Kansen voor regionale trimmers Comité maakt zich op voor NK Meer grotere wedstrijden verwacht Categorie-indeling NK voor trimmers Regina de Munck en Tanja Ruymbeek Miss Hippische titelstrijd zaterdag in Bruinisse Zondag 4 augustus kampioenschappen trimmers voor alle leeftijden DB STEM SPORT ZEELAND ginbraak inbraak rtij STEN 'j familie mswaarde ar Royaard nt toeristendrive IJzendijke jopbezetting verwacht tijdens NK in Hengstdijk WIELRENNEN Alternatief 'Oudjes' Jurycorps in Hengstdijk Belgische Vrije Bond neemt deel aan Zeeuws-Vlaamse koersen Parcours in Hengstdijk Veldrit Geld Tickets te verdienen voor NK PAARDENSPORT USTUS 1996 C3 VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1996 C4 rdag op de Kanaalweg nchement toezicht op d gedrag' van vakan- Een 16-jarige jon- est werd aangetroffen terrasstoel, die niet bleek te zijn. Een ze- rige knaap uit Venlo de kraag gegrepen om- 't het noodluik van een bus was geklommen, ns kregen beiden een n negentig gulden. - De politie meldt een braak in een huis aan 'sastraat in Sluiskil. De r werd 's nachts rond de half drie wakker van- eemde stemgeluiden. poolshoogte ging ne- g hij dat de stereo-in- was meegenomen. en - Er werd ingebro- ~n auto, die geparkeerd de Haringvliet in Ter- De eigenaar, een 23-ja- an uit Terneuzen, mist temonnee met enkele 'en guldens. en - Vanwege loslig- 'nt is een 25-jarige au- list uit Terneuzen gis- 'ag in een slip geraakt, eurde op de kruising ethaweg Sluisweg. Hij daardoor tegen een 40- vrouw uit Roosendaal to's raakten zwaar be- d. De automobilisten enkele lichte verwon- op, die door een arts ijk werden behandeld. zat. en zond. 10-10.30 en u. 'sse en Kloosterzande - 'jd. 17 u. tot maand. 8 u. F. Helmers, Cloosterstr. 72, rzande, tel. 0114-681277. uur voor spoedgevallen op l om 11.30 u. in de praktijk rstr. 72. szand, 's Heer Arendsker- uwdorp en Wolphaartsdijk raktijk van de artsen Har- Driel, Aarnoutse en v.d. ordt van vrijd. 17.30 u. tot 8 u. waargenomen door v.d. Vlugt, Veerweg 6, aartsdijk, tel. 0113-581231. happen tussen 9 en 10 u.) Clinge, Koewacht en St.- Van vrijd. 17 u. tot 8 u. dokter Voorbrood en Roks, Grote Bagijnestr. 16, tel. 0114-313131. Spreek- edgevallen za en zo 11 en vermeld praktijkadres. Gent en Westdorpe - Van 8 u. tot maand. 8 u. dokter "llaa, Europalaan 49, Sas nt, tel. 0115-452525. Visites ~*en 9-10 u. Spreekuur uit- voor spoedgevallen: zat. 00 uur op Bolwerk Oranje 2. T, Philippine en Hoek - Neeteson, J. Hobeinstr. 8, 0115-491769. Spreekuur evallen zat. en zond. om 12 ~en - Van zat. 8 uur tot 8 uur dokter Waalewijn, ijk Bolwerk 12c, tel. 0115- Van zond. 8 uur tot 8 uur dokter Ephraim, M. y tersingel 1, tel. 0115- Spreekuur spoedgevallen zond. 11.30 en 17 uur. iedereen welkom op de e familie Verbruggen aan van 11.00 tot 17.00 uur. en dit dier borstelen. In ndbak kunnen zij taarten Kn. Er wordt koffie of thee iveerd of vers sinasappelsap r worden poffertjes gebak- De familie Verbruggen (t het ieder naar zijn zin. ngstellenden, die graag op ander tijdstip de boerderij n bezoeken, kunnen dat na een telefonische af- ak (0114-690205). unnen er ook afspraken ge- tt worden om bijvoorbeeld, een dagje mee te lopen op oerderij of om een kruiden- is te volgen. Het gehele jaar bestaat er de mogelijkheid een kinderverjaardag te vie- op de boerderij en daar Jt veelvuldig gebruik van aakt. ndijke - Het echtpaar Roy- is winnaar geworden van de ijkse bridgetoeristendrive de Bridge Sociëteit Oostburg- ecahtpaar was de beste van aren uit België en Nederland, n de Mauritshof in