Misdaad Duitsland stijgt fors' 13, 3, Re KL No VN-experts leggen tweede massagraf bij Srebrenica bloot Abbé Pierre trekt het boetekleed aan ETA-geweld doet strijd Basken geen goed 1 'Failll Mate] Burundi rouwt na bloedbad Federale politie voorspelt toename criminaliteit met 30 tot 35 procent Analyse Bommen of praten DE STEM BUITENLAND Nixon vond Bill Clinton 'gladde aal' DE STEM COMMENTAAR BUITENLAND KORT Drie doden bij veerbootramp Indonesië Overstromingen China steeds ernstiger Tweede groep Libanese gevangenen vrij Hongerstakers krijgen dwang-voeding SUPERMARKTEN o JUMBO TOPPERS VAN DE WEEK! 81 45 98 68 pESTE| Vrouwenl boycot P< in DINSDAG 23 JULI1996 Sarajevo (afp/dpa) - Onder zoekers van de Verenigde Na ties zijn gisteren begonnen met het bergen van lijken uit het grootste massagraf in Bos nië. Ze zullen de stoffelijke resten van moslims uit Srebrenica opgraven om de doodsoorzaak vast te stel len en voor identificatie, ver klaarde een VN-woordvoerder in Sarajevo. De deskundigen vermoeden 1500 tot 2500 doden te zullen vinden in Nova Kasaba, enkele kilometers ten noordwesten van Srebrenica, dat een jaar geleden in handen viel van de Bosnische Serviërs. De ploeg van twintig onderzoe kers van het Joegoslavië Tribu naal voor de berechting van oor logsmisdadigers zal er enkele we ken werken. De experts begonnen het terrein, een voetbalveld, te fotograferen en in kaart te brengen. Het is de tweede plaats bij Srebrenica waar de VN-experts een massa graf openen. In Cerska, nabij No va Kasaba, werden de lijken van 154 slachtoffers aangetroffen. Dit wordt door de onderzoekers een 'klein' massagraf genoemd. Inmiddels houdt de spanning tus sen de bevolkingsgroepen in Bos nië aan. In het gebied Doboj in Noord- Bosnië vielen twintig moslims zondag Serviërs aan die doden uit een graf wilden halen. De moslims, voornamelijk vrouwen, belaagden de Serviërs met knup pels en stenen, zei de woordvoer der van de VN-politie. De Russische troepen die deel uitmaken van de internationale vredesmacht in Bosnië (Ifor) heb ben verklaard niet mee te doen aan pogingen de Bosnisch-Servi- sche leider Radovan Karadzic op te pakken. Dat heeft hun bevel hebber, generaal Jevgeni Podkol- zin, gisteren gezegd. „De Russische troepen van de vredesmacht hebben een derge lijke opdracht niet gekregen. En al zou dat wel zo zijn geweest, dan had ik hen bevolen deze or der niet op te volgen," aldus Pod- kolzin. De aanhouding van Ka radzic is volgens hem een taak van de internationale politie macht in Bosnië. Karadzic wordt door het Joego- slavië-tribunaal in Den Haag ge zocht wegens genocide, oorlogs misdaden en misdaden tegen de menselijkheid. Onder zware internationale druk verliet hij vrijdag het politieke toneel door terug te treden als leider van de heersende Servische Democratische Partij. Eerder was hij al opgestapt als presi dent. De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Jevgeni Prima kov, noemde het arrestatiebevel van het Tribunaal tegen Karadzic Door Frans Wijnands Bonn - Politici en veiligheidsexperts voorspellen een drastische stijging van de criminaliteit in Duitsland in de komende jaren. De BKA, de Duitse federale recherche, re kent zelfs op een stijging van 30 tot 35 procent tot het jaar 2000. Vooral internationale misdaad organisaties, zoals de 'Russen maffia' en de Roemenen-bendes, zullen de Duitse samenleving minstens 30 miljard