Van 't Hek furieus op organisatie 'Over hele linie gaat het beter' Ma Waarom krijg je elke keer twee punten Feiten openingsceremonie Verkoopt wit olympisch bloot beter? Zaterdag 'Prof' Sti Zeeuwen Marcel Wouda staat model voor terugkeer zwemmers in subtop van de wereld DE STEM SPORT ATLANTA'96 Capobianco vrijgesproken Jonge Deen fleurt persconferentie Dream Team III op met 'moeilijke vraag' STANDPLAATS ATLANTA ATLANTA'96 KORT Alleen Vriesekoop treft het met loting Edwards legt olympische eed af Roemeense turnster Bican geblesseerd Prins Willem-Alexander naar Atlanta Kohl op de heuvel tegen Japan Marcel Laros toch in Atlanta QËSTEM DeelnemencU verenigingen Programma Bestuur 11111 Atlanta (anp) - Hockeycoach Tom van't Hek heeft zijn eer ste donderspeech in Atlanta gehouden. Niet tegen zijn speelsters, maar tegen Ameri kaanse bureaucraten. Na de laatste oefenwedstrijd te gen Argentinië (0-0) in het gloed nieuwe Morris Brown College stadion viel de oud-international ongenadig hard uit naar enkele officials, die uiterst formeel en strikt hun werk deden. „Alles, werkelijk alles is hier tot dusver fout gegaan," brieste Van 't Hek. „Maar nu moeten we plot seling alles volgens jullie wetboek doen! Ik dacht dat we bezig waren met de Olympische Spelen, maar jullie vinden de Olympische Re- VRIJDAG 19 JULI 1995 gj gels kennelijk belangrijker. We zijn toch niet in Duitsland hier?" De woede-aanval van Van 't Hek sorteerde geen enkel effect. De functionarissen bleven stoïcijns en onvermurwbaar. Alles moest volgens het boekje, of de Neder landse bondscoach nu wilde of niet. 'Thank you, sir', zei een vrou welijke beambte cynisch na het verbale geweld van Van 't Hek. Deze liet het gebruikelijke 'you're welcome' wijselijk achterwege. De vriendschappelijke partij van twee keer twintig minuten gold voor het Amerikaanse organisa tiecomité als een zogenaamde 'dress rehearsal'. Een generale re petitie voor het olympisch hock- eytoernooi, dat zaterdagochtend begint met de vrouwen wedstrijd Nederland - Verenigde Staten. Bereidwillig hadden Van 't Hek en zijn spelers in het vrijwel lege sta dion meegewerkt aan alle poes pas, die vooral bestemd leek om alle cameraposities uit te probe ren. Na het matige duel, gespeeld in de stromende regen, wilde Van 't Hek aan de rand van het veld even kort enkele toegesnelde Ne derlandse journalisten te woord staan. Dat mocht niet van de star re organisatie. De drijfnatte speel sters mochten evenmin via de cen trale spelerstunnel naar de kleed kamer. Iedereen moest via de spe ciale mixed-zone naar de cata comben, hetgeen een flinke om weg betekende. De lachwekkende houding van de Amerikanen ver oorzaakte veel hilariteit in het Ne derlandse kamp. Maar ook erger nis, vooral bij Van 't Hek. „Ach, ik snap best dat bij zo'n me- ga-evenement een hoop regels no dig zijn," sprak de voorman van Oranje nadat hij enigszins tot be daren was gekomen. „Maar het gaat me vooral om de manier waarop dat dan gebeurt. Zo wei nig flexibel, zo weinig improvisa tievermogen. Bovendien hebben de Amerikanen dit keer geen recht van spreken. Zo'n land zou zich voor deze organisatie moeten schamen. Het begon al bij onze ac creditatie. In een land met zoveel technologische kennis mag dat natuurlijk nooit op het vliegveld bijna vijf uur in beslag nemen." Van 't Hek, die over de sportieve gang van zaken in zijn selectie voorlopig dik tevreden is, heeft het niet al te best naar zijn zin in Atlanta. „De Olympische Spelen van 1984 in Los Angeles waren vijf keer beter wat organisatie be- treft," bromde hij. „Het Olym pisch dorp bijvoorbeeld is een ramp. Het