IJzendijke hun 28 spellen begonnen, gemiddelde bedroeg 65,21 ent. UITSLAG htpaar Royaard 65,21 procent, - iaar Lichteveld 64,51, 3. Bolt- /ermeulen 64,09, 4. Van Dieren- k/Simpelaar 63,89, 5. Van den s/Hagenaars 63,23, 6. echtpaar 63,01, 7. Van Ombergen/Neve 5, 8. echtpaar Kotvis 60,66, y- w/Van de Zande 60,55, 10- "an e/Kindt 60,08 procent. yan onze sportmedewerker Hengstdijk - Volgens het wed strijdsecretariaat hebben tot „u toe een kleine zeventig trimmers vooringeschreven voor het nationaal kampioen schap dat op zondag 4 augus tus in Hengstdijk wordt verre ien. Opvallend daarbij is dat we heel iat renners mogen begroeten uit Groningen, Friesland en Drente, paar leeft zo'n kampioenschap en zij willen zeker zijn van een startbewijs, maar de meeste ren ners zullen volgens ons op de dag zelf inschrijven. Dat kan natuur lijk ook, al is dat wat moeilijker om alle gegevens correct te kun nen verwerken. Voorspellingen doen over het aantal deelnemers is moeilijk. Dat is koffiedik kij ken en daar waag ik me niet aan, maar we hebben er met z'n allen een goed gevoel over. En zo'n voorteken bedriegt meestal niet. Nergens wordt op die dag een koers voor trimmers verreden en dat betekent dus dat iemand die wil rijden bij ons moet starten. Dagelijks rollen er nog inschrij vingen in de bus," aldus Honk Pieters, secretaris van de stich ting Wieier Trim Bond Zeeuws- Vlaanderen. In de categorieën van 16 tot en met 29 jaar en van 30 tot en met 39 jaar worden de meeste renners verwacht. Chris Boden en Ririus Ansems zijn de kampioenen van vorig jaar en zij zullen ongetwij feld hun titels willen verdedigen. Dat zal echter niet meevallen, want er zijn genoeg kapers op de kust om die fel begeerde trui te veroveren. Chris Boden heeft tot nu toe zijn juiste ritme nog niet zo gevonden en van Ansems is dat afwachten. Erik. Vereecken uit Hulst heeft zich terdege voorbereid op het kampioenschap en reed in Hei kant al aardig mee. Hij deed dat ook nog eens in Clinge waar hij alleen de motor van Van Renter- gem kon volgen. Vereecken kan de kilometers aan en moet een podiumplaats toegedicht worden. Hij rijdt in de categorie van bo ven de 29 jaar en moet als favo riet gelden. 'Maar ook mannen als Robbie Meijer, Robert de Jonge, Rini van Zundert, Marcel Eigner, Edwin van Oosten, Rinse van Et- ten, Karei Warnier, Evert Eek- hardt, Gerben Suijck en Leon en Jaap Weststrate kunnen hun mannetje staan. En dan zijn er nog renners die niemand in deze contreien kent, maar die zich in een kampioenschap manifeste ren. Bij de 40- tot en met 49-jarigen is het kijken naar de Brabanders zoals Hubert van Hooydonk, Wil Pennings en Cornells van Hijs- bergen. Zeeuwen die tot favorie ten worden gebombardeerd zijn Kees Beenhakker en Wil Wiel- houwer, die altijd in kampioen schappen 'dicht' eindigen. Ook Clingenaar Ronald Smits moet in staat zijn om ook een goede pres tatie neer te zetten. Bij de 50- tot 59-jarigen is'Cees van den Dries uit Ovezande favoriet. Frans Rombouts uit Zundert kan even eens hoge ogen gooien. Cor van Loon staat zijn mannetje bij de 60-plussers. Nicolaas de Leeuw uit Roosendaal kan het eveneens ver schoppen. Erik Vereecken is de grote fa voriet in de categorie boven de 29 jaar in het Nederlands kam pioenschap voor trimmers in Hengstdijk. foto wim kooyman Door Eddy de Schrijver Hengstdijk - Voor het Wie- Iercomité Hengstdijk en de stichting Wieier Trim Bond moet het zondag 4 augustus een hoogtijdag worden. Dan worden namelijk de echte nationale kampioen schappen voor vrije lief hebbers, de