mark schade berokkenen, luiden de prognoses. Volgens Rudolf Scharping, voor zitter van de socialistische SPD- Bondsdagfractie, 'wordt de bin nenlandse veiligheid in de Bondsrepubliek nu al massief be dreigd'. Zijn partij is bereid om met de regering-Kohl, na de zo mer, het afluisteren van wonin gen van criminelen of verdachten wettelijk te regelen. Maar vol gens Scharping moet daar tegen over staan, dat er veel harder wordt opgetreden tegen het mas saal witwassen van geld. Zijn schattingen over het zwart-geld- circuit zijn hoger dan die van de BKA. Scharping verklaarde dat de georganiseerde misdaad vorig jaar in Duitsland 'een omzet haalde van tussen de 70 en 100 miljard mark'. Meer politie-agenten, hardere straffen voor misdadigers, meer buitenlanders bij de politie en meer tolken, snelrecht voor krui meldieven zijn absoluut noodza kelijke maatregelen om de toene mende criminaliteit tenminste enigszins in te dammen. Blokkeren Maar volgens Scharping is er meer nodig. Vooral om de georga niseerde misdaad op de knieën te krijgen. Bankrekeningen waar verdacht geld op staat moeten volgens de socialistische voor man ogenblikkelijk kunnen wor den geblokkeerd. Dat moet al kunnen als er een redelijke ver denking bestaat. Wanneer niet afdoende kan worden aange toond dat het geld rechtmatig is In een verklaring in het rooms- katholieke dagblad Le Croix vroeg hij gisteren tevens om ver giffenis aan diegenen die hij door zijn steun aan Garaudy heeft ge kwetst. Abbé Pierre (83), wegens zijn in zet voor armen en daklozen tot New York (rtr) - Oud-presi dent Nixon vond president Clinton een 'gladde aal' die ongestraft overspel kon ple gen en zich gedroeg als een laffe en verwende knul tij dens de oorlog in Vietnam. Dit meldde het blad New Yorker, op basis van het on langs verschenen boek Nixon off the record van Monica Crowley. Nixon kreeg gaandeweg wel bewondering voor Clinton als president. Dit kwam om dat de Democraat hem om advies vroeg en met respect behandelde, iets waar Nixon zeer gevoelig voor was. De Republikein Nixon moest in 1974 het Witte Huis verlaten omdat hij na het Watergate- schandaal dreigde te worden afgezet. De oer-conservatieve Nixon verafschuwde de Ameri kaanse presidentsvrouw Hil lary Clinton, schrijft Crow ley in haar boek Nixon off the Record. Volgens Nixon is mevrouw Clinton een moge lijk gevaarlijke radicaal die vastzit in een liefdeloos huwelijk. verkregen moet het in beslag worden genomen. De banken moeten verplicht wor den om verdachte overboekingen te melden. De liberale FDP - coa litiepartner van CDU/CSU - ver zet zich tegen die maatregelen omdat het de privacy van de bur gers te veel zou aantasten. Duitse politieke- en politiekrin gen maken zich grote zorgen over de duidelijk toenemende corrup tie onder ambtenaren. Ook bij de politie en justitie. Smeergeld is een 'normaal verschijnsel' in het ambtelijke apparaat geworden. Een ander onrustbarend ver schijnsel is de infiltratie van cri minelen in vrijwel alle geledin gen van het overheidsapparaat. Afpersing De Duitse federale recherche heeft wetenschappers van de uni versiteit van Münster enige tijd geleden opdracht gegeven de ont wikkeling van de misdaad in Duitsland in kaart te brengen. De (vertrouwelijke) uitkomsten zijn niet erg hoopgevend. Mensen handel, het binnensmokkelen van asielzoekers en andere illegalen, afpersing en autosmokkel zijn