ibiouschka Bevin in top-vijf Weissmann verrast sprinters in Chaam Van Veldhoven krijgt winst niet cadeau 'Ingrijpen voor er een conflict is' GRAMMA Sjaak Luteijn loopt concurrentie ver weg oetbald Ondanks wind en regen uitstekende opening Jumping Zeeuws-Vlaanderen Charleroi eist van NAC geld voor Graham Arnold DË STEM SPORT ZEELAND B4 Eenhoorn-Badgastentoernooi van Ludo et Emergo in Oostburg TANDEN WIELRENNEN. Anton Hanse moet Jumping op sportief gebied vlekkeloos laten verlopen SPORTNIEUWS KORT Zoon Caslavska veroordeeld Jordi Cruijff niet naar United Zabel kan kiezen uit zes ploegen Australiër Bacak rond met Vitesse Liverpool wil Tsjech Berger Baan Hilversum wordt gerenoveerd AG 25 JULI 1996 SOFTBAL China - NEDERLAND Japan - Australië Taiwan - Puerto Rico Canada - Verenigde TAFELTENNIS t6n wen: enkelspel: groep E: Hooman - Simion p F: Park - Keen 10n - groep N:Vriesekoop.Radhika r/Vriesekoop !/NegAsolfen/K10Ppenb^ nen: enkelspel: hf.^B:Heister-Mutam^ ster/KeenB: TENNIS V rouwen/mannen: de enkelspel wen/mannen: eerste ronde di.K pel (Schultz/Bollegraf; Ub* rhuis/Eltingh) TURNEN 5 Vrouwen: finale vidueel VOETBAL tweedi DONDERDAG 25 JULI 1996 Monzetennismedewerker (burg - Tim van Veldho- uit Philippine, favoriet op y B-schema van het ING enhoorn-Badgasten-tennis- moest tot het uiter- Waan in zijn openingspartij Len Martijn Evers van de poetinchemse tennis-school "veldhoven won de eerste set j" 2-5, maar moest zijn tegen- Lder in het tweede bedrijf een Wreak toestaan. Deze verlen ging sleepte Van Veldhoven met 6-4 in de wacht. In de kwartfina le moet Tim van Veldhoven het opnemen tegen zijn dubbelpart- ner Bart Gorthmanns. Deze laat ste won in zijn eerste optreden betrekkelijk eenvoudig van Sprenkeler. De tweede kwartfi nale gaat tussen Robin Morel en Michel Verberkmoes. Van Ronald Dekkers(DTS) won Morel in drie sets. Mario Leenhouwers plaatste zich voor de laatste acht via een zwaarbevochten drie-setter tegen Leslie van Kleef, eveneens van DTS. In die kwartfinale treft hij Patrick Marteijn die geen tegen stand van betekenis kreeg van DTS'er Sjoerd Weikamp. Bij de vrouwen-Cl kwalificeerden Nienke Beun en Sigrid Pillen zich voor de kwartfinales. UITSLAGEN VROUWEN ENKELSPEL B: eerste ronde: José de Wit-Christi- anne Vriends 6-4, 6-0; Manon Brou- wers-Ria Sterrenberg 6-1, 6-0. Cl: eerste ronde: Nienke Beun-Karin Wouters 4-6, 7-5, 7-5; Sigrid Pillen- Marloes Niesink 6-2, 6-0. C2: eerste ronde: Christa Kriigsman- Loes Beckers 6-3, 6-1; Sigrid Pillen- Edith Rompa 6-4, 6-3. MANNEN ENKELSPEL B: tweede ronde: Tim van Veldho- ven-Martijn Evers 7-5, 7-6; Robin Morel-Ronald Dekkers 2-6, 6-3, 6-2; Mario Leenhouwers-Leslie van Kleef 6-7, 7-5, 6-3; Patrick Marteijn- Sjoerd Weikamp 6-2, 6-1. Cl: eerste ronde: M. van Kleef-J. de Bruijne walk over Van Kleef; tweede ronde: Mark Sprenkeler-Anthony Trapman 6-4, 6-2; Donovan Black- man-Niek Stellenaar 4-6, 6-3, 6-3; Sjoerd Weikamp-Jean-Paul de Bak ker 7-5, 6-2. C2: eerste ronde: Sjoerd Weikamp- Dwight van Hulle 6-0, 6-2; tweede ronde: Luc Hennen-Ruben Verheul 4-6, 6-2, 6-3; Gert-Jan Louweret- Melvin van Kleef 6-1, 6-0; Beny Yse- baert-Joost van Remmen 3-6, 6-2, 6- 3; Robin de Vries-Tom de Clerck 7-5, 7-6. DUBBELSPEL B: eerste ronde: Van Kleef/Evers- Dekkers/Hendrikse 6-4, 6-4. 0 Vrouwen: groep E: China - Ver de Staten groep E: Denemarken - ZwetW 0 groep F: Noorwegen - Japan 0 groep F: Brazilië - Duitsland 0 Mannen: groep D: Brazilië eria 0 groep D: Japan - Hongarije 0 groep C: Ghana - Australië 0 groep C: Zuid-Korea - Italië VOLLEYBAL 0 Mannen: groep A: Bulgariie entinië J groep B: NEDERLAND - Italië 0 groep A: Verenigde Staten iba 0 groep B: Korea - Rusland 0 groep A: Polen - Brazilië 0 groep B: Tunesië - Joegoslavië WIELRENNEN BAAN 0 Vrouwen: ind. achtervolging alificatie int, achtste finales en herkansing - nen: ind. achtervolging, halve ales int, tweede ronde en herkansing ale ind. achtervolging ZEILEN 00 Mannen/vrouwen 