Belgische springers domineren Arthur Kogan wint Zeeland Open Sjaak Luteijn volgt zichzelf op als winnaar IAantrekkelijk concours hippique van De Zwinruiters in Nieuwvliet-Bad I® STEM SPORT ZEELAND B5 157 05. J76) 503 31 82. 36 18 41. 1162) 42 99 99. (0115) 47 27 10. I»Kruis - Sjaak Luteijn is B jar voor de Zomerlopen die pende dinsdag in Ret- ■-Tichement van start gaan. Wse van Lare winnares Gulden Sporen Trofee Israëliër houdt grootmeesters achter zich in sterk bezet schaaktoernooi Afscheid van triatleet Kees van de Endt Zomerlopen van start in Retranchement Andrew Jennings beschuldigt IOC weer van omkoping SPORTNIEUWS KORT Argentijn Juan: 'Akkoord niet Ajax' Stoitsjkov terug naar Barcelona Brouwer wereldkampioene Europe Verdwaalde cricketbal velt toeschouwster Geen Akkoord Karpov en Kasparov Emma George weer hoger met polsstok Australische jockey overlijdt na val Twee doden op Francorchamps Jordan langer bij de Bulls Tiriac en Nastase kopen toernooi Rocchigiani behoudt bokstitel MAANDAG 15 JULI 1996 3 atletiekmedewerker age onderhouds- voordeel is niet 4ter wel beperkt. langs. Met uw jnt als u hoort wat jieden, zegt u vast het contract sis (niet-doorlopend krediet) f 15.000,-. zijn bij de dealer verkrijgbaar. fermijn prijs bij verkoop op afbetaling x |35 10.472,55 69 13.090,77 termijn prijs bij verkoop op afbetaling x t 10.000,00 t 12500,00 pan on*e Oostburger, die ook vorig v deze wedstrijdenreeks |.ar zijn hand zette, testte in |e aanloop naar de Zomerlo- zijn conditie in de negen Leter lange Peperbusse- 1 i St.Kruis. Een loop die Ei'ook vorig jaar op zijn sjam wist te schrijven. test verliep voor Luteijn, die i«in dit jaar wat met blessures kampte, positief. „Het gaat weer lekker. Ik voel me eindelijk weer helemaal de oude en de Zomerlo pen mogen beginnen," aldus de winnaar. Luteijn nam gelijk afstand van zijn concurrenten op het nieuwe rondje dat door het dorp liep. Voorheen werd een grote ronde van drie kilometer door de pol ders rondom St.Kruis gelopen. Nu had organisator Joop Kools een rondje uitgezet met een leng te van een kilometer. Iets waarop de lopers niet echt positief rea geerden. Piet Westerweele, die als tweede eindigde: „Geef mij maar de grote ronde. Voor het publiek zal het wel aantrekkelij ker zijn maar voor mij is dit lasti ger," Zijn plaatsgenoot Peter van Wwaes viel hem bij. Luteijn had daar allemaal geen boodschap aan. Hij schroefde gelijk het tem po op. Het was dusdanig hoog dat de rest moest passen. Achter hem vormde zich een trio, met Piet Westerweele, Peter van Waes en Heinz-Peter Lauret. Halverwege moest Van Waes zijn collega's la ten gaan. Terwijl vooraan Luteijn de kloof steeds verder uitbouwde, liet Westerweele in de slotronde ook Heinz-Peter Lauret in de steek en kwam als tweede over de streep. Op de zes kilometer was Frank Verschorre duidelijk te sterk voor de rest. Hij bleef Johan van Leeuwe ruim een minuut voor. Christa Becu, die zich een paar jaar niet had laten zien in het trimmerspeloton (ze werd on dertussen twee keer moeder), ze gevierde bij de vrouwen. Op de drie kilometer had Stefan Krij- nen geen tegenstand in kermis- vierend St.Kruis. Bij de jeugd pakten Yolanda Bonte (meisjes) en Gert-Jan Lauret (jongens) de winst. In totaal kwamen 78 lo pers en loopsters aan de start. UITSLAGEN JEUGD (1000 meter): Jongens: 1. Gert-Jan Lauret (Oost burg), 2. Bart de Bruyckere (Draai brug), 3. Jack Luteijn (Oostburg), Meisjes: 1. Yolanda Bonte (Aarden burg) 2, Anne Haaksman-de Koster, 3, Judith van de Linde (beiden Oost burg). MANNEN: 3 km: 1. Stefan Krijnen (Oostburg) 11.21, 2. Luc de Jaeger (Bei) 11.45, 3. Edgar Ultee 12.56, 4. Ruben de Ridder 13.56, 5. Francopis Babijn (allen Oostburg) 14.19. 