nderzoek maten Emiel de Letter boekt succes in rallycross Tennisser uit Wilnis verslaat Agenor in twee sets Sparta voorzichtig tegen Terneuzen alyse PROGRAMMA WIELER SPATTEN Veteranentoernooi Groede Onvrede over indeling voetbalklassen blijft Jeugd PSV wint overtuigend B3 Waarzegger kg STANDEN DËSTEM SPORT ZEELAND B4 SPORTNIEUWS KORT Twente en Boerebach uit elkaar Jean-Pierre Papin naar Bordeaux Geen blijvend letsel voor Fittipaldi Golfer Norman speelt WK matchplay Krajicek wint eerste partij in L.A. \G 1 AUGUSTUS 1996 'geval Ben Johnson' niet opnieuw de Olympische sprint kampioen naar huis wilde stu ren. Ook rond de gouden oogst van de Amerikanen in 1984 (Los Angeles) zijn er nog steeds vraagtekens. Britse journalisten hebben eerder dit jaar ontdekt dat in Los Angeles alle doping- resultaten van het atletiektoer- nooi, waar Carl Lewis doorbrak met viermaal goud, nog tijdens het toernooi zijn verbrand. Naar het waarom kun je alleen maar gissen. De dopingmaffia heeft ook in Atlanta invloed. Amerikanen zijn bijvoorbeeld nog niet betrapt en je hoeft ook geen waarzegger te zijn om te voor spellen dat dat ook niet zal gebeuren. Atleten uit andere landen klagen bijvoorbeeld steen en van Geloven been over de zoge naamde out-of- competi- tion-con- troles. Onderzoeken waarbij de dopingjagers de sporters zelfs tot in hun achtertuin achtervol gen. Maar Amerikaanse spor ters hebben daar vanaf januari niet mee te maken gehad. Hen bleef bliksembezoeken van de doping-controleurs bespaard. Het meest schanda lige van het verhaal is dat alle Amerikanen daar in januari ook schriftelijk van op de hoogte werden gesteld. Het Ameri kaans Olympisch Comité (USOC) liet toen alle olympi sche kandidaten weten dat het nieuwe strenge dopingpro- gramma pas na de Olympische Spelen van kracht zou worden. Een woordvoerder van het USOC beweert nu dat in de Verenigde Staten de middelen nog niet aanwezig waren om atleten ook al thuis te bezoeken. Een goedkope smoes, want in ontwikkelingslanden als Kenya en Ethiopië kon het kennelijk wel. De tien kilometer-lopers Paul Tergat en Haile Gebrselas- sie meldden eerder deze week dat ze verschillende keren bezoek hadden gehad van de dopingjagers. Er wordt dus duidelijk met twee maten gemeten. Voor Amerika nen gelden andere normen. Hun gouden medaille-regen verdient dan ook een luchtje, maar in de Verenigde Staten wil daar nie mand iets van weten. 'Hoezo doping? Carl Lewis en Michael Johnson zijn de besten ter wereld. Die hebben geen spuit jes nodig.' De Ierse zwemster Michelle Smith is ook de beste ter wereld, maar omdat zij driem aal goud won, heeft ze volgens de Amerikanen geslikt. Hoezo hypocriet? 1700 Mannen: Om de 7e/8e plaats 2300 Vrouwen: Om de 3e/4e plaats: Duitsland - Nederland 0130 Vrouwen: Finale: Australië - Zuid-Korea HONKBAL 2000 Halve finale 0100 Halve finale KANO 1500 Mannen: Halve finales 1000 m K2 Mannen: Halve finales 1000 m Cl Vrouwen: Halve finales 500 m K4 Mannen: Halve finales 1000 KI Mannen: Halve finales 1000 m C2 Mannen: Halve finales 1000 m K4 PAARDENSPORT 1500 Springen, teams (met Ned) Finale RITMISCHE GYMNASTIEK 1600 Vrouwen: Voorrondes, indivi dueel 2100 Vrouwen: Voorrondes, teams SCHOONSPRINGEN 0200 Mannen: Voorrondes toren TAFELTENNIS 2230 Mannen: Om de 3e/4e plaats 2330 Mannen: Finale enkelspel TENNIS 1700 Mannen: Halve finales enkel spel: Agassi (VSt) - Paes (Indi), Bruguera (Spa) - Meligeni (Bra) 2100 Vrouwen/mannen: 3e plaats dubbelspel VOETBAL 2400 Vrouwen: Om de 3e plaats: Bra zilië - Noorwegen 0230 Vrouwen: Finale: China - Ver enigde Staten VOLLEYBAL Mannen: 1400 en Om de 5e/8e plaats 1600 Vrouwen: 1930 Om de 7e/8e plaats: Verenigde Staten - Duitsland 2200 Om de 5e/6e plaats: Nederland - Zuid-Korea 0130 Halve finale: China - Rusland 0400 Halve finale: Cuba - Brazilië WORSTELEN VRIJE STIJL 1530 Voorrondes 52, 62, 74, 90, 130 2130 Plaatsingswedstrijd 52, 62, 74, 90, 130 kg ZEILEN 1900 Open: finale 2e ronde Soling (met Ned) Mannen/vrouwen: finale 470 (met Kouwenhoven/Kouwenhoven) Reservegetal: 21. Joker: 3537990. VOETBAL Tilburg. LONGA - WILLEM II 0-9 (0-3). Doelpunten: Van der Vegt 2, De Gier 2, Hyypia 2, Van Hintum 2, Sanou 1. DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1996 Van onze verslaggever Terneuzen - Terneuzenaar Emiel de Let ter heeft voor een voortreffelijke prestatie gezorgd in de nationale 2CV-rallycross- competitie. De 47-jarige De Letter, die dit jaar voor het eerst in de rallycrosscompe titie uitkomt, zegevierde in een veld van dertig 'eendjes' in het Friese Harich. De Letter: „In totaal komen er in deze klasse dertig deelnemers uit in de strijd voor het Ne derlands kampioenschap. Ik ben de oudste deelnemer en de tweede Zeeuw, Jos Krijger uit Wolphaartsdijk, is met zijn twintig jaar de jongste. Beiden debuteren we dit seizoen. In totaal gaat de competitie over vijftien wed strijden. Er zijn drie verschillende soorten wedstrijden voor ons: rallycross, autocross en speedway. Een enorm leuke sport." De Letter, vrachtwagenschauffeur van be roep, rolde toevallig de rallycross binnen. „Ik kan me lekker uitleven op de circuits. Heb bo vendien het geluk dat ik in de persoon van Mario Verstraeten een uitstekende lasser heb die me assisteert en mijn schoonzoon Jules Boyer fungeert als mijn vaste monteur. Het is een spectaculaire tak van sport en trekt ook veel publiek. In Harich waren er zo'n kleine duizend toeschouwers, maar in Valkens- waard bijvoorbeeld, waar we op 17 augustus in actie komen, zijn dat er aanzienlijk meer. Het loopt lekker in dit voor mij eerste seizoen. Ik sta nu in het algemeen klassement op de negentiende plaats. Zo'n overwinning in Ha rich doet je echter goed. Een stimulans om er de volgende wedstrijden nog eens extra ge motiveerd tegenaan te gaan." De eerste wedstrijd waarin De Letter in actie komt, is die op zondag 11 augustus in het Gel derse Gendt bij Nijmegen. Daar komt hij met zijn 2CV in een speedwaywedstrijd uit. Ver volgens is er op 17 augustus de rallycross in Valkenswaard en op 1, 15 en 29 september nog de speedwayduels in achtereenvolgens Posterholt, Ter Apel en Venray. „En dan heb ben we als 2CV-rijders een uitnodiging op zak om op 19 en 20 oktober een rallycross te rij den in het Duitse Bremen. Daar zal ik zeker van de partij zijn. Tevens leuk om wat inter nationale ervaring op te doen," besluit De Letter enthousiast. Emiel de Letter, de 47-jarige Terneuzenaar die een knappe over winning boekte in de rallycross in het Friese Harich. Opmars Van Scheppingen Amsterdam (anp) - Het gaat snel met Dennis van Schep pingen. Anderhalve week geleden won hij in Schevening het Challenger-toernooi. Twee dagen later kreeg hij een telefoontje van bondscoach Stanley Franker