470: eersteen eede race -uwenhoven/Kouwenhoven); n: vijfde en zesde e Star; mannen: zevende en acht- raee Finn iner); open: vijfde en zesde race ing (met d); open: vijfde en zesde race, Tor- 'o ylingen/Dercksen) ZWEMMEN 0 Series: nnen: 50 m vrije slag (Vd Hoogen- ~d); 200 m lag (Wouda/Vd Spoel); 1500 vrije slag uwen: 200 m rugslag; 4 x 200 m je slag afette (met Ned) 30 Finales 0n onze sportmedewerker Jüeuvwliet-Bad - Een uitstekende opening gisteren van negende editie van Jumping Zeeuws-Vlaanderen in jfaiwvliet-Bad, met een prima vijfde plaats van Zwin- miters-amazone Anouschka Bevin met Halla in de L- Ondanks dat de weergoden met in de morgenuren hun me iewerking weigerden (regen en lind waren vlak achter de zee- tering in ruime mate aanwezig) 0 er voor deze openingsdag aardig wat publiek op het terrein Paardensportcentrum Heuwvliet. Voor de combinaties en zeker voor de paarden waren de om- iigheden goed. Door de re genval was immers de onder grond in uitstekende conditie. Het enige probleem was wellicht Jat de hindernissen door de wind soms wat in beweging waren waarop sommige paarden rea- gebied van voetbal de tweed verwerken gekregen. Na de 3-2 loos in de strijd om olympisch 'n Engeland was het ook al ov door Mexico, kwam tegen G! 'en was Branca de doelpunter van Saba won Ghana. De bi m uit een zinderend diagom 'ed, waarop Pagiiuca kansk duel raakte de formatie van d ook nog een speler kwijt. Verde kon vertrekken, erugkeer' van Brazilië. Het lan el de wereld- als de olympisch de onverwachte - en overdie» en 3-1-zege op Hongarije, end naar de naam Ronaldim één van de sterren van het W. k Juninho, de spelverdeler val adar nog even op 1-1 was g< an. Sebok kreeg rood, nadat hi het doel had geblokkeerd. In d zeker van een plaats bij de laat x) en Babangida (Ajax) verslof De parcoursbouwers rekenden echter ook met dit euvel af door zandzakken het geheel wat keer stabiliteit te geven. 'Op deze openingsdag kwamen de landelijke ruiters in de klassen L |en M in actie. De Zeeuwen had- over concurrentie niet te Knap was het dan ook [van Anouschka Bevin van de Zwinruiters dat ze met Halla in [de klasse L in dit veld de vijfde kwam opeisen. Er zat tot bor de laatste hindernis zelfs «eer in want tot dan toe reed de ranbinatie foutloos. Op de laat ste hindernis ging het echter mis tien de amazone van haar paard komen de klassen L en SI opnieuw in actie in de beide Ègen. De eerste rubrieken star- om 10.00 uur. Interessant is aker ook de Kür op muziek in n Bosch. FC DEN BOSCH LTA DE VIGO 0-4 (0-2). ocholt. BOCHOLT (DU1) - P»V 2 (0-0). Doelpunten: Bouma 2. ouda. GSV (4e klasse) - CELTIC ch) 1-8 (0-3). Doelpunten onder deren: Van Hooydonk 2 rwolde. GO AHEAD EAGLES- 2-1 (0-0). Doelpunten head: Sikora, Clesjenco; M- rüzen (strafschop). „„„.p etinchem. DE GRAAFSCHAP OLLE 1-0 (1-0). doelpunt, rahim. cholt. BOCHOLT (DUI)-PSVO- Doelpunten: Bouma (2 X )- röv (Dui). WITTINGEN (Ober! - - VOLENDAM 1-4 (l-U- Doel- nnten Volendam: De Vnes - ugboer, Ronald Bond. urlch (Dui). AUBICH (Oberl.ga) - FC TWENTE 1-4 (0-1). UEFA Cup, eerste voorronde, tweede wedstrijd (tussen naai 1 de uitslagen van de eerste w strijden): Margveti Sestaph [Geo)-Sliema (Mal) 0-3 (3"A gul Tiraspol (Mol)-Dina Minsk (WRu) 1-1 (1-3). BiwnBJ) zovna (Aze)-Hutmk j^alfc óatja 2-2 (0-9), SK Tirana (Alb)-Cjoai Zagreb (Kro) 2-6 (0-4), Stleks' tovo (Mac)-IA Akranes (WS) (0-2), Kosice (Slw)-Teuta Dun* (Alb) 2-1 (4-1), Shirak (Arm)-Anorthosis (Cyp)2- 1nS Dinamo Minsk (WRu)-Bohemi^ (Ier) 0-0 (1-1), Lokomotive S (Bul)-Neftchi Baku (Aze) 6-u v - (Fin)-Piunik Ert (1-3), Floriana het omlijstingsprogramma dat om 15.30 uur staat geprogram meerd. UITSLAGEN Rubriek 1, klassiek parcours klasse L: 1. Lesley Mc Inally met Guignolet, 2. Veronique Lambrecht met Borin de Pinon, 3. Jack Neefs met Blom's Kornuit, 4. Jack Neefs met Blom's Jopper, 5. Cloe Ruys met Micky Mou se de Lauselle. Zeeuwen: 12. Irene Davidse met Heaven on