Boeren zijn massaal in overtreding Kansei Com Camping De Plate in natuurgebied Sint Kruis mag verhuizen Zwaar karwei door wind en zand Dorpsfeest in Cadzand POLITIE RAPPORT Ruzie over gebruik van vochtwerende schelpen VOLVO 960 Zondag 4 ai DE STEM ZEELAND Ten aanzien Wegen- en Verkeerswet Verbod geëist voor Haagse rechtbank Beachvolleybaltoernooi Saint Pierre geslaagd SV Nieuwvliet verrast voor eigen publiek Vergadering fractie D&T Demonstratie oude ambachten bij museum Axel Snelheidscontrole Drugs Winkeldiefstal Aanrijding Toezicht Woninginbraak Auto-inbraak Slippartij WEEKENDDIENSTEN Feest op boerderij familie Verbruggen in Lamswaarde Paar Royaard wint toeristendrive in IJzendijke pE STEM Topbezetting ver Jurycorps in Hengstdijk Parcours in Hengstdijk VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1996 C3 Vari onze verslaggever Sluis-Aardenburg - De eige naar van De Plate in St. Kruis mag zijn camping verplaatsen naar een plek enkele honder den meters verderop. De leden van de raadscommissie Vrom lieten gisteren weten geen moeite te hebben met deze verhuizing. De camping aan de Bakkersdam staat momenteel in een natuurge bied. Via de ruilverkaveling Aar denburg is het mogelijk gewor den deze camping op een andere plaats buiten dit gebied neer te zetten. De kosten van deze verplaatsing komen vrijwel geheel voor reke ning van de eigenaar. Reden voor E. Wijffels (CDA) gisteravond te pleiten voor een provinciale sub sidie. „Het is financieel gezien een grote operatie. De provincie Een en ander werd gisteravond duidelijk tijdens de vergadering van de raadscommissie Vrom in Sluis-Aardenburg. Sectorhoofd Grondgebied J. Naeije vertelde dat de gemeente in slechts drie ge vallen een ontheffing heeft ver leend voor een landbouwvoertuig breder dan 2.60 meter. E. Wijffels (CDA) zei echter dat iedere boer in West-Zeeuws- Vlaanderen een zaaimachine heeft met een breedte van drie meter. „Deze machines zijn er dus." An dere commissieleden trokken hieruit de conclusie dat de boeren officieel dus in overtreding zijn als ze met deze machines op de weg komen. Reconstructie Wijffels maakte deze opmerking in het kader van de discussie om trent de op hand zijnde recon structie van de Traverse in Aar denburg, de doorgaande weg door de Kikkerstad. De gemeente wil door middel van een aantal ver keersmaatregelen de snelheid uit deze weg halen waaronder een versmalling van de weg op enkele plaatsen. Daarnaast mag er niet harder worden gereden dan dertig kilometer per uur. „We willen hiermee onder andere bereiken dat de bewoners rustig kunnen slapen," aldus wethouder J. du Fossé. „Voor de bewoners wordt het veiliger en rustiger." Het is de bedoeling dat deze re constructie dit najaar start. Maar volgens Wijffels worden de ver keersproblemen alleen maar gro ter omdat landbouwvoertuigen met een breedte van drie meter en Schelpen blijken het wondermid del te zijn tegen optrekkend vocht in kruipruimtes. Van der Endt heeft een half miljoen gul den betaald voor het octrooi op deze vinding en is niet van plan lijdzaam toe te kijken hoe ande ren er vandoor gaan met de winst. Ostrea, voorheen Seashell Yerseke, is licentiehouder onder het octrooi en heeft als zodanig van Van der Endt toestemming om de schelpenmethode toe te passen. Raadsman van de eisers, B. van de Broek, eist van de vijf gedaag de bedrijven dat ze tienduizen den guldens winst afgeven die in tussen zou zijn behaald op het ge bruik van de methode. Voorts moet rechtbankpresident J. Wil- lems de overtreders een dwang som opleggen. Tevens wil Van de Broek dat de vijf bedrijven de schelpen terughalen die inmid dels zouden zijn ingeblazen in de kruipruimtes van honderd wo ningen in Friesland en Gronin gen. De ondernemers, die