HOCKINHEl McNulty blijft titelverdediger voor Berasategui wint toernooi Kitzbühel Is Stopt, twijfelt id' voor brons t het niet Idtopper s£Sri35 Robson begint optimistisch aan 'erebaan' Duitse Grand Prix eindigt snel voor Jos Verstappen Ook Marcelo belooft PSY dertig doelpunten UITSLAGEN standen DESTEM SPORT B7 Huisman wint Porsche-race Bomalarm bij Grand Prix Pech sportnieuws KORT Goede tijden atleten Roeske en Poelman Kortebaan levert drie ton op Minotti naar Marseille Griekse spits voor Vitesse Colombo verkast niet naar Raas Van Heeswijk kiest wel voor Raas AUTOSPORT DAMMEN VOETBAL WIELRENNEN MOTOCROSS TENNIS \G 29 JULI 1996 B6 itter Eric Swinkels heeft baan afscheid genomen ge wapenhandelaar uit Olympische Spelen, mooi mijn laatste kruit ver- heb ik naar dit toernooi peleefd. Die spanning wil ik elf niet meer aandoen, ze niet voor een 32e plaats ik hier bij de eerste tien gekomen, was ik misschien doorgegaan. Nu staat mijn uit echter vast. Ik vind het >t om op deze manier af- ud te nemen, maar het is anders. Ik voel me wel waardeloos." ipeling, die met Swinkels Iscoach Heemskerk eri Isvoorzitter Hoogeveen al lime tijd in onmin leeft ;t het nog zien of zijn Ulus- vakgenoot inderdaad zijn 'eer laat rusten. „Dat ver- 1 over stoppen heb ik al zo ik gehoord," zei hij grinni- d. „Swinkels is net Heintje 'ids. Ik doe daar niet aan Als ik zeg dat ik stop, dan ik dat ook. Maar nu neem log geen beslissing. Daar- ir vind ik het nog te vroeg, ir ik denk wel dat ik een ind of acht de kleiduiven liggen. Even afstand ne- i, kan geen kwaad." speling kent al wel de ge- ;en als zowel Swinkels als niet meer in het geweer it. „Dan is' het afgelopen de schietsport in Neder- concludeerde hij nuch- niet in geslaagd vier olym- Haar vierde medaille, voor vam, na zo'n druk program- ort. Ierland zal er niet wak ooi ooit realiseerde, Mark fenderson en Gary Hall raffel- pn de afstand af in 3.34,84. oude toptijd stond sinds de jlympische Spelen van Seoul en rcelona met 3.36,93 op naam Amerika. Rusland (Selkov, Jopoekov, Pankratov en Popov) ndigden als tweede in 3.37,55, i Europees record. Bieren Perkins is nog steeds de ste op de 1500 meter, als hij Pl. Dat was in de finale het ge- Hij was er donderdag ternau- ernood als achtste in binnen ge- ipt, maar kwam er een dag later eerste uit. De Australiër fi- shte als enige binnen het kwar- „In Barcelona winnen was moeilijkste wat ik ooit heb daan; het hier herhalen was het oeilijkste wat ik me kon voor ellen," sprak Perkins mooi. ferrassender was de zege van uny van Dyken op de 50 meter rije slag. De Amerikaanse naam oefde wereldrecordhoudster Le ngyi af (24,87 om 24,90). „Een iniem verschil, ja. Ik wilde het annend houden voor de men en," zei ze laconiek. Voor de 200 aeter rugslag had ook al het nerikaanse volkslied geklon- en. Brad Bridgewater won, ripp Schwenk maakte het feest de onveranderd volgepakte ibunes extra uitbundig. er zaterdag niet in geslaagd mde van het olympisch tafel- tier verloor in zijn laatste 16-21 van Wang Tao. Vreemd aat tweede op de wereldrang- jaren ergens bovenaan de we- eldranglijst. leister bezorgde hem zaterdag :n lastige middag. „Ik wilde niet jemloos afscheid nemen," spraK Je Amsterdammer later. „Toen ik de loting zag, wist ik da :r hier niet veel te verdienen viel. üaar ik wilde in ieder geval laten ien dat ik hier thuis hoor. Dat ik lier niet als toerist rondgelope leb." Ie voorbereiding van Danny ïeister op het olympisch