video .tuur 'al ICE Betere opleiding voor brandweer' ■EES BUURT FINALE OPRUIMING NU of NOOIT! 75% korting VAKANTIEVOORDEEL: GRATIS FILM ROB de vries UIT DE I:1UH:H last® Ondernemers willen doorgaan met project Sluis Help Service Mogelijk toch bank in Dikke van Dale Ouderen genieten van folklore DER DEKKER DER DEKKER tien Drukke rommelmarkt volvo 440 OOSTBURG Cottage dealer porthuis J. de Coci NIEUW BINNEN tuinornamenten lelijke Jeugdvoetbalkamp KNVB listrict Zuid I is vanaf |dit jaar op zeven locaties Meer betaald parkeren in Terneuzen Er kan slechts één c/e goedkoopste zijn. bij inlevering van een vol fotorolletje DESTEM l<- ZEELAND C3 Jerneuzense commandant naar aanleiding van landelijk onderzoek: Jongeren krijgen lesje in netheid Ikea wil ook in Gent vestiging CAPPËNDIJK TERNEUZEN SCHOENEN MODE SPORT.I SPECIAALZAAK IN NIEUW/ANTIEK GELOOGD GRENEN Brouwerijstraat 32 - Oostbura 0117-455221 Merksportschoenen voor elke sport en sportkleding WOENSDAG 24 JULI 1996 vM fs Jj "t/tsr 6 vjn 25/07 t/m 29/07 1996 j de voorraad strekt uten voorbehouden. maal één per klant afwezigheid. Deze bon ten Toev.: PALMAS, MALLORCA), KEMPEN) L onze verslaggever EL - Als het aan de onder- I (inffs van Sluis ligt, wordt lLproject Sluis Help Service ïjj na de zomermaanden prtgezet. ïan Daele vertelde gisteren wiens de ondernemers en de Ky dat de reacties tot nu toe zeer positief zijn. „Het zou dus een zeer goede zaak zijn het pro ject ook na de zomer door te laten gaan," zeiVan Daele. „De besluitvorming hierover moet overigens nog worden geno men." Momenteel wordt door de werk groep een verslag gemaakt met een financiële onderbouwing. Dit verslag wordt naar de gemeente gestuurd met het verzoek subsi die te verlenen voor voortzetting van het project. Het gaat dan om de drukke zondagmiddagen. Sluis trekt het hele jaar op de zondag veel kooptoeristen en dagjesmensen. „De ondernemers zijn bereid voor een deel bij te dragen. Het restant moet van de gemeente ko men. Wij hebben begrepen ook die bereid is tot een financiële bijdrage." De vijf medewerkers van Sluis Help Service zijn vanaf begin de ze maand actief. In opvallende kleding en 'gewapend' met mountainbike en portofoon zijn ze een vraagbaak voor toeristen en een oplettend oog voor fout- parkeerders en zakkenrollers. Het accent ligt op het vlak van promotie en klantvriendelijk heid. Het doel is een tevreden toerist die graag naar Sluis te rugkomt. „De reacties van zowel toeristen als ondernemers, WV en ge meente zijn zeer positief," aldus Van Daele. „Ook de medewerkers zijn zeer te spreken over hun taak. Aan de hand van de weke lijkse rapporten sturen we het project bij om het nog beter te maken. Want er zijn geen erva ringen elders met een soortgelijk project. Het is een continu leer proces. We zijn in ieder geval blij dat het project nu al goed draait. Voor ons alle reden Sluis Help Service ook na de zomermaanden voort te zetten. We bekijken nu wat voortzetting van het project in totaal gaat kosten." •jjn onze verslaggever irneuzen - Het Terneuzense brandweerkorps schiet in de lenstverlening niets te kort, maar zou wat meer aandacht kun- «1 schenken aan preventie en opleiding. Dit zegt commandant 'Bruggeman, naar aanleiding van een landelijk onderzoek Ljrbij het functioneren van de brandweer in de 29 regio's on- der de loep is genomen. jij hebben onszelf een spiegel [ingehouden om te kijken