opgebloeid sinds het wegvallen van de Europese binnengrenzen. Bij delicten als (auto)diefstal en inbraken rekent de BKA op een toename van minstens 16 pro cent, de milieucriminaliteit stijgt met 20 procent en de zogenoemde computermisdaad - van oplich ting via Internet tot kinderporno grafie - zal de komende paar jaar met 30 procent toenemen. De si garettensmokkel alleen al kost de Duitse staat jaarlijks één miljard mark. Vorig jaar werden 750 mil joen gesmokkelde sigaretten in beslag genomen. Parijs (afp/dpa) - De Franse armenpriester Abbé Pierre heeft spijt van zijn positieve uitspraken over de van antisemitisme beschuldigde schrijver Roger Garaudy. voor kort de populairste man van Frankrijk, haalde zich eerder dit jaar de verontwaardiging van ve len op de hals door zijn vriend Garaudy te blijven steunen. Garaudy, een voormalige com munistenleider die zich tot het christendom en later tot de islam bekeerde, schreef begin dit jaar een boek over de jodenvervol ging. Volgens Garaudy zijn er in de Duitse concentratiekampen geen zes miljoen joden vermoord, maar fungeert die 'mythe' wel als grondslag van de Israëlische poli tiek. Omdat Abbé Pierre niet ondub belzinnig afstand nam van Ga- raudy's denkbeelden, distanti eerden de Franse bisschoppen en zelfs zijn eigen Emmaüs-bewe- ging zich van hem en schrapte de Franse beweging tegen antisemi tisme en racisme Licra hem als ere-bestuurslid. Eind mei gaf hij nog de Franse media en de 'inter nationale zionistische lobby' de schuld van de affaire rond zijn persoon. In zijn verklaring schrijft Abbé Pierre dat hij zijn uitspraken over Garaudy intrekt, nu hij heeft ingezien dat zij antisemiti sche en neonazistische stromin gen in de kaart spelen. Hij zegt ook zich voortaan volledig op de standpunten van kerkelijke des kundigen te zullen verlaten. In dezelfde editie van La Croix staat ook een open brief van de armenpriester aan Garaudy. Daarin schrijft hij dat hij zijn ta nende krachten niet wil verspil len aan een voortgaande woor denstrijd over de jodenvervol ging. „Ik moet elke deelname aan dit wrede debat staken," aldus Abbé Pierre. Tegelijkertijd zegt hij nog steeds vertrouwen te heb ben in de oprechtheid van Garaudy. DE GESCHIEDENIS van de Baskische strijd voor zelfbestuur is die van een veenbrand. Eeu wenlang smeulend, soms lange tijd verborgen, dan weer veran derend in voor iedereen zichtba re vlammen. Na de Spaanse burgeroorlog leek Franco het vuur te doven, maar nog voor hij in 1975 stierf was er al sprake van grootscha lig Baskisch verzet tegen zijn dictatuur. De veenbrand laaide weer op, en het huidige 'zomer- offensief' van de afscheidingsbe weging ETA in de toeristische gebieden aan de Middellandse Zee is er het zoveelste voorbeeld van. Zolang de ETA kazernes be schiet van de gehate militaire politie Guardia Civil - in de volksmond ook Guardia Cifilis genoemd - kan ze in brede krin gen van de bevolking rekenen op sympathie. Maar de nieuwe bommencampagne aan de Spaanse costa's zal het imago van de ETA geen goed doen. Terrorisme loont niet, en zeker niet in opiniepeilingen. Willen veel Basken nog wel de straat op om te demonstreren voor vrijla ting voor ETA-aanhangers die in hun ogen politieke gevangenen zijn, het gebruik van geweld wordt slechts door een kleine minderheid gesteund. Intussen eiste de strijd van de ETA sinds het begin in 1968 meer dan acht honderd