6 km: 1. Frank Verschorre (Breskens) 23.04, 2. Johan van Leeuwe (Sluisj 24.10, 3. Walter Boender (Sluis) 28.42. 9 km: 1. Sjaak Luteijn (Oostburg) 36.33, 2. Piet Westerweele (Aarden burg) 37.18, 3. Heinz-Peter Lauret (Oostburg) 37.23, 4. Peter van Waes (Aardenburg) 38.13, 5. Ronny de Mar- telaere (IJzendijke) 39.57, 6. André Maes (Terneuzen) 40.53, 7. Bram de Hullu (Nieuwvliet) 41.29, 8. Herman Strooink (Enschede) 41.39, 9. Fre de Feyter (Axel) 42.32, 10. Walter van Hee (Oostburg) 43.39. VROUWEN 6 km: 1. Christa Becu (Groede) 31.37, 2. Marijke Lauret 34.09, 3. Mia van de Veire (beiden Oostburg) 36.29. |!n onze jirdensportmedewerker Lnwliet-Bad - Het in- jeraationaal concours hip- ie, dat de landelijke rij- lereniging de Zwinruiters [oor paarden en pony's in Nieuwvliet-Bad, ferd in de rubriek sprin- ;en grotendeels gedomi- !erd door Belgische rui- |ers. Dat was geen verras- Vooraf was bekend lat" de zuiderburen met [tel kwaliteit aanwezig i zijn op dit geslaag- I en en druk bezochte lebeuren. inifesteerden de Nederlandse bmbinaties zich niet zo nadruk- bij het springen, bij de iiessuur lieten ze zich niet van de tijs brengen door al het Bel- jische 'geweld'. In de Z1-klasse :ge naar Wendy Dikken pti Iros van de ruitersportvere- j Westelijk Schouwen. Zij jorde een totaal van 190 pun- Knap tweede werd Ingrid gesmet Ivanti van het organise- Zwinruiters. Zij scoorde «punten en dat was vijf pun- p meer dan nummer drie, pistianne van Dorsselaer met iarvy van de ruiterclub Hulst. Z2-klasse dressuur eerste Itoef kwamen de Belgen niet in |(t stuk voor. ie hoofdprijs ging naar de sterk Icterende Joke Nijssen van Zuid- Jtveland met haar paard Hurri- ine. Zij hield respectievelijk vers en Ina Nijssen ach- izich. In de tweede proef, die in s middaguren afgewerkt werd, nshetMarie-Pauie Picavet met Jtawe van de Zaamslagse club lictor et Emergo, die het goud feroverde. Zij behaalde een to- p van 187 punten en bleef armee nummer twee, Suzan alcorps met Houston, ruim w. Derde in deze klasse werd Pmièlla Buyck met Bonvivant, a net als Suzan Malcorps 181 fflten behaalde. [tam Cambier uit Axel reed met regelrecht op de eerste Pits af in de M-klasse. Zijn in [fee klasse debuterende clubge- Pe Carla Haak werd knap taedemet Jessica. Karin de Fe- 1 van Hulst eindigde met H. Wey op de derde plaats, lij bet springen doorbraken en- pc Zeeuwen de Belgische hege- Unie. Zo was het in de L-klasse i amazone Lilian de Kort I1* de Weelruiters die in de bar- Ifte de snelste tijd liet noteren. I; ft haar paard Junior zette zij |M op de klokken en daar kon- r zeven concurrenten'niet i'111 tippen. Bovendien reed ze als Pge die barrage foutloos. In de r® ZZ-klasse handicap bij de ps was Christaan van de i fflet Quarry Hill de sterk- r[ Zijn zus Carlien pakte de j te(*e plaats en Stieven van - Terèse van Lare 1st in het Belgische Brede- e de Gulden Sporen Trofee de vrouwen te winnen tij de Beach Triatlon, die nd uit 1 kilometer ««urnen, 18 kilometer fiet sen 6 kilometer lopen. Ze daarvoor een tijd nodig n 1-50.39 uur. Met name tl hemmen was door de pnstroom in de Noordzee lastige klus. Van Lare, normaal een tijd noteert P 18 minuten, had nu in ,.,Wa'er ruim 29 minuten ovp 'let fietsparcours 'sJf strand en duinen was iti» karwei. De totaal- was voor de Belg Jan de Velde in 1.21.58. De Corm getrouwde Brabander is-*.