in hoeverre wij voldoen aan de lan- jtÜjke regels," geeft Bruggeman L „Met name in de vorming ,"an preventie- en opleidings- litnen schieten wij te kort. Dit luit denk ik door het karakter L de brandweer. Wij zijn doe- ttrs, geen plannenmakers. Bij de tfflidweer gebeurt veel uit het losse handje. Het is absoluut niet t wanneer je maar een plan I j de kast hebt liggen, meteen al- :sgeregeld is. Zo werkt het niet. fa ons staat voorop dat wij de filmt goed kunnen bedienen. En |dat doen we optimaal. Uiteraard s het uitrukplan wel geregeld, laar zijn procedures voor." ■Volgens Bruggeman voldoet het lltmeuzense korps altijd aan de «genaamde 'standaard uitruk- „Daar staan vier minuten iróor met zes mensen. Dat lukt al- lijd. Ik denk zelfs dat ik wat dat setreft voor heel Zeeuws-Vlaan- (deren kan spreken. Het komt wel snsvoor dat we met vier mensen oeten uitrukken, omdat we on- jraldoende bezetting hebben. Haar dan is er nog niets aan de land. Als het nodig is, zijn de an- Idere korpsen snel gewaar- Jpuwd." ■Uit landelijk onderzoek blijkt aider meer dat één op de drie Ne derlandse brandweercomman- inten niet beschikt over de ver eiste papieren. „Volkomen juist," zegt Bruggeman. „Maar ervaring speelt in deze natuurlijk ook een grote rol. Daar drijven veel korp sen op. Mijn opvolger zal onge twijfeld over alle vereiste papie ren beschikken. Maar voor veel oudere brandweerlieden geldt op dit moment een overgangster mijn." Bruggeman vindt niet dat de brandweer door de uitkomsten van het onderzoek in een kwaad daglicht is gesteld. „Dat wij ons werk goed doen, blijkt wel uit ge tuigenverklaringen van onder meer verzekeringsmaatschappij en." Het onderzoek naar het functioneren van de brandweer is uitgevoerd op last van het minis terie van Binnenlandse Zaken, in het kader van het project Ver sterking Brandweer. Het Terneu zense korps telt honderd vrijwil ligers, die verdeeld zijn over vijf plaatsen: kern Terneuzen, Bier vliet, Sluiskil, Hoek en Zaamslag. De spuitgasten krijgen een basis opleiding verspreid over 26 avon den, waarna ze een specialisatie kiezen: pompbediende of hulp verlener. Ook voor die opleiding staan weer 26 avonden. Daarna kunnen ze nog door voor hoofd brandwacht. Die is belast met de leiding van het nablussen. „Het is dus absoluut niet zo dat de men sen geen opleiding krijgen," al dus Bruggeman. nonze verslaggever Itmeuzen - Het jaarlijkse jeugdvoetbalkamp van de KNVB listrict Zuid I wordt met ingang van dit jaar niet meer op één plaats gehouden, maar op zeven locaties in Noord-Brabant en Zeeland. Eén van deze plaatsen is Terneuzen. De KNVB denkt met deze nieuwe opzet meer jonge voetballers in de leeftijd van negen tot en met vijftien jaar te kunnen bereiken. Want de Pgdvoetbaldagen op één sportcomplex hadden nadelen, zo meldt een wordvoerder van de voetbalbond. Het kamp werd tot dit jaar altijd fehouden in Ossendrecht, maar dit was dorgaans snel volgeboekt, «aardoor veel voetballertjes moesten worden teleurgesteld. Daarom teudt de KNVB voor het eerst van 12 tot en met 15 augustus zeven petbalkampen. Naast Terneuzen is dit in Zeeland ook Goes. De ande- |t kampen zijn in vijf plaatsen verspreid over de provincie Noord- Btabant. Per kamp is plaats voor zes groepen van zestien jongens en kasjes. Elke groep heeft twee trainers, die met veel geduld de fijne oeepjes van het vak op de jongeren overbrengen. Daar