Bert Romp ging helemaal de mist in." Horn verwacht zondag veel van Jan Tops. Naast de beste Neder landse deelnemer in Conyers zul len Emile Hendrix en Jos Lan- sink aan de eindstrijd deelnemen. Bert Romp is de trieste afvaller. Voor de ruiter uit Hoogeloon was het optreden in Conyers dubbel vervelend. Immers, vier jaar gele den kreeg hij als slechtste vierde man van de gouden ruiterequipe door een belachelijk reglement van de internationale hippische federartie (FEI) geen medaille uitgereikt. Bondscoach Horn toonde geen mededogen: „Het is logisch dat ik voor het best pres terende drietal kies." Atlanta - Soms is een sportwedstrijd te spannend. Dan gebeurt er van de zenuwen helemaal niks. Het gevecht om het brons bij de hockeyvrouwen, tussen Nederland en Groot Brittannië (4-3 na strafballen), bleek er donder dagavond een van die soort. Het Nederlandse vrouwen- hockey staat weer op de kaart, maar het stresshockey warmee het bronzen punt werd gedrukt, was te beroerd om voor ruim twaalfduizend mensen te spelen. Hoe bondscoach Tom van 't Hek ook zijn kwaliteiten als zenu wenbezweerder had aangesproken, zijn vrouwen stonden deze keer als planken zo stijf in het veld. Het aanschouwen van het duel was zo enerverend als het kijken naar groeiend gras. „Ik hoorde veel oehs en ahs, maar het was matig hockey," vond Van 't Hek. Maar, eerlijk is eerlijk, de adem benemende strafballenserie, waarin doel vrouw Jacqueline Toxopeus excelleerde, maakte al les goed. Kroonprins Willem- Alexander stoof als een opge luchte supporter het kunstgras op en knuffelde zijn toekomstige onderdanen als waren het de roeiers van de gouden Holland Acht. In optocht ging het na de fi nale tussen Australië en Zuid- Korea naar het Holland House, waar 's nachts een daverend feest gebouwd zou worden. Het ene brons is het andere niet. Ijsblokjes Van 't Hek had van nervositeit 'wel veertig' ijsblokjes opgegeten tijdens de penalty-reeks, waarin zijn keeper de vijfde en laatste 'pingel' van de Engelsen met de hand stopte. De afscheid nemende Toxopeus voelde zich als Hans van Breuke- len in 1988 na de Europa- cup-finale tussen PSV en Benfica. Ze liet zich exta tisch achterover op haar knieën vallen en kreeg het volle dige team over zich heen. „Ik zei 'godverdomme, exeusez le mot, maar ik moet dat brons hebben," lachte de speelster na afloop. Ze had, zo vertelde ze, achter haar masker op een Amerikaanse manier op zichzelf staan schel den. Ze fokte zich op naar precies de juiste stemming. De Bossche speelster blokkeerde de tweede en vijfde strafbal van de Engelse ploeg. Weg terug Met het behalen van de bronzen medaille in Atlanta lijkt het vrouwenhockey definitief op de weg terug, nadat precies vier jaar geleden in Barcelona een diepte punt was bereikt. Daar ruzieden de doorgaans beschaafde hockey vrouwen, door de bondscoach' broer Youp ook wel als parelt even aangemerkt, onder elkaar en bleek, naar verluidt, een vete tussen de clans van HGC en Am sterdam het belangrijkste obsta kel naar welk goed resultaat dan ook. De parelteven zijn onder Van 't Hek weer tot gedreven sporters getransformeerd. Inmiddels zijn de vrouwen Euro pees kampioen en 'derde van de wereld', vertolkte matchwinner Toxopeus haar taxatie van de im pact der gebeurtenissen. „Op de ze plaats horen we ook," had Van 't Hek tevoren al gezegd. Dat zijn keeper stopt, ze gaat overigens wel door als speelster van Den Bosch, wist de bondscoach overi gens nog niet. Ook Wietske de Ruiter en Noor Holsboer behoren tot de twijfe laars. „Ik praat daar nu niet over. Straks in sep tember zien we elkaar al lemaal weer wel op de