Zonvakanties in winter iets duurder Goudsmit zet Society Shops in etalage ÈÜÊrMzeJÊÈj$FaÊm Tachtig ontslagen bij Nedstaal in Alblasserdam I Van Der erkend tanc Eerste spruitjes zijn er al 'Geen nieuwe steun staalregio V Rabobank meet effect sponsoring Familie-uitstap in het Regionaal Landschap Kempen en Maasland Economisch herstel in Duitsland door hogere consumptie 'Straatsburg' wil vaste reserve voor landbouw DE STEM ECONOMIE Vanwege vraag en schaarste Mitsubishi's terug naar garage 1 Kempenen Naam:f Maasland AdresI I'll 111:11 ii»W ECONOMIE KORT Handelstekort VS grootste in vier jaar Forse daling handelsoverschot Japan Productie industrie blijft groeien Sligro boekt 16,5 procent meer winst McDonnell: hogere winst bij lagere omiet PESTEM STEMMIN Stork ster van Greenspan pra KLEINTJE Ladders - Trap Vouwladders - Gla| Huishoudtrappen - Kunstgebitter voor uw verzekerir dat u ve Jos van Overveld Div. gebruikte bestratings materialen doperwten Drctus Agro 11 tl i VRIJDAG 19 JULI 1996 A5 Amsterdam (anp) - Goudsmit gaat de Society Shops verko pen en zich volledig richten op de markt voor flexibele ar beid en opleidingen. De on derneming kondigde gisteren tevens de overname aan van het projectbureau Edes Sea gull uit Den Haag. Door nog meer acquisities wil het beursfonds de huidige omzet van circa 150 miljoen gulden rond het jaar 2000 verdubbe len tot 300 miljoen. Beleggers op de Amsterdamse ef fectenbeurs reageerden enthou siast: de koers van Goudsmit schoot omhoog. Door het afstoten van de verliesgevende Society Shops en de aankoop van het winstgevende Edes Seagull gaat de winst per aandeel omhoog van 6,19 gulden tot een pro forma-be- drag van circa 8 gulden, beide over 1995. Goudsmit verwacht dit jaar nog een koper te vinden voor de Socie ty Shops. De keten van 20 winkels wordt niet meer opgenomen in de boeken en de verkoop zal naar verwachting geen invloed hebben op het resultaat. Society Shops lijdt al een tijdje verües. Vorig jaar begon de keten met een nieu we winkelformule. De verkoop van dameskleding werd gestaakt, het interieur van de winkels ver anderde en er kwam een eigen huismerk. In de tijd van kwakkelde mode verkopen is de rij kandidaat-ko pers voor de Society Shops niet lang, maar volgens Goudsmit heb ben belangstellenden uit Neder land en Duitsland zich toch al spontaan gemeld. In de eerste helft van dit jaar heeft de modeke ten nog verlies geleden, maar de laatste maanden zouden met na me de vernieuwde winkels beter presteren. Goudsmit gaat zich nu volledig toeleggen op het uitzend- wezen en opleidingen. De onder neming heeft in zijn nieuwe sa menstelling vier werkmaatschap pijen die flexibele arbeid aan de man brengen. Naast Edes Seagull zijn dat het projectbureau Polec, het uitzendbureau Techno Time en het tekenbureau Kontek. Ver der maakt het Luzac College, ac tief op het gebied van particulier onderwijs, sinds vorig jaar deel uit van de onderneming. Bij het over genomen Edes Seagull Haag wer ken circa 450 mensen, die voor een omzet zorgen van 50 miljoen gul den. In de nabij toekomst denkt Goud smit uit te breiden tot buiten de technische dienstverlening. Goudsmit beschouwt zichzelf nu in grootte als derde beursfonds voor flexibele arbeid, na Randstad en Content. Vendex met uitzend bureau ASB is dan even buiten beschouwing gelaten. Directeur Van den Hoek van Goudsmit erkent dat nog meer overnames moeten volgen om de omzetverdubbeling te halen, maar zei met nog niemand in gesprek