trimmers, ver reden. In Hengstdijk is al les in gereedheid gebracht om van deze zondag een feestdag te maken. „We zijn er klaar voor. Met z'n allen hebben we er keihard aan gewerkt om dit kampioenschap te doen slagen. Alle details van motorrijders tot en met het Wil helmus. Niets laten we aan het toeval over," aldus vice-voorzit- ter Jo van Kerkhoven. Hij neemt de honneurs waar voor Atlanta- ganger Nico Nuijen. Hengstdijk is een wielerdorp bij uitstek. Misschien wel het dorp waar de KNWU vroeger alles te zeggen had en waar de Tour de France-renners voor het eerst in Nederland hun opwachting kwa men maken in een criterium. Er zijn trouwens nog beelden van die koersen en die bewaart men in Hengstdijk met de nodige zorg. Maar net als bij veel dorpjes is een koers organiseren onder de vlag van de landelijke bond fi nancieel geen haalbare kaart. De trimmers rijden er dan ook weer al ontelbare jaren hun rondjes. Hengstdijk pakte uit met het na tionale kampioenschap ploegen tijdrit, maar vorig jaar viel het aantal deelnemers tegen. „We willen soms nieuwe wegen be wandelen en daarom hebben we niet geaarzeld toen we hoorden dat het echte Nederlands kam pioenschap in Zeeuws-Vlaande- ren verreden zou worden. Samen met Oostburg waren we kandi daat," zegt penningmeester Rob Jutte. Vlekkeloos Volgens Honk Pieters van de stichting Wieier Trim Bond Zeeuws-Vlaanderen was de keu ze niet eens zo moeilijk. „Hengst- Leden van het wielercomité Hengstdijk met van links naar rechts: Henk Overkleeft, Walter de Munck, Jo van Kerkhoven en Rob Jutte. foto camile schelstraete. dijk staat immers al jaren op de lijst van wedstrijden bij onze bond. En de organisatie is daar altijd vlekkeloos. Daarom was het ook snel bekeken in een be stuursvergadering om te kiezen voor Hengstdijk, ook al had Oost burg goede papieren." De noeste werkers van het wie lercomité gingen op sponsorjacht en het financiële plaatje werd rondgemaakt. „Het bedrijfsleven heeft ons goed gesteund. Zonder hun bijdragen was het voor ons bijna ónmogelijk. De dag zelf moeten de renners het doen en we rekenen op een flink aantal ver trekkers," aldus de optimistisch gestemde Jutte. Het programma boekje dat in elkaar is gestoken wordt in kleur gedrukt en wat dat betreft is dat ook een unicum. Dat boekje wordt trouwens ver moedelijk ook in 1997 gebruikt als dit kampioenschap naar wens verloopt. „We hebben wel plan nen, maar die laten we even in de ijskast staan. Allereerst hebben we nu ons kampioenschap en binnen drie weken onze normale koers die we samen met de trim- bond op poten zetten. Dat is een soort deal die we hebben ge maakt. Op dat gebied is er van een soepele en sportieve samen werking sprake die je denk ik nergens tegen komt. We hebben met de trimbond een uitstekende verhouding en die mensen doen alles voor de wielersport. Je kunt duidelijk merken dat de wieler sport hen na aan het hart ligt. Die vonk springt bij ons ook over." Op verzoek van de trimbond werd uitgekeken naar een alter natief parcours. Immers, een na tionaal kampioenschap is wat meer dan een criterium laten ver rijden. „We zijn er in geslaagd om een parcours van meer dan 7 ki lometer uit te stippelen met twee keer het oversteken van de pro vinciale weg. Daar komen poli tieagenten te staan die hun mede werking hebben toegezegd. Ook een unicum voor de streek bij een trimwedstrijd, maar via Nico Nuijen zijn we erin geslaagd een prima 'veiligheidsteam' op de been te brengen. De renners wor den voorafgegaan door motorrij ders en de karavaan wordt geslo ten door