Poortvliet even terug in Zeeland Drie profclubs tegen Noord-Beveland EN STANDEN KORT Weinig deelnemers koers in Philippine Patrick Kint naar halve finales Clinge Christianne Vriends bereikt finale Cl in eigen woonplaats RBC naar Aardenburg voor oefenwedstrijd tegen West-Zeeuws-Vlaams elftal SPORTNIEUWS KORT] [male Champions League weken buitenspel ;es de STEM SPORT ZEELAND B3 ATLANTA Sloeber-toernooi Game'78 Kikkertennistoernooi Aardenburg WIELER-KLASSEMENT SPORTNIEUWS KORT ICrijnen doorbreekt twee-minuten-grens Jaan Ehlvest speelt simultaan Erwin Simpelaar naar Sydney Willem II vraagt om spoedarbitrage Gent legt Vise aal speelverbod op Eltingh meldt zich af voor Davis Cup Meer aandacht kleine sporten op tv ZATERDAG 13 JULI 1996 B2 Si niet in Londen en heeft er gisteravond toch van afgezien iationale atletiekwedstrijden van Crystal dversumse ondervond teveel hinder van lie sinds een training op woensdagavond huis. titelhouder op de 800 meter, zou in Lon Ze heeft sinds de nationale titelstrijd in |en wedstrijden meer gelopen, rmens wordt van dag tot dag bekeken hoe gen verloopt. „Ik heb begrepen dat de si- Ze wordt intensief behandeld. Wel heeft rek naar Atlanta enkele dagen uit te stel-' elijk donderdag weg." n is nog niet eens geopend maar nu reeds ;na zich kandidaat gesteld voor de finale ue. De UEFA beslist aan het einde van dit ite wedstrijd in het Europese clubvoetbal can de komende zes weken niet spelen arcelona. De 30-jarige verdediger, afkom- óoen Auxerre, werd gisteren geopereerd maakte deel uit van het nationale elftal kwartfinale van het EK Nederland na me e ;lde. 13,25, 2. Tatungi- >rs (Ned) 4,66. 9,91, 2. (/labarak *r) 18,58, ,11,35, 2. taonova in (GBr) 1,58. 49,59, 2. 'ichards h) 51,65, istykova r) 14,17, Griffith (Spa) ie wed- 10,23, 2. Little 1.45,28, Chekp- ■n (VSt) 3,66, 3. 10,95, 2. yo (VSt) etdagen: idia met 7 voor 7, oor 6. rde ron- 0, Wan- uijk - De ink 1-1, m Lith, aas, Van 3, 9. Nie- Vlichelob oen gul- 1. Hoch Ik (VSt), ,er (VSt), Lickli- de ron- ;r Z2-Z2, 0-1, De Z2-Z2, De n Berg - ta 2Zz, 3. Koster, land IZ2, leuver 1, t (Rou- Idijk), 3. ;en), 4. 5. Bou- ma (Oldetrijne). Klassement Tijl Cup, na zeven wedstrijden: 1. René Ruitenberg 141,2 punten, 2. Oosten 138, 3 Smit 117,2. SOFTBAL Midland (VSt). WK mannen. AUSTRALIË - NEDERLAND 6-4. Werpcijfers Nederland: Rumai (4 2/3 inn. 2 man): 1-2-5, Martes (1 1/3): 0-0-2. Stand: 1. Canada 8-16, 2. Verenig de Staten 8-14, 3. Mexico 7-12, 4. Australië 9-12, 5. Puerto Rico 8- 10, 6. Nederland 9-8, 7. Tsjechië 8- 6, 8. Zuid-Korea 7-12, 9. Rusland 8-0,10. Mariana-eilanden 8-0. TENNIS Bratislava. Promotie/degradatie wereldgroep, loting. Slowakije - Nederland. Vandaag (11.00 uur): Studenikova - Ore mans, Habsudova - Boogert; zon dag (11.00 uur): Habsudova - Ore- mans, Studenikova - Boogert, Habsudova/Zrubakova - Bolle- graf/Vis. Newport. Mannen, 408.000 gul den. Tweede ronde: Olhovski (Rus) - Damm (Tsj/6) 7-6 7-6, Pereira (Ven) - Joyce (VSt/3) 6-4 1-0 te ruggetrokken. Kwartfinales: Nes tor (Can) - Ondruska (ZAf) 5-7 7-6 6-4, Stafford (ZAf) - Nainkin (ZAf) 1-6 6-4 6-1. Gstaad. Mannen, 880.000 gulden. Kwartfinales: Kafelnikov (Rus/1) - Clavet (Spa) 6-3 7-6, Alberto Costa (Spa/6) - Furlan (Ita) 7-6 6- 2, Carlos Costa (Spa) - Larsson (Zwe) 6-2 6-1, Mantilla (Spa) - Be- rasategui (Spa) 2-6 7-6 6-1. Bastad (Zwe). Mannen, 525.000 gulden. Kwartfinales: Medvedev (Oek) - Blanco (Spa) 3-6 6-2 6-1, Gustafs- son (Zwe) - Carbonell (Spa) 6-1 6- 1, Edberg (Zwe) - Johansson (Zwe) 6-3 6-4, Carlos Costa (Spa) - Lars son (Zwe) 6-2 6-1. WIELRENNEN Ronde van Rijnland Palts. Tiende etappe, Landau - Pirma- sens: 1. Bauer (Can) 163 km in 4.36.37, 2. McDonald (Aus), 3. McEwen (Aus) 0.33, 4. Wesemann (Dui), 5. Moster (Dui), 6. Hennes (Dui). Eindklassement: 