*1" tiea~ vijfde en was sa- uit veer eindigde in van f16' ,Van ^are de enige lans vfif gestarte Neder- ers die de finish haalde. «Petra Tollenaar, die met Iphissintels in de B-klasse een eerste plaats veroverde. Bunder van Hulst werd derde. UITSLAGEN PAARDEN DRESSUUR EERSTE PROEF Zl-KLASSE: 1. Wendy Dikken met Iros (Westelijk Schouwen), 2. Ingrid Faes met Ivanti (Zwinruiters), 3. Christian van Dorsselaer met Harvy (Hulst). Z2-kIasse: 1. Joke Nijssen met Hurica- ne (Zuid-Beveland), 2. Eppo Roovers met Gabriël (Paardebloem), 3. Ina Nijssen met NN (Zuid-Beveland). M2-k!asse: 1. Andy Saey met Jeremias (Bel), 2. Elles Kole met Jaszek (Zuid- Beveland), 3. Nicoale Vaes met Ivan Deux (Oranjeruiters). Ml-klasse: 1. Bram Cambier met Ita- sche (Oranjeruiters), 2. Carla Haak met Jessica (Oranjeruiters), 3. Karin de Feber met H. Medley (Hulst). L-klasse ring 5: 1. Soraya Belala met Orfeline (Bel), 2. Lieven Herman met Kalinka (Bel), 3. Benno van Gilst met Installateur (Weelruiters). Ring 6: 1. Kelly Waterschoot met El Pablo (Bel), 2. Danny de Vos met Nightcap (Bel), 3. Florine Bogaard met Victor (Weelruiters). Ring 7: 1. Gilles Quist met Jalvo (Weelruiters), 2. Lidie van Gouds waard met Dandelion's Jovanna (Noord-Beveland), 3. Mieke Roovers met Kokette (Paardebloem). B-klasse ring 8:1. Petra Tollenaar met Iphissintels (Oranjeruiters), 2. Annelie van Rooijen met Jovial Boy (Oranje zon), 3. Jan Noordhoek met Kortgene (Zwinruiters). Ring 9: 1. Marlies Totté met Jarona (Haringruiters), 2. Petra de Feyter met Jarnolao (Oranjeruiters), 3. Ann Ceus- ters met Kay (Grensruiters). TWEEDE PROEF Zl-klasse: 1. Wendy Dikken met Iros, 2. Carla Haak met Icara (Oranjerui ters), 3. Laura Broodman met Gobert (Zwinruiters). Z2-klasse: 1. Marie-Paule Picavet met Douwe (Luctor et Emergo), 2. Suzan Malcorps met Houston (Zwinruiters), 3. Daniëlla Buijck met Bonvivant (Zwinruiters). M2-klasse: 1. Elles Kole met Jaszak (Zuid-Beveland), 2. Nicoale Vaes met Ivan Deux (Oranjeruiters), 3. Krista Deckers met Lotus Lin (Grensruiters). Ml-klasse: 1. Ramon van Eekeren met Jeffrey (Heerle), 2. Carla Haak met Jessica (Oranjeruiters), 3. Mare Merk met Goofy (Zwinruiters). L-klasse ring 6: 1. Marja aan de Wiel met Balista (Luctor et Emergo), 2. Evelien Dhont met Arusha (Haring- ruiters), 3. Jan van- de Bijl met Top- vorm's Kelten (Weelruiters). Ring 7: 1. Lidie van Goudswaard met Dandelion's Jovana (Noord-Beve land), 2. Esther Picavet met Hakim (Oranjeruiters), 3. Lieven Bauwens met Lady (Bel). Ring 8: 1. Kelly Waterschoot met El Pablo (Tassijnridders), 2. Ad Murre met Jamarette (Zwinruiters), 3. Renee Bruggeman met Kalusha (Zwinrui ters). B-klasse: 1. Petra Tollenaar met Iphi ssintels (Oranjeruiters), Petra Ver meulen met Nixon (Zwinruiters), Mar lies Totté met Jarona (Haringruiters) en Nathalie Tarant met Hinde (Zwin ruiters). PONY'S Zl-klasse: 1. Ilse van Eekeren met Ro ger (Eerie), 2. Denise van de Dries met Jimmy (Heidedravers), 3. Aimee de Rooy met Liset (Weelruiters). Z2-klasse: 1. Angela Daane met Ame- dijks Orin (Zuid-Beveland), 2. Angela Rockx met Jazar (Eerle). Ml-klasse categorie D/E: 1. Jorn van Eekeren met Joey (Heerle), 2. Ingeborg van Zeele met Galinde (Zwinruiters), 3. Marieke Heijboer met Ryan (Schouwse Ruiters). Categorie C: 1. Anne Moerland met Sheetan (Zuid-Beveland), 2. Naomi Sutcliffe met Djoeke (Zwinruiters). M2-klasse categorie D/E: 1. Petra Maas met Esprit (Graeve Jan), 2. Jeanine Heystek met Laika (Zuid-Be veland), 3. Wendy Moelker met Hele- nique (Paardebloem). Categorie