een auto." De start en de finish in Hengst dijk zijn gelegen recht tegenover café Royal in Hengstdijk waar Tiest Harms de scepter zwaait. Tegen het café worden de eerste drie uit de uitslag telkens gehul digd op het prodium dat geflan keerd zal worden door een vlag- genzee. De winnaar ontvangt bloemen met een wimpel en een grote beker en natuurlijk de fel begeerde rood-wit-blauwe trui. „We hebben gekozen voor een trui met een rood-wit-blauwe band. Dat shirt heeft een eigen gezicht en spreekt aan.". De truien werden gesponsord door een aantal regionale bedrij ven waaronder een bank die de wielersport een warm hart toe draagt. De eerste renners starten zondag 4 augustus al om 10.00 uur. Dan gaan de 50- tot en met 59-jarigen van start. Zij moeten 56 kilometer afleggen, in totaal acht ronden. Onder de deelne mers mogelijk enkele regionale favorieten zoals Ko Goeree en Willy Poppe. Indien zij aan de start verschijnen zullen ze zeker kans maken om op het ereschavot te kruipen. Renners kunnen zich nog op de dag van het kampioen schap opgeven, al betaalt men dan vijftien piek in plaats van tien gulden. Om 10.02 uur gaan de echte oud jes van start. De 60-jarigen en ouderen krijgen ook in Zeeuws- Vlaanderen de kans om er tegen aan te gaan. „We hebben de inde ling aangepast aan die van de BWF uit Brabant. Daar rijden die oudere renners ook nog steeds van dergelijke wedstrijden en als trimbonden willen we op één lijn zitten. Dat moet volgend jaar lei den tot een een nog inniger sa menwerking wat de grote wed strijden betreft," laat Pieters we ten. Het wedstrijdprogramma wordt op zondag afgesloten met het kampioenschap voor de 17- tot en met 29-jarigen waaronde kleppers als Chris Boden (vorig jaar kampioen) en Gerben Suijk de uit Kruiningen afkomstige trimmer. De permanence is ge vestigd in café Royal waar de poorten al omstreeks 08.00 uur open gaan. „Maar dan is de werk ploeg al een paar uurtjes in de weer om het parcours aan te kle den," aldus Henk Overkleeft, een man die in Kloosterzande groot aanzien heeft met betrekking tot de organisatie van de jaarlijkse Ster van Zeeland. „Via Henk hebben we een aantal vrijwilli gers van de stichting Wielerpro- motion Zeeuws-Vlaanderen be reid gevonden ons te steunen. Een prima samenwerking waar we erg blij mee zijn." Hengstdijk - De nationale kampioenschappen voor trimmers in Hengstdijk wor den gejureerd door een Zeeuws jurycoprs dat be staat uit mensen van de stichting Trimbelangen Mid den-Zeeland en de stichting Wieier Trim bond. Dat jurycorps ziet er als volgt uit: inschrijvingen: Ella Dieleman (St.-Jansteen) en Kitty Pieters (Heikant). Wedstrijdsecretariaat: Honk Pieters (Heikant). Wedstrijd- commissaris: Bram van de Velde (Axel). Aankomstrech- ter: Marco Herrewegh (Hei kant). Wedstrijdcommissa rissen: Jan van Haneghem (Borssele) en Janus Vermeule (Lewedorp). Van onze sportmedewerker Hengstdijk - Het parcours in Hengstdijk heeft een lengte van '100 meter. De start is in de Ple vierstraat. Vervolgens rijden de renners door de volgende straten: Kievitstraat - Hengtsdijksesker- straat - St.Josefstraat - Kievit straat - Putting - Karnemelk- straat - Hengstdijksekerkstraat - attedijk - Kijkuit - Provinciale ?ePPlattedijk - Koningsdijk - Kuiddijk - Provinciale weg - Ple- vierstraat (finish). Door Eddy de Schrijver Heikant - Met de organisatie van de Nederlandse kampioenschappen in Hengstdijk wilde stichting Wieier Trim Bond de wielerbreedtesport nog meer in de schijnwerpers plaatsen dan nu al het geval was. „Na een uiterst geslaagde