1. Ludwig (Dui) 44.56.43, 2. Blaudzun (Den) 0.55, 3. Baranovski (Pol) 1.05, 4. Voigt (Dui) 1.24, 5. Baker (VSt) 1.40, 6. Kappes (Dui) 2.30. Zürich. Grote Prijs, vrouwen. Proloog: 1. Kupfemagel (Dui) 1.4 km in 1.52, 2. Kurreck (VSt), 3. Vikstedt-Nymann (Fin) 0.01, 6. Mansveld (Ned). Melle (Bel). Eliterenners: 1. Om loop (Bel) 168 km in 3.52, 2. Gil more (Aus), 3. Comelisse (Ned), 4. •De Bie (Bel), 5. De Wilde (Bel),,6. Mulders, 24. Van der Steen, 25. Hoffman. ZEILEN Mallorca. WK Europe, stand na 11 races. Vrouwen: 1. Brouwer (Ned) ól punten, 2. Toll (Noo) 40, 3. Via Dufresne (Spa) 42, 13. Fokke 142. Mannen (niet olympisch): 1. Suna- by (Noo) 26, 2. Lingvi (Noo) 35, J- Molund (Zwe) 38, 47. Christis 2 71. ZATERDAG 13 JULI 1996 andeldrager mist Atlanta r, aanvoerder van'het Braziliaanse volley' d voor Atlanta. Hij heeft te veel last va ie. Carlao was voor de openingsceremoni andeldrager van zijn land ook. ediger in het volleybaltoernooi. Vier jaa won het land in de finale van Nederlan rote teleurstelling. „Toch is het gewoon e fittere speler af te staan. De blessure is nen spelen." liao Qing, voor de Olympische Spelen a niet naar Atlanta. De in China ge°or. ndt te veel hinder van een slepende kn sverd haar linkerknie geopereerd. De kW ri opliep, hield haar dit jaar lange faja 8 pische Spelen bleken niet meer haalt» iao Qing eerste op de wereldranglijst, aardiging zal in Atlanta minder J116"3' rische Spelen in Barcelona. Dat isalitn ighebbende Amerikaanse sportblad op npische voorbeschouwing komt hetJ van de medailles niet verder dan elf O dan vier jaar geleden. jse Illustrated voorzien voor de Nederla medailles. Anky van Grunsven (dressu le Vries, judoka Angelique Seriase,e ten eien zijn volgens de Amerikanen de oe prognose in handen van de judoka s Jenajj de dressuurploeg en het tennisdubb® i. Bij brons wordt gedacht aan jud°k van ers en het roeiduo Irene Eijs en Eek ttoinfien - De Israëliër Art- Arthur Kogan leider in schaakkampioenschap E Kogan is alleen leider in et internationale Tweede geland Open-schaakkam- joenschap. SCHAKEN „oor titelverdediger Alexey ■sov in een spectaculaire par ate verslaan en doordat de lerst geplaatste Jaan Ehlvest een half punt inleverde aan Vlasti- d Hort, is Kogan toch enigs- L verrassend aan de leiding Enigszins verrassend, omdat hij toch acteert tussen verschillende grootmeesters met reputatie. Niet uitgesproken verrassend, omdat Arthur Ko gan kan terugblikken op een aantal sterk gespeelde interna tionale toernooien. Zo eindigde hij reeds op de eerste plaats tij dens toernooien in Italië en Frankrijk en moest in Denemar ken alleen Viktor Kortsjnoi voor laten gaan. Het geeft aan dat de 22-jarige nabij Tel Aviv woon achtige schaker heel wat in zijn mars heeft. Nu versloeg hij in een sterk aan vallende partij titelverdediger Barsov. Of hij ook het Tweede Zeeland Open op zijn naam schrijft is nog een open vraag. Hij gaat na de zesde ronde wel aan de leiding, maar weet zich nog verzekerd van conurrentie. Op een half punt volgen Jaan Ehlvest (die in een moeilijke partij remise speelde tegen Vlas- timil Hort), Paul Motwani (winst tegen Willy Hendriks) en Viatcheslav Ikonnikov, die van Bjarnson won. Mark de Waal van HWP uit Sas van Gent zette een uitstekende prestatie neer door remise te spelen tegen grootmeester Vladi mir Bagirov. Daardoor blijft hij in de sub-top van de klassering. Johan de Wolf kwam opnieuw knap voor de dag. Nu liep inter nationaal meester Liafbern Rie- mersma zich stuk op de uitste kend verdedigende Middelburg speler. Naast deze twee Zeeuwen staat ook Cor Jansen, na zijn ze ge op Arthur Abolianin, in de top veertien van het klassement. Uitslagen: Kogan-Barsov 1-0, Ehlvest-Hort Zz- Z2, Ikonnikov-Bjarnason 1-0, De Waal-Bagirov Z2-Z2, Motwani-Hen- driks 