'Karadzic en Mladic oppakken' Ra Man valt Engelse kleuters aan met kapmes Geen verbod gebruik kernwapens llf° 5? Soeharto in Duitsland vanwege behandeling 'BSE-sm storm in irahoo£dstidwt Aanklager Joegoslavië-Tribunaal Harmon vraagt om internationaal arrestatiebevel m Diana vraagt Fergie en Phillips om raad SUPERMARKTEN Zteye we#da& Jumbo goedkoopst is Pensioen op zijn Hollands pjieuwe i DE STEM BUITENLAND Parlement Israël keurt benoeming van Sharon goed JUMBO TOPPERS VAN DE WEEK! 42 3' 98 8* 98 COMMENTAA DE STEM Turks parlement geeft islamieten het vertrouwen j S5SK3Ï BUITENLAND KORT Duitse regering neemt EMU-horde Ministerie luistert ambtenaren af Lijk taxichauffeur gevonden in Belfast Geld voor ontmanteling kerncentrale ESTEM Buitenlandse automerken groeien in Jap CïKafgedaan- 1111 DINSDAG 9 JUL! 19% Door Bob van Huët Londen - Vier kleuters en drie volwassenen zijn gewond ge raakt bij een aanval op een kleuterschool in Wolverhamp ton, nabij Birmingham. De onbekende dader klom over een laag hek rond de school en sloeg toe met een kapmes. Een onderwijzeres en een kleuter (3) raakten ernstig gewond in het ge zicht en werden gisteravond geo pereerd. De aanvaller verscheen bij St. Lukes kleuterschool, vlak voor het uitgaan van de klassen. Een aantal kinderen van drie en vier jaar zat toen op een grasveld aan het einde van een zogeheten 'ted dybeer picknick'. Volgens een ge tuigde haalde de man het kapmes uit een omhulsel en viel daarmee prompt een vrouw aan. Vervol gens stak hij een lerares en hakte naar willekeurige kinderen en hun ouders. Een van de ouders probeerde hem te ontwapenen. De dader sloeg op de vlucht en rende een nabij gele gen woonwijk in. Ondanks groot alarm, onmiddellijke politie-af- zettingen en de inzet van een he licopter was hij gisteravond nog niet gevonden. Er is een goed sig nalement van de dader. De aanval op de kleuterschool volgde nog geen vier maanden na de traumatische moordpartij in het Schotse Dunblane. Een ge frustreerde jeugdleider schoot daar zestien kinderen en hun le rares dood. De dader pleegde daarna zelfmoord. De hoorzittin gen over de toedracht van deze slachting zijn gisteren hun laat ste week ingegaan. De politie in Wolverhamption was binnen enkele minuten ter plaatse. Geruchten deden de ron de dat de dader ook vuurwapens bij zich zou hebben. Dat bleek niet het geval. Een arrestatie werd wel verricht, maar volgens een politiewoordvoerder was de ze man niet de dader. Een arts van het New Cross Hospital, waar de gewonden werden bin nengebracht, verklaarde dat geen van de slachtoffers in levensge vaar verkeerde. De Britse onder wijsminister Gillian Shephard reageerde 'diep geschokt' op de nieuwe aanval op kleuters. Na de schietpartij in Dunblane besloot de Britse regering messen te ban nen van schoolterreinen. Tegelijk werden de bevoegdheden van de politie vergroot om leerlingen te fouilleren. Onderwijsbonden zei den dat deze nieuwe aanval - na Dunblane - nog eens onder streepte dat veiligheid op scholen nu een regeringsprioriteit moest zijn. In september werd een Lon- dense hoofdonderwijzer doodge stoken toen hij een leerling wilde beschermen tegen een bende jon geren. De bonden willen onder andere hogere hekken en veilig heidscamera's. De kosten van die preventieve maatregelen vond de Conbservatieve regering te hoog. Pas voor volgend jaar zijn hier voor fondsen beschikbaar gesteld. Den Haag (anp) - De aanklager van het Joegoslavië-Tri bunaal heeft om een arrestatiebevel tegen de Bosnisch- Servische leiders Radovan Karadzic en Ratko Mladic gevraagd. De twee moeten onmiddellijk worden opgepakt. Zij lopen nog vrij rond, mede omdat Belgrado medewerking weigert. De Fede rale Republiek Joegoslavië houdt zich niet aan zijn internationale verplichtingen hen te arresteren, zei aanklager Mark Harmon. Harmon hield zijn slotpleidooi na de hoorzittingen die het Tribu naal van 27 juni tot 5 juli tegen de 'architecten van de volkeren moord in Bosnië' heeft