I Schultz slordig mei kansen K Titelverdediger Spanje sneuvelt in olympisch voetbaltoernooi Geheim van succes zwemmers is arbeid IBiBKi 'Hollands parcours' voor mountainbikers Eric Swinkels stopt, Dompeling twijfelt 'Vierde goud' voor Smith is van brons Heister redt het niet tegen wereldtopper Ook Mar< PSV derti Tennisster laat Sanchez-Vicario ontsnappen in olympisch toernooi Duitse Gr m DE STEM SPORT In kielzog van Brentjens hopen Arntz en Vink op topklassering PESTEM Huisman wint Porsche-race Bomalarm b Grand Prix MAANDAG 29 JULI 1996 B6 ATLANTA Atlanta (rtr) - Het olympische voetbaltoernooi krijgt een nieuwe kampioen. Titelverdediger Spanje werd in de kwartfinales met 4-0 versla gen door Argentinië. Portugal plaatste zich ten koste van Frankrijk bij de laatste vier. De Por tugezen wonnen met 2-1. Door de hevige regen begon de wedstrijd tussen Spanje en Argentinië met een vertraging van een half uur. In de eerste helft werd niet gescoord. Door het gladde veld maakten ze vooral slidings. Vlak na rust zette aanvaller Crespo de Argentijnen op een 1-0-voorsprong. Spanje probeerde nog wel iets'terug te doen, maar nadat Aranzabel Argenti nië met een eigen doelpunt op 2-0 had gezet, kon den de Zuid-Europeanen niets meer inbrengen. Een treffer van Lopez en een tweede doelpunt van Crespo bepaalden de eindstand op 4-0. In de wedstrijd tussen Frankrijk en Portugal moest een golden goal - de ploeg die in de verlen ging het eerst scoort, wint - uitsluitsel brengen. In het duel, waarin de scheidsrechter tien gele kaar ten trok en één rode, was.de stand na negentig mi nuten 1-1. Capucho opende in de 38e minuut de score voor de Portugezen. In het begin van de tweede helft maakte Maurice de stand gelijk door een strafschop te benutten. In de vijftiende minuut van de verlenging kreeg Portugal een strafschop. Calado benutte die en schoot zijn ploeg naar de halve eindstrijd. Atlanta (anp) - Voor de twintigste keer verloor Brenda Schultz van Aranxta Sanchez-Vicario, ooit haar boezem vriendin in het tenniscircuit. Die twintigste werd geno teerd op het centre court van Stone Mountain Park in de derde ronde van het olympisch toernooi, 4-6 6-7. Maar als Schultz ooit een kans had de Spaanse hom mel te verslaan, was het zaterdag wel op het olym pisch hardcourt. Ze had daar niet eens een superdag voor no dig, zoals ze zelf vooraf veron derstelde. De vorm die ze zater dag bezat, was in ruime mate toereikend. Maar Schultz sprong, zoals wel vaker, nogal slordig om met de kansen. Deels door de wedstrijdspanning en gebrek aan mentale hardheid, maar vooral door haar schrij nende gemis aan strategisch in zicht. „Mijn opslag was niet dwingend genoeg," vond ze zelf. „De eerste was te weinig in (48 procent) en mijn backhand crosscourt kwam nooit daar waar ik 'm wilde hebben." Daar loog ze geen woord van. „Omdat," veronderstelde ze, „door de hitte de kracht van de bespanning terugliep." Hitte? Het was zaterdag nog geen 25 graden in Stone Mountain Park en er hing een wolkenveld dat er even dreigend uitzag als het door militairen in vechtuitrusting af gezette centrum van Atlanta. Sanchez, derde geplaatst, speel de slecht voor haar doen. Ze raakte in de eerste set een break achter, 2-3, toen de regen het duel een uur onderbrak. Dat was in het nadeel van Schultz. Bij te rugkeer ging ze direct door haar rechterenkel. „De baan was glad en ik werd op het verkeerde been gezet door Aranxta." De enkel werd ingetaped door een fsyiotherapeute, maar de blessure kostte haar wel de eer ste set, 4-6. De als elfde ge plaatste Schultz verwierf