4Persuasion' romantisch drama naar Jane Austen Verhulde homo-erotiek in Hollywood-films 6Rumble in the Bronx': actie met Jackie Chan Praten met dolfijnen in nieuwe 'Flipper' DE STEM 'Antonia' mag toch op de Filipijnen Jodie Foster eist 90 min van PolyGram Stichting Joris Ivens krijgt archief Compilatiefilm 4The Celluloid Closet' ZOMER-GIDS DE STEM Ook in de bioscoop Manilla (ap) - De Filipijnse cen sor heeft dinsdag het verbod op de vertoning van de film Antonia van Marleen Gorris opgeheven. Antonia was de vijfde Oscarwin naar in drie jaar die eerst werd verboden maar later alsnog de Filipijnse bioscoop in mocht. Nadat de film was verboden we gens 'aanstootgevende seksscè nes' was distributeur Pioneer Films in beroep gegaan. Hoofd censor Jesus Sison gaf pas groen licht voor vertoning nadat Pion eer Films had beloofd een aantal 'aanstootgevende' scènes te schrappen. Hij gaf de distribu teur nog wel een trap na door te zeggen dat hij de zaak had uitge speeld om kijkers te trekken. Louie Ramos van Pioneer Films ontkende dat er scènes uit de film waren gehaald maar zei wel dat de film hier en daar was ingekort. Antonia won eerder dit jaar een Oscar voor de beste buitenlandse film. In 1994 verbood de Filipijn se censor Oscarwinnaar Schind- ler's List. Toen regisseur Steven Spielberg weigerde om in de film te knippen kwam president Fidel Ramos persoonlijk tussenbeide en mocht de film uiteindelijk toch worden vertoond. De censor verbood ook de onderscheiden films The Piano, de Spaanse film Belle Epoque en The Bridges of Madison County vanwege de naakt- en seksscènes die er in voorkomen. Amsterdam (anp) - De Ameri kaanse actrice en tweevoudig Os car-winnares Jodie Foster eist 54,5 miljoen dollar (ruim 90 mil joen gulden) schadevergoeding van PolyGram wegens contract breuk. Volgens Foster heeft PolyGram, de muziek- en filmdochter van Philips, een mondelinge overeen komst voor de productie van de nieuwe film 'The Game' eenzijdig opgezegd. De 32-jarige, succesvolle actrice zou via haar eigen productie maatschappij Egg Production zo wel de productie voor haar reke ning nemen als een hoofdrol in de speelfilm, waarvan de opnames in augustus beginnen. Grootste ster in 'The Game' is topacteur Michael Douglas. Propaganda Films, een volledige dochter van PolyGram Filmed Entertainment, had met Foster een contract ter waarde van 100 miljoen dollar voor de productie van drie speelfilms. 'Nell', de suc cesvolle productie waarin Foster een in het wild opgegroeide, kin derlijke vrouw speelt die zich be dient van een eigen taal, was de eerste in die reeks. Ten aanzien van 'The Game' had den partijen reeds een mondelin ge overeenkomst bereikt, beweert Foster. PolyGram spreekt dat te gen en houdt het op verschillen van opvatting over de creatieve koers. Volgens geruchten zou Po lyGram Foster echter niet de juiste keuze vinden voor de haar toebedachte romantische rol in de nieuwe rolprent. Foster be ticht haar partner van contract breuk, fraude en misleiding. Vooruitlopend op de rechtszaak voeren de advocaten van Foster en PolyGram momenteel druk overleg om te komen tot een eventuele schikking. Volgens een woordvoerster van PolyGram In ternational ziet het er naar uit dat dit overleg nog wel een tijdje kan gaan duren. PolyGram Filmed Entertain ment, de filmdivisie van Poly Gram, bestaat inmiddels vier jaar maar zit nog steeds in de rode cij fers. Vorig jaar leverde de divisie een bijdrage van 1,2 miljard gul den aan de totale omzet van 8,8 miljard. Morgen publiceert de onderneming cijfers over de eer ste zes maanden van 1996. Amsterdam (anp) - De Europese Stichting Joris Ivens heeft een deel van het archief gekregen van Hans Ivens, de jongere broer van de filmer. De stukken bestaan voornamelijk uit persoonlijke correspondentie uit de jaren 1922 tot 1965. De Europese Stichting Joris Ivens werd in 1990 opgericht. Sinds twee jaar richt de stichting zich op het verzamelen en inven tariseren van al het materiaal van Joris Ivens (1898-1989). De ver zameling bestaat uit correspon dentie, aantekeningen, foto's, af fiches. De brieven tussen Joris en Hans gaan vooral over de zogenoemde paspoortaffaire. Ivens heeft altijd gezegd dat hij tussen 1948 en 1957 geen Nederlands paspoort had gekregen omdat zijn film In donesia Calling (1945) te kritisch zou zijn. In een vorig jaar ver schenen biografie rekende Hans Schoots daar mee af. De filmer heeft slechts eenmaal een half jaar zonder pas gezeten. Van onze filmredactie Homoseksualiteit, toen nog be schouwd als een gevaarlijke 'perversie', was tussen de jaren dertig en zeventig taboe in Hollywood-films. Toch slaag den Amerikaanse filmmakers en acteurs erin om homo's op verhulde wijze in hun films te verstoppen, zoals de compila tiefilm The Celluloid Closet op veelzeggende wijze laat zien. Homoseksuele kijkers konden de verborgen boodschap feil loos oppikken, voor een argelo ze hetero bleef hij meestal on zichtbaar. Rob Epstein en Jeffrey Fried man, twee filmmakers uit San Francisco, baseerden hun do cumentaire op het gelijknami ge boek van Vito Russo. Door middel van fragmenten uit 122 speelfilms en 24 interviews ge ven zij een historisch overzicht van de manier waarop in Hol lywood met homoseksualiteit is omgegaan. Ze doen dat op ont hullende, maar integere wijze, zonder zich alsnog boos te ma ken over de homo-discrimina tie door Hollywood. Naar tientallen oude Hol lywood-films kijk je voortaan beslist met andere ogen als je deze documentaire hebt gezien. Montgomery Clift en John Ire land die in de western Red Ri ver eikaars wapen bewonde ren, huishoudster Mrs. Danvers uit Rebecca die de lingerie van Mrs. De Winter streelt; Sal Mi- neo die in Rebel without a cau se (de film met James Dean) door een homo-vijandige bende wordt gemolesteerd; de verbor gen code wordt behendig ont maskerd door de twee regis seurs. Veelzeggend zijn ook de inter views met ondermeer Tony Curtis, Harvey Fierstein, Shir ley MacLaine, John Schlesin- ger, Quentin Crisp en Tom Hanks (over Philadelphia), die niet schromen om uit de Hol- lywood-school te klappen. Epstein en Friedman geven in The Celluloid Closet afwisse lend een schokkend en hila risch beeld van de manier waarop homo's in films zijn ge portretteerd; als verwijfde sis sies in de jaren twintig, als on gelukkige geperverteerden in de jaren vijftig en als tragische neuroten in de jaren zestig. Pas sinds Boys in the band (1970) en Cabaret (1972) verscheen de homoseksueel als een doorsnee mens, die openlijk voor zijn ge aardheid kon uitkomen. 'The Celluloid Closet' van Rob Epstein en Jeffrey Friedman draait in Chassé Cinema Breda. DONDERDAG 25 JULI 1996 In The Craft van Andrew fk, (Threesome) nemen vier pJfJ maal begaafde meisjesstudenten^ vennatuurlijk wraak op de die hen in de klas of gyi hebben uitgelachen of 3Ï(J, vier meisjes van de heksenkring len een heleboel occulte en spk tische hocus pocus uit, die somi{,' een glimlach wekt maar die als U rorverhaal slap is en niet spannenj' (Cinemactueel in Bergen opZoop' Tom Cruise speelt in de spionage... actiefilm Mission: Impossible Brian de Palma een lid vaneen», heim actieteam dat het slachJ dreigt te worden van een inj(l(, keld complot. Twee adembeneè,» de scènes zitten in deze tegenvallen de techno-thriller. (Grand in 8r»j Roxy 1 in Bergen op Zoom, City Roosendaal, Centraal 1 in Geertrui denberg, De Koning van Engelandj Hulst) De zwarte komiek Eddie Murphy, de onzinnige griezelkomedie Van pire in Brooklyn van horrors],,, list Wes Craven een vampier, dj Brooklyn een bruid komt a (Casino 4 in Breda) From dusk till dawn van Quent, Tarantino (scenario) en guez (regie) is een excentrieke» binatie van ironische misdaadfilm, wanstaltige horror. Twee berucht misdaadbroers belanden met eens. gijzelde predikant (Harvey Keitel] een erotisch vampierrestaurant. Koning van Engeland in Hulst) In de romantische komedie It tit# two nemen twee sprekend op elkas lijkende meisjes tijdens een zomer kamp eikaars plaats in en weten» hun alleenstaande ouders (SteveGut tenberg en Kirstie Alley) aan te koppelen. (Casino 2 in Brei Koning van Engeland in Hulst) In de filmklucht Down van David Ward moet zeeluitemi Kelsey Grammar met een oude duik boot en een krankzinnige beman ning de strijd aanbinden met eentij permoderne onderzeëer. (Centraal! in Geertruidenberg, De Koning van Engeland in Hulst) In de spetterende actiefilm The Bod van Michael Bay leiden Sean Conner en Nicholas Cage een anti-terra team dat moet voorkomen dat San Francisco wordt opgeblazen. (Casino 3 in Breda, Cinemactueel in op Zoom, City in Roosendaal, Dekt ning van Engeland in Hulst) De aandoenlijke kluns Goofy beleeft in de leuke Disney-film Goofy N» vie een avontuurlijke autovakantie met zijn tegensputterende zoon. sino 3 in Breda, Centraal 2 in Geit ruidenberg, Cinemactueel in op Zoom, City in Roosendaal, Oefe ning van Engeland in Hulst) Leslie Nielsen speelt in de klucht Spy Hard een blunderend geheim agent. (Cinésol 1 in Breda, Roxy 2 in Bergen op Zoom, Central! in Geertruidenberg, City in Roosend aal, De Koning van Engeland 9 Hulst) Richard Gere is in de rechtbank# Ier Primal Fear een succesvolle ad vocaat die de jonge verdachte van een moord op een aartsbisschop ver- dedigt. (Cinésol 1 in Breda) Demi Moore is jurylid in een rechts zaak tegen een maffiabaas in da langzaam voortkabbelende, ma aan het slot exploderende thrill The Juror van Brian Gibson. (Casino 4 in Breda) Toy Story, de leuke Walt Disney computer-animatiefilm met speel goedfiguren, blijft in Casino 4 in Bre da. Dunstons checks in, de vrolijk ot geklopte komedie rond een ondeu gende orang oetang, draait nog City in Roosendaal. Het kostelijke Australische di sprookje Babe, een buitengewf big blijft nog als matinee in Cinésol' in Breda. Blue in the face is het verre. ke, geïmproviseerde vervolg op* ke van Wayne Wang en Paul Au# Met Harvey Keitel als de sympatW' eigenaar van een sigarenzaak11 Brooklyn waar vogels van dn® pluimage binnen komen waaien o wat te kletsen of los te barste# zang, dans en muziek. (Chassé Q« ma Breda). Het filmzomerprogramma van ö><- sé Cinema Breda start vandaag La Reine Margot, de schokken mooie verfilming van de roman Alexandre Dumas door Patrice reau. Daarna: Tres Irmaosvan" sa Villaverde, het beklemmend,# vreemdende verhaal van een pas Portugees meisje dat het slad™ wordt van haar rauwe familie |0 dag ook in Cinemactueel Bergen Zoom); Prêt a porter, de vermak ke komedie van Robert Altman de Parijse modewereld, E.T., he doenlijke sf-sprookje van Spielberg, El Patrullero van j Cox over een pseudo-macho po, man die zich laat omkopen en ve den; When night is falling, gewone, lesbische geschiedenis een docente en een circusmeisje, y filmd door de Canadese Patrio Filmtheater Oosterhout (S'0lle!l 15) vertoont op 30 juli Fresay colate, de Cubaanse film <we homoseksueel getinte vriendscn het homovijandige Havanna NEDERLAND 1 06 59 Olympische Spelen (tot 09.00) ,500 Olympische Spelen 2048 Jounaal 2105 De tafel van Tineke, talkshow 2140 The Wright Verdiets, advocate: serie 22 30 Studio Atlanta 23 05 Olympische Spelen (tot 04.00) NEDERLAND 2 15.56 17.29 17.58 18.57 19.01 19.36 20.05 20.37 21.52 22.05 22.48 23.40 The Perfect Tribute, speelfilm Goud, zilver en brons (Olymp ca) 2Vandaag, actualiteiten 18.00 Journaal, 18.43 Sportjou naai en 18.51 Hoofdpunten het nieuws Hersenen in de war, Herser stichting Nederland Online, serie over multimedial ontwikkelingen (slot) Dierenmanieren Match 8i Win, spelletje Te land, ter zee en in de lucht spelletje: Gein op 't plein Vermist Triviant spelletje Hetty Wainthropp Investig; tes, detective-serie Journaal NEDERLAND 3 07.00 Journaal 07.05 Klokhuis 07.30 Journaal 07.34 Follies 08.00 Journaal 08.07 Widget 08.30 Journaal 08.33 Markant Nederland 09.00 Journaal 09.08 Kook-tv 09.30 Vrouwzijn 10.00 Spoor 7-tv 10.14 Steden van de nieuwe wereld 10.56 Interieurs 11.11 Asoshow 12.00 Journaal 12.07 Panda patrouille 13.00 Journaal 13.09 Spreekkamer 13.36 Oppassen!!!! 14.01 Ik weet het beter 14.27 De stoel 15.08 Schone schijn 15.37 Earth Tales 16.00 Journaal 16.05 Antilliaans verhaal, reportage 16.56 A Day that Shook the World documentaire BELGIË FRANS 1 07.30 Olympische Spelen, verslag 12.4 Nieuws. Aansl.: Olympische Spelen, ver 'Slag 15.55 La penséëet les hommes 16.2! Blamatoscope, kindermagazine 17.25 Au Achse, serie18.30 Regions soir 18.45 L( quotidien des sports 18.55 Maguy, serii 19.30 Nieuws 20.10 Hanover Street, En gelse oorlogsfilm uit 1978 van Pete Hyams met Harrison Ford, Lesley-Anne Down en Christopher Plummer 22.00 Tan gotango, reportage over een theaterpro ject voor verstandelijk gehandicapten 23.25 Laatste nieuws (tot 23.40) BELGIË FRANS 2 - l 07.00 Olympische Spelen 12.40 Nieuw 13.00 Olympisch nieuws 14.00 Olympi sche Spelen 18.00 Blamatoscope 19.00 Racing, autosportmagazine 19.30 Nieuw 20.00 Olympische Spelen 22.00 Nieuw 22.30 Pleins jeux sur Atlanta, Olympisct magazine (tot 24.00) DUITSLAND 1 06.00 Morgenmagazin, ontbijttelevisii 09.00 Tagesschau 09.03 Ferien-Fiebe met Mecki und seine Freunde, tekenfilm» serie; Das scharlachrote Blümchen sprookjesfilm; Theos Geburtstagsecke 11.00 Tagesschau 11.04 See Jane run Amerikaanse tv-film uit 1994 van Johr Patterson met Joanna Kerns, John Shea en Katy Boyer 12.35 llmschau 12.55 Presse schau 13.00 Tagesschau 13.05 Mittags magazin 13.45 Wirtschafts-Telegramn 14.00 Tagesschau 14.03 Olympia live me paardensport: military cross country indi vidueel; Schermen: halve finale floret da mes en heren; Beachvolleybal: voorron den dames en heren; Roeien: halve finale dames en heren; Wielrennen: halve finale individuele achtervolging heren, achtsti finale sprint (dames en heren), finale indi viduele achtervolging heren; Tennis: 2de ronde (dames en heren), 1e ronde dame heren dubbelspel; Zwemmen: series hockey: voorronde dames, Nederland Duitsland; Schieten: finale; Zeilen: 5de er 6de race 20.00 Tagesschau 20.15 Olym pia-Club met boksen, 2de ronde; Beach» volleybal (dames en heren); Schieten: fina 'e snelvuurpistool (heren); Judo: finale balflichtgewicht (dames en heren) er schermen, finale floret (dames) 22.30 Ta gesthemen 22.45 Olympia-Club me handbal (heren): Spanje-Duitsland; Tur ne": finale allround dames; Schermen, fi hale floret heren en boksen, 2de ronde 0,30 Tagesschau 00.35 Olympia live me voetbal (dames): Brazilië-Duitsland 'Wemmen: finales; Turnen: finale all found dames; Tafeltennis: heren enkel- er dubbelspel, dames dubbelspel; Boksen 'de ronde, volleybal (heren) en voetba (neren) (tot 05.30) DUITSLAND 2 non? Morgenmagazin, ontbijttelevisi v'-00 Olympia-Highlights 13.0 9asschau 13.05 Mittagsmagazin ,°nJ9lich Bayerisches Amtsgericht, l KW) Sherlock Holmes-cyclus: Holmes in Washington, sp Logo, jeugdjournaal 15.45 3.00 Ta 13.4! seri Sher speelfiln Heut Van onze filmredactie Samen met de overleden Bruce Lee is Jackie Chan de grootste kung fu-expert van het witte doek. Zijn carrière omspant in middels zo'n twintig jaar, maar hij is nog zo vief als wat, zoals de amusante actiefilm Rumble in the Bronx van Stanley Tong laat zien. De film werd opgenomen in de beruchte Newyorkse wijk 'waar altijd wel iets aan de hand is'. Met die woorden introduceert oom Bill de Bronx bij zijn neefje Keung (Jackie Chan), die op be zoek komt in New York. De oom staat op het punt te trouwen en doet zijn warenhuis van de hand. De buurt en het warenhuis wor den geterroriseerd door een rau we motorbende en Keung grijpt fors in, waardoor winkel en ben de half gesloopt worden. De mo torknapen willen Keung vervol gens maar niet met rust laten en het komt tot nog meer pittige confrontaties. Intussen is er een nieuwe club extra zware jongens op het to neel verschenen, die het voorzien hebben op gestolen diamanten, waarmee Keung onbedoeld te maken krijgt. Voordat de vecht- koning met zijn pakwerk klaar is, is praktisch de hele Bronx 'verbouwd'. Met Rumble in the Bronx pro beert Jackie Chan zowel zijn vele oosterse als Amerikaanse fans te plezieren en dat lukt hem prima. Het aardige van de film is dat de actiespecialisten uit Hong Kong altijd weer met andere en extre mere stunts voor de dag komen. De kung fu-scènes zijn formida bel gechoreografeerd, vaak origi neel gebruik makend van huis houdelijke artikelen. In de finale gaan werkelijk alle trossen los. Als toegift krijg je aan het slot bovendien ook nog opnamen te zien van ongelukken op de set waaruit blijkt dat ook de ambulancedienst een drukke tijd gehad heeft. 