mensenlevens. De zogenaamde GAL-affaire, het bekend worden vorig jaar van een 'vuile oorlog' tegen de ETA met door bepaalde rege ringskringen heimelijk gesteun de doodseskaders in de jaren tachtig, had het Baskisch natio nalisme een nieuwe impuls kun nen geven. De affaire stelde de Spaanse regering in een kwaad daglicht en heeft de Basken weer een aantal martelaren opgele verd. Zoals Mikel Zabaltza, in 1985 in een kazerne van de Guardia Ci vil in San Sebastian doodgefol- terd. Hij werd in een rivier ge gooid, maar niet voordat met een sonde water uit die rivier in zijn longen was gepompt om een ver drinking te ensceneren. Maar de ETA en haar politieke vleugel de partij Herri Batasuna hebben een tactische blunder ge maakt. Als ze de strijdbijl had den begraven toen bekend, werd dat de Spaanse regering zich van dezelfde methoden bediende als waar ze de terroristen van be schuldigde, was er ongetwijfeld meer steun vanuit de bevolking ontstaan. Het tegendeel gebeur de. De ETA riep de Spaanse rege- Door Joep Trommelen ring weliswaar op nu eindelijk eens echte onderhandelingen te beginnen, maar voerde het aan tal aanslagen tegelijkertijd op. Herri Batasuna verloor daarom zelfs stemmen bij de Spaanse parlementsverkiezingen begin dit jaar. De gematigde Baskische Nationalistische Partij zag zijn zeteltal daarentegen van vijf naar zeven stijgen. De Basken vormen een myste rieus volk dat al vele eeuwen in die hoek van Spanje en Frank rijk woont. In de veertig jaar dat de fascistische dictator Franco in Spanje de scepter zwaaide was alles wat Baskisch was ver boden. Schoolkinderen moesten iedere ochtend het Spaanse volkslied zingen, Baskisch spre ken was verboden. Het vruchtbare en geïndustriali seerde Baskenland was voor Spanje altijd een wingewest, al thans zo voelen de Basken het. Altijd zijn zij bestuurd door Spanjaarden of Fransen. En sinds ze na de dood van Franco tenminste hun mond mogen roe ren, doen ze dat ook. Maar ook een democratisch Spanje is niet van plan Baskenland onafhan kelijkheid te geven. Om de verboden rood-wit-groe- ne vlag toch uit te kunnen han gen schilderden de mensen in dertijd hun huizen wit en hingen ze de gevels vol groen-rode gera niums. Dat is nog steeds overal te zien. Maar de Baskische en zelfs de ETA-vlag - een slang met een bijl - hangen nu openlijk tijdens fiëstas boven de dorpspleinen. En overal staan ETA-kreten op de muren gekalkt. Zelfs in het kleine Franse deel van Basken land is de IK - de Franse tegen hanger van de ETA - deze zomer weer actief. Lang niet iedere Bask steunt de ETA, maar de meesten willen wel een verregaande autonomie. Het fanatisme waarmee de onaf hankelijkheid door sommigen wordt nagestreefd, is te verkla ren uit de jarenlange onderdruk king van de gevoelens van het volk. Een Spaanse politie-agent neemt de schade op die de ETA- bomaanslag op het vliegveld van Reus heeft aangericht, foto epa In ex-Joegoslavië kon meer dan een halve eeuw gelijkschakeling van Slovenen, Bosniërs, Kroaten en Serviërs niet voorkomen dat er uiteindelijk een bloedige Bal- kan-oorlog nodig was om tot een nieuwe etnische opdeling van het land te komen. De nationa listische gevoelens van de Bas ken hebben evenmin geleden on der de onderdrukking door Franco. Alles wat hier niet van daan komt moet oprotten, vin den met name ontevreden jonge ren. De Basken vormen een trots volk en zijn voor de duvel niet