Voor Ajax telt nu lange termijn Van Hooijdonk met Celtic tegen Veere Helmond Sport klopt Bevelandse selectie dubbele cijfers extra Kleintje pESTEM SPORT ZEELAND B4 DE KLUSSENBINK 54 2 2 7 3 3 06-52 78363" Argentijn Juan tekent voor vijf jaar, Litmanen blijft langer Louis van Gaal 'kabel' Riis gehuldigd Zeezwemloop in Zoutelande loorn-badgastentoernooi in Oostburg zeer sterk bezet TENNIS Terese van Lare eerste veterane Bokaalloop ih Haamstede SPORTNIEUWS KORT Fysiotherapeut Twente wint kort geding Ruben Sosa vertrekt bij Dortmund Hoog bezoek bij opening Arena Schumacher verlengt contract bij Ferrari Roda wil Belg Peter van Houdt China in de ban van Maradona Fameuze oud-doelman Planicka dood Poolse doelman voor Feyenoord Erwin Nijboer weg bij Banesto Patrick Jonker naar Acht van Chaam Oefenwedstrijden voetbalclubs 'ULI 1996 60 blvo 940 4-cilinder vanaf 59.900,- Ivo 960 6-cilinder vanaf 74.950,- 7m 22 september: de Residence Woonbeurs Landgoed Velder te Liempde (NBr.) 98,- p/mnd. excl. BTW, op basis van Full Operalional Lease, zijn uitgerust met één van de Volvo-Lines. RAAMSDONKSVEER, AUTOBEDRIJF BLUEKE TERNEUZEN B.V., MR. F.J. HAARMANWEG SM-VOOR-2: direkt ap voor dominant sexkontal 06-320.329.99 (75cpmL Homo: Jongens onder kaar hoor die knullen geni ten! flfi-32O*330*88 (75cf» (30+) elnrs. voor ■2 (80cpm). H-) willen SEX. a/d lijn] cpm) HOMO-KONTAKTEN dir< apart Brabant/Zeeland a 06-9614 iNu60cpm) _J uwen (20+) SEXKONTAKT. ;pm). •BIJVERDIENSTEVheren die sex willen m.rijpe vrou ties!! 06-350.166.091JEÏ m geven echt GRATIS sex! (75cpm). Oudere heren gezocht GRATIS sex m. dames Bel 06-9705 (75cpm);___ ATING: jouw regio!! cpm). STUDENTES Sg gratis sex op hun kame Bel 06-9603 (80cpm); geven hun voor gratis sex! cpm). Dominante vrouwen ge» telnrs. v. gratis SM-k°nl Bel NU 06-32032580 UP Bnst DINSDAG 23 JULI 1996 Autoverhuur verhuur Jong BV veekendtarief, agens, vrijdag zondagavond Laan van Beigie osendaal. 55551Ook uw r bestelbusjes. Maak een reclame met een Het helpt- Klusbedrijf oor al uw klussen in en om het huis andere voorkomende werkzaalne oecialiseerd in timmerwerkzaamhea iPierre van Hooijdonk foto de stem/johan van gurp Van onze sportmedewerker Veere - De voetbalclub Veere, die in het komend seizoen zal uitkomen in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal, speelt vrijdagavond 26 juli op eigen terrein tegen de Schotse profclub Celtic. De aanvang is 19.00 uur. Bij de Zeeuwse voetbalfans bestaat grote belangstelling voor dit duel, dat georganiseerd is in het kader van het 700-jarig bestaan van de stad Veere. Bij Celtic fungeert Pierre van Hooijdonk (ex-NAC) als grote blikvanger voor het publiek. Van Hooijdonk heeft inmiddels in Schotland een stevige reputatie opgebouwd. De Brabander speelde tot nu toe 62 wedstrijden voor Celtic en maakte daarin veertig doelpunten. Het ligt dan ook voor de hand dat deze cen trumspits in Veere zijn produktie nog zal opvoeren. De club uit Glasgow heeft voorts diverse andere prominenten in de gelederen. Geroutineerde krach ten zoals de middenvelders Peter Grant, John Collins en Paul McStay, van wie laatstgenoemde al 657 wedstrijden voor Celtic speelde. De 36-jarige doelman Pat Bonner stond inmiddels 642 keer onder de lat bij zijn club. Als nieuwkomers heeft Celtic aange trokken de Duitser Alen Stubbs, de Italiaan Paolo Dicanio en al tijdens het afgelopen seizoen de Portugees George Cadete en de Duitser Andreas Thorn. De gerenommeerde club behaalde 35 keer de landstitel maar maakte ook furore