irtsen boos op groothandel GOED KOOP 79 fesss Artsenverzekering euthanasie ANDIJVIE Jazzgeschiedenis houdt even adem in Nederland niet zo happig meer op VN-operaties 'Sapman' eist vijf miljoen dollar Ifedicijnen om commerciële redenen niet langer meer gedistribueerd Financiën blokkeert bankrekening boeren Schietpartij in nachtelijk Noordhoek Steeds meer plastic geld vermist kilo Rioolbuis van brug op rijdende auto gegooid BINNENLAND A3 fts™ 170 BINNENLAND KORT VG 15 JULI 1996 -Brittannië en Ieri.,„. graden, maandag in h| ten wat lager. S het en Luxemburg: 0v J naar zonnig weer. Mirt ffliperatuur ongeveer 22 1- en Midden-Frankrijk. zonnige perioden, ma® dag ook nog wolkenvel Droog. Middagtempera. tussen 24 en 28 grarte„ de Kanaalkust koeler Frankrijk: Veel zon',„ rgen mogelijk een lokale ■(ers)bui. Middagtempê r ongeveer 32 graden gal: Langs de westkust oorden van Lissabon nu laaghangende bewol- Verder veel zon en in het i kans op een regen- of "bui- Middagtempera, tussen 30 en 37 graden de westkust bij bewol.' en stuk minder warm. je: In het noorden zonnk t zuiden wat meer bewol.! en vooral landinwaarts «e verspreide onweers- Maxima aan de Costa's 30 graden, landinwaarts 32 en 37 graden. Langs ■Sta del Sol plaatselijk vind. ische Eilanden: Aan de randen veel zon. Aan de 'zijde ook enkele wolken- n en droog. Een stevige lelijke wind. Maxima aan randen ongeveer 28 gra- rca en Ibiza: Flinke zon- I erioden en hoogst waar- llijk droog. Middagtem- uur rond 30 graden. Flinke zonnige perio- s Middags en 's avonds 1 in de bergen in het mid- li zuiden van het land op een lokale onweers- liddagtemperatuu r on- 131 graden. enland en Kreta: Op de ten veel zon, op het vas- 1 meer bewolking en en- verspreide regen- en on- buien. Op de Egeische 'aait een stevige noorde- wind. Maxima van 27 op de eilanden in de che Zee tot ruim 30 op steland. land: Zonnige perioden, dag in het zuiden en ag in het noordoosten 'olkenvelden en kans op regen. Middagtempera- van 20 graden aan zee tot het zuiden, dinsdag iets erland: Zonnig, aan de Sflank van het Alpenmas- enkele wolkenvelden, bijna overal droog. Mid- ■mperatuur ongeveer 29 n, in het noorden vooral ag wat koeler, nrijk: Perioden met zon, in het noorden ook nu j iwolkenveldenenmoge- ^at regen. Maxima rond I [aden, in het noorden l dinsdag wat koeler. lESTEM MAANDAG 15 JULI 1996 itaal: 1. Ongerust; 5. moe- 7. metrum; 8. spel; 12. ver gen; 13. tweedelig; 14- 5. zijpad; 16. doodleuk; 12. aal; 18. menu; 19. Rien; 20. il: 1. Onderwereldfiguur; 2. el in de marge; 3. reces; 4. overspel plegen; 9. punten- 10. telwijze; 11. ongeluk. JFS a puej '6 .'ueui uea isjoq 8 s do jaoA z :s)lu!l ëooqsll Haag (anp) - De alarm- Lrale van de samenwer- verzekeraars krijgt meer meldingen van !lisen die hun creditcards, «kpasjes en andersoortig -noemd plastic geld zijn Jjjtgeraakt. Gebruik van de jjjjs wordt na aangifte itblokkeerd. Sm het plastic geld zo snel mo- «lijk ongeldig te maken, open den de verzekeraars vijf jaar ge leden een speciaal telefoonnum mer. Bij melding van diefstal of ver missing kan vanaf de alarmcen trale SOS-International alles in een keer worden geblokkeerd, aldus een woordvoerster van SOS. In 1993 meldden zich 9.000 men sen die gebruik van hun pasje wilden laten blokkeren. Vorig jaar was dat aantal opgelopen tot meer dan 30.000. Dat het aantal berovingen ook zo sterk is toegenomen, is daarmee niet ge zegd: „Er is gewoon steeds meer plastic geld in omloop, waardoor de kans op diefstal of verlies evenredig is toegenomen. Ook weten de mensen ons steeds be ter te vinden," aldus de woord voerster. De aangiften .komen zowel van mensen in Nederland als van landgenoten op vakantie. Er is echter geen duidelijke piek van berovingen of vermissingen in de zomermaanden of van mensen in het buitenland. Den Haag (anp) - Artsen kunnen zich verze keren tegen de kosten, van een rechtszaak, waarin zij worden beschuldigd van eutha nasie. Het