velden, dan zal duidelijk worden wie nu echt afscheid neemt," aldus de bondscoach. Wat Van 't Hek zelf gaat doen, na twee jaar als bondscoach, laat hij eveneens nog in het midden. „Het hangt er ook vanaf wat de bond van mijn functioneren vindt." Als die officials hun oor te luisteren leggen bij de hockeysters, wordt het contract van de Utrechter op gewaardeerd. Aan tijd zal het hem niet ontbreken, want hij heeft niet zo lang geleden zijn huisartsenbestaan eraan gege ven. Van 't Hek verdient zijn kost nu vooral met het houden van le zingen voor bedrijfsmanagers én andere belangstellende groepen. Ook bij zijn selectie heeft de ver baal ijzersterke Van 't Hek ken nelijk de juiste snaren bespeeld. In twaalf maanden tijd is het Eu ropees Kampioenschap behaald Atlanta (anp) - Volleybalcoaches en -spelers denken bij doel stellingen doorgaans aan de volgende actie of het volgende punt. De Nederlandse vrouwenploeg moet in navolging van de mannen zo langzamerhand maar eens gaan geloven in een plek op het erepodium. De vijfde plaats bij de Olympische Spelen van Atlanta geeft daar recht op en brengt eigenlijk ook die ver plichting mee in topsport. Zeker als het team zoveel toekomst heeft als de huidi ge selectie van bondscoach Bert Goedkoop. Dat werd nog maar weer eens duide lijk in het duel met Zuid-Korea, nog niet zo heel lang geleden een onoverkomelijk struikelblok; nu haast achteloos opzij geschoven. Oranje voelde na alle maanden van hard werken, na drie kwalifi catietoernooien en een slopende olympische wedstrijdenreeks de vermoeidheid wel maar lachte die eenvoudig weg. Nederland overweldigde de Zuid-Koreaan- sen met modern volleybal, snel, sterk en gevarieerd: 3-0 (15-9 15- 9 15-13). „Als je moe bent, moet je plezier maken om overeind te blijven," zei Goedkoop. „Dat de den ze. Daarom worden we vijfde en daar zijn we heel trots op. Je verliest in de kwartfinales van Rusland en moet een paar uur la ter alweer tegen Duitsland. Toch had ik maar een paar woorden 'Matchwinner' Jacqueline Toxopeus (links) en Mijntje Donners vallen elkaar in de armen. foto reuter en een plaats op het olympisch schavot bereikt. „Een van zijn sterkste kanten is de teambespreking. Hij overtuigt je van je kracht," vertelde vetera ne Holsboer. Nog tijdens de Spe len heeft het er nog even om ge spannen in het hockeykamp. Van 't Hek zwaaide even met zijn por tefeuille toen hij verslapping ver moedde. Daarna werd de groep alleen maar sterker. „Je merkte dat het beste na het verlies tegen Zuid-Korea," keek Toxopeus terug. „Iedereen pakte die 3-1 goed op. Niemand wees naar elkaar, dat was in Barcelona wel anders." Van een vriendenploeg wilde ze niet spreken. „Dat klinkt gelijk zo dramatisch. Er is door de hele selectie heen wederzijds respect geweest en we gaan in het veld voor elkaar door het vuur. Dat is de winst van Atlanta en van Van 't Hek. Het werd hier een gave ploeg." Atlanta (anp) - Na drie wereldti tels heeft Dan O'Brien eindelijk zijn olympische trofee te pakken. De Amerikaan was al jaren de beste tienkamper, maar kon dat eindelijk op het belangrijkste toernooi laten zien. In zijn eigen Amerika nog wel. O'Brien draaide een gelijkmatige tienkamp en eindigde op een to taal van 8824 punten. Een geringe achterstand op zijn wereldrecord van 8891. O'Brien miste de Olym pische Spelen van Barcelona om dat hij bij de keiharde Ameri kaanse trials de aanvangshoogte bij het polsstokspringen miste. O'Brien, ooit verslaafd aan drugs en alcohol, hoefde zich op de af sluitende 1500 meter niet meer al te veel zorgen te maken, hoewel hij een matige loper is op de lan gere