in Europa Cup I-toernooien (win naar in 1967 in de finale tegen Inter Milaan met 2-1 en verliezer in 1970 tegen Feyenoord, 2-1 na verlenging) en stond in '67 ook in de strijd om de wereldbeker tegen het Argentijnse Racing Buenos Aires, waarvan in drie duels verloren werd. Ongetwijfeld zullen vele voetbal supporters dan ook warm lopen om de sterren uit Schotland aan het werk te zien. De Schotten worden in Veere vergezeld door een flinke aanhang. Een echte doedelzakband moet er voor zor gen dat The Bhoys zich in Veere thuis voelen. De succesvolle trainer van Veere, Ron Schrier, kan tegen Celtic beschikken over een vrijwel com plete selectie. Met daarin diverse nieuwe gezichten als Arthur van Huizen (Vlissingen), Jimmy Kik kert (Bevelanders), Peter de Jong (NAC 2), Jurjen Swiers (HVV'24) en Pieter den Boef (Tholense Boys). Schrier: „De vaste kern is bij ons gebleven, in de breedte zijn we bovendien ongetwijfeld ver sterkt. Uiteraard zijn we kans loos tegen de profs uit Glasgow, maar toch zullen we trachten er een leuke pot van te maken en ons uiterste best doen om de nederlaag zo klein mogelijk te houden." Door Henk Mees Amsterdam - In de nieuwe omgeving van de Amster dam Arena is de lange ter- het nieuwe uitgangs punt van Ajax. De 20- e Argentijn Mariano Juan bond zich gisteren voor vijf jaar aan de Amsterdamse club. Jari Litmanen tekende een nieuw contract, dat twee langer doorloopt, tot 'medio 1999, al had Ajax lem liever nog langer gestrikt. Bovendien rekent je landskampioen deze week op de Fransman Patrick Vieira (AC Milan). tegenover Juan en mogelijk dus Vieira en de overige nieuwko- Babangida (zes jaar), Wit- schge (vijf jaar) en Veldman (drie jaar), staat na het vertrek van Davids, Reiziger, Silooy en Finidi het afscheid van Nwankwo Kanu. Hij bond zich aan Inter Milaan. „Voor een transferbedrag van veel meer dan de 2,8 miljoen gulden, die we volgens de advo- van Kanu hadden mogen vragen," stelde Ajax-penning- leester Arie van Os gisteren, ten de spelersgroep stadion De verliet voor een trainings- in het Duitse Wolfsburg, la Set land van de Europese kam- Voor de internationals van Ajax was het gisteren de eerste trainingsdag. Van links naar rechts Danny Blind, Winston Bogarde, Patrick Kluivert, Richard Witschge, Frank en Ronald de Boer werken hun oefeningen af. foto anp i binnen de spelersgroep. Met spelers die de zogeheten 1' vormen (Seedorf, Davids, ert en Reiziger) zouden m de Amsterdamse club i wat bij het EK zelfs geen sprake van dat eens onderzoeken of er erhuids spanningen hebben efd waaraan bepaalde spelers Gaal wilde verder niet op de gebeurtenissen het EK waar Edgar werd weggestuurd en verhoudingen hen. „Ik heb bij Ajax alles uit pioen wacht Ajax zaterdag, tegen Hamburger SV, de eerste kracht proef van betekenis. Zonder San tos, Veldman, Juan, Litmanen, Reuser, Overmars en Hoekstra, die allen sukkelen met blessures of nog revalideren. Voor Over mars komt de opening van de Amsterdam Arena (op 14 augus tus tegen AC Milan) te vroeg. Coach Louis van Gaal rekent pas eind september op de vleugelspe ler, die in december de kruisban den van het kniegewricht scheurde. Treeplank In de Amsterdam Arena hoopt Ajax de schaalvergroting verder gestalte te geven. „De Arena moet de treeplank naar nieuwe succes sen en een grotere toekomst wor den," verkondigde voorzitter Michael van Praag op de laatste persconferentie in De Meer. In de lange-termijnpolitiek passen de langlopende contracten met de broers De Boer (tot 2004) en doel man