Duo Martens/De Witte favoriet SDO roept hulp in van andere clubs 'ROGRAMMa 'lleybalteam Bulgarije Schalken, Wessels, Van Lottum en Noteboom in eerste ronde onderuit Leeuwenburg bij laatste vier in Sas van Gent 1 Nico Jalink officieel speelgerechtigd bij NAC SPORT ZEELAND Wachtlijst indicatie voor grote belangstelling Vlastoernooi Voorzitter ontgaat elke logica van indeling Winst Terése van Lare in Luxemburg Wielerkoers in Burgh- Haamstede Geslaagd EK voor Koen Leenhouts Beachvolleybaltoernooi Nieuwvliet Oefenduel Axel-Hoek Manchester United loert naar Kluivert Fittipaldi vijf uur onder het mes Transfer Van Kessel naar Lommel ketst af Hotak loot Kroatische ploeg Profcarrière lonkt voor Cubaanse overlopers Berger krijgt privé-vliegtuig terug |ensdag3i juli 1996 g: Bra"il«annen: gr°ep B: A1g«je. Ve4ren^rsetna:teg„r0eP A: K°^« - HANDBOOGSPORT 0900 Vrouwen: Achtste fin^i individueel a'es> 1400 Vrouwen: Finale individual HOCKEY iviaueel 0830 Mannen: Plaatsingswedstrij. 1730 Mannen: halve finalp* Ned) s <met KANO Sprint 0900 Mannen: voorrondes 500 m v* Mannen: voorrondes 500 m Cl Vrouwen: voorrondes 500 m Kl Mannen: voorrondes 500 Kl Mannen: voorrondes 500 m C2 Vrouwen: voorrondes 500 m K2 1430 Mannen/vrouwen: herkansin PAARDENSPORT 0830 GP Special dressuur (met NpHi SCHOONSPRINGEN 1130 Vrouwen: Halve finales i meter plank 2200 Vrouwen: Finale 3.mpt(lr plank er TAFELTENNIS 1530 Vrouwen: Finale enkelspel Vrouwen: Om de derde plaats 1900 Mannen: Halve finales enkel- TENNIS 1100 Vrouwen: Halve finales enkel- Mannen/vrouwen: Halve finale dubbelspel VOETBAL 1800 Mannen: Halve finales VOLLEYBAL 0800 Vrouwen: om de vijfde-achtstP plaats 1330 Mannen: kwartfinales (met 1930 Mannen: kwartfinales WIELRENNEN Cours TBD 0830 Mannen: Wegrace (met Ned) WORSTELEN Vrije Stijl 0930 plaatsingswedstrijden 48 57 68, 82, 100 kg 1530 Finales en derde plaats 48 57 68, 82, 100 kg ZEILEN 1300 Open: Finale eerste ronde Soling (met Ned); Mannen/vrouwen: negende tiende race 470. WOENSDAG 31 JULI 1996 houdt niet van rekenen en specu- ing op Zuid-Korea (3-0) wilde hij wagen over de ontwikkelingen in npisch volleybaltoernooi. „Schrijf j h worden derde of ze vliegen eruit, jlgarije drie en Argentinië vier." schande van spreken. De Nederlandse volleyballers werden ook tweede. Dat was ver wacht in poule B. Ze hoefden er maandag in Athens eigenlijk niet eens voor binnen de lijnen te komen. Italië stond immers aan Joegoslavië ook geen set af, Oranje kwam natuurlijk wel. De nummer twee van de wereld wilde de bijna 8000 sportfanaten op de tribune, onder wie staatsse cretaris Erika Terpstra en vice- premier Hans Dijkstal, best iets laten zien. Bovendien was het zinvol om met een goed gevoel ten koste van Zuid-Korea (3-0) naar de kwartfinale te gaan. Dat was geen enkel probleem, al kon het publiek maar twee sets op zijn plaats worden gehouden. Het goede gevoel gold niet hele maal voor Ron Zwerver. Hij kwam ongelukkig terecht en kreeg weer even last van de dit seizoen lang onwillige linkerknie. „Het lijkt niet ernstig. Toch mor gen maar even afwachten," zei teamarts Steve Bredeweg. Beslo ten werd geen enkel risico te nemen en Brecht Rodenburg z'n rentree te laten maken. Die deed dat naar behoren. Nederland kende een degelijke voorronde, zoals het hoort voor een medaillekandidaat. Alleen het duel met Italië, de al bijna eeuwige rivaal in Europa en de rest van de wereld, was onder maats. Al viel dat volgens Alberda ook wel weer mee, zelfs in vergelijking met de gewonnen WVL-finale in Rotterdam. „Gevoelsmatig was het natuur