afstand. Hij mocht ruim een halve minuut verspelen op de Duitser Busemann. Het publiek droeg hem naar de streep. „Het was ongelooflijk in die laatste ronde. Ik hoorde alleen maar 'USA, USA'. Dat dreef me naar het einde." De zilveren plak was voor de verrassende Frank Buse mann, die vooral op de loopnum mers fantastische acties liet zien. Zo won hij het openingsnummer van de tweede dag, de 110 meter horden, in 13,47. Dat was de beste prestatie die ooit is geleverd op de tienkamp. Busemann had uitein delijk 118 punten achterstand op O'Brien. Bij de vrouwen deed Marie-José Pérec uit Frankrijk hetzelfde als Johnson bij de mannen: na de olympische 400 meter won ze ook de 200. Bij de vrouwen is die dub belslag echter niet uniek. Het luk te Valerie Briscoo tijdens de Spe len van 1984 in Los Angeles. Mar iene Ottey verdiende weer eens een zilveren medaille. De 36-jari- ge Ottey zal nooit olympisch goud veroveren,, ondanks haar prachti ge staat van dienst. Toch vestigde ze een record. De diva uit Jamaica stond voor de vijfde keer op rij in de olympische finale over 200 me ter. Nog nooit was een loper of loopster dat gelukt. Ottey haalde in Atlanta zilver, ih Moskou (1980), Los Angeles (1984) en Bar celona (1992) brons en werd in Se oul (1988) vierde. nodig. Wil je later terugdenken aan Atlanta als achtste? 'Dat hoef je ons niet te vertellen, Bert. Wij worden vijfde'. Dat is uniek. Dan hoor je bij de beste 50 volleybal- sters van de wereld." Zuid-Korea zou de laatste inter landwedstrijd van Henriëtte Weersing zijn. Dat liet de 30-jari- ge aanvalster, misschien wel de hardslaandste van alle wereld toppers en daarom 'Harrie' ge noemd, althans doorschemeren. Niet echter aan Goedkoop. Hij vindt dat iemand niet moet stop pen als het nog geen tijd is en er nog geen handvol beteren zijn. Goedkoop benadrukte dat een carrière pas moet ophouden als het niveau onvoldoende wordt. Daar was in het geval van Weer sing nog geen enkele sprake van. Ze ramde drie sets lang de meeste rallypunten bijeen en kreeg voor de side-out belangrijke steun van Erna Brinkman, Cintha Boersma, Irena Machovcak, die haar kans greep door de enkelblessure van Jerine Fleurke, en Ingrid Visser. Stone Mountain Park (anp) - Op de Olympische Spelen heeft Oranje niets gewonnen in tennis, toch een van de grootste sporten in Neder land. De laatste hoop op me dailles, de dubbelspelen man nen en vrouwen, leverden donderdag helemaal niets op. Manon Bollegraf en Brenda Schultz verloren de strijd om brons tegen de Spaansen Arantxa Sanchez-Vicario en Conchita Martinez, 1-6 3-6, Paul Haarhuis en Jacco Eltingh tegen de Duit sers Marc Goellner en David Pri- nosil: 2-6 5-7. Bollegraf sloeg van frustratie een bal het stadion uit, Schultz trap te tegen het net, Haarhuis stoom de na de nederlaag met een don derwolk van toorn in één keer door naar de kleedkamer. Eltingh reageerde ingetogen. Hij kende geen woede na de inmaakpartij. „Zij waren beter." Eltingh raakte wel uit zijn hum toen iemand de naam Krajicek te berde bracht. Nederlands beste tennisser bedankte, omdat hij to taal geen olympisch gevoel had. „Het gaat om de spelers die hier zijn," vond Eltingh. „Bullshit," mopperde Haarhuis na een dou che. Bollegraf en Schultz begonnen hun partij om het brons in een re genbui. Na een paar slagenwisse lingen vielen genoeg druppels uit de bewolkte hemel voor een on derbreking. Op dat moment be trad Carl Lewis, negenvoudig gouden-medaillewinnaar, het Arantxa Sanchez-Vicario kust haar 'inspirator' Carl Lewis. foto reuter stadion. 