Earth, 15. Simon den Ex- ter met Jeetje, 16. Margreet Walra ven met Harley, 18. Margreet Walra ven met Jendy, 25. Luc Comelissens met Hortensia, 26. Simon den Exter met Jendy, 29. Anouschka Bevin met Kopenhagen, 32. Piet Huige met Idee, 34. Lilian Kort met Junior, 35. Ad Schout met Ilanka. Rubriek 2, klassiek parcours klasse L: 1. Hendrik Denutte met Karouska, 2. Ellen van Turnhout met Bonjour, 3. Christina de Swert met Magie, 4. Veerie Behaegel-van Parijs met Haisy van de Bruinberghoeve, 5. An ouschka Bevin met Halla. Zeeuwen: 7. Peter Klaasse met Zemo W. Rubriek 3, klassiek parcours klasse M: 1. Harry Wolff met Phantasy Boy, 2. Monique Aarts met Junior, 3. Andre Frans met Mandys Diam, 4. Tom Sunt met Hivanca, 5. Johan Klein-Zieverink met Gwenda Silva. Zeeuwen: 27. Brigitte Bonnet met Edison, 28. Sancho Voerman met New Wave, 29. Luc Comelissens met Imposant Star, 30. Richard Kamer- mans met Veerdam's Illya, 34. Marc Merk met Goofy. Rubriek 4, klassiek parcours klasse M: 1. Sandra de Bmin met Cabap, 2. Jurgen Wondergem met Mondy, 3. Matthieu van Hoolant met Pricilla, 4. Jack Neefs met Blom's Junior, 5. Gunther van Lent met Miss Gold. Zeeuwen: 11Piet Huige met Iliadie- ne P, 26. Rob ter Borg met Moer- land's Jamaica, 28. Margreet Walra ven met Holiday S, 34. Mare Brood man met Gobert, 35. Simon den Ex- ter met Isteba, 36. Stef Nelisse met Evita van Oosthinder. Carola Rodrigo (Hulst) 7.13. MANNEN 3,9 km: 1. Peter Jansen (Sluiskil) 13.08, 2. Johan van Leeuwe (Sluis) 13.25, 3. Willam Faes (Biervliet) 13.52, 4. Robbert Vroon (Breskens) 14.20, 5. Sebastiaan Vonck (Hulst) 14.22. 7.8 km: 1. Luc de Jaeger (Bel) 28.49, 2. Arjan den Hartogh (Sluiskil) 29.25, 3. Jos de Koek (Kloosterzande) 29.35, 4. Jan de Jonge (Temeuzen) 29.54, 5. Denis Gerritsen (Hulst) 30.00. 11,7 km: 1. Sjaak Luteijn (Oostburg) 41.34, 2. Alfred Blum (Dui) 43.21, 3. Hans Jansen (Marel-Kessel) 43.41, 4. Eric van Nevel (Bel) 45.00, 5. Chris Ver- hage (Zaamslag) 45.45, 6. Matti Buysse (Bel) 45.47, 7. Ronny de Martelaere (U- zendijke) 46.21, 8. Hans Comelis (Groe- de) 46.33, 9. Noël Verbrugge (Bel) 46.47, 10. John Mansvelders (Deume) 46.59. VROUWEN 3.9 km: 1. Sandra de Block (Hulst) 15.17, 2. Rachida Moerman 15.54, 3. Astrid Steyaert (beiden Oostburg) 18.46. 7,8 km: 1. Marian van Velzen (Breda) 31.49, 2. Anni Sommer (Dui) 39.27. 11,7 km: 1. Rianne Griffioen (Groede) 1.01.26. Bul -Nettchi BaKU ~;evan HJK Helsinki (Fin)-Piunik Ereva (Arm) 5-2 n.v. (1-3). Flonana letta (Mal)-Beitar Jeruzalem 1-5 (1-3), Vojvodma Novi 0) (Joe)-Portadown (NIe) 4 i Slovan Bratislava (Slw)- trick's (Ier) 1-0 (4-3),.Leg schau (Pol)-Jeunesse d hscn i 3-0 (4-2), Partizan Belgrado Öo* Maccabi Haifa (Isr) 3-1 1'\gst) tmannaeyjar (IJs)-Lantang 0-0 (1-2), Apoel Nicosia (W 36 (Fae) 4-2 (5-1) vno„o«i'- Geplaatst voor tweede voor Sliema Wanderers, Di tja Minsk, Hutnik Kra{t°"i' Anor- Zagreb, IA Akranes, K°s,^'onll)ti- thosis, Dinamo Minsk, L -tar ve Sofia, HJK Helsinki, Jeruzalem, Vojvodma N ^af. Slovan Bratislava, Leg ta. schau, Partizan Belgrado,^ na, Apoel Nicosia. Uitslag** Noordwijk aan Zee. De der 1. Voskamp (Zetten), z'TjeeSwij^ Poel (Capelle), 3. Van (Baexem). fan onze atletiekmedewerker Kieuwvliet - Tijdens de eerste Zomerloop van AV de Wielingen, rorige week in Retranchement, moest Sjaak Luteijn zich nog met een vierde plaats tevreden stellen. Tijdens de loop in Seuwvliet-Dorp was de Oostburger echter oppermachtig. Ook voor de start van de tweede kop uit dit circuit zag de Luteijn liet niet echt zitten. „Opnieuw wat geblesseerd. Nu is het de aanhech- van de pees net boven mijn Ik heb van de week amper ptraind, bang als ik was hier van- '""1 niet te kunnen starten. We wel wat het vandaag wordt, ïaar ik vrees dat er opnieuw niet jmeer in zit dan een ereplaats «t bleek loos alarm, want hij liep begin tot eind aan de leiding. bij de eerste van de drie door tasten in de Nieuwvlietse dorpsstraat, waar traditiege- touw veel