lijk niet goed, maar cijfermatig wel. Blokkerend was het iets minder dan in Ahoy', maar aan vallend, passend en serverend was het vergelijkbaar. AUeen haalden die Italianen een niveau dat ik nog niet eerder van ze heb gezien." de |io en al or |id- hië ze an &u. en jn an |de in de Sar |De vel en, I de I er Br) 2. ub- bns >rijs: IEN uur: luis, :ht der ofd- 0-4). neg- tnan, STANDEN Dwingeioo. DWINGELOO (vierde klasse) - FC GRONINGEN 0-5 (0- 1). Doelpunten: Koeman Blaauw 2. Hansweert. REGIOTEAM SPARTA 0-4 (0-3). Doelpunten. Dennis de Nooijer, Van der Laan, Renfurm, Krijgsman. Hardenberg. FC ZWOLLE - HAPOEL PETACH TIKVA (Isr) 4 (0-1). Antwerpen. BEERSCHOT (tweede klasse België) - VITESSE 0-4 ("- 1). Doelpunten: Laros, Makaay, Atteveld, Maclas. p Doetinchem. DE GRAAFSCHAP" BARCELONA (Spa) 1-2 Doelpunt De Graafschap: Viscaa Barcelona: Popescu, Stoitsjkov. Roosendaal. RBC - CELTA O VIGO (Spa) 0-1 (0-0). Katwijk aan Zee. QUICK BO (hoofdklasse) - RODA JC 1-4 (1-* Doelpunten Roda JC: Martens - Vreede, Van der Hevden. 7 Appelscha. HEERENVEEN - 1-2 (0-1). Doelpunten: Heeren veen: Kornejev, AZ: Koorjm - Mutsaers. FA, Hoorn. VOLENDAM - MALLORCA 0-1 (0-0). Besancon (Fra). EK onder 1° JB, Finale: FRANKRIJK - SPANJE i 0 (1-0). 26. Henry 1-0. Om de derde plaats: ENGELA^y - BELGIË 3-2 na verlenging 18. Heskey 1-0, 41. Bridges 2-0, jg- Roussel 2-1, 89. Mpenza 2-2, Owen 3-2. „onzetennismedewerker «wacht - Het jaarlijkse jnnistoernooi in Koewacht at officieel maandag 5 '„Justus van start. Komend eekeinde worden er echter al li partijen gespeeld. De orga- latie is verguld met de luwe 'culinaire' hoofdspon- ,r gevestigd 'op de Koe- 'acht'. Vanaf nu heet het toernooi 't Vlasbloemeken flastoernooi. TENNIS k, totaal worden er 150 partijen fejgewerkt tijdens 't Vlasbloe men Vlastoernooi. „Hiermee jtten we bomvol. We hebben ,elfs een wachtlijst. Het is hope lijk het laatste Vlastoernooi in deze erbarmelijke kantine. Waarschijnlijk zal snel met de bouw van een nieuwe kantine kunnen worden begonnen. Onze nieuwe sponsor heeft ook voor de komende jaren al medewer king toegezegd," aldus wed strijdleider Rudi Martens. Hij wordt in de organisatie geassi steerd door Geert Saman, Marian Hamerlinck, Frank van Mossevelde, Gerrie Agterhuis en Evert van Kerkhoven. Bondsge- delegeerde is Frans Strooband. Het Koewachtse tennisevene- ment betreft een dubbel- en mixedtoernooi. Bij de mannen is de wedstrijdleider in combinatie met Robin de Witte als eerste geplaatst, voor het koppel Fred van Cauteren/Robert Vermeu len. In de mixed-C2 gaan Clau dia Vermunt en Gino Roctus als favoriet van start, voor het kop pel Marjan Verschueren/Bart Bouwens. „Vorig jaar was er nog een gemengd dubbel-C. Dat is nu opgesplitst in een Cl-poule en een C2-schema. Het verschil is namelijk nogal groot tussen een goede Cl- en een C2-speler. We hebben geen concurrentie van de andere toernooien die in 'onze week' worden gespeeld anders hadden we wel voor een andere datum gekozen. We heb ben een naam opgebouwd waar door menigeen gemakkelijk de weg naar Koewacht weet te vin den. Ik denk dat 'Terneuzen' meer Tast' heeft van ons, dan wij van Terneuzen," stelt Rudi Mar tens. PLAATSINGEN MANNEN Cl: 1. Martens/De Witte, 2. Van Cau teren/Vermeulen. C2: 1. Roctus/Van de Starre, 2. Mis- seghers/Calle, 3/4. Heyndrickx/Mis- siaen en Van Damme/Kint. Dl: 1. Matthijs/Van Mossevelde, 2. Strooband/Van Tatenhove, 3/4. Dreesman/Huis en d'Hooghe/Hir- des, 5/6. Nanna/Schelfaut en Kegels/Van Pamelen, 7/8. Bete- rams/Verbiest en Fassaert/Verwer. D2/E: 1. Millenaar/Stam, 