verzekeringskantoor Sibbing en Wateier uit Veenendaal heeft hiervoor als eerste een speciale polis in het leven geroe pen. De kosten van een euthanasiezaak kunnen hoog oplopen. Volgens de verzekeraar en volgens art senorganisatie KNMG kan dat een reden zijn voor een arts om zijn zaak niet door te zetten, als hij in beroep zou willen gaan tegen de uitspraak van de rechter. Door de mogelijkheid hiervoor een verze kering af te sluiten, wordt die drempel lager. De KNMG en directeur Van der Linde van het Veenendaalse kantoor verwachten niet, dat artsen eerder euthanasie zullen overwegen, nu zij weten dat zij zich kunnen verzekeren tegen de kosten van een rechtszaak. KNMG-woordvoerder Mul der: „Beslissen of je euthanasie toepast is een heel serieuze zaak. Dat heeft niets met geld te maken." Het CDA heeft de 'neiging tot twijfel' of de moge lijkheid tot verzekering wel zo'n goede ontwkke- ling is, aldus een zegsman. De WD daarentegen acht het initiatief een goede zaak. D66 juicht de verzekering toe. jmsterdam (anp) - De beslissing van medicijnengroot- iandel OPG om bepaalde geneesmiddelen uit zijn assor- t in de ban te doen, is voor artsen onacceptabel. Dat leeft de Landelijke Specialisten Vereniging zaterdag ge- „Wij moeten als artsen kunnen voorschrijven wat rij noodzakelijk achten," aldus voorzitter J. Kingma van je vereniging. OPG heeft zich de veront- mardiging van de artsen op de aid door de samenwer- de Amerikaanse medi- ijnenfabrikant MSD op een ag pitje te zetten. Aanleiding nor de stap van de OPG is de Wissing van MSD om de marge ip de groothandelsprijzen met procent te verlagen. MSD ikt onder meer Zocor en Re- nitec, bekende geneesmiddelen respectievelijk het cho- lestorolniveau en de bloeddruk tt verlagen. Dit is de wereld op zijn kop," jt Kingma. „Het kan toch niet zijn dat een groothandel om commerciële redenen gaat bepa- lai wat wij kunnen voorschrij- En het gaat hier niet over middeltjes tegen zweetvoeten." De specialisten vrezen dat apo- tleken en groothandel straks [aan bepal en, aan de hand van die fabrikanten hen welke medicijnen pa- ;unnen krijgen. OPGheeft in een brief aan apo- angekondigd de samen- met MSD op een laag litje te zetten. De groothandel, le een marktaandeel heeft van to procent, spreekt van een esca- conflict, ,OPG zal meer nadruk gaan leggen op alterna tieve geneesmiddelen en zal het t en de levering van de MSD- medicijnen beperken. Amerikaanse producent noemt de stap van OPG niet „Dit lijkt een poging ons in een kwaad daglicht te stellen. Daarbij is niemand gebaat en het kan patiënten nodeloos ver ontrusten," meent een woord voerder van MSD. Volgens de onderneming is de vergoeding voor de distributie van de medi cijnen nog steeds zeer accepta bel. MSD heeft in Nederland een omzet van circa 200 miljoen. Het assortiment bestaat uit vijf tig medicijnen. Ook andere groothandels, waar onder A.CF en Interpharm, distribueren de geneesmiddelen van MSD. Het sluimerende conflict tussen de fabrikant en de groothandel is op scherp gezet door de nieu we wet op de geneesmiddelen, die fabrikanten sinds 1 juni dwingt hun prijzen met 20 pro cent te verlagen. De wetswijzi ging leidt volgens MSD tot een behoorlijk omzetverlies, waar door de onderneming opnieuw naar de groothandelsmarges is gaan kijken. Bekend is dat de marges in de branche gemiddeld 17 procent bedragen. Als grote leverancier zit MSD daar al on der. OPG ziet in het huidige conflict een ongewenst effect van de' nieuwe wet. De onderneming vreest dat grotere producenten- nu sterker een stempel op de me- dicijnenhandel kunnen drukken. OPG wil dat voorkomen door onder meer nadruk te leggen op de eigen, goedkopere alternatie ven voor sommige merk-genees- middelen. Ben Haag (anp) - Het ministerie van Financiën heeft de bank rekening geblokkeerd van ruim tweehonderd boeren die deel nemen aan de mestboycot. Zij volharden in hun weigering de overschotheffing 1995 te betalen. Volgens een