toer nooi was moeizaam geweest. V afgelopen maanden werd hij ach tervolgd door pech. Net als zij dubbelmaatje Trinko Keen, ,d ook heel wat ellende achter !ug heeft. Heister moest tweemaal watg .erugnemen, nadat hij h]d® topwedstrijden last van hartn - mestoornissen had gekrege_ „Het is allemaal met stoten gegaan. Maar ik ben alt J keihard door blijven werken. n is waarvoor ik het heb gec*®®n. n De Nederlandse mannen y'e tijdens het olympische tafelt nistoernooi toekomst te hebv En dat was winst, na wat vrouwen in Atlanta lieten zien- MAANDAG 29 JULI 1996 trainer bij Barcelona. De En- npf nvprcxp- trainer bij barceiona. ue ejïi- aelse gentleman, net overge stapt van Porto naar Barcelo na, zal het echter niet gemak kelijk krijgen. De druk is intens, maar ik jjan 't aan." Een zelfverze kerde coach staat optimis tisch aan het begin van een nieuw seizoen. „Druk heb je pas als je verliest. Ik ga proberen te winnen." De oud-trainer van PSV had giste ren in een hotel in Garderen na net drie dagen arbeid een ont moeting met Spaanse journalis ten. De Engelsman praatte beleefd, zoals het hoort, in een mengel moes van Spaans en Engels. Echte antwoorden gaf hij nau welijks. „Jullie moeten maar afwachten. Maandag spelen we de eerste wedstrijd." Robson zei wel een idee te hebben hoe hij zijn team wil laten spelen. Ook weet hij ongeveer welke spelers hij wil opstellen. Maar de pers moet zelf maar kijken. Naar de wedstrijd tussen Barcelona en Sparta Nij- kerk. „Ik verander het systeem wel. Daar heb ik ook de spelers voor. Maar dan houd ik daar voorlopig aan vast. Ik ga niet steeds veran deren, zoals Cruijff dat deed." Robson voelde zich vereerd. „Het is fantastisch hier te'mogen trainen." Over zijn selectie is de Brit tevreden. „We hebben kwa liteit ingekocht. Sommigen den ken dat er te veel sterren rondlo pen, maar dat is niet het geval." „Neem Ronaldo en Stoitsjkov. Natuurlijk zijn het vedetten met hun eigen ego's. Maar beiden hebben talent, zijn gemotiveerd en ambitieus. Zij vormen zeker een goed koppel," aldus de trai ner. Na zijn woorden is het tijd voor de foto's. In de tuin van het hotel, zittend in een stoel met een bolhoed en een paraplu. Robson heeft hem nog niet no dig. Voorlopig schijnt voor hem nog de zon. „Ik weet ook wel dat trainers hier vaak snel moeten vertrek ken. Maar ik maak me geen zor gen. Ik heb voor twee jaar gete kend, daarna zie ik wel. Op mijn leeftijd moet je sowieso niet al te ver vooruit kijken." Hill droomt van wereldtitel Door Bert Willemsen Hockenheim - Damon Hill droomde gistermiddag tijdens de persconferentie na de Grote Prijs van Duitsland lang zaam weg. Zijn ogen werden spleetjes en een glimlach speelde rond de smalle lippen. De Engelse autocoureur genoot van het succes in Hockenheim en van het wereld kampioenschap dat op hem ligt te wachten. 0p dat moment, een half uur na de race, had Jos Verstappen het Duitse circuit al verlaten. Voor Hockenheim - Patrick Huisman heeft in het bijprogramma van de Grote Prijs van Duitsland in Hockenheim de zesde race om de internationale Porsche Supercup gewonnen. Het was voor de cou reur uit Bornerbroek de eerste zege in deze klasse. Huisman, die uitkomt voor het Duitse Oberbayern Motorsport Team, verdrong in de negende van de twaalf ronden zijn ploeg genoot Jürgen von Gartzen van de eerste plaats. Aan de finish had Huisman 0,38 seconde voor sprong op Von Gartzen. Hun be langrijkste concurrent, de Duitse Harald