gehouden. Hij zei dat er geen twijfel bestaat over de monsterachtige misdaden die Karadzic en Mladic hebben gepleegd, 'misdaden die het ge weten van de wereld hebben ge schokt'. Karadzic en Mladic zijn aange klaagd wegens oorlogsmisdaden, misdaden tegen de menselijkheid en volkerenmoord, onder meer wegens de belegering en aanval len op Sarajevo en het bloedbad in Srebrenica. „De felheid en de wreedheid van veel aanvallen werden alleen be perkt door het onvermogen van de uitvoerders geen ergere daden te bedenken," aldus Harmon, er op wijzend dat Karadzic en Mla dic de machtigste leiders in de Republika Srpska waren toen de misdaden werden gepleegd, en dat nog steeds zijn. De hoorzittingen hebben aange toond dat de twee verdachten verantwoordelijk zijn voor de be legering van Sarajevo en voor de erbarmelijke leefomstandighe den in de gevangenkampen in Bosnië, waar werd gemoord, ge marteld en verkracht. Ook maak- (ADVERTENTIE) Behalve 100% zacht en 100% sterk is Lotus Comfort Plus toiletpapier tijde lijk óók nog eens 100% gratis. Dus ga snel naar de winkel en koop een pak met 4 of 6 rollen Lotus Comfort Plus. Bewaar de kassabon en knip de streepjescode uit de verpakking. Be vestig deze aan een velletje papier met daarop uw naam, adres, postco de en woonplaats. Vergeet vooral niet uw bank- of girorekeningnummer te vermelden. Doe alles in een voldoen de gefrankeerde envelop en stuur deze naar*: Lotus Geld terug-aktie, postbus 42, 3417 ZG Montfoort Binnen drie weken na ontvangst van de envelop stort Lotus het aankoop bedrag én de portokosten op uw bank- of girorekening. Probeer dat maar eens te verbeteren. v Lotus Comfort Plus. Aangenaam zacht én betrouwbaar sterk. •Per adres maximaal 1 inzending. Onvolledige of on leesbare inzendingen kunnen belaas niet worden gehonoreerd. Dit aanbod is geldig tot 15 juli 1996. ten zij zich schuldig aan het gij zelen van VN-medewerkers, die zij in 1995 inzetten als 'menselij ke schild' tegen luchtaanvallen van de Navo. „De inname van Srebrenica was een sombere weerspiegeling van alles wat eraan voorafging," ver volgde Harmon. Hij haalde de woorden van rechter Fouad Riad aan toen deze bij de bevestiging van de aanklacht over Srebrenica sprak van 'scenes uit de hel, ge schreven op de donkerste bladzij den van de geschiedenis'. Rechter Claude Jorda zei dat de Eerste Strafkamer, die de zaak tegen de twee van oorlogsmisda den verdachte leiders behandelt, donderdag om 16.00 uur zijn be sluit bekend zal maken. Minister Voorhoeve van Defensie zei in een reactie elke stap die leidt tot aanhouding en berech ting van Karadzic en Mladic toe te juichen. Het is duidelijk dat het net rond de Bosnisch Servi sche leiders langzamerhand steeds strakker wordt. In de omgeving van de voormali ge moslimenclave Srebrenica in het oosten van Bosnië hebben ex perts van de Verenigde Naties gisteren de eerste lijken opgegra ven uit een van de talloze massa graven. Hoeveel lijken zijn aan getroffen, zei de woordvoerder niet. Het werk wordt uitgevoerd onder bescherming van zwaarbewapen de Amerikaanse soldaten van de internationale Ifor-vredesmacht. Jeruzalem (rtr) - Het Israëli sche parlement heeft gisteren de benoeming van Ariel Sha ron tot minister van de Natio nale Infrastructuur (wegen, energie, watervoorziening, spoorwegen) goedgekeurd. De leden van de Knesset stemden met 58 tegen 33 met één onthou ding voor opname van de omstre den havik in de regering van pre mier Netanyahu. Het kabinet stemde zondag in met de creatie van het ministerie, een invloedrijke post die speciaal voor Sharon in het leven is geroe pen. Netayanhu liep grote kans met een kabinetscrisis te worden ge confronteerd indien hij er niet in zou slagen een post te vinden voor Sharon. Minister van Bui tenlandse Zaken David Levy dreigde zijn functie neer te leg gen. De voormalige militair Sharon (68) was de architect van de inva sie in Libanon in 1982, en is ver klaard voorstander van een agressief nederzettingenbeleid. Experts van de VN leggen een massagraf bloot. Hoeveel lijken er tot nu toe zijn gevonden, is nog onbekend. foto reuter Londen (afp/rtr) - De Britse prinses Diana heeft Sarah Ferguson en Mark Phillips om advies gevraagd over een echtscheidingsvoorstel van haar vervreemde echtgenoot prins Charles. Dit hebben de Britse media gemeld. Zowel Ferguson als Phillips zijn gescheiden van leden van het Britse vorstenhuis. Diana heeft vooral de echtscheiding van Ferguson en prins Edward, eerder dit jaar, 'met belangstelling gevolgd', meldde The Times giste ren. 