Nieuwe schouwburg rond 2000' Bloeiende akkers JVR winkelpanden Noordstraat Terneuzen worden snel opgevuld' Ïr - Brandje legt Elopak een paar dagen stil POLITIE RAPPORT Natuurlessen Zeeuwse campings een succes hieuwvliet bruist van Je zomeractiviteiten Groen Links: Ons Nootje moet blijven lURG Hardleerse heler gesnapt Lstem ZEELAND C3 opgericht door 32 jaar ïn dat u el veel succes, tussen u en ons, bestaan. ltG 5GEVING IMAATREGEL /ASTE MEST Verdurmen Lneuzense wethouder wil theater 4op pootjes' in Westerschelde ,"-1 Project trekt dagelijks 2500 kinderen Vlashuttentut Klaproos Info-systeem voor Zeeuwse havens Roddels leiden tot knokpartij 196 •TOTO - KRASLOTEN 'ARDSHOP ZATERDAG 13 JULI 1996 herenkapsalon A. Verstraten. pricht )6 de zaak van ïemen. |rouwd 3p kwend was. runnen zijn. 3TBURG, maken bekend 96 in Oostburg te houden pal geldenr; teneinde een en. gmorgen 16 juli 1996 vanaf bli 1996,20.00 uur en betreft idwal, een gedeelte van de at en de Schouwburgstraat de plaatsing van de ver- lijlage I van het Reglement voorbehouden aan de stal- t-verkeer wordt o.m. een ge- dijk te Oostburg benut. ELING bat zij op 24 juni 1996 beslo- jke opslag van vaste pllen. eel een vergunning op grond jet de tijdsduur van de te vol- meeste gevallen op neer dat 3 is verleend. Tevens is de al- i vaste meststoffen nriften zullen worden opgeno- ibouwgronden. Om de hier- 3 besloten de gedoogrege- hriften opgenomen over: est; |lagen; /oonbebouwing en andere 1, campings etc.; de sloot; i overlast te bestrijden. 1996 in werking. Dit houdt in imestopslag direct moet vol- burgemeester en wethouders alle tijdelijke mestopslagen t van kracht worden van de aan vaste meststoffen Gedoogregeling tijdelijke op- voor eenieder ter inzage in en Milieu, Raadhuisplein 1 te pn betaling van de kosten ver- DERS VAN OOSTBURG, gebreid door het aanschaf- LOON- EN GRONDWERK Zandstraat 22 c 4561 SE Hulst Tel. 0114-31 23 82 Fax 0114-32 04 08 ■..onze verslaggever .meuzen -Wethouder J. van Rooijen van Ter- jen verwacht dat de momenteel leegstaan- Ljrikelpanden in de Noordstraat snel wor- „pgevuld. Hij baseert zijn hoop op de da- vierkante meter prijzen van de winkels Iverband met het project Steenen Beer. I voorkort moest een ondernemer een gemiddel- T.-«riante meter prijs van achthonderd gulden Letten voor een winkelpand in de Noordstraat. Er ontstond namelijk in de afgelopen jaren een gro te vraag naar winkelruimte, waardoor de prijzen per vierkante meter fors waren gestegen. Maar Van Rooijen verwacht dat de druk wordt weg genomen door de komst van nieuwe winkels in de vernieuwde Havenstraat. „We verwachten hierdoor dat het prijsniveau in de Noordstraat zal dalen tot een aanvaardbaar niveau. En dat komt de kwaliteit van het winkelaanbod ten goede," aldus Van Rooijen. De wethouder verwacht daarom dat de huidige leegstand van winkelpanden in de Noordstraat van tijdelijke aard is. „Het prijsverlagend effect is al merkbaar. Ondernemers uit Zeeuws-Vlaanderen informeren wat de mogelijkheden voor hen zijn in Terneuzen." Het project Steenen Beer, de bouw van het nieuwe stadskantoor en de reconstructie van de Markt ver keren in een vergevorderd stadium. De nieuwe win kelstraat beslaat 4750 vierkante meter winkelop pervlak, met daarboven veertig appartementen. De winkelstraat verbindt de Markt met een gebied aan de Westerschelde. Het centrum krijgt hierdoor iets van zijn maritieme karakter terug dat het verloor toen de dijken op Deltahoogte werden gebracht. Het gemeentebestuur besloot het stadscentrum 'op niveau' te brengen om de stad interessanter te ma ken voor bewoners, bezoekers, horeca en detailhan del en om te kunnen concurreren met andere haven steden in Europa. 