Van der Sar (2001), die vooral een garantie moeten zijn in de strijd om afkoopsommen. Ajax probeert binnen enkele maanden Patrick Kluivert nog eens te bewegen tot contractver lenging. De spits, die in gedach ten al bij AC Milan is, heeft alle pogingen tot nu toe categorisch afgeweerd. Vandaar dat Ajax ook doende is nog een nieuwe spits aan te trekken, van wie de naam nog geheim wordt gehouden. Voor 15 augustus hoopt Ajax de transfer af te ronden, zodat de volgende nieuweling kan worden ingezet in de Champions League, waarvoor op 23 augustus wordt geloot. Vieira Nog eerder dan een nieuwe spits wordt Patrick Vieira in Amster dam verwacht. „Hopelijk valt nog deze week de beslissing," zei Van Gaal gisteren over de 1.91 meter lange Fransman. Vieira, een 20-jarige middenvelder/ver dediger zoals zijn landgenoot Desailly, mist het Olympisch voetbaltoernooi door een bles sure. Van AC Milan, waar Des ailly de voorkeur kreeg, heeft hij al afscheid genomen. Het wach ten is nog op een persoonlijk akkoord met Ajax voor meerdere jaren. In de begroting, die komend sei zoen het record-bedrag van zeventig miljoen gulden bereikt, gaat ongeveer de helft op aan spelers-salarissen en premies. Voor de inkomsten rekent Ajax op de Amsterdam Arena (capaci teit 51.200, maximaal 45.000 sei zoenkaarthouders). Ajax houdt in de begroting rekening met drie Europese overwinningen, wat aan premies en garantiebedrag al zeven miljoen betekent. Aan Champions-League-premies, entreegelden en tv-rechten leverde de Champions League Ajax afgelopen seizoen dertig miljoen op. Dat was de helft van de totale inkomsten, die tot zestig miljoen opliepen, mede doordat de thuiswedstrijden van Ajax vorig seizoen liefst 650.000 toe schouwers trokken. Bonn (sid) - Zo'n 2500 wielerfans hebben de winnaar van de Ronde van Frankrijk, Bjarne Riis, en zijn Duitse ploeg Telekom giste ren ontvangen in Bonn. „Het is ongelofelijk," sprak de Deen na het zien van het grote enthou- siame bij de toeschouwers. Later op de dag werd het nog mooier voor Riis. In de Deense hoofdstad Kopenhagen kwamen vele tienduizenden op de been om hun nieuwe sportheld te ver welkomen. Volgens de Deense kranten was de Tour-zege nog mooier dan de overwinning van het Deense voetbalelftal bij het Europees kampioenschap vier jaar gele den. De Telekom-ploeg beleefde de succesvolste Tour in de geschie denis van het Duitse wielrennen. Naast de gele trui voor Riis, ver overde sprinter Erik Zabel het groene tricot. Ploeggenoot Jan Ullrich eindigde achter de Deen als tweede. Bij de ontvangst in Bonn waren onder anderen de Duitse minis ter van Posterijen, Wolfgang Boetsch, en Gerd Tenzer, bestuurslid van de hoofdsponsor aanwezig. Tenzer vertelde dat Telekom ook volgend seizoen geldschieter van het team blijft. Boetsch feliciteerde de équipe uit naam van de regering. Boven dien riep hij de wielerfans op niet alleen te juichen, maar ook de fiets te pakken. Zoutelande - In Zoutelande wordt donderdag 25 juli een Zee zwemloop gehouden. De opdracht is een kilometer zwemmen in de Noordzee en tien kilometer lopen. Daarnaast staat er ook een wedstrijd op het programma die bestaat uit 500 meter zwemmen en zes kilometer lopen. Beide afstanden gaan om 19.15 uur van start op het strand. De finish is getrokken op de Boulevard in Zoutelande. Er kan worden ingeschreven in de kantine van de plaatselijke voetbalvereniging De Meeuwen aan de Westkapelse- weg. Deze wedstrijd is de derde wedstrijd uit het ZOMID-circuit, dat door de Stichting