kunnen ze het temende seizoen profijt van hebben. De beide Zeeuwse kampen zijn ilvolgeboekt. Deelname kost 100. Daarvoor krijgen de voetballer tje vier dagprogramma's van 08.00 tot 16.00 uur en om 12.00 uur een lunch. Op het programma staan diverse voetbalspellen, zoals 4 X 4, 7 j*lijnvoetbal en voetbaltennis. Ook wordt gestreden om een penal- daarna 0,60 per dag Ito, ranchement werd giste- llrorl»"1 Noordstraat weer de lima rommelmarkt ge- li ,en- ^ee! mensen schuifel- liien i®S e kraampjes om te li»,,er.no9 iets van hun ga ll te vinden was. De stand- Hotel Dikke van Dale in Sluis. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Het ge meentebestuur van Sluis- Aardenburg zet het plan door om hotel-restaurant de Dikke van Dale in Sluis geheel of ge deeltelijk te bestemmen voor de komst van een bank. Aan de leden van de raadscommis sie Vrom wordt volgende week donderdag gevraagd een voor- bereidingsbesluit te nemen. Verantwoordelijk wethouder J. du Fossé kon gisteren niet ver tellen wat het voorstel behelst maar een woordvoerder van de gemeente deelde mee dat het in grote lijnen om hetzelfde voorstel gaat dat in mei door het college was teruggenomen. Het voorstel was toen teruggeno men omdat directeur N. Boussen van beheerder Witte-Boussen-de Bruin uit Terneuzen vond dat het allemaal te snel ging. Tevens was hij nog niet tot overeenstemming gekomen met een bankinstelling. De Sluise ondernemers lieten toen blijken niet gelukkig te zijn met de verandering van het ver maarde hotel-restaurant in een bankinstelling. Ze vrezen be hoorlijk wat minder bezoekers aan de Sluise winkels vanuit de St. Annastraat waar de Dikke van Dale nu nog is gehuisvest. Maar het college houdt dus vast aan het nemen van een voorberei- dingsbesluit om de komst van een bank in de Dikke van Dale moge lijk te maken. Beheerder Boussen vraagt om medewerking van de gemeente omdat de Dikke van Van onze verslaggever Terneuzen - Een aantal Terneu zense jongeren heeft maandag een lesje gekregen in netheid. De jongeren moesten vuil en oude huisraad die zij door hun woon wijk hadden verspreid opruimen, waarna de gemeente de stapel kon afvoeren naar de vuilstort plaats. Voor de jeugd is daarmee de kous af, maar de veroorzaker, een bewoner van het Magnoliap lein, krijgt in elk geval een pro ces-verbaal aan de broek. Want die liet na zijn verhuizing maan dag zijn overtollige huisraad, waaronder oude vloerbedekking, achteloos achter op de hoek van het Magnoliaplein en de Linden- laan. Waarna de buurtjongeren hun verveling verdreven en de stapel en de artikelen over de straten in de directe omgeving verspreidden. Gent - De Zweedse meubelgroep Ikea wil in Gent een vijfde Bel gische vestiging openen. Ikea denkt daarbij aan een filiaal met werk voor 140 tot 200 men sen. Het betreft een investering van vele miljoenen guldens. De meubelgigant heeft zijn oog laten vallen op een terrein aan de Kor- trijksesteenweg-Twaalfaposte- lenstraat, vlakbij Flanders Expo. Ikea wil daar op achttienduizend vierkante meter grond een meu belzaak bouwen met zeker dui zend parkeerplaatsen. Ikea wil de nieuwe vestiging binnen drie jaar realiseren, maar wacht nog op groen licht van de gemeente Gent. Eind augustus valt de beslissing. (ADVERTENTIE) Maak kennis met de vanaf 32.950.