'King Carl' werd de gro te inspirator voor Sanchez. Schultz: „Ze kreeg een geweldige kick van Carl Lewis. Aranxta ging als een duivel spelen. Alles lukte haar. Alle scherpe ballen precies binnen de lijnen. In een mum van tijd stond het 6-1. Ik heb haar zelden zo goed gezien." Bollegraf was niet geïnspireerd geraakt door Lewis. „Dat is me nog nooit met een toeschouwer overkomen en ik heb er heel wat zien zitten in mijn leven. Ach, waarom wonnen wij niet? Omdat zij allebei beter speelden dan wij." De vrouwen probeerden in de tweede set de wedstrijd om te draaien. Ze pakten in de eerste game de opslag van Martinez, waarna Schultz voor 2-0 ging serveren. „Ik verlies niet veel ser vicebeurten maar dit keer wel. Er was niets aan te doen. De medail le moet ik nu maar in Sydney gaan halen. Over vier jaar." Zo kansloos als de vrouwen wa ren tegen Spanje, zo kansloos waren Haarhuis en Eltingh tegen Duitsland. De nederlaag had niets te maken met vermoeidheid uit de marathon van woensdag tegen de Australiërs Woodforde en Woodbridge. „We waren her steld," zei Haarhuis, nog steeds boos. „Ik had na de 54 games te gen de Woodies niet eens spier pijn. Zij hebben ons eenvoudig overklast. Ze serveerden en re tourneerden beter dan wij," vond Eltingh. De eerste set ging met 2-6 verlo ren, de tweede met 5-7. „We speelden niet slecht. Zelfs goed," oordeelde Haarhuis. „Alleen zij speelden beter." Haarhuis en Eltingh kwamen voor goud naar Stone Mountain Park. De miljonairs keren naar Nederland terug met een diploma voor de vierde plaats. Ze roken aan de finale in een marathon te gen de 'Woodies' en eindigden met lege handen. Hun gevoelens vatten ze kort samen: „Gatver- damme. Waardeloos." Ontroostbaar was de Belgische handboog schutter Polleke Vermeiren (links) na afloop van zijn toernooi. Hij plaatste zich bij de laatste vier, maar verloor eerst van de luid toegejuichte Amerikaanse show-bink Huish, om vervolgens ook in de strijd om het brons tegen de Koreaan Kyo-Moon Oh te bezwijken. Een vierde plaats restte de Vla ming. „En daar heb ik blijkbaar een abonnement op, de hij. foto reuter Tienkampers Dost en Rosendaal tevreden Atlanta - Na twee lange, hete en loodzware dagen kon tienkam per Jack Rosendaal slechts één conclusie trekken. „Dit is wel iets anders dan het NK," kreunde hij. „Maar volgende keer doe ik weer mee. Wat een evenement, zeg!" Uitgeput, maar voldaan sloten Rosendaal en landgenoot Marcel Dost donderdagavond de slopende krachtproef in het Olympisch Stadion van Atlanta af. Ze feliciteerden elkaar uitgebreid met hun prestatie. De eindklasseringen, Dost 18e (8111 punten) en Rosendaal 21e (8035), waren goed, maar minder belangrijk. „We mogen heel blij zijn dat we deze tienkamp hebben vol tooid," pufte Dost, die met 8111 punten zijn persoonlijk record verbeterde. Met een dikke zoen vierden de twee sportvrienden hun persoonlijke triomf. „We hebben heel veel steun aan elkaar gehad," gaf Rosendaal te kennen. „We kregen zelfs de compli menten van Dan O'Brien. Dat verhoogde de motivatie nog meer." Tafeltennisser Liu wint tweede goud Atlanta - De Chinese tafeltennisser Liu Guoliang heeft in Atlanr ta zijn tweede gouden medaille behaald. Liu won in de finalè van het mannen enkelspel in vijf games van landgenoot Wang Tao. Eerder was Liu met partner Kong Linghui olympisch kam pioen in het dubbelspel geworden, ook toen was Wang één vaih zijn tegenstanders. Jörg Rosskopf was in Atlanta de beste Europeaan, hij werd der: de door een overwinning op de Tsjech Peter Korbel. Alle vier halve finalisten van het mannen enkelspel verdienen hun geld ih de Duitse tafeltenniscompetitie. Liu en Rosskopf zijn clubgeno ten, bij Jülich. Wang speelt