Sportevenementen Zoutelande wordt gehouden. Resteert nog de triatlon, nadat eerder een duatlon en stratenloop waren afgewerkt. n onze tennismedewerker 's^llrg - Duncan Blackman Slijkplaat heeft een kort- hoorn-badgastentoernooi 'ejer van De Boskreek werd ,®aakt deel uit van een 20 u '™e jeugdgroep van de W 8mse 1ennisvereniging form ^tedsteijdleider Erwin leel anS 'S verheugd met de name van zo'n zestig toeris- aan 'zijn' toernooi. „Er zijn timk'roePen d'j uit Brabant en urg. Me(ie door die toeris- ls het toernooi De zeer sterk iriiB Zeeuws-Vlamingen ipele n nU °°k eens te maken met tot/5 andere districten." da„ „n„met de finaledag op zon- S, J worden er 300 par- ilp tewerkt °P het 0ost- 1 «se tennispark, afkomstig van 223 inschrijvingen. „Dat is stukken meer dan vorig jaar. Hiermee zitten we aan de top. Het is echt het maximum. We hebben zelfs 30 mensen moeten afzeggen." Plaatsvervangend wedstrijdleider is Peter Remijn. Tevens zitten Han Petiet, Ruben Verheul, Stephan Minnaert en Etzel van Kuyck in de organisa tie. Bondsgedelegeerde is Kees Hamelink. Dagelijks gaan de eerste partijen al om 8.00 uur de baan op, de laatste wedstrijden staan om 21.00 uur gepland. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: eerste ronde: Martijn Evers-Dun- can Blackman 3-6, 6-0, 6-0; J. Remijn-Niek Stellenaar walk over Remijn. Cl: eerste ronde: Paul van Water- schoot-renier Biesmeyer 6-2, 6-0; tweede ronde: Byron Bentley-Van Waterschoot 6-2, 6-4. C2: eerste ronde: Gert-Jan Louwe- ret-Miquel Santana 6-1, 6-0. Dl: eerste ronde: Alexander van Daele-Nico Smekens 6-2, 6-2; M. Blindenbach-Etzel van Kuyck 6-1, 6-4; Walter Boender-René Nillisen 6-4, 4-6, 7-5; Dwight van Hulle-Rick Suurmond 6-1, 6-4; P. Timmerman- Stefan Heising walk over Timmer man; Matthijs van Wincoop-Leen Deij 6-0, 6-0; Nico Verheul-Chris Burky 6-1, 6-1. D2: eerste ronde: R. van Hee-M. Menheere 7-5, 5-7, 6-3; B. Stinski- Patrick de Waegenaere 6-1, 6-0; Guy Demasières-Bennie de Neve 4-6, 7- 6, 6-3; Jan Becu-Peter Remijn 6-0, 6- 1; Erwin Verhage-Edgar Ultee 6-2, VROUWEN ENKELSPEL Cl: eerste ronde: Inge Kemperman- Nancy Nienhuis 6-2, 6-2. Dl: eerste ronde: M. Niesink-K. Ploeg 3-6, 6-2, 6-3; S. Pillen-S. Wagemaker 6-3, 6-1. D2: eerste ronde: A. van Voren-J. van Kleef 7-5, 6-3; K. Jonker-R. Picavet 6-1, 6-2. DUBBELSPEL C: eerste ronde: Van Lisdonk/Van Lisdonk-Van Waes/Wijffels 6-1, 6-2. PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL B: 1. Tim van Veldhoven, 2. Bernd van Quekelberghe, 3/4. Michel Ver- berkmoes en Patrick Marteijn. Cl: 1. Byron Bentley, 2. W. Ploeg, 3/4. Niek van Remortel en Jurgen de Bakker, 5/6. Niek Stellenaar en Tom Gelevert, 7/8. Anthony Trapman en Jacky de Paepe. C2: 1. Ruben Verheul, 2. Donovan Blackman, 3/4. Wesley Claerhoudt en Ralf Vervaet, 5/6. Harry Riemens en Beny Ysebaert, 7/8. Gert-Jan Louweret en Tom de Clerck. Dl: 1. Dimitri Overmeire, 2. L. Hen nen, 3/4. S. Noë en Stephan Minna ert, 5/6. Karei Leenhouwers en Vin cent Verheul, 7/8. Walther Boender en N. Verheul. D2: 1. D. van de Kerckhove, 2. J. Louweret, 3/4. P. Steenbakker en N. Smekens. D 35+: 1. Karei Leenhouwers, 2. Cor Baas. DUBBELSPEL B: 1. Van Veldhoven/Gorthmanns, 2. Marteijn/Dijkman. C: 1. Van Remortel/Van Remortel, 2. Bentley/Biesmeyer, 3/4. Blinden- bach/De Bruijn en Evers/Westdijk. D: 1. Van Opdurp/Picavet, 2. Veer- man/Suurmond, 3/4. Bentley/Van de Kerckhove en Van Kleef/Van Rem men. D 35+: 1. Jimmink/Verheul, 2. Pica- vet/Van Opdurp. VROUWEN ENKELSPEL B: 1. Isabelle Leenhouwers, 2. Miriam