1-0, Collas-Kasimdzhanov Zi- Zz, Riemersma-J. de Wolf Z2-Z2, Abo lianin-Jansen 0-1, Batenburg-Ka- radeniz 0-1, Veenstra-Cools 0-1, Clarisse-Nieuwelink 0-1, Riemens- W.Stange Z2-Z2, Reedijk-De Bruy- cker 0-1, Tiggelman-D. van Boven 1-0, Friesen-Groffen 0-1, R. Gom- mers-O. Gommers 1-0, Willemze-C: de Wolf 1-0, Monté-M. Westerweele 0-1, Tim Lammens-Vetemaa 0-1, Sanders-Demirel 0-1, Karstens-S. Stange Z2-Z2, Van Brekel-Van Driel 1-0, Van der Borgt-Van der Mark 0- 1, Koolhoven-Holwijn 0-l,Hamers- Holebrands 1-0, Toetenel-Ljub- jevich 0-1, Baete-Steijn 1-0, Mi- neaux-Kalisvaart 1-0, Tijs Lam- mens-Gernaert Z2-Z2, Burgerhoff- Kabboord 1-0, De Koeyer-De Jonge 0-1, Van Dijke-Pluymert 0-1, Jonk- heer-Westerweele 1-0, Wolters-Van Eekhout Z2-Z2, Timmer-Saalheim Z%- Z2, De Jager-Van de Linde Z2-Z2, Al- ders-De Bock 1-0, Quakkelaar-Ce- vaal 1-0, Van Houten-Ibrahim 1-0, Culverhouse-Vermue 0-1, Blak- moor-Van der Heijden 1-0, Schroe- vers-P. Janse 0-1, Lin-Van der Wildt 0-1, Rijkers-J. Koolhoven 0- 1. Stand aan kop: Kogan 5V4 punt, Ehlvest, Ikonnikov en Motwani 5, Hort, Bagirov, Barsov, Kasimd- zhanov, Riemersma, Collas, De Waal, J. de Wolf, Karadeniz en Jan sen 4/4 punt. onze sportmedewerker lardenburg - Jan Poortvliet is en blijft een Zeeuw, on danks het feit dat hij al jaren uit de provincie is vertrok ken. De ex-Amemuidenaar, die zijn debuut maakt als hoofdtrainer in het betaalde voetbal bij het ambitieuze Roosendaalse RBC, komt deze week weer naar de provin ce, waarin hij opgroeide. Het gezelschap verblijft in het 'Zeeland Studiecentrum', nabij het landgoed De Elder- schans en het voetbalcomplex van AVC Aardenburg. Poortvliet: „FC Antwerp en a Boekarest hebben daar in iet verleden ook gebivakkeerd. FC Antwerp heb ik gehoord jat het uitstekend verzorgd was. ft kunnen er ons in alle rust voorbereiden en aan team-buil- Het RBC van Jan Poortvliet en George Knobel speelt 14 juli tegen een West- Zeeuws-Vlaamse selectie van de SÏÏWZ (Stichting Voetbal Vere- West-Zeeuws-Vlaande- Afgelopen maandag startten ie Roosendalers met de training «et een aantal nieuwe gezichten. Grate blikvanger is ongetwijfeld Edwin Grünholz, de magistrale zaalvoetballer die het afgelopen op het veld bij FC Den Haag actief was. Geen gemakke- maar wel een uitste kende voetballer. Nieuwe namen bij RBC zijn eveneens: Johnny Hoeks (ex-NEC en Zürich), Wer ner Hopstaken (ex-TOP), Maurice ïerbeme (ex-Helmond sport) en MarcFrijters, die van de amateurs vanDe Valk is gekomen. Poortvliet: „Nuttige versterkingen in alle linies. Dat moest ook, want we hebben ambities het komende Vooral fysiek hebben we lig wat bij gekregen en dat isin de eerste divisie, die toch be staat om krachtvoetbal, een belangrijke factor." Bij RBC spelen ook diverse Zeeuwen. Onder meer Emiel it - die ooit deel uitmaakte het kortstondige profvoetbal in Zeeland bij de FC Zeeland en a België in Roosendaal belandde Ronald van Oeveren, al jaren- «ig een gewaardeerde kracht bij ie West-Brabanders, en Niels Lo- dewijks, die evenals Van Oeveren tn Dorst van Zierikzee afkomstig is. BBC, dat woensdag met 0-4 ver loor van Germinal Ekeren, werkt if komende weken een druk oe- ifnprogramma af; de komende %n zijn er zelfs drie duels in vier dagen. Vandaag treedt het in Beveren aan tegen de gelijknami ge ploeg, zondag tegen de West- Zeeuws-Vlaamse selectie en dins dag in Roosendaal tegen Beer schot. Poortvliet, die zijn trainers loopbaan begon bij de amateurs van Brabantia, en daarna werk zaam was bij De Valk en als assis tent bij Eindhoven, Helmond Sport en TOP, komt met de volle dige selectie naar Aardenburg. Kammeron en Frijters zijn niet fit, maar zijn wel bij de groep. Het initiatief voor deze wedstrijd komt van de SVVWZ. Johan van Espen, voorzitter van deze stich ting: „Het is een