2. Cools/De Kleine, 3/4. Nanninga/Pij- pelink en Beterams/Beterams, 5/6. Boussen/Verwer en Schelstraete/Vervaet, 7/8. Rot- thier/Verbiest en Van Aalst/Scheele. VROUWEN Dl: 1. Broeckaert/Roman, 2. Begijn/Deruyck, 3/4. Ceuppens/De Vos en Cools/Haverhals, 5/6. Heme- laar/Steel en Blanckaert/Scheele, 7/8. Eshuis/Poppe Bolssens/Brink. D2/E: 1. Muilwijk/Nanna, 2. Bun/Vereeeken, 3/4. De Brouwer/Maes en Van Peperstrae- ten/Van Waes, 5/6. Vtassenrood/Willaert en De Kleine/Matthijs, 7/8. Van den Berg/Bogaert en De Rijke/Van der Meyden. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: poule van vier. C2: 1. Vermunt/Roctus, 2. Verschu- eren/Bouwens, 3/4. Van Goethem/Antheunis en Asselman/Kint. Dl: 1. Lammens/Hirdes, 2. Van Kerkhoven/De Saegher, 3/4. Hamerlinck/Van Kerkhoven en Broeckaert/Nanna, 5/6. Van Mos- sevelde/Stam en Van de Voorde/d'Hooghe, 7/8. Blancka- ert/Huis en Van Tiggelen/Van Nij- natten. D2/E: 1. Wouters/Willaert, 2. Van Peperstraeten/Verbiest, 3/4. Bun/Pollet en Delforge/Boddaert, 5/6. Scheele/Van Aalst en Meeuse/Thoen, 7/8. Rombaut/Bete- rams en Dutree/Pijpelink. Uittocht van Nederlanders I Amsterdam (anp) - De nieuwe entourage van de Grolsch I 'open in het Amsterdamse Bos is te groots en overweldi- Igend gebleken voor het Nederlandse deelnemerscontin- I gent. Zelfs Sjeng Schalken, de enige van de vier die men Jop de eerste dag kansen toedichtte (Van Scheppingen I speelt vandaag), kon zich moeilijk concentreren. Op het Ittijdse centrecourt verloor hij met 7-5 4-6 6-0 van de als I achtste geplaatste Tsjech Bogdan Ulihrach. John van Lottum en Peter Wes- mochten even proeven van I het grote tennis, maar niet mee- I eten. Slava Dosedel versloeg I Wessels met 6-4 6-4. Felix Man- I tilla liet Van Lottum slechts vier barnes, 6-3 6-1. Onvoldoende rastheid was de oorzaak van de erlaag van de beide jeugd- I spelers. Vooral op kritieke I momenten. Wessels bijvoorbeeld ig tien aces, maar verloor in I de tweede set driemaal achter- I ten zijn opslag. Onberaden acties Van Lottum hield de slagenwis selingen van achteruit beter vol. Bij hem echter was de marge tassen bedrijfstemperatuur en oververhitting zo gering, dat hij bij eik verloren punt er zelf nog één bijdeed met onberaden acties. Verhoudingsgewijs de beste kansen om een ronde verder te komen, had Stephen Noteboom. De dubbelspelspecialist uit Goirle, die op een wild card door de kwalificatie kwam, trof in het hoofdtoernooi de grieperige Spanjaard Jordi Burillo. In de derde set, die het foutenfestival moest beslissen, gaf Noteboom met een dubbele fout zijn service voor 1-3 uit handen. Bij een breekpunt dat de stand gelijk had moeten trekken, ging hij onderuit. Burillo was daarna de gelukkige: 7-6 4-6 6-3. „Bag ger," diskwalificeerde Note boom zijn eigen optreden. Met 'waardeloos' was Schalken nauwelijks minder kritisch ten opzichte van zichzelf. Van het toernooi van Monte Carlo had zijn trainer Henk van Hulst de indruk gekregen dat Sjeng op gravel met de besten meekon. Hij won daar van Krajicek en verloor krap van Muster. Het bewijs had in Amsterdam gele verd moeten worden. Maar wat gebeurde? Schalken was vergeten dat een groot deel van zijn spel eruit bestaat zijn backhand onophoudelijk cross diep in het vak van zijn tegen stander te spelen. De basisfout was erin geslopen tijdens de twee toernooien die hij zonder begeleiding speelde. Toen Van Hulst hem gisteren terug zag, wist hij niet hoe hij het had. Schalken liep om zijn backhand heen, sloeg de bal naast de lijnen en had een zelfvertrouwen, dat hoofdzakelijk in