Omloop van Zeeuws-Vlaanderen willen we de nationa le kampioenschappen in Hengstdijk na tuurlijk ook succesvol afsluiten en dat moet kunnen. Maar in de wielersport mag je niet verslappen, want alles is zo onvoor spelbaar. Neem nu Schoondijke waar de opkomst van de A-trimmers beneden de maat was. Overigens zijn er lichtpunten. In Heikant en Clinge hadden we een uit stekende bezetting, maar we zullen met al le bonden moeten blijven samenwerken om de wielersport uit het dal te laten op klimmen," aldus secretaris Honk Pieters. Met die samenwerking doelt hij op de KN WU, de stichting Trimbelangen Midden- Zeeland, de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen en de Belgische Vrije Bond. „Zeeuws Vlaanderen blijft echter een apart gebied. Neem nu de cyclosportieve wedstrijden. In Midden-Zeeland slaan die wedstrijden enorm aan, maar hier is dat veel minder het geval. De cyclosportieven moeten ook weten dat ze in onze koersen kunnen starten. Dat maken wij bekend via de officiële organen van de KNWU, maar daar is ook een taak voor de KNWU dis trict Zeeland weggelegd. Op dat gebied kan er nog wel wat verbeteren. Daar zal ook aan gesleuteld worden." Door het plaatsen van de wedstrijdkalen der van de Zeeuws-Vlaamse Trimbond in het orgaan van de Belgische Vrije Bond kan het aantal vertrekkers in deze regio worden opgetrokken. „In Clinge stonden daardoor zo'n vier of vijf trimmers extra aan de start met klin kende namen als Van Rentergem, Pauwels en Decaesteker. Op zaterdag 10 augustus hebben we in Clinge de Scheldeleutklas- sieker en ook daar verwachten we veel Belgen en eveneens cyclosportieven aan de start. Op deze manier proberen we de wie lersport nieuw leven in te blazen, maar vergeet niet dat het bestuur veel inspan ningen levert. We gaan er zelf steeds ach teraan. Blijkbaar moet dat. Op den duur zal dan ook het publiek weer terugko men." Plannen Voor volgend trimwielerseizoen bestaan er al grootse plannen. De internationale Omloop van Zeeuws- Vlaanderen zal opnieuw over drie dagen worden verreden. „Dit is een wedstrijd die je nergens tegen komt en dit jaar hebben we er de vruchten van geplukt." „Vergeet niet dat dat ook kon dankzij de inspanningen van het bestuur van de Bel gische Vrije Bond. Die zeiden telkens dat we niet bang moesten zijn voor een klein deelnemersaantal. Toen we die rij wach tende renners in café De Lamsoren in Lamswaarde zagen staan, hebben we el kaar als bestuur toch eens flink aangeke ken. Dit hadden we nooit verwacht. We kregen 174 deelnemers over de vloer." Voor 1997 staan een verdergaande samen werking met de Belgische Vrije Bond en de overige Nederlandse trimbonden op het programma. „Klassiekers moeten een vrije datum krij gen. Dat betekent extra renners aan de start. In Zeeuws-Vlaanderen willen we ook naar grotere wedstrijden toe. Die tel len dan mee voor een klassement. Dat gaat voor de comités wel extra geld kosten, maar zeg nu zelf, tot nu toe hebben de trimkoersen bijna niets gekost. Ja, ze krij gen tot nu toe nog eens vijf gulden per in geschreven renner terug ook. Soms is het zelfs zo dat onze juryleden voor niets op de jurywagen staan. Puur voor de wieler sport." „Een KNWU-koers kost veel meer geld. Leg je straks een redelijk bedrag - in ver gelijking tot wedstrijden van de KNWU - op tafel, dan ben je bij onze bond en die uit België verzekerd van een prachtig deelne mersveld en twee goede koersen. Dus ook een hele koersdag. Je krijgt dan echt waar voor je geld. En daar doen de organisaties het toch om. Toch niet om weinig renners