daarna in de tweede set de beste moge lijkheden. Ze ging wat meer aces slaan (12), wat minder dubbele fouten (7), maar haar grootste manco was het verzilveren van breekpunten, 1 op 9. Zo had ze op 5-4 op de opslag van Sanchez twee setpunten. Beide mogelijkheden verspeelde ze door afzwaaiers, 52 totaal in de wedstrijd. Op haar daaropvolgende eigen opslag wiste ze twee matchpun- ten van Sanchez uit. In de tie break van de partij, die 1 uur en 44 minuten in beslag nam, leidde ze op 4-3 met twee eigen opsla gen achter de hand. Ze profiteerde er wederom niet van, omdat ze een simpele volley aan het net uitsloeg. Sanchez kreeg het eerste matchpunt op 5- 6, Schultz haar derde setpunt op Atlanta (anp) - We gaan naar Atlanta voor finaleplaatsen, heet te het vooraf binnen de Koninklijke Nederlandse Zwembond. Daar waren de selectieleden ook op aangewezen. Ze kwamen bijna zonder uitzondering in die eindstrijd, presteerden onver anderlijk goed tot zeer goed, regen de nationale en persoonlijke records aaneen. Bovendien brengen ze twee bronzen medailles mee naar huis dankzij stayer Kirsten Vlieghuis. 7*1; m- "V- -v. ■P $a> V.. *zr'~r'± - -<*■ !*r, v •- W .'C r De Nederlandse mountainbikers trainen in alle rust. Marcel Arntz rijdt voorop met Bart Brentjens in het wiel en daarachter Gert-Jan Theunisse, zwager van Brentjens én trainer en vriend van zowel Brentjens als Elsbeth Vink. foto de stem/ben steffen Conyers - In Conyers, een prachtige voortuin van Atlan ta, ruiken de Nederlandse mountainbikers medaillekan sen. „Ik heb te veel getramd om te gaan roepen dat ik met brons te vreden ben," maakt Bart Bren tjens zijn streven naar het hoog ste duidelijk. De Limburgse Bra bander, hij komt uit Haelen, maar voelt zich thuis in Schaijk, wil morgen goud en niets minder. „Op een hele mooie dag kan ik derde worden," zegt Marcel Arntz met meer bescheidenheid, maar de renner uit het Gelderse Tolkamer geldt dan ook vooral als een outsider. „Een plaats bij de eerste tien moet mogelijk zijn," blijft Elsbeth Vink voor zichtig, want de Brabantse uit Wijk en Aalburg hoopt stiekem op meer. Voor het eerst in de geschiedenis staat voor de mountainbikers een olympische wedstrijd op het pro gramma en wat deden de Ameri kanen? Ze legden in Atlanta een 'Hollands parcours' aan. „Een parcours met betrekkelijk weinig hoogteverschil. De stukken berg op zijn niet al te lang. Het par cours is snel en geschikt voor technische renners, omdat er veel korte draaien zijn. Zulke omstan digheden treffen we in Nederland ook aan," vertelt bondscoach Leo van Zeeland, en hij zal de laatste zijn om zich erover te beklagen. Het parcours over een wisselende ondergrond, van gras tot graniet berg, is vooral Brentjens op het lijf geschreven. De 27-jarige wereldkampioen wist ook zonder de plaats van handeling te verkennen al waar hij aan toe was. Hij is de favoriet, niets minder. „Wie hier eerste wil worden, moet van Bart winnen," weet Arntz zeker. Slechts heel zelden liet Brentjens in 1996 zijn neus vooraan zien. Nadat hij de afgelopen twee jaar alles had gewonnen wat een mountainbiker zich wensen kan, dook hij dit seizoen vooral veel onder. Als hij ergens meereed, was hij onaantastbaar, zoals op het laatste NK in Gulpen, maar ook op die momenten van machtsvertoon telde alleen de koers van morgen. „De belang rijkste wedstrijd ooit," laat hij zich meteen na de training op za terdagmiddag ontvallen. Maar dat hij nu gebukt gaat on der een gigantische druk? Zo op het oog niet. „Ik heb er alles aan gedaan: keihard getraind, goed geleefd. Meer kon ik niet