zijn schoenen zat. „Ik wist absoluut niet waar het van kwam," gaf hij na afloop toe. „Het is gek dat ik dat sim pele spelletje niet vast in mijn hoofd heb zitten. Je wint, je denkt dat je wat kunt proberen en voordat je het weet, gaat het fout. Gelukkig dat Henk me heeft qitgelegd waarhef aan ligt." Amsterdam. Grolsch Open, mannen, 850.000 gulden. Eerste ronde: Dosedel (Tsj) - Wes sels (Ned) 6-4 6-4, Mantilla (Spa/3) - Van Lottum (Ned) 6-3 6-1, Burillo (Spa) - Noteboom (Ned) 7-6 4-6 6-3, Ulihrach (Tsj/7) - Schalken (Ned) 7- 5 4-6 6-0, Carlos Costa (Spa/8) - Rikl (Tsj) 6-2 6- 3, Volkov (Rus) - Blanco (Spa) 2-6 6-2 6-4, El Ayanoui (Mar) - DeWulf (Bel) 4-6 6- 4 6-1, Rios (Chl/1) - Noszaly (Hon) 7-5 6-2. Dubbelspel: Gumy/Orsanic (Arg) - Kempers/Nijssen (Ned) 6-4 3-6 6-3, Bergh/Waite (Zwe/VSt) - Alberto Costa/Moya (Spa) 6-3 6-3, Johnson/Montana (VSt) Conde/Javier Sanchez (Spa) 6-2 6-4, Rikl/Vizner (Tsj) - Kitinov/Pala (Mac/Tsj) 6-3 6-2. Los Angeles. Mannen, 520.000 gulden. Eerste ronde: Chang (VSt/1) - Hadad (Col) 6-2 6-1, DuPuis (Fra) - Kulti (Zwe/7) 6-4 2-6 6-3, Björkman (Zwe/8) - Caratti (Ita) 6-2 6-3, Damm (Tsj) - Arazi (Mar) 6-4 6-2, Pescosolido (Ita) - Ruah (Ven) 6-2 6- 1, Rafter (Aus) - Spadea (VSt) 7-6 6- 4, Raoux (Fra) - Caldwell (VSt) 4-6 6-2 6-1. voorzien grote gevolgen door deze inde- 'tag. Allereerst betekent het voor pis dat we de meeste wedstrijden w Brabant moeten spelen, ter wijl een betere indeling te beden- tai valt. Als men de kaart van Zeeland en Brabant bekijkt moet 16 jezelf afvragen of het niet logi scher is om Ouwerkerk, Drei- schor en Zonnemaire bij de Bra bantse clubs in te delen dan ëeeuws-Vlaamse clubs als RIA, whole en SDO," stelt voorzitter Henk Meessen. «Wij voorzien grote problemen de reistijden en vergeet baarbij niet de kilometers die moeten gereden worden om te m°gen voetballen. Nu gaat bij voorbeeld het elftal van Drei- sehor met de pont. mee om in Biervliet te voetballen en wij met 0e pont naar Brabant. Daarbij origaat me elke logica. Of zou ®en de drie Zeeuws-Vlaamse srenigingen ingedeeld hebben, oniaat.ze denken dat die wel via e Liefkenshoektunnel zullen 'Jden. Dat is ook nog eens 40 wometer extra. Als je met vijf rijdt naar Brabant bete- nj dat voor de negen uitwed- tajaen 3600 kilometer. En dan oet je de tolgelden daarbij nog s optellen. Wie kunnen dat als Osingen - Terése van Lare won in het Luxemburgse Osingen een duatlon bij de vrouwen-veteranen. Deze Oerdall-duatlon was de laatste van de vijf wedstrij den tellende strijd om de Europacup. De atlete uit Sluis had na de 7 kilometer openingsloop een voor sprong van 1 minuut en 27 seconden op de concurren tie. Tijdens de 33 kilometer fiet sen werd die voorsprong omgezet in een achterstand van 1 minuut en 20 secon den, maar tijdens de slot- loop over 3,5 kilometer zette ze alsnog de wedstrijd naar haar hand. Haar eindtijd was 2.00.36. Willy de Nooyer uit Seroos- kerke werd derde in 2.08.14. Bij de mannen-senioren werd Miquel van Tongeren uit Arnemuiden 41e in 1.40.59. Beste Nederlander was Edwin van Dort uit Amsterdam met een vierde plaats in 1.31.02. De totaalwinst was voor de Fransman Jean Besse wiens tijd 1.30.02 was. Voor aan vang van de Europacupwed strijd stond er een rece- atieve duatlon over 3,5 kilo meter lopen, 16 kilometer fietsen en 3,6 kilometer lopen op het programma. Terése Schuit uit Arnemui den werd vierde met een tijd van 1.19.23. Van Lottum is teleurgesteld, nadat hij van de Spanjaard Mantilla heeft verloren. Van onze sportmedewerker Lamswaarde - SDO heeft officieel