aan de start te krijgen. We vinden niet dat wij daarmee de KNWU of het district Zee land tekort doen. Iedereen vecht immers voor zijn eigen hachje en waar het kan wordt het algemeen belang gediend." Of de nieuwe opzet in 1997 succes zal ople- Van onze sportmedewerker Hengstdijk - De vrije liefhebbers kunnen zich zondag 4 augustus uitleven tijdens de nationale kampioenschappen in Hengstdijk in Zeeuws-Vlaanderen. Het rondje is 7100 meterlang. Raadslid me vrouw Jennie de Kock-Ringoot zal het officiële startschot lossen. De categorie-indeling ziet er als volgt uit: 10.00 uur: start van de 50- tot en met 59-jarigen, afstand 56 kilometer. 10.02 uur: start van de 60 jaar en ouderen, afstand 43 kilometer. 11.30 uur: start van de 40- tot en met 49-jarigen, afstand 69 kilometer. 13.15 uur: start van de 30-tot en met 39-jarigen, afstand 86 kilometer. 15.30 uur: start van de 17-tot en met 29-jarigen, afstand 99 kilometer. Van onze sportmedewerker Hengstdijk - Regina de Munck uit Vogelwaarde en Tanja Ruym beek uit Kieldrecht zorgen er zondag 4 augustus voor dat de eerste drie van de nationale kam pioenschappen voor trimmers in elke reeks voorzien worden van bloemen, bekers en de nodige kusjes. De twee werden tot Miss Neder lands kampioenschap uitgeroe pen in café Royal in Hengstdijk waar ook de permanence geves tigd is en waar na afloop een heus koersbal wordt gehouden. „Nog nooit hebben we dit ge daan, maar het lijkt ons wel aar dig om het eens te doen," roepen beide missen in koor. „We deden aan de Miss-verkie- zing mee, louter voor de lol en tot onze verbazing werden we als winnaressen uitgeroepen en daarmee kregen we ook nog en kele leuke prijzen. We zien wel wat het wordt en we maken ge woon een beetje plezier." Tanja. Ruymbeek is afkomstig van de grensplaats Kieldrecht en is achttien jaar. Binnenkort gaat ze voor het eerst aan de slag bij General Motors in Antwerpen. Ze studeerde aan de vrije techni sche school in St.-Niklaas en be haalde haar diploma constructie- lassen. „Dus als er een wielrenner pech heeft, kan ik misschien nog hel pen," lacht Tanja. Van onze paardensportmedewerker Bruinisse - De landelijke rijvereniging en ponyclub De Schouwseruiters uit Dreischor houdt zaterdag 3 augustus de provinciale kampioenschappen voor paarden en pony's. Plaats van handeling is de locatie bij manege Aquadelta te Bruinisse. veren moet afgewacht worden, maar in elk geval wordt de samenwerking met België nauwer aangehaald. Dat resulteert op 5 januari al in een kam pioenschap van de Lage Landen veldrij den en moutainbiken. Er wordt hiervoor nog naar een comité ge zocht dat dit op zich wil nemen. „Deelnemers zullen er genoeg zijn en bij de mountainbikers zullen er vermoedelijk zelfs profs aan de start staan. Dat wordt een heel circus." Animo Voor de 'grotere' wedstrijden in Zeeuws- Vlaanderen hebben zich inmiddels ook al enkele comités positief uitgesproken. „Ik denk dat we in 1997 kunnen uitpakken met een zeer leuk wielerprogramma. Dat houdt niet in dat we alle criteria over boord gooien. Dat is niet nodig. En ook aan onze eigen Zeeuwse trimmers zal ge dacht worden, want je moet natuurlijk wel regionale renners blijven houden. Zonder nauwe samenwerking met vooral België denken we echter dat de animo bij de or ganisaties wel eens weg zou kunnen ebben, al moet ik eerlijk bekennen dat onze co mités altijd zeer trouw zijn. De meesten hebben overigens ook met de KNWU wed strijden georganiseerd of doen dat nog en weten dus hoe moeilijk het is om een leuk deelnemersveld aan de start