1,onze verslaggever Leuzen - Terneuzen moet rond de eeuwwisseling over een Lit theater kunnen beschikken. Althans, als het aan wet- r J. van Rooijen (Ruimtelijke ordening) ligt. Het gaat dan t om een schouwburg 'op pootjes' aan de rand van de de bij de pier. zijn er twee locaties fcd De plaats van het voor- Rotterdam aan de at en tussen het de Westerschel- L'Van Rooijen laat doorscheme- tjat de locatie aan de West- jistraat best wel eens moeilijk gutorden voor het theater, rris namelijk bouwvolume no li voor het plan Arsenaal. Uit iuwkundig oogpunt kun- uwe die grond best wel eens ig hebben voor het Arsenaal- ffcd," aldus Van Rooijen. |ij het Arsenaalgebied gaat om i binnenstadgedeelte aan de ii van het centrum in de omge- van de Westkolkstraat. verpauperde woningen i plaats voor nieuwe. De ■ate verwacht het plan voor I herinrichting volgende zomer jpiescnteren. isplan voor een theater aan de toiWkstraat is nog wel steeds |abeeld, maar de gemeente houdt nook serieus rekening met de Ikatie in de buurt van de Wes- elde. De schouwburg komt ivoor een deel in het water te a naar het voorbeeld van de i aan de Oostkolk. IJK is een oud plan van archi- l'.iiKoen van Velsen," aldus Van rijen. „Hij wil hiermee de rela- Itilissen de Westerschelde en de |ad terugbrengen. Vandaar dat it theater volgens dit plan op otjesin het water staat. Als het i mij ligt, beschikt Terneuzen d de eeuwwisseling over de lituwe schouwburg." |M nieuwe theater kost zeven- la miljoen gulden. De helft It door de gemeente Terneu- ;i betaald. Het chemieconcern Dow heeft al 6,25 miljoen gulden toegezegd, zodat er nog 1,75 mil joen gulden uit het bedrijfsleven moet komen. „Nu Dow een bij drage heeft geleverd, komen wel licht ook andere bedrijven over de brug." Van Rooijen houdt vast aan de investering van zeventien miljoen gulden. „Als blijkt dat het budget met tien procent wordt over schreden gaat het niet door. Er zijn voorbeelden in het land ge noeg hoe het op deze manier fout is gegaan. Het zou natuurlijk wel jammer zijn als de bouw van het nieuwe theater niet door zou gaan maar we houden nu een maal vast aan het bedrag van ze ventien miljoen gulden." Van Rooijen blijft het jammer vinden dat de andere Zeeuws- Vlaamse gemeenten vooralsnog niet bereid zijn mee te betalen aan deze regionale voorziening. Het nieuwe theater voorziet vol gens Van Rooijen immers in de behoefte van de 110.000 inwoners van Zeeuws-Vlaanderen en zelfs van Vlamingen. „De gemeenten menen dat Ter neuzen dat best zelf voor elkaar kan krijgen. Maar het gaat om een regionale voorziening waar ook de inwoner uit Cadzand of Hontenisse baat bij heeft. Op het gebied van afval en milieu wer ken de gemeenten wel samen, dus is het jammer dat dit in het geval van de bouw van de nieuwe schouwburg niet kan. De inwo ners van Zeeuws-Vlaanderen zijn dan de dupe als de bouw van de nieuwe schouwburg niet door gaat. Maar nogmaals, als het aan mij ligt heeft Terneuzen over vier jaar een nieuw theater." ft activiteiten vinden plaats under begeleiding van het activi- Benteam van de Zeeuwse Sportraad, op .verschillende da im tot en met 22 augustus. Voor ne kinderen zijn er verschillende Momenten met luchtkussens ballenbad. Bij strandpaviljoen Si Pierre vinden diverse strand- jftn plaats, waaronder een Werzeskamp. De oudere jeugd en de volwasse- kunnen hun conditie en uit- *üngsvermogen testen op tadag 23 juli tijdens de super- •wkamp. '•deelnemers moeten een aantal opblaasbare constructies zien te 'verwinnen, zoals een stormbaan oen zeephelling. Ook kunnen "nemers zich wagen aan su- "Worstelen. Gehesen in kolos- pakken wordt de tegenstan- dertelijf gegaan. olgens de Zeeuwse Sportraad is •topattractie op donderdag 1 «Justus. "P het strand bij paviljoen St. T |°russe zei gisteren dat de konri'6 ®°§eSijkheden voor be- j. aat onderzoeken en dat al- dere fracties hierover wor- voor drie nieuwe wonin- derd.De speeltuin moet naen waterpartij in de nieu- ÏJn 'ik Othene. Wethouder J. •jee d