of hij deel wilde uitmaken van het Davis-Cupteam voor de wed strijd tegen Nieuw-Zeeland. Vervolgens ontving hij een wild card voor de Grolsch Dutch Open en woensdag maakte hij dat vertrouwen waar met een zege van 7-6 (7- 5) 6-1 op Ronald Agenor. Zijn eerste overwinning op de ATP-tour. Van Scheppingen trof het in Amsterdam met Agenor, die de laagst geklasseerde van het hele deelnemersveld is: 218e. De 31- jarige in Marokko geboren, in Frankrijk wonende Haïtiaan, was door de ATP als vervanger van de meer serieuze Atlanta- gangers aangewezen. Van Scheppingen na zijn zege op Agenor: „Een makkie of niet. Je moet het toch maar zien te ma ken." Van Scheppingens tegenstander in de tweede ronde, Alberto Be- rasategui, is van een heel andere allure. De Spanjaard, die zijn racket als 'matteklopper' hanteert, keerde dit weekeinde met zijn overwin ning in Kitzbühel terug in de top-twintig. Van Scheppingen had in de eer ste set moeite met Agenor. Bij 4- 4 stopte Agenor zijn racket on der zijn hemd om het tegen de regen te beschermen. Bij de her vatting verloor Van Scheppin gen prompt zijn opslag. Agenor deed het niet beter, waarna de tiebreak de beslissing bracht. Niet alleen van de eerste, maar in feite ook van de tweede set, want Agenor had niet meer de kracht de tempo-verhogingen van zijn tegenstander te beant woorden. Portemonnee Als Van Scheppingen nog niet wist dat hij daarmee de scheids lijn heeft overgestoken tussen minimumloner en grootverdie ner, kan hij het in zijn eigen por temonnee nakijken. Die ene partij-overwinning le verde hem meer op dan de toer nooizege vorige week in Sche- veningen: 8000 tegen 7200 dol lar. Voor de winnaar is in Am sterdam ruim 112.000 gulden ge reserveerd. Het heeft tamelijk lang geduurd voordat Van Scheppingen toe was aan het grote werk. De naam van Van Scheppingen was vooral bekend dankzij nederla gen: als invaller-finalist bij het ECC-toernooi in Antwerpen en als verliezer van de Masters, toen hij tegen Jan Siemerink ■twaalf wedstrijdpunten onbenut liet. Zelf noemt de 21-jarige spe ler uit Wilnis zich een laat bloeier. Zijn spel was veelal een opeen volging van pieken en dalen. Sinds Dick Suyk zich namens Amstelpark met hem bemoeit, is dat veranderd. „Hij is volwasse- ner geworden, zowel op de baan als daarbuiten." Kleinigheden De doelstelling voor dit jaar is inmiddels bijgesteld: een plaats bij de eerste honderd, in plaats van bij de eerste honderdvijftig. Waar het allemaal toe zal leiden? Suyk weet het niet. „Het hangt vaak van zoveel klei nigheden af. Het was dat Dennis in het begin van het gravelsei- zoen in Weiden in de tiebreak van de derde set net van Karsten Braasch won, anders waren we misschien teruggegaan naar hardcourt. Dan zouden we er heel wat anders hebben voorge staan dan nu." Na samenspraak met bonds coach Stanley Franker heeft het duo Suyk/Van Scheppingen be sloten mee te doen aan de kwali ficatie voor de US Open. De competitie-verplichtingen met Amstelpark maken een goede voorbereiding vrijwel onmoge lijk. Van Scheppingen: „Het is niet ideaal, maar het is goed dat ik mijn verplichtingen nakom". Amsterdam, Grolsch Open, 800.000 gulden. Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned) - Agenor (Hai) 7-6 6-1, Al berto Costa (Spa/2) - Puentes (Spa) 6-4 6-2, Berasategui (Spa/4) - Filippini (Uru) 6-4 4-6 6-1, Moya (Spa/5) - Doyle (Aus) 6-2 6-2, Clavet (Spa/6) - Ruud (Noo) 7-6 6-3, Voinea (Roe) - Fetterlein (Den) 6-2 6-4, Schal ier (Oos) - Javier Sanchez (Spa) 6-4 6-4, Gumy (Arg) - Carretero (Spa) 6-2 6-3. Dubbel, eerste ronde: Ekerot/Noteboom (Zwe/Ned) - Pimek/Talbot (Bel/ZAf/1) 6-7 6- 4 7-6, Dosedel/Ulihrach (Tsj) - Adams/Oosting (ZAf/Ned/3) 6-2 4-6 6-2, Hansen-Dent/Middle- ton (VSt) - DeJager/Schalken (ZAf/Ned) 6-3 6-2, Rios/Burillo (Chi/Spa) - Cannon/Van Ems- burgh (VSt) 6-4 6-2. Dennis de Nooijer (aan de bal) is doorgedrongen in de defensie van Terneuzen. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Na een dag eerder in Hans- weert het Reimerswaalteam met 0-4 ver slagen te hebben, won Sparta gisteren in een povere partij met 0-5 van Terneuzen. 'Sparta is er nog lang niet,' was dan ook een algemene mening. Trainer Henk ten Cate straalde die bezorgdheid als geen ander uit. Sparta zou op sterkte blijven of zelf sterker worden dan vorig jaar, was een belofte die ge daan werd aan Dennis de Nooijer. Hij bleef mede daardoor Spartaan. De winnaar van de Zeeuwse titel sportman van het jaar, weet in middels dat aan die toezegging niet is vol daan. Dat hij daardoor een kans heeft laten lopen, begint hem duidelijk te worden. Sparta had gisteravond slechts_ twaalf man plus twee keepers fit. Rob Alflen, John van de Hoeve, Greg Berhalter en John den Dunnen waren geblesseerd. Henk ten Cate moest daarom teruggrijpen op A-junioren. Zijn keurkorps, dat overigens aangevuld wordt met de niet opvallend spelende Braziliaan Marilio Santana, is te klein. Typerend voor het gebrek aan basisspelers was het gegeven dat Ten Cate na de thee dezelfde elf binnen de lijnen stuurde als die in de eerste 45 minuten het spel moesten maken. Zijn collega Robby de Muynck stuurde toen een zevental verse krachten de groene mat op. Pas in de slotfase wisselde Ten Cate. Arjan van der Laan mocht vroegtijdig gaan douchen. Yurthan Kayes was zijn vervanger. De score was intussen tot 0-4 opgelopen. Voor de thee scoorde Dennis de Nooijer in de 20e minuut 0-1, waarna doelman Frans van Veen zich ontpopte als een te groot obstakel voor de Spartanen, die een vijftal malen de Ter- neuzense sluitpost goed zagen reageren. Dat Dennis de Nooyer de paal trof, was voor de rood-zwarten mooi meegenomen. FOTO WIM KOOYMAN Het bleek uitstel van executie. Een zestal mi nuten na de hervatting liet Alfons Groenen dijk 0-2 aantekenen door invaller goalie Mar co van Boven het nakijken te geven. Carlos Fortes tekende vervolgens in de 63e minuut voor 0-3. Zes minuten later zette Dennis de Nooijer twee Terneuzenaren op het verkeerde been om vervolgens laconiek met een bekeken schuiver 0-4 te scoren. De koek leek ermee op. Tot in de slotminuut Gerard de Nooijer zich mee naar voren spoedde om broer Dennis op maat te bedienen. Dit 'Souburgse' onderonsje eindigde in 0-5 en de derde treffer van Dennis de Nooijer, die evenals veel Spartanen speel de ais een kasplantje. Blessures voorkomen, was hieraan debet. Gezien de huidige proble men bij Sparta begrijpelijk. De duizend be zoekers, die Terneuzen afscheid zagen nemen van ex-trainer Henk Ottens - hij kreeg een standaard als blijvend aandenken aan zijn periode bij Terneuzen - kregen echter niet waarop zij rekenden. Van onze tennismedewerker Groede - Het 36e Burgemeester Everaers-toernooi van tennis vereniging Con Forza uit