protest aangetekend tegen de indeling van het eerste voetbalteam van deze vereniging voor het komende seizoen. SDO uit Lamswaarde moet de komende voetbalcompetitie uitkomen in de zesde klasse van het zondag- afdelingsvoetbal en dat betekent nogal wat. «Wij voorzien als dorpsclubje dorpsvereniging bijna niet opbrengen." Meessen voert trouwens nog twee belangrijke redenen aan om de indeling ongedaan te maken. „Brabantse verenigingen zullen maar bar weinig toeschouwers meebrengen. Nu kregen we ten minste nog mensen uit de buurt langs de lijn, maar bij Brabantse clubs denk ik dat we alleen de bestuursleden mogen begroeten. Dat betekent dus ook nog eens minder inkomsten uit de kantine. Als kleine club heb je daar wel rekening mee te houden. Nee, we zijn verre van gelukkig met deze indeling. Kijk, als het niet anders zou kunnen, dan kon ik er vrede mee hebben. Maar nu liggen de zaken anders. Het is gewoon onlogisch wat de KNVB heeft gedaan. Misschien hebben ze het nog niet door en als we ze er tij dig attent op maken kan dat hen tot nadenken stemmen. We heb ben de overige clubs in Zeeuws- Vlaanderen gevraagd ons hierbij te steunen. Deze clubs hebben we inmiddels schriftelijk benaderd en ik reken erop dat ze ons willen helpen. Het is een regionaal belang dat de clubs niet onnodig verre reizen voorgeschoteld krij gen. Ik reken op hun steun," aldus Meessen. Van onze verslaggever Breda - NAC-aanwinst Nico Jalink is officieel speelgerechtigd bij zijn nieuwe club. De leiding van de Bredase eredivisionist heeft met succes bij het hoofdbestuur van de KNVB aan de bel getrokken om de lucht voor de ex-Spartaan (deels) te klaren. „We hebben vandaag een tele- gebeld," aldus Peek, „en gezegd foontje van de KNVB gehad, dat een zich professioneel noe- Voetbal ARTUR JORGE stopt als bonds coach van het Zwitserse voetba lelftal. De Portugees en de Zwit serse bond zijn het eens gewor den over de beëindiging van het contract. Jorge blijft wel bonds coach, maar dan in zijn geboorte land. Hij volgt Antonio Oliveira op, die naar Porto verkaste. Burgh-Haamstede - Bijna vijftig amateurs hebben ingeschreven voor de Ronde van Burgh-Haam stede op zaterdag 3 augustus, vertrek 19.00 uur, afstand 80 kilometer. Wanneer genoemd aantal renners ook komt opdagen kan het een interessante koers worden in de Schouwse badplaats. Op de deel nemerslijst staan in ieder geval diverse namen van bekende klep pers. Zeeland wordt vertegenwoordigd door onder anderen: Toine Goense, Francois Franse, Wilfred Geijs, Dennis Mesu, Dennis Brehm, Peter Mol en Johnny 'van de Klooster. Brabantse favorie ten zijn: Eric de Crom, Wilfried Bastiaanse, Peter Heeren, Nico van de Klundert, John Leijs en Mario van Vlimmeren. Ook de Zuid-Hollanders Jeroen Noor- dermeer en Erik van den Heuvel behoren tot de kanshebbers. SPORTNIEUWS KORT Rinovska-Sobota - Koen Leenhouts uit Oostburg is als 31e geëin digd in het Europese schaakkampioenschap voor de jeugd in het Slowaakse Rinovska-Sobota. De 12-jarige schaker uit Oostburg won drie van zijn negen partijen en speelde twee keer remise. Voor deze Europese titelstrijd wist hij zich te kwalificeren door als tweede te eindigden tijdens de nationale jeugdkampioenschappen. Leenhouts toonde zich tevreden. Hij stelde: „Tegen de deelnemers uit de Oostbloklanden was weinig te beginnen. Voor mij was het in elk geval een enorme ervaring om tussen de Europese top aan tafel te mogen zitten." In zijn groep begonnen 48 deelnemers aan het toernooi. Nieuwvliet-Bad - Het strand bij Paviljoen St.