te zijn. „Sommige kandidaten zullen zich morgen wel melden." Ook overname van een opleidingsinsti tuut of een acquisitie voor 'bijpro ducten' als werving selectie en outplacement behoort tot de mo gelijkheden. De overname van Edes Seagull wordt gefinancierd uit eigen mid delen en een onderhandse plaat sing van 100.000 nieuwe aande len. Dat komt neer op een uitbrei ding van het aandelenkapitaal met bijna 10 procent. De stukken worden niet geplaatst bij de be staande grootaandeelhouders Wolters en het Orange Fund, res pectievelijk goed voor belangen van 65 procent en 10 procent. Van onze verslaggever Hoevelaken - De vakantieganger die komende winter naar de zon wil, moet daarvoor meer betalen dan afgelopen jaar. De prijzen voor de meeste wintersportvakanties ontlopen die van vorig jaar niet veel. Dat stelt topman H. Bakker van Nederlands grootste reisconcern Travel Unie, ontstaan uit de fusie van Arke en Holland Internatio nal. Volgens Bakker gaan vooral de belangrijke Spaanse bestemmin gen, zoals de Canarische Eilan den, in prijs omhoog, zeker zo'n vijf procent. De grote vraag en de schaarste aan accommodaties zijn hiervan de oorzaken. De prijzen voor de verre zonbestem- mingen, als Amerika en het Cari- bisch gebied, stijgen licht. Dit Sassenheim/Tokyo - Mitsubishi laat in totaal 635.000 auto's te rugroepen naar de garage voor reparatie aan het remsysteem. Het gaat om bijna 300.000 wa gens in Japan en 350.000 daar buiten. De verwachting is dat er geen Mitsubishi's in Nederland bij zijn. Het gaat om zes model len, waaronder de Sigma, Pajero en Damiante, die tussen april 1990 en mei 1995 zijn gebouwd. Hoeveel de actie de fabrikant gaat kosten, is volgens een woordvoerder in Tokyo nog onduidelijk. vanwege de gestegen dollar koers. Door de bank genomen worden de Noord-Afrikaanse zonbestemmingen, Cyprus en de Portugese Algarve niet duurder. Bakker verwacht dat deze prij zen worden gevolgd door de rest van de Nederlandse reisindus trie. Hij acht het logisch dat de prijzen bij andere reisorganisa ties ongunstiger liggen voor de consument, omdat de concurren tie het schaalvoordeel mist van marktleider Travel Unie. Het megaconcern verwacht dit boekjaar een omzet van zo'n 3 miljard gulden, ongeveer hetzelf de resultaat als vorig jaar. Voor al de zakenreizen-poot van het bedrijf deed het goed het afgelo pen jaar. Wat betreft de vakan tiereizen hoopt Bakker op een in haaleffect de komende drie maanden, zodat het matige zo merseizoen alsnog wordt gered. Travel Unie gaat komende win ter ook naar Gran Canaria vlie gen vanaf enkele regionale lucht havens. Daaronder wel Maast richt, Rotterdam en Enschede, maar niet Eindhoven. Daar zou te weinig klandizie voor zijn. Travel Unie wil de komende ja ren het aanbod aan vakanties met vertrek vanaf een regionale luchthaven geleidelijk uitbrei den. Straatsburg (anp) - Het Euro pees Parlement (EP) voelt voorlopig weinig voor nieuwe steunprogramma's aan Euro pese staalregio's zoals de IJ- mond, waar Hoogovens is ge vestigd. De IJmond kan nu nog rekenen op 37,5 miljoen gulden Europese steun voor projecten om andere bedrij ven nieuw leven in te blazen. Deze subsidie loopt tot aan 1999 geleidelijk af. Het volledige zogeheten RESI- DER-programma voor de recon versie van staalregio's stopt in 1999. CDA-Europarlementariër Karla Peijs drong er in het EP op aan tot 2002 dergelijke program ma's te blijven steunen. Zij kreeg hierop geen respons. Peijs maakt de zaak echter opnieuw