publiek was, liep hij Wvoor de rest uit. Sst verschil met het duo Alfred "ton (Duitsland) en Hans Jansen Maren-Kessel was toen al tatig seconden. Een kloof die in verdere verloop alleen nog maar werd uitgebouwd en zo won tak Luteijn, die ook vorig jaar P circuit beheerste, zijn eerste Htaerloop. Het parcoursrecord sinds 1993 op naam staat van Wace van Nevel met 39 minuten 1,123 seconden kwam overigens Fait in gevaar, In de strijd om de weede plaats wist Blum zich in de jptfase te ontdoen van Jansen, tenne Griffioen was de enige Tl»w die op de 11,7 kilometer de start kwam. Luc de Jaeger "heerste het gebeuren op de tus- 'afstand (7,8 kilometer). Hij 'd Arjan den Hartogh ruim een w minuut voor, terwijl Marian ïn "ehen evenals in Retranche- ffit ook hier de snelste vrouw *-as. De kortste afstand (3,9 kilo- der) gaf een leuk duel te zien ssen Peter Jansen en Johan van st„eUW?' Het was Jansen, de laat- weken in een voortreffelijke nn verkerend, die de winst pak- dulsterse Sandra de Block was snelste vrouw op deze afstand. UITSLAGEN «•meter ,eugd LvJeroen Mets (Bel) 3.22, 2. Hoek ?oUander 3-31, 3- Joran de Meisiei. "l™ 0°s'burg) 3.32. KI» Jessica Moerman 3.24,2. San- 3.30 i Tercouteren (beiden Oostburg) «SggH Velzen (Breda) 3.41. tfe nDiïkvan Velzen (Breda) 6.23, btS Yer8age (Zaamslag) 6.42, 3. •kkiev 1 A,iPos^burS) 6.50 sr!,-Anke van Velzen (Breda) 6.30, de Block (Oostburg) 6.33, 3. Anton Hanse, al jarenlang 'vaste klant' op Jumping Zeeuws-Vlaanderen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze sportmedewerker Nieuwvliet-Bad - Waar gesport wordt, zijn er reglementen. Dus uiteraard ook op Jumping Zeeuws Vlaanderen, giste ren in Nieuwvliet-Bad aan de negende editie begonnen. Anton Hanse is de man die de controle over die reglementen tijdens het vijfdaagse con cours moet uitvoeren. Geboren en getogen tussen de paarden, tien jaar voorzitter van de Provinciale Bond van Landelijke Rijver- enigingen en Ponyclubs en tevens dezelfde periode een van de leden van het negenkop pige landelijke federatiebestuur. Hij miste tot nu toe geen enkele editie van Jumping Zeeuws Vlaanderen. Was er dus al bij aan de 'Steenhoven' bij Henk van Hanegem. Toen werd Jumping Zeeuws Vlaanderen, wat uit geroeid is tot het grootste open lucht paar densportevenement van Zuid-West-Neder- land, nog in pocketuitgave gehouden. „Ik kan me dat nog uitstekend herinneren. Zeker hoe daar naast de paarden de vis rij kelijk aanwezig was," aldus Hanse. De 55- jarige agrariër uit het Schouwse Kerkwerve was zelf ooit ook een verdienstelijk spring ruiter. Een kwart eeuw lang, tussen '55 en '80, was hij op de landelijke concoursen aanwezig. Met zijn toppaard Jordan pakte hij meerdere keren de Zeeuwse titel en sprong ook nationaal een leuke palmares bij elkaar. „In die tijd waren er maximaal in Zeeland slechts een stuk of vier wedstrijden. Dat betekende dat je buiten de provincie moest. Het gehele land heb ik doorgejak kerd." Iets wat trouwens nog in omvang is toegeno men sinds hij bestuurlijk actief is geworden. „Per jaar zit ik zo'n 35.000 kilometer in de auto voor de paardensport. Ik heb dat wel eens omgerekend in tijd. Stel dat je gemid deld 100 kilometer per uur rijdt; dan komt dat neer op negen weken en dat alleen maar in de auto. Problemen heb ik daar niet mee. Bij mij is de volgorde paarden, werk, vrouw. Mijn vrouw weet dat, ik heb haar trouwens tijdens het paardrijden leren kennen. On danks die misschien voor buitenstaanders wat rare volgorde in mijn levensstijl gaat het met alle drie nog goed." Hanse begon als bestuurder bij zijn club de Schouwse Ruiters. Volgde vervolgens in 1985 Jan Munters op als voorzitter bij de Zeeuwse Bond en kwam automatisch (de negen voorzitters van de regionale bonden vormen het hoofdbestuur) ook in het federa tiebestuur waar hij nu de portefeuille on roerende en roerende goederen beheert. Hij heeft de enorme ontwikkeling van de paar densport dus van nabij