'Rumble in the Bronx' met Jackie Chan draait in Mignon in Breda, Cinemactueel in Bergen op Zoom. Door Marjan Mes Persuasion was de laatste van de zes romans van Jane Austen (1775-1817), de schrijfster die intensief uitwijdde over het wel en wee van huwbare, jon ge vrouwen uit de betere kringen. Meisjes en vrouwen die hun leven in le digheid moeten slijten en bovendien gebukt gaan onder geldzorgen. De mannenmaatschappij maakt de dienst uit en vaders wil is wet. Onlangs hebben de filmliefhebbers Austens werk nog leren kennen door de amusante, fraaie kostuumverfilming Sense and Sensibility. Anne Elliott uit Persuasion lijkt trouwens veel op Eli nor Dashwood uit die tragi-komedie. Ze is net zo intelligent, bescheiden en opofferend. De 27-jarige Anne (Aman da Root) dreigt echter een gefrus treerde oudevrijster te worden omdat ze onder druk van haar autoritaire va der (Corin Redgrave) het aanzoek van een sympathieke, maar ongefortuneer de marineofficier heeft moeten afwij zen. Huwelijk Acht jaar later kruist deze Wentworth (Ciaran Hinds) opnieuw het levenspad van Anne. Hij is inmiddels kapitein en heeft kapitaal vergaard tijdens de oor log tegen Frankrijk. Wentworth houdt nog steeds van Anne en ook zij blijkt nog steeds warme gevoelens voor haar marineman te koesteren, hoewel hij niet de enige is die naar haar hand dingt. Tot ontzetting van haar omge ving gaat ze alsnog op een nieuw hu welijksaanzoek in. Toch komt het de familie goed uit, om dat sir Walter Elliott, de baronet, op veel te grote voet heeft geleefd en zijn landgoed aan een admiraal moest ver huren en zelf met zijn familie een klei nere behuizing heeft betrokken. Het verhaal speelt zich af in 1814, in de periode tussen de verbanning van Na poleon naar Elba en diens ontsnap ping, wanneer er juist even vrede heerst tussen Engeland en Frankrijk en de Engelse marine thuis kan blijven. Er wordt veel gepraat, maar de dialo gen zijn niet bepaald enerverend. De film moet het vooral hebben van het Scène uit de Jane Austen-verfilming, 'Persuasion', met de twee zusjes Elliot en de verliefde marine-officier Wentworth Ciaran Hinds). foto rcv vroeg 19e eeuwse tijdsbeeld; de ongeë mancipeerde Britse standenmaat schappij, de zorgvuldige kostumering en de fraaie lokaties, zoals het klas- siek-mooie Bath en omgeving. Ook wordt er goed geacteerd door de hier vrijwel onbekende acteurs, onder wie Sophie Thompson, het minder beroem de zusje van Emma. Geproduceerd door de BBC-televisie en geregisseerd door de voormalige Shakespeare-regisseur Roger Michell mist de film in tegenstelling tot Sense and Sensibility humor en aansluiting bij het moderne gevoelsleven. Hierdoor worden de preutse 19e eeuwse zeden en gewoonten toch wat te weinig invoel baar voor een eigentijds publiek. 