Alco Neo-nazi's gaan tekeer op camping Belgische staatssecretaris in de knel na publicatie rapport Love Parade breekt alle records Politiechef zondebok Beladen folklore brengt terreur terug in N.-Ierland roN brei< Honderden burgers in Tsjetsjenië gedood Israëlische kolonisten willen nederzetttingen in 3 jaar verdubbelen I Ook in herfst grt Terugslag in Noord-Ierland Terneuzen ev< DE STEM BUITENLAND Zwitserland gaat telefoneren in auto beboeten Nog één week bepaalt de temperatuur uw korting. Zonnesteek-weken t/m 20 Juli 1996. Primafoon DE STEM COMMENTAAR L onze verslaggever BUITENLAND KORT ETA dreigt de Tour aan te vallen Bossi kondigt onafhankelijkheid aan Weer bommen in Moskou gevonden Nest zeldzame spreeuw in Oostburg verstoord MAANDAG 15 JULI 1996 A4 Van onze correspondent Bonn - Met baseballknuppels en ijzeren staven hebben en kele tientallen jonge neo-na- zi's een overval op een cam ping in Meckenlenburg-Vor- pommeren (vroegere DDR) gepleegd. De bende stormde in de late avond schreeuwend en joelend de camping, op waar de meeste kampeerders al in hun slaapzakken lagen. Ze riepen nazistische leuzen en vernielden tenten en ander materieel. Op de camping, in de regio Par- chim, verbleef ook een groep kin deren uit Kleve. Zij en hun bege leiders kregen de meeste klappen. Zes kampeerders werden ernstig gewond, de meesten liepen bot breuken op. Een van de leiders van de groep sprak van een onge kend brute overval, waarbij de overvallers hard insloegen op de weerloze, angstig schreeuwende kampeerders. De politie pakte 47 neo-nazi's, onder wie zeker tien meisjes op. Maar in de loop van het weekeinde zijn de meesten van hen weer vrij gelaten. Vol gens de politie behoren de over vallers tot extreem-rechtse krin gen- Ook op twee andere plaatsen aan de noordduitse kust kwam het dit weekeinde tot geweld op cam pings. Op een strand op het eiland Rügen leverden twee groepen jon geren een veldslag. Daarbij werd een tiental jongeren gewond. Mecklenburg-Vorpommeren heeft al enkele jaren in de zomer last van relschoppende jeugdben des, veelal extreem-rechtsen. De afgelopen vakantieweken zijn op diverse plaatsen meestal jongere kampeerders aangevallen en in elkaar geslagen. De politie zegt niet in staat te zijn de meer dan 100 kilomter lange kuststrook en het bijbehorende achterland af doende te bewaken tegen dit zo merse vandalisme. Fiscale fraude AzG-België Brussel (anp) - De positie van de Belgische staatssecreta ris voor Ontwikkelingshulp, Reginald Moreels, staat on der druk na de publicatie van een rapport over een om vangrijke fiscale fraude bij Artsen zonder Grenzen (AzG). Deze fraude speelde zich af in de periode, waarin Moreels voorzitter was van de Belgische tak van de internationale medische hulporganisatie. Moreels overhandigde de afgelo pen dagen zelf een belastend rap port van het Hoog Comité van Toezicht aan de commissie voor ontwikkelingssamenwerking van het Belgisch parlement. De staatssecretaris heeft toegezegd de Kamercommissie vandaag een toelichting te geven op het voor hem gevoelige dossier. Volgens het rapport speelde de Belgische afdeling van Artsen zonder Grenzen jarenlang op on rechtmatige wijze bankier voor zijn eigen activiteiten. Daarmee zou de hulporganisatie onwettige belasting- en rentevoordelen hebben genoten. AzG-België heeft zaterdag ver klaard er 'geschokt' over te zijn, dat ze de zware beschuldigingen via de media hebben moeten ver nemen. In een persverklaring die de organisatie zaterdagavond deed uitgaan, ontkent AzG ook maar iets onoirbaars te hebben gedaan. De organisatie eistte on middellijk een kopie van het rap port. Zodra dat er is, zullen de beschuldigingen punt voor punt worden weerlegd, aldus de ver klaring. Het rapport van het Hoog Comité van Toezicht maakt deel uit van een breder parlementair onder zoek naar misstanden bij het Al gemeen Bestuur Ontwikkelings samenwerking (ABOS). ABOS fi nancierde een deel van de activi teiten van de Belgische Artsen zonder Grenzen (AzG). Het geld daarvoor werd onder meer over gemaakt aan een aparte coöpera tieve onderneming, de CVBA Transfer. Via Transfer financierde AzG de logistieke ondersteuning van hulpacties. Daarvoor werden aan ABOS achteraf geen bewijsstuk ken overlegd. Officieel was het ook verboden om ABOS-steun tijdelijk in een andere onderne ming onder te brengen. Via de transacties zouden onte rechte fiscale voordelen zijn ont staan. Ook boekte AzG aanzien lijke rentewinst door het geld tij delijk bij de coöperatieve doch teronderneming te parkeren. De ze onderneming werd opgericht in 1989. De medicus Moreels was voorzit ter van de Belgische AzG van 1986 tot 1994. In die tijd was hij ook actief als arts in noodgebie- den. In 1995 werd hij door de Vlaamse christen-democraten gevraagd om de functie van staatssecretaris van Ontwikke lingssamenwerking te vervullen. De Vlaamse CVP was in die tijd sterk op zoek naar niet-partijge- bonden kandidaten uit bepaalde vakgebieden. Vanaf zijn aantreden stelde Mo reels schoon schip te willen ma ken bij ABOS. Deze organisatie voor de verdeling van de Bel gische ontwikkelingshulp stapel de in de jaren tachtig blunder op blunder. Zo werd veel geld gesto ken in onrendabele of dubieuze projecten. Afgeschreven Bel gische schepen verdwenen naar Tanzania, waar zij werden inge zet als veerboten. Veel projecten liepen mis door gebrekkige communicatie binnen ABOS zelf, onder meer door taal problemen tussen Frans- en Ne derlandstalige medewerkers. Daarnaast zou op grote schaal zijn gefraudeerd. Enkele weken geleden werden in verband daar mee twee lager geplaatste mede- werkers ontslagen. Zij hadden beurzen voor Afrikaanse studen ten in eigen zak gestoken. Moreels wist overigens, dat er mogelijk zaken waren misgelo pen bij AzG. Eerder dit jaar gaf hij een anti-fraudeteam, waar ook het Hoog Comité van Toe zicht deel van uitmaakt, de op dracht de ABOS-steun aan enke le niet-gouvernementele organi saties als Artsen zonder Grenzen te evalueren. In Berlijn heeft de openlucht-manifestatie Love Parade naar schatting 600.000 jongeren getrokken. Hiermee is het de grootste jon- gerenmanifestatie uit de naoorlogse Duitse geschiedenis. Onder het motto 'We are one family' trokken de jongeren door de straten van Berlijn. Om te voorkomen dat al te enthousiaste 'ravers' langs de route in lantaarnpalen zouden klimmen, waren ze door de po litie ingesmeerd met groene zeep. Desondanks klommen velen overal op en in, om de optocht beter te kunnen zien. Enkele honder den muziekliefhebbers moesten worden behandeld voor botbreuken en snijwonden. FOTO REUTER (ADVERTENTIE) VERVOLG VAN VOORPAGINA Tussen Londen en Dublin is de toon dit weekeinde zeer verhard. De Ierse premier John Bruton heeft de Britse staatssecretaris van Noord-Ierse Zaken, Sir Pa trick Mayhew, impliciet voor 'leugenaar' uitgemaakt. Sir Pa trick houdt vol dat de passage van de Oranjemannen in Drum- cree een zaak van de politie was en niet van de Britse regering. Regeringswoordvoerders in Du blin zijn er van overtuigd dat politiechef Sir Hugh Annesley nu wordt gebruikt als zondebok en dat de besluitvorming over de zeer gevoelige affaire wel dege lijk bij Sir Patrick en dus ook bij premier Major lag. De boze Brit se minister verklaarde op de Noord-Ierse radio dat hij zich beledigd voelde over de Ierse scepsis. De weigering van de Britse rege- Mttnchen (dpa) - Telefoneren in de auto wordt vanaf 1 sep tember in Zwitserland be straft met een boete van 125 gulden. Alleen voor appara tuur waarbij beide handen aan het stuur kunnen blijven, wordt een uitzondering ge maakt. Dat meldt de automo bielclub KS in München. De maatregel moet de verkeers veiligheid ten goede komen. Het vasthouden van een telefoon be perkt de paraatheid en reactie snelheid van de bestuurder. Voor andere verkeersovertredin gen gaan de boetes in de Alpen- staat sterk omhoog. Door rood licht rijden gaat 300 gulden kos ten in plaats van de huidige 110 gulden. Op snelheidsovertredin gen komt eveneens een boete van 300 gulden te staan en foutief parkeren kost 125 gulden. ring om een onafhankelijke com missie in te stellen die moet kij ken of sommige beladen Oranje marsen in de toekomstniet beter omgeleid kunnen worden, zit Dublin zeer hoog. Voor de pro testantse leiders is omleiding onaanvaardbaar. Ook tussen de Britse regering en de Labouroppositie is sprake van verhoogde spanning over het beleid in Noord-Ierland. Om niet in de kaart van terroristen te spelen steunde Labour tot nu toe in grote lijnen de vredesplannen van John Major. Maar na het fiasco van Drumcree heeft La bours schaduwminister Mowlam de verantwoordelijkheid neerge legd bij het gebrek aan leider schap van de Britse regering. METER 45: 40: 35: -% Tijdens de Zonnesteek-weken van Primafoon beleeft u dubbel plezier aan hoge temperaturen. Want tijdelijk bepaalt de temperatuur de korting op veel van onze artikelen. Is het 20 graden, dan krijgt u 20% korting. En is het 30 graden, dan krijgt u 30% korting. De korting geldt onder andere voor mobiele telefoons, faxen, antwoordapparaten, draadloze telefoons en huiscentrales. In de winkel herkent u ze aan het zonnetje. Hiernaast zijn alvast twee artikelen afgebeeld. Het kortingspercentage wordt vastgesteld aan de hand van de voorspelde maximum middagtemperatuur van het KNMI-weerbericht. KNMI U kunt dit beluisteren via 06-8003 (50 ct. per minuut). Dus houd de thermometer goed in de gaten en kom deze week langs voor dit zomerse aanbod van Primafoon. U krijgt de korting ook als u telefonisch bestelt via ons gratis nummer 06-0402. Manhattan® 200. Vanaf nu wordt uw telefoon altijd opgenomen dankzij dit antwoordapparaat. Is ook op afstand te bedienen. In grijs. Van 198,- voor Homevox® 1-5. Deze voordelige huis centrale zorgt er voor dat al uw telecommunicatieappa ratuur perfect samenwerkt. In beige. Van 298,- voor <g:'g4c telecom m DE WINKEL VAN PTT TELECOM De aanbiedingen zijn geldig zolang de voorraad strekt. Door Bob van Huët Belfast - „Als er nog een sprankje hoop is, dan is dat het ontbreken van een georganiseerde IRA-represaille," schreef een optimistische commenta tor gisteren in The Observer. Op het moment dat de zondagskrant van de persen rolde ontplofte in Enniskillen een bom die alle kenmerken vertoon de van zo'n georganiseerde IRA-aan- slag. Het al zo vaak getroffen grens stadje kon opnieuw 17 gewonden be treuren en aanzienlijke materiële schade. Het was de eerste zware bom die in Noord-Ierland ontplofte sinds het broze vredesproces dat twee jaar geleden begon. Na eerder al de formele beëindiging van het IRA-stand; na de dodelijke bomaan slagen in Londen en Manchester; na de straatsterreur van protestantse en katho lieke hooligans (georkesteerd door extre me politici) ontbreekt het nu nog aan één element om Noord-Ierland weer in een staat van bijna-burgeroorlog te storten. Dat is als de loyalistische (protestantse) terreurgroepen ook hün bestand zullen beëindigen. De door niemand opgeëiste executie, vorige week, van een willekeuri ge katholiek in Lurgan was een veeg te ken. Een treurige herhaling van de sectaire gruwelen die Noord-Ierland zo'n trieste reputatie hebben gegeven, is weer heel dichtbij gekomen. Omdat de moordenaars aan beide zijden inmiddels alle terreur- technieken beheersen, moet worden ge vreesd voor moordaanslagen op politici in Ulster en Londen en voor bomaanslagen in Dublin. En dat allemaal om een archaïsche parade van getergde protestanten door de wijk katholieke Drumcree van het overwegend protestantse stadje Portadown? Een in diverse Noord-Ierse kranten afge drukte spotprent illustreerde de stemming onder veel protestanten. Naast de rokende puinhopen van een week terreur stonden de unionistische leiders David Trimble en Ian Paisley ongeschonden in hun kostuum van de Oranje Orde. Met bolhoed, paraplu en Oranje sjerp. „Nu dit voorbij is, kunnen we weer terug naar de vredesbesprekin gen," zegt Trimble voldaan. De protestantse boodschap was was dui delijk (en in zekere zin identiek aan die van de IRA): onderhandelingen prima, maar als het er echt op aankomt, zullen we geen meter toegeven. Ook niet als een in vorige eeuwen uitgestippelde Oranje mars (lees: pseudo-militaire parade) nu dwars door een katholieke wijk moet. Waar het om gaat is, wie de straten be heerst. De prijs voor die beladen Oranje folklore was de afgelopen dagen hoog: twee doden, ruim 150 gewonden, één zware bom, dui zenden plastic kogels, afgeschoten door politie, duizenden molotov cocktails ge worpen vanachter katholieke én protes tantse blokkades. Een twintigtal gezinnen 'etnisch gezuiverd', overwerkte brand weermannen (tot gisteren ruim 1500 brandstichtingen in huizen, kerken, Oran je Hallen, busstations en bedrijven). De materiële schade wordt geschat op een slordige 50 miljoen gulden. Waarbij dan nog een veelvoud zal komen door de annu leringen van investeerders en toeristen, die vlak voor hun vertrek op de tv zien dat Noord-Ierland weer een riskant vakantie land is geworden. Een campingcar van twee ongelukkige Fransen werd vrijdag in Londonderry zo op een brandende barri cade gereden. Afhankelijk van welk jaartal of welke gruweldaad je als uitgangspunt neemt kun je in Noord-Ierland de schuld neer leggen bij wie je maar wilt. Als er de afge lopen dagen een boodschap duidelijk is gemaakt, dan wel de 'kracht van de macht'. Supporters van de Oranje Orde' pleegden ongeveer een verkapte staats greep door tijdelijk zowat heel de provin cie te blokkeren uit protest tegen een be sluit van politiebaas Sir Hugh Annesley (met steun van premier Major) om de pa rade door Drumcree te verbieden. Na vijf dagen straatterreur zwichtten de autori teiten voor de druk van de Oranjemannen. Net zoals de IRA al wist, is terreur een machtig wapen tegen een zwakke en uit gebluste regering. De rol die de Noord-Ierse politie hierbij speelde was op zijn minst dubieus. Want terwijl protestantse hooligans ongehin derd hun versterkingen naar Drumcree konden sturen, werden katholieke staten en wijken later wél 'uit voorzorg' afgezet. De politie trad zeker op tegen protestant se relschoppers, maar zichtbaar terughou dender dan tegen katholieken. En alleen aan katholieke zijde viel een dode in de schermutselingen. Voor de IRA zijn dat dankbare argumen ten om weer te recruteren onder jongeren die nu hun eerste vuurdoop hebben gehad in verbitterde straatgevechten. De grote verliezer van de afgelopen dagen heet he laas John Hume, de gematigde katholieke leider en architect van dit nu ter ziele ge- gane vredesproces. Het vredesproces in Noord-Ierland heeft de een enorme terugslag gekregen. Voor het eerst sinds naia» 1994, toen het (katholieke) Iers Republikeins Leger (IRA) L bestand afkondigde, is er op het grondgebied van de BritV provincie Noord-Ierland zelf, weer een bom ontploft. Een hotli stortte daarbij in. In tal van steden kwam het tot ernstin straatgevechten, waarbij zaterdag zelfs de eerste dode viel Daarmee is het klimaat verdwenen waarin zorgvuldige politie ke gesprekken kunnen bijdragen aan een oplossing voor het ai decennia slepende conflict in Noord-Ierland. Dat valt zeer te betreuren. Afgelopen jaar leek er werkelijk een einde te kun nen komen aan het bloedvergieten en de staat van beleg die ai zo lang het beeld van Noord-Ierland bepalen. De recente uitbarstingen volgen op de omstreden Oraniemar sen van de Noordierse protestanten door katholieke wijken Aanvankelijk verhinderde de politie dagenlang zo'n mars het geen tot gewelddadigheden van protestantse zijde leidde Toen de marsen plotseling onder politiebegeleiding toch door 'katholiek gebied' mochten trekken, laaide de strijd ook van de andere kant op en raakte de politie slaags met overweqend katholieke jongeren. De enigen die iets kunnen denken te winnen bij dit uit de hand lopende conflict, zijn de extremisten aan IRA-kant. Die ver wachten weinig van de huidige onderhandelingen en veron derstellen dat toekomsige machtswisselingen zowel in Londen als in Dublin alleen maar in hun voordeel zullen werken. Daar om proberen ze de gesprekken al geruime tijd te torpederen waarbij ze zich niet erg populair maken bij alle gematigd den kenden. De nu min of meer spontaan opgelaaide straatgevechten wor den hun zo maar in de schoot geworpen door een weifelend en dom Brits beleid. Eerst protestantse marsen tegenhouden daar alle aandacht naar toe trekken en vervolgens de marsen toch toestaan, grenst aan uitlokking van geweld. De Ierse premier John Bruton heeft volkomen gelijk als hij zegt dat Londen een zeer ernstige fout heeft gemaakt door de pro testantse Orangisten alsnog hun gang te laten gaan. Een staat kan het zich niet permitteren te zwichten voor druk, inconse quent te zijn en de wet partijdig te hanteren. I De Lijntaxi. Dat is het niev Pduet waarmee streekvervoer Iffi ZWN per 1 september van s r :t De Lijntaxi rijdt vanaf die t I in heel Zeeland op de min Jkke buslijnen in alle Zeeuwsei U Lijntaxi Ochagavia - De Baskische afscheidingsbeweging ETA heeft giste ren een aanslag gepleegd op een kazerne van de Guardia Civil in de Spaanse plaats Ochagavia. Er was alleen materiële schade, al dus de politie van de regio Navarra. Baskische extremisten dreig den met een aanval op de Tour de France, als deze op 17 en 18 juli Pamplona, de hoofdstad van Navarra aandoet. „We zijn niet be reid de race door Baskisch gebied te laten, tenzij er aanzienlijke veranderingen in de etappes worden aangebracht," zo werd ge zegd in een communique in de Baskische krant Egin. Het commu nique was niet ondertekend. In de verklaring werd niet gezegd welke veranderingen werden geëist. Navarra wordt door de mees te Baskische nationalisten beschouwd als deel van Baskenland. Vijfvoudig Tourwinnaar Miguel Indurain is afkomstig uit Navarra. Mantua - Umberto Bossi, leider van de Liga Noord, heeft zater dag gezegd dat Noord-Italië op 15 september zijn onafhankelijk heid gaat uitroepen. Na de declaratie zal het zelfbenoemde 'parlement van het noor den' het tijdstip bepalen waarop 'Padania' zijn onafhankelijkheid moet hebben verwezenlijkt. Bossi schat dat over een jaar de onaf hankelijkheid een feit is. Moskou (afp/dpa) - Meer dan 400 burgers zijn omgekomen sinds Russische troepen vorige week hun militaire operaties in Tsjetsjenië hebben hervat. Dit heeft de woordvoerder van de Tsjetsjeense rebellen gisteren verklaard voor een radiozender in Moskou. De leiding van het Tsjetsjeense verzet heeft zaterdag elke verant woordelijkheid afgewezen voor de twee bomaanslagen in Moskou, waarbij donderdag en vrijdag meer dan dertig gewonden vielen. „De politieke en militaire leiding van de republiek Itsjkerie (Tsjets jenië) aanvaardt terrorisme niet als middel om politieke doelen te bereiken," zei de Tsjetsjeense guerrillaleiding middels haar mi nisterie van Buitenlandse Zaken, dat is gevestigd in de Turkse hoofdstad Ankara, zo meldt het persbureau Itar-Tass. De Russische politie heeft gistera vond opnieuw een explosieve stof gevonden in een tram in Moskou. Dit meldde het persbureau Inter fax. De passagiers werden bij het Ta- ganskaja-plein in het zuidoosten van de hoofdstad uit de tram ge haald en de politie grendelde het gebied af. Inzittenden die een verdachte tas in de tam zagen, hadden de poli tie gewaarschuwd. Een speurhond ontdekte daarop dat de tas een ex plosieve stof bevatte. Gisterochtend had de politie al een explosieve lading ontdekt in een station van de Moskous trol leybus. Bomexperts maakten de bom onschadelijk. Jeruzalem - De kolonisten in de door Israël bezette westelijke Jordaanoever en Gazastrook willen in drie jaar de bevolking van de nederzettingen verdubbelen. Zij hebben daartoe giste ren een plan openbaar gemaakt. Klaarblijkelijk hopen de kolo nisten een gewillig oor te vinden bij de nieuwe rechtse rege- ring-Netanyahu. De Palestijnse Autoriteit (PA), het bestuursorgaan van de Pales- tijnen in de Autonome Gebieden, heeft inmiddels naar aanleiding van het bezoek van de nieuwe Is raëlische premier Netanyahu aan Washington verklaard, dat het vredesproces in het Midden-Oos ten in gevaar is als gevolg van de pro-Israëlische houding van de Verenigde Staten. De Israëlische premier Netanyahu heeft bij zijn eerste bezoek aan Washington vastgehouden aan zijn inmiddels bekende drie nee's: nee tegen een Palestijnse staat, nee tegen on derhandelingen over een Arabi sche souvereiniteit over Oost- Jeruzalem en nee tegen een te ruggave van de Golan aan Syrië. Ook hield hij vast aan het recht van joden om de Palestijnse ge bieden te koloniseren en weiger de hij zich uit te spreken over te rugtrekking van het Israëlische leger uit Hebron, die volgens de aldcoorden met de PLO al u> maart had moeten plaatsvinden. Volgens de Israëlische kran Haaretz van gisteren zal Neta nyahu de Palestijnse regerings leider Yasser Arafat deze wee een lijst overhandigen met voor waarden voor de hervatting van het vredesoverleg. Netanyahu zou van Arafat eisen, dat deze a - le Palestijnse instellingen 'h Jeruzalem sluit en harder op treedt tegen de extremistische or ganisaties Harnas en Islamitische Jihad. Pas als dit gebeurd is,a» Netanyahu de afgrendeling va de autonome Palestijnse gebie den verlichten en bereid zijn o over een Israëlische troepente- rugtrekking uit Hebron te praten. i moet vooraf door paa yanonze verslaggever faneuzen/Gent - PolitiekorpseJ (Zeeland, Oost- en West-Vlaand „ver grootscheepse gerichte alcol cember. Die gaan plaatsvinden tig kilometer lange landsgrens tl België. Een nog nooit eerder vertoond initiatief,zegt J. van Opdorp, hoofd basiseenheid van de poli tie Hulst. Het vloeit direct voort uit het succes van een eerste gezamen lijke alcoholcontrole op 13 april, die zich uitstrekte van Oost- Zeeuws-Vlaanderen tot in het Waasland. Wie toen tussen Nieuw-Namen en Koewacht met de auto de grens wilde passeren, werd staande gehouden. Het succes van deze actie 'Nuch ter over de grens', waarbij van de achthonderd gecontroleerde autobomilisten er zeventien te p in het glaasje hadden geke- i, leidt ertoe dat in de herfst Van onze verslaggever Oostburg - Vernieling van een aantal planten in een tuin aan de Helsinkistraat in Oostburg hebben ook een Nederlandse primeur om zeep geholpen. In de planten had een Voor- Indische spreeuw - een in Nederland zeer zeldzame vo gel - een nest gebouwd en eieren gelegd. Door de vernieling is het nest verstoord, met als gevolg dat de broedende spreeuw niet meer op het nest wil zitten. De 55-jarige eigenaar van de woning loopt nu de kans mis om als eerste in Nederland een nest jonge Voor-Indische spreeuwen in zijn tuin te hebben. Tafce 1, The Pacman'. En met l°htgeslagen. De opnamen kunn jum van Terneuzen gistermorgei e Gentse cineast David Hansem Jjoicte voor zijn nieuwe festival- efdm is niet gemakkelijk uit te int u sc"Pthord. Pacman is dat t alle tegenkomende objecten le zgisseur Hansenne had even gei séhKhtinpen van ruim dertig le loodie - achter een bejaarde legde Seha-Tdhollend een pa tevreden bleek Hanse sinf men no3 eens overdoei we Sjene opleveren van deze koi itJègemaakt in andere dele L)e achter de ABN-Amro-bai

de Stem | 1996 | | pagina 4