mee kunnen maken. „Er is inderdaad wel wat veranderd. Waren er in mijn jaren slechts enkele concoursen in Zeeland, nu heb je er alleen in Zeeuws- Vlaanderen al twee in een weekend. Dit is ondertussen trouwens het probleem aan het worden waar we ons met zijn allen vlug over moeten buigen. Te veel wedstrijden doet een aanslag op de kwaliteit. Mijn visie is dat wedstrijden met minder dan honderd starts geen wedstrijd zouden mogen zijn. De kwa liteit van onze concoursen en ruiters gaat naar beneden. Hoe we dat tij kunnen keren? Alleen maar door medewerking van de le denraad. Wij als bestuur zijn de mensen die het beleid uit moeten zetten. De ledenraad is vervolgens de beleidsbeslisser. Zij bepalen wat er staat te gebeuren. Wij als bestuur moeten daarna het vastgestelde beleid uit voeren. Dus ik denk dat in deze de bal in het kamp van de ledenraad ligt." Wat betreft Jumping Zeeuws-Vlaanderen kan hij uiteraard wel een oordeel uitspre ken. „Dit is een concours dat zich in ruime mate kan meten met andere grote concour sen ten lande. Dat is ook bekend op het fe deratiekantoor in Ermelo ondanks dat ik het hen niet verteld heb. Zowel organisato risch en sportief staat het nationaal hoog aangeschreven. Mijn taak is om de zaak op sportief gebied vlekkeloos te laten verlopen. Proberen in te grijpen voor er een conflict is. Is er een conflict, dat heb ik hier trouwens nog nooit meegemaakt, dan heb je het als fe deratie-afgevaardigde niet goed gedaan. Ik ben hier gekomen om de beste te laten win nen, diegene te sparen met wie het wat min der is gegaan en samen met de organisato ren de wedstrijd op te bouwen, niet af te breken." Die Hanse is als voorzitter van de Zeeuwse Bond en lid van het landelijke hoofdbestuur trouwens bezig aan zijn laatste maanden. „Klopt, begin '97 verlaat ik de bestuurlijke ploeg bij de Zeeuwse Bond, eind '97 ver dwijn ik achter de bestuurstafel van de na tionale federatie. Volgens de reglementen. Drie keer drie jaar is maximaal. Dat heb ik er dan ruimschoots op zitten. Bang dat ik in een zwart gat duik, ben ik niet. Er is zat werk te doen in de diverse commissies waar geen tijdslimiet aan verbonden is. Zo blijf ik nog wel een poosje voorzitter van de regle mentencommissie en ook als vertegenwoor diger van de federatie op de concoursen ac tief. Een leven zonder de paardensport zou ik me niet kunnen voorstellen. Ik zag die dieren al toen ik mijn ogen open deed, en zal ze blijven zien zo lang mijn netvlies actief blijft." Door Ad Pertijs Chaam - Het Duitse wielrennen leek vorig maand op sterven na dood. Tele kom kondigde een drastische verla ging van zijn sponsorbijdrage aan en het was al bijna twintig jaar geleden dat de Oosterburen met Didi Thureau een wereldtopper in huis hadden. Maar toen, vlak na de start van de Tour, had in Duitsland ook nog niemand van Jan Ullrich gehoord en konden zelfs de kenners niet bevroeden dat Telekom met Zabel, Ul lrich en Riis de complete Tour naar zijn hand zou zetten. Het Duitse telecommunu- eatiebedrijf wist niet hoe snel hij de in krimping weer ongedaan moest maken om voornoemde toppers binnenboord te hou den. In het spoor van Telekom deinen ook dë kleintje van Die Nümberger mee op de gol ven van het succes van het Duitse wielren nen. In de Acht van Chaam verraste de on bekende Mike Weissmann de sprinters Jo han Capiot en Jeroen Blijlevens. De 26-ja- rige Duitser demarreerde op 400 meter van de finish van de rechterzijde van de weg naar de linkerkant. Met de wind pal tegen zagen de sprinters geen kans meer om het gat te dichten. Blijlevens had weliswaar twee TVM-ploegmaats (Knaven en De Jongh) bij zich in de kopgroep van twaalf man, maar die twee hadden al zoveel werk verricht dat ze op het moment van de aan val van Weissmann in geen velden of we gen meer te bekennen waren. Bij 'Die Nümberger', een ploegje van ne gen neo-profs dat gesponsord wordt door het gemeentebestuur van Neurenberg, kon men zijn geluk