Grohs, moest in leidende positie opgeven na een carambo- lage met de Fransman Coliard. Hockenheim - De Grote Prijs van Duitsland kreeg gisteren in Hock enheim te maken met een bom alarm. De politie ontving een telefoontje met de mededeling dat om 15.00 uur een bom zou ontploffen in het perscentrum. De toon waarop de anonieme beller dat meedeelde, gaf de autoriteiten aanleiding het bericht niet al te serieus op te vat ten. Maar met het drama van At lanta in het achterhoofd werd er geen risico genomen. De journa listen en fotografen in het pers centrum kregen het verzoek uit te kijken naar een verdacht pakket. Onbeheerd staande bagage werd doorzocht. Dat leverde niets op. hem duurde de race amper een halve minuut. Een botsing met de Japanner Katayama betekende het einde van een lijdensweg. Verstappen: „Het was bepaald niet mijn weekeinde." De tegenvaller voor Verstappen viel in het niet bij de pech die Gerhard Berger trof. De Oosten rijker heeft al twee jaar geen Grand Prix meer gewonnen. Na de tweede pitstop van Hill nam hij gistermiddag de leiding over en verdedigde zijn positie met hand en tand. Drie ronden voor het einde gingen zijn kansen let terlijk in rook op. De motor pro duceerde wel veel damp, maar geen snelheid meer. Een bitter ge lag voor het Benetton-team dat de laatste twee jaar door Michael Schumacher verwend was met successen maar dit seizoen ver geefs op een overwinning jaagt. Toch wilde Hill van geen geluk weten. „Ik verdiende om te win nen," zei hij beslist. „Iedere cou reur weet dat een race tot de fi nish duurt. Zo lang moet hij zijn wagen heel houden." Hij erkende wel dat Berger een hard te kraken noot vormde. „In onze wagens zit dezelfde Renault-motor, dus we waren even snel. Ik had al een plek uitgekozen voor mijn laatste aanval. Maar ik weet niet of ik dat gedaan had. Als ik doordruk, loop ik de kans dat we allebei van de baan vliegen. Dan zou ik be langrijke punten voor de wereld titel hebben weggegooid." De tegenslag voor Berger verloste Hill van de moeilijke keuze tussen aanval en verdediging. Nu haalde hij risicoloos de zevende overwin ning van het seizoen binnen. Uit gerekend in Duitsland, waar hij nooit eerder zegevierde. Op de baan in Hockenheim waar Mi chael Schumacher als een halfgod werd vereerd. Schumacher bracht de Ferrari eindelijk weer eens aan Zaterdagavond arriveerde de 23- jarige nieuweling van PSV in Eindhoven, in het gezelschap van manager Frank Arnesen. Gister ochtend werden de laatste details van de transfer geregeld door zijn persoonlijke zaakwaarnemer An tonio Santos en de vertegenwoor diger van Cruzeiro, Luiz Robert Eelipe. Ongeveer vijf miljoen gul den zal PSV aan de Braziliaanse club overmaken. Als de medische keuring vandaag geen probleem oplevert, zal Marcelo zijn handte kening zetten onder een contract voor vier jaar. "Dit is altijd mijn droom ge weest." De even vriendelijke als zelfverzekerde Marcelo zei het gisteren op het terras van restau rant La Grotta Azzurra in Eind hoven met een serieus gezicht. Hij is naar PSV gekomen om doelpun ten te maken. De vraag of hij op een basisplaats rekent, is dus on- zinnig. „Natuurlijk. PSV haalt mij toch niet voor de bank?" Marcelo heeft de zware taak de zoete herinneringen aan Ronaldo zo snel mogelijk naar de vergetel heid te verjagen. Hij weet dat hij door het publiek automatisch met zijn voorganger zal worden verge leken. „Maar mijn stijl van voet ballen is anders. Ik ben best