-Pierre te Nieuwvliet- Bad vormt donderdag 1 augustus het decor voor een groot beach volleybaltoernooi. Van 11.00 tot 18.00 uur strijden de teams tegen elkaar in verschil lende poules. De wedstrijden worden afgewerkt op drie speelvel den. Er zijn leuke prijzen te verdienen. Iedereen kan er aan deelne men. Men behoeft beslist geen sterspeler te zijn. Een team bestaat uit maximaal 4 en minimaal uit 2 personen. De kosten bedragen een rijksdaalder per persoon. Het beachvolleybaltoernooi is geor ganiseerd door een aantal ondernemers van vakantiepark St.- Pierre en Caravanpark Nooitgedacht. Het activiteitenteam van de Zeeuwse Sportraad zorgt voor een professionele en deskundige organisatie. Axel - KNVB-zaterdaghoofdklasser Hoek komt zaterdag 3 augus tus in een oefenwedstrijd in actie tegen KNVB-zondagderdeklasser Axel. De wedstrijd die aanvankelijk in Hoek zou worden gespeeld, is in onderling overleg verplaatst naar Axel. Het oefenduel op het terrein in het Axelse bos begint om 18.30 uur. Londen - Manchester United heeft ruim 33 miljoen gulden over voor de diensten van Patrick Kluivert. De serieuze Engelse kranten The Guardian en The Independent meldden gisteren dat de Engelse kampioen bereid is een dergelijk bedrag te betalen nu men de slag om EK-topscorer Alan Shearer heeft verloren. De Blackburn-spe- ler gaf de voorkeur aan een recordtransfer naar Newcastle United, de club uit zijn geboortestad. Een woordvoerder van Manchester United ontkent dat contacten zijn gelegd met Ajax en Kluivert die volgend jaar transfervrij is. Maar volgens The Guardian zou Ajax er veel voor voelen de 'mee valler' van 33 miljoen te incasseren. Volgend jaar brengt de spits niets meer op. Tijdens de EK zei de Amsterdammer tegen Engelse journalisten dat drie Engelse clubs eventueel in aanmerking konden komen voor zijn diensten: Manchester, Liverpool en Newcastle. Bij Manchester United zijn deze zomer al twee Nederlanders aan de selectie toegevoegd: Jordi Cruyff kwam van Barcelona, terwijl Vitesse-doelman Raimond van der Gouw is gecontracteerd als stand-in van eerste keeper Peter Schmeichel. Manchester speelt het komen weekeinde toevallig een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Ajax in Nottingham. Miami - De Braziliaanse autocoureur Emerson Fittipaldi heeft gis terochtend vroeg in een ziekenhuis in Miami een operatie van vijf uur ondergaan. Hij raakte zondag ernstig gewond tijdens de Michi gan 500-race op het circuit van Brooklyn. De 49-jarige Fittipaldi, voormalig tweevoudig wereldkampioen Formule I, liep een gedeel telijk ingeklapte long, een gebroken schouderblad en een gebroken zevende halswervel op. Na de operatie maakte een woordvoerster van het ziekenhuis bekend dat de toestand van Fittipaldi, in 1989 gekroond als Indy- Car kampioen, bevredigend is. Volgens de behandelende artsen zijn de kansen op volledige genezing voor de Zuid-Amerikaan goed. Utrecht - De transfer van Erik van Kessel naar Lommel is gisteren afgeketst. De uit Budel afkomstige voetballer kwam eerder een tweejarig contract overeen, maar gisteren bleek van een akkoord nog geen sprake. Van Kessel hoopt nu op een contract bij SK Beve- ren. De 30-jarige verdediger kreeg bij FC Utrecht geen nieuw con tract aangeboden. Hoogerheide - Het vrouwenteam van Hotak '68 uit Hoogerheide treft in de kwalificatieronde voor het Europacup li-toernooi tafel tennis het Kroatische Varazdin. De wedstrijden worden in het weekeinde van 30 augustus tot en met 1 september gespeeld. Loting kwalificatieronde Europacup II: Mannen: Odion - Lokomotive Sumy (Oek), Never