niet op. ,,'Weissie', je hebt Blijlevens verslagen," sprak zijn ploegge noot Roland Döring vol ongeloof. Ook de ploegleiding was door het dolle heen. „Ik zei je toch dat je een schoon petje klaar moest houden voor de huldiging," liet ploegleider Peter Rohracker de verzorger jachend wetend. Weissmann zelf kon het maar amper bevat ten. „Ik zat er ver door heen," verzekerde Weissmann, die 40 UCI-punten verdiende voor zijn ploeg. „Die uitval in de laatste honderden meters was meer een wan hoopsdaad, want in een normale sprint had ik geen enkele kans gemaakt." Het was de tweede zege voor de neo-prof dit seizoen. Eerder pakte hij een etappe in de Niedersachsen Rundfahrt. Drie jaar ge leden won hij als amateur het algemeen klassement van de Commonwealth Bank Classic. J „Uiteraard inspireren de successen van Ul lrich en Zabel ook mij," bekende Weiss mann. „Ik verwacht dat met name Ullrich het Duitse wielrennen een enorme impuls gaat geven," vulde Rohracker hem aan. „Wanneer er meer aandacht komt voor on ze sport in de media, zal het voor ons ook gemakkelijker worden om nieuwe sponsors te vinden. En met dat extra geld zullen we ook meer wedstrijden in Nederland kun nen rijden." Of de organisators daar zo blij mee zullen zijn, is echter maar de vraag. Het Nederlandse publiek wil in de weken na de Tour immers renners van naam zien winnen. En 'Weissie' is na Hincapie (de man die vorig jaar won) met voorsprong de onbekendste winnaar van de aloude Acht van Chaam. 'Wie heeft er nu eigenlijk ge wonnen' zag je menige Chamenaar denken toen men een in het blauw gestoken renner ais eerste over de streep zag komen. Weissmann is echter wel een eerlijke win naar en dat laatste streeft de 'Acht' na drukkelijk na. De mannen van Chaam wil len geen geregisseerde showrit, maar echte koers. En die kregen ze gisteren voorge schoteld. In tegenstelling tot de eerste twee jaren bleek het profpeloton (groot in getal, maar met weinig echte toppers) wel zin te hebben in een harde koers. Een groep van elf (Jonker, De Jongh, De Leeuw, Werner, Weissmann, Mulders, Heynderickx, Cordes en de amateurs Den Ouden, Duijn en Peet- ers) en eentje van negen (Talen, Koerts, Luppes, Knaven, Blijlevens, Capiot, D'Hollander, Feys en de amateurs Stam en Biesmeijer) en het duo Van den Akker/De Koning (amateur) smolten samen tot een kopgroep van 23 renners. TVM en Foreldo rado hadden ieder drie man vooraan. Rabo was alleen vertegenwoordigd door Luppes en had daardoor de slag behoorlijk gemist. Sumperk - De zoon van Vera Caslavska, zevenvoudig olympisch kampioene turnen, is gisteren door een rechtbank in het Tsjechi sche Sumperk veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar. Martin Odlozil werd schuldig bevonden in augustus 1993 betrok ken te zijn geweest bij een vechtpartij, waarbij zijn vader, oud-at" leet Josef Odlozil, van wie Caslavska in het begin van de jaren tachtig scheidde, om het leven kwam. Barcelona - De overgang van Jordi Cruijff van Barcelona naar Manchester United is op het laatste moment afgeketst. Volgens een woordvoerder van de Spaanse club werd de transfer van de aanvaller afgeblazen, omdat Cruijff zelf alleen op huurbasis naar Engeland wilde vertrekken. De Catalanen wilden echter per se een transfersom van ruim drie miljoen gulden ontvangen voor de Nederlander, die nog tot 1997 in Spanje onder contract stond. Eerder liet Jordi Cruyff weten dat hij hoopte op een overgang. „De houding van Barcelona heeft me de afgelopen tijd pijn gedaan." Nadat bekend was geworden dat de onderhandelingen met Man chester op niets waren uitgelopen, meldde Jordi Cruyff dat hij vandaag aanwezig zal zijn bij de presentatie van Barcelona voor het nieuwe seizoen. Breda - De Duitse sprinter Erik Zabel is door zes wielerploegen benaderd. Behalve Jan Raas, die Zabel een meerjarige overeen komst heeft aangeboden, hebben ook de Italiaanse ploegen Roslotto en Mercatone-Uno (de sponsor van Marco