bang. In het dorpje Bidarrai aan de voet van de Pyreneeën ligt de 'Duivelsbrug'. Toen de duivel in zijn poging Baskenland voor zich te winnen na zeven jaar stu die van de lastige Baskische taal nog slechts 'ja' en 'nee' kon zeg gen, maakte hij een einde aan zijn leven door van die brug te springen, zo luidt een populair volksverhaal. Basken kunnen niet zondigen, omdat de duivel hen niet in bekoring kan bren gen! Inmiddels is er sinds 1980 een Baskische regering die met name op cultureel gebied een autono me politiek mag voeren, maar dit gaat veel mensen nog niet ver ge noeg. Er is weliswaar een Baski sche politie met haast folkloris tisch aandoende kledij, maar de tot de tanden gewapende Guar dia Civil - hét symbool van de Spaanse 'onderdrukking' - rijdt nog steeds door de straten. Twintig jaar democratie in Spanje heeft geen einde gemaakt aan het Baskische onafhanke lijkheidsstreven. Koning Juan Carlos en de socialitische rege ringen van Felipe Gonzalez heb ben de Basken voor een deel hun zin gegeven. Maar ook de nieuwe premier Aznar van de conserva tieve Partido Popular is niet van plan de radicale Basken hun zin te geven. De gebeurtenissen van de afge lopen weken bewijzen dat er voorlopig nog geen einde komt aan de strijd in Baskenland. De naar onafhankelijkheid streven de Basken vinden dat zij ook een plaats verdienen op het Europe se podium, net als andere 'nieu we' Europese landen. Het is te verwachten dat ze daa rom zullen blijven roepen. Met of zonder steun van ontploffende bommen. 1 vorige week 'te gepolitiseerd en partijdig'. Hij vreest dat hierdoor de Bosnische verkiezingen in sep tember in gevaar komen. Zondag zei de Amerikaanse vice- president Gore dat de Ifor-troe- pen van zijn land evenmin de taak hebben Karadzic op te pak ken. „We geloven echt dat hij zal wor den gearresteerd," zei hij. „Maar we vinden niet dat het aan de Amerikaanse soldaten is om in moeilijke omstandigheden achter elke deur naar één persoon te zoeken." Een overlevende van het door Hutu-rebellen aangerichte bloedbad in een vluchtelingenkamp loopt langs lijken die nog begraven moe ten worden. Burundi heeft gisteren een dag van nationale rouw in acht genomen na de moord op zo'n 320 mensen, meest vrouwen en kinderen. foto reuter BUITENSTAANDERS betrekken bij een probleem, mag een makkelijke weg zijn, het blijft laf. De acties van de militante Baskische beweging ETA tegen buitenlandse toeristen verdie nen dan ook geen enkel begrip. Aanslagen plegen op onschul" dige zonzoekers of ze zelfs maar in gevaar brengen en zo hun vakantie verpesten, trekt weliswaar ruime aandacht, maarten de verkeerden. De middelen van de ETA deugen niet, maar het betekent niet automatisch dat de andere zijde, de Spaanse overheid, gel» heeft. Madrid heeft altijd weinig oog gehad voor de verschillen in het grote Spanje. Onder Franco was dat evident. Zelfs Cat; laans was verboden. Alleen de heersende Castiliaansetaaie, cultuur telden. Spanje werd centralistisch geleid. Autonomie voor zich anders voelende regio's was uitgesloten. In het democratische Spanje is de situatie ietwat beter. Dat niet iedereen dezelfde taal spreekt, dat niet iedereen zich d noot aan dezelfde cultuur vindt, mag gezegd worden en zelfs enige politieke rol. Maar niet genoeg voor fanatieke Basken. Die voelen zich geer Spanjaard. Hun taal is op geen enkele wijze verwant met het Spaans en hun culturele achtergrond en identiteit is volstrekt afwijkend. In het verleden heeft Madrid niet anders dan met minachting neergekeken op het boerse noord-westen. Het Baskisch dien de zo niet uitgeroeid dan toch minstens tegengewerkt te wor den. Dit heeft, zoals vanzelf spreekt, veel kwaad bloed gezeten heethoofdige Basken de weg van het geweld opgedrongen. Met wat voorzichtige autonomie konden deze extremisten verenigd in de ETA, niet tevreden gesteld worden. Vandaar dat ze aanslagen bleven plegen en de overheid met navenante machtsmiddelen reageerde. Escalatie is het gevolg. Die gast door. De consequenties ondervinden de onschuldige slachtof fers en de middenstanders van de Costa's. Voor praten lijkt het nu te laat. De Spaanse overheid wil en zich geen gezichtsverlies permitteren en de ETA heeft de smaak van de publiciteit te pakken. Toch is praten de enige uitweg. Nu het buitenland door_. slachtoffers in de zaak gemengd is, kan Europese druk of di plomatie wellicht helpen. De uitkomst van zulke besprekingen kan niet minder dan verregaande autonomie zijn. Anders stopt het geweld nooit. Wie zich gekrenkt voelt in zijn eigenwaarde geeft immers niet op voor er genoegdoening verkregen is. Jakarta - Voor de kust van de Indonesische provincie Noord-Sula- wesie is in hevige storm een schip gezonken. Drie van de 158 opva renden kwamen om het leven. De rest van de 16 bemanningsleden en 142 passagiers, onder wie 21 toeristen uit Nederland, Groot- Brittannië, Denemarken en de VS, wist de ramp te overleven door met een zwemvest in het water te blijven drijven tot een vissersboot hen de volgende dag kwam redden. Onder de drie dodelijke slacht offers zijn twee kinderen, zo meldde het persbureau Antara. Peking - Miljoenen soldaten en reddingswerkers bestrijden nog steeds de rampzalige overstromingen in het zuiden en midden van China, waarbij inmiddels ruim achthonderd doden zijn gevallen. Het officiële dagblad China Daily meldde dat volgens experts de toestand nog zal verergeren. De hulporganisatie Artsen zonder Grenzen heeft in de getroffen gebieden meer dan twintig vrijwilli gers ingeschakeld voor de hulpverlening. Voor sommige gebieden in de zwaar getroffen provincies Guangxi, Hunan, Hubei en Jian- gxi wordt nieuwe aanhoudende regenval voorspeld. Het blijft groot voor verdere overstromingen in gebieden la Yangtse, de grootste rivier van Azië. Beiroet - Israël heeft gisteren een tweede groep Libanese gevange nen vrijgelaten en daarmee zijn belofte ingelost om 45 gedetineer den en de resten van omgekomen Libanese guerrillastrijders over te dragen in ruil voor de stoffelijke resten van twee Israëlische mili tairen. De meesten van de vrijgelaten guerrillastrijders, die zeiden rond tien jaar in Israëlische gevangenschap te hebben doorge bracht, kondigden aan hun gewapende strijd tegen de Israëlische aanwezigheid in Zuid-Libanon te zullen hervatten. Istanbul - Turkse politieke gevangenen die als gevolg van hun hon gerstaking in levensgevaar verkeren, zullen onder dwang worden gevoed, zo lieten de Turkse autoriteiten gisteren weten. In totaal zijn meer dan 1500 politieke gevangenen in ongeveer vijftig inrich tingen in hongerstaking. Zij protesteren ondermeer tegen de slech te omstandigheden in de gevangenissen en eisen sluiting van isola tiegevangenissen. Zondag overleed al een honderstaker, een 25-ja- rige man. RIEDEL CARTOCAN goudappeltje