Groede start vandaag om 9.00 uur. De finales van dit veteranen-toernooi worden gespeeld op zondag 4 augustus. Rond 16.00 uur vindt die dag de prijsuitrijking plaats. De meeste partijen op het twee banen bevattende tennispark van 'De Groe' worden gespeeld op tijd: een uur per wedstrijd. Alleen de sin- gles'worden om twee gewonnen sets gespeeld. De wedstrijdleiding is in handen van Rianne van Wanrooy en Gregor Reindl. Contactper soon naar de gasten toe is mevrouw Risseeuw. „Een bondsgedele- geerde hebben we niet. Het gaat namelijk om een 'gedoogtoernooi op invitatie'," aldus Van Wanrooy. Met andere woorden: het toernooi heeft een besloten karakter. Evenals vorig jaar is er sprake van zo'n vijftig partijen. Iedere deel nemer speelt minimaal twee partijen. Ofwel poule-wedstrijden of wel op schema met verliezersronde. De sterke Cl-speler, Manfred Reindl uit Duitsland, is de 'vanzelf sprekende' favoriet van het toernooi. Hij is afkomstig uit Essen en bezit in Groede een vakantiewoning. Vorig jaar was hij in de finale veel te sterk voor Bram van Dijk. Dit jaar zal Bert van Schouwen uit Oosterhout, zijn getipte opponent in de finale, wellicht eenzelfde lot beschoren zijn. Bij de vrouwen is Margriet Buize als eerste geplaatst, voor Franceska Reindl. Verleden jaar verraste Nell Moons in de fina le Margriet Buize. plaatsingen Mannen enkelspel 40+: l, Manfred Reindl, 2. Bert van Schouwen. dubbelspel 40+: 1. Van Schouwen/Sanders, 2. Labijt/Klaaysen. VROUWEN 2- Stoffels/De Jong. enkelspel Margriet Buize, 2. Franceska Reindl. dubbelspel 40+; l. Reindl/Den Hollander, 2. Vervaet/De Vries. "5+: poule. gemengd dubbelspel 40+: 1. Den Hollander/Vervaet, 2. Vervaet/De Vries. a»+: geen plaatsingen. Van onze sportmedewerker Terneuzen - De KNVB Dis trict Zuid 1 moet voor de tweede keer de indeling van de nieuwe voetbalklassen wij zigen. Tientallen klachten kwamen binnen na de publi catie van de eerste twee ver sies. Bij de eerste versie vergat de KN VB het eerste elftal van Cortgene, bij de tweede versie zag de voet balbond het standaardelftal van Oostburg over het hoofd. Verder kreeg de KNVB veel klachten binnen over de indeling van de lagere elftallen. Vooral de af te leggen afstanden zijn het grote struikelblok. Enkele clubs gaan absoluut niet akkoord en dreigen zelfs met het terugtrekken van hun ploegen. „Het, is een puinhoop," reageert R. Vermeere, secretaris van de voetbalvereniging Hoofdplaat. De situatie van het derde elftal van Hoofdplaat spant de kroon. Dit nieuwe elftal is ingedeeld in de reserve zesde klasse, samen met elf Brabantse clubs. „De KN VB verwacht toch niet dat deze jongens, die gewoon voor hun plezier spelen, op zondagochtend om tien uur in de buurt van Roos endaal gaan voetballen," zegt Vermeere. Hoofdplaat heeft in middels een brief gestuurd naar de KNVB, maar zij staat in haar protest helemaal alleen. „Het is heel simpel. Of we worden in de vijfde klasse ingedeeld of we trekken ons derde elftal terug. Diverse ploegen in- Zeeuws-Vlaanderen gaan abso luut niet akkoord met de huidige indeling van de lagere elftallen. Ingedeeld bij overwegend ploe gen van Walcheren en uit Bra bant, dreigen verenigingen als HW'24, Terneuzen, Axel; Graauw en Koewacht ook hun la gere elftallen terug te trekken. „Een hele rare indeling, dat is het," zegt secretaris B. Everaert van HW'24. Hij gaat er