ljen ^ekde deze week ku. mogelijkheden voor Slhoud gering zijn, omdat de ge leent »u,etaad drie jaar geleden het Ie kj? sterrimingsplan Othe- 4 vastgesteld. De plannen i Z™gens uitgewerkt. uSJteenteraad moet nog wel bestemr1- - Aanrijding Sint-Kruis - Op de Sint Pie- tersdijk vond donderdag om 17.15 uur een aanrijding plaats. Bij het inhalen van een vóór hem rijdende bedrijfswa gen, bestuurd door een 35-jari- ge Oostburger, raakte een 32- jarige Franse automobilist de wagen die hij wilde passeren. Persoonlijk letsel deed zich hierbij niet voor. Wel ontstond er aan beide wagens een aan zienlijke schade. Snelheid Op diverse plaatsen in Zeeuws- Vlaanderen werden snelheids controles 1 gehouden. Donder dag tussen 10.30 en 12.00 uur gebeurde dat op de Veerstraat in Zaamslag. Van de 520 ge controleerde auto's reden er zestien te hard. Hoogste snel heid: 74 km per uur, 50 is toe gestaan. Tussen 13.30 en 16.30 uur was de politie op de pro vinciale weg bij Hoek. Daar werden 573 voertuigen gecon troleerd, waarvan er 18 te hard reden. Hoogste snelheid: 114 km, 80 is toegestaan.Vrijdag- morgen stond de foto-wagen tussen 10.00 en 12.00 uur op de Kanaalkade in Axel. Van de 402 gecontroleerde auto's re den er 18 te hard. Hoogste snel heid: 70 km, twintig meer dan toegestaan. Foutje Sluiskil - Bij het verlaten van het terrein van de Cokesfabriek had een Axelse mevrouw don derdagavond niet in de gaten dat de slagboom was neergela ten. Zij reed er met haar auto tegenaan. De bestuurster is met verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis in Terneu zen. Brandjes Koewacht - Terwijl hij aan het werk was in de nabijgelegen tuin zag de eigenaar van een vakantiewoning aan de Fort Ferdinandusweg dat in zijn huis brand was uitgebroken. Door snel in te grijpen, waarbij een tuinslang goede diensten bewees, kon hij de zaak zelf blussen. De schade bleef hier door beperkt. De eigenaar kon niet aangeven hoe de brand was ontstaan. De technische recherche stelt een onderzoek in. Terneuzen - Bij een bedrijf aan de Haarmanweg brak gisteren brand uit in een afvoer van een machine. De bedrijfsbrand weer had de zaak snel onder controle, waardoor de gealar meerde Terneuzense brand weer weer kon inrukken. Van onze verslaggever Middelburg - De natuurlessen die elke dag op 42 grote en klei ne kampeerbedrijven in Zeeland aan jonge toeristen worden gegeven, zijn een succes. Door de brand bij verpakkingsfabrikant Elopak moest een deel van de voorraden naar buiten worden gebracht. Ilm onze verslaggever ISieuvvvliet-Bad - Een aantal ondernemers van vakantiepark I Pierre, strandpaviljoen St. Pierre, strandpaviljoen De Boe- nier en caravanpark Nooitgedacht in Nieuwvliet houden de pomende zomerweken tal van sportieve activiteiten. Van onze verslaggever Terneuzen - Een kleine brand in een ba lenpers van de afdeling Sealing heeft de productie van verpakkingsfabrikant Elo pak een aantal dagen stilgelegd. Bij de brand, die donderdagavond rond 23.15 uur uitbrak, vielen geen gewonden. Wel is er water- en rookschade ontstaan. De oorzaak van de brand is onbekend. De bedrijfsbrandweer van Elopak had, met behulp van een automatisch blussysteem, de brand al onder controle toen de brandweer van Terneuzen arriveerde. Beide korpsen wa ren nog twee uur bezig met nablussen. Gisteren is men met man en macht begonnen met de schoonmaak van de getroffen afdeling en de vervanging van beschadigde onderde len. Hoe hoog de schade van de brand is, kon general manager A. de Groot gisteren nog niet aangeven. „Hij is groot. Op zich is de directe schade door de brand wel te overzien. Maar wij moe ten nog uitzoeken wat met name de rookont wikkeling voor gevolgen heeft gehad op de aanwezige voorraden. Onze producten moe ten aan strenge hygiëne-eisen voldoen, ze worden gebruikt voor de verpakking van le- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE vensmiddelen. En afkeuring van een deel van de eindproducten is bepaald niet denkbeel dig. Voorts is het productieproces in de war gestuurd, dordat de zaak enkele dagen stil ligt." Het was gisteren precies 25 jaar geleden dat bij Elopak een soortgelijke brand uitbrak-, „De omstandigheden waren vrijwel gelijk," zegt de Terneuzense brandweercommandant J. Bruggeman. „Onze eerste aandacht ging automatisch uit naar het dak. Dat hebben we nauwkeurig geïnspecteerd, want daar ging het 25 jaar geleden fout. Nu waren er geen problemen." Pierre vindt in samenwerking met caravanpark Nooitgedacht de hele dag een beachvolley- baltoemooi plaats. Er wordt uit gegaan van een bezetting van mi nimaal vijftien teams. De activiteiten zijn bedoeld voor de badgasten, verblijfstoeristen en de plaatselijke bevolking. Met uitzondering van het volleybal toernooi is de deelname gratis. De activiteiten bij caravanpark Nooitgedacht worden iedere dinsdag en donderdag gehouden op het grasveld achter de kantine van het caravanpark. De activi teiten bij strandpaviljoen De Boekenier worden op vier woens dagen gehouden. Van woensdag 17 juli tot en met woensdag 14 augustus. Op woensdag 17 en 31 juli en woensdag 14 augustus wordt een beachvolleybaltoernooi gehou den. Naast deze toernooien is er een sportcircuit op woensdag 24 juli en vindt er een aantal malen strandaerobics plaats. j?"on2e verslaggever 'neuzen - De fractie van GroenLinks in Terneuzen stelt alles net werk om de speeltuin Ons Nootje in het buurtschap «ene te behouden voor de inwoners. Mingsplan Othene vaststellen en daarop is ook nog inspraak mogelijk. GroenLinks heeft daar haar hoop op geves tigd. „We onderzoeken of het mo gelijk is de drie nieuwe woningen en de waterpartij op een andere locatie te situeren," aldus Florus- se. „Volgens ons is dat best moge lijk. Onze eerste inzet is namelijk het behoud van de speeltuin op de huidige locatie. Als dat niet lukt, dan moet er in het buurt schap Othene een nieuwe speel tuin komen. Inclusief een trap veldje en minimaal gelijkwaardi ge speelwerktuigen zoals die nu staan in Ons Nootje." Door Peter Maas Er is misschien geen groep or ganismen te vinden die zo door de meós bestreden is als de zo genaamde akkeronkruiden. Lo gisch natuurlijk, want op je ak ker wil jè aardappels zien, bie ten of graan en al wat daar niet op lijkt is per definitie 'on kruid'. Ironisch genoeg zijn veel van die typische akkeronkrui den tegenwoordig zo zeldzaam geworden dat ze tot de meest bedreigde groep planten beho ren die we in ons land kennen. Een van de mooiste voorbeelden is wel de wilde ridderspoor. De ze plant werd in ons land het eerste vermeld door Hondius in 1621: 'Velden vol van ridder sporen in de omstreken van Ter neuzen.' Tegenwoordig vind je deze plant uitsluitend terug in tuinen waar ze als gecultiveerde soort in allerlei kleuren voort leeft. De 'echte' wilde ridderspoor is echter definitief en voorgoed uit onze streek verdwenen. Het is er één uit velen. In de boeken zijn er nog talrijke te vinden. Soor ten die vroeger in Nederland en ook in Zeeuws-Vlaanderen al gemeen voorkwamen, maar die al tientallen jaren werkelijk zijn uitgestorven. Tot verbeelding sprekende namen als Franse boekweit, driehoornig, klein spiegelklokje, vlasdolik, dolik, wilde weit, koekruid, dreps, vlashuttentut, kalketrip en vlaswarkruid, zul je tegenwoor dig tevergeefs op onze akkers zoeken. Soorten als akker- hoornbloem, akkerviooltje, ak kerkers, akkerhoningklaver, akkerkool, akkermunt en ak kerklokje misschien nog wel, hoewel akkers allang niet meer hun favoriete plekje zijn. Ze zijn uitgeweken naar het sloot- talud, spooremplacement, weg berm of dijkhelling. Bloeiende akkers bij Terhole. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De achteruitgang van al dat fraaie begon al in de vorige eeuw. Zaaizaadschoning werd efficiënter. Dus verontreiniging van het zaaigoed door onkruid zaden kwam steeds minder voor. Daarnaast ging de teelt van bijvoorbeeld Meekrap en Boekweit voorgoed voor onze cultuur verloren en nam ook de oppervlakte aan vlas sterk af. De definitieve slag kon en kan worden toegeschreven aan de chemische onkruidbestrijding. Herbiciden worden nog steeds op grote schaal ingezet. Dat al les heeft er toe geleid dat op de akker inderdaad alleen maar vlas staat, bonen of uien. Prima voor de boer, jammer voor de liefhebber die langs de akkers fietst. Jammer natuurlijk ook voor al die plantensoorten die misschien wel voorgoed uit ons landschap verdwenen zijn. Toch is er nog wel wat te bele ven op onze akkers. Het is nu de tijd voor de klaprozen bijvoor beeld. Officieel is het de grote klaproos, die met zijn scharla ken-rode kroonbladen inder daad tot boven het vlas kan uit torenen. Plukken is zinloos, want in een vaas is hun pracht binnen enkele minuten ver welkt. Wel te proberen is of ze inderdaad als een opgeblazen papieren zak in je hand kunnen klappen. Een andere bekende en algeme ne verschijning is de kamille. Een plant waar veel medicinale krachten aan worden toebe deeld. Kamillethee bij koorts, gekauwde bloemen bij kiespijn of een stukje van de bloem in de neus bij opkomende verkoud heid. Je moet dan wel de 'echte' kamille hebben, vooral te her kennen aan de sterke geur in te genstelling tot de grovere reukeloze kamille. Soms vind je de akkeronkruiden tot midden op de akker, vaker juist aan de randen ervan, langs de sloot of wegberm.Interessant zijn ook de insteken vanaf een damgat. Altijd de moeite waard om eens even te kijken. Varkensgras, melganzevoet, perzikkruid of zwaluwtong, natuurlijk akker- winde, akkerdistel en akker melkdistel. Opvallend is gui chelheil met zijn oranje-rode bloempjes. Een kleur die je in het plantenrijk verder nergens tegenkomt. Letterlijk betekent guichelheil 'heil der zotten'. De ronde zaadjes lijken op een kale schedel en vroeger dacht men dat een kale schedel op krank zinnigheid wees! Via een gericht beheer zouden ook akkeronkruiden weer een kans krijgen. Perceelsranden- beheer is dan ook een nieuwe term uit het nog nieuwere be grip agrarisch natuurbeheer. Er kunnen dus onkruidvriendelij- ke akkerranden ontstaan, en wie weet wordt vandaag of morgen wel een heus akkerkrui den-reservaat opgezet. Op de ideale akker worden geen che mische onkruidbestrijding of kunstmest toegepast. Wel wor den ouderwetse cultuurgewas sen ingezaaid, rogge of boek weit bijvoorbeeld en dan maar hopen dat de akkerkruiden (want het zijn dan geen on kruiden meer) tevoorschijn ko men. Net zoals we kunnen spre ken over bonte bermen of bloemdijken, zullen we dan ook kunnen spreken over bloeiende akkers. Volgens een schatting van de Stichting Recreatiewerk Zuid le ren ruim 2500 kinderen dagelijks op speelse wijze allerlei feitjes over de natuur. En 2500 kinderen zijn aardig wat schooltjes vol. Het aantal deelnemende cam pings is groeiende. Lessenset Het gaat om het project 'Natuur beleving op kampeerbedrijven', dat is opgezet door de Stichting Recreatiewerk Zuid en het Con sulentschap Natuur- en Milieu educatie Zeeland. Gedeputeerde Staten van Zeeland besloten deze week een kleine tienduizend gul den subsidie in het project te ste ken. De totale kosten bedragen een kleine twaalfduizend gulden. Campingbazen die mee willen doen, krijgen een lessenset en een materiaalset waarmee het eigen recreatieteam van de camping aan de slag kan. Voor veel cam pingbazen is het aantrekkelijk om mee te doen, omdat het pro ject de kwaliteit van hun recrea tieprogramma verbetert. Examentje Peter Brouwer van de Stichting Recreatiewerk Zuid: „Meestal gaat het zo dat het team 's och tends vanaf tien uur tijdens het uurtje creatief