aanhan gig in de begrotingscommissie van het parlement. In 2002 houdt de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal (EGKS) op te bestaan. Uit de in 1952 opgerichte EGKS ontstond de Europese Unie. Na 2002 geldt de staalmarkt als vrije sector, waarvoor in principe geen staats steun meer mag gelden. Het parlement bekrachtigde dat voornemen gisteren na de accep tatie van een rapport van de Franse socialist Caudron. Vooral Spaanse en Italiaanse afgevaar digden dienden daarop veel wij zigingsvoorstellen in. Zij willen dat het mogelijk blijft staats steun te geven aan de staalindus trie. In 1993 begon onder leiding van de Europese Commissie een pro gramma om de overcapaciteit op de internationale markt te ver minderen. Hoogovens in Neder land hebben al aan hun verplich tingen voldaan. Spanje en Italië, die hun industrie jaren overeind hebben gehouden via forse steun- injecties, moeten echter nog voor acht miljoen ton aan productie capaciteit uit de markt nemen. Mede dankzij het beroerde zomerweer zijn gisteren de eerste spruiten van dit jaar verhandeld op groentenveiling De Kring in Bleiswijk. Voor in totaal 1252 gulden mocht handelsbedrijf Jager Holland uit Nieuw-Amsterdam zich de gelukkige eige naar noemen van de eerste (en tot nu toe enigevier kilo. Normaal komen de eerste spruiten pas in september van het land. Maar door het slechte weer is het seizoen iets vervroegd. Bij een warme, droge zomer stoppen de spruiten met groeien, waarna ze tegen het einde van de zomer 'afrijpen'. Door het uitblijven van het warme weer gebeurt dat nu eerder. FOTO ANP Frankfurt (dpa) - De stijging van de koopkracht die de Duitsers dit jaar genieten, zal in de tweede helft van dit jaar bijdragen aan het herstel van de economie. Bij elkaar komt 15 miljard mark vrij voor par ticuliere consumptie, zo schrijft de Duitse centrale bank in haar jongste maand- rapport. Dat komt neer op meer dan een half procent van het beschikbare inkomen, zo heeft de Bun desbank berekend. De verbetering van de koop kracht is het gevolg van de ver laging van enkele belastingen die de regering begin dit jaar doorvoerde. De bank rekent erop dat de speelruimte die dit jaar vrijkomt vooral voor consumenten-doel einden gebruikt wordt. De las tenverlichting komt namelijk vooral ten goede aan de lage in komens, die traditiegetrouw minder sparen. Hierbij merkt de bank wel op dat het besteding spatroon van de consument on der druk kan komen te staan door de onzekerheid over de ar beidsmarkt. De situatie op de arbeidsmarkt is volgens de Bundesbank nog altijd 'onbevredigend'. Eind vo rige maand liepen 3.930.000 Duitsers zonder baan rond, 330.000 meer dan een jaar gele den. Bovendien liep in juni de sei- zoensgecorrigeerde werkloos heid weer licht op, nadat zowel in mei als in april een daling was opgetreden. In de eerste vier jaar na de her eniging van de twee Duitslanden zijn de consumptieve bestedin gen per inwoner in het westen met een vijfde gestegen. In het oosten bedroeg de stijging ruim twee derde. Daarmee zijn de Oostduitse huishoudens op 67 procent van het niveau van die in het Westen. Bij de herenin- ging in 1990 was dat nog 47 pro cent. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever Soesterberg - Freelance marktonderzoeker Douwe Faber is door HDT Consultants in Soesterberg, een high-tech-knipseldienst, in gehuurd om tot op de seconde precies het visu ele effect te meten van de wielersponsoring door de Rabobank. Zodra het woord Rabobank op de tv in beeld komt, drukt hij in zijn drive-in-woning in Amstelveen zijn stopwatch in. „Maar dan moet de naam wel duide lijk zichtbaar zijn, niet op een shirtje van een renner ergens in het peloton of in een uithoek van het beeld. De merknaam moet opvallen, zoals dat ook bij gekochte reclame-zendtijd zou gebeuren." De Rabo-uitlatingen op de radio worden niet geme ten, die vindt de bank niet interessant genoeg. Ook telkens wanneer het woord Rabo, zowel met een kleine als met een hoofdletter, in deze krant wordt ■gebruikt, maken de dames en heren van HDT in Soesterberg daar notitie van. HDT meet zelf de/ree publicity in de gedrukte media, die op tv is uitbe steed aan Faber. Wat voor tv secondenwerk is, is in de krant millime terwerk. Thuiswerkers halen 's ochtends de kranten op het kantoor op en brengen die 's avonds geknipt en geschoren terug. De pagina's gaan in een scan ner, waarna volledig geautomatiseerd gemeten wordt wat gemeten moet worden. Wanneer dit artikel volgende week via de scanner in het systeem van HDT wordt ingevoerd, moet het beeldscherm van systeembeheerder Eric Iserin feil loos aangeven dat het woord 'Rabo' er 22 keer in staat. Omdat bij de waardemeting het woord Rabo een standdaardlengte van 20 millimeter krijgt, heeft dit artikel de Rabobank aan gratis adverten tieruimte opgeleverd van 22 X 20 X het mm-adver- tentietarief dat deze krant voor de verschillende pa gina's hanteert. Hetzelfde procédé geldt voor foto's. Eric Iserin: „Neem die foto van de zegevierende Boogerd op jul lie voorpagina van 6 juli. Naam en kleuren van de bank staan duidelijk zichtbaar op zijn shirt, op een heel centrale plek op de foto. De uitstraling van het merk is zo, dat we bij het berekenen van de recla me-waarde de hele foto nemen. De foto is 150 mm hoog en vier kolom breed en staat op de voorpagina, de belangrijkste plek van de krant èn is in kleur. Laat dan weer op deze gegevens het normale adver tentietarief van de krant los en de uitkomst is de waarde van de gratis advertentie van de Rabo bank." In week 28, de week van de vlakke etappes, waarin de 'Rabo-jongens' uitblinken, meet HDT 119.591 Rabo-millimeters in de regionale dagbladen, 10.938 in de landelijke en 1.114 in de tijdschriften. Met nieuwsbladen en vakbladen erbij scoort de bank in het totaal 133.185 millimeter. Dit vertegenwoordigt een bedrag van 373.686 gulden in advertentiewaar- de. Het hele jaar (tot en met week 28) heeft de Rabo bank op deze manier met haar Tourploeg 1.637.563 gulden 'verdiend'. Maar de aloude kranten worden in dit opzicht met meer dan een fietslengte geklopt door haar eeuwige rivaal de tv, die de kop voorgoed lijkt te hebben overgenomen. In beeld is het effect van sponsoring vele malen groter dan op bedrukt papier. In week 28 is het Rabobank-merk enkel en alleen voor haar wieleractiviteiten 4.957 seconden lang in tv-beeld geweest. Dat zijn ruim 82 minuten. Het Jeugdjour naal heeft daarvan 27 seconden voor zijn rekening genomen, Eurosport 1.779 en Studio Sport 1.548 se conden. Voor al die seconden zendtijd zou de bank normaal 854.595 gulden hebben moeten neertellen. Tot en met week 28 heeft de Rabobank 20.494 se conden gratis zendtijd gehad en dat vertegenwoor digt een waarde van 4.437.135 gulden. Maar het koninkrijk wederom voorzien van een schare talentvolle wielrenners, dat is het doel van supersponsor Rabo. De rest is mooi meegenomen. Toch? i-* w-i Regionaal Landschap Kempen en Maasland omvat