C: 1. Mariët Koster met Julia (Zuid-Beveland), 2. Jolanda Be velander met Sheila (Schouwse Rui ters). L-klasse ring 11:1. Aline Driessen met Ilka (Bel), 2. Cindy Snoeck met Apollo (Graeve Jan), 3. Jacolien Reijnierse met Rapid Star (Scheldestad). Ring 12: 1. Stephanie de Frel met Joly HH (Kleppertjes), 2. Silvie de Cleene met Joke (Bel), 3. Elinde de Zeeuw met Yakari (Kleppertjes). B-klasse ring 12: 1. Mieke de Regt met Rakker (Kleppertjes), 2. Gwendoline Behr met Beauty (Zwinruiters), 3. IJ. Goedegbebure met Bartje (Schelde stad). Ring 13: 1. Corné Schouwenaars met Daisy (Heidedravers), 2. Tom Goeman met Joyce (Bel), 3. Ilse de Feyter met Normen (Kleppertjes). TWEEDE PROEF Zl-klass: 1. Ilse, van Eekeren met CG Roger (Heerle), 2. Denise van de Dries met Jimmy (Heidedravers). Z2-klasse: 1. Angela Roclac met Jazar (Heerle). M2-klasse categorie D/E: 1. Wendy Moelker met Helenique (Paarde bloem), 2. Jeanine Heystek met Laika (Zuid-Beveland), 3. Sylvia Hoefnagels met Rowana (Honteruiters). Categorie C: 1. Mariët Koster met Julia (Zuid-Beveland). Ml-dressuur categorie D/E: 1. Jorn van Eekeren met Joey (Heerle), 2. An gela Schouwenaars met Shariff (Hei dedravers), 3. Ingeborg van Zeele met Galinde (Zwinruiters). Categorie C: 1. Naomi Sutcliffe met Djoeke (Zwjnruiters). L-klasse ring 11: 1. Heidy de Jonge met Kimberly (Weelruiters), 2. Aline Driessen met Ilka (Bel), 3. Marjolein Goossen met Flash (Kleppertjes). Ring 12:1. Eline de Zeeuw met Yakari (Kleppertjes), 2. Stephanie de Frel met Jolly HH (Kleppertjes), 3. Marjolein Kerckhoven met Nicky (Hulst). B-klasse ring 12: 1. Gwendoline Behr met Beauty (Zwinruiters), 2. IJ. Goe- degebure met Bartje (Scheldestad), 3. Lisa Laperre met Nancy (Kleppertjes). Ring 13: 1. Inge de Feyter met Jistana (Kleppertjes), 2. Daniëlle Soleveld met Queeny (Paardebloem), 3. Rebecca Be hr met Ralof (Zwinruiters). Achttallen: 1. De Kleppertjes. Viertallen: 1. De Kleppertjes, Weelrui- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ters en Oranjeruiters, 2. Tassijnrid ders. SPRINGEN PAARDEN ZZ-klasse: 1. Johan Demolder met Jol- lynesse (Bel). Z-klasse: 1. Koen de Waele met As le Picque, 2. Carien van Gijzel met Flam- me de Empires, 3. Johan Demolder met Circe (allen Bel). M-klasse: 1. Chris van Zele met Mus tang, 2. Philip van Duise met Iris, 3. Johan Demolder met Nobody (allen Bel). L-klasse: 1. Lilian Kort met Junior (Weelruiters), 2. Peter Klaassen met Zeno (Walcheren), 3. Lieven Herman met Kalinka (Bel). B-klasse: 1. Benno van Gilst met In stallateur (Weelruiters), 2. Martin de Kroo met Happy Uriska (Scheldestad), 3. Muriël Vader met Attent (Weelrui ters), Z- en ZZ-klasse 'speel uw spel': 1. Koen de Waele met Melodie (Bel), 2. Sanja Dingemanse met Gultana (Paar debloem). M-klasse 'speel uw spel': 1. Piet Huige met Ilja (Weelruiters), 2. Margreet Walraven met Holiday Surprice (Oranjezon). PONY'S Z-klasse: 1. Christiaan van de Plasse met Quarry Hill (Zuid-Beveland), 2. Carolein van de Plassche met DM Am bassador, 3. Stieven van Bunder met Diamantha (Hulst). M-klasse: 1. Ann de Rijck met Goofer (Bel) en Angelique de Beule met King of Diamonds (Hulst), 2. Thomas Caste- lijn met Suen (Zwinruiters), 3. Angeli que de Beule met Shining Starr Rebel. L-klasse categorie D/E: 1. Corné Schouwenaars met Daisy (Heidedra vers), 2. Monique de Jonge met Bonita (Kleppertjes), 3. Cindy Perdaen met Mick (Zwinruiters). Categorie A/B/C: 1. Ann de Rijck met Beauty, 2. Tom Goeman met Wodan (beiden Bel), 3. Stefan de Beule met Honey Girl (Hulst). B-klasse: 1. Mirjam Reynierse met Ju ra (Paardebloem), 2. Marijke Thomaes met Amber (Kleppertjes), 3. Michelel Evertse met Simon (Weelruiters). Van onze schaakmedewerker Vlissingen - De uit Israël af komstig Arthur Kogan schreef het tweede sterk bezette in ternationale Zeeland Open schaaktoernooi op zijn naam. Kogan legde in feite de basis voor deze eindzege in de vijf de en zesde ronde en hield de verworven voorsprong op de als belangrijkste titelkandi daten ingeschatte grootmees ters met verve vast. In de vijfde ronde versloeg de als zevende geplaatste Kogan de Rus Abolianin en kwam toen op een gedeelde eerste plaats met de ab solute favorieten Ehlvest en ti telverdediger Barsov. In de zesde ronde deed hij een uitstekende zaak die later mede van beslis sende aard bleek te zijn. Hij klopte Barsov en omdat Ehlvest tegen Hort niet verder kwam dan een remise verscheen de 22-jari- ge internationaal meester alleen aan de leiding. Toch was er op dat moment al lerminst zekerheid over een goe de afloop. In de slotronde moest hij het opnemen tegen de op pa pier sterkste deelnemer van dit aansprekende schaakgebeuren, Jaan Ehlvest. Omdat de partij tussen Paul Motwani en Viatche- slav Ikonnikov op het andere bord in remise eindigde, had Ko gan aan een half punt genoeg om de koppositie vast te houden. „Toch heb ik niet te nadrukkelijk op een remise gespeeld. Uiter aard wel heel voorzichtig, maar als het even kon, heb ik naar winstmogelijkeheden gekeken," was zijn commentaar. In de 38e beurt bood Kogan re mise aan, omdat hij er iets beter voor stond. Grootmeester Ehl vest ging niet op dat voorstel in, ontdekte later winstkansen, maar moest concluderen dat hij een beslissende zet over het hoofd had gezien. In feite was de tweede plaats voor Ehlvest de er fenis van een salonremise in de vijfde ronde tegen Barsov. Toen deelden beide grootmeesters na zes zetten de buit. Van de Zeeuwen eindigde niet de zo verrassend sterk spelende Jo han de Wolf of Mark de Waal op de hoogste plaats. Die eer viel Kees Nieuwelink ten deel. De HWP-speler kon, net zoals zijn clubgenoot Bernard de Bruycker, bogen op een meer dan acppecta- bel aantai van vijf punten. Wel moet daarbij aangetekend wor den dat De Wolf en De Waal een aanmerkelijk zwaarder pro gramma af moesten werken. In de slotronde ging zowel De Wolf als De Waal onderuit tegen top pers uit het klassement. De Waal verloor van Barsov en De Wolf van Bagirov. Beiden Zeeuwen eindigden met 4'A punt. UITSLAGEN Zevende ronde: Ehlvest-Kogan '/2-'/2, Motwani-Ikonnikov Hort-Colas 1-0, Bagirov-J. de Wolf 1-0, Barsov-De Waal 1-0, Kasimdzhanov-Jansen 1-0, Karadeniz-Riemersma 0-1, Hendriks- Tiggelman V2-V2, Bjarnason-Groffen '/2-V2, Cools-R. Gommers 1-0, Nieuwe link-Willemze 1-0, De Bruycker-M. Westerweele 1-0, Vetemaa-Hamers 1- 0, Demirel-Van Brekel 0-1, Van der Mark-Riemens y2-V2, W. Stange-Ba- tenburg 1-0, Holwijn-Veenstra 1-0, C. de Wolf-Jonkheer 0-1, Liubojevich- Mineaux 1-0, S. Stange-Clarisse 1-0, De Jonge-Reedijk '/2-'/2, Van Sluijs- Karstens 1-0, D. van Boven-Burgerhoff 1-0, Pluymert-Baete '/2-'/2, O. Gom- mers-Van Hecke 0-1, Van der Borgt- Friesen 1-0, Monté-Quakkelaar 1-0, Tim Lammens-Wolters 1-0, Van Driel- Lammens 1-0, Gernaert-Van Houten 1-0, Van Eekhout-Alders 1-0, Vermue- Sanders 0-1, Kabboord-Van Dijke 0-1, Steijn-Timmers 1-0, Saalheim-H. Wes terweele 1-0, Van de Linde-Blakmoor 1-0, Van de Wildt-De Jager 0-1, P. Jan- se-Toetenel 0-1, Kalisvaart-De Koeyer 0-1, J. Koolhoven-De Bock 0-1, Ce- vaal-Culverhouse 