ideale gelegen heid om als stichting naar buiten te treden. We hebben van iedere ploeg uit het West-Zeeuws- Vlaamse minimaal een speler. Voor die jongens is hét toch nog altijd een eer tegen een betaalde club te spelen. Het kan een leuk potje worden." Coach van de West-Zeeuws-Vla mingen is de kersverse Aarden burg-trainer Henk Ottens. Hij se lecteerde de volgende spelers: Frans van Dongen en Guido le Grand (Aardenburg), William Faes (Biervliet), Mark Boeckhout, Robin Buitendijk en Nico" Knol (Breskens), Angelo Martlé (Cad- zand), Jan van Belois (Groede), Pascal Pijcke en Rudy Thomaes (Hoofdplaat), Jurgen de Jonge en Dimitri Overmeire (Oostburg), Ab Dieleman (Schoondijke), Edwin Boogaard (Sluis), Adri van Hane- gem, Frank Neve en Frank van de Vijver (IJzendijke). Scheidsrechter is Cees van de Lin den uit Goes. Hij wordt bijgestaan door Cisko Osmanovski en Willy de Ruysscher (beiden uit Bres kens). Elftalleider is Freddy Ploe- gaert (Schoondijke), terwijl Nico de Baerdemaecker uit Breskens de verzorging voor zijn rekening neemt. De aftrap op het Burge meester Van Dongen-sportpark aan de Aardenburgse Heerendreef is om 19.00 uur. RBC-trainer Jan Poortvliet (midden) voert zijn ploeg aan tijdens de training. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN tal jjn onze sportmedewerker "Mippine - In de jaarlijkse kermiskoers in Philippine, die Baandag 15 juli verreden wordt, wordt de trend van de laatste jaren - weinig deelnemers - voortgezet. 32 Elite- en neo-ama- tare hebben ingeschreven voor de 31e editie van de ronde. ■het valt wat tegen, al reken je f®en de ervaring van de laatste ""en niet meer op een groot aan- renners," zegt Johnny Spue- ■Mis van het organiserend wieler- comité. If zou misschien wel wat meer ®mers aan het vertrek kunnen Maar dan moet je de en daar financieel iets stellen. Je kunt dat wel maar of het verstandig is, z,en het financiële risico dat je e®t, betwijfel ik. Onze koers wrat verreden in vakantietijd. Je mÜ niet verwachten dat het "e publieke belangstelling na zal lopen. En wil je het kos- P'aatje rond krijgen, dan moet ziin°awat belangstelling tpM het alleen van sponsor- i® ®oet doen, moet je daar Ds ^Iwerk tegenover stellen." toltu en neo-amateurs ver- aan f maandag om 19-00 uur U i haureyenstraat. Via de Wrt0lstraat en Kanaalpolder staa/nV6™8 in de Laureywm- laiw j Parcours is 3 kilometer Belt» j e a^stand is 80 kilometer, van vi deelnemers zijn: Mario "timmeren, Peter Mol, Fran se, Nico van de Klundert, de Cv" s' Peter Heeren, Eric Ijw®1 w eens winnaar in Phi- lonnv den Braker en |eua Vermeulen. 0ok de regiona- jeel„onners' zoals plaatstelijke linde Frank Gommers, Mar- te Spe,Jaeger uit Westdorpe, Dan- Sw!ntPascaldeRijckeuit Gent, ontbreken niet op het appèl. Voordat de amateurs van start gaan, wordt er een dik- ke-bandenwedstrijd voor de jeugd van 6 tot 15 jaar gehouden. De eerste categorie vertrekt om 17.00 uur. Van onze tennismedewerker Clinge - Axelaar Patrick Kint maakte het overstapje naar de laatste vier op het C2-schema van het Hans de Letter Sloe ber-tennistoernooi in Clinge. Hij klopte Roland Renique met 6-3, 6-4. Bij de C 40-plussers won Jos Gerritsen met forse cijfers van Robert Vermeulen. Leslie Len- sen werd Dl-finaliste ten koste van Wendy Rodrigo. In de mixed-C2 verraste het koppel Lilian Nijssen/Eric Neve met een overwinning op de favorie ten Marisa Adriaansens/Jan Pijpelink. Marloes Lammens en Michael de Block werden halve finalist in het gemengd dubbel-Dl. Chantal Versteeg en Ellen Picavet, favorieten in het dubbelspel-Dl, plaatsten zich voor de halve finales na winst in drie sets op Claudia Haak/Carolien Bracke. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: kwartfinale: Patrick Kint- Roland Renique 6-3, 6-4. C 40+: halve finale: Jos Gerrit- sen-Robert Vermeulen 6-0, 6-2. Dl 16+: kwartfinales: Eric Hir- des-Johnny Smet 6-2, 6-4; Erwin Claassens-Martin Hol 6-3, 6-3; Alain Hiel-Patrick Boddaert 6-2, 6-0. Dl 35+: tweede ronde: Roland de la Ruelle-Sjef Neve 4-6, 6-4, 6-4; kwartfinale: Eric van Tatenhove- Amold de Burger 6-2, 6-4. DUBBELSPEL Cl: eerste ronde: Vermeulen/Van Cauteren-Van Poucke/De Belie 2-6, 7-6, 6-1. C2: kwartfinale: Roegiers/Vers- prille-Van de Voorde/Wan Goet- hem 7-5, 6-2; Delforge/Van Hoye-Bolssens/Van de Walle 6-2, 2-6, 6-0. Dl 16+: kwartfinale: De Bock/Strooband-Sinke/V erstra- eten 5-7, 7-6, walk over De Bock/Strooband; Schauwae- rt/Schauwaert-Vael/Claassens 6-3, 6-2. VROUWEN ENKELSPEL Dl: halve finale: Leslie Lensen- Wendy Rodrigo 6-4, 4-6, 7-5. DUBBELSPEL Dl 16+, eerste ronde: Haak/Haak-De Kock/De Witte 6-1, 6-1; Van Cauteren/Brink- Smolenaers/Waldmann 4-6, 6-0, 6-0; kwartfinale: Versteeg/Pica- vet-Haak/Bracke 6-3, 3-6, 6-1. GEMENGD DUBBELSPEL C2: kwartfinale: Neve/Nijssen- Pijpelink/Adriaansens 7-6, 7-5. Dl 16+: kwartfinale: Lam mens/De Block-Schlooz/Blan- ckaert 3-6, 6-3, 7-5. Van onze tennismedewerker Aardenburg - Plaatselijke favo riete Christianne Vriends werd Cl-finaliste in het Aardenburgse Kikker-tennistoernooi. Zij ver sloeg de als tweede geplaatste José de Wit in straight sets: 6-4, 7-6. Carina van Tiggelen bereikte de C2-finale. Edith Rompa had wei nig in te brengen tegen de talent volle speelster uit IJzendijke: 6-0, 6-2. Op het Cl-schema bij de mannen plaatste Bas de Barban- son zich als laatste voor de halve finales. De Temeuzenaar won met duidelijke cijfers van Ralf Vervaet. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: kwartfinale: Bas de Barbanson- Ralf Vervaet 6-1, 6-3. C2: tweede ronde: Rudi Martens- Arno Gerhardus 6-2, 6-1. C 35+: halve finale: Teun van Heelsbergen-Fred Elliott 6-2, 6-1; Dl: kwartfinale: Alexander van Daele-Thomas de Cininck 6-2, 4-6, 6-3; Vincent Verheul-Robin van Hal 2-6, 6-4, 6-3. D 35+: tweede ronde: Walter Taze- laar-Cor Baas 6-0, 6-4; Jean de Clerck-Wilfried Daneels 4-6, 6-4, 7-6. DUBBELSPEL B: eerste ronde: Van Veldho- ven/Gorthmanns-Marteijn/Hame- link 5-7, 6-2, 6-1. Cl: kwartfinale: Van Heelsber- gen/Fliers-Trapman/Van Kampen 6-0, 6-3. Dl: kwartfinale: Van de Kerckho- ve/BentleyrEkkebus/Brouwer 5-7, 6-3, 6-4. D 35+: tweede ronde: De Wande- ler/Dupré-Brakman/Dons 6-4, 6-4. VROUWEN ENKELSPEL Cl: halve finale: Christianne Vriends-José de Wit 6-4, 7-6. C2: kwartfinale: Marjan Fraanie- Jantien Dhont 6-4, 3-6, 6-2; halve finale: Carina van Tiggelen-Edith Rompa 6-0, 6-2. Dl: tweede ronde: Martine Simon- se-Annemarie van Riel 6-3, 6-1; halve finale: Jantien Dhont-M. van Dongen 6-2, 6-0. DUBBELSPEL Cl: eerste ronde: Brakman/Bergen Henegouwen-Risseeuw/Den Hol lander 6-3, 7-5. Dl: kwartfinale: Van Damme/Van Silfhout-De Paepe/De Paepe 6-1, 6-2. D 35+: eerste ronde: Schelstrae- te/De Moor-De Rop/Van der Meu- len 6-1, 6-0; kwartfinale: Van- tricht/Krijger-Risseeuw/Gelauf 6- 2, 6-4. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: kwartfinale: De Vlieger/Lau- ret-De Rijcke/De Houck 6-2, 6-4. Van onze verslaggever Kamperland - Noord-Beve land staat deze maand in het teken van de voetbalsport. De vijf clubs in deze regio: Bevel anders, Colijnsplaatse Boys, Wissenkerke, Kats en Cortge- ne hebben daarvoor de han den ineengeslagen en een Noord-Bevelandse selectie ge formeerd die een drietal wed strijden zal afwerken tegen gerenommeerde tegenstan ders. VOETBAL Op maandag 22 juli komt de Se lectie Noord-Beveland voor het eerst in het veld tegen de eerste divisieclub Helmond Sport. Een paar dagen later, op woensdag 24 juli, volgt het duel met eredivi- sionist Sparta en tenslotte speelt de Jeugdselectie van Noord-Be veland op dinsdag 30 juli tegen de jeugd van PSV. Alle