dan ook vanuit dat de KNVB de indeling snel wijzigt. „In het belang van het voetbal, want uit financieel oogpunt is dit absoluut niet haal baar met al die lange afstanden." Everaert verwacht dat HW twee elftallen zal kwijtraken. „Onze jongens zien het bij drie keer voetballen op Walcheren al niet meer zitten, laat staan bij elf keer, zoais nu het geval is." De KNVB reageert gelaten op de problemen met de indeling. „Alle begin is moeilijk, zo ook de start van het District Zuid 1," schrijft Kamperland - De jeugd van PSV (tot 16 jaar) heeft het oefenpotje te gen een Noord-Bevelands jeugdelftal met een ruime overwinning (0-7) afgesloten. PSV overtroefde zijn tegenstander, zoals werd verwacht, op snelheid en techniek. In de eerste helft, die afgesloten werd met 0-2, konden de Zeeuwen (een paar jaar ouder dan de bezoekers) het nog aardig bijbenen. Nadat Sebastiaan Stremmer van PSV de paal had gebeukt, duurde het tot de 26e minuut alvorens Luuk Verkuijlen de openingstreffer voor zijn re kening nam, 0-1. In de slotfase van de eerste helft werd een fraai schot van Nigel Holmes (Colijnsplaatse Boys) gestopt door Maarten van Eist en net voor rust verhoogde Cor Prein de marge voor PSV, 0-2. Na de hervatting schoten de Noord-Bevelanders vooral conditioneel te kort. Cor Prein en Maarten van der Pluijm tilden de stand naar 0-4. Noord- Beveland schoot aanvallend tekort. Johan Pater, Sebastiaan Strem mer en Cor Prein, die tot de meest opvallende spelers behoorden bij PSV, bepaalden de eindstand op 0-7. Uitblinkers bij Noord-Beveland: Richard Clement en Richard Poort vliet (beiden van Bevelanders), Arjen Verburg (Colijnsplaatse Boys) en Michel Ribbens (Wissenkerke). hoofd wedstrijdzaken J. van Eijck aan de verenigingen in Zeeuws-Vlaanderen. T. van Remmerden van KNVB District 1 benadrukt dat het niet te vermijden is, dat Zeeuws- Vlaamse ploegen naar Walcheren en naar Brabant zullen moeten voor hun wedstrijden. „Dit geldt ook voor de lagere elftallen, ook die zullen ver moeten reizen. Maar dreigementen van vereni gingen, dat zij zich zullen terug trekken, hebben wij nog niet ont vangen." Van Remmerden kan wel al melden dat de situatie van Hoofdplaat niet meer zal veran deren. „Dit is een nieuwe ploeg en die begint onderaan. Als men dit niet accepteert en zich terug trekt, gaan we verder met elf ploegen in die klasse." Inmiddels werken professionele managers aan de derde versie van de indeling van de voetbalklassen in het district van Dordrecht, Brabant en Zeeland. Op 8 augus tus moet nu de definitieve inde ling verschijnen. Al verwacht Van Remmerden dat tot halver wege september nog wijzigingen mogelijk zijn. De KNVB is al afgestapt van het standpunt om niet meer dan één ploeg van één vereniging toe te laten in dezelfde klasse. „Vanaf de reserve vierde klasse stemmen wij daar mee in," zegt Van Rem merden. PATRICK VAN PASSEL uit Sluiskil reed bij de elite-amateurs in het Belgische Evergem naar een achtste plaats. Enschede - FC Twente en Michel Boerebach zijn woensdag defi nitief uit elkaar gegaan. Trainer Hans Meyer liet eerder al weten niet meer verder te willen gaan met de 32-jarige middenvelder. Boerebach toonde zich content met de afwikkeling van de zaak. De speler kreeg een niet nader genoemd geldbedrag als afkoop som van zijn contract, dat nog tot 1 juli 1997 doorliep. „Ik ben tevreden," aldus