Woningaanpassing versoepeld Ziekenhuiszorg efficiënter door concurrentie Twee olifanten Blij dorp zwanger Baanbrekend arrest inzake handel in leeggeroofde bv's e^elHd Meer concurrentie accountants, tandartsen en fysiotherapeuten de stem Minister Melkert pakt grote verschillen in eigen bijdragen gehandicapten aan BINNENLAND A3 1 Meer rompslomp voor bedrijven ^rpleeghuizen Helft Nederlanders verwerpt loten voor briljante scholieren Pubers persen negenjarige jongen gewelddadig af V5 BINNENLAND KORT Politie onderzoekt dood van jonkvrouwe Roëll ZATERDAG 20 JULI 1996 A2 i I I I I ZATERDAG 20 JULI 1996 26 g 14 g 27 g 31 g 9 27 g 24 g 37 g 28 g 32 g 28 g 19 g 20 g 25 g 22 g 24 g 14 g 29 g 30 g 17 15 g 22 g g .35 g Groot-Brittannië en Ierland Wolkenvelden en in het wes ten van Ierland en Schotland mogelijk wat regen. Vooral in Engeland zonnige perioden Middagtemperatuur op de meeste plaatsen tussen 20 en 25 graden; langs de kusten in het westen hier en daar enkele graden lager. België en Luxemburg: Vrii'l zonnig. Middagtemperatuur oplopend tot ongeveer 25 gra den op zondag. Noord- en Midden-Frankrijk' Vrij zonnig. Middagtempera tuur meest tussen 25 en 30 graden, langs Het Kanaal hier en daar wat lager. Zuid-Frankrijk: Vrij zonnig In de Alpen een kleine kans op een lokale (onweers)bui. Mid dagtemperatuur rond 30 gra den, langs de westkust plaat selijk lager. Portugal: Zonnig maar langs de noordwestkust soms ook wolkenvelden. Middagtempe ratuur vlak aan zee van 22 graden bij Porto tot 30 in de Algarve. Landinwaarts maxi ma boven de 35 graden. Spanje: Zonnig, langs de Golf van Biskaje soms mist of wol ken. In het noordoosten zater dag een kleine kans op een verspreide onweersbui. Maxi ma aan de kusten uiteenlo pend van rond 24 in het noor den tot rond 30 in het oosten en zuiden; in het binnenland tussen 35 en 40 graden. Canarische Eilanden: Aan de noordkant van de eilanden wolkenvelden en later moge lijk wat regen. Op de zuidst- randen veel zon en maxima rond 30 graden. Mallorca en Ibiza: Flinke zon nige perioden. Droog. Middag temperatuur rond 32 graden. Italië: Veel zon maar ook kans op een enkele verspreide on weersbui. Middagtemperatuur uiteenlopend van 25 graden in het noorden tot 30 in het mid den en zuiden. Griekenland en Kreta: Vrij zonnig, maar op het Griekse vasteland ook stapelwolken en kans op een onweersbui. Op de Egeische Zee houdt de stevige noordenwind aan. Maxima meest van 26 tot 30 graden. Duitsland: Vrij zonnig maar in het noordoosten van tijd tot tijd ook wolkenvelden. Droog. Middagtemperatuur uiteenlo pend van 19 graden op zater dag in het oosten tot 25 op zondag in midden en zuiden. Zwitserland: Veel zon en bijna overal droog. Middagtempera tuur van 23 in het noorden tot 26 in het zuiden. Oostenrijk: Flinke zonnige pe rioden. Droog maar in Tirol een kleine kans op een ver spreide onweersbui. Maxima meest rond 22 graden, in Ka- rinthië soms hoger. jijsvvijk (anp) - Als ziekenhui- ,in met elkaar de concurren- >slag aangaan, kan dat leiden ,)t doelmatiger gebruik van jiddelen. Ook kan marktwer- ^g bijdragen aan het leveren an zorg op maat. Maar meer jflcurrentie is geen doel op Jlchzelf, zegt de werkgroep Sekenhuiszorg van het project jlarktwerking, deregulering ja wetgevingskwaliteiten. De werkgroep heeft het rapport 'Het ziekenhuis ontketend' opge steld, dat gisteren door minister Borst van Volksgezondheid naar de Tweede Kamer is gestuurd. In het rapport doet de werkgroep aanbevelingen om belemmering voor concurrentie weg te nemen. Marktwerking kan volgens de werkgroep succes hebben, als zorgverzekeraars zelf volledig risico gaan dragen voor de kos ten, waarop ze invloed kunnen uitoefenen. Nu is dat nog niet het geval en declareren ze alle kosten bij de kassen van