'Fergie' ging in mei akkoord met een regeling, waarbij ze vijf mil joen gulden kreeg. Diana lunchte zondag met Ferguson om over Charles' voorstel te pra ten, aldus The Times. Phillips zou de Prinses van Wales vooral hebben aangeraden om harde toezeggingen over de financiën te eisen. Zelf zou Phillips het gevoel hebben dat hij indertijd een te groot vertrouwen in het koninklijk huis heeft gesteld. (ADVERTENTIE) Den Haag (anp) - Uit het in ternationaal recht valt geen algeheel verbod op het ge bruik van kernwapens af te leiden. De wettigheid van het gebruik van kernwapens is echter aan tal van voorwaarden gebonden. Dat is de teneur van de beslissing van het Internationale Gerechts hof over een adviesaanvraag van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, die gistermid dag in Den Haag is bekendge maakt door de president van het VN-hof, de Algerijn Bedjaoui. De Algemene Vergadering wilde advies over de wettigheid van het gebruik van kernwapens en van het dreigen met het gebruik van deze wapens. Het hof heeft deze vraag getoetst aan internationale verdragen en aan het internatio nale gewoonte- en oorlogsrecht. Het hof is unaniem van mening dat deze internationale rechts normen het gebruik van kernwa pens niet expliciet toestaan. Een meerderheid van elf van de veer tien rechters kon echter ook geen expliciet verbod op het gebruik van kernwapens of van het drei gen ermee vinden in die bronnen van internationaal recht. De rechters merkten op dat er specifieke verbodsbepalingen zijn voor bepaalde categorieën wapens zoals bacteriologische en chemische wapens en bepaalde soorten landmijnen. Als de inter nationale gemeenschap het nodig heeft gevonden voor deze wapens specifieke verbodsbepalingen in het leven te roepen, ligt het niet voor de hand een dergelijk ver bod voor kernwapens af te leiden uit algemenere bepalingen, aldus het hof. Het hof laat zwaar wegen dat het gebruik van kernwapens ramp zalige gevolgen zou hebben: ver lies van mensenlevens en enorme schade aan het milieu met conse quenties voor toekomstige gene raties. Aan de andere kant heeft het hof oog voor het recht van elke staat zijn bestaan te verdedigen, en voor de veel voorkomende prak tijk een afschrikkingsbeleid te Het hof kan niet tot een definitie ve conclusie komen over de vraag of er sprake is van schending van het internationale recht als een staat waarvan het bestaan be dreigd wordt, kernwapens inzet. Dit laat onverlet dat bij de inzet van wapens een onderscheid moet worden gemaakt tussen burger- en militaire doelen. Het hof kan niet tot een definitieve conclusie komen over de vraag of dat met bepaalde tactische kern wapens mogelijk is, zoals sommi ge staten hebben betoogd tijdens de hoorzittingen afgelopen no vember. Ook herinnert het hof aan het principe van neutraliteit, dat grensoverschrijdende schade ver biedt in landen die geen partij zijn in een gewapend conflict. Unaniem stellen de rechters vast dat er krachtens het Non-Prolife ratieverdrag tegen verspreiding van kernwapens 'een verplich ting is te goeder trouw door te gaan met onderhandelingen over alle aspecten van nucleaire ont wapening onder strenge en effi ciënte internationale controle'. YOVOL DRINKYOGHURT diverse smaken van 1,78 voor VERSE KUIKENBOUTEN per kilo van 6.90 voor BELEGEN KAAS vers van het mes van 14,50 voor BOERENBROOD diverse soorten, naar keuze pr qq 800 gram per stