GO Eind mag naam dragen van moeder Onze Top 10 van deze week. eteranen bellen ministerie plat over nieuwe uitkering KBO onderzoekt beperkingen ziektekostenverzekeringen I 0 0 '£ti dat geld krijg ik ook nog wel terug I )ere|Hd Optreden exploitant Move It veroordeeld A Star is Born Borssele: van tussenstation tot eindhalte? DESTEM BINNENLAND A3 Europees recht 'wint' van BW Steen door voorruit auto: twee gewonden *T°PP& VN/eekl onze winkels zijn open van 8 tot 8 uur. BINNENLAND KORT Zes gewonden door ontsporing van stoptrein hogedruk luchtdruk in hecto pascal temperatuur ewolking onweers- thermo- s kans op n daarbij doosten- t daarbij Zeeuwse t stroomt derdag is Mogelijk karakter. 27 gr 32 gr 27 gr 38 gr 29 gr 31 gr 28 gr 16 gr 24 gr 26 gr 23 gr 32 gr 23 gr 28 gr gr 24 gr 19 gr 24 gr 26 gr 32 gr 5 gr 27 gr 18 gr 22 gr 32 gr 23 gr 32 gr 28 gr zaterdag 50 10 11 22 ZW3 Maan on- op: 15.19. ert: 08.16- lissingen: answeert: 1.21. Vlis- DINSDAG 23 JULI 1996 Groot-Brittannië en Ierland' Flink wat bewolking, soms re* gen en onweer. Woensdag van het westen uit ook weer enkel opklaringen. Middagtempera6 tuur woensdag dalend naar 15 graden in Scotland tot 21 gra 1 den in zuid-Engeland. België en Luxemburg: Overwe gend veel bewolking en enkele regen- of onweersbuien. Mid- dagtemperatuur rond 25 gra~ den, woensdag koeler. Noord- en Midden-Frankrijk' Wolkenvelden en kans op en kele regen- of onweersbuien Woensdag van het westen uit geleidelijk opklaringen. Maxi ma dalend. Woensdag rond 23 graden en aan de Kanaalkust ongeveer 18 graden. Zuid-Frankrijk: Geleidelijk meer bewolking en een toene mende kans op lokaal onweer Vooral woensdag in het oosten kans op veel neerslag. Iets min der warm. Maxima woensdag 27 tot 32 graden. Langs de westkust iets koeler. Portugal: Wolkenvelden en kans op een enkele (on- weersjbui. Middagtemperatuur vlak aan zee van 22 graden bij Porto tot 28 in de Algarve. Landinwaarts maxima rond de 31 graden. Spanje: Dinsdag in het oosten bijna overal zonnig. In het wes ten wolkenvelden en mogelijk een (onweers)bui. Woensdag overal meer bewolking en kans op onweer. Maxima aan de cos- ta's in het oosten en zuiden rond 30 graden, langs de Golf van Biskaje flink lager. In het binnenland temperaturen tus sen 35 en 40 graden. Canarische Eilanden: Aan de noordkant van de eilanden wat stapelwolken, aan de zuidst- randen overwegend zonnig. Maxima rond 29 graden. Mallorca en Ibiza: Veel zon. Middagtemperatuur rond 32 graden. Italië: Veel zon. Woensdag in het noorden meer bewolking en kans op een enkele, mogelijk pittige, onweersbui. Middag- temperaturen tussen 28 en 32 graden. Griekenland en Kreta: Vooral in het noorden van Grieken land dinsdag nog een kleine kans op een onweersbui. Ver der overwegend zonnig en droog. Op de Egeische Zee houdt de stevige noordenwind aan. Maxima meest van 26 tot 30 graden. Duitsland: Dinsdag eerst over wegend zonnig, maar van het zuidwesten uit toenemende be wolking en later op de dag kans op een (onweers)bui. Woensdag overal meer bewolking en enige tijd regen, mogelijk ook on weer. Temperatuur woensdag dalend naar ongeveer 20 gra den in het noorden tot 26 plaat selijk in het zuiden. Oostenrijk: Eerst zonnig en droog weer met geleidelijk ho gere temperaturen rond 28 gra den. Woensdag van het westen uit meer bewolking, gevolgd door enkele (onweers)buien. 11111 DINSDAG 23 JULI 1996 LETTERRAADSEL Welk woord is in dit letterraadsel verborgen? rtg van gisteren: taal: 5. kea; 8. opank; 12. aas; 13. anagram; 16. Ier; 17. tal; 19. kaas; 21. ra; 22. trap; 24. poter; 26. loot; 28, tol; 31. kom; 32. renner; 35. botter; 37. ed; 38. 39. re; 40. krekel; 42. nepent; 45. eel; 46. keg; 48. tule; 51. palet; 53. atol; 55. en; 56. prul; 58. moor; !l. rib; 63. atelier; 65. ben; 66. nerts; 67. sas; 68. K: 2. raar; 3. as; 4. lat; 5. kalot; 6. eg; 7. arkel; 8. oma; Nero; 11. krater; 14. nap; 15. aar; 18. span; 20. slot; eel; 25. totebel; 27. omtrent; 29. pedel; 31. koper, 34. rol; 35. bon; 36. een; 40. katern; 41. keep; 43. talent; 46. kales; 47. gemis; 50. unie; 51. put sber; 57. ras; 59. ork; 62. br; 64. la; 65. ba. ob 'japuo BbzBiz 'dop|9im 'naopppoq afjuassn» pen Haag (anp) - Het Defen sievoorlichtingscentrum in pen Haag krijgt zeker vijftig telefoontjes per dag van vete ranen die willen weten hoe ze in aanmerking kunnen komen voor de nieuwe uitke ring van 1000 gulden. Peze uitkering is bestemd voor militairen die tussen 1938 en 1962 langer dan de gebruike lijke twee en korter dan vijf jaar hebben gediend. Het kabinetsvoorstel moet ech ter eerst nog door de Tweede en Eerste Kamer worden goedge keurd. Naar verwachting is de zaak nog voor eind dit jaar rond. Als het parlement en de senaat niets in de weg leggen, komt er een aanvraagcoupon voor een uitkering in de kranten, aldus een medewerkster van het Defensievoorlichtingscentrum. De reacties van de veteranen op de aankondiging zijn overwe gend positief, zegt ze, al zijn er ook wel veteranen die de 1000 gulden onvoldoende vinden. Het bedrag is ook alleen maar een blijk van erkenning, zo werd vorig jaar in de Tweede Kamer al gesteld. Het parlement nam toen een motie van de PvdA'er Zijlstra hierover aan. Het Defensievoorlichtingscen trum heeft sinds 15 mei een Veteranenhoek, met (foto-)boe- ken, periodieken, landkaarten en beleidsstukken. Drie mede werkers helpen de bezoekers. Het Defensievoorlichtingscen- trum is te vinden aan de Haagse Kalvermarkt. Den Haag (anp) - De ouderen bond Unie KBO gaat onder zoeken of zorgverzekeraars ouderen beperkingen opleg gen bij het afsluiten van een aanvullende ziektekostenver zekering. Ouderen kunnen sinds giste ren hun problemen melden bij de landelijke Gezondheidste lefoon (telefoonnummer: 06- 8212183.) Volgens de ouderenbond zijn er steeds meer signalen dat oude ren problemen ondervinden bij het afsluiten van een aanvul lende ziektekostenverzekering. Verzekeraars zouden in toene mende mate overgaan tot het hanteren van leeftijdsgrenzen, verplichte keuringen en hogere premies voor oudere mensen. Op deze manier loopt de toegan kelijkheid van de ziektekosten verzekering voor ouderen gevaar. Volgens de ouderenbond is deze ontwikkeling zeer ongewenst. De bond signaleert dat een groot aantal noodzakelijke verstrek kingen voor ouderen, gehandi capten en chronisch zieken al is overgeheveld van het basis- naar het aanvullend pakket. „Veel ouderen vragen zich momenteel af of zij bij hun stre ven zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen, zich voldoende kunnen verzekeren tegen ziekte kosten", aldus de Unie KBO. De onderzoeksresultaten zullen begin 1997 worden gepresen teerd. Zwolle (anp) - De burgerlijke stand van de gemeente