Ziekenfondswet en AWBZ. Ook moeten er mogelijk heden komen om mededinging te handhaven. Het kabinet onderschrijft die voorwaarden, aldus Borst aan de Kamer. Het werkte zelf al aan maatregelen om meer marktwer king mogelijk te maken. In 1998 worden de ziekenfondsen volle dig risicodragend. Of ook aan de mededinging iets te doen is, beslist het kabinet bij het in wer king treden van het mededin- gingsbesluit. Borst gaat een projectgroep instellen, die zich buigt over de uitwerking van de aanbevelingen voor de korte en middellange ter mijn. De aanbevelingen voor lange termijn neemt het kabinet voorlopig voor kennisgeving aan. Borst wijst er op, dat in de zie kenhuiszorg nooit volledige marktwerking kan ontstaan. Een zekere sturing door de overheid blijft nodig voor de kwaliteit van zorg, solidariteit en toegankelijk heid. Ook moet de overheid Euro- peesrechtelijke verplichtingen kunnen nakomen en de omvang van de collectief gefinancierde kosten kunnen beïnvloeden. (an onze Haagse redactie pen Haag - De grote ver skillen in eigen bijdragen |e gehandicapten betalen lij woningaanpassingen, rorden verkleind. En jehandicapten hoeven de josten van een noodzake lijke woningaanpassing let langer meer voor te schieten. Jat schrijft minister Melkert (PvdA, Sociale Zaken) aan de tweede Kamer. Bij verbouwin- gen die meer kosten dan 45.000 gulden betaalt de aanvrager nu n kwart zelf. Dat is minimaal 11.250 gulden. Bij verbouwingen «der die grens geldt een bij- van maximaal 100 gulden. Zomerreces Melkert zegt toe dat hij direct na iet zomerreces de Tweede Kamer al informeren over de manier waarop hij de eigen bijdrage regeling denkt aan te passen. .Hoewel een zeker verschil, gegeven de grens van 45.000 gul len, waarschijnlijk onvermijde lijk is, is er reden om te bestude- itn of beide systemen beter op elkaar kunnen worden afge stemd", aldus de minister in ant ioord op vragen van de PvdA- Kamerleden Sterk en Van der Burg. Een ambtelijke werkgroep, bestaande uit vertegenwoordi- gers van drie ministeries (Volks- ïnisvesting, Sociale Zaken en Mksgezondheid), de Vereniging Sederlandse Gemeenten en de Ziekenfondsraad, buigt zich momenteel over de knelpunten bij woningaanpassingen voor gehandicapten. Daarbij wordt nadrukkelijk ook gekeken naar ie 45.0 0 0 gulden-grens. Melkert zegt toe dat hij de Kamer direct ia! informeren, als deze werk groep de rapportage klaar heeft. Oplossing Anagram: geel-regel- pier-priem- raaf-farao- paar-paria- neet-rente- roes-snoer- leer-frele- tune-turen- nier-trein- raat-maart- -gareel -rimpel -amfora -piraat -entree -forens -relief -urgent grapefruit •j!ldsse!'i ;p uba paoi) 'ubui uba jbbij 'sï|U!| pwsM is wel een oplossing voor een ander pro bleem bij de woningaanpassin gen: de voorfinanciering. Voor been moest de aanvrager de ver bouwing zelf voorschieten. Vanaf leden hoeft hij de verbouwing «iet meer voor te financieren. De Ziekenfondsraad regelt de finan cing direct bij de banken. Twee olifanten in diergaarde Blijdorp in Rotterdam zijn zwanger. Dat heeft een experimenteel onderzoek met een echoscan gisteren uitgewezen. Het is volgens dierenarts Willem Schaftenaar van Blijdorp de eerste keer, dat in Nederland hiervoor echoscopie bij olifanten is gebruikt. De twee olifanten zijn respectievelijk acht en tien weken zwanger. De gehele draagperiode duurt 22 maanden. foto anp •vervolg van voorpagina Be recente ziektewet-maatrege len hebben bij zestig procent van «e werkgevers wel geleid tot •jeer administratieve romp slomp. Ruim de helft (54 procent) van 6e bedrijven noemt het sociale zekerheidsbeleid onvol- wnde. Het gemiddelde rapport- "jfer is een vijf. Vooral de klei tere bedrijven zijn zeer kritisch; a) kiezen als rapportcijfer vaak een vier of nog lager. grootste