is rommelig en op vele plaatsen zijn ze nog aan het werk. Het dorp mist sfeer en stijl. Het is er volstrekt ongezellig. Je kunt er bijvoorbeeld niet eens fatsoenlijk telefoneren. En elke dag is wel wat kapot. Dan is het de riolering, dan weer de lift. Van die dingen, weet je. Ik word er gek van." Nederland speelde tegen Argentinië in de volgende opstelling: Toxopeus; Duyster, Van den Boogard, Holsboer en Lewin; Thate, Steenberghe en Teeu- wen; Kuipers, Donners en De Ruiter. Vliegende wissels: Van der Wielen, Kooien, Plesman en Van de Kieft Medaillekansen voor Karin Brienesse en Pieter van den Hoogenband en een peloton gevaarlijke outsi ders. De verwachtingen zijn rond de Nederlandse zwemploeg in geen jaren zo hoog gespannen geweest als in Atlanta. Marcel Wouda (24) maakte als een van de weinigen de ommezwaai mee. Vier jaar geleden was hij in Barcelona niet meer dan een figurant. In Atlanta zit meer in het vat. Atlanta - De Olympische Spelen beginnen morgen voor Neder land met een paar serieuze knal lers. Karin Brienesse (100 meter vrije slag) en Pieter van den Hoogenband (200 meter vrije slag) kunnen in het zwemtoer- nooi de toon zetten voor de Ne derlandse équipe. De verwachtingen zijn hoogge spannen. Ook bij Marcel Wouda, met zijn 24 jaar een van de nes tors en een olympische 'vete raan'. Wouda, geboren en geto gen in Uden en tegenwoordig woonachtig in Eindhoven, heeft het wel eens anders meege maakt. Hij beleefde de ineen storting van het Nederlandse topzwemmen in de jaren na de spelen van 1988 (Seoul). In 1992 startte hij nog op drie nummers bij de Olympische Spelen van Barcelona. Maar meer dan een figurantenrol zat er niet in. Nu staat Wouda mede aan de ba sis van de opmerkelijke ople ving. „Het dieptepunt heeft twee jaar geleden bij het WK zijn maximum bereikt. Toen is ieder een in de zwemwereld in Neder land gaan inzien dat het roer om moest. Met tien trainingsuren per week kom je er internatio naal gewoon niet," vertelt hij tij dens een gesprekje in het hart van het olympisch dorp. Harder trainen De ommezwaai werd volgens Wouda van bovenaf opgelegd. „Er is gewoon gesteld dat er veel Melbourne - Dean Capobianco is donderdag vrijgesproken van het gebruik van dope. De Australi sche 200 meter-loper, op 27 mei betrapt bij atletiekwedstrijden in Hengelo, mag daardoor toch deelnemen aan de Olympische Spelen van Atlanta. De Australi sche chef de mission John Coates verklaarde dat Capobianco nor maal zal worden geaccrediteerd. Hij voegde er aan toe dat de sprinter welkom is in het olympi sche dorp. Een commissie van beroep van de Australische atletiekfederatie oordeelde dat onvoldoende was aangetoond dat de 26-jarige at leet daadwerkelijk spierverster- kende middelen had gebruikt. Er zouden procedurefouten zijn ge maakt, waardoor sabotage van de test mogelijk was geweest. Een woordvoerder van de over koepelende atletiekorganisatie, de LAAF, wilde Capobianco nog niet direct welkom heten op de spelen. „Onze specialisten in At lanta willen de zaak nader bekij ken. Theoretisch is het mogelijk dat zijn schorsing gehandhaafd blijft." Capobianco is wel van plan naar de Verenigde Staten af te reizen. „Toch heeft deze zaak mijn voor bereiding op het evenement dras tisch verstoord." Hij ontkende ooit gebruikt te hebben. „Wie drugs neemt, is gek en dat ben ik niet." ATLANTA 101 9< Door Frank van Geloven harder en beter getraind moest worden. En dat is ook over de hele linie gebeurd. In Barcelona trainden de Nederlandse deelne mers gemiddeld 12 uur per week. Nu zijn er dat 18. Dat is toch een verhoging met vijftig procent." Sinds de andere aanpak gaat het beter met de Nederlandse zwem mers. Bovendien dook met Wou da's clubgenoot Pieter van den Hoogenband ineens een wereld talent in het zwemwater van PSV. Wouda: „Een topper als Pieter is heel exceptioneel. Maar over de hele linie gaat het ge woon beter. Ook met mij. Ja, op je 24e moet je als zwemmer op je sterkste zijn. En zo voel ik me nu ook. Ik heb er alles aan gedaan voor deze Spelen. Als het hier niet lukt om goed te preste- Marcel Wouda: „Als het hier niet lukt om goed te presteren foto de stem/ben steffen Opluchting Voor Marcel Wouda is 'Atlanta' hoe dan ook een opluchting na het drama van Barcelona. Daar was hij de enige man in een tien koppige zwemploeg. Voor veel mannen een paradijs. Maar het gemis van een trainingspartner en kamergenoot was zo groot dat de Spelen van '92 voor hem op een gigantische teleurstelling uitdraaiden. Hij werd tweemaal achttiende en een keer 21e. Een bittere tegenvaller voor Wouda, destijds een Europese subtopper. Dit keer leunt de wisselslag zwemmer zelfs tegen de Europe se top aan. „En dit keer gaat het ook geheid beter. Dat weet ik heel zeker. Hoeveel beter? Na tuurlijk heb ik wel bepaalde ver wachtingen, maar die houd ik liever voor me. Zo rationeel ben ik wel." Die terughoudendheid is een er fenis van zijn driejarige periode aan de University of Michigan. „Vooral voor mijn persoonlijke vorming was het een goede keu ze om naar Amerika te gaan," weet de zwemmer zeker. „Maar na het eerste jaar had ik mis schien weer terug moeten keren. De VS is voor een topsporter niet altijd zomaar het beloofde land. In bepaalde opzichten kun je ook als zwemmer beter in Nederland zitten. Zeker zoals het nu gaat. De aanpak is stukken beter ge worden. Al kan het nog altijd be ter. Maar met het zwemmen in Ne derland gaat het sowieso weer de goede kant op. Al wil Wouda nog wel even waarschuwen. „Na tuurlijk hebben we het allemaal prachtig gedaan de afgelopen maanden, maar hier op de Spe len is toch een heel ander ver haal. Wedstrijdmentaliteit is ook belangrijk. Pas als we hier over eind blijven, kun je van een suc cesvolle opleving praten. Maar ik heb hoe dan ook het gevoel dat Nederland op zwemgebied een hele mooie tijd tegemoet gaat." Atlanta (anp) - De voorstel ling van Dream Team III dreigde in te zakken. De su persterren van het Ameri kaanse olympische basketbal team hingen er verveeld bij. Zij gaapten en geeuwden, rek ten en strekten. En verwen sten al die achterlijke vragen. Totdat gisteren een jonge Deen opstond en de microfoon vroeg. Hij had een vraag aan Karl Ma- lone. „I'm new in business. Maar kan je mij vertellen waarom jij elke keer als je scoort, twee pun ten krijgt?" Malone wist niet wat hem overkwam. Werd hij, The Mailman, in de maling genomen door een Deen? „Nee, nee, het was een serieuze vraag," ratelde de Deen door on der homerisch gelach. „Moeilijke vraag," aldus Malone. „Dat is de manier waarop wij het in Ameri ka doen. En als je van achter de driepuntslijn raak schiet, krijg je drie punten." De Deen liet zich niet uit het veld slaan. „Waar om?" Zijn mysterie werd niet op gelost. Wel dat van Shaquille O'Neal. The Shaq, met 2 meter 16 de langste olympische deelnemer, tekende bij de Los Angeles La- kers een contract voor zeven jaar tegen 120 miljoen dollar, onge veer 210 miljoen gulden. De aan bieding van zijn oude club Or lando Magic bedroeg 115 miljoen dollar. „Geld, geld, geld. Waarom altijd die vragen over geld?" O'Neal er gerde zich. „Ik wilde het beste voor mij, mijn toekomstige gezin en mijn ouders. De Lakers boden het beste. Niet alleen in financië le zin, maar ook in