Noord oostpolder moet van de rechtbank in Zwolle een kind alsnog de ichternaam van de moeder geven. De ouders hadden bij de langifte van de geboorte tevergeefs geprobeerd het kind de ichternaam van de moeder te geven. Daarom schakelden de ouders de rechter in, die hen uiteindelijk in het gelijk stelde, liet het vonnis stelt de rechter lands Burgerlijk Wetboek naast let Europees Verdrag van de rechten van de Mens boven de bepalingen van het Nederlands Burgerlijk Wetboek (BW). Waar let Nederlands Burgerlijk Wet- loek vooralsnog de ouders geen keuzevrijheid biedt, stelt het Europese mensenrechtenverdrag lat het een fundamenteel recht van ouders is, te kiezen tussen beide geslachtsnamen van de ouders. Europees recht Het is voor het eerst dat een rech ter de bepalingen van het Neder- Stein - Twee Belgen zijn gis ternacht op de A76 bij Stein ernstig gewond geraakt, toen onbekenden vanaf een via duct een steen door de voor ruit van hun auto gooiden. De bestuurder, een 23-jarige Lanakenaar, verloor de macht over het stuur, waardoor de wagen slipte, over de kop sloeg en ineen greppel belandde. De man liep bij het ongeval een kaakfrac- iuur op en de andere inzittende van de auto, een 32-jarige man uit Maasmechelen, werd met diverse breuken en kneuzingen overgebracht naar het ziekenhuis in Sittard. De wagen was zwaar beschadigd tnmoest worden weggesleept. De politie is op zoek naar getuigen. (ADVERTENTIE) Nieuwzeelands kiwifruit, 500 gram 1.99 99 xm; 9.98 X490- 9.90 1.49 wit, bruin of volkoren J2t&5T, verpakt, heel 1.79 4.75 Tomaten, 500 gram Rundergehakt, 500 gram J25 5.25 Ch Goudse belegen 48+ of belegen komijn 48+ kaas, kilo ChWasverzachter, lavendel, lentedauw of meibloesem, navulpak 500 ml 01 Boerenbrood, kilo Cötes du Rhöne, fles 0.75 liter ChMeergranen macaroni of-spaghetti, pak 500 gram of macaroni elleboogjes, zak 1 kilo Croky chips, naturel, paprika of Bolognese, zak 300 gram Ch Keukenrollen, wit, pak 2 stuks [ft Sinaasappel-1199^ of grape- 'hJitsapj2a9t met vruchten- t rr\ v|ees, pak 1 liter 1.0y Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 27 juli a.s. zich neerlegt. Het ouderpaar uit de Noordoost polder gaf de voorkeur aan de naam van de moeder omdat de vader grote moeite heeft met zijn eigen achternaam en zijn kind daarmee niet wil belasten. De ambtenaar van de burgerlijke stand weigerde echter het kind in te schrijven op naam van de moe der omdat dit indruist tegen de nu nog geldende bepalingen. De burgemeester van Noordoostpol der bepaalde uiteindelijk dat het kind werd ingeschreven op ach ternaam van de vader. Geding De ouders stapten na deze beslis sing naar de rechter. Die besliste op 8 juli dat het kind alsnog de naam van de moeder krijgt. De rechter oordeelde dat het Euro pees verdrag van de rechten van de mens boven de Nederlandse wetgeving staat. De familierech- terlijke betrekkingen komen niet in het geding als het kind de naam van de moeder draagt, aldus de rechter. Automatisch De rechter loopt in zijn vonnis vooruit op een wetsvoorstel, waarin wordt geregeld dat een kind automatisch de naam van de vader krijgt als ouders niet aan geven het anders te willen. Met dit wetsvoorstel wordt ouders de mogelijkheid geboden te kiezen voor de geslachtsnaam van de moeder. Het wetsvoorstel kwam onlangs door de Tweede Kamer en wacht nu op goedkeuring