Pantani) en de nieuwe Franse ploegen van Cyrille Guimard en Mare Madiot de winnaar van het puntenklassement in de Tour een aanbod ge daan. Roslotto wil ook Viatcheslav Ekimov inlijven. Erik Zabel neemt pas na de Olympische Spelen in Atlanta een be slissing over zijn toekomst. Dan zal hij met ploegleider Walter Godefroot, die hem absoluut wil houden, de aanbiedingen naast elkaar leggen. Telekom, de Duitse sponsor, kan Zabel slechts een verbintenis voor één seizoen bieden. „We willen Zabel graag hou den," verklaarde gisteren een woordvoerder van de communica tiereus. „Maar we gaan geen gekke dingen doen." De Oostenrijkse klimmer Peter Luttenberger, vijfde in de eind stand van de Tour, heeft van manager Davide Boifava een ver nieuwde aanbieding gekregen om volgend seizoen aan de zijde van Marco Pantani te blijven fietsen. Ook Raas en Madiot zijn in de 23-jarige coureur geïnteresseerd. De Spaanse topploegen Banesto en ONCE maken verwoed jacht op de Portugees Candido Barbosa (19), die enkele weken geleden op het eiland Man de Europese titel veroverde in de categorie voor beloften. De voorkeur van de renner gaat uit naar Banesto. Arnhem - Vitesse heeft de 23-jarige Josip Bacak aangetrokken. De Arnhemse eredivisionist kwam tot een akkoord met de Au stralische middenvelder. Met diens club, Melbourne Knights, moet nog worden onderhandeld over de transfersom. Daarnaast moet nog een werkvergunning worden verkregen. Het managementteam van Vitesse werd woensdag eveneens uit gebreid. De 35-jarige Daniëlle Smits van Waesberghe gaat aan de slag ais commercieel directeur. Eerder werd Leo Beenhakker aan getrokken als technisch directeur. Rein Papenburg is in Arnhem directeur algemene zaken. Het managementtrio staat onder dage lijkse leiding van voorzitter Karei Aalbers. De KNVB heeft de mogelijkheid van een groter aantal reserve spelers nog niet in de reglementen voor de nieuwe voetbalcompe titie opgenomen. Als uitvloeisel van de uitbreiding van het aantal wisselspelers van twee naar drie vorig jaar besloot de wereldvoetbalunie FIFA on langs dat het aantal wisselspelers van vijf tot zeven kan worden verhoogd. De verruiming geldt nog niet voor WK-kwalificatie- wedstrijden die onder auspiciën van de FIFA plaats hebben. Een woordvoerder van de KNVB kon gisteren nog niet zeggen of en wanneer de KNVB meer plaats inruimt voor reservespelers. De Duitse voetbalbond besloot inmiddels dat Duitse clubs in de nieu we competitie uit zeven wisselspelers kunnen kiezen. In de nieu we situatie wordt de selectie van de Duitse clubs vergroot van zestien naar achttien spelers. Het aantal mogelijke invallers per wedstrijd blijft echter drie. Dortmund - Liverpool spant zich in de Tsjechische voetballer Pa- trik Berger van Borussia Dortmund over te nemen. De 22-jarige middenvelder kwam al tot een akkoord met de Engelse club. Berger speelde in juni de EK-finale tegen Duitsland. Voor de mid denvelder betekende dat een mooi slot aan een moeizaam seizoen. Hij had zich in zijn eerste seizoen bij Dortmund niet in de basis weten te spelen. Dortmund nam Berger voor het vorig seizoen voor bijna twee mil joen gulden van Slavia Praag over. De Duitse kampioen vraagt nu 8,25 miljoen gulden voor hem. Liverpool lijkt vooralsnog niet méér dan 7 miljoen te willen uitgeven. Het Duitse voetbalelftal krijgt voor het veroveren van de titel bij het Europees kampioenschap in Engeland (2-1-winst op Tsje chië in de finale) de zilveren lauwerkrans uitgereikt. Bondspresi dent Herzog zal deze hoogste onderscheiding voor een sportieve prestatie op 1 september in Berlijn overhandigen aan het team van coach Berti Vogts. Een tegenaanval van de mannen van Jan Raas haalde niets uit. Vooraan dunde de kopgroep steeds verder uit. Blijlevens, Capiot, Talen en D'Hollan der vielen aan en dat kwartet was de basis van de uiteindelijk beslissende slag van twaalf. De Koning en Den Ouden waren de enige amateurs bij dit 'dozijn van