- Het gemeentebestuur van Terneuzen laat het aantal plaatsen voor betaald parkeren uitbrei den. Bij het nieuwe stadskantoor en tussen de Scheldekade en De Blokken worden nieuwe parkeerplaatsen aangelegd. Het is de bedoeling dat de nieuwe parkings op zijn vroegst deze winter of begin voorjaar 1997 worden aangelegd. Of door deze nieuwe parkeerplaatsen het gratis parkeren op de Scheldekade vervalt, is nog niet duidelijk. Volgens een woordvoerder van de gemeente hangt dat af van het feit of deze plaatsen betrokken gaan worden bij de nieuwe: parkeerplaatsen tussen de Scheldekade en De Blokken. Voor de bewoners van de Scheldeka de zal in ieder geval met betrekking tot de par- keervergunning niets veranderen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE houders hadden dus over be langstelling niet te klagen. Ook niet gezien de spullen die de be zoekers mee naar huis namen. Zo had een man zijn kinderwa gen vol geladen met kussens. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Haarmanweg 49 Terneuzen Door Theo de la Ruelle Sas van Gent - Zoals gebrui kelijk was er ook dit jaar in de programmering van het Inter nationaal Folklore Festival Zeeland weer een middag in geruimd voor ouderen en ge handicapten uit de gehele Ka naalzone. De meer dan vijf honderd aanwezigen genoten zichtbaar van een aantal schitterende optredens. De middag werd geopend door Nedeia Novaci uit Roemenië. Sa men met het zigeunerorkest ga ven zij een prachtige show met vele elementen uit de Karpaten. Als tweede kondigde presentator Theo Hopstaken de kindergroep van de Grutmoole aan. Daarna kwam Balefon uit Togo met haar kleurrijke geweld. De groep bracht onder meer dan sen om de goden gunstig te stem men. Rinnceoiri Indirnaisiunta uit Ierland danste op de vrolijke tonen van hun begeleidend trio een aantal typische 'set- en solo- dances'. Als laatste betrad Hoyem Ankara uit Turkije het podium. De overige deelnemers aan het festival zwermden uit over de streek. Los Pinos Nuevos uit Cu ba waren aanwezig op een Cu baanse avond in eetcafé Ter Nose in Terneuzen. In De Panne (B) konden de aan- FOTO ARCHIEF DE STEM Dale in zijn optiek niet levens vatbaar meer is. Het college liet toen weten het jammer te vinden als er een hotel-restaurant ver dwijnt, er zijn immers al genoeg banken in Sluis, maar de opstel ling van Boussen wel te kunnen begrijpen. Vandaar dat het colle ge aan de raad voorstelt een voor- bereidingsbesluit voor een be stemmingsplanwijziging te ne men. Directeur N. Boussen was giste ren vanwege een vergadering niet bereikbaar voor commentaar. wezigen genieten van Assya Kya uit de Komi Republiek. Deze groep brengt een prachtige show, haast een feeëriek theaterstuk met schitterende kledij. De groep kan zeker een van de hoogtepun ten van dit festival genoemd wor den. Vanavond treden Turkije en Ge orgië op bij de 'Dolle Woensdag' in Breskens. De Komi Republiek en Togo zijn te zien in 't Meulegat in Sluiskil. De groepen uit Ierland en Cuba treden op in De Panne (B). Mor gen zijn er optredens in De Vlaanderen van Turkije en Geor gië, gevolgd door de avond van de Zwarte Zee. Roemenië en Togo treden op in De Panne. Absdaolseweg 12 Hulst Vrijdag koopavond Zondags geopend Nu zelfs tot Restanten tuinmeubelen en kussens met extra kortingen. Bauwer INLINE schaatsen in vele prijzen. Marktstraat 11, Aardenburg Tel. 0117-49*314 Brouwerijstraat 35 Oostburq Tel. 0117-454988 1 Zowel in gietijzer als beton. Raadhuisplein 2 - Oostburg

de Stem | 1996 | | pagina 15