Brakman. Cl: 1. José de Wit, 2. Christianne Vriends. C2: 1. Margriet Buize, 2. K. Schoe- man. Dl: 1. Florentine Wijffels, 2. Saskia IJzerman. D2: 1. Astrid Steyaert, 2. K. IJzer man., DUBBELSPEL C: 1. Sterrenberg/De Clerck, 2. Steu- tel/Vriends. D: 1. Verpaalen/Dusarduyn, 2. Pil len/Evers. GEMENGD DUBBELSPEL B: 1.: Brakman/Hendrikse, 2. Brou wers/Dekkers. C: 1. Van Lisdonk/De Bruijne, 2. Van Hout/Blindenbach. D: 1. Wijffels/Van Overmeire, 2. Kemperman/Sprenkeler. D 35+: 1. Jimmink/Jimmink, 2. IJzerman/Picavet. Van onze sportmedewerker Kamperland - Eerste divisionist Helmond Sport behaalde gis teravond op het terrein van Bevelanders in Kamperland in een oefenduel met een Noord-Bevelandse selectie een ruime over winning (1-10). Het Noord-Bevelandse team kon de profs alleen in de eerste helft aardig bijbenen en nam zelfs de leiding (ruststand 1-3), maar in de tweede periode gaf vooral de conditie de doorslag. In de eerste twaalf minuten van de tweede helft scoorde Helmond Sport vier keer en liep de Zeeuwen onder de voet. Vooral Dennis Gerritsen en Carlo Vorstenbosch raakten toen goed op dreef. Uit blinkers bij de gasten waren er overigens niet te bespeuren. Het positiespel werd veel te traag uitgevoerd en het ontbrak de Brabanders ook aan technisch vermogen. In het team van Noord-Beveland, samengesteld uit spelers van Colijnsplaatse Boys, Wissenkerke, Bevelanders, Kats en Cortgene waren de Rotselaar - Terese van Lare uit Sluis eindigde op een triatlon in het Belgische Rotselaar als derde vrouw en eerkte veterane. Ze had voor 1800 meter zwemmen, 40,5 kilometer fietsen en 10,5 kilome ter lopen een tijd nodig van 2 uur 25 minuten en 43 seconden. Na een wat matig zwemonderdeel pakte ze op het fiets- en loopon derdeel veel terug op de concur rentie. Eerste vrouw was seniore Mieke Cuppens met een tijd van 2.19.30. Bij de mannen ging de winst naar Koen Hoeyberghs in 1.55.59. Gerrie van Helmond uit het Brabantse Terheijden werd zeventiende in 2.05.00. Hans van de Griendt van Atle- tica won in het Belgische Destel- bergen een stratenloop over vijf tien kilometer. De Hoekenees liet een winnende tijd noteren van 53 minuten en 22 seconden. Er kwa men 240 deelnemers aan de start. meest opvallende spelers Peter Bakker (Colijnsplaatse Boys), Marcel van Hekken (Wissen kerke) en beide doelverdedigers Remco Durink (Bevelanders) en Rinie Kouwer (Colijnsplaatse Boys), die in de tweede helft onder de lat stand. In de twaalfde minuut kwam Noord-Beveland goedkoop aan de leiding. Bij een terugspeelbal blunderde doelman Khalid Ben- lahsen. De bal rolde in het doel, 1-0. De Noord-Bevelandse doel man Remco Durink bracht daarna enkele malen fraai red ding, terwijl Noord-Beveland ook tot enkele leuke aanvalsac- ties kwam. In de 28e minuut, toen Helmond Sport er na een slecht begin wat beter in kwam, zorgde ex- NAC'er Dennis Gerritsen voor de gelijkmaker: 1-1. Vorsten bosch gaf Helmond Sport daarna de leiding en nog voor de rust schoot Mark van der Leijden in eigen doel: 1-3. Na de hervatting voerde Hel mond Sport de snelheid op. Dat bracht al gauw succes. Ferry Maas, Dennis Gerritsen (2x) en Olaf Van Schijndel zorgden voor 1-7. Noord-Beveland had niets meer in te brengen. Van Schijn del, Gerritsen en Stormen pro duceerden elk nog een treffer, zodat de eindstand 1-10 werd. Burgh-Haamstede - De atletiek vereniging Deltasport houdt don derdag 25 juli de dertiende Bom- bokaalloop in Haamstede. De start van deze stratenloop over tien kilometer is om 20.15 uur op