bij Grenzau, Korbel in Mtilheim. China was, zoals verwacht, de veelvraat van het olympische ta feltennistoernooi. Het Aziatische land behaalde acht van de twaalf medailles, waaronder de vier mooist blinkende, de gou den. Liu was de aanvallende speler in de finale. In de beslissen de vijfde game was de weerstand van Wang gebroken, 21-6. Hockeysters Australië winnen finale Atlanta - De Australische hockeyvrouwen hebben donderdag avond de olympische titel behaald. De ploeg van coach Rick Charlesworth, die in 1994 in Dublin ook wereldkampioen werd, won in Atlanta in de finale met 3-1 van Zuid-Korea. Eerder had Nederland de bronzen medaille behaald door na een serie straf ballen te winnen van Groot-Brittannië. Sydney gaat beveiliging opnieuw bekijken Atlanta - De organisatoren van de Olympische Spelen in Sydr ney, in 2000, willen de invloed van de veiligheidstroepen uit breiden. De Australische officials onderzoeken momenteel de mogelijkheid om de wetgeving daarvoor aan te passen. Het is niet de bedoeling over vier jaar meer politiemensen in te zetten. Alleen zouden de agenten over meer bevoegdheden moeten kun nen beschikken. De organisatoren in Atlanta gaven 175 miljoen dollar (ongeveet 425 miljoen gulden) uit aan veiligheidsmaatregelen. Desoti; danks ontplofte er een bom in het Centennial Park, die twee dos den en 110 gewonden tot gevolg had. Sydney heeft 23 miljoen dollar (zo'n 40 miljoen gulden) voor de veiligheid van atleten en bezoekers uitgetrokken. Boveiander niet in atletencommissie IOC Atlanta - Floris-Jan Boveiander is niet gekozen in de atleten- commissie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). De Nederlandse hockeyer verzamelde 541 stemmen van de aanwe zige sporters in Atlanta, maar dat was niet voldoende voor eei) plaats in de commissie. In totaal 5734 sporters brachten hun stem uit. Dat was 54 pror cent van de olympiërs. Uit 35 kandidaten moesten zeven nieuwe leden voor de atletencommissie van het IOC komen. Volleybalsters China en Cuba in finale Atlanta - Cuba en China spelen vandaag om de olympische titel van het vrouwenvolleybal. China versloeg in de halve finales de Russische vrouwen. Het team van coach Karpol, dat in de kwartfinales in vier sets van Nederland won, verloor met 3-1. Rusland won de eerste set met 15-12, maar was daarna kansloos: 15-5 15-8 15-12. Cuba won met 3-2 van Brazilië. De setstanden waren: 5-15 15-8 10-15 15-13 15-12. Rusland Brazilië spelen om het brons. Joegoslavië laatste 'obstakel' Dream Team Atlanta - Zo'n vijftien minuten had het Australische basketbal team de illusie het Dream Team III van de gouden medaille af tf houden. Na dat moeizame kwartiertje (36-36) zetten de NBA' sterren de wedstrijd echter volledig naar hun hand en plaatste» zich met een overwinning van 101-73 voor de eindstrijd. Deter genstander is Joegoslavië, dat in halve finale Litouwen versloeg met 66-58. „In deze wedstrijd ben ik het meest trots geweest op het team," zei Charles Barkley, Amerikaanse topscorer met 2j punten. „We hebben echt strijd moeten leveren om te kunnen winnen.j De Australiërs toonden absoluut geen ontzag voor hun Amen; kaanse tegenstanders. „We hadden niks te verliezen," vertelde Andrew Gaze, topscorer aan Australische kant met 25 punten; „Maar om het Dream Team te kunnen verslaan, moeten we toch nog een tikje beter worden." i k i po0r Maraine van Oosterhoi Zevenbergen - Of ze ie wil de fotograaf weten, to. Angelique Seriese ■pee' klinkt. „Vrienden jnee te nemen. Dat he thuiskomst meteen wej hoefte aan souvenirs ui pe teleurstelling is enorm voor de Zevenbergse ju doka. Zeven maanden