doen. De wedstrijd zelf heb je alleen nooit helemaal in eigen hand. Misschien heb ik wel een ver schrikkelijk slechte dag. Mis schien val ik wel in de eerste ron de. Misschien rijd ik wel lek." Vooral dat laatste is de schrik van iedere mountainbiker. „Een groot nadeel in onze sport is dat we zelf van band moeten wisse len. Overstappen op een andere fiets is niet toegestaan. Dus als ik lek rijd, ben ik gezien. Dan ver lies ik twee minuten. Ik denk dat dat fataal zal zijn in deze wed strijd." Dat zijn sombere gedachten die niet passen in de omgeving waar de mountaibikers rijden. Waar Atlanta ieder moment uit zijn voegen dreigt te barsten, traint het Nederlands kwartet in Con yers in een oase van rust. Arntz voorop, Brentjens in het wiel, Gert-Jan Theunisse, zwager van Brentjens én trainer en vriend van zowel Brentjens als Vink, op het vinkentouw en Vink in haar dooie eentje. „In onze wereld gaat alles er wat gemoedelijker aan toe," zei Vink vorige week, toen ze het wegren nen vergeleek met het mountain- biken,. Dat blijkt deze middag. Zelfs argeloze passanten die het parcours verkennen, worden door de meeste renners vriende lijk begroet. Al lopen ze af en toe een beetje in de weg. Op de rust en de natuur zijn ze al le vier gesteld. De afleiding die een olympisch dorp biedt, wordt met gemengde gevoelens ontvan gen. Brentjens komt er niet eens, Arntz en Vink bivakkeren alleen in de laatste drie dagen voor hun wedstrijd tussen de atleten. „Vorige week zaten we in Helens, maar een olympisch gevoel was daar wel erg ver te zoeken. Op televisie zag je alleen maar Ame rikaanse sporters voorbij komen. Of Nederland medailles won, kon je niet eens volgen. Maar nu we in het dorp zitten, beginnen de Spe len te leven. En als je hier rond rijdt natuurlijk," aldus Amtz, de drievoudige Nederlandse kam pioen, die sinds twee jaar in de schaduw van Brentjens rijdt. „Hij is beter dan ik. Daar heb ik geen problemen mee." Maar tegelijk hoopt Arntz, nu dertig jaar en ooit prof renner op de weg bij Caja Rural, Stuttgart en Telekom, juist tijdens de Spe len zijn klasse te kunnen tonen aan volk en vaderland. „Ik heb de afgelopen maanden last gehad van een rugblessure, maar voel me nu goed. Ik hoop op een goede dag en een slechte voor enkele fa vorieten. Als dan alles meezit, kan ik net op het podium terecht komen." Een optimistisch geluid laat ook Vink (23) horen, al zal ze het woord medaille niet in de mond nemen. „Tijdens de wegwedstrijd van vorige week zondag voelde ik me al sterk, al werd ik uiteinde lijk slechts 28e. Het gevoel is ie dere dag beter geworden. Als dat zo blijft, zal ik vol vertrouwen aan de start staan." En Brentjens? „Ik zal gewoon la ten kien wat ik kan," vertelt hij kalm. „Dat moet meteen maar genoeg zijn, want het nadeel van een olympische wedstrijd is dat je vier jaar moet wachten op een volgende kans." Een wonder? Nee, een juist sa menspel van topsportbeleid, moti vatie en talent. Het geheim van de opleving ligt op straat en is oer- Hollands. Luctor et emergo: ik worstel en komen boven. Hard zwemmen is een kwestie van hard werken. Het beste prestatiebevor- derende middel komt niet uit de apotheek maar uit de sporter zelf: trainingsijver en -omvang. Door initiatieven van een aantal verenigingen (PSV, DWK, AZ&PC, VZC) ontstond er een jaar of drie geleden iets van nieuw elan. Er kwam een plan, er kwam financiering, er kwamen facilitei ten. Er kwamen bovendien zwem mers en zwemsters die naarmate de Olympische Spelen naderden steeds vollediger als professional door het leven gingen. Ze mochten op hoogtestage, naar zonnige trainingskampen, weg uit de da gelijkse sleur. Dat PSV (Jacco Verhaeren) het er vervolgens in Atlanta nog wat be ter vanaf bracht dan DWK (André Cats) - de vergelijking is mis schien absurd in een nationale ploeg maar wel verhelderend - is te verklaren door het kwalificatie moment. Pieter van den Hoogen- band, Marcel Wouda en Kirsten Vlieghuis waren eind vorig jaar, na de open Amerikaanse titel strijd in Auburn (VSt), al zeker van deelneming; Minouche Smit pas begin juni na de NK in Drach ten. „Dat klopt," beaamde Verhaeren. „Het selectiemoment in december is in ons voordeel geweest. We hebben ons heel lang kunnen voorbereiden. Dat is ons overigens niet altijd in dank afgenomen. Bij de Nederlandse kampioenschap pen of andere wedstrijden hebben we bijvoorbeeld niets laten zien, althans niet op de nummers waar op je het zou verwachten. Alles moest wijken voor de Olympische Spelen. Alleen die telden. Maar het bewijs is geleverd dat die aan pak werkt." Aan trainers met suc ces wordt natuurlijk onmiddellijk getrokken, zeker door Ameri kaanse universiteiten. Erik de Bruin, die als groot voordeel heeft dat hij alle aandacht aan zwem ster Michelle Smith (ook z'n vrouw) kan besteden (60 uur in de week), kan kiezen, maar staat ko mend jaar niet te springen. Ver haeren, 27 pas, ontkende de be langstelling. Hij blijft het liefst bij PSV. Onder voorwaarden. Geld? „Nee, faciliteiten. Het is bijvoor beeld van levensgroot belang, uit eindelijk ook voor de motivatie, Wolf Creek (anp) - Kleiduivenschutter Eric Swinkels heeft zaterdag op de olympische schietbaan afscheid genomen van de wedstrijdsport. De 47-jarige wapenhandelaar uit Best vindt het na 25 jaar, met zes Olympische Spelen, mooi geweest. „Schrijf maar op, ik heb mijn laatste kruit ver schoten," zei hij cynisch. Swinkels ein digde op het on derdeel skeet op de 32e plaats. Zijn 30-jarige rivaal Hennie Dompeling kwam op de vijftiende positie uit. Met twee missers in de vijf de en laatste beurt verspeelde hij zijn kans op de finale (zes man). De koele zwaargewicht uit Purmerend twijfelt nog of hij doorgaat tot Sydney 2000. De Italiaanse prof Ennio Falco won goud op Wolf Creek. Swinkels heeft wel vaker ge roepen dat hij stopt met klei- duivenschieten. „Maar nu is het echt voorbij, honderd pro cent. Over en sluiten. Het zijn hele mooie jaren geweest, maar er zijn nog genoeg andere leuke dingen in het leven." Swinkels, in Montreal (1976) winnaar van het zilver, was ge brand op een topplaats in At lanta. Hij wilde tenminste bij de eer ste tien eindigen. Hij maakte echter op de eerste dag al te veel fouten om zijn ambitie waar te maken. Met een serie van 24-24-23-22-24 (117 pun ten) stelde Swinkels vooral zichzelf teleur. „Hier doe ik het niet meer voor," bromde hij. „Anderhalf jaar heb ik naar dit toernooi toegeleefd. Die spanning wil ik mezelf niet meer aandoen, ze- ker niet voor een 32e plaats Als ik hier bij de eerste tien was gekomen, was ik misschien nog doorgegaan. Nu staat mijn besluit echter vast. Ik vind het triest om op deze manier af scheid te nemen, maar het is niet anders. Ik voel me wel knap waardeloos." Dompeling, die met Swinkels, bondscoach Heemskerk en bondsvoorzitter Hoogeveen al geruime tijd in onmin leeft moet het nog zien of zijn illus tere vakgenoot inderdaad zijn geweer laat rusten. „Dat ver haal over stoppen heb ik al zo vaak gehoord," zei hij grinni kend. „Swinkels is net Heintje Davids. Ik doe daar niet aan mee. Als ik zeg dat ik stop, dan doe ik dat ook. Maar nu neem ik nog geen beslissing. Daar