de Ring in Haamstede. Men kan vanaf 18.30 uur inschrijven in hotel Bom aan de Noordstraat in Haamstede. Enschede - Fysiotherapeut Paul Krijnsen heeft het kort geding gewonnen dat hij tegen voetbalclub FC Twente had aangespan nen. Als Twente vasthoudt aan zijn ontslag moet de club de the rapeut een schadevergoeding van 160.000 gulden betalen. Krijnsen vloog de laan uit na een conflict met de Duitse trainer Hans Meyer, die vond dat hij niet goed functioneerde. De fysio therapeut, die tien jaar bij Twente heeft gewerkt, pikte het ont slag niet en vocht het aan bij de rechter. Hij eiste een schadevergoeding van 233.000 gulden. De rechter vond 160.000 gulden gerechtvaardigd. Fc Twente krijgt tot 31 juli de tijd het ontslag ongedaan te maken. Als de eredivisiever eniging dat op die datum heeft nagelaten, moet zij de schadever goeding betalen. Dortmund - Ruben Sosa vertrekt bij de Duitse voetbalclub Borussia Portmund. De Uruguayaan speelt komend seizoen bij de Spaanse formatie Logrones. Borussia Dortmund nam Sosa in augustus vorig jaar voor ruim drie miljoen gulden over van Inter Milaan, waar hij speelde met Dennis Bergkamp en Wim Jonk. Amsterdam - Koningin Beatrix opent op 14 augustus de Amsterdam Arena, het stadion waar Ajax vanaf het komende seizoen gaat voetballen. Na de feestelijkheden speelt de Neder landse kampioen een wedstrijd tegen AC Milan, de club van de oud-Ajacieden Davids en Reiziger. De koningin wordt vergezeld van prins Claus en kroonprins Willem-Alexander. Ook nagenoeg de hele Nederlandse regering zal zijn vertegenwoordigd bij de eerste wedstrijd in de hypermo derne piste. „We zijn trots op het zeer hoge bezoek," zei Michael van Praag, voorzitter van Ajax. Ook heeft Ajax het dagelijks bestuur van de UEFA een uitnodi ging voor de wedstrijd gestuurd. Op een enkele uitzondering na zullen de bestuursleden van de Europese voetbalunie gehoor geven aan het verzoek de openingsceremonie bij te wonen. De kantoren van Ajax worden op 5 augustus overgeheveld naar het nieuwe onderkomen. De selectie volgt enige tijd later. Ajax traint nu nog in en rond het oude complex in de Watergraaf smeer. Kerpen - Michael Schumacher blijft vrijwel zeker tot 1998 bij zijn Formule-I-team Ferrari. De Duitse tweevoudige wereldkampioen meldde gisteren tijdens een persconferentie in Kerpen in Duitsland dat hij en Ferrari op enkele details na rond zijn. Schumacher meldde achter zijn veelvuldig bekritiseerde teamchef Jean Todt te staan. Ferrari (en Schumacher) stelt dit seizoen teleur. Dit seizoen wist Schumacher in zes Grand Prixs de finish niet te bereiken. De coureur zei maandag nog te willen blijven rijden zolang hij er zin in heeft. „Misschien nog wel vier of vijf jaar. In ieder geval niet zo lang als de veteraan Nigel Mansell." Kerkrade - Roda JC wil de Belgische aanvaller Peter van Houdt (19) aantrekken. Of dat lukt, zal afhangen van de onderhande lingen met Sint Truiden. Van Houdt staat nog onder contract bij die club en Roda zal dus een transferbedrag moeten betalen. Van Houdt heeft vrijwel alle nationale jeugdselecties doorlopen. Chengdu - China is in de ban van Maradona. De Argentijnse voetballer speelt komend weekeinde met zijn club Boca Juniors een vriendschappelijk duel in Chengdu, een stad in het zuidwes ten van China. Het stadion telt 40.000 plaatsen en zal naar verwachting volle dig uitverkocht zijn. Een kaartje voor de wedstrijd kost omgere kend tussen de 14 en 122 gulden. Het maandelijkse inkomen van de inwoners in Chengdu bedraagt tussen 