van de Eerste Kamer. Nu al wordt er volop gebouwd aan de diverse podia voor het openlucht-theaterfestival A Star is Born dat van 9 augustus tot en met 28 september in Groningen wordt gehouden. Schilders verven de enorme spiraal op een podium in het Eemskanaal. Het kunstwerk is mede- ontworpen door de Vlaamse actrice Dora van der Groen. foto anp Door Romain van Damme Rotterdam - Nee, maandag 5 augustus staat de Rotter damse zakenman Folkert van Zetten niet bij de poort van de gevangenis in Veenhuizen waar Jan de Kuijper zich dan moet melden. De ex-Roosendaler moet er een straf van achttien maan den uitzitten. Hij werd ver oordeeld wegens oplichting en verduistering. Zijn laatste poging om uit de cel te blij ven, een gratievezoek, werd onlangs afgewezen. „Voor mij is het verhaal Jan de Kuijper nu uit," zegt Folkert van Zetten die vijf jaar lang hemel en aarde bewoog om de naar België uitgeweken De Kuijper in de Nederlandse cel te krijgen. „Dat is dus gelukt. Om mijn geld terug te krijgen, hoef ik niet bij hem te zijn. Maar ook dat komt nog wel goed." Folkert van Zetten was een van de voornaamste slachtoffers van Jan de Kuijper die voornamelijk op het vliegveld Seppe tonnen los praatte bij zijn vliegvrien- den. Hij zou die bedragen inves teren in Noorwegen en op korte termijn met een vette rente terugbetalen. „Nou, nooit een cent gezien," zegt Van Zetten die het er echter niet bij liet zitten. De directeur van een machinefabriek beet zich als een pitbull vast in deze zaak. Samen met enkele andere gedupeerden sleepte hij De Kuij per voor de rechter, liet hem zelfs gijzelen en schakelde ook een detectivebureau in om De Kuijper in het vizier te houden. Het kostte hem tot nu toe een miljoen gulden! „Het is mij de moeite waard geweest. Ik ben in de gelegenheid om dit te doen, dat realiseer ik me ook wel. Maar, er is meer dan geld. Er is ook zoiets als eer. Met voorbe dachten rade heeft De Kuijper ons er in laten tuinen. Hij schermde met notariële aktes, het zag er allemaal prima uit." „Als je dan vervolgens ontdekt dat hij met mijn geld een huis in Zeeland kocht en daar heerlijk met zijn familie woonde. Nou, dan gaat mijn bloed koken. En als je daarna ontdekt dat hij uit wijkt naar België én kapitale villa's huurt én ook daar weer 39 slachtoffers maakt, ja, dan laat ik niet meer los!" Bij diverse rechtbanken in Nederland en België stapelden de dossiers zich op, maar telkens weer slaagde De Kuijper erin tussen die stapels belastende papieren een uitweg te vinden. Vijf jaar lang hield De Kuijper zich schuil achter in hoger beroep en bleef hij volhouden zelf slachtoffer te zijn van een internationale oplichtersbende. Nu De Kuijper alsnog op een doodlopende weg is beland, richt Folkert van Zetten zijn pijlen op Mies de Cok, de vrouw van De Kuijper. „Er moet geld zijn," weet Van Zetten zeker. „Zelf weet ik maar al te goed wat een advocaat kost. En De Kuijper heeft zich toch ook vijf jaar lang moeten verweren. En ik ken geen advocaat die dat pro deo doet." Van Zettem vermoedt dat het geld ergens op een Belgische rekening staat. „Tegen Mies loopt in Breda een zaak die in september dient. Justitie heeft een strafvervolging ingesteld op verdenking van heling. Als zij veroordeeld wordt, kunnen wij het echtpaar hoofdelijk aanspra kelijk stellen voor de schade die wij geleden