snel, maar Ronaldo is net iets sneller. Maar ik ben iets beter met het hoofd. En met de voeten ben ik o°k niet slecht, tweebenig. Mis schien ben ik in de duels ook wat sterker." Hij werd verliefd op de bal, uiter- aard, in de straten van Salvador, een stad van drie miljoen inwo nen. Vanaf zijn dertiende maakte n udoelpunten voor Sport Uub Bahia. Anderhalf jaar gele- oen verkaste Marcelo naar Cru- Damon Hill, winnaar van de GP van Duitsland, neemt zijn teamgenoot Jacques Villeneuve met champagne onder vuur. foto reuter de finish, maar kwam als vierde niet eens op het erepodium. Zijn wereldtitel is hij kwijt. Hill gaat de kroon overnemen. Ploeggenoot en rivaal Jacques Villeneuve maakte zich twee weken geleden na zijn overwinning in Engeland nog illusies, maar die zijn nu voorbij. Hill snoerde alle critici de mond. De 110.000 Duitsers op de tribu nes van het Motodrome, die alle maal waren gekomen om Schu macher en een klein beetje Heinz- Harald Frentzen te bejubelen. De vele volgers van de Formule I, die in de Engelsman geen waardige wereldkampioen zien. De leiding van het Williams-team, dat afwij zend reageerde op de eis van Hill om een salarisverhoging van acht naar zestien miljoen gulden per jaar. Dat laatste maakt het onze ker of de aanstaande wereldkam pioen volgend jaar voor Williams rijdt. Het succes maakte Hill gis teren niet loslippig. „Over mijn toekomst kan ik geen zinnig woord zeggen," liet hij weten. Dat geldt ook voor Jos Verstap pen. Of hij bij het TWR-Arrows- team blijft, is de vraag. Dit sei zoen beleeft de Limburger weinig plezier bij het Engelse team. TWR-Arrows zit in een over gangsperiode. De voorbereidin gen op 1997 staan voorop, waar door de huidige wagen steeds ver der achterop raakt. Tijdens de kwalificatie kwam Verstappen op de snelle baan van Hockenheim niet verder dan de 17e plaats, met slechts drie rijders achter zich. Dat betekende het slechtste resul taat van het hele jaar. De nieuwe Hart-motor gaf zaterdagmorgen na een paar rondjes de geest. In de race ging het nog sneller mis. Te laat remmend voor de eer ste chicane botste Verstappen achter op Katayama en gleed met zijn wagen van de baan. „Ik wilde naar de pits om de schade te laten herstellen, maar de koppeling werkte niet meer," zei hij. „Dat was het dan." Hockenheim. GP Duitsland, formule I. 1. Hill (GBr) Williams-Renault 307,022 km in 1.21.43,417 (225,410 km/u), 2. Alesi (Fra) Benetton- Renault 11,452, 3. Villeneuve (Can) Williams-Renault 33,926, 4. Schuma cher (Dui) Ferrari 41,517, 5. Coul- thard (GBr) McLaren-Mercedes 42,196, 6. Barrichello (Bra) Jordan- Peugeot 1.42,099, 7. Panis (Fra) Lig- ier-Mugen Honda 1.43,912, op 1 ron de: 8. Frentzen (Dui) Sauber Ford, 9. Salo (Fin) Tyrrell Yamaha, 10. Brund- le (GBr) Jordan Peugeot, 11. Rosset (Bra) Footwork Hart, op 2 ronden: 12. Lamy (Por) Minardi Ford, 13. Berger (Oos) Benetton Renault. Verstappen (Ned) Footwork Hart in eerste ronde uitgevallen. Stand WK na 11 races: 1. Hill 73 pun ten, 2. Villeneuve 52, 3. Alesi 31, 4. Schumacher 29, 5. Coulthard 18, 6. Berger (Fin) Benetton Renault en Hakkinen (Fin) McLaren 16,15. Vers tappen 1. Door John Graat Eindhoven - Natuurlijk weet Marcelo Silva Ramos waar hij aan begint. Dat niet de minste landgenoten hem zijn voorge gaan bij PSV. Romario en Ronaldo. En nu hij dan, Marcelo. Weer een Braziliaan in de Eindhovense voorhoede, het begint traditie te worden. zeiro. In korte tijd slaagde hij er daar in