oppositiepartij CDA ®armt de onderzoeksresultaten. UrA-Kamerlid Biesheuvel ziet !lin stelling bevestigd dat het kabinetsbeleid vooral veel kost en weinig extra's oplevert. Hij West dat hetzelfde gebeurt bij "e aanscherping van de WAO- ®fn waaraan het kabinet werkt. moeten hierover eigenlijk eersteen brede maatschappelijke 'scussie voeren," meent Bies- euvel. De coalitiepartijen voelen aar echter niks voor, bleek al 'erder. |Je' ministerie van Sociale Zaken "de gisteren niet reageren op i, onderzoek van Cadans. „In et najaar kan de Kamer een eva- Ia le van de ziektewetmaatrege- i," vmvachten. Dan zal precies 'jken hoe het ziekteverzuim ontwikkelt en wat werkge- ts daaraan bijdragen," aldus woordvoerder van staatsse- 'etaris De Grave. DPn T Haa9se redactie een" i artikel over areigende financiële strop in ouderenzorg gepubliceerd in 011 ant van gisteren, wordt ten «te over verpleeghuizen zich Pe Problemen doen 'L jaH8 !en voor bij de verzorgingshui- Den Haag (anp) - De Utrechtse eigenaar van de M- Groep moet alsnog bloeden voor zijn verboden handel in kasgeld en vervangingsre serve bv's, die de schatkist exclusief navorderingsrente ruim 52 miljoen gulden heeft gekost. De Hoge Raad heeft dat beslist in een baanbre kend arrest. Dat is het bedrag waarnaar de ontvanger van 's-Rijks belastin gen begin negentiger jaren kon fluiten, toen Chr. van Maars- eveen met zijn M-Groep tegen de lamp liep. In de jaren 1988 tot en met 1990 kocht hij ten minste 86 bv's met een directe belasting schuld van 13,6 miljoen gulden, ontdeed ze van hun vervangings reserves van bijna 110 miljoen gulden waarop een fikse latente belastingclaim drukte en deed de leeg geplunderde vennoot schappen vervolgens aan een vaste afnemer van de hand. Bij de nieuwe eigenaar, die geen sou bezat, haalde de fiscus bak zeil. Omdat dwanginvordering nauwelijks mogelijk leek - de belastingaanslagen waren niet opgelegd, termijnen verjaarden - vorderde de ontvanger van 's Rijks belastingen een fikse scha declaim op wegens onrechtma tige daad. In een met veel publiciteit omge ven zaak voor de rechtbank in Utrecht (4 januari 1991) haalde Van Maarseveen deze vordering onderuit. De belastingdeur waarder was niet bevoegdheid, maar de gerechtsdeurwaarder. De ontvanger mocht geen stap verzetten, zonder dat de inspec teur een belastingaanslag had opgelegd. Het gerechtshof volgde de opvatting, dat de belastingont vanger slechts het recht heeft om belastingaanslagen in te vorde ren. Ook die overwinning van Van Maarseveen werd uitbundig beschreven in de pers. Inmiddels heeft de civiele kamer van de Hoge Raad in een baan brekend arrest van 28 juni van dit jaar, dat in een oorverdo vende stilte is ontvangen, geoor deeld dat de belastingontvanger wel degelijk een miljoenenvor dering mag opleggen wegens onrechtmatige daad. Dat is geen invordering van een belastingschuld, maar eventuele nog op te leggen aanslagen bij de 86 lege bv's, die door de han den van Van Maarseveen gingen, worden met deze bedragen ver minderd. Wegens enkele nog niet behandelde, minder ter zake doende grieven van Van Maars eveen moet het Hof Den Haag de zaak alsnog op details naplui zen. Amsterdam (anp) - De helft van de Nederlandse bevolking vindt, dat briljante scholieren zonder loting een plaats aan een universiteit moeten kunnen krijgen. Minder dan de helft (44 procent) vindt, dat heel intelli gente leerlingen gewoon aan de loting moeten deelnemen. Zes procent heeft geen mening, blijkt uit een enquête van onderzoeksinstituut Nipo, waarvan de resultaten gisteren zijn bekendgemaakt. Aanleiding voor het marktonderzoek is de poging van de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam om een briljante gymnasiaste buiten de loting om toe te laten tot de studie