Erfenis Van Langen voor Russin Gebrselassie wint met moeite Goud na zilver, dat zou wat zijn iters maar irmidabel Gemengde gevoelens bij 'heropening' Margriet Matthijsse neemt even afstand Alleen geringe verschil met Tergat verrassend bij zege op 10.000 meter STANDPLAATS ATLANTA Geboer, gerochel en gepulk Vink vijfde op de mountainbike op kogelstoten TA'96 televisie DËSTEM SPORT Masterkova klopt favorieten Quirot en Mutola met ruim verschil B2 ATLANTA 11196 ATLANTA 100 9 Dekker is in Atlanta weer de nummer twee van Barcelona Gebrselassie klaagt over baan ATLANTA'96 kort Hockeyers naar Champions Trophy Heiner richt zeilacademie op Honkballers op de pijnbank Heftige ruzie ACOG en kanobond Jordan: 'Nog tien jaar hegemonie' Cubaanse bokstrainer vraagt asiel aan ENSDAG 31 JULI 1996 Bi Door Chris van Nijnatten daar enig gelach van de Coca Cola-slachtoffers? Deze bus mocht van mij, als ik was uitge stapt. ontploffen, zoals vroeger alleen Exota-flessen dat wel- eens deden. Het woord ont ploffen nam ik om begrijpe lijke redenen niet in de mond Er is een Nederlandse journa list die in de Verenigde Staten eens vast heeft gezeten van wege een grapje over een atoombom. Eenmaal aangekomen op mijn plaats - na wat ontberingen en amokmakerij die er hier niet meer toe doen - doemden daar Anton en Jans Geesink op. Achter me passeerde Juan Antonio Samaranch, terwijl een paar meter verderop Wil- iem-Alexander en Erica Terps tra hun plaats opzochten. In zulk gezelschap worden grote koffievlekken op je kle ren nog bruiner, stinkt je zweet nog penetranter en blijft je van de drab plakkende hand net een seconde te lang aan die van Geesink plakken. Ise volleybalsters zijn er niet in ge- teiken van het olympisch toernooi r één set formidabel. Dat is te wei- nje hardhandig uit de medaille- 5 9-15 10-15). den. Het bracht zijn team in ba lans, omdat Godina op veel plaat sen aanviel, het Russische blok, vooral op Weersing, hielp dichten en in het achterveld het nodige op raapte. Het gevonden Rusische evenwicht verstoorde dat van Ne derland in de tweede set volko men. Na tien minuten stond het al 2-10 en waren de rollen volkomen omgedraaid. Dat bleef zo. Goed koop probeerde met Fleurke en Leferink, voor Visser en Weersing, en later met Marjolein de Jong het élan en de verrassing terug te brengen. Dat lukte in de tweede set gedeeltelijk, vooral via de hoge handen van Fleurke, zij het zeer tijdelijk. Rusland was te goed. Ne derland werkte hard voor een be ter resultaat, maar maakte verge lijkenderwijs te veel fouten. De opslag werd minder en het blok dus ook; de servicereceptie ging achteruit en dat maakte de aanval voorspelbaarder en minder snel. Nederland werd van een beetje kansrijk volstrekt kansloos. Wel bleef de ploeg optimistisch en het verweer hardnekkig. Het rekte de wedstrijd, maar veranderde het resultaat niet meer opzienbarend. Atlanta (anp) - Elsbeth Vink is gisteren als vijfde geëindigd in de olympische mountainbike cross country. De 23-jarige renster uit Wijk en Aalburg lag al ver voor de finish op die plaats. Het goud was voor de 27-jarige Italiaanse Paola Pezzo, zilver voor de Cana dese Alison Sydor en brons voor de Amerikaanse Susan DeMattei. n doet vandaag mee aan de olympische De Nederlandse atlete had zich officiee werpen, maar is toegelaten tot het nunj- ceus geldt. De Bruin werd zondag ini d® rpen kansloos uitgeschakeld. Al eerde cogelstoten. Ze voldeed alleen aan de ïfl- meter, met haar Nederlands record va SF hadden geen bezwaar tegen deelna- Itte lli- bij pr- fen- rn» pv- de en us iet LS- de tot o i, ter ad na, ht; ast er- m- or- e afgelopen nacht en Studio Atlanta, dstrijd (mannen); atletiek, diverse sen. n), finales dubbelspel en kanoën, sen artfinales. ederland - Bulgarije (volleybal mannen)- agazine met aandacht voor de prestaties ales; kanoën, heats 500 meter; wor.