1-0, Ibrahim- Schroevers 0-1, Van der Heijden-Lin 1-0. Eindstand: Kogan 6 punten uit 7 par tijen, Ehlvest, Hort, Barsov, Riemers- ma, Bagirov, Ikonnikov, Motwani en Kasmidzhanov 5'/2 punt, Nieuwelink, Cools en De Bruycker 5 punten. Middelkerke - Kees van de Endt nam in het Belgische Middelker ke tijdens de Coast Triatlon af scheid van de volledige triatlon. Hij deed dit door in het sterke deelnemersveld als 65e te eindi gen. Voor de 5 kilometer zwem men, 180 kilometer fietsen en 42,195 kilometer lopen had hij een tijd nodig van 11 uur 17 mi nuten en 14 seconden. Van de Endt legt na dit seizoen de riem er af wat het triatlon betreft. „Ik wil bij het Zeeuwse Super Presti ge nog aan een paar kwart triat lons meedoen, daarna is het over en sluiten. Dan ga ik me alleen nog bezig houden met wielren nen," aldus de Goesenaar die in Middelkerke de enige Zeeuwse deelnemer was. Retranchement - De West- Zeeuws-Vlaamse Zomerlopen, die ieder jaar mede doordat er veel toeristen aan de kust verblij ven een succes genoemd mogen worden, gaan dinsdag - 16 juli - van start in Retranchement, waar over de wallen een schitterend rondje is uitgezet. De jongste jeugd loopt 750 meter, de oudere jeugd 1500 meter. De overige leeftijdscategorieën krijgen een drie, zes en negen kilometer voor geschoteld. De jeugd gaat om 19.30 uur van start. Alle overige afstanden om 19.50 uur. Er kan vanaf 18.45 uur worden inge schreven in Dorpshuis 'd'Ouwe Schole'. De overige Zomerlopen die de atletiekvereniging De Wie lingen komende weken houdt, zijn: Nieuwvliet-Dorp (23 juli), Groede-Dorp (30 juli), Zuidzande (6 augustus), Breskens (13 augus tus), Cadzand-Bad (20 augustus) en Groede-Oostburg-Groede (27 augustus).' Westkapelle In Westkapelle staat woensdag 17 juli de traditionele Twee En gelse Mijl op het programma. De Middelburgse atletiekvereniging Dynamo id de organisator van deze wedstrijd. De start is om 19.15 uur in de Zuidstraat nabij de Markt. Er kan ter plaatse wor den ingeschreven. New York - De Britse journalist Andrew Jennings blijft het IOC bestoken met beschuldigingen over omkoping. In een interview met het Pay-TV-kanaal HBO be schuldigde Jennings de leden van het IOC van omkoopbaarheid en bedrog bij de keuze van organisa toren van Olympische Spelen. Jennings beweerde voor de came ra dat sommige IOC-leden hun stem laten afhangen van hun va kantiebestemmingen. Ook ver langen zij van kandidaat-organi satoren studiebeurzen voor hun kinderen. „De leden van het IOC bezitten de totale macht over de olympische beweging," zei Jen nings. „Als zij plaatsen op een College eisen, worden ze ook ge vonden." Voorzitter Samaranch, inmiddels in Atlanta aangekomen voor de Olympische Spelen, verklaarde dat hem niets van dat al bekend is. Jennings baarde in '92, met co auteur Vyv Simpson, opzien met de publicatie van zijn boek 'Lords of the Rings', dat voornamelijk over de rol van Samaranch in het Franco-regime handelde. In het recente tv-interview beschuldigt Jennings de Spanjaard het IOC tot een kopie van de Franco-dic tatuur te hebben gemaakt. „Eén man aan de leiding met oneindig veel macht die alles controleert." Samaranch daagde de schrijvers in '93 voor de rechter. Hij won het geding. Amsterdam - Mariano Juan van River Plate speelt het komende seizoen bij Ajax. De zaakwaarnemer van de Argentijnse speler heeft dit verklaard tegenover het Franse persbureau AFP. Ajax wil geen commentaar geven op de gang van zaken. De 20-jarige Juan maakte melding van een contract van drie jaar bij de Amsterdamse