Chaam'. Knaven en De Jongh reden zich in de laat ste kilometers leeg om de groep bij elkaar te houden. Ze waren er daardoor niet meer bij toen Weissmann aanviel. Blijlevens moest het gat daardoor zelf dichtrijden. Met de wind pal op kop lukte dat net niet. Elite (profs en amateurs): 1. Mike Weissmann (D, Nümberger) 145 in in 3.25.30, 2. Johan Ca piot (B, Collstrop), 3. Jeroen Blijlevens (Ned, TVM), 4. Louis de Koning (Ned, Giant), 5. Wim Feys (B, Vlaanderen 2002), 6. John Talen (Ned, Foreldorado), 7. Godert de Leeuw (Ned, Fo- reld.), 8. Marcel Luppes (Ned, Rabo), 9. Maikel den Ouden (Ned, DJR), 10. Jans Koerts (Ned, Palmans), 11. Steven de Jongh (Ned, TVM), 12. Servais Knaven (Ned, TVM), 13. Christ Heyn- dericks (B, Palmans), 14. Glenn d'Hollander (B, VI.2002), 15. Johan Verstrepen (B, VI.2002), 16. Eddy Bouwmans (Ned, Foreld.), 17. Rik Reine- rink (Ned, Giant), 18. Casper van der Meer (Ned, Palmans), 19. Hans Pijpers (Ned, DJR), 20. Koos Moerenhout (Ned, Rabo), 21. Miguel van Kessel (Ned, Dextro), 22. Maurice Barendse (Ned, Van Vliet), 23. John van den Akker (Ned, Foreld.), 24. Danny Stam (Ned, AGU), 25. Wil jan van Riel (Dextro), 26. Marco Luijten (Ned, Giant), 27. Roland Döring (D, Nümberger), 28. Jimme Biesmeijer (Ned, Europolis), 29. Paul van Dongeren (Ned, Van Vliet), 30. Jurgen van Pelt (Ned, DJR). Van onze verslaggever Door Peter de Jong Breda - De Belgische club Charleroi wil een transfervergoeding van NAC voor de komst van Graham Arnold naar Breda. oplossing brengt. „Wat er precies gaat gebeuren, weet ik niet. Dat moeten de advocaten maar uit zoeken. Ik maak me wel zorgen over het feit dat de claim van Charleroi mogelijk kan leiden tot een verbod om te spelen. Ik wil gewoon spelen voor NAC en an ders niets. Als dat niet kan, ga ik terug naar Australië. Dat is geen dreigement, maar zo liggen de za ken voor mij," zegt de spits. NAC-preses Peek zegt niet te we ten of de claim eventueel kan lei den tot een verbod voor Arnold om uit te komen voor de Bredase eredivisieclub. Bij de WCS was gisteren niemand bereikbaar voor een toelichting op de zaak. Hilversum (anp) - De drafbaan in Hilversum wordt eind augustus ingrijpend gerenoveerd. De der tig jaar oude sintelbaan wordt verwijderd en vervangen door een zandpiste. De aanpassing kost enkele tonnen. De nieuwe baan moet in september klaar zijn, De verbouwing, betaald door de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport, komt onverwacht. De grond in Hilversum bleek gewild bij projectontwikkelaars, die naar verluidt ongeveer twintig miljoen gulden boden. Het be stuur van de drafbaan weigerde echter uit te zien naar een nieuwe lokatie. NAC huurde de spits anderhalf jaar van Charleroi. De Belgische club bood Arnold daarna een nieuw contract aan. De Austra liër legde dat naast zich neer, om dat hij in Breda wilde blijven. De Belgen denken nu aanspraak te kunnen maken op een transfer vergoeding. Charleroi-manager en mede-ei genaar Gaston Colson beroept zich op het arrest van het Euro pese Hof in de zaak van de Bel gische voetballer Jean-Marc Bos man dat transfersommen voor voetballers van binnen de Euro pese Unie verbiedt. „Arnold is geen ingezetene van de Europese Unie en daarom kan hij niet pro fiteren van de voordelen van het arrest-Bosman. Volgens de gel dende UEFA-regels eisen we daarom geld op basis van het sa laris en de ouderdom van Ar nold," zegt Colson. Over de hoog te van het bedrag dat Charleroi eist, wil Colson niets kwijt. NAC- voorzitter John Peek wil daar over ook niet uitweiden. NAC en Arnold hebben de advo caten van de Vereni'ging Van Contractspelers ingeschakeld. „Arnold heeft hier een contract getekend. Nu schijnt er een on duidelijke clausule te zijn over een optiemogelijkheid en daarom zou Charleroi geld willen zien. Nou ja, ik schrik zo langzamer hand nergens meer van," aldus Peek. Graham Arnold vertrouwt erop dat NAC de kwestie tot een goede

de Stem | 1996 | | pagina 11