te krijgen dat een beetje in verhouding staat tot de kos- ten die je als organisatie moet maken. Ik ben overigens optimistisch gestemd over de nabije toekomst. Als je wat nieuws pro beert, is er altijd response." Precies 400 combinaties hebben zich gemeld voor deze titelstrijd. Er hebben zich nogal wat deelne mers te laat aangemeld. Die staan dan ook op een wacht lijst. Er zijn heel wat rubrieken waar in een kampioenschap te behalen is, evenals een ticket voor de na tionale kampioenschappen. Die nationale titelstrijd staat za terdag 31 augustus voor de po ny's en vrijdag 6 en zaterdag 7 september voor de paarden op het federatiecentrum bij Ermelo op het programma. Die rubrieken zijn de dressuur, springen, afdelingsdressuur vier en achttallen, verenigingskam pioenschappen L-paarden, rijst ijlkampioenschap en de rubriek bestgaande rijpony. Opvallend in deze titelstrijd is de inschrijving in de zware dres suur. Er zijn niet minder dan vijftig combinaties voor de Z2- en Zl- klasse. In de Z2-klasse dressuur zijn er maar liefst zeventien deelnemers, waaronder titelhoudster Ina Nijssen met Fellow uit Yerseke. Ze is de laatste tijd in blakende vorm, dus kan het spannend wor den. UitZeeuws-Vlaanderen komen aan het vertrek Marie-Paule Pi- cavet met Douwe voor Luctor et Emergo uit Zaamslag, Suzan Malcorps met Houston van De Zwinruiters en Lieveke Goossens met Haydn van de Axelse Oranje- ruiters. Er zijn 26 kandidaten voor de ti tel in de Z1-klasse. Hier is het een open strijd, maar het is wel dringen geblazen met zoveel combinaties. De Breskense dressuuramazone Ingrid Faes, die voor De Zwinrui ters uitkomt, zet twee paarden in, namelijk Ivanti en Diana. Eveneens van De Zwinruiters komt in de ring Natasja Hertogh met Wagner. Verder uit Zeeuws-Vlaanderen de amazones van De Oranjerui- ters Carla Haak met Icara, Petra de Feyter met Vamp en Christia- ne de Feyter met Aimee. Van Hulst komt Sibylle Burm met Elegant in actie. Voor zowel de Z2- als de Zl-klas- se is er maar één ticket beschik baar voor de Levade. Voor de Z-klasse springen heb ben zich maar tien deelnemers gemeld. Voor deze klasse, ook bij de po ny's, liggen twee tickets klaar. Titelhouder Piet Huige met Ge- raldine van De Weelruiters is niet van de partij in deze categorie, want Geraldine heeft een andere ruiter. Hier is daarom eveneens een open strijd te verwachten. De springruiters nemen deel aan twee rubrikeken, eerst een klas siek parcours in het ochtendpro gramma en na de middag een ver kort klassiek parcours. Voor Zeeuws-Vlaanderen komen in Bruinisse aan het vertrek: Jan Noordhoek met Edwin van De Zwinruiters (heersend reserve kampioen), Ilyo de Loos met Na dir van De Oranjeruiters en Ellen Briquet met Queen van de ruiter- club Hulst. Ellen Briquet is titelhoudster met Top Gun in de L-klasse, maar start nu met haar paard in de M- klasse. DAGINDELING 08.30 uur: parcours verkennen, ontvangst juryleden en laatste in structies. 09.00 uur: individuele dressuur al le klassen, afdelingsdressuur 4- en 8-tallen, springen B-paarden in de hoofdring en springen B-pony's in de bijring. 09.45 uur: B-pony's. 10.15 uur: L-paarden eerste par cours. 10.25 uur: M-pony's. 11.15 uur: Z- en ZZ-pony's. 11.45 uur: M-paarden. 12.30 uur: Z- en ZZ-paarden. 11.30 uur: kampioenschap rijstijl paarden en pony's. 12.30 uur: bestgaande rijpony. 14.00 uur: overrijden voor dres- suurkampioenschap, tweede par cours B-klasse, aansluitend L-, M- Z- en ZZ-klasse in de hoofdring zowel voor de paarden als de po ny's.

de Stem | 1996 | | pagina 17