twaalf Noord rr> <5/ A I Oostlimburgse gemeenten (68.000 ha). Uitgestrekte natuur- en bosgebieden, samen 7 meer dan 20.000 ha groot, spreiden zich uit als een groene lappendeken vol afwisseling r^pf j en vredige rust. - Een volledig bewegwijzerd fietsroute-netwerk met een lengte van :'f{. I 400 km waarvan 150 km autovrij, maakt van de streek een waar fietsparadijs. Dit -Q üSim fietsroute-netwerk leidt U langs de meest schilderachtige plekjescfjjf van de Hoge Kempen en het Maasland. Van rrjT^jdag®^ Over? J» 'clltskaart q knooppunt tot knooppunt wijzen overzichtelijke vtaa9 signalisatieborden de weg. U fietst net zo lang -"ÖSSssU-. - en zo ver als u zelf wilt. oV^L—Ja, met de fiets door het Regionaal Landschap Kempen en Maasland spreekt mij wel Nieuw: informatie over het "wandelwegen-netwerk" is mmmmSm'Craa9 ontvang de extra Landschapskrant met verkrijgbaar op hetzelfde adres HiffllH overzichtskaart En doe er voor de gelegenheid meteen de originele zelfklever bij. REGIONAAL LANDSCHAP I U kunt de gratis overzichtskaart ook telefonisch of per fax bestellen. f RLKM, Grote Baan 27, B- 3530 Houthalen-Helchteren RLKM, Grote Baan 27, B- 3530 Houthalen-Helchteren tel.: 0032 (0)11 24 61 47 fax: 0032 (0)11 24 61 49 tel.: 0032 (0)11 24 61 47 fax: 0032 (0)11 24 61 49 Alblasserdam (anp) - Staalproducent Nedstaal in Alblas serdam en de bonden hebben een akkoord bereikt over ver mindering van de staalproduktie en het afstoten van tach tig van de in totaal achthonderd arbeidsplaatsen. Dat heeft algemeen directeur J. Glimmerveen gisteren bekendge maakt. In februari ging het noodlijden de Nedstaal bij gebrek aan or ders over op een vierdaagse werkweek, waarvoor het perso neel wekelijks een vakantiedas inleverde. In 1994 werd bekend dat het Thyssen-concern Neds taal wilde verkopen, maar be sprekingen met een gegadigde liepen kennelijk op niets uit F Over het inleveren van tien pro cent loon voor de overige perso neelsleden moet volgens Glim merveen nog worden onderhan deld. In eerste instantie was er sprake van het verdwijnen van 120 arbeidsplaatsen om de toe komst van Nedstaal veilig te stellen. Volgens Glimmerveen is dat aantal nog niet van de baan, maar zal ook dat onderwerp de komende maanden nog met de bonden besproken worden. De staalproduktie zal van 250.000 ton worden teruggebracht naar 150.000 ton. De overige 100.000 ton wordt bij andere leveran ciers ingekocht. Volgens Glim merveen is dit goedkoper. „Nedstaal zal zich zo kunnen concentreren op de produktie van hoogwaardige produkten. We verwachten in 1997 weer winst te kunnen genereren. 1"-"J" XUCIÖ Uit Eerder dat jaar leverde het per soneel loon in om het bedrijf overeind te houden. In de afge lopen jaren is het personeelsbe stand teruggelopen van 120Ö naar 800. Het Duitse concern Aicher on derhandelt nog met Thyssen over de verwerving van een meerderheidsbelang in Neds taal. De onderhandelingen daarover worden naar ver wachting eind september afge sloten. Washington - Het tekort op de handelsbalans van de Verenigde Staten is van april op mei onverwacht gegroeid met maar liefst 13,5 procent tot 10,9 miljard dollar. Daarmee is het tekort het grootste sinds 1992, toen de basis van de berekeningen werd ge wijzigd en ook het dienstenverkeer in de handelsbalans werd op genomen. In april bedroeg het tekort 9,61 miljard dollar. Er was verwacht dat het tekort van mei zou afnemen tot ongeveer 8 mil jard dollar. De export groeide met 800 miljoen dollar tot 69,8 