ervan wor den beschuldigd ten onrechte met de schelpen in de weer te zijn, zijn Verex Miljo en P. van der Kooij Transport uit Drachten, P. de Bruin uit Buitenpost, trans portfirma Zwama uit Grijpskerk en het bouwadviesbureau Wilde- boer uit Groningen. Maar volgens hun raadsman S. U. Ottevangers heeft gelden beschikbaar om ver plaatsingen voor een deel te fi nancieren. Zaak voor de gemeen te actie te ondernemen om een bijdrage van de provincie los te peuteren om de lasten voor de ei genaar wat te verlichten." Wethouder J. du Fossé waagde zich niet aan toezeggingen. „We gaan ons niet rijk rekenen. We zullen uiteraard wel ons uiterste best doen." Du Fossé vindt het in ieder geval een goede zaak dat de verschil lende partijen, zoals de eigenaar, gemeente, provincie, natuurorga nisaties en de ruilverkavelings commissie, tot overeenstemming zijn gekomen. „De nieuwe locatie is voor ons goed aanvaardbaar. Voor de eigenaar ook een goede zaak omdat hij zijn camping niet op de huidige plaats kan uitbrei den. Daarnaast kost de verplaat sing de gemeente niet veel geld. In de nog op te stellen exploita tie-overeenkomst wordt alles nog tot in detail geregeld." Du Fossé maakte gisteravond verder duidelijk dat de gemeente het opstellen van een nieuw be stemmingsplan buitengebied niet zo uitgebreid gaat doen als de ge meente Hulst. Hulst was aan dit nieuwe bestemmingsplan in to taal een miljoen gulden kwijt. „Maar deze gemeente heeft alles tot in detail en tot de laatste pot loodstreep in dit bestemmings- Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Boeren in West-Zeeuws-Vlaanderen over treden massaal de Wegen- en Verkeerswet. Het gaat om land bouwvoertuigen breder dan 2.60 meter waar ze bij de desbe treffende gemeente een ontheffing voor moeten vragen om op de weg te komen. In negen van de tien gevallen beschikken de ze landbouwers niet over een dergelijke ontheffing. meer elkaar niet meer kunnen passeren. De planning is immers een totale breedte van de weg van zo'n 5,5 meter. „Ongelukken zijn niet te voorkomen." Naeije daarentegen verwacht hiermee niet zoveel problemen omdat de gemeente dus slechts aan drie boeren ontheffing heeft verleend voor een voertuig breder dan 2.60 meter en dat er dus niet meer van dergelijke voertuigen zijn. Daarnaast zijn er voldoende uitwijkmogelijkheden als land bouwvoertuigen en brede vracht wagens elkaar tegenkomen. Rondweg J. Boogaard (PvdA) en C. van de Vijver-Claerhoudt (WD) vonden het moeilijk aan de discussie deel te nemen omdat ze de officiële plannen voor deze reconstructie niet kennen. Wethouder J. du Fos sé legde uit dat ze binnen een spe ciale werkgroep zijn doorgeno men waarin alle geledingen van Aardenburg zijn vertegenwoor digd en dat er nagenoeg geen op en aanmerkingen zijn gemaakt. Hij beloofde in ieder geval dat het plan nog eens uitgebreid aan de orde komt voordat het werk be gint. De commissie legde ook een link tussen de aanpassingen aan de Traverse en de mogelijke komst van een rondweg om Aardenburg. „Als er veel opstoppingen komen op de Traverse dan wordt een rondweg noodzakelijk. Dan heb ben we dus geen keuze meer," vreest Wijffels. Du Fossé weersprak de vrees van Wijffels. „Ik ga er nog niet vanuit dat er een rondweg moet komen." Van onze correspondent Den Haag/Yerseke - Schelpenhandel Ostrea B.V. uit Yerseke en de in België woonachtige zakenman Joh. van der Endt zijn de enige die schelpen mogen blazen in de kruipruimtes van wo ningen en andere gebouwen. Dit stelden Ostrea en Van der Endt gisteren in een kort geding bij de Haagse rechtbank tegen vijf bedrijven uit Groningen en Friesland. is het gebruik van schelpen om vocht te weren minstens zo oud als het ei van Columbus. Het oc trooi is naar