'Persuasion' van Roger Michell draait in Cinésol 2 in Breda. Door Jos Kessels Met Dumb and dumber bliezen de broertjes Farrelly de screw- ball-komedie nieuw leven in. Dit genre laat zich het best omschrij ven als onderbroekenlol met idi oten in de hoofdrol. Hun nieuwe film Kingpin be weegt zich in dezelfde richting, maar is aanzienlijk grappiger dan de voorganger omdat de platheid ditmaal zo sterk is uit vergroot dat het aanstekelijk wordt. Hoofdpersoon is Roy Munson (Woody Harrelson), ooit een be gaafd bowling-speler, maar door toedoen van zijn jaloerse concur rent Ernie (Bill Murray) rondlo pend met een kunstarm. Roy is aan lager wal geraakt en moet zijn lelijke huisbazin in bed ge rieven om de achterstallige huur schuld tijdelijk te doen vergeten. Hij probeert om een lid van de strenge Amish-sekte (Randy Quaid) te interesseren om mee te doen aan een grote bowlingwed strijd in Reno, waarmee veel te verdienen valt. Als blijkt dat de sekte dringend om geld verlegen zit, besluit de vrome ziel met Roy naar Nevada te reizen. Tijdens de turbulente tocht sluit de aan trekkelijke Claudia (Vanessa An gel) zich bij het tweetal aan, wat tot extra spanningen leidt. De humor van Kingpin varieert van uiterst bot tot beledigend lomp en gaat daarin zo royaal over de schreef, dat het inder daad weer leuk wordt. Zo wordt Woody Harrelson het voorstel gedaan of hij zijn brave partner een nachtje wil uitlenen voor een miljoen aan een homoseksueel. Kingpin zit trouwens vol verwij zingen naar eerdere films van de betrokken acteurs. De rolbezet ting is ook de voornaamste troef van de film. Woody Harrelson is op z'n best als hij banale types moet neer zetten, terwijl Randy Quaid van nature de domme onschuld over zich heeft. De grootste vondst is de keuze van de bizarre Bill Mur ray als de arrogante viespeuk Er nie. 'Kingpin' draait in Casino 1 in Breda, City 1 in Roosendaal, Roxy 2 in Bergen op Zoom, De Koning van Engeland in Hulst. Van onze filmredactie De laatste jaren wordt in New Age-kringen beweerd dat pra ten en spelen met dolfijnen een heilzame werking op de mens heeft. Zo nieuw is die gedachte eigenlijk ook weer niet, want in de jaren zestig werd er al volop met een dolfijn geconverseerd, namelijk met Flipper. Druk kwetterend ging de dolfijn in z'n achteruit over het water, in tussen iedereen die in de buurt kwam vrolijk oppeppend. De dolfijn is nu terug als bio scoopheid, in Flipper, met een andere held - de rauwe Austra lische acteur Paul Hogan - in een van hoofdrollen. In deze fa miliefilm van Alan Shapiro zijn de dolfijn en de mensen alleen wat meer van onze tijd. Het jon getje Sandy ziet het bijvoor beeld niet meer zitten sinds zijn ouders gescheiden zijn. Uit pro test draagt hij zwarte t-shirts en een donkere zonnebril. Door zijn moeder wordt Sandy gedwongen de zomervakantie door te brengen op Key West, in het gezelschap van zijn oom Porter (Paul Hogan), een excen triekeling met het hart op de juiste plaats. Als Sandy arriveert, redt hij per ongeluk een dolfijn, die uit dankbaarheid vriendjes met hem wordt. Flipper is echter niet zo geliefd bij de vissers, omdat die vinden dat dolfijnen de visvangst bemoeilijken. Flipper verloopt lange tijd ta melijk tam, totdat een zaken man olie op de golven gooit en het menens wordt. Tussendoor strooit Paul Hogan met zijn aardse wijsheden en mogen ech te en nagemaakte dolfijnen hun kunstjes vertonen. 'Flipper' is te zien in Cinésol 3 in Breda, Cinemactueel in Ber gen op Zoom, Heuvelpoort 3 in Tilburg, De Koning van Enge land in Hulst. -rt I <v ~'A%rr lf>rrnÏQr> Een jongen en zijn vriendje Flipper. foto uip

de Stem | 1996 | | pagina 20