Ronaldo te doen vergeten. In het afgelopen seizoen maakte hij 23 treffers in de deelstaatcom petitie van Minas Gerais en nog eens zeven in het bekertoernooi. „In 37 wedstrijden heb ik er dertig gemaakt," rekent Marcelo voor. Bij PSV treft hij een goede vriend: Vampeta. Die heeft hij zes jaar ge leden leren kennen in de stadsder by's tussen Bahia en Vitória. Mar celo: „Vampeta heeft me alleen maar positieve dingen over PSV verteld. Hij zei dat het een grote club is en dat het leven in Neder land goed is. Ik zal mijn familie wel missen, maar gelukkig komt mijn vrouw en mijn zoontje Mar- celinho volgende week ook hier wonen. Voor de rest ben ik op alles voorbereid." Na een weekje on derhandelen werd donderdag avond het glas geheven op het ak koord. Vrijdag al stapte Marcelo op het vliegtuig. „Mijn eerste indruk van Neder land? Ik heb nog niet zoveel ge zien, maar het is hier erg rustig. Dat is me wel opgevallen," zegt Marcelo. Marcelo is ambitieus. Via PSV hoopt hij zich weer in de kijker spelen van de Braziliaanse bondscoach Zagalo die hem in het verleden al tien keer selecteerde. Marcelo beseft echter dat hij daarvoor zal moeten presteren met PSV. Welke prijs hij het liefst zou winnen? „Pfffoeh..." Nadat Vampeta heeft uitgelegd dat PSV dit seizoen strijdt om het lands kampioenschap, de beker en de Europa Cup II, zegt Marcelo met een stalen gezicht: „Alledrie." Zelf wil hij er een fors aandeel in hebben. „Ik hoop dit seizoen der tig doelpunten te maken." Van wie hadden we dat meer gehoord. Hilversum (anp) - Mark McNulty zorgde op de 72e editie van het golftoernooi om de Dutch Open voor een primeur. Voor het eerst won een speler uit Zimbabwe. Titelverdediger Scott Hoch uit de Verenigde Staten verzuimde op de laatste hole voor het clubhuis een putt van twee meter te maken, waar door de play-off uitbleef en McNulty de hoofdprijs van 265.000 gulden kon incasseren. Rolf Muntz werd na een ronde van 71 slagen (par) op de slotdag alsnog de beste Nederlander op de Hilversumsche. Hij eindigde op de 37e plaats. Amateur Maarten Lafeber kon de fraaie ronde van 65 slagen, zes onder par, niet herhalen. Omringd door honderden mensen liet de 21-jarige Eindhovenaar een laatste ronde van 77, zes boven par, noteren. Daardoor kwam hij op de 44e plaats terecht, één slag achter Muntz. Professional Joost Steenkamer werd 67e en laatste met 290 slagen. Voor Mark McNulty was het de veertiende toernooizege op de Europese Tour sinds hij in 1977 professional werd. Tweemaal werd zijn loopbaan onderbro ken door een operatie. In 1982 aan zijn rechterknie en tien jaar later aan zijn neus, nadat een voorhoofdsholteontsteking hem lange tijd had gehinderd. „Over de beide operaties wil ik niet meer praten. Dat is verleden tijd. Sommigen kunnen na zo'n infectie aan de knie niet eens meer lopen. Ik golf nog. Wel heb ik mijn techniek moeten veran deren om mijn rechterknie en ook mijn rug te ontlasten." Vorig jaar speelde de 42-jarige golfer uit Zimbabwe slechts vier toernooien. Privéproblemen leidden zijn aandacht van de golfsport af. Dit jaar heeft Mc Nulty zijn doel al bijna bereikt. „Ik wilde drie toernooizeges be halen en ik heb er al twee bin nen. Begin februari won ik ook al de Pro-Am in Sun City. Maar met deze zege ben ik nog geluk kiger. De Sun Dutch Open is één van de betere toernooien op de Europese Tour." Rolf Muntz had in Hilversum graag zijn eerste toernooi op de tour willen winnen, maar kwam niet in de