secundaire voorwaarden. Daarom." Door zijn spectaculaire transfer Shaquille O'Neal op weg naar de persconferentie van Dream Team III foto reuter stond O'Neal centraal in de be langstelling. Die was groot, enorm zelfs. De persconferentie was een compleet gekkenhuis. De opkomst was zo groot, dat het kleine theater (800 plaatsen) bij lange na niet toereikend was. Een half uur voor aanvang prop ten 1200 mensen zich naar bin nen. Honderdvijftig cameraploegen en 300 fotografen versperden het uitzicht op het kleine podium. In de aangrenzende twee zalen volgden nog eens 800 man de conferentie via vijf monitoren en een videowand. De show was een lange sessie van tachtig minuten met onophoudelijk flitslichten en klikkende camera's. De twaalf spelers, gezamenlijk jaarsalaris 106 miljoen dollar, hingen aan twee tafels. Beurte lings mochten de journalisten vragen stellen aan een speler. Te beginnen met aanvoerder Bar- kley en eindigend met vice-cap- tain Olajuwon. Nieuws kwam er niet uit de twaalf monden. Te genstanders kennen ze niet, maar ze respecteren ze bij voorbaat. Om de 100.000 dollar olympisch salaris gaat het ze niet. „Daarvan gaat 15.000 naar de kerken voor zwarten," aldus Barkley. En de rest naar de bestrijding van de armoede in de USA. „Het gaat om de eer voor je geboorteland te spelen," aldus Barkley, een van de zeven spelers die vier jaar ge leden al in Dream Team I speelde in Barcelona. Conflicten om kledingcontracten en dat soort akkefietjes zoals in Barcelona waren opgelost. Op de tafels stonden merkloze flesjes mineraal water. Geen Coca-Cola, de officiële olympische drank, omdat O'Neal een langlopende, vette verbintenis heeft met Pepsi. Kledingmerken waren afgeplakt, zeker van de zeven spelers die bij Nike onder contract staan. Na een half uur werd de zitting langdradig, de spelers hingen er blasé bij, verveelden zich stier lijk. Totdat een Deen, niet gehin derd door enige basketbalkennis, de aandacht vroeg. En kreeg. Olympisch stadion: 83.100 plaat sen, na de Olympische Spelem om te bouwen tot een honkbalac commodatie voor de Atlanta Bra ves met een capaciteit van 49.831 toeschouwers. Op 19 juli 1993 ging de eerste paal de grond in. De oplevering was op 18 mei van dit jaar. Het ontwerp herinnert aan honkbalstadions uit de jaren '30, geïntegreerd in woonwijken in een parkachtige omgeving. Bezetting en ondersteuning: 5500 mensen zijn direct betrokken bij de openingsceremonie. Achter de schermen werken 2100 vrijwilli gers en 650 assistenten staan op het veld om de show mogelijk te maken. Atleten: Er worden 11.200 bij de intocht verwacht uit 197 landen. Zij verzamelen zich in het nabij gelegen Atlanta-Fulton County Stadium, waar ze comfortabel de openingsceremonie kunnen vol gen op tv-schermen. Aankleding: het veld wordt be dekt met een lap nylon van 22.500 vierkante meter, bestaan de uit 2200 stukken. Het aan el kaar bevestigen kostte 30.000 manuren. Het doek is beschilderd door zes kunstenaars uit Atlanta, die er twee weken aan werkten en er 2600 liter verf voor gebruikten. Licht: bij de ceremonie wordt theaterverlichting gebruikt. De stadionverlichting gaat alleen aan bij het opmarcheren van de atleten. Het belichtingspersoneel bestaat uit 322 mensen. Zij be dienen onder meer de 110 spe ciaal voor het evenement ontwik kelde Xenon-spotlights van 7000 watt elk. Vuurwerk: 35 professionele piro- technici ontsteken ruim 5000 stuks vuurwerk, computerge stuurd. Daarvoor is 360 meter electriciteitskabel nodig. In de voorbereiding is 800 uur gaan zitten. Kostumering: Vrijwilligers heb ben 56.200 uur gespendeerd aan het naaien van de kostuums. Ze gebruikten ruim 55.800 meter stof. Kosten (inclusief sluitings ceremonie): 31 miljoen dollar. Al leen al bij de repetities is er ech ter 600.000 dollar besteed aan de 1,2 miljoen flessen water die zijn opgedronken. Weersverwachting: warm en vochtig, kans op een lokale (on weersbui. PROGRAMMA (Nederlandse tijd): 23.00 uur: olympisch stadion open. 01.30 uur: 83.100 toeschouwers zit ten op hun plaats. 