lang was het vizier al leen maar op de Spelen gei Bracht ze middag en avond judomat door. Op weg naa wat nog aan haar erelijst brak: de olympische titel, haar optreden in Atlanta dr nog geen vier minuten. De d was uit. Wat restte, was ve genheid en onbegrip. Ze wa mers nog nooit met lege ha van een toernooi thuisgekon „Natuurlijk hou je rekeninp een tegenvaller. Ik heb van ren ook aangegeven dat e: kanshebbers waren voor Daar was ik er een van. Maa toernooi van vier minuten... dat scenario had ik vooraf kunnen bedenken." Schouderklopjes Thuis bij haar ouders in bergen lijkt de tijd de scl randjes van de teleurstellini bijgeslepen te hebben. Ze haar koffer uitgepakt, de een beurt gegeven, is o_ sportschool wat gaan kletst heeft lekker veel uitgeslape zijn bloemen bezorgd, fans ben schriftelijke schouder jes gestuurd. Op straat in Zi bergen wordt ze amper ai sproken. „Je merkt dat mi niet goed weten wat ze tegf moeten zeggen." Ze formi helder; somt nuchter de op. „Ja, zo ben ik," zegt haar moeder knikt op de ac grond instemmend. De desastreuze eerste par het olympische toernooi Johanna Hagn kan Seriese fijn ontleden. Van minui minuut, van seconde tot se< bijna. „Zo'n eerste partij is moeilijk, dat weet je. Het 1 het begin niet zoals ik dat te. Maar gaandeweg kreeg Z< MANNEN 400 meter horden, finale: 1. (VSt) 47,54, 2. Matete (Zam) Davis (VSt) 47,96, 4. Nyland 47,98, 5. Robinson (Aus) Mori (Ita) 48,41, 7. Teixei 48,57, 8. De Araujo (Bra) 50 km snelwandelen: 1. Korz ki (Pol) 3.43,30, 2. Sjennik 3.43,46, 3. Massana (Spa) 3. Di Mezza (Ita) 3.44,52, 5 (WRu) 3.45,27, 6. Zamudi 3 46,07, 7. Kononen (Fin) 3. Korepanov (Kaz) 3.48,42. Tienkamp, eindstand: 1. (VSt) 8824 punten (100 m: ver: 7,57 m - kogel: 15,66 n 2,07 m-400 m: 46,82- 110 n - discus: 48,78 m - polshoog: speer: 66,90 m - 1500 m: 4a Busemann (Dui) 8706 (10,6( 13,60 - 2,04 - 48,34 - 13,47 4,80 - 66,86 - 4.31,41), 3. (Tsj) 8664 (10,64 - 7,60 - 15, -48,29- 13,79-46,28-4,70 4.31,25), 4. Fritz (VSt) 864^ malainen (WRu) 8613, 6. N 8543, 7. Zmelik (Tsj) 8422, 8. (Oez) 8318, 9. Penalver (Si 10. Huffins (VSt) 8300,18. E (10,87 - 7,21 - 13,91 - 1,95 14,52-41,92-5,20-57,76- 21. Rosendaal 8035 (11,24 13,59 - 2,07 - 50,93 - 14,46 4,70-63,80 -4.25,98). 200 meter, halve finales (ee naar finale). Eerste serie: 1. Johnson (VS 2. Garcia (Cub) 20,34, 3. (VSt) 20,39, 4. Stevens (Bel) Tweede serie: 1. Frederick 19,98, 2. Boldon (Tri) 20,05, (VSt) 20,26, 4. Thompsc 20,32. 200 meter, finale: 1. Johns 19,32 (wereldrecord), 2. F (Nam) 19,68, 3. Boldon (Tri) Thompson (Bar) 20,14, 5. (VSt) 20,17, 6. Garcia (Cub) Stevens (Bel) 20,27, 8. Ma: 20,48. 1500 meter, halve finales (e en twee tijdsnelsten naar fi Eerste serie: 1. Morceli (Alg 2. Cacho (Spa) 3.33,12, 3. B 3.33.30, 4. Tanui (Ken) 3. Rotich (Ken) 3.33,73, 6. (Mar) 3.34,35, 7. Mayod 3-34,55. Tweede serie: 1. El Guerr< 3.35,29, 2. Kipkorir (Ken) I Hakimi (Tun) 3.35,91, 4. (Qat) 3.36,01, 5. Koers (Nee 5000 meter, halve finales en drie tijdsnelsten naar fir Eerste serie: 1. Korori 13.27,50, 2. Bitok (Ken) li Lahlafi (Mar) 13.27,73, 4. (VSt) 13.27,90, 5. Di Na 13.28,80, 6. Boulami (Mar) Bayissa (Eth) 13.30,8 Alg) 13.37,52, 9. Fran 13.40,94. Tweede serie: 1. Nyari 14.03,21, 2. Niyongab 14.03,48, 3. Baumann (Dui) 4. Molina (Spa) 14.04.08, (Mar) 14.04,23, 6. Belat 14.04,56. 4xioo m, series, eerste twe ujdsnelsten naar halve fin: gerste serie: 1. Oekraïne Brazilië 38,97, 3. Ghana 39,47. Tweede serie: 1. Canada 38 98 38'77' 3' Si6r ?»eSe se"e: 1. Verenig< 39 38' 2 Zweden 39»02> 3- Vierde serie: 1. Jamaica panje 39,35, 3. Ivoorkust

de Stem | 1996 | | pagina 10