buurt van een topklas- sering. Met 281 slagen, drie on der par, speelde hij een zeer evenwichtig toernooi. „Ik heb constant gespeeld. En dat is be langrijk als ik een week vrij heb gehad. Natuurlijk had ik graag willen pieken, maar je moet ook vooruit kijken. Dit evenement is voor mij maar één van de vele toernooien. Voor mij telt het ge middelde van het hele seizoen en niet één evenement." De Nederlands amateurkam pioen matchplay, Maarten Lafe ber piekte zaterdag wel, maar liet op de laatste dag zijn clubs uit zijn handen trillen. Na een formidabele ronde van 65, zes onder par, nam Lafeber na de derde ronde de achtste plaats in. „Daar droom je alleen maar van. Helaas ging het op de vierde dag minder. Bij het inslaan ging het nog lekker, maar daarna merkte ik dat ik moeite had om me te concentreren. Het putten was heel onzeker." Hilversum. Sun Dutch Open, 1,6 miljoen gulden. Eindstand: 1. McNulty (Zim) 266, 2. Hoch (VSt) 267, 3. Nobilo (NZe) en Russell (Sch) 269, 5. Huston (VSt) en Van der Velde (Fra) 272, 7. Price (Eng) 273, 8. Chopra (Zwe), Chal mers (Ausj en McFarlane (Eng) 274, 11. Westwood (Eng) en Howell (Eng) 275) 13. O'Mailey (Aus), Johnstone (Zim), McLean (Eng), Coltart (Sch) en Spence (Eng) 276, 18. Goosen (ZAf), Lawrie (Sch), Riley (Aus), Clarke (NIe), Eales (Eng), Suneson (Spa) en Torrance (Sch) 277, 37. o.a. Muntz 281, 44. o.a. Lafeber 282, 67. Steenkamer 290. Mark McNulty is de eerste speler uit Zimbabwe die de Dutch Open heeft gewonnen. foto reuter Oordegem - Eric Roeske heeft zaterdag in de Belgische plaats Oordegem de snelste 400 m sinds 1992 door een Nederlander gelo pen. De 35-jarige atleet dook met 46,99 voor het eerst onder de 47 seconden. Ook Jacqueline Poelman leverde een goede prestatie. Zij voltooide de 200 meter in 23,30. Dat was de derde tijd ooit van de 22-jarige atlete, die alleen in 1994 sneller was. Marcel Weiten, evenals Poelman en Roeske lid van het Utrechtse Hellas, liep zich in 21,23 naar de tweede plaats op de actuele Ne- derlande ranglijst over 200 meter. Atlanta - Bij de wereldbekerwedstrijden kortebaan kunnen de zwemmers komend seizoen 300.000 gulden verdelen. De strijd om de wereldbeker gaat over acht wedstrijden te beginnen op 4 en 5 ja nuari in Hongkong. De laatste ontmoeting heeft op 8 en 9 februari in Parijs plaats. Het schema: 4-5 januari Hongkong, 8-9 januari Peking (Chn), 22-23 januari Espoo (Fin), 25-26 januari Malmö (Zwe), 28-29 januari Glasgow (Sch), 1-2 fe bruari Gelsenkirchen (Dui), 4-5 februari Imperia (Ita), 8-9 februari Parijs (Fra). Parma - Aanvoerder Lorenzo Minotti van de Italiaanse voetbalclub Parma heeft een vierjarig contract getekend bij Olympique Mar seille. Dat hebben Italiaanse kranten zaterdag gemeld. Met de transfer van de verdediger en ex-international is een bedrag ge moeid van ongeveer 2,3 miljoen gulden. De 29-jarige Minotti stond het afgelopen seizoen grotendeels geblesseerd aan de kant. Arnhem - Vitesse heeft de 23-jarige Griekse spits Nicolas Maclas aangetrokken. Maclas, afkomstig van OFI Kreta, tekende een vier jarig contract bij de Arnhemse eredivisieclub. Maclas werd het afgelopen seizoen met 18 doelpunten topscorer van de Griekse competitie. Hij speelde inmiddels 32 interlands. Maclas voegde zich zondag bij de spelersgroep, op trainingskamp in Zeeland. Over de transfersom worden geen mededelingen ge daan. „Maar het loopt in de ettelijke miljoenen," aldus een woord voerder van Vitesse, die Maclas