voor vind ik het nog te vroeg. Maar ik denk wel dat ik een maand of acht de kleiduiven laat liggen. Even afstand ne men, kan geen kwaad." Dompeling kent al wel de ge volgen als zowel Swinkels als hij niet meer in het geweer komt. „Dan is het afgelopen met de schietsport in Neder land," concludeerde hij nuch ter. Brenda Schultz laat haar geblesseerde enkel intapen door een fysiotherapeute. Het mocht niet baten. Schultz verloor van Sanchex- Vicario. foto anp 7-6. Sanchez haar tweede net te jagen, 7-9. Sanchez hief de snapt was. Schultz deed hetzelf- in haar loopbaan, na Key Bis- matchpunt op 7-8 en Schultz handen ten hemel. Ze dankte ie- de. Uit wanhoop. cayne 1993, op Sanchez op haar was zo vriendelijk de bal in het dereen daarboven dat ze ont- Ze had de tweede overwinning racket gehad. Atlanta (anp) - Michelle Smith is er niet in geslaagd vier olym pische zwemonderdelen te winnen. Haar vierde medaille, voor de 200 vlinder, was van brons. Ze kwam, na zo'n druk program ma niet verwonderlijk, net iets te kort. Ierland zal er niet wak ker van liggen. dat we ook op christelijker tijden dan 's ochtends half zes in zwem bad de Tongelreep terecht kun nen." Het is een logische eis, die op een juist moment wordt gesteld. Geld schieters zijn bereid te geven op een moment dat het goed gaat. De WK in Perth zijn al over anderhalf jaar. De EK, komende zomer in Sevilla, krijgen daardoor een sta tus als tussenstation. Een aantal olympiërs kan misschien beslui ten dat toernooi zelfs over te slaan. „In de euforie wordt veel geroe pen, maar straks moet er weer een goed jaarplan liggen," keek bondscoach René Dekker, de eer ste fulltime kracht van de KNZB in die functie, vooruit. „1997 wordt een raar jaar. Eind augus tus de EK en daarna van 8 tot 18 januari de WK. Je moet niet gek kijken als een aantal de Europese titelstrijd laat schieten. Maar bei de toernooien doen kan ook. Denk aan de volleyballers met him World League en lange seizoen. Veel zal afhangen van het limiet systeem. We hebben er altijd naar gestreefd een groot evenement als de Spelen mee te laten tellen als kwalificatie. De regels voor vorm behoud zijn dan iets coulanter." Duidelijk is ook dat een Nederlan der niet meer naar het buitenland hoeft om goed te worden. „In de jaren 80 was het misschien nodig naar de Verenigde Staten te gaan, maar uiteindelijk was het toch niet je dat. Nu is er een aantal clubs dat faciliteiten biedt, waar je 16 tot 20 uur in de week kunt trainen. Wat je nodig hebt, is ta lent en de bereidheid hard te trai nen, vreselijk veel te investeren." Zo'n groep stond er in Atlanta, ge steund door de prestaties uiter aard. Zelden een wanklank te ho ren. Als er iemand uit de boot viel, Brienesse bijvoorbeeld op de 4x100 wissel, dan werd gepro beerd die weer aan boord te halen. Hoe anders was dat in het verle den. En dan bleef ook nog heel veel geheim. „Een perfect team," prees Dekker. „Als je zes weken op eikaars lip zit, gebeuren er natuurlijk dinge tjes. Bijvoorbeeld met de wissels lag-estafette. Dat hebben die mei den gevieren uitgepraat. Zand er over. Ik vroeg ernaar, maar toen was het al geregeld. Dan praat je over volwassen topsport." De meeste leden van de olympische kernploeg zetten hun zwemcarriè- re voort, in elk geval tot de WK, veelal tot Sydney 2000. Haar supporters in Atlanta waren vrijdagavond net zo enthousiast als daarvoor. 