de speler, die nu op zoek moet naar'een nieuwe club. Zaakwaarnemer Bob Maaskant speurt voor hem. Boerebach zelf geeft de voorkeur aan een club uit de eredivisie. „Maar ik heb nu natuurlijk weinig te eisen," meldt de voetballer realistisch. Eerder wees hij al aanbiedingen af van de Belgische verenigingen Lommei, Germinal Ekeren en FC Antwerp. „Ik wil in Nederland laten zien dat Meyer ongelijk heeft. Als ik in het buitenland speel, ziet niemand dat." München - Jean-Pierre Papin keert terug naar Frankrijk. De 32- jarige aanvaller heeft gisteren met Bordeaux, de voormalige club van Richard Witschge, overeenstemming bereikt over een tweejarig contract. Bayern München ontvangt 1,2 miljoen gul den voor de speler. De Duitse club nam Papin twee jaar geleden voor 5,5 miljoen gulden over van AC Milan. De Fransman had vaak te kampen met blessures. In totaal speelde hij slechts 27 competitiewedstrijden in Duits land. Hij stond wel in de basis van de thuiswedstrijd tijdens de finale van de UEFA-beker, die Bayern ten koste van zijn nieuwe club Bordeaux veroverde. Tijdens het tweede duel in Frankrijk was hij geschorst. De Roemeense international Gheorghe Hagi heeft een drieja rig contract getekend bij Galatasaray. Bij de club uit Istanbul speelt ook oud-Feyenoorder Ulrich van Gobbel. Hagi speelde de laatste twee seizoenen bij Barcelona. Volgens Turkse kranten zou de 31-jarige middenvelder bij Galatasaray een jaarsalaris van ruim twee miljoen gulden krijgen. Eerder speelde Hagi bij Steaua Boekarest, Real Madrid en de Italiaanse ploeg Brescia. Stefan Kuntz heeft een tweejarig contract getekend bij Armi- nia Bielefeld. De aanvaller, lid van de Duitse voetbalploeg die vorige maand in Engeland de Europese titel veroverde, wordt bij de gepromoveerde ploeg teamgenoot van oud-Feyenoorder Rob Maas en oud-Ajacied Sonny Silooy. Kuntz speelde het afgelopen seizoen bij Besiktas. Met de trans fer is een bedrag van circa 3 miljoen gulden gemoeid. Kuntz, in 1991 uitgeroepen tot beste speler van de Bundesliga, was twee maal topscorer van de hoogste Duitse klasse. Hij speelde in ei gen land voor VfL Bochum, Uerdingen en FC Kaiserslautem. De Zweedse international Patrick Andersson heeft zijn con tract bij de Duitse club Borussia Mönchengladbach tot het jaar 2000 verlengd. De 24-jarige verdediger had nog een verbintenis tot 1998. Mönchengladbach probeert zo veel mogelijk langlopende con tracten af te sluiten. Met Stefan Effenberg is de club nog in on derhandeling. Zijn contract loopt ook tot 1998, Mönchenglad bach wil het graag verlengen. De Europese voetbalbond UEFA heeft Ayidin Alekberov uit Azerbeidzjan voor vijf wedstrijden geschorst. De speler van Neftchi Bakou werd onlangs uit het veld gestuurd in het duel met Lokomotiv Sofia, in de voorrondes van de UEFA-cup. De speler had naar een tegenstander gespuugd. Alekberov was bij zijn club niet de enige die zich misdroeg; zijn medespeler Rasim Aboesev haalde in de return uit naar een te genstander. Hij werd voor vier duels verbannen. Zijn trainer Asif Aliev werd wegens belediging van de arbiter voor twee wedstrijden uitge sloten. Behalve de Azerbeidzjanen werd ook Olivier Suray van Charle roi wegens belediging voor vier duels geschorst. De Russische voetballer Sacha Ritsjkov verruilt Standard Luik voor RC Lens. De aanvaller heeft een contract voor vier jaar getekend