zijn mening dan ook nietig. Het is zo gewoon dat in de bouw schelpen worden gebruikt om optrekkend vocht tegen te houden dat er zelfs niet eens over geschreven is, zo verklaarde Ot tevangers het gebrek aan vaklite ratuur over het wondermiddel. Hij benadrukte trouwens dat geen van zijn cliënten werkt met de methode die onder het octrooi valt. Van der Kooij gebruikt vol gens Ottevanger weliswaar mate riaal waarvan het gewicht voor negentig procent bestaat uit schelpen en voor tien procent uit de vochtwerende kalkkorrel Ma- rical. Maar deze methode valt niet onder het octrooi want het octrooi heeft betrekking op schelpen en niets anders dan dat. Maar afgezien daarvan gaat het, aldus raadsman Ottevangers, om een waardeloos octrooi omdat de schelpenmethode niets nieuws bevat. Het gebruik van schelpen is een vondst van De Bruin uit Buiten post. Deze verkocht het octrooi in 1995 aan Van der Endt voor een half miljoen nadat Van der Endt tegen het octrooi bezwaar had gemaakt. Nu is De Bruin tegen het octrooi en is Van der Endt de verdediger ervan. Uitspraak volgt op 8 augustus. Geen lekker strandweer, dan maar meedoen aan het beachvolleybal in Nieuwvliet. foto wim kooym an Van onze correspondent Nieuwvliet - Het rulle zand en de stevige bries maakten het beachvolleybaltoernooi van Saint Pierre nabij het gelijknamige strandpaviljoen zwaar. „Die wind vergt aanpassing, het losse zand hoort bij het beachvolleybal. Dit soort volleybal is nu eenmaal anders dan in de zaal. Daar is de tech niek belangrijk. Hier veel minder. Je mag hier ook 'plakken' wat in de zaal niet is toegestaan," aldus Rinske van Holthuysen. Ze was als Pabo-studen te uit Vlissingen samen met nog vijf andere colle ga's ingehuurd door de Zeeuwse sportraad die sa men met Saint Pierre dot toernooi organiseerde. Er was aardig wat belangstelling. Echt lekker strandweer was het toch niet dus hadden zich vijftien teams aangemeld waarvan vijf jeugd- teams. Naast twee teams van Saint Pierre en een team dat zich de Zandhappers had gedoopt be stond de rest van het deelnemersveld uit toeris ten. Er werd gestreden in poules en daarna werd het knock-out systeem gehanteerd met een her kansingsronde zodat de teams niet direct uitge schakeld waren. Drie velden waren in de 'zand woestijn' uitgezet. „Deze sport heeft toekomst," gaf Hannie de Win de uit Breskens en studente aan de Sportacade- mie in Den Haag te kennen. „Kijk maar eens hoe vlug deze sporttak olympisch is geworden. Het is ook simpel. Een broek, een bal en een net en je benter." plan geregeld. Wij zijn dat niet van plan. Er moet nog wat ruimte zijn om op bepaalde zaken en ontwikkelingen in te spelen. Er wordt in ieder geval niet bezui nigd op de inspraak. Dat wordt in voldoende mate geregeld." De gemeente moet een nieuw be stemmingsplan buitengebied ma ken omdat het plan van de voor malige gemeente Sluis dateert uit 1975 en dat van Aardenburg uit 1979. Van onze correspondent Nieuwvliet - Tijdens de eerste wedstrijddag van het camping- toernooi in Nieuwvliet zorgde de thuisploeg voor een verrassing. De ploeg pakte met 3-2 in een spannend duel de winst tegen bekerhouder Zonneweelde. In dezelfde poule bleef Nooitge- dacht niet achter want het pakte de winstpunten door De Hoogte, ook een van de favorieten voor de eindzege, met 2-1 te verslaan. In de B-poule haalde Pannen- schuur het vlot met 3-0 van de combinatie Hof ter Wilgen/De Waag en stelde ook De Vrije Pomp zijn kandidatuur op een finaleplaats door met 3-0 Zee bad terug naar de camping te sturen. De finale staat gepland voor zondag om 19.00 uur op het sportveld van het organiserende SV Nieuwvliet. Van onze verslaggever Breskens - De fractie van Dorps belangen en Toerisme (D&T) houdt donderdag 8 