geneeskunde. Minister Ritzen stak daar een stokje voor. De 17-jarige Meike Vernooy kreeg donderdag te horen, dat ze is uitge loot. Dat lag in de verwachting, omdat ze door haar hoge lotingsnum mer weinig kans had. Uit de Nipo-enquête blijkt, dat 55-plussers vaker (57 procent) van mening zijn dat zeer goede leerlingen hoe dan ook aan een studie moe ten kunnen beginnen, dan mensen jonger dan 34 jaar (46 procent). regelmatig mishandeld, zo erg dat hij er bloeduitstortingen en kneuzingen aan overhield. Ook werd hij door de twee ouderen in het zwembad onder water gehou den, zodat hij bijna verdronk. De drie pubers zijn de afgelopen week door de politie aangehou den. De twee 15-jarigen werden na verhoor weer vrijgelaten. De 14-jarige is vrijdag voorgeleid aan de officier van justitie. Leeuwarden (anp) - Drie pubers uit Dronrijp, twee van vijftien en één van veertien jaar, hebben wekenlang een negenjarige plaatsgenoot onder bedreigingen gedwongen geld uit het huis van zijn ouders te stelen. Het jongetje gaf in totaal driehonderd gulden aan zijn belagers af. Om de afpersing kracht bij te zet ten werd de negenjarige jongen vooral door de 14-jarige puber A J Wat zou dat nou kosten het uitrusten van een telefoon cel met een afschermkap, opdat het pinnen met de chip per kan geschieden zonder dat je op je vingers wordt gekeken? Er zijn in Nederland 18.000 telefooncellen die eventueel met zo'n 'anti-pinafkijkkap-voor chippertoestellen'moe ten worden uitgerust. Maar waarom eigenlijk? Tegen de tijd dat de PTT de operatie heeft voltooid draagt heel Nederland gordels, waaraan naast de green hopper ook een gee-es-emmetje en/of een libertelletje hangen. Buzzertjes horen in binnen- of borstzak. Telefooncellen behoren dan met andere woorden tot het volstrekt overbodige straatmeubilair, waartoe momen teel veel bushaltes en de bordjes 'Verboden in te rijden voor fietsers' al gerekend moeten worden. Je ziet trouwens ook steeds meer fietsers met een draagbare telefoon, maar even bellen om een overste kende voetganger te waarschuwen, ho maar. Dat doet me denken aan die keer dat ik als kind tijdens een van mijn eerste fietspogingen mijn voorwiel tussen de benen van een volwassen man parkeerde.Kun jij niet bellen?,' vroeg hij met ietwat hoge stem. 'Bellen wel, maar fietsen niet,' antwoordde ik, ad rem als ik toen al was. MERIJN Louis Petaio meldt zich Hoorn - Louis Petaio, de zoon van de in april overleden zigeu nervoorman Koko Petaio, heeft zich gistermiddag gemeld bij het Huis van Bewaring in Hoorn. Dat heeft een woordvoerder van het ministerie van Justitie bevestigd. Volgens de zegsman kan de uitslag van het psychologisch onderzoek van de gevangenispsy chiater nog wel enige dagen op zich laten wachten. Na het onderzoek beslist Justitie of Louis Petaio zijn resterende negen tien maanden celstraf moet uitzitten of dat hij huisarrest in zijn woonwagen krijgt, aangevuld met een verplichte therapie. Verplichte pensioenverzekering blijft Den Haag - De zelfstandige beroepsbeoefenaren in met name de medische sector die zich verplicht moeten aansluiten bij een beroepspensioenregeling - artsen, apothekers, fysiotherapeuten, loodsen - kunnen een kariger pensioenpakket gaan kiezen. Het pensioenfonds in hun sector moet kariger pensioenpakketten in de etalage zetten, zo heeft staatssecretaris De Grave van Sociale Zaken verordonneert. De nieuwe bewindsman schrijft dit in een brief aan de Tweede Kamer. De verplichte aansluiting bij het beroepspensioenfonds blijft, mits het fonds zich niet buiten de oorpronkelijke groep van deelnemers begeeft. Die verplichte aansluiting heeft in Nederland geleid tot juridische procedures. Het bezwaar van met name jongere beroepsbeoefenaren is, dat zij extra premie moeten inleggen voor