omschreef als een 'type-Gillhaus'. Milaan - De Italiaanse wielrenner Gabriele Colombo rijdt ook vol gend seizoen voor de wielerploeg van Emanuele Bombini. De 23-ja- rige winnaar van Milaan- SanRemo dreigde met een overgang naar de ploeg van Jan Raas als de manager zijn financiële eisen niet zou inwilligen. In het weekeinde kwamen beide partijen als nog tot overeenstemming. Bombini bouwt volgend seizoen zijn ploeg rond Berzin, Colombo, Minali, Cenghialta en Volpi. Berzin kreeg afgelo pen zaterdag een aanbod van de Roslotto-ploeg die door Moreno Argentin wordt geleid. Argentin heeft op aandringen van de Russi sche sponsor ook Viatcheslav Ekimov van de ploeg Raas benaderd. Die voelt wel iets voor een overstap. Atlanta - Max van Heeswijk (23) zet een dag na afloop van de Olympische Spelen zijn handtekening onder een tweejarig contract bij de Rabobankploeg van Jan Raas. De Nederlandse formatie ge niet zijn voorkeur boven de Italiaanse ploegen van Polti (kopman Luc Leblanc) en Mapei (Rominger, Museeuw). Alleen als manager Jim Ochowicz van zijn huidige Amerikaanse Motorola-formatie een sponsor vindt en de beroepsrenner uit Baexem een gelijkwaar dig of beter aanbod doet, gaat de transfer naar de Nederlandse ploeg niet door. Dan wordt de optie van de Amerikaanse manager op de Limburgse coureur in een contract omgezet. Auckland. Rally van Nieuw-Zeeland Stand na de eerste etappe (13 van de 27 uithoudingsproeven, 626 km): 1. Liatti/Pons (Ita) 1.52.16, 2. Burns/Reid (GBr) Mitsubishi 0.06, 3. Eriksson/Parmander (Zwe) Subaru 0.42, 4. McAndrew/Haldane (NZe) Subaru 6.00, 5. Argyle/Bennett (NZe) Nissan 6.28, 6. Herbert/Ryan (NZe) Subaru 6.48. Nijmegen. Internationaal toernooi. Tiende en laatste ronde, belangrijkste uitslagen: Zalitis (Let) - N'Diaye (Sen) 0-2, Rrajenbrink - Heerema 1-1, Gantwarg (WRu) - Mark Kemperman 1-1, Arnaud Cordier (Fra) - Ba (Sen) 0-2, Van der Pal - Mathijsen 1-1, Fred de Koning - Golubjeva (Let) 0-2, Au- tar (Sur) - Strooper 2-0, De Witt - Bor 0-2, Zwart - Schoofs 2-0. Eindstand: 1. N'Diaye 16, 2. Ba 15, Krajenbrink 15, 4. Gantwarg 15, 5. Mark Kemperman 14, 6. Mathijsen 14, 7. Van der Pal 14, 8. Heerema 14, 9. Bor 14, 10. Autar 14, 11. Arnaud Cordier 13,12. Zalitis 13. steld, Hommel - Belgraver 2-6 1-6, Noorlander/Van der Hurk - Hop- mans/Haslinghuis 6-4 3-6 6-2, Ga- britsjidze/Hommel - Orsanic/Belgra- ver uitgesteld. Intertoto Cup, halve finales, le wed.: Segesta Sisak (Kro)-Orebro SK (Zwe) 4-0 (1-0), Linzer ASK (Oos)-Rotor Wolgograd (Rus) 2-2 (1-2), Kamaz Tsjelny (Rus)-Guingamp (Fra) 2-0 (2- 0), Standard Luik (Bel)-Nantes (Fra) 2-1 (0-1), Oeralsmasj (Rus)-Silkeborg IF (Den) 1-2 (1-2). Steenwijk. Elite: 1. De Vries (Steen- wijk) 100 km in 2.17.58, 2. Godert de Leeuw (Ermelo) 0.10, 3. Voskamp (Wageningen), 4. Cornelisse (Amster dam), 5. Henn (Dui). Eredivisie Popeye Gold Star - Halfweg 2-2. De Weille - Koutstaal 6-7 6-3 6-2, Sentis - Perez (Spa) 5-7 4-6, Doyle (Aus) - Sluiter uitgesteld, Knaap - Kok 1-6 3- 6, De Weille/Trik - Koutstaal/Perez 6-3 7-5, Doyle/Oosting - Sluiter/Kok uitgesteld. De Manege - De Mets 2-1. Callens (Bel) - Joubert (ZAf) 5-7 6-0 6-4, Ke telaars - Niemantsverdriet 6-2 6-3, Van Lottum - Bok uitgesteld, Kern- pers - Standaart uitgesteld, Cal- lens/Ketelaars - Joubert/Reimering 5-7 5-7, Kempers/Nijssen - Bok/Stan daart uitgesteld. Hoorn - Amstelpark 1-5. Basting - Oremans 1-6 4-6, Thoren (Fin) - Muns-Jagerman 6-3 6-4, Bank - Van Scheppingen 5-7 