woordvoerder ®n het ministerie van Landbouw blijven de rekeningen ge blokkeerd totdat de boeren hebben betaald. Be maatregel betekent dat de boeren op geen enkele wijze van bun bankrekening gebruik kun- nen maken. Zij kunnen er geen Seld af halen en er ook geen geld van overmaken naar een andere rekening. Beslaglegging is de laatste stap in de procedure voor e inning van de overschothef- ™g. Vermoedelijk volgen de komen- weken nog veel meer beslag- (AD'VERTE NTIE) pakJe 8 Stuks vanJ9ST I KARNEMELK 0 literpak nu 16 "EL**van ma-15 iuli t/m wo" 17 iuli 1996- A6P Sëfvices B V. tel. 035-5483333. leggingen. In totaal weigeren 5500 boeren de heffing te vol doen. Wekelijks bezoeken deur waarders 250 boeren aan wie zij een dwangbevel overhandigen. Dat dienen zij binnen twee da gen op te volgen. Gebeurt dat niet, dan volgt blokkering van hun bankrekening. Afgelopen week zijn de deurwaarders langs de eerste 250 boeren gegaan. Een aantal van hen heeft volgens Landbouw alsnog de heffing be taald. Het dwangbevel betreft alleen de heffing wegens een mestover schot. Financiën vordert nog niet de boete die boeren krijgen om dat zij weigeren te betalen. De boete is even hoog als de heffing. Drie boerencomités noemen de actie van Financiën olie op het vuur. Zij zeggen zich te beraden op harde acties. Door Rinus van der Heijden Den Haag - Als het 21e North Sea Jazz Festival de barometer is van alle jazzbe- wegingen, dan lijkt het erop dat de geschiedenis even de adem inhoudt. De gevestig de, grote namen houden zich in deze luwte uitsluitend be zig met hun eigen muziek of verliezen zich in eerbetonen aan overleden voorgangers. De jonge generatie speelt de mu ziek van haar nog levende of do de helden meestal klakkeloos na. En helaas zijn er steeds min der jazzmusici die via avontuur en experiment, verleden met he den verweven. Het verschijnsel dat met name jonge Amerikaanse jazzmusici putten uit de ruif van wat ooit was, doet zich al enkele jaren voor. Hun voortrekkersrol is te gelijk met groten als Mingus, Monk, Ellington het graf inge gaan. Dat de jonge generatie daarbij probeert de muziek van veertig, vijftig jaar geleden anno nu te laten klinken, werpt een onneembare tegenstelling op. Je kunt een prachtig driedelig maatkostuum aantrekken, de zelfde arrangementen als toen hanteren, voor dezelfde instru mentatie zorgen, maar daarbij niet vergeten dat je inmiddels: vijftig jaar muzikale voortgang meetorst. De jonge uitvoerders mogen dan wel menen dat zij een eigen gezicht geven aan de klassieke muziek van hun land, in feite ontdoen zij deze muziek slechts van hun historische ver banden. Het treffendste voorbeeld daar van leverde Chick Corea met zijn project Remembering Bud Powell. De pianist arrangeerde een aantal Powell-composities en vertolkte die met zijn kwin tet. Het resultaat: onherkenbare en geheel van de geest van deze legendarische pianist ontdane muziek, uitgevoerd door vijf in dividualisten. Hetzelfde ging op voor het initiatief Roots Bird Li veswaarin onder andere Benny Goisen, Arthur Blythe en Ed Thigpen Charlie Parker onheuse eer bewezen. Het 21e North Sea Jazz Festival was het minst interessante van de afgelopen jaren. De rol van jazz was te klein en werd duide lijk overvleugeld door alle stief kinderen die deze muzieksoort ooit baarde. Fusion rukt steeds verder op, met funk in het kiel zog. Vooral voor die laatste va riant was dit jaar veel plaats in geruimd. Het hoogtepunt, The Return of the Mothership van de hertogen George Clinton, Bootsy Collins en Bernie Wor rell, werd een modderschuit die water maakte door valse voca len en een treiterende hoeveel heid goedkoop effectbejag. Op het gebied van blues scoorde Buddy Guy het best. Hij geeft de blues weer de onontbeerlijke schijn van pijn, maar bovenal Yuseef Lateef, jazz-filosoof. toont deze vlijmscherpe gitarist zich de ruwe bolster-smerige pit die deze muzieksoort zijn ware gezicht geeft. Sommige jazzmusici beschou wen hun inspanningen niet mu zikaal, maar filosofisch. Deze praktisch uitgestorven loot aan de jazzstam heeft als belangrijk ste vertegenwoordiger de riet blazer Yusef Lateef. De muzika le wetenschapper liet via affi ches weten dat hij geen alcohol en varkensvleesproducten in de zaal duldt. Zijn visie legde hij neer in een mix van zweverige melodielijnen, esoterische fluit- muziek en ritselende percussie begeleiding. Luistermuziek waarbij je je afvraagt of dit de juiste weg is om je levensinstel ling te verkondigen. Tot de interessantste concerten van dit North Sea Jazz Festival behoorde het concert van het Paradox Trio van de Amerikaan Matt Darriau. Deze saxofonist probeert een brug te slaan tus sen Europese en Aziatische mu ziekvormen, waarbij hij zijn Amerikaanse achtergronden nimmer verloochent. Zo kon het FOTO FRANS SCHELLEKENS gebeuren dat delen uit Ravels Microcosmos duelleerden met Aziatische tempi, voortgebracht door een elektrische cello. En dan nog het ontroerendste moment. Dat werd opgetekend tijdens de uitreiking van de Bird Award Special Appreciation. De onderscheiding ging naar Pim Jacobs, die echter twaalf dagen geleden overleed. Zijn weduwe, zangeres Rita Reys kwam het beeldje in ontvangst nemen. Met door tranen verstikte stem hief zij het ten hemel met de woor den: „Pim, hier is-ie." Den Haag (anp) - Nederland is sinds het drama in Srebr enica veel minder bereid deel te nemen aan VN-operaties. Die boodschap is bij de Vere nigde Naties duidelijk overge komen. Dat zegt minister Voorhoeve van Defensie in een interview met De Telegraaf van afgelopen zaterdag. De bewindsman uitte bij de her denking van de val van Srebr enica nog harde kritiek op de volkerenorganisatie. De enclave had een betere overlevingskans gehad als de VN-Veiligheids- raad, de VN-vredesmacht in het voormalig Joegoslavië en de Na- vo krachtiger waren opgetreden. „Moeilijke vredesoperaties kan deze organisatie (de VN) niet aan," aldus Voorhoeve. De regering heeft daarom de af gelopen tijd herhaaldelijk ver zoeken van de VN afgewezen om aan vredesoperaties deel te ne men. „Zo hebben we de VN laten we ten dat Nederland niet bereid was helikopterdetachementen naar Angola of Haïti te sturen. Het signaal dat we ons sinds Srebrenica terughoudender op stellen, is duidelijk overgekomen bij secretaris-generaal Boutros Ghali van de VN." De grootste regeringspartij Pv dA toont zich in een eerste rectie ietwat sceptisch. De les van Sre brenica mag volgens woordvoer der Valk niet zijn dat Nederland niet meer beschikbaar is voor VN-operaties. Voor de PvdA staat voorop de afweging of de taak uitvoerbaar is en of voor de manschappen voldoende veilig heid is gewaarborgd. Valk zou het jammer vinden als de vroegere houding van 'ja, mits' zou worden vervangen door 'nee, tenzij'. „Er moet geen omslag plaatshebben naar een houding van we willen niet meer, maar een zorgvuldige af weging op grond van crteria is geboden," stelt de PvdA'er. Zowel CDA en VVD onder schrijft het standpunt van Voor hoeve. CDA-woordvoerder De Hoop Scheffer constateert in een eerste reactie met vreugde, dat Voorhoeve er de rem opzet. De gekozen lijn is overigens voor De Hoop Scheffer niet nieuw. Hij stelt dat het CDA steeds heeft uitgedragen, dat er hoge eisen moeten worden gesteld aan deel name aan VN-operaties. VVD'er Weisglas schaart zich eveneens achter de bewindsman. „Ik ben het er vooral mee eens, omdat het de les van Srebrenica is geweest, dat we alleen maar moeten meedoen aan vredesope raties, als het mandaat goed en duidelijk is, alsmede als er vol doende deelname van andere landen is," aldus de liberaal. Hij constateert dat de VN moeilijke vredesoperaties tot nu toe niet aankan. Voorhoeve erkent, dat zijn posi tie in de nasleep van de val van Srebrenica de afgelopen maan den is verzwakt. „Het is glashelder dat ik onder vuur lig. De hele defensie-orga nisatie ligt sinds vorig jaar on der vuur en daar ben ik nu een maal het boegbeeld van," aldus de bewindsman. Vorige week kwam daar ook de kritiek van de scheidend bevel hebber van de landmacht Couzy bij. Voorhoeve was woedend over de bewering van de gene raal in zijn memoires, dat de mi litaire en politieke leiding van Van onze verslaggever Noordhoek - Aan de Witte Weideweg in Noordhoek is, naar nu pas bekend is geworden, donderdagnacht geschoten op de be woner van een pand daar. Deze achtervolgde een tweetal man nen, mogelijk inbrekers, die kort daarvoor op zijn erf hadden gestaan. Defensie niet goed communice ren. „Dat beeld is gewoon feitelijk onjuist," aldus de minister. Hij erkent, dat het contact tus sen Couzy en staatssecretaris Meijling haperde. „Er zijn het afgelopen jaar ge sprekken tussen beide heren ge weest, die niet bevredigend ver liepen. Ik heb geprobeerd hun relatie te verbeteren, maar dat moet dan wel van twee kanten komen." Hij voegt daaraan toe: „Ik houd niet van natrappen, maar ik heb de indruk dat Couzy klaagt over een slecht contact met ons omdat wij het over politieke zaken niet altijd met hem eens waren." Voorhoeve zelf sprak Couzy bijna wekelijks en een keer in de maand onder vier ogen. „Mijn deur stond altijd voor hem open." De kogels troffen geen doel, maar werden later door de politie in de muur van een woning en een auto terug gevonden. „Deze man heeft ontzettend veel mazzel gehad," aldus politiewoordvoerder T. Go- rissen. De politie van team Moer dijk is een uitgebreid onderzoek gestart. De bewoners van het pand aan de Witte Weideweg werden donder dagnacht wakker door geluiden. Op hun erf hoorden ze overduide lijk stemmen. Een van de zoons van de familie ging zijn bed uit en liep naar buiten. Daar zag hij twee mannen staan. Toen de twee de jongeman ontdekten, zetten ze het op een lopen in de richting van de bebouwde kom van Noord hoek. De zoon liep de twee achterop. Een van de mannen bleef plotse ling staan, draaide zich om en schoot. De zoon voelde en zag ver der helemaal niets en dacht, dat de twee een alarmpistool gebruik ten om hem af te schrikken. Hij liep dan ook door. Later werd nog een paar keer op de jongeman ge schoten. De twee onbekende man nen stapten verderop in een auto en reden weg. Vrijdagmiddag deden de bewo ners pas aangifte bij de politie. Toen werd ook pas duidelijk, dat niet met een alarmpistool, maar met scherp was geschoten. De in slagen in een muur en de auto wa ren daarvan de stille getuigen. Bovendien werd vlak bij de plek, waar was geschoten, een aantal lege kogelhulzen gevonden. Vol gens politiewoordvoerder T. Go- rissen is niet duidelijk wat de mannen op het erf te zoeken had den. „Ons onderzoek is ook in een hele vroege fase. De technische recher che is al langs geweest op de piek waar is geschoten. De uitslag daarvan is echter nog niet bekend. We houden dit weekeinde ook nog een uitgebreid buurtonderzoek. We proberen eerst maar eens de tijdslijn, zoals dat heet, uit te zet ten. Hoe laat gebeurde het, wie heeft wat gezien, dat soort zaken. We hebben nog heel wat sporen na te trekken," aldus Gorissen. Psychiatrisch patiënt gedood Raalte - Een 66-jarige man, die werd verpleegd in het psychia trisch ziekenhuis Sint Franciscushof in Raalte, is zaterdagavond onder verdachte omstandigheden om het leven gekomen. Volgens de politie is er sprake van een misdrijf. Een 45-jarige medebewo ner is aangehouden en wordt gehoord. In het belang van het on derzoek worden er geen nadere mededelingen gedaan over de toe dracht en de wijze waarop het slachtoffer om het leven is geko men. Douane op Bovenwindse eilanden Willemstad - De drie Bovenwindse eilanden van de Nederlandse Antillen krijgen binnenkort douaneposten. Het Antilliaanse par lement heeft hiertoe unaniem besloten. Met deze beslissing komt een eind aan jaren van voorbereiding. De drie Bovenwindse eilan den hebben nooit douane gehad. Vooral St. Maarten heeft zich hiertegen verzet. De bestuurders en de handelssector