3,50 en 17 gulden. Toch hebben veel Chinezen alles over een toegangsbewijs. Handela ren verwachten dan ook prima zaken te doen op de zwarte markt. Toch is niet iedereen enthousiast over het bezoek van Maradona. De krant China Business Daily wijst er in zijn commentaar op dat de voetbal-ster drugs heeft gebruikt. Ook het incident waar bij hij schoot op journalisten bij zijn huis in Argentinië wordt aangehaald. Praag - De fameuze Tsjechische oud-doelman Frantisek Pla nicka, die in de jaren '30 gold als 's werelds beste goalie, is in een ziekenhuis in Praag op 92-jarige leeftijd overleden, heeft het Tsjechische dagbad Mlada Fronta Dnes gisteren gemeld. Pla nicka werd in 1994 door UNESCO de Fair Play prijs toegekend. Rotterdam - Feyenoord heeft Jercy Dudek als tweede doelman gecontracteerd. De 23-jarige Pool tekende voor zes seizoenen. Hij volgt Rob van Dijk op, die naar RKC is vertrokken. Dudek is afkomstig van Sokol Tycky, waar hij een nog lopende verbintenis had. Hij speelde eerder voor het olympisch elftal van zijn land. Het is de tweede keer dat Feyenoord een doelverdediger uit Polen aan trekt. In het seizoen 1988-1989 verbleef Henryk Bolesta een jaar in Rotterdam. Aanvankelijk had de club het oog laten vallen op Baronie keeper Alexander van der Heijden. De Bredanaar wees het aan bod van echter Feyenoord af. Denekamp - Profwielrenner Erwin Nijboer gaat aan het eind van dit seizoen weg bij Banesto. De profwielrenner kreeg kort voor de start in Den Bosch te horen dat hij geen Tour de France mocht rijden. Ook vorig jaar werd Nijboer gepasseerd. „Ze hebben me nu voor de tweede keer geflikt. Ik stap op bij deze Spaanse ploeg." Chaam - Patrick Jonker, die als twaalfde eindigde in het eind klassement van de Tour de France, neemt morgen deel aan de Acht van Chaam. De Australiër, die ook een Nederlands paspoort heeft, komt zowel in de ploegenwedstrijd uit als in het omnium, dat in de avonduren wordt gehouden. De organisatie van de 'Acht' stelde gisteravond nog pogingen in het werk om Jan Ullrich te contracteren. Maar de kans dat dat lukt, is volgens voorzitter Ad Coenraads niet groot. „Ullrich is wel beschikbaar, maar moeilijk los te weken. Zijn ploegleider heeft gezegd dat het het beste is voor hem even rust te nemen na de inspanningen in de Tour. Als alternatief hebben we Fabio Baldato achter de hand, die zondag op de Champs Elysées won. Dat lijkt wel een haalbare zaak." Terneuzen - Het oefenprogamma, als aanloop naar de competitie voor de Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs, begint zaterdag 27 juli langzaam op gang te komen. Op die dag presenteert Hoek zijn selectie om 19.00 uur op het terrein van de voetbalvereniging Biervliet in een duel tegen een West- Zeeuws-Vlaamse selectie. Dinsdag 30 juli speelt Oostburg om 19.30 uur thuis tegen Axel en een dag later ontvangt Terneuzen om 19.00 uur eredivisieclub Sparta. Donderdag 1 augustus speelt Hoek om 19.00 uur tegen Vitesse. In het weekeinde van 3 en 4 augustus komt het oefenvoetbal pas goed op gang. Zaterdag staan om 14.30 uur de wedstrijden Zaamslag-Bier- vliet, Hoek-Axel en AZW-Vogelwaarde op het programma. Die dag wordt in Philippine het traditionele 'Mosseltoernooi' tussen de standaardteams van Bruse Boys, Yerseke, Sluis en Philippine afge werkt. Zondag 4 augustus staan de volgende wedstrijden om 14.30 uur op het programma: Breskens-Aardenburg, Clinge-Terhole, Graauw- Axel 2, HVV'24-Hoofdplaat, Clinge 2-Hulsterloo en Terneuzen- STEEN.

de Stem | 1996 | | pagina 11