'Michel le our Belle' en 'Smithmania in the USA'. Smith, die van echtgenoot en trainer Erik de Bruin een weekje mag rusten maar dan toch wel weer wat moet gaat doen, verloor op de 200 vlinder van de Austra- lischen Susan O'Neill en Petria Thomas. Haar tijd van 2.09,91 was wel meer dan anderhalve se conde beter dan ooit. Mary T. Maegher, sinds augustus 1981 wereldrecordhoudster met 2.05,96, was er getuige van. „Er wordt gezegd dat de stijl van O'Neill op die van mij lijkt," zei Maegher. „Ik vraag me nog vaak af hoe het toch kon dat ik destijds zo snel was." Geen trotse Amerikaan durfde het haar te vragen. Het woord do ping viel niet. Michelle Smith werd ermee bestookt bij elk van haar zeges. De Amerikaanse mannenploeg sloot het olympische zwemtoer- nooi vrijdagavond af op waardige wijze, met een wereldrecord op de 4x100 meter wisselslag. Jeff Rouse, Jeremy Linn, die met 1.00,32 de snelste split op de 100 school ooit realiseerde, Mark Henderson en Gary Hall raffel den de afstand af in 3.34,84. De oude toptijd stond sinds de Olympische Spelen van Seoul en Barcelona met 3.36,93 op naam van Amerika. Rusland (Selkov, Lopoekov, Pankratov en Popov] eindigden als tweede in 3.37,55, een Europees record. Kieren Perkins is nog steeds de beste op de 1500 meter, als hij wil. Dat was in de finale het ge val. Hij was er donderdag ternau wernood als achtste in binnenge glipt, maar kwam er een dag later als eerste uit. De Australiër fi nishte als enige binnen het kwar tier. „In Barcelona winnen was het moeilijkste wat ik ooit heb gedaan; het hier herhalen was het moeilijkste wat ik me kon voor stellen," sprak Perkins mooi. Verrassender was de zege van Amy van Dyken op de 50 meter vrije slag. De Amerikaanse naam troefde wereldrecordhoudster Le Jingyi af (24,87 om 24,90). „Een miniem verschil, ja. Ik wilde het spannend houden voor de men sen," zei ze laconiek. Voor de 201 meter rugslag had ook al Amerikaanse volkslied ken. Brad Bridgewater Tripp Schwenk maakte op de onveranderd tribunes extra uitbundig. won, Atlanta (anp) - Danny Heister is er zaterdag niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde van het olympisch tafel tennistoernooi. De Amsterdammer verloor in zijn laatste groepswedstrijd met 16-21 22-20 16-21 van Wang Tao. Vreemd was dat echter niet: de Chinees staat tweede op de wereldrang lijst. Met de uitschake ling van Heister was de Neder landse deelname aan het tafelten nistoernooi ten einde. Eigenlijk presteerden in Atlanta alleen de mannen naar behoren. Bettine Vriesekoop, Mirjam Hooman en Gerdie Keen stelden teleur in het enkel- en dubbelspel. Emily Noor, gekop peld aan Vriesekoop, bleek wel heel veel niveau te kort te komen. Heister had samen met dubbel- maatje Trinko Keen pech in de groep het duo Waldner/Persson tegen te komen. Heister en Keen verloren in drie prachtige games. Bewondering restte voor het Ne derlandse duo. In het dubbelspel had Heister de beste kans, dat wist-ie. „In het enkel kan ik vrijuit gaan. Het is niet reëel al te hoge verwachtin gen te hebben,"zei hij tevoren. Heister is echter een knokker. En dat toonde hij in zijn laatste groepswedstrijd. Wang Tao is een klein Chinees opdondertje. Maar wel een met ongelooflijk veel tafeltennista lent in zijn lijf. Daarmee staat hij al jaren ergens bovenaan de we reldranglijst. Heister bezorgde hem zaterdag een lastige middag. „Ik wikte niet roemloos afscheid nemen," spras de Amsterdammer later. „Toen ik de loting zag, wist ik da- er hier niet veel te verdienen viel Maar ik wilde in ieder geval lat® zien dat ik hier thuis hoor. Dat"1 hier niet als toerist rondgelopen heb." De voorbereiding van Dan") Heister op het olympisch toer nooi was moeizaam geweest, afgelopen maanden werd hij acn- tervolgd door pech. Net