miljard dollar, wat wel een record is. De import ging evenwel met twee miljard dollar omhoog tot 80,6 miljard dollar. Ook dit is een reccrd. Voor al de import van auto's, consumentenproducten en industriegoe deren nam toe. Ondanks de toeneming van het handelstekort nam het regatieve saldo in de handel met Japan af. Het tekort ging hier van 4,1 mil jard naar 3,1 miljard dollar, het laagste bedrag sinds februari 1992. Tokyo - Het handelsoverschot van Japan is in de eerste helft van dit jaar aanzienlijk gedaald. Ten opzichte van de eerste zes maan den van vorig jaar zakte het saldo met 40,1 procent tot 47,6 mil jard gulden. De daling vloeide voort uit een pittige groei van de import. De af gelopen jaren hebben veel Japanse bedrijven, vooral autofabri kanten en elektronica-producenten, hun productie naar h<t bui tenland overgeplaatst om minder last te hebben van de dure yen. Het handelsoverschot van Japan is veelal een politiek gevoelig onderwerp, omdat tal van handelspartners menen dat het Itnd te weinig doet om zijn markten ruimer open te stellen voor buiten landse producten. Het overschot met de Europese Unie daalde met 28,5 procent tot 11,2 miljard gulden. Het overschot niet de Verenigde Staten belandde na een vermindering van 34,6 procent op 23 miljard gulden, het laagste in veertien jaar. Voorburg - Het productievolume van de industrie blijft gloeien. In mei lag de productie 3,5 procent hoger dan een jaar eerder. Groeiers zijn vooraMe metaalindustrie, de papier- en grafische industrie en de voedings- en genotmiddelenindustrie. De volumegroei in de bouw lag in mei 1 procent hoger d«n een jaar eerder. Ondanks de groei in mei daalde de bouwproductie in de eerste vijf maanden van dit jaar met 5 procent. Deze daling wordt toegeschreven aan het langdurige vorstverlet in het begin van het jaar. Veghel - De levensmiddelengroothandel Sligro heeft in deeerste helft van dit jaar een winstgroei van 16,5 procent kunnen noteren. De winst na belasting uit de gewone bedrijfsoefening bedroeg 7,7 miljoen gulden. De omzet steeg met 4,4 procent tot 430,9 miljoen. Ongeveer 1,8 procent van de groei komt voor rekening vanover names. Sligro is al jaren op het overnamepad en kan zich daar door nummer twee op de grootverbruiksmarkt noemen. Nummer één is de combinatie Makro/Gastronoom. St. Louis - McDonnell Douglas heeft in de eerste helft van dit jaar een belangrijke winstgroei beleefd. Het nettoresultaat vin de Amerikaanse vliegtuigbouwer kwam uit op 386 miljoen dollar, vergeleken met 328 miljoen dollar in de eerste zes maanden van vorig jaar. De omzet slonk evenwel van 7,3 miljard tot 6,4 miljard dollar. Straatsburg (anp) - Het Europees Parlement (EP) wil voortaan op de landbouwbegroting een vaste reserve invoeren. Daarmee hoopt het EP de veel te ruime begrotingen en latere oveischot- ten te voorkomen. Gemiddeld schat de Europese Commissie de landbouwuitgaven 6 procent te ruim in. serveerd. „Er dreigt voor ctngerë kend 36 miljoen ecu een orgedek- te cheque afgegeven te werden, aldus Brinkhorst. „Straks nee® het parlement weer het naki]M daarover. We moeten mea: zeg genschap krijgen op dit tentm Volgens de Nederlandse E®" parlementariër onderhand® commissie momenteel oveH nieuw visserij-akkoord met Jtau- retanië. Dat is begroot op 8 joen ecu. In werkelijkheid zP« echter 55 miljoen ecu, zo n miljoen gulden, gaan kosten. De commissie zou verder forslv' len bezuinigen op een aantai.g voelige punten, zoals het f gramma