augustus een openbare fractievergadering in Het Wapen van Breskens in Bres kens. Tijdens deze bijeenkomst wordt de raadsagenda behandeld van 15 augustus van de gemeente Oostburg. De aanwezigen zijn in de gelegenheid met de fractiele den gemeentelijke zaken door te nemen. De vergadering begint om 20.00 uur. Van onze verslaggever Axel - Vereniging Den Ouwen Woagen uit Axel houdt zaterdag 31 augustus een demonstratiedag van oude ambachten in de nabije omgeving van het streekmuseum Het Land van Axel. Deze dag trekt jaarlijks om en nabij de duizend belangstellen den. Dit jaar zijn een boekbinder, een imker met zijn bijenvolk, een strovlechter, een spinster en een houtsnijder aanwezig. Verder vindt een presentatie plaats van boerderijproducten. Scharreleieren en boerenboter zijn verkrijgbaar. De demonstra tiedag begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Het streek museum is deze dag gratis te bezichtigen. In Cadzand werd gisteren het dorpsfeest gehouden. De spits werd afgebeten door de braderie en rommelmarkt. In de Ma- riastraat stonden zestig kramen. Op het plein van de N. H. kerk toonden kunstenaars hun werk. De Cadzandse ondernemers boden een extra attractie voor zestien plussers. Het ging om bierfietsen. Hoe harder er op de pedalen werd getrapt, hoe meer bier gedronken kon worden. Kuitaart - Ruim 1500 voertui gen passeerden de politiepost, woensdagmiddag tijdens een snelheidscontrole op de N 60 bij Kuitaart. 120 Bestuurders reden harder dan de maximum toegestane snelheid van tachtig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 122. Terneuzen - Een inwoner van Le Portel is woensdagmiddag aangehouden in de Roeiers gang in Terneuzen. De man had vijftig gram marihuana bij zich en kreeg daar een boete voor van vierhonderd gulden. De drugs zijn in beslag genomen. Terneuzen - Een nog onbeken de jongeman heeft woensdag middag twee sweaters gestolen uit een winkel aan de Noord straat in Terneuzen. De winke lier ging nog achter de knaap aan, maar kreeg hem niet meer te pakken. De schade bedraagt ruim driehonderd gulden. Ossenisse - Op de T-splitsing Zeedijk IV Knuitsershoek in Ossenisse vond een aanrijding plaats. Een automobilist uit Terneuzen verleende geen voorrang aan een bestuurder uit Temse, die op de Knuiters- hoek reed. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De auto's werden aanzienlijk beschadigd. Retranchement - De politie hield in de nacht van woensdag op donderdag op de Kanaalweg in Retranchement toezicht op 'afwijkend gedrag' van vakan tiegangers. Een 16-jarige jon gen uit Best werd aangetroffen met een terrasstoel, die niet van hem bleek te zijn. Een ze ventienjarige knaap uit Venlo werd in de kraag gegrepen om dat hij uit het noodluik van een rijdende bus was geklommen. De jongens kregen beiden een boete van negentig gulden. Sluiskil - De politie meldt een woninginbraak in een huis aan de Louisastraat in Sluiskil. De bewoner werd 's nachts rond de klok van half drie wakker van wege vreemde stemgeluiden. Toen hij poolshoogte ging ne men zag hij dat de stereo-in stallatie was meegenomen. Terneuzen - Er werd ingebro ken in een auto, die geparkeerd stond op de Haringvliet in Ter neuzen. De eigenaar, een 23-ja- rige man uit Terneuzen, mist een portemonnee met enkele honderden guldens. Terneuzen - Vanwege loslig gend grint is een 25-jarige au tomobilist uit Terneuzen gis termiddag in een slip geraakt. Dat gebeurde op de kruising Margarethaweg Sluisweg. Hij botste daardoor tegen een 40- jarige vrouw uit Roosendaal op- De auto's raakten zwaar be schadigd. De automobilisten liepen enkele lichte verwon dingen op, die door een arts plaatselijk werden behandeld. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter W. Jongsma, Oudekerkstr. 2, Aardenburg, tel. 0117-491466. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bastionstr. 36, Axel, tel. 0115- 561777. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slingerland, Noordstr. 27, Biervliet, tel. 0115-481345. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 0117-381956. Spreekuur zat. en zond. om 11- 11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Lange Wolstr. 12, Sluis, tel. 0117- 461366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter A. Korstanje, Langeweg 40, 's-Gravenpolder, tel. 311747. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter v.d. Werff, v. Dusseldorpstr. 3, Goes, tel. 0113- 227451. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 17 u. tot zond. 19 u. waargenomen door dokter Schreur, Patijnweg 30, Goes, tel. 0113-214373. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter F. Helmers, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 0114-681277. Spreekuur voor spoedgevallen op zaterdag om 11.30 u. in de praktijk Cloosterstr. 72. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581231. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Voorbrood en Dokter Roks, Grote Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 0114-313131. Spreek uur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Gadellaa, Europalaan 49, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter Neeteson, J. Hobeinstr. 8, tel. 0115-491769. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 0115- 694000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Ephraim, M. de Ruytersingel 1, tel. 0115- 694000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Van onze correspondent Lamswaarde - Zondag 4 augustus is iedereen welkom op de oude, prachtig gelegen boerderij van de familie Verbruggen aan de Vitshoekdijk 1. Het is er dan feest van 11.00 tot 17.00 uur. Het startsein hiervoor wordt ge geven door Arend Jan van der Horst, een bekende tuinarchitect en schrijver van verschillende tuinboeken, die een lezing geeft. Naast de gewone dingen van de boerderij zijn er op deze dag ook een aantal bijzondere activitei ten en demonstraties, zoals stro- dieren maken, quilten, ritje op de pony, wedstrijd vogelver schrikkers maken, antroposofi sche poppen, adviezen over huis dieren en kruiden. Natuurlijk is er volop gelegenheid om bezig te zijn met de boerderijdieren. De familie Verbruggen stelt ook de ze zomer de poorten van hun oude boerderij open voor be langstellenden. Tot eind augus tus is iedereen elke donderdag en vrijdag welkom vanaf 09.30 uur. Tijdens een rondleiding ver tellen Fons en Marian en hun kinderen aan de gasten over de vruchten van en op het land. Kinderen kunnen het varken buiten laten, schapen aaien, kip pen voeren, een ritje op de pony (ADVERTENTIE) Maak kennis met de en bel voor proefrit Muziekvereniging Veronica uit Zuidzande luidde het avondpro gramma in. Kinderen liepen met een lampion achter de muziek aan. Vanaf 21.00 uur werd er gedanst in de landbouwloods van de firma Francke aan de Badhuisweg. In de kerk is momenteel een aquarel expositie te zien van de Vlaamse kunstenaar Jan Kelner. Deze tentoonstelling loopt tot en met 3 augustus. foto wim kooyman Gastelseweg 147, Roosendaal Tel. (0165) 55 3040 maken en dit dier borstelen. In de zandbak kunnen zij taarten bakken. Er wordt koffie of thee geserveerd of vers sinasappelsap en er worden poffertjes gebak ken. De familie Verbruggen maakt het ieder naar zijn zin. Belangstellenden, die graag op een ander tijdstip de boerderij willen bezoeken, kunnen dat doen na een telefonische af spraak (0114-690205). Zo kunnen er ook afspraken ge maakt worden om bijvoorbeeld eens een dagje mee te lopen op de boerderij of om een