^tel|gJ :eltennis, finale vrouwen-enkelspel; al i (vrouwen): finale. -a-: llll mr Frank van Geloven Niet wereldkampi- Ana Quirot en ook niet «favoriete Maria Mutola id maandagnacht Olym- isch kampioene op de 800 Jeter, maar de Russin Svetla- Masterkova. De gouden „edaille-winnares van 1992, fci van Langen, zat op de tribune en kan alleen maar tot je conclusie zijn gekomen dat voor haar goede kansen op litelprolongatie waren ge lest. Als ze topfit was ge lest tenminste. je finale in Atlanta was van heel at minder gehalte dan die van Barcelona, toen Van Langen op WOENSDAG 31 JULI 1996 de laatste tweehonderd meter zo fantastisch vlamde en met een tijd van 1.55,54 heel wat beter voor de dag kwam dan Masterko va in Atlanta. De Russin scoorde met een tijd van 1.57,73 wel de beste wereld-jaarprestatie, wat nog eens illustreert dat het dit jaar maar mager gesteld is met de 800 meter-loopsters. Ellen van Langen zal op de tribu ne van het met 83.000 toeschou wers volgepakte Olympisch Sta dion alleen maar verdrietiger zijn geworden door de ontwikkelin gen in de finale. Want voor haar waren in Atlanta zeker kansen geweest nu bleek dat zowel Qui rot als Mutola niet in vorm is. En die twee zijn eigenlijk de enige toppers die gewapend zijn tegen de vlammende eindsprint van Van Langen. Letitia Vriesde, de Surinaamse die vorig jaar op het WK nog zo fraai tweede werd, zal zich ook nog achter de oren hebben ge krabd met de zege van Masterko va. Want de Russin was tot At lanta niet meer dan een middel matige atlete die verschillende keren al heeft verloren van zowel Van Langen als Vriesde. De laat ste liet zich in de halve finales echter bijna letterlijk inpakken door de concurrentie. Toen Vries de zich eenmaal had vrijgeknokt in het pak naar de eindstreep was het leed al geschied. Masterkova won wel op indruk wekkende wijze. De eerste ronde werd ze gegangmaakt door haar landgenote Afanasyeva. De laat ste driehonderd meter maakte ze het karwei degelijk af. Iedereen wachtte op een demarrage van Quirot of Mutola. Maar Quirot kon niet en Mutola werd aanvan kelijk ernstig gehinderd door de Fran^aise Patricia D'jate. Op het laatste rechte stuk vergrootte Masterkova haar voorsprong nog. Kort na de verrassende overwin ning van de 28-jarige Russin won de Fran?aise Marie Jose Perec volgens verwachting de 400 me- ter. Verrassender was dat Perec met 48,25 seconden de snelste tijd liep sinds 1986 en de tweede tijd ooit. Sinds het afscheid van de Oost-Duitse Marita Koch heeft niemand meer de grens van de 48 seconden kunnen benaderen. Koch liep in 1985 in Perth met 47,60 seconden een fabelachtig wereldrecord. Een record met een luchtje weliswaar, maar tot de afbraak van de Berlijnse muur zijn de westerse dopingjagers er nimmer in geslaagd een Oost- Duitse topatlete te betrappen op het gebruik van stimulerende middelen. Barceiuua, wtu vwxx wjxi «v. -..w oOOO I Atlanta - Haile Gebrselassie is zonder twijfel de beste I lange afstandsloper ter wereld. Zijn eerste gouden olym- Ipische medaille was geen verrassing in Atlanta. Wel het Iverschil met de concurrentie. I De Ethiopiër, die enkele maan- _j per jaar in Uden woont en I traint, is gewend zijn wedstrijden I net overmacht te winnen. In At- I lanta had hij op de tien kilometer r moeite met de Kenyaanse I kampioen Paul Tergat dan hem hef was. Haile won wel, in 1 27.07,35, maar het verschil met I Tergat was minimaal. was de eerste keer in drie te toernooien dat Gebrselas- sie, de Ethopische leeuw, het I moeilijk had. In 1993 bij de we- reldkampioenschappen in Stutt- liep hij alle Kenyanen met het grootste gemak compleet r huis. Op zowel de vijf als de I tien kilometer. Vorig jaar I in Gothenburg won hij ook al met zijn vingers in I de neus. In Atlanta zou het al niet anders zijn, I vermoedde ook de con- I currentie vooraf, maar de 23-jarige Gebrselassie moest I op zijn tanden bijten. „Hij heeft me pijn gedaan," gaf Gebrselassie ook toe, daarbij wij zend naar de 27-jarige Tergat, die voor zijn gedurfde tactiek meer had verdiend dan glimmend zil ver. Tergat, de man met de mooi ste stijl ter wereld, had gegokt maar verloren. „Dat zit nu een maal in het spel. Als je tegen Hai le loopt, weet je dat je kansen klein zijn. Je kunt afwachten en n zitten kijken, maar dan I wint hij altijd. Je kunt proberen hem af te matten, maar dan wint hij ook altijd," lachte de Kenyaan als een boer met kiespijn. Van de tien kilometer in Atlanta I werd veel verwacht. Drie Afri kaanse kampen. Uit Marokko (Khalid Skah en Salah Hissou), uit Kenya (Tergat, Paul Koech en Josep Machuka) en uit Ethiopië (Gebrselassie en Worku Bikila). Drie verschillende loopstijlen ook. De aanvallende van de Ke- nyanen, het slimme en scherpe van de Marokkanen en de onver zettelijkheid van de Ethiopiërs. Onder aanvoering van Gebrselas sie, Maar echt veel spektakel le verde de botsing van culturen en loopstijlen niet op. In Barcelona (de tweestrijd Skah-Chelimo), Stuttgart (de doorbraak van Ge brselassie) en Gothenburg (de wereldtijden van Gebrselassie) was dat nog wel het geval ge weest. „Misschien hebben de mensen teveel verwacht. Maar ik kan niet meer geven dan van avond het geval was. Op de Olympische Spelen telt alleen het goud. Hoe dat dan tot stand komt, is niet belangrijk," verzuchtte Gebrselassie. De Kenyanen toonden wel aan te hebben geleerd van eerdere confrontaties met Gebrselassie. In die duels sloopten ze vooral elkaar. Nu werd Tergat duidelijk als kopman naar voren geschoven. Het spel leverde vier ronden voor het einde een afscheiding op van Tergat en Gebrselassie met de rest, waar toen al lang Khalid Skah was weggevallen. Er zit in middels duidelijk sleet op de kwaliteiten van de Marokkaan, die bovendien niet opgewassen lijkt tegen de nieuwe generatie. Tien meter voor de laatste ronde inging, spoot Gebrselassie weg bij Tergat, die er verrassend ge noeg in slaagde het gat nooit gro ter te laten worden dan tien me ter. Op het laatste rechte stuk zette hij nog eens aan, maar Ge brselassie bleef net buiten hand bereik. „Ik was zeker van mijn zege, dus kon ik freewheelen," verklaarde de Ethiopiër, die in de laatste bocht toch duidelijk op zijn tanden moest bijten. Tergat weet nu zeker dat hij de volgende keer Gebrselassie kan pakken. „Het is ook een kwestie van zelfvertrouwen. Wij allemaal dachten dat hij niet te verslaan is, maar dit keer toonde hij zwakke momenten. Eens zullen we hem pakken." Wellicht al deze week als de vijfduizend meter op het programma staat. Een Braziliaanse weent tijdens de ceremonie, die de heropening van het Centennial Park inluidde. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Atlanta - Het werd niet de tranentrek ker, waar het publiek op rekende en een deel op hoopte. Maar: „We zijn hier niet om ons in ons verdriet te wentelen, we zijn hier om de overwinning van de geest te vieren. Dit is ons park. And we still love this park." Onder overweldigende belangstelling, met een wereldwijd aangeboden live tv-uitzen- ding, is gisterochtend in Atlanta het Cen tennial Park heropend of 'teruggegeven aan het publiek'. De opzet van de ceremonie was een zware klus voor de organisatie; enerzijds was het een herdenking van de twee doden en de ve le gewonden, slachoffers van de bomaanslag van zaterdag, anderzijds de herstart van de feestelijkheden. De sfeer in het park - dat Door Max Steenberghe twee uur eerder al toegankelijk was - was aanvankelijk bedrukt. Veel mensen hadden een bloem bij zich; vlak voor het podium zong een groep Turkse mensen droeve liede ren ter herinnering aan hun landgenoot die tot Turkse verontwaardiging niet als offici eel slachtoffer wordt aangemerkt omdat hij 'maar' een hartaanval had. Hoewel was verzekerd dat de bewaking niet substantieel zou worden opgevoerd, moest gisterochtend iedereen zijn tas laten contro leren. Drukte en onwennigheid zorgden echter voor flinke gaten in de procedure. De ceremonie werd om tien uur geopend met een trompetsolo van Wynton Marsalis, een kort woord van de centrale organisator Billy Payne, een roerende maar ook stimule rende speech van ex-VN-ambassadeur And rew Young met als afsluiter het themalied Power of the Dream door het Georgia Mass Choir en Nina Whittaker. Dissonanten waren er ook: burgemeester Campbell liep overduidelijk stemmen te winnen voor zijn komende (her-)verkiezing, de Swatch-stand was tegen alle afspraken toch al begonnen met verkoop om drie da gen gemiste omzet in te halen. En een kwar tier voor de ceremonie begon een omroeper met het 'aftellen voor de show'. Haile Gebrselassie pinkt een traantje weg op het erepodium. FOTO AFP Atlanta (anp) - Haile Gebrselassie was maandagavond diep bedroefd terwijl hij had gewonnen. Dat was vreemd, want hij heeft een vrolijk karakter. De winnaar van olympisch goud op de 10.000 meter klaagde in voor zijn doen ongemeen felle bewoordingen de organisatie aan. De olympische atletiekbaan van Atlanta is een schande voor de lopers, al tos Haile. »Dit is een verschrikkelijk slechte baan. Het lijkt wel een straat. Ik weet niet hoe ze het aangelegd hebben, maar het is helemaal niets, "eel te hard. Onmogelijk. Ik kan niet eens meer lopen. Erg slecht voor tojn voeten. Ze zijn helemaal kapot." ue baan in het Olympisch Stadion is de hardste ter wereld. Beton met een samengeperst laagje kunststof. Dat is bewust zo gedaan. Het is een baan voor wereldrecords op de sprint. „Met een effect alsof je op een 'rillende plank loopt," zei de Amerikaanse sprinttrainer John Smith. Amerikanen willen wereldrecords op de korte nummers, want daarin 21in ze goed. De lange afstanden zijn minder belangrijk. Daarin spelen «toch geen rol. Wat hebben zij te maken met het wel en wee van de Afrikanen? Atlanta - De Amerikaanse sportmentaliteit laat tevre denheid over een tweede plaats niet toe. 'You don't win silver, you lose gold', zegt de yank die altijd winnen wil. In Nederland wordt over nipte nederlagen genuanceerder ge dacht: 'Zilver is beter dan brons, brons is beter dan niets'. Erik Dekker, broodren ner van beroep, sluit zich er graag bij aan. De Drent die Brabander werd, hij komt uit Hoogeveen maar woont in Gemert, won vier jaar geleden een zilveren medaille in de Olym pische wegwedstrijd. Alleen Fa- bio Casartelli, de Italiaan die vo rig jaar verongelukte in de Tour de France, was sneller. Welgeteld één seconde, volgens de officiële statistieken. Toch was Dekker dolgelukkig. „Als nummer twee ging ik juichend over de finish. Dat is me wel eens kwalijk geno men," weet de renner van de Ra- bo-ploeg. „In de eindsprint reed Casartelli zo bij me vandaan, ik kon abso luut niet volgen. Hij was die dag gewoon veel sneller. Ik had vrede met het feit dat ik werd geklopt door een betere renner, alleen is het in de wielersport nu eenmaal niet gebruikelijk dat de nummer twee juichend over de streep rijdt. Maar ik was gewoon hartstikke blij met een zilveren medaille op de Olympische Spelen." ATLANTA lil 9 Door Jaap Bakker Dat hij nog vaak aan die prestatie terugdenkt, dat niet, maar hij wordt er wel regelmatig aan her innerd. „Zeker nu we hier in At lanta zitten. En in Frankrijk is het gebruikelijk dat het wordt ge meld. Daar ben ik Erik Dekker, de winnaar van zilver in Barcelona. Dat zal altijd zo blijven, denk ik. Of ik moet wereldkampioen wor den. Of goud winnen op de Olym pische Spelen." Dekker mag twee keer aan de bak in Atlanta. Vandaag rijdt hij mee in de wegwedstrijd, zaterdag