wedstrij den vinden plaats op het terrein van Bevelanders in Kamperland en beginnen om 19.30 uur. De Zeeuwse voetbalssupporters en ongetwijfeld ook vele toeristen die in deze vakantiemaand in Zeeland vertoeven kunnen dus volop vedetten aan het werk zien. Temeer omdat alle bezoekende clubs hebben toegezegd hun sterkste selecties te laten opdra ven. Bij Sparta zijn uiteraard de blikvangers Dennis en Gerard de Nooyer, om er maar een paar te noemen. De entreeprijs voor het publiek is aantrekkelijk (vijf gul den). „Dat kon gerealiseerd wor den omdat Sparta, Helmond Sport aen PSV bereid bleken om zeg maar voor een koopje in actie te komen," zegt Johan Kouwer, één van de initiatiefnemers van deze voetbalhappenings. Kouwer, die al bijna achttien jaar als voorzitter fungeert van W Bevelanders, maar in oktober van dit jaar afzwaait, omdat hij meent dat het tijd wordt dat een jongere kracht het roer over neemt, is enthousiast over de ge zamenlijke aanpak van de Noord-Bevelandse clubs wat be treft de komende duels. „Zonder meer een goede zaak," stelt hij vast. „Op deze manier groeien we wellicht wat naar el kaar toe." Kouwer berijdt daar mee een oud stokpaardje. Want het is alom bekend dat hij een grote voorstander is van het sa mengaan van alle clubs op Noord-Beveland om zo te komen tot één grote en sterke vereni ging. „De invulling van het fi nanciële plaatje geeft voor elke club in onze regio problemen," laat Kouwer weten. „Dat is al een belangrijke factor die opgelost zou kunnen worden met een fu sie. Daarnaast zou het mogelijk worden volgens mij om een hoofdteam te formeren, dat in de tweede klasse zeker geen gek fi guur zou slaan. Belangrijke pun ten toch, waarmee ik het alge meen belang van het voetbal op Noord-Beveland op het oog heb." Maar voorlopig ziet het er nog niet naar uit dat er een FC Noord-Beveland van de grond komt. Want behalve Bevelanders willen alle andere clubs liever zelfstandig blijven. Johan Kou wer vindt dat spijtig. „Voor het te laat is, moeten wel zelf iets on dernemen," vindt hij. „Want de clubs in onze regio hoeven tot nu toe maar weinig aan vaste lasten als huur en onderhoud afdragen aan de gemeente, maar of dat zo blijft in de toekomst, daar zet ik- toch een vraagteken bij. Uit de politiek gingen immers reeds stemmen op dat er wat moet ge beuren. En als de gemeente een fusie zou opleggen, zou dat naar ik meen toch harder aankomen dan dat we zelf de koe bij de ho rens vatten. Persoonlijk blijf ik daar dan ook voorstander van." Selecties Voor de Noord-Bevelandse selec tie zijn veertig spelers opgeroe pen. Ze worden klaar gestoomd door Kees Bastiaanse (hij is de nieuwe trainer bij Bevelanders) en Bart Dierkx, die al enkele ja ren oefenmeester is bij Colijns plaatse Boys. Uiteraard levert el ke club een aantal spelers. Voor de wedstrijd tegen Helmond Sport zijn opgeroepen: Remco Du- rink (Bevelanders) en Rini Kouwer (Colijnsplaatse Boys) als doelver- dedigers en als veldspelers René de Bue, Ronald Dees (beiden Cortge- ne), Marcel van Hekken, Piet Kou wer (beiden Wissenkerke), Peter Bakker, Arjan Verburg, Arjan of Jos Snoep, Nigel Holmes (allen Co lijnsplaatse Boys), Robin van Loon, Joop de Wild en Peter van de Weele van Kats en Jacco Balkenende, Mark van Leijden, Ramon Dahoe, Andy Minderhoud, Peter Kastele- ijn, Hans Visser en Mohammed Az- zegarri (allen van Bevelanders). Voor de wedstrijd tegen Sparta maakt het duo Kees Bastiaanse Bart Dierkx een keuze uit de vol gende spelers: Joop Kesselaar, Leon de Bruine, Coen van Sluijs, William Kuijper, Peter Wolse, Jan Leendertse (allen van Bevelan ders), Rien Meulenberg, William van Gilst en Ronald van Ouwer- kerk (Wissenkerke), Frank Sainier en Peter Geelhoed van Kats, Ro nald Vos, Ernest van der Weele, Se- bastiaan Verburg, Arjan