Despair - Polizei SV Wien (Oos), Maribor (Slv) - Pecos, Buchten Born in poule van 3 met Elef- sina Athene (Gri) en Darlington (GBr), Trias - Nass Boedapest (Hon). Vrouwen: Varazdin (Kro) - Hotak'68, Thessaloniki (Gri) - Den Helder, Spaarne - Mirandela (Por). Atlanta - De gevluchte Cubaanse amateurboksers Joel Casamayor en Ramon Garbey hebben in hun nieuwe gastland, de Verenigde Staten, een promotor gevonden. Dina Duva, die zwaargewicht wereldkampioen Michael Moorer begeleidt, legde het duo voor twee jaar vast. Casamayor werd tijdens de Spelen van 1992 in Barcelona olym pisch kampioen in het bantamgewicht. Zijn maatje Garbey werd wereldkampioen in het halfzwaargewicht in 1993. De twee keerden in juni, na een trainingskamp in Mexico, niet naar huis terug. Innsbruck - De Oostenrijkse Formule-I-coureur Gerhard Berger heeft gisterem zijn privé-vliegtuig teruggekregen. Hij moest wel een cheque achterlaten. De douane in Innsbruck had het toestel maandag in beslag genomen omdat Berger geen belasting voor zijn vliegtuig zou hebben betaald. De douane heeft gisteren voor de Oostenrijkse radio verklaard dat Berger niet bewust de belasting heeft ontdoken. De fiscus heeft wel een onderzoek naar hem ingesteld. Berger is van mening dat hij in Oostenrijk geen belasting hoeft te betalen omdat hij in Monte Carlo woont. Berger kondigde aan gerechtelijke stappen tegen de douane te ondernemen omdat douanebeambtes het nieuws over de inbeslag name naar buiten hadden gebracht. Jalink mag uitkomen voor ons," zei een opgeluchte NAC-voorzit- ter John Peek gistermiddag. „Het andere probleem, Jalink moet zich nog steeds vrijkopen van Sparta, is niet opgelost. In ieder geval ben ik al heel blij dat Nico voor ons mag spelen." De middenvelder mocht in eerste instantie niet in officiële wedstrij den voor NAC uitkomen, omdat hij nog geen ontbindingsvergoe ding (van drie ton) aan zijn vorige club Sparta heeft betaald, waar hij een mondelinge overeenkomst mee zou hebben gesloten voor nog een periode van twee seizoenen. NAC kaartte de zaak aan bij de reglementencommissie van de KNVB, omdat er voor dit soort kwesties blijkbaar geen duidelijke voorschriften zijn. Bovendien zou Jalink op deze manier niet eens in staat zijn om het verlangde bedrag op te hoesten omdat hij zijn inko men geblokkeerd zag. Maar aan gezien enkele leden van die com missie op vakantie waren, zou die zich pas op 1 augustus over de zaak kunnen buigen. „Dat duurde ons te lang dus heb ik toen maar het hoofdbestuur van de KNVB mende organisatie toch niet een dergelijke kwestie zomaar drie weken kan laten liggen." Dat trok de voetbalbond zich blijkbaar aan, met het voor NAC en Jalink verheugende telefoontje als gevolg. Hoe Jalink zich vrij gaat kopen van Sparta, is nu weer een zaak van de Kasteelclub, Jalink en de spelersvakbond VVCS, die de belangen van de Rotterdammer behartigt. In ieder geval voelt Jalink zich gesterkt nu hij zich officieel NAC'er mag noemen. „In de onderhandelingen met Sparta over de ontbindingsvergoeding sta ik een stuk sterker. We hebben nu alle tijd om over een goede regeling te praten. De stok achter de deur is er niet meer. Sparta heeft mij al die tijd dwarsgezeten, nu is het mijn beurt." De perikelen rond zijn overgang naar NAC hebben het spel van Jalink niet beïnvloed. „Nee, ik zet dat soort zaken helemaal van mij af. Het gaat heel lekker bij NAC. Ik kom zelfs aan scoren toe, zoals bij Antwerp en gisteren nog tegen AGOW," aldus de NAC-aan winst. Schoondijkse Annoeska Willemsen verliest in Cadzand Van onze tennismedewerker Sas van Gent - Menno Leeu wenburg beleefde de primeur om de eerste B-partij van het Cerestar-toernooi in Sas van Gent te winnen. De plaatse lijke favoriet bereikte de halve finales ten koste van Clingenaar Niek de Koster. TENNIS In de eerste set speelde Leeuwen burg 'powertennis' in te hoog tempo voor De Koster. In de tweede set slopen er onnauwkeu righeden in het spel van Leeu wenburg, terwijl De Koster in die set 'vast' bleek te zijn. De uitslag in de derde set spreekt boekde len: 6-1, 3-6, 6-0. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B2: eerste ronde: Menno Leeuwen- burg-Niek de Koster 6-1, 3-6, 6-0. Dl 17+: eerste ronde: Peter van Hal- teren-Jos Saman 3-6, 6-2, 6-1. Dl 30+: tweede ronde: Leen Wijland- Eric de Rijke 6-2, 1-6, 7-6. D2/E: eerste ronde: Dion Beuzen- berg-Marc de Smet 6-3, 6-0; tweede ronae: Louis Oostvogels-Eric Scheele 5-7, 6-3, 6-4. DUBBELSPEL C: eerste ronde: Van Waterschoot/Van Leeuwe-Ver- cruysse/Van Avermaete 7-6 (7-1), 7- 6(10-8). GEMENGD DUBBELSPEL C: eerste ronde: Buyck/Riemens- Hoornaert/Matthijssen 6-4, 6-1; Ter- luin/Risseeuw-Van de Vijver/Van de Griek 5-7, 7-5, 7-6. D: tweede ronde: Kunst/Boddaert- Apechechea/Kunst 6-3, 7-6; Dees/Brandt-Gerijl/Yastrxembiec 7- 6, 6-2. Cadzand In het 15e Haaietanden-tennis- toernooi te Cadzand verloor de Schoondijkse Annoeska Willem sen op het C-schema in de eerste ronde van Annemieke Bulinga uit het Overijsselse Hasselt: 2-6, 3-6. In de dubbel-B-poule was de combinatie Bart Gorthmanns/Tim van Veldhoven in twee sets te sterk voor Björn Beekman en Peter Mathijsen uit Sittard. Op het dubbel-C-schema redde het Terneuzense duo Gert- Jan Louweret/Ralf Simpelaar het niet tegen de Oldenzalers Tom Gelevert en Ben Bouwhuis. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: eerste ronde: Tom de Klerk- Sjoerd Bakker 6-2, 6-1; tweede ronde: Gert-Jan Louweret-Sven Ver meulen 6-4, 6-2; Helmuth Rütt-Wes ley Claerhoudt 7-5, 6-2; Rutger Büch-Bas van Gent 6-1, 6-4; Mare Felius-Rob Remmers 6-0, 2-6, 6-0; Donovan Blackman-Alexander Büth 4-6, 6-4, 6-1. Dl: eerste ronde: Sven Vermeuelen- Jarno van de Plasse 6-2, 6-0; Ruud Steyaert-John Verbeke 6-1, 6-1; tweede ronde: Wicher-Jan Huisman- Abi van Lare 2-6, 6-1, 6-2. D 35+: eerste ronde: Tos Heuts-Joop Wielakker 7-5, 6-1; tweede ronde: Wim Knobben-Theo Misilje 6-3, 7-6. D2: eerste ronde: Jean-Paul Baart- Stephan Ernst 6-1, 6-1; Maarten Cuypers-Matthijs Menheere 6-0, 6-4. DUBBELSPEL B: Gorthmanns/Van Veldhoven- Beekman/Mathijsen 6-2, 6-4. C: eerste ronde: Gelevert/Bouwhuis- Louweret/Simpelaar 6-4, 7-5. D: eerste ronde: Holl/Leenknegt-Van Lare/Gijsel 6-2, 6-2; Vermeulen/Ver meulen-Jonkmans/Jonkmans 6-0, 6- 2; tweede ronde: Bergwerff/Wielak ker-Hakker/Ernst 6-2, 6-1; Wes- sels/Hartung-Erkens/Cuypers 6-2, 6-4. VROUWEN ENKELSPEL C: eerste ronde: Annemieke Bulinga- Annoeska Willemsen 6-2, 6-3; Erika Jansen-Daniëlle Schurgers 7-6, 6-2. Dl: eerste ronde: Gunil Groenhui- zen-Flori Bax 7-6, 6-4. D2: eerste ronde: Marlies van Hilten- Dora Heuts walk over Van Hilten. DUBBELSPEL C: eerste ronde: Verbeke/Bujak- Rompa/Van der Eist 6-2, 6-4. D: eerste ronde: Dhont/Dhont-Kla- ver/Van Overbeeke 6-4, 1-6, 7-5; tweede ronde: Jaspers/Seelen- Scheedler/Holl 6-2, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL D: eerste ronde: De Loo/Steyaert- Poerink/Poerink 6-2, 6-2; tweede ronde: Joppe/Joppe-Wielakker/De Blok 6-0, 4-6, 6-4; Willemsen/Wil- lemsen-Jonkmans/Beuk 6-3, 6-2; Claeren/Claeren-Holl/Holl 6-2, 6-4; De Loo/Steyaert-Wielakker/Klaver 6-4, 7-5.

de Stem | 1996 | | pagina 11