of appelsientje cartocan a 25 cl. van 0,95 voor ^7 PAK BAK pistolets wit of bruin pak a 4 stuks van 1,98 voor M> 68 AJAX ALLESREINIGER ultra fris of limoenfris fles a 750 ml. van 2,88 voor VERSE KALKOENFILET per kilo van 18,90 voor JOHMA HUZARENSLAATJES tray a 6 stuks a 150 gram van 4,68 voor WK 30. Geldig t/m zaterdag 27 juli 1996. HET SPAARKADO Mei onxe Pro-Kado spaarakfie spaart u hel hele jaar snel en voordelig vaar prachtige huishoudelijke kada's met wel 30 tol W" spaarwinsl. Haal snel de informatiefolder bij de Jumbo-Superma* DEZE WEEK MET 3 GRATIS PRO-KADO ZEGELS ARIEL fuHir of color, «avu'zafc t,5 We BONDUEILE GROENTEN, diverse soorten, pot o 58 cl. Nu mei 3 grafts Pro Kado zegels per 2 paffen SMITHS, pom ttogfing* of momomlo's zok o 80 grom NUTR1CIA CHOCOMEL, vol of halfvol pak of fles a liter f KNORR WEIKtDOERECHUN, diverse sooften per pok Jumbo vestigingen vindt u in: Bergen, Berghem, Bladel, Den Bosch, Den Dungen, Deun"- Dongen, Eindhoven, Gemert, Grave, Heeswijk Dinfher, Kerkrade, Lieshout, Lith, Luyksgestel, Mariahout, Meerssen, Middelburg, Moergestel, Nistelrode, Nuenen, Nuth, Oirsbeek, OisfervvijL Ooltgensplaat, Scharendijke, Schijndel, Sevenum, Sint Michielsgestel, Someren, Steenbergen, Terneuzen, Tilburg (2x), Uden, Volkel, Willemstad oo0, Wouter ter pen Bosch - I die zich hebt seerd in het Oost-Europa meer in de pj extreem langl de Roemel Hongaaf «rens. Chauffe over dat ze sj veertig uur mod Gisteren nog ij chauffeur die 33 bij een temperatl 10 graden. Dat zl toestanden. ZekiP ,een sanitair aaif J de Bruin van satie Transport Herland (TLN). Minneapolis (ar krijgen dat hij1 Amerikaanse KJ van dit jaar een J joen gulden), gedraaid. In dezelfde periol haalde de luchtvf pij nog een nettovj miljoen dollar, overtrof alle ver aandeel kwam de 2,02 dollar, terwil 1,87 dollar haddeif Het tweede kwar nettoresultaat op joen dollar (338,71 tegen een winst va dollar in dezelfd| 1995. Het bedrijf nog beter aangeelj derneming er voo met 50 procent to| dollar 625,7 miljc De omzet steeg in riode met 11,5 pij miljard tot 2,5 Over de eerste kwam de omzet uitj Utrecht (anp) -1 pagnie Nauta en 1 keiaars, failliet vI tie die door lage» landse Vereniging Volgens de curatoi! man is het faillissl vraagd door de va het kantoorpand in Amsterdam, waj keiaars was gevea adres in Amsterdam gens hem geen acts plaats. Horssius ontkendi tegenover het ANI Makelaars failliet il sen faillissement v Polak niet drukt op 'aars, omdat dit ee derneming is. Horss mei statutair direct, en Polak en is inmic directeur van Mate In de leiding van laars zit ook titul Willemsen, die dez had bij Nauta en Po Horssius is een van van de Match Make le, die vorig jaar n veel fanfare werd g He formule voorzag chise-keten van Match Makers' u over het land de str gaan met de NVM- volgens Horssius njn. De nieuwe orga gaan werken voor van 1,2 procent tege 1,85 procent bij de 'aar. De eerste teg 2'ch voor toen finan Brussel - Uit woede Bende' adverten n België begint rouwenlobby een °ycot van Perriei actie, die in de hi unie wordt gevoerd, pide week maandag, PT,Ier noch het ree rtiblicis FCB heeft tc. eageerd op dringenc an de vrouwenort ««streden affiches v borden te verwijc °P staan drie blote v e de tepels zijn ?°onkUrken vai jfJken onder de ranse tekst 'W, Wonderbubbels). D Vrouwenbbbyiseen, "««ie waarbij ont me°tTnfganisaties

de Stem | 1996 | | pagina 4