of Jos Snoep, Michel van Aert, Remco Krijger, Ron Proos, Marcel Verweij (allen Colijnsplaatse Boys) en Mar cel van Strien (Cortgene). Als doel- verdedigers fungeren bij deze se lectie Joop Kesselaar en Rien Meu lenberg. De beide oefenmeesters kunnen dus een ruime keuze maken. DE STEM Amateurs: 1. D. Mesu (Middelburg) 160 punten, 2. P. Mol (Kapelle), 3. A. Goense (Lewedorp) 126 punten, 4. P. van Passel (Sluiskil) 123 punten, 5. F. Franse (Kwakendamme) 116 punten, 6. D. Brehm (Goes) 115 punten, 7. M. Rommers (Rilland) 108 punten, 8. J. van Schaik (Oost-Souburg) 103 punten, 9. W. Geys Kwadendamme 85 punten, 10. C. Schouwenaar (Kloetinge) 85 punten, 11. T. Vermeulen (Kloetinge) 60 punten, 12. F. Gommers (Philippine) 43 punten, 13. J. v.d. Klooster (Lewedorp) 39 pun ten, 14. E. van Loo (Ouwerkerk) 37 punten, 15. P. Hoondert (Goes) 32 punten. Junioren: 1. D. de Dreu ('s-Gravenpolder) 49 punten, 2. F. Koen (Hulst) 8 punten, 3/4. P. Markusse (Middelburg), W. van Overbeke (Kapelle) 7 punten. Nieuwelingen: 1. R. Slabbekoom (Kapelle) 75 punten, 2. E. Doedee (Kloosterzande) 47 punten, 3. D. Langenberg (Kapelle) 40 punten, 4. M. de Ritter (Hoek) 29 punten, 5. L. Luteijn (Kapelle) 6 punten. Gent - Stefan Krijnen heeft op de 800 meter de twee minuten grens doorbroken. Tijdens de medaillemeeting in Gent won de B junior van AV de Wielingen zonder tegenstand zijn 800 meter in de nieuwe persoonlijke recordtijd van 1.59,79. Vlissingen - Als toegift op het sterk bezette internationale Tweede Zeeland Open-schaaktoernooi speelt internationaal grootmeester Jaan Ehlvest uit Estland vandaag een kloksimul- taan. Deze simultaan begint om 14.00 uur in het clubgebouw van de schaakvereniging Vlissingen aan de Adriaen Coortelaan. Hij neemt het op tegen twaalf Zeeuwse topschakers. Goes - De Goese atleet Erwin Simpelaar is er in de afgelopen weken in geslaagd zich te kwalificeren voor de wereldkampi oenschappen atletiek voor junioren, die van 20 tot 25 augustus worden gehouden in Sydney (Australië). Simpelaar stootte in het Duitse Manheim de 7,26 kilogram zwa re kogel naar een afstand van 16,55 meter, waarmee hij zijn se lectie waar maakte voor het WK en tevens een nieuw Zeeuws re cord vestigde. In dezelfde wedstrijd wierp Erwin Simpelaar de discus (2 kilogram) 50,18 meter ver en haalde tevens de interna tionale limiet om ook op dit onderdeel te mogen uitkomen op het WK. Hij verbeterde ook het Zeeuwse record dat sinds 1989 op naam stond van zijn trainer Bert de Jonge. Tilburg - Willem II vraagt de UEFA om spoedarbitrage in de zaak rond de Tsjech Tomas Galasek. De Europese voetbalbond moet op korte termijn een redelijke transfersom vaststellen. Po gingen van de Tilburgse club om met Banik Ostrava een akkoord te bereiken, liepen deze week op niets uit. Doetinchem - AA Gent heeft Eric Viscaal een speelverbod opge legd. De voetballer had zijn ontslag ingediend bij de Belgische club die hem halverwege vorig seizoen uitleende aan De Graaf schap. Het contract van Viscaal bij AA Gent loopt nog een jaar door. Hij kwam met De Graafschap een vijfjarige verbintenis overeen. AA Gent beroept zich op een Belgische wet die aangeeft dat een speler na het opzeggen van het contract niet voor een andere vereniging mag uitkomen. De Graafschap heeft een advocaat in geschakeld. AA Gent wilde in eerste instantie een afkoopsom van 1,1 miljoen gulden. De verwachting is dat de Belgische bur gerrechter de zaak moet beoordelen. Pas als de Belgische voet balbond een vrijgave afgeeft, is Viscaal gerechtigd voor De Graafschap uit te komen. Pavel Nedved speelt de komende drie seizoenen bij Lazio Ro ma. De Tsjechische international, die ook in de belangstelling stond van PSV, tekende vrijdag een contract bij de Italiaanse club. Hij wordt bij Lazio de opvolger