knutselen de na- tuureducatie erdoor doet en 's middags tijdens sport en spel daarop terugkomt. Dan wordt er ook een soort examentje afgeno- Vlissingen (anp) - De Haven schappen Vlissingen en Ter neuzen krijgen de beschik king over een Zeeuws Haven Informatie Systeem (ZHIS). Het ZHIS zorgt volgens de deel nemers in het project voor een vlottere en veiligere afhandeling van het scheepvaartverkeer op de ankergebieden van de Wester schelde en de havengebieden aan de Westerschelde. De aanwezige infrastructuur wordt door de elektronische uit wisseling van berichten met an dere haven- en scheepvaartinfor matiesystemen effectiever en op timaler gebruikt. Voor de gebrui kers van haven- en ankergebie den worden administratieve han delingen dankzij het nieuwe sys teem eenvoudiger en betrouw baarder. Aan het ZHIS neemt behalve de beide Zeeuwse havenschappen onder meer rijkswaterstaat Zee land deel. De partners in het ZHIS-project hebben vrijdag be kendgemaakt dat het nieuwe sys teem op 3 september officieel in gebruik wordt genomen. men waar ieder kind voor slaagt. Het slaat goed aan." „Het is een geslaagde formule," vindt Marten Wiersma van het Consulentschap Natuur- en Mi lieueducatie Zeeland. „Ik zeg al tijd maar dat als je een camping neemt, 20 procent van de gasten echt niet geïntereseerd is in zo iets. Nog eens 20 procent zit het liefste alleen maar voor de tent zonder in beweging te komen, en de overgebleven 60 procent, ja, die wil misschien wel wat. Nou, als je de kinderen van die groep warm kunt maken voor natuur onderwijs bereik je al heel wat." Het project heeft een thema, een rode lijn die door alle lessen loopt. Vorig jaar was dat bomen, dit jaar is het de bodem en alle bodemdiertjes die daarbij horen. Duits Ideaal is het echter nog lang niet. Het grote probleem is vooralsnog het Duits. De lessen kunnen niet in de Duitse taal worden gegeven, terwijl daar op de campings dui delijk behoefte aan is. Duitse ouders zien dat Nederlandse kin deren natuurlessen krijgen en willen hun kinderen daar ook bij doen. Dat kan nog niet. Zoals er ook bij de Zeeland Na- tuurmaand veel kritiek was op het feit dat de bijbehorende krant met activiteiten niet ook in het Duits was vertaald, zo ervaren Marten Wiersma en Peter Brou wer dit stuk gemiste markt als een probleem. Want er zijn heel veel Duitsers op de campings. Peter Brouwer: „Het vertalen van het lesmateriaal dat wij aanbie den is het probleem niet. Wel dat de mensen van de recreatieteams zelf onvoldoende Duits spreken en er dus niet mee aan de slag gaan. Dat gaat veranderen. Ken nis van Duits wordt starks een eis om in zo'n team te mogen zitten en het Consulentschap heeft in middels cursussen Duits opgezet. En dat is dan niet alleen conver satie-Duits, je moet ook weten hoe een geelgerande waterkever op zijn Duits heet." Van onze verslaggever IJzendijke - De één vertelde roddels over de ander. En dat was voor de ander aanleiding verhaal te halen. Dat gebeur de niet zachtzinnig en er werd een stevig robbertje ge vochten. Zo stevig dat een IJzendijke- naar zich wegens verwon dingen in het gezicht en op de rug onder doktersbehan deling moest stellen. Hij deed vervolgens aangifte van mishandeling door een 19- jarige dorpsgenoot. Hulst - In de binnenstad van Hulst is gisteren een man aangehouden die verdacht wordt van heling. De man, afkomstig uit Antwerpen, had een schilderij bij zich en had aan enkele mensen gevraagd of ze het wilden kopen. Die kregen vervolgens argwaan en schakelden de poli tie in. De man werd aangehouden. Het schilderij bleek afkomstig van een grotere diefstal in België, waarbij enkele zeer waardevolle spullen zijn meegenomen. Behalve van heling 'verdenkt' de politie de man van hardleersheid: afgelopen woensdag was hij juist uit een gevangenis in België ontslagen.

de Stem | 1996 | | pagina 19