in de tijdrit. Probleem is alleen dat hij op deze maandagmiddag, net als zijn ploeggenoten Breukink, Ne- lissen, Hoffman en Vierhouten, nog op zoek is naar het olympi sche gevoel. „Ik heb nog geen mo ment gedacht aan de wedstrijd van woensdag," biecht hij eerlijk op. „Maar dat vind ik ook wel logisch. We zijn vorige week dinsdag al in Amerika gearriveerd, maar zitten pas sinds gisteravond in Atlanta. Van de Spelen hebben we nog nauwelijks iets gezien. We komen bovendien net uit de Tour de France. Deze wedstrijd is voor de wielrenners heel ongelukkig ge pland, terwijl wij in onze sport ook niet jaren naar de Spelen toe leven. Maar dat gevoel komt heus wel op tijd, daar ben ik van over tuigd." Twee weken geleden trouwens Margriet Mathijsse (links) en haar Nieuw-Zeelandse coach Rex Sly. foto anp Savannah - Mar griet Matthijsse liet gisteren de olympische zeillo- catie in Savannah links liggen. Met haar Nieuw-Zeelandse coach Rex Sly trok ze erop uit. „Even afstand nemen, even het hoofd helemaal leeg maken," sprak ze op haar rustdag, Matthijsse is in de Europe-klasse al zeker van brons. De 19-jarige blondine uit Maas dam heeft het zilver voor het grij pen. Op haar naaste concurrente Courtenay Becker-Dey uit de Verenigde Staten mag ze van daag tijdens de laatste race zeven plaatsen verliezen om tweede te blijven in het eindklassement. Het goud is vrijwel onbereikbaar voor Matthijsse. Alleen als ze zelf in de afsluitende elfde race als eerste eindigt en koploper Kris- tine Roug als achtste of lager bin nenkomt, is de titel voor de Oranje-kopvrouw. Matthijsse kan haar Ameri kaanse rivaal Becker-Day overi gens niet meer luchten of zien. De thuiszeilster bestond het om opnieuw een protest in te dienen tegen de finish van de Neder landse in de zevende race, vorige week vrijdag. Becker-Day claimde weer dat de zegevierende Matthijsse bij het passeren van de lijn de vlag had geraakt. De jury wees eerder al het protest af wegens gebrek aan bewijs. Dit keer nam het college de klacht, met nieuwe belastende verklarin gen, niet eens meer in behande ling wegens overschrijding van de beroepstermijn. „Pure intimidatie," mopperde Matthijsse. „Er was in die zevende race helemaal niets aan de hand bij mijn finish. Toch blij ven die Amerikanen herrie schoppen. Ik vind het beneden alle peil. Ook daarom ga ik op de rustdag niet naar de olympische haven. Ik wil dat gezicht van Becker-Day even niet zien. Wat denkt ze wel!" Erik Dekker: „Dit parcours ligt mij wel.foto de stem/ben steffen had Dekker nog niet eens zeker heid over deelneming aan de Olympische Spelen. Bondscoach Gerrie Knetemann maakte zijn selectie pas een paar uur voor de openingsceremonie bekend. Tot ontevredenheid van de renners, die geïrriteerd raakten door het lange wachten. Een goed gesprek tussen Parijs en Atlanta heeft in middels een heilzame werking ge had. „Knetemann had andere ge dachten over het tijdstip van se lectie. Dat is zijn goed recht." Bovendien kent iedere renner in middels zijn rol, ook dat bevordert de rust. De kopman (Nelissen) krijgt een knecht (Vierhouten) mee, de vrijbuiters (Dekker, Breukink en Hoffman) rijden voor eigen eer en glorie. Dekker heeft er wel vertrouwen in. „Als we op dit parcours niet mee kunnen, dan komen we nergens meer meë. Want het traject mag dan lastig zijn, het is gemakkelijker dan doorgaans op grote toernooien. Dit parcours ligt mij wel." Waar mee hij niet gezegd wil hebben dat hij, als Nederlands kampioen tijd rijden, zaterdag ook meteen een hoofdrol kan vervullen in de olympische race tegen de klok. „Alleen als ik een verschrikkelijk goede dag heb, kom ik misschien in de buurt van de top tien." Daarom moet hij vandaag maar op zijn kansje loeren, en het zou wel wat zijn natuurlijk: Erik Dek ker, de nummer één van Atlanta. Niemand die ooit nog over Barce lona begint. Atlanta - De hockeyers zijn zeker van deelneming aan de Cham pions Trophy, half december in Madras in India. Het deelne mersveld van zes landen stond voor de helft vast met gastland India, wereldkampioen Pakistan en Trophy-verdediger Duits land. De overige drie zouden de beste drie van het olympisch toernooi worden. Dat zijn Nederland, Spanje en Australië, de drie die zich met Duitsland voor de halve finales plaatsten. Savannah - Roy Heiner heeft een zeilacademie opgericht. De 35- jarige prof wil zijn kennis en ervaring doorgeven aan de jongere generatie. Als trainer-coach gaat hij vanuit Enkhuizen aan de slag. Een sponsor heeft zich voor tenminste drie jaar verbonden aan het ambitieuze project dat het Nederland Watersportver- bond waarschijnlijk eveneens (financieel) gaat ondersteunen. „Het is een academie, geen school," benadrukte Heiner na zijn bronzen medaille in Savannah. „Ik zie er geen brood en lol in mensen zeilen te leren. Ik wil jonge zeilers beter maken. Zodat er ook in de toekomst medailles bij Nederlanders terecht blijven komen." Atlanta - In 1993 sprak Jan-Dick Leurs legendarische woorden. „Het Amerikaanse honkbal maakt ons dood." Gisteren maakte Nederland kennis met het Amerikaanse olympische team. Ama teurs tegen studenten. Recreanten tegen semiprofs. Er kwamen 43.520 man naar het stadion van de Atlanta Braves voor het duel. Die zagen een waar slagfestijn. De ballen vlogen naar alle hoeken van het veld en zelfs in de derde ring. Boven dien vestigde Oranje een record aan veldfouten (15). De Ameri kanen wonnen met 17-1 in zeven innings. De orkaan Team USA was voorbij. Danny Wout startte op de heuvel. Met zijn eerste bal raakte hij Jason Williams in de rug. Mark Kotsay sloeg de tweede bal voor twee honken weg, waarop Williams scoorde. Jacques Jones raakte de derde bal voor een homerun, zijn vijfde in dit toernooi, 0-3. De ellende voor de 22-jarige werper van HCAW was nog niet over. Travis Lee sloeg een tweehonkslag. Matt Lecroy sloeg hem met een homerun over de thuisplaat. Dertien ballen gegooid, 0- 5 voor Team USA. Na 2 1/3 innings verloste Jan-Dick Leurs de werper uit zijn lijden. Van Maris volgde hem op. Hij maakte slechts naam als .de wer per op wie Travis Lee in de derde innings de honderdste home run van het olympisch toernooi sloeg. In de vierde slagbeurt maakte Oranje het enige punt door Edsel Martis. De Amerika nen sloegen rustig verder. Achttien honkslagen waarvan vier homeruns. Lake Lanier - Enkele uren voor het begin van de olympische ka nowedstrijden in Lake Lanier zijn de internationale kanobond ICF en het organisatiecomité van de Olympische Spelen in At lanta ACOG elkaar in de haren gevlogen. Reden van het conflict was het besluit van het comité om de wedstrijden wegens slecht weer een uur uit te stellen. „Ongelooflijk," reageerde Sergio Orsi, voorzitter van de ICF. „Deze wedstrijden vallen onder onze verantwoordelijkheid." Hij toonde zich verbolgen over de handelwijze van ACOG dat de kanobond niet betrok bij de besluitvorming. Volgens Orsi had de beslissing bij de kanobond moeten liggen. Atlanta - Michael 'Air' Jordan weet het zeker. De komende tien jaar blijft het Amerikaanse nationale basketbalteam voor ieder land onverslaanbaar. „Pas als buitenlanders meer bijleren in de NBA kan het spannend worden," zo zei de superster van de Chi cago Bulls tijdens een persconferentie in Atlanta. In Los Angeles in 1984 won Jordan goud, evenals vier jaar gele den in Barcelona, met Dream Team I. Over de klasse van dat team was Jordan duidelijk: „Dream Team I zou gemakkelijk van het huidige team winnen." Miami - De Cubaan Marco Leiva, trainer van het Mexicaanse boksteam bij de Olympische Spelen in Atlanta, heeft politiek asiel aangevraagd in de Verenigde Staten.

de Stem | 1996 | | pagina 9