hebben." Op die manier probeert Van Zet ten het persoonlijk faillissement van De Kuijper te omzeilen. „Mies heeft altijd gezegd dat ze nergens vanaf wist. Onzin. Ze wist alles en wij denken dat er van haar familie uit Zeeland het nodige geld afkomstig is." Die Zeeuwse familie Cok, rijk geworden in de levensmiddelen groothandel, zwijgt nog altijd in alle talen. Het maakt Van Zetten alleen maar kwader: „Geloof maar dat ik mijn geld tot op de laatste cent terug krijg. Niet alleen ik, ook de andere slacht offers. Ik geef absoluut niet op." l&T 1.49 1.99 2Ar 1.79 Door Elly Lammers Den Haag - Dat er vanaf het jaar 2000 hoog-radioactief afval uit Frankrijk naar Borssele komt, kon afgelopen weekeinde zelfs Greenpeace niet beroe ren. Het is immers allang bekend dat de uitgewerkte brandstofstaven van de kerncentrales Borssele en Doodewaard eens per ommekeer naar Nederland zouden terugkeren. De Centrale Organisatie voor de Opslag van Radioactief Afval (Covra) heeft om die reden sinds 1989 een vergunning voor de opslag van het hoog-radioactieve afval. Dat Covra nu opnieuw in een vergunningsproce dure is verwikkeld, komt omdat ze juist minder afval denkt te hoeven opslaan. Van de geplande twee betonnen bunkers wordt er één geschrapt. Nederland denkt en tobt al decennia over het nucleaire afval. Tot begin jaren tachtig dumpte Nederland als zovele naties het laag- en midden-radioactieve afval van onder andere ziekenhuizen en laboratoria in zee. Maatschappelijke protesten brachten een kentering en maakten dat het toenma lige kabinet naarstig op zoek moest naar een locatie op het land. Een rondgang langs vele gemeenten leidde uiteindelijk tot de aanwij zing van Borssele. Vanaf 1992 wordt daar het meeste Nederlandse laag- en midden- radioactieve afval opgeslagen. Het hoog- radioactieve afval van de kerncentrales Borssele en Dodewaard werd vervoerd naar de opwerkingsfabrieken in Cap de la Hague in Frankrijk en Sellafield in Engeland. Na opwerking - recycling met plutonium als bijproduct - zou het vervolgens worden teruggestuurd. De opslag bij Borssele was bedoeld als tus senstation. Een tijdelijke oplossing voor de Kerncentrale Borssele eerstkomende vijftig tot honderd jaar. De politiek zou ondertussen nadenken over een definitieve bestemming voor het kernafval. De zoutkoepel leek daarbij het medicijn voor de kwaal. Al in de jaren zeventig dic teerde de politiek proefboringen. Het duurde uiteindelijk decennia van studie en discussie voordat het kabinet-LubbersIII in 1993 anders besliste: geen opslag in zout- koepels. Opgeslagen radioactief moest altijd terug te halen zijn en dat velde het doods vonnis over de zoutkoepel. Sinds het doodlopen van die weg, heerst er stilzwijgen over de opslag van kernafval. Met het risico dat tussenstation Borssele stilzwijgend eindhalte wordt. De aangekon digde komst van het radioactieve afval uit Frankrijk kan de discussie misschien nieuw foto jaap wolterbeek leven inblazen, maar zeker is dat vooralsnog niet. De vergunning van Covra uit 1989 was gebaseerd op de verwachting dat Nederland er nog enkele kerncentrales bij zou bouwen. Nederland stond op het punt de locaties aan te wijzen toen op 26 april 1986 een deel van de kerncentrale in Tsjernobyl ontplofte. Sindsdien werd alles anders. De nieuwe kerncentrales kwamen er niet en jaren later mocht de