kruiden cursus te volgen. Het gehele jaar door bestaat er de mogelijkheid om een kinderverjaardag te vie ren op de boerderij en daar wordt veelvuldig gebruik van gemaakt. IJzendijke - Het echtpaar Roy aard is winnaar geworden van de jaarlijkse bridgetoeristendrive van de Bridge Sociëteit Oostburg Het ecahtpaar was de beste van 92 paren uit België en Nederland, die in de Mauritshof in IJzendijke aan hun 28 spellen begonnen. Hun gemiddelde bedroeg 65,21 procent. UITSLAG v, 1. echtpaar Royaard 65,21 procent, echtpaar Lichteveld 64,51, 3. Bon hof/Vermeulen 64,09, 4. Van Dieren- donk/Simpelaar 63,89, 5. Van den Dries/Hagenaars 63,23, 6. echtpaar Bral 63,01, 7. Van Ombergen/Neve 61,25, 8. echtpaar Kotvis 60,66, Touw/Van de Zande 60,55, 10. van Belle/Kindt 60,08 procent. yan onze sportmedewerker Hengstdijk - Volgens het w« strijdsecretariaat hebben nu toe een kleine zeven trimmers vooringeschrev voor het nationaal kampioe schap dat op zondag 4 augi tus in Hengstdijk wordt ver: den. Opvallend daarbij is dat we h wat renners mogen begroeten Groningen, Friesland en Drer Daar leeft zo'n kampioenscl en zij willen zeker zijn van startbewijs, maar de meeste r ners zullen volgens ons op de zelf inschrijven. Dat kan natu lijk ook, al is dat wat moeilijk Door Eddy de Schrijver Hengstdijk - Voor het W lercomité Hengstdijk en stichting Wieier Trim Bo moet het zondag 4 augusl een hoogtijdag wordi Dan worden namelijk echte nationale kampior schappen voor vrije li hebbers, de trimmers, v reden. In Hengstdijk is les in gereedheid gebrac om van deze zondag e feestdag te maken. WIELRENNEN „We zijn er klaar voor. Met allen hebben we er keihard gewerkt om dit kampioenscl te doen slagen. Alle details motorrijders tot en met het V helmus. Niets laten we aan toeval over," aldus vice-voor ter Jo van Kerkhoven. Hij ne< de honneurs waar voor Atlar ganger Nico Nuijen. Hengstdijk is een wielerdorp uitstek. Misschien wel het d waar de KNWU vroeger alle zeggen had en waar de Toui France-renners voor het eers Nederland hun opwachting k' men maken in een criterium, zijn trouwens nog beelden die koersen en die bewaart i in Hengstdijk met de nodige Z' Maar net als bij veel dorpje een koers organiseren onder vlag van de landelijke bond nancieel geen haalbare kaart, trimmers rijden er dan ook u al ontelbare jaren hun ronc Hengstdijk pakte uit met het tionale kampioenschap ploef tijdrit, maar vorig jaar viel aantal deelnemers tegen. willen soms nieuwe wegen wandelen en daarom hebben niet geaarzeld toen we hoor dat het echte Nederlands k pioenschap in Zeeuws-Vlaar ren verreden zou worden. Sai met Oostburg waren we kaï daat," zegt penningmeester Jutte. Vlekkeloos Volgens Honk Pieters van stichting Wieier Trim B Zeeuws-Vlaanderen was de 1 ze niet eens zo moeilijk. „Hen Hengstdijk - De nationa kampioenschappen vo trimmers in Hengstdijk wo den gejureerd door e< Zeeuws jurycoprs dat b staat uit mensen van stichting Trimbelangen Mi' den-Zeeland en de stichtii Wieier Trim bond. Dat jurycorps ziet er a volgt uit: inschrijvingen: El Dieleman (St.-Jansteen) i Kitty Pieters (Heikan Wedstrijdsecretariaat: Hoi Pieters (Heikant). Wedstrij commissaris: Bram van Velde (Axel). Aankomstrec ter: Marco Herrewegh (Hf kant). Wedstrijdcommiss rissen: Jan van Haneghe (Borssele) en Janus Vermer (Lewedorp). Van onze sportmedewerker Hengstdijk - Het parcourj Hengstdijk heeft een lengte 7100 meter. De start is in de vierstraat. Vervolgens rijdei renners door de volgende str. Kievitstraat - Hengtsdijkses straat - St.Josefstraat - Ki straat - Putting - Karnen straat - Hengstdijksekerkstr; Plattedijk - Kijkuit - Provin weg - Plattedijk - Koningsd Zuiddijk - Provinciale weg - vierstraat (finish).

de Stem | 1996 | | pagina 16