02.30 uur: begin openingsceremo nie. 03.01 uur: binnenkomst president Clinton; Amerikaans volkslied. 03.53 uur: begin intocht atleten; Griekenland als eerste. 05.20 uur: einde intocht met Ameri kaanse delegatie. 05.35 uur: toespraak Billy Payne, ACOG. 05.38 uur: Toespraak Juan Antonio Samaranch, IOC. 05.41 uur: Bill Clinton verklaart de Spelen van de 26e Olympiade voor geopend. 05.42 uur: binnenkomst olympische vlag. 06.01 uur: ontsteking olympische vlam. 06.03 uur: eedaflegging atleten en officials. 06.17 uur: Finale. De 800 meter-loopster Stella Jong- mans heeft zich voor de onthullende camera's van de Nederlandse Play boy zitten scheren, maar die origi neel gekozen pose heeft weinig los gemaakt in het land. Bij de atletiek-unie hebben ze zich afgevraagd of dit nu wel past in een goede voorbereiding op de Olympi sche Spelen en bij het NOC is hele maal niemand in negatieve zin opge wonden geraakt. „Als ze dit leuk vindt, moet ze dat vooral doen," al dus woordvoerster Marie-Josè Ja- min. Dat nuchtere standpunt wordt bij ons in Verner Street van harte gedeeld. De Amerikaanse editie van het man nenblad heeft trou wens ook erg gevat ingehaakt op de Spelen. Onder de kop 'De vrouwen van Atlanta' plaats te het magazine op zijn geheel eigen wijze een serie por tretten. Lisa Dresia vertelt dat ze graag comedienne wil worden, Lisa Ann Brown profileert zich als de nieuwe Sharon Stone, Violet Haze wil sex-therapeute worden als ze groot is, Cheryl Axley beperkt haar ambities tot 'echtgenote en mam ma', Erika Snyder wenst het volk slechts te inspireren en Robyn Laroc- ca ligt het liefst altijd in de tuin M als onze Nederlandse overbuurman Alleen houdt die gelukkig zijn kleren^ aan. Hoe oppervlakkig de foto ook is, bij bepaalde kringen in Atlan ta is hij diep in het verkeerde keeloat geschoten. De bevolking bestaat hi voor zestig procent uit Afro-Ameri kaanse mensen, maar de Playboy-re- portage toont slechts witte vrouwen in hun meer dan volle glorie. „Zijn dit nu de vrouwen van Atlan: ta?" Jane DeJournette trekt een viel gezicht. Ze is co-directeur van het multi-cultureel by. reau voor toens- me. „Er zijn noeg mooie z te vrouwen, maar die weet pfc met te vinden,'wij zo'n serie maakt, borduurt voort op een oude racis tische traditie; De goedkope truc van Playboy wordt in Atlanta betreurd. Racisme probe ren ze er elke dag nog een beetje dieper te begraven. In deze stad z| de mensen 'too busy to hate', te druk aan het werk om elkaar te ha ten, zo luidt een van de slogans. Daarvan heeft het blote blad wein willen begrijpen. Verkoopt wit olympische bloot mi schien beter? Jongmans weet het. Door Chris van Nijnatten Atlanta - Bettine Vriesekoop heeft het tijdens de loting voor het olympische tafeltennistoernooi het best getroffen. De Amster damse, 22e op de wereldranglijst, is de hoogst genoteerde speels ter in groep N. Mirjam Hooman ontmoet de sterke Chai Po Wa in haar poule, Gerdie Keen heeft het met Geng Lijuan niet erg getroffen. De eni ge Nederlandse man in het enkeltoernooi, Danny Heister, stuit op de nummer twee van de ranglijst, Wang Tao. INDELING Vrouwen (met tussen haakjes nationaliteit en ranking). Groep E: Chai Po Wa (HKo/7), Hooman (36), Simion (Roe/65), Ramos (Ven/265). Groep F: Geng Lijuan (Can/9), Park Kyung Ae (Kor/35), Gerdie Keeii (58), Okenla (Nig/242). Groep N: Vriesekoop (22), Badescu (Roe/28), Garkauskaite (Lit/107). Radhika (Ini/200). Dubbel, groep F: Vriesekoop/Noor, Palina/Timina (Rus), Yip Lily/Wei Wang (VSt), Kaffo/Oshonaike (Nig). Groep G: Hooman/Gerdie Keen, Struse/Schall (Dui), Koyama/Todo (Jap), Arisi/Negrisoli (Ita). Mannen, Groep B: Wang Tao (Chn/2), Heister (49), Tsiokas (Gri/55),Mu- tambuze (Oeg/484). Dubbelspel, groep B: Heister/Trinko Keen, Waldner/Persson (Zwe), Tasaki/Koji (Jap), Morales/Salamanca (Chl). Atlanta - Teresa Edwards zal haar 32e verjaardag nimmer verge ten. De Amerikaanse basketbalster legt vandaag, vrijdag 19 juli, de olympische eed af. Die taak is traditioneel weggelegd vooreen sporter uit het organiserende land. Edwards werd gekozen, omdat ze voor de vierde keer deelneemt aan de Spelen. In 1984 en If" won ze goud, in Barcelona brons. De traditie is dat de sporter die de eed aflegt, zijn of haar hand plaatst op de olympische vlag en de woorden uitspreekt over sportiviteit en het hooghouden van de olympische idealen. Edwards was ook een van de kandidaten om de Amerikaanse vlag te dragen, maar die eer ging naar Bruce Baumgartner. De worste laar begint aan zijn vierde Spelen, en won in 1984 en 1992 de olympische titel. De olympische vlam wordt vandaag het stadion bim door Al Oerter. De Amerikaanse discuswerper, die in 1956,1960, 1964 en 1968 de gouden medaille won, wordt bij zijn tocht verge zeld door hoogspringer Alice Coachman, basketballer Walt Bel lamy en bokser Rocky Lane. Allen voormalige Olympiërs. Atlanta - Wereldkampioen turnen bij de vrouwen Roemenië moet het tijdens de Olympische Spelen van Atlanta zonder Anna Maria Bican doen. Tijdens een training op het onderdeel paardsprongin Georgia Dome liep zij een zware knieblessure op. De 16-jarige Bican wordt maandag in een ziekenhuis in Atlanta geopereerd. Een vervangster van Bican is niet voorhanden. Be oogd reserve Andrea Cacovean liet uit Roemenië weten niet te kunnen komen omdat zij last heeft van een rugkwetsuur. Den Haag - Prins Willem-Alexander bezoekt van vrijdag 19 juli tot en met 4 augustus 1996 de Olympische Spelen in Atlanta. De Prins van Oranje is beschermheer van het NOC/NSF. Minister president Kok gaat met zijn echtgenote van 19 t/m 22 juli naar de Olympische Spelen. Guy Drut is benoemd tot vertegenwoordiger van Frankrijk"1 het Internationaal Olympisch Comité. De voormalige atleet, mi nister van Jeugd- en Sportzaken in zijn land, is opvolger van Phi lippe Chatrier, oud-voorzitter van de Franse tennisbond. Chatner had om gezondheidsredenen zijn functie beschikbaar Drut, twintig jaar geleden in Montreal winnaar van de sche 110 meter horden, werd woensdag tijdens het IOC-congresm Atlanta in het comité opgenomen. De Canadees Richard Pound werd één van de vier vice-voorzitters van het IOC. Andere nieuw' bestuursleden zijn de Duitser Thomas Bach en de Japanner Cni- haru Igaya. Atlanta - Geoffry Kohl staat zaterdag op de heuvel in de wedstrijd van de Nederlandse honkbalploeg in het ol toernooi. Tegenstander is het ijzersterke Japan. De 27-jarige linkshander van Neptunus is een van de drie start® in Atlanta. Zijn ploegmakker Rob Cordemans (21) zal de verdedi ging leiden in het tweede duel, dinsdag tegen Australië. Voor der de starter moet bondscoach Leurs nog een beslissing nemen tus sen Callenbach en Jansen. Atlanta (anp) - Marcel Laros figureert toch op de Olympi sche Spelen. De Bredanaar, net niet goed genoeg voor Atlanta, hangt in een wall of fame van foto's tussen de groten der aar de. NOC/NSF vond Laros niet goed genoeg voor uitzending naar de spelen. Hij deed tijdens de Adriaan Paulen Memorial in Hengelo 0,08 seconde te lang over de 3000 meter steeple. De KNAU droeg hem toch voor, mede omdat het weer er„ was. NOC/NSF hield ecM® vast aan de limiet. Laros is op de foto-expos»" Nike Park omringd do°r volgende toppers: Regie W basketballer van Dream 1 III, Gail Devers, oly«®1" kampioene op de 100 met0/ sa Leslie, basketbalsterul Verenigde Staten, en M'cr Johnson, de beoogde Aro kaanse medaillewinnaar 200 en 400 meter. yan onze sportmedewerker u'estkapelle De Goesejj Dennis Brehm is woensc gV,ond winnaar geworden je 21e wielerronde in Wes' He De als omnium verre wedstrijd kreeg een ma- bezetting. Van de veertig a teurs die inschreven kwa er slechts 21 opdagen. Tel- stellend dus voor de orgar* tie en de 2000 toeschouwe Comité-voorzitter André Tou boofd het dan ook weten: Van onze paardensportmede: Zaamslag - De landelijk tor et Emergo uit Zaaii jaarlijkse concours hip Plaats van handeling is i aan de Kamperseweg 2 Het programmaboekje van concours geeft geen voll. beeld over het aantal dee mers. Voorzitter Andries aa; Aan het concours hippiqil van Luctor et Emergo nemi de volgende clubs deel: Biezenruiters (Eede), Gouv Reijers (Serooskerke), Graeï Jan (Sas van Gent), Haringrif' ters (Biervliet), HonteruiteL (Kloosterzande), Hulst, Klej pertjes (Axel), Luctor et Emë go (Zaamslag), Noord-Bev land (Kortgenej, Oranjeruité (Axel), Oranjezon (Vrouwe: polder), Paardebloem (KloV tinge), Prima Vera (Moerbekd Scheldestad (Vlissinge* Schouwse Ruiters (Dreischo; Strieneruiters (Steenbergefj Vroonruiters (Westkapelli Walcheren (Arnemuidei Weelruiters (Borsele), Zui Beveland (Kruiningen), Zwil ruiters (Nieuwvliet). ZATERDAG 20-7 DRESSUUR 09.00 uur: programma B-, R M- en Z-klasse. 12.00 uur: viej en achttallen. 12.45 uur: optrj] den Axelerando. 13.00 uur: hof denshow J. van de Velde Western-rijden voor de jeud 14.00 uur: prijsuitreiking vervolg middagprogramma. SPRINGEN 09.00 uur: B-klasse pony's aansluitend L-, M- en Z-klass| 12.00 uur: B-klasse paarde 14.30 uur: L-, M- en Z-klas paarden. 15.00 uur: optredj Axelerando en aansluiteijf tweede parcours voor paarden Zaamslag - Het bestuur vij Luctor et Emergo bestaat i de volgende personen: voo zitter Andries aan de Wil secretaris Arnout de Feyte penningmeester Frans v,' Eekelen, wedstrijdsecret| resse Mina de Feyter. Van onze atletiekmedewerke- Westkapelle - Niels Strik tiekvereniging, klopte tijd kapelle de Zeeuwen in eig he 22-jarige Strik, onlangs derde op de 3000 meter ste tijdens de NK met een tijd 8-55 minuten en met een t tijd van 8.22 op de 3000 ir vlak, wil zo vlug mogelijk de nationale top. Hij heeft d om zijn baan bij de PTT o zegd en gooit alles op zijn s] m Westkapelle kreeg hij ai wat tegenstand van zijn tijdsgenoot Theo Rabout. Zuidzandenaar, lid van Atle was vorige week ook al de Zeeuw in Domburg en moes' ook nu vrede nemen met dit dikaat want toen Strik hal wege een versnelling in huis ■noest Rabout het antw ^huldig blijven. Achter Strik had hij geen blemen om de rest achter zie houden. «Het ging even een tandj n°og en bovendien kwam ik echt lekker in mijn ritme," a "about die even later Henk oosse naar de derde podi P.laats zag lopen, ok bij de jongste veteranen r buiten-provinciale winst ehg6^ westelijke punt van Hein Gilsing van de Helmo tletiek Club won. De Du arl Trumper won bij de ou veteranen. Nellie van Hor as de snelste vrouw in kei erend Westkapelle waar ,-vna,mo voor de organi z°rgdroeg.

de Stem | 1996 | | pagina 10