bij de Franse club. De 21-jarige Ritsjkov kwam vóór zijn overgang naar België, uit voor Spartak Moskou. Ritsjkov had nog een contract van een seizoen bij Luik. Lens heeft de afkoopsom niet bekendgemaakt. Miami - De autocoureur Emerson Fittipaldi houdt geen blijvend letsel over aan het ongeluk van zondag tijdens een Indycar-race in Michigan. De Braziliaan liep daarbij een gedeeltelijk inge klapte long, een gebroken schouderblad en een gebroken zeven de halswervel op. Volgens de artsen die hem dinsdag opereerden, is Fittipaldi over drie maanden volledig hersteld. Het raceseizoen is voorbij voor de 49-jarige Braziliaan. De verwachting is dat de voormalig we reldkampioen in de Formule I over enkele dagen het ziekenhuis mag verlaten. Kohier - De Australiër Greg Norman heeft het internationale kwalificatietoernooi voor het WK-matchplay gewonnen. In de Amerikaanse plaats Kohier versloeg de golfer in de finale de Zuid-Afrikaan David Frost. De finale van het WK-matchplay heeft in januari plaats. De Ja panner Hisayuki Sasaki, de Schot Sam Torrance en de Ameri kaan Scott Hoch hadden zich al eerder gekwalificeerd. Los Angeles - Richard Krajicek heeft tijdens het tennistoernooi in Los Angeles zijn eerste wedstrijd gewonnen sinds zijn histori sche zege vorige maand op Wimbledon. De Hagenaar, als twee de gerangschikt, versloeg de Slowaak Jan Kroslak in drie sets. De setstanden waren 7-5 4-6 6-4. Krajicek was onrustig. „Toen ik vorige week na twee weken va kantie weer begon met trainen, was ik verbaasd hoe goed ik de bal sloeg. Maar toen ik met de wedstrijd begon, merkte ik dat ik nog veel werk te doen heb. Dit is een nieuw toernooi en een nieu we uitdaging," vertelde de nummer acht van de wereld. Krajicek schreef het toernooi van Los Angeles tot nu toe twee keer op zijn naam. Pas in de derde set ging zijn service echt goed lopen. In totaal produceerde hij 25 aces. „Het was niet mijn beste wedstrijd, maar ik hoopte dat Kroslak onder de indruk zou raken. Ik wilde deze eerste partij absoluut niet verliezen." Michael Stich werd in de eerste ronde uitgeschakeld. De als vierde geplaatste Duitser verloor met 6-3 6-4 van de Australiër Scott Draper. Stefan Edberg bereikte wel de tweede ronde ten koste van de Nieuw-Zeelander Steven Downs. De Zweed is aan zijn laatste seizoen bezig. Als waardering voor zijn carrière en inzet kreeg hij van de organisatie een surfplank uitgereikt. Los Angeles. Mannen, 520.000 gulden. Eerste ronde: Krajicek (Ned/2) - Kroslak (Slw) 7-5 4-6 6-4, Siemerink (Ned/5) - Kucera (Slv) 6-3 7-6, Enqvist (Zwe/3) - Mamiit (VSt) 6-7 6-2 6-3, Draper (Aus) - Stich (Dui/4) 6-3 6- 4, Edberg (Zwe/6) - Downs (NZe) 6-2 6-4, Stoile (Aus) - Morejon (Ecu) 6-2 6-7 7-6, Strak (VSt) - Gimelstob (VSt) 7-6 6-4, Joyce (VSt) - Wheaton (VSt) 7-6 6-4, O'Brien (VSt) - Pe- reira (Ven) 6-2 6-3. Richard Krajicek staat na zijn zege op Wimbledon zesde in de tussenstand voor de ATP Masters. Het wereldkampi oenschap voor tennisprofs wordt van 18 tot en met 24 no vember in Hannover gehouden. Alleen de beste acht tennis sers van de ATP Tour lijst kwalificeren zich voor dit toer nooi. Jevgeni Kafelnikov, winnaar van de open Franse titelstrijd, voert de ranglijst met 2801 punten aan. Wimbledon-kam- pioen Krajicek verzamelde 2073 punten. De Oostenrijker Thomas Muster staat tweede (2685).

de Stem | 1996 | | pagina 11