kerncentrale Borssele niet drie jaar langer openblijven. Dat maakt het afvalprobleem per saldo misschien niet minder ernstig, maar wel kleiner. Kernener gie en kernafval bevinden zich niet meer in het brandpunt van de publieke belangstel ling. Dat wil het starten van een inhoudelijk debat nog weieens in de weg staan. J/ 15 Die Nederlanders in Atlanta zijn pas ware sportlieden. Deelnemen is voor hen belangrijker dan winnen. Ster ker nog, zelfs al zijn ze bij voorbaat kansloos, dan nog hebben ze er alles voor over om erbij te zijn. Net als de bobo's trouwens. Gelukkig wordt dat door de Nederlandse staatstelevisie op de juiste waarde geschat en zodoende zijn er midden in de nacht rechtstreekse uitzendingen te zien van voor ronden en series, waarin landgenoten roemloos ten onder gaan. Het kost een paar centen, maar dan heb je ter plekke voor elke tak van sport en voor elke discipline binnen die tak wel je eigen o zo deskundige tv-commentator. Ze hebben toch hopelijk Jean Nelissen inmiddels wel overgevlogen? De Belgen, die pakken het pas dom aan. Die zenden alleen rechtstreeks uit als er zuiderburen daadwerkelijk een kans op een medaille maken. Met meer geluk dan wijsheid hebben ze daarmee al twee keer prijs gehad. Voor het overige zijn die Belgen zo dom om te denken dat de sportfanaat die diep in de nacht per se wil kijken, altijd nog op Nederland, Duitsland of Engeland terecht kan en volstaan ze met een bordje waarop de eerstvol gende live-uitzending wordt aangekondigd. Alsof het tv-commentaar van de eerste de beste Britse tv- journalist te prefereren zou zijn boven de haarscherpe observaties en dito analyses van pakweg een Evert ten Napel, een Hansje Bunsschoten of een Harry Vriend. MERIJN Beneveld raadslid rijdt terrassen omver Veendam - Justitie in Groningen onderzoekt of het Veendamse gemeenteraadslid P. Langen strafrechtelijk moet worden vervolgd. De 42-jarige man reed in de nacht van vrijdag op zaterdag, onder invloed van alcohol en softdrugs, met opzet het hele terras van een Veendams eetcafé omver. De Veendammer spreekt zelf van een 'moedwillige protestactie' tegen het grote aantal uitstallingen op straat, die voetgangers een veilige doorgang zouden belemmeren. Reclamevliegtuigje slaat over de kop Apeldoorn - Een 27-jarige vlieger uit Apeldoorn is gisteren tegen de avond tijdens het uitvoeren van een noodlanding bij Apeldoorn over de kop geslagen. Hij bleef op wat schrammen na ongedeerd. Het vliegtuigje was opgestegen van het vliegveld Teuge en kwam tijdens de terugtocht van een reclamevlucht langs de kust door nog onbekende oorzaak in moeilijkheden. Boven Apeldoorn viel de motor uit. De vlieger landde in een aardappelveld dat direct aan de bebouwde kom van Apeldoorn grenst. Boeren waarschuwen toeristen Den Haag - De boerenorganisatie LTO-Nederland, het Landbouw schap en de Gezondheidsdienst voor Dieren hebben gisteren toeris ten die Griekenland, Turkije, Albanië en Macedonië bezoeken drin gend gevraagd geen zuivel- of vleeswaren mee naar huis te nemen. De landbouworganisaties vrezen namelijk dat daarmee het mond en klauwzeervirus meelift naar Nederland. Als die zeer besmette lijke veeziekte in Nederland toeslaat zou dat een ramp zijn voor de veehouders. In Nederland komt mond- en klauwzeer niet meer voor. Tien jaar cel geëist voor doden man Breda - Wegens