6-7, Luca - Reuter 5-7 1-6, Basting/Thoren - Ore- mans/Muns-Jagerman 3-6 0-6, Bank/Luca - Van Scheppingen/Reu ter 4-6 1-6. Zandvoort - Thor RW 2-2. Noorlan- der - Hopmans 6-4 3-6 6-2, Hoogen- doorn - Haslinghuis 2-6 6-1 5-7, Ga- britsjidze (Geo) - Orsanic (Arg) uitge- Jimin. Grand Prix motorcross 125cc Tsjechië Eerste manche: 1. Malin (Eng) Yama ha, 2. Tortelli (Fra) Kawasaki, 3. Vial- le (Fra) Yamaha, 4. Dupasquier (Zwi) Kawasaki, 6. Traversini (Ita) Husqvarna, 9. Van Drunen (Ned) Honda, 15. Stallmann (Ned) Kawasa ki. Tweede manche: 1. Tortelli, 2. Vialle, 3. Belometti (Ita) Honda, 4. Malin, 5. Fanton (Ita) Kawasaki, 6. Camerlengo (Ita) Yamaha, 9. Van Drunen. Stand WK: 1. Tortelli 392 (wereld kampioen), 2. Malin 305, 3. Vialle 271, 4. Seguy (Fra) TM 168, 5. Fanton 148, 6. Dugmore (ZAf) Honda 141,18. Van Drunen 43, 23. Tragter 32, 25. Eggens 24, 28. Stallmann 21, 40. Mezenberg 3. Borgomanero. Grand Prix motor cross 250cc San Marino Eerste manche: 1. Bartolini (Ita) Ya maha, 2. Demaria (Fra) Yamaha, 3. Herring (Eng) Honda, 4. Everts (Bel) Honda, 5. Van Rees (Ned) Kawasaki, 6. Vohland (VSt) Kawasaki. Tweede manche: 1. Demaria, 2. Bar tolini, 3. Everts, 4. Vohland, 5. Bolley, 6. Bervoets, 9. Van Rees, 18. Giesbers. Stand WK: 1. Bervoets 317, 2. Vo hland 279, 3. Everts 242, 4. Demaria 190, 5. Bartolini 188, 6. Karlsson 176, 10. Tragter 117, 13. Van Rees 84, 19. Giesbers 21, 25. Vromans 5, 39. Van Wessel 1. Kitzbühel (sid/anp) - Alberto Berasategui heeft het tennistoer nooi van Kitzbühel op zijn naam gebracht. De als vijfde ge plaatste Spanjaard won in de finale in drie sets van zijn als elf de gerangschikte landgenoot Alex Corretja: 6-2 6-4 6-4. Het was de elfde toernooizege in zijn carrière. De Spanjaarden domineerden vanaf de halve finales het toernooi in Oostenrijk, dat het wegens de Olympische Spelen in Atlanta met weinig toppers moest doen. Bera sategui won zaterdag van Elimio Alvarez, eerder de bedwinger van de als eerste geplaatste Oostenrij ker Thomas Muster. Corretja was in de halve eindstrijd te sterk voor qualifier Juan Albert Viloca. De overwinning zou de terugkeer van Berasategui aan de top kun nen betekenen. Twee jaar geleden bereikte hij de finale van de Open Franse tenniskampioenschappen. Hij steeg naar de zevende plaats van de wereldranglijst. Het afge lopen seizoen viel hij echter terug naar de 25e positie. „Ik zit dicht tegen mijn niveau van 1994 aan," constateerde de Spanjaard. Amsterdam, kwalificatie Grolsch Open, 850.000 gulden. Eerste ronde: Blanco (Spa/1) - Van Rensburg (ZAf) 7-5 6-2, Hrezo (Tsj) - Johnson (VSt) 2-6 6-3 6-3, Bok (Ned) - Bergh (Zwe) 6-4 7-5, Sluiter (Ned) - Güardiola (Fra/7) 6-2 6-2, Win- nink (Ned/2) - Lavergne (Fra) 6-4 1-6 7- 5, Puentes (Spa) - Ekerot (Zwe) 6-2 6-4, Hansen-Dent (VSt) - Poliakov (Oek) 3-6 6-3 6-1, Montana (VSt/8 - Van Houdt (Bel) 6-3 6-4, Standaart (Ned) - Savolt (Hon/3) 6-4 6-3, Noteboom (Ned) - Hom mel (Ned) 7-6 6-4, Nijssen (Ned) - Midd- leton (VSt) 6-4 6-2, Orsanic (Arg/5) - Belgraver (Ned) 6-4 6-0, Huet (Fra/4) - Loustalot (Fra) 0-6 6-1 6-4, Pala (Tsj) - Tiilikainen (Fin) 7-6 6-3, Doyle (Ier) - Kitinov (Mac) 6-0 7-6, Hanquez (Fra/6) - Waite (VSt) 6-2 7-6. Tweede ronde: Blanco - Hrezo 7-6 6-2, Sluiter - Bok 6-1 6-2, Puentes - Winnink 6-1 6-3, Monta na - Hansen-Dent 6-1 6-2, Noteboom - Standaart 2-6 6-4 6-1, Nijssen - Orsanic 6-1 6-4, Huet - Pala 6-2 6-0, Doyle - Hanquez 7-6 3-6 6-4. i

de Stem | 1996 | | pagina 17