voor energiebespaW Dat zou 80 procent in budgelg kort worden, tot 14 miljoen Het budget voor informatie Het parlement ging gisteren ak koord met een voorstel van D66- vertegenwoordiger Laurens-Jan Brinkhorst om het komend jaar een vaste reserve aan te houden van 500 miljoen ecu, ruim 1 mil jard gulden. Verder dient een re serve van ongeveer dezelfde grootte te ontstaan voor de na sleep van de BSE-crisis, onder meer voor de compensatie van boeren. Brinkhorst dringt aan op meer duidelijkheid over de visserij-ak koorden met ontwikkelingslan den. Europa steunt nu veel ont wikkelingslanden met forse be dragen. In ruil daarvoor mogen Europese vissers in bijvoorbeeld Kaapverdische wateren datgene vangen wat in Europa niet meer voorhanden is. De Europese Commissie is voor dit jaar al voor 316 miljoen ecu (750 miljoen gulden) verplichtin gen aangegaan. Op de begroting is echter maar 280 miljoen ecu gere- ian burgers gaat er met meer helft op achteruit. Brmklw* „En dat in een tijd waarin K een zegt dat Europa dichter wp burger moet komen te staan- 2 3 4 5 6 dinsdag Amsterdam (anp)-Machine jagers reageerden verheug lenvan de failliete vliegtuigb 's Ochtends had de onderne jjog aantal aandelen veran peAmsterdamse effectenbe (n Frankfurt. De AEX-index, Ij9 punten hoger op 529,40 Daardoor ging het allemaal Devastrentende waarden sl Hing sloot f 0,49 hoger op 106 tenvertrouwen in Duitsland al omhoog en „namen Nederlan Tot de winnaars op het Damr tele slechte dagen. „Olies" d dollar die weer boven de f 1,6 onder vuur hadden gelegen, on Hagemeyer steeg f 2,70 o meteen koerswinst van f 1,70 Van de hoofdfondsen moest v (3,60 op f 150,50. De onderne ties van Dow Chemical en U schonden met een winst van dat de onderneming een dag voorbij zag gaan. Op de lokale markt schitterd vende Society Shops af te st flexibele arbeid. „Dat is natuu gers dachter er net zo over koerswinst van tien procent dat in een kort geding een bel sloot twee kwartjes hoger op New York (anp/krf) - De effec week snel te willen vergeten ruim 18 punten, donderdag b slotstand van 5464,18. De stijg iet kwam uit op 471 miljoen a Oe aandelenkoersen profitee dent, Alan Greenspan. Deze v spraak dat de kans op een re Ier ook op te maken dat de ver gers reageerden daarop met deze week was het gevolg va Zoals gebruikelijk viel uit Gre nomie geen duidelijke richtin economische groei in zijn land kleint de kans op toeneming v andere kant liet Greenspan w de geldontwaarding en dat zij Amsterdamse wisselma amer. dollar antill gulden austr.dollar belg.frank (100) canad.dollar deense kroon (100) duitse mark (100) engelse pond franse frank (100) griekse dr. (100) hongk.dollar (100) ierse pond itaUire <10.000) jap.yen (10.000) nwzeel.dollar noorse kroon (100) oostenr.sch. (100) port. escudos(IOO) spaanse pes. (100) zuid-afrikaanse rand Zweedse kr. (100) zwits.frank (100) e.c.u 1.67275- 0,92750 1,317 5,4475 1,22275- 29,08 112,245- 2,599" 33,1 r 0,657 21,47" 2,676" 10,98 153,100- 1,149 26.03- 15,9500- 1,071* 1,32" 0,37 25.04- 137,055- 2,113 grote zaken do Ie koop aangeboden JjJe alum. Ladder uitgesch. 6. JWje alum. Ladder uitgesch. 7 «Mie alum. Ladder uitgesch. 9 «Wie Brandladder 4.00 m Oranje Dekkleed 4x5 m.. waders gratis thuisbezorgd. C -ÜHjgtfum 1708, Breda tel. 076 Roosendaal. Hoogstraa Diverse soorten fruit bij Rucphensebaan 58, Roosendaal k nieuw en oud. ]el. 076-5650447. Zeer fijne verse 9esorteerd en gewassen lel. 0165-320102.

de Stem | 1996 | | pagina 6