doodslag heeft officier van justitie A. Nieuwenhui- zen gisteren voor de rechtbank in Breda tien jaar cel geëist tegen de 27-jarige J.M. uit Tilburg. Op 15 april dit jaar zou de Tilburger samen met een dertienjarige jongen de 47-jarige Th. Hijstek om het leven hebben gebracht. Het tweetal was naar het huis van het slachtoffer gegaan om hem een lesje te leren. Een dag eerder namelijk zou Hijstek de jonge Til burger seksueel hebben benaderd. Ook werd gisteren de zaak tegen de dertienjarige jongen behan deld. Tegen hem werd de maximale straf voor minderjarigen - een jaar onvoorwaardelijke detentie - geëist. Frankrijk zoekt leraren Nederlands Zoetermeer - De Franse regering is op zoek naar leraren Neder lands die op scholen in Frankrijk hun moedertaal willen doceren. Minister Bayrou (Onderwijs) heeft dit aan zijn collega Ritzen laten weten. Frankrijk heeft nu het vak Nederlands erkend, zo werd gisteren bekend. Minister Ritzen reageerde verheugd op het nieuws. Het zal in eerste instantie om een 'handvol' leraren gaan. CD'er ontslagen na dreigtelefoontjes Den Haag - Tweede-Kamerlid Janmaat van de CentrumDemocra- ten (CD) heeft een medewerker van zijn fractie, M. de Regt, op staande voet ontslagen. Dat heeft de leider van de CD gisteren in een brief aan de medewerker laten weten. Aanleiding zijn de betrokkenheid van De Regt bij de telefonische bedreigingen van wethouder H. Simons van Rotterdam en 'ongewenste contacten met CP'86'. Van onze verslaggevers Tilburg - „Onverantwoord", noemt F. van Nieuwland hoofd Preventie van de brandweer Til burg de wijze waarop kermisgan- gers zaterdagavond zijn gered uit de snelheidsattractie Move It. „We moeten maar eens indrin gend met de exploitant praten. De brandweer is in het leven geroepen om adequaat op te tre den. Als een exploitant ons inschakelt, staan de mensen veel eerder aan de grond. Daarvan ben ik overtuigd." Bij Move It op het NS-plein ont stond zaterdag omstreeks 20.15 uur paniek omdat een motor blokkeerde. De inzittenden in de snelheidsattractie hingen twintig minuten op hun kop en het duurde anderhalf uur voordat de laatste bevrijd was. De reddingsactie, waarbij bezoe kers de attractie met een ladder moesten verlaten, is door de exploitant zelf uitgevoerd. Hij heeft nagelaten om brandweer, politie en het gemeentelijk ker- misteam te informeren. Een jongen van ongeveer vijftien jaar uit Eindhoven heeft gister avond omstreeks 18.30 uur op de Tilburgse kermis letsel aan zijn benen opgelopen. Volgens exploi tant B. Tol van attractie Break Dance wilde de jongen instappen terwijl de gondels al ronddraai den. De Eindhovenaar liep bij de val een flinke vleeswond en bloeduit stortingen op. De politie is van het ongeval niet op de hoogte gebracht. Bodegraven (anp) - De stoptrein tussen Utrecht en Leiden is gis teravond in de buurt van Bode graven na een aanrijding met een tractor met hooi gedeeltelijk ont spoord. Zes treinreizigers raak ten lichtgewond. De tractor zelf werd niet aangereden. De trein ramde de hooiwagen en sleurde die mee. De machinist en de bestuurder van de tractor raak ten niet gewond. Inzittenden ver klaarden tegenover de brand weercommandant dat de trein voor hun gevoel een aantal malen had 'gestuiterd' en over een lengte van 450 meter enige malen los was gekomen van de rails.

de Stem | 1996 | | pagina 3