oudere collega's die de vereiste 40 of 35 pensioenopbouwjaren niet volmaken. Die soli dariteit wil De Grave nu niet in een pennestreek overboord zet ten. Duizenden tekenden condoleanceregister Eindhoven/Vught - Duizenden mensen hebben in de gemeente huizen van Vught en Eindhoven de condoleance-registers gete kend die daar zijn neergelegd na de vliegtuigramp in Eindhoven. In Eindhoven gaven ongeveer 1100 mensen op die manier blijk van hun medeleven. In Vught, waar de 28 omgekomen Neder landse militairen waren gelegerd, zetten 1550 mensen hun hand tekening. De registers hebben in beide plaatsen vier dagen ter tekening gelegen. De gemeentebesturen dragen ze over aan het ministerie van Defensie. Ambtenaar bijna in brand gestoken Leeuwarden - Een Georgische asielzoeker heeft gisteren op het politiebureau in Heerenveen geprobeerd zichzelf in brand te ste ken. Hij overgoot zichzelf en een vrouwelijke ambtenaar van de Vreemdelingendienst met benzine en uitte dreigementen tegen de vrouw. De man dreigt te worden uitgezet en is het niet eens met zijn procedure. De Georgiër had een aansteker bij zich. Op het hulpgeroep van de vrouw kwamen politiemensen binnen die de man snel konden overmeesteren. Een woordvoerder van de politie sprak van een levensgevaarlijke situatie, omdat beiden onder de benzine zaten en de brandstof op de vloer was geknoeid. De man is ingesloten. Eerste ANWB Caravan OK-actie Den Haag - Caravan-bezitters kunnen vandaag op parkeerter rein Roevenpeel langs de A2 richting zuiden de caravan en vouwwagen laten controleren. Tussen acht uur 's ochtends en drie uur 's middags kunnen ANWB-leden door experts de punt jes op de i laten zetten. Tijdens de Caravan OK-actie worden de wagens onder meer gewogen om overbelading te voorkomen. Verder worden verlichting, banden en de wijze van belading gecontroleerd. Kleine tekortkomingen worden meteen verhol pen. De ANWB overweegt volgend jaar tijdens de vakantie-uit tocht op meerdere plaatsen en tijdstippen dergelijke acties te houden. Politie neemt sledehonden in beslag Nieuw-Heeten - Op last van de gemeente Raalte heeft de politie gisteren 43 husky's in beslag genomen bij een hondenfokker in Nieuw-Heeten, gemeente Raalte. De man beschikte niet over een vergunning voor het houden van meer dan vijftien honden. Twee maanden geleden werden op last van de Dierenbescherming bij de man ook al 50 husky's in beslag genomen. De sledehonden waren toen sterk verwaarloosd. Door een procedurefout besloot de rechter op 3 juli dat de honden terug moesten naar de eige- Den Haag (anp) - Het kabinet beraadt zich op maatregelen om concurrentie te bevorderen bij onder andere accountants, tandar ten en fysiotherapeuten. Dit staat in een rapportage over de operatie marktwerking, deregulering en wet gevingskwaliteit, die anderhalf jaar geleden van start ging. Onderdeel van die operatie was ook de inmid dels gerealiseerde verruiming van de openingstijden van winkels. Minister Wijers van Economische Zaken en minister Sorgdrager van Jus titie schrijven de Kamer, dat ze de eco nomische activiteit in ons land willen stimuleren door drempels weg te nemen voor mensen, die een onderneming wil len beginnen of die hun werkterrein willen uitbreiden. De voortgangsrapportage is overwe gend goed gevallen bij ondernemend Nederland, vooral waar het gaat om terugdringen van bureaucratie en de brij aan regels. MKB-Nederland, dat opkomt voor de belangen van de kleine(re) ondernemers en vrije beroe pen, dringt in een reactie aan op goed overleg over de te nemen maatregelen met de betrokken marktpartijen. Ook vindt deze organisatie het nog te vroeg om de grote trom te roeren over de behaalde successen. Een woordvoerder van VNO-NCW vindt het een goede zaak dat de projecten goed op