van Aron Winter, die naar Internazionale ging. De 24-jarige middenvelder, speler van het Tsjechische elftal dat bij het EK in Engeland tweede werd, is af komstig van Slavia Praag. Ook het Duitse Fortuna Düsseldorf had zich voor Nedved gemeld. Milko Pieren wordt komend seizoen herenigd met zijn maatje Edgar van der Roer. Pieren (24), die nog een tweejarig contract bij Cambuur Leeuwarden had, kwam gisteren rond met VW, dat de aanvaller voor drie jaar vastlegde. Voor de Venlose eer- ste-divisieclub is het de tweede aanwinst in vier dagen tijd. Maandag werden de besprekingen met ex-international John de Wolf afgerond. Paul Krijnsen, de fysiotherapeut van FC Twente, probeert door een kort geding aan het werk te blijven bij de Enschedese voetbalclub. Krijnsen werd enkele weken geleden, na een dienstverband van tien jaar, op non-actief gesteld. Trainer Hans Meyer vond hem niet functioneren, zoals dat volgens de Duitser in het profvoetbal moet. De raadslieden van FC Twente en de Hengelose fysiotherapeut werden het deze week niet eens over een afkoopsom, waarna Krijnsen zich tot de kantonrechter in Enschede wendde. Het kort geding dient maandagmiddag. VfB Stuttgart heeft de Oostenrijkse doelman Franz Wohlfah- rt gecontracteerd. De 31-voudige international (ex-Austria Wien) neemt de plaats in van Marc Ziegler, die vorig jaar eerste keus was bij de ploeg van de Nederlandse verdediger Frank Ver laat. Ziegler wordt nu geacht op de bank plaats te nemen. De Duitse voetbalclub stopte daarmee de keeperscarrousel. Eerst zou Andreas Köpke naar Stuttgart komen. De Duitse in ternational gaf daarna de voorkeur aan FC Barcelona, dat ech ter voor de Portugees Vitor Baia koos. Wohlfahrt, ook in de be langstelling van Barcelona, ging nu naar Stuttgart. Köpke heeft nog geen nieuwe werkgever. Hilversum - Jacco Eltingh heeft zich afgemeld voor de Davis Cup-wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland, die van 20 tot en met 22 september in Haarlem wordt gehouden. Het duel past niet in het wedstrijdschema van de speler uit Heerde die na een blessurepe riode van drie maanden is gezakt naar de 191e plaats van de we reldranglijst. De nationale Davis Cup-ploeg bestaat op dit moment uit Wim- bledonkampioen Krajicek, Jan Siemerink en Sjeng Schalken. Paul Haarhuis had zich wegens zijn huwelijk al eerder afge meld. Bondscoach Stanley Franker zal in een later stadium de naam van een vierde speler bekendmaken. Arnhem - Een groot aantal sportbonden heeft zich via een con tract met de NOS verzekerd van meer aandacht op de televisie. De bonden gaven NOC/NSF mandaat voor de onderhandelingen over televisierechten. De sportkoepel en 63 aangesloten sport bonden hebben met de NOS een overeenkomst getekend. Dat akkoord heeft een looptijd tot augustus 2000. Twee grote bonden, de voetbalbond (KNVB) en de tennisbond (KNLTB) hebben het contract niet getekend. De schaatsbond (KNSB) had al een andere, langlopende overeenkomst met de NOS. Voorzover de sportkoepel NOC/NSF daarover iets te zeggen heeft, verkrijgt de NOS de rechten voor uitzending van de 63 sporten. De NOS heeft inmiddels afspraken voor het verstrekken van sub-licenties gemaakt met Sport7 en SportNet. De voorlopige afspraken zijn donderdag in een contract vastgelegd. Volgens NOC/NSF profiteren alle sportbonden van de overeen komst. Meer tv-aandacht betekent voor de bonden mogelijk fi nancieel voordeel. NOC/NSF beheert een mediafonds, waarvan de middelen ten goed komen aan sportstimulering op televisie. NOC/NSF treedt op als agent voor de bonden voor de duur van de gesloten overeenkomst. Dat houdt in dat de sportkoepel het overleg met de NOS leidt en coördineert, de bonden onder steunt, zorgdraagt voor het mediafonds en de bonden infor meert.

de Stem | 1996 | | pagina 11