club. Met de overgang van de speler zou een bedrag van zo'n vijf miljoen gulden gemoeid zijn. Een woordvoer der van Ajax wilde hooguit kwijt mogelijk over enkele dagen met transfernieuws te komen. Over de eventuele komst van Patrick Vieira bestaat evenmin dui delijkheid. Ajax wilde niets zeggen over de onderhandelingen met AC Milan over de 20-jarige Fransman, die naar verluidt vrijwel afgerond zijn. Vieira verblijft momenteel in de Verenigde Staten, waar hij zich met de nationale selectie van Frankrijk voorbereidt op de Olympische Spelen. Vanaf komende maandag rekent trainer Louis van Gaal op al le negen EK-gangers. Onzeker is of Peter Hoekstra meteen inzet baar is. De linksbuiten werd tijdens het EK al geplaagd door een knieblessure, een erfenis van een knieoperatie van vier jaar gele den. De medische staf van Ajax zal op korte termijn onderzoeken of een nieuwe knieoperatie noodzakelijk is. Barcelona - Hristo Stoitsjkov keert terug naar Barcelona. De 30- jarige Bulgaarse spits tekende een tweejarig contract bij de Cata laanse club. Stoitsjkov verruilde Barcelona vorig seizoen voor Parma. Dat ge beurde nadat de aanvaller ruzie had gemaakt met Johan Cruijff. Bij Parma had Stoitsjkov het echter niet naar zijn zin. Barcelona kocht de Bulgaarse international naar verluidt voor ruim vijf mil joen gulden terug. Dat is ongeveer de helft van het verkoopbedrag een jaar eerder. Excelsior Moeskroen speelt volgend voetbalseizoen definitief in de hoogste Belgische voetbalklasse. Kortrijk en Beerschot trok ken hun klacht in de zaak-M'Penza in. Het beroepscomité van de Belgische voetbalbond heeft de zaak daarom definitief gesepo neerd. De broers M'Penza, die afgelopen jaar bij KV Kortrijk speelden, tekenden eind maart een contract bij hun nieuwe club Moeskroen. Volgens Kortrijk en Beerschot had dit gevolgen voor het verdere verloop van de nacompetitie in de tweede klasse, die Moeskroen won. Jerry Simons speelt komend seizoen voor het Spaanse Osasuna. De club komt uit in de tweede divisie. De aanvaller had nog een contract van één jaar bij Vitesse. „Ik mocht vertrekken als er een afkoopsom betaald zou worden," zei Simons, in het RTL-sportnieuws. „Het is allemaal snel gegaan, maar Osasuna is dan ook een ambitieuze club." Simons heeft een contract getekend voor twee jaar met een optie voor nog een jaar. De Engelse spelers uit de lagere voetbaldivisies in Engeland stemmen deze week over een eventuele staking. De voetballers van de 72 clubs onder de Premier League willen hun werk neer leggen omdat ze boos zijn over een nieuw televisiecontract. De verenigingen uit de hoogste afdeling sloten onlangs een lucra tief tv-contract van ruim zestig miljoen gulden af met Sky TV, maar weigeren van de opbrengst de gebruikelijke 10 procent af te dragen aan de lager spelende clubs. De spelersvakbond PFA vraagt de ongeveer vijftienhonderd professionele voetballers nu of zij willen spelen of staken. Het is niet bekend hoe lang de staking zou moeten duren. Mallorca - Carolijn Brouwer is zaterdag wereldkampioene zeilen in de Europe-klasse geworden. De zeilster uit Leiden eindigde met 37 punten ruim voor de Noorse Katarina Eikeland, die 63 punten behaalde. Derde, met 67 punten, werd Carolina Toll, eveneens een Noorse. De Nederlandse Zilla Fokke klasseerde zich als dertiende. Bij de mannen ging de titel naar de Zweed Johan Molund. De Ne derlander Joost Christis eindigde anoniem als 48e. Den Haag - De door Nederland met groot verschil (312/156 runs) verloren cricketwedstrijd van India