als 01 dubbelmaatje Trinko Keen, ook heel wat ellende achter rug heeft. Heister moest tweemaal1 terugnemen, nadat hij topwedstrijden last van hartn mestoornissen had gekreg „Het is allemaal met horten stoten gegaan. Maar ik ben al J keihard door blijven werken, j is waarvoor ik het heb gedaao- De Nederlandse mannen blo» tijdens het olympische tafelt® nistoernooi toekomst te heb En dat was winst, na wat vrouwen in Atlanta lieten zien. Garderen (anp) - Een baan, zo betitelt de 63-ja Bobby Robson zijn werk trainer bij Barcelona. De gelse gentleman, net ovei Lpt van Porto naar Baret na, zal het echter niet gem kelijk krijgen. De druk is intens, maai kan 't aan." Een zelfve: kerde coach staat optir tisch aan het begin van nieuw seizoen. Hill Door Bert Willemsen Hockenheim - Damon E de persconferentie na d< zaam weg. Zijn ogen w speelde rond de smalle genoot van het succes ir kampioenschap dat op 1 Op dat moment, een half uu: de race, had Jos Verstappen Duitse circuit al verlaten. 1 Hockenheim - Patrick Huis heeft in het bijprogramma va Grote Prijs van Duitsland Hockenheim de zesde race or internationale Porsche Super gewonnen. Het was voor de i reur uit Bornerbroek de et zege in deze klasse. Huisman, die uitkomt voor Duitse Oberbayern Motors Team, verdrong in de negt van de twaalf ronden zijn pl genoot Jürgen von Gartzen de eerste plaats. Aan de fi had Huisman 0,38 seconde v sprong op Von Gartzen. Hun langrijkste concurrent, de Dl Harald Grohs, moest in leidt positie opgeven na een caran lage met de Fransman Collar Hockenheim - De Grote Prijs Duitsland kreeg gisteren in H enheim te maken met een b alarm. De politie ontving een telefoc met de mededeling dat om 1 uur een bom.zou ontploffen ir perscentrum. De toon waaro anonieme beller dat meede gaf de autoriteiten aanleidinj bericht niet al te serieus op te ten. Maar met het drama var lanta in het achterhoofd wei geen risico genomen. De jou listen en fotografen in het j centrum kregen het verzoek i kijken naar een verdacht pal Onbeheerd staande bagage doorzocht. Dat leverde niets Door John Graat Eindhoven - Natuurlijk i aan begint. Dat niet de ir gaan bij PSV. Romario ei Weer een Braziliaan in de traditie te worden. Zaterdagavond arriveerde de jarige nieuweling van PSl Eindhoven, in het gezelschap manager FTank Arnesen. Gi ochtend werden de laatste de van de transfer geregeld door persoonlijke zaakwaarnemer tonio Santos en de vertegenu diger van Cruzeiro, Luiz R( Felipe. Ongeveer vijf miljoen den zal PSV aan de Brazilia club overmaken. Als de med: keuring vandaag geen prob oplevert, zal Marcelo zijn har kening zetten onder een con voor vier jaar. „Dit is altijd mijn droomj weest." De even vriendelijk zelfverzekerde Marcelo zei gisteren op het terras van re rant La Grotta Azzurra in I hoven met een serieus gezich is naar PSV gekomen om doel ten te maken. De vraag of h een basisplaats rekent, is du: zinnig. „Natuurlijk. PSV haal toch niet voor de bank?" Marcelo heeft de zware taa zoete herinneringen aan Ror zo snel mogelijk naar de verf heid te verjagen. Hij weet dl door het publiek automatisci zijn voorganger zal worden v leken. „Maar mijn stijl van ballen is anders. Ik ben best maar Ronaldo is net iets sn Maar ik ben iets beter me hoofd. En met de voeten bi °ok niet slecht, tweebenig. schien ben ik in de duels ooi sterker." Hij werd verliefd op de bal, i aard, in de straten van Salv een stad van drie miljoen i u6rs' Yanaf zijn dertiende mi h'J zijn doelpunten voor 1 Club Bahia. Anderhalf jaar den verkaste Marcelo naar

de Stem | 1996 | | pagina 16