stoom zijn en dat het kabinet weer zeven nieuwe projecten op de rails zet. Pijlen In het verleden richtte het kabinet de pijlen al op notarissen, advocaten en taxichauffeurs. Nu worden - in wat genoemd wordt de derde tranche van de hele operatie - de erkenningsregels, de opleidings- en vestigingseisen op de korrel genomen van onder meer tan dartsen en fysiotherapeuten. De regelgeving in de medische sector door overheid en door partijen in de markt beperkt niet alleen de toetreding tot het beroep, maar kan ook leiden tot hoge prijzen (door hoge lonen en win sten) en druk op de kwaliteit. Om de tarieven van de gezondheidszorg meer in verband te brengen met de werke lijke kosten moet onder andere worden onderzocht, hoe de overgang van finan ciering door de overheid naar een vrij ere financiering kan plaatsvinden. Een werkgroep krijgt de opdracht de verordenende taak en bevoegdheid van de beroepsorganisaties van de accoun tants tegen het licht te houden. Ook zal worden onderzocht hoe martwerking in de uitoefening van het beroep vanm gerechtsdeurwaarders kan worden bevorderd. Ook arbeidscontracten hebben de aan dacht van de bewindslieden. Daarin wordt vaak een concurrentiebeding opgenomen, waardoor de werknemer na beëindiging van het dienstverband de (oude) werkgever geen concurrentie mag aandoen. Dat beperkt de mobili teit op de arbeidsmarkt en de concur rentie tussen bedrijven, vindt het kabi net. De ministers willen bovendien door gaan met het beperken van allerlei administratieve rommpslomp voor ondernemingen. Zo wordt gewerkt aan vereenvoudiging van het vergunning stelsel in het kader van de Wet Veront reiniging Oppervlaktewater. Ook de eisen die in meer dan 25 wetten worden gesteld aan allerlei produkten worden kritisch bezien, nadat in de tweede tranche de levensmiddelen al aan bod kwamen. Ook de regelgeving in de bouw wordt gestroomlijnd. Afgerond In het kader van de tweede tranche zijn inmiddels zeventien projecten afgerond en sommige voorstelen uit de eerste tranche zijn inmiddels in werking getreden. Het kabinet wil onder meer dat ook ziekenhuizen met elkaar in de concurrentieslag gaan. Ook zou geschrapt kunnen worden inn betutte lende regels over wat voedselverpak- kingen moeten vermelden over de inhoud. VNO-NCW stelt in een reactie dat de operatie moet worden uitgebreid naar de lagere overheden. Ook vreest VNO- NCW dat het aanpakken van de arbo- regels (Arbeidsomstandighedenwet) zal verzanden en deze organisatie ziet ook graag dat iets gedaan wordt aan de regels rond milieu-effectrapportages. Lichte teleurstelling is er ook over de pensioenen van de vrije beroepen, omdat het kabinet in eerste instantie meer aanstuurde op het afschaffen van verplichte deelname in een pensioen fonds. Het streven naar meer markt werking in de gezondheidszorg zou zich niet moeten richten op de beroepsbeoe fenaren, maar op de instellingen. Het loslaten van prijsregelingen voor bepaalde beroepsgroepen zou de prij zen zelfs kunnen opschroeven. Den Haag (anp) - De Haagse politie onderzoekt de dood van jonkvrouwe Catharina Roëll, jarenlang particulier secreta resse van koningin Juliana. Roëll overleed in december vorig jaar op 84-jarige leeftijd. Ze woonde in de zeer gegoede Haagse toneelspelersbuurt. Volgens een welingelichte bron is de dood van Roëll één van de ongeveer twintig sterfgevallen die worden onderzocht naar aan leiding van het overlijden van een 95-jarige Haagse miljonaire. Twee verplegers uit de Hofstad zijn onlangs aangehouden in ver band met de dood van deze vrouw, dit voorjaar. Eén van de verdachten was kort tevoren met de kinderloze miljonaire gehuwd. De ongeveer twintig te onderzoe ken sterfgevallen betreffen alle maal gefortuneerde oude dames.

de Stem | 1996 | | pagina 3