werd verstoord door een on geval. Een vrouwelijke toeschouwer werd aan het hoofd getroffen door een bal die hoog over de grens van het veld op de tribune te rechtkwam. Hevig bloedend werd zij naar het ziekenhuis overge bracht. Elista - De schakers Karpov en Kasparov zouden volgens FIDE- voorzitter Iljoemzjinov hebben ingestemd met een tweekamp om de wereldtitel schaken volgend jaar. Het prijzengeld moet om streeks 3,5 miljoen gulden bedragen. Kasparov ontkende echter later dat hij met het FIDE-bestuur een akkoord zou hebben be reikt. „Ik heb niet met Iljoenzjinov gesproken. Me dunkt dat de FIDE beter eerst aan een aantal andere dringende problemen moet werken." Anatoli Karpov prolongeerde donderdag in Elista zijn FIDE-we- reldtitel. Hij versloeg zijn Amerikaanse uitdager Gata Kamsky vrij eenvoudig. Sinds 1993 is Karpov binnen de FIDE vrijwel on aantastbaar. Na 1985 was hij de nummer twee achter Gary Kasparov, met wie hij vaak prachtige tweekampen uitvocht. Kasparov stichtte uit ontevredenheid over de wereldschaakbond in 1993 echter de Professional Chess Association. Sapporo - De Australische atlete Emma George heeft opnieuw een wereldrecord polsstokhoogspringen gevestigd. In Sapporo reikte de 21-jarige studente tot 4,45 meter. Dat was drie centimeter ho ger dan haar oude record, gevestigd op 29 juni in Reims. Het pols stokhoogspringen voor vrouwen is geen olympisch nummer. Brisbane - Bij paardenrennen in Australië is een 25-jarige jockey om het leven gekomen. Heidi McNeich kwam in Warwick na 400 van de 1100 meter onder haar paard terecht. Ze stierf later in het ziekenhuis aan de verwondingen aan haar hoofd. In Toowoomba viel David Wiggins van zijn paard. Hij verkeert sindsdien buiten bewustzijn. Luik - Bij motorraces op het Belgische circuit van Francorcham- ps zijn gisteren een official en de Britse coureur Lee Pullon door een aanrijding om het leven gekomen. De Belgische official, Charles Albert, is tijdens de 24-uurs-race waarschijnlijk de baan opgegaan om een voorwerp te verwijderen. Pullon kon hem, met zo'n 250 kilometer per uur, niet ontwijken. De race op Francorchamps ging na een onderbreking van een half uur gewoon verder. Chicago - Michael Jordan blijft bij de Chicago Bulls. De Ameri kaanse basketballer bereikte met de club overeenstemming over een eenjarig contract. Jordan leidde de Bulls dit seizoen naar het kampioenschap van de NBA. Er zijn geen mededelingen gedaan over de financiële voor waarden. Boekarest - Ion Tiriac en Ilie Nastase hebben het proftennistoer- noooi van Boekarest van de ondergang gered. De twee voormalige Roemeense kampioenen stelden zich zaterdag garant voor de kos ten van het ATP-toernooi, dat begin september voor de vierde keer op de tenniskalender staat. Het toernooi in Boekarest, met een prijzengeld van 850.000 gul den, verkeerde in financiële problemen. De voormalige organisa tor Sever Muresan kreeg van de ATP geen toestemming meer de leiding op zich te nemen. Muresan heeft nog steeds niet voldaan aan enkele financiële verplichtingen van september vorig jaar. Essen - De Duitse bokser Ralf Rocchigiani heeft zaterdag zijn WBO-wereldtitel in het cruisergewicht met succes verdedigd. In Essen versloeg Rocchigiani de 40-jarige Nigeriaan Bashiro Ali op punten. De Thaise bokser Ratanapol Sor-Vorapin heeft zaterdag in Thailand zijn wereldtitel boksen in het papiergewicht (IBF-versie) behouden. De bokser versloeg zijn Filipijnse uitdager Joseph Or- jaleza door een knock-out in de derde ronde.

de Stem | 1996 | | pagina 15