van dat ei land vonden dat het instellen van douanecontrole de status van St. Maarten als toeristisch eiland zou aantasten. De Antilliaanse en Nederlandse regering hebben enkele jaren geleden echter be sloten dat douanecontrole, zeker op het vliegveld, noodzakelijk is vanwege de doorvoer van drugs. Ook zou het witwassen van gel den aanmerkelijk worden vergemakkelijkt door het ontbreken van de douane. Bende smeert levensverzekering aan Den Haag - Justitie stelt een onderzoek in naar een bende, die mensen een levensverzekering aansmeert zonder dat zij dat we ten. De criminele organisatie richt zich vooral op mensen met een gering inkomen en hoge schulden, die nieuwe leningen willen af sluiten. Deze mensen kunnen voor geld niet meer terecht bij ban ken en bonafide geldschieters, wanneer ze als wanbetaler staan geregistreerd bij het Bureau Kredietregistratie in Tiel. De bende leent hen geld, maar laat hen in plaats van een schuldbekentenis de polis van een levensverzekering ondertekenen. De klanten ko men daar pas achter, wanneer ze een jaarlijkse premie moeten be talen, waar ze tot aan hun 65e aan vastzitten. De polissen zijn dan al ondergebracht bij normale verzekeraars, die de bende als tus senpersoon een provisie van 10 procent voor het aanbrengen van een nieuwe klant hebben betaald. Van onze verslaggever Breda - De 'sapman', een van de hoofdrolspelers in de IRT-ver- horen, heeft een vergoeding van vijf miljoen dollar geëist voor een optreden als kroongetuige in de strafzaak tegen twee rechercheurs. Dat meldde zaterdag NRC/Han- delsblad. De 'sapman', jarenlang actief in West-Brabant en op Tholen, zou twee maanden terug te horen hebben gekregen, dat hij vermoord wordt, als hij in het proces belastende verklaringen aflegt tegen het Haarlemse kop pel Langendoen en Van Vondel. Deze politiemensen van de Cri minele Inlichtingendienst Ken- nemerland kwamen in de IRT-af- faire in een kwaad daglicht te staan, omdat zij miljoenen gul dens hadden geïnvesteerd in een sapfabriek in Ecuador, die moest dienen als dekmantel voor drugs transporten. Bij de verhoren door de commis sie Van Traa zouden de twee re chercheurs meinedige verklarin gen hebben afgelegd en daarvoor worden ze nu mogelijk vervolgd. De sapman wil in dat proces wel komen getuigen, maar alleen als justitie hem een nieuwe identiteit verschaft, alsmede een veilige verblijfplaats in het buitenland en vijf miljoen dollar om een nieuw leven te kunnen beginnen. De sapman woont en werkt te genwoordig in Belgie, waar de rijkswacht hem dag en nacht be waakt. Het Openbaar Ministerie (OM) in Den Haag is vooralsnog niet be reid in te gaan op de eis van de 'sapman', omdat nog geen beslis sing is genomen over het al dan niet vervolgen van Langendoen en Van Vondel. „Daarom is de eis van de even tuele kroongetuige nogal voorba rig," aldus een woordvoerster van het Haags OM. „We zijn nog bezig met het dossier. Het duurt vermoedelijk nog wel enkele maanden voordat we besluiten al dan niet tot vervolging over te gaan." Best (anp) - Twee onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag vanaf een voetgangersbrug over de autosnelweg A2 bij Best een rioolbuis op een rijdende auto laten vallen. Het gevaarte kwam op de motorkap terecht en veroorzaakte alleen materiële schade. De inzittenden, een 26-jarige Amsterdamse en haar vriend, kwamen met de schrik vrij, aldus een woordvoerder van de po litie. De aanslag vond plaats onder de gemeente Best. De auto reed in de richting Eindhoven. De inzittenden hebben kort voor de klap twee personen op de voetgangersbrug gezien. Het projectiel, een bruine ge glazuurde rioolbuis, was weggehaald uit een tuin in de buurt. Het was in gebruik als ingegraven bloembak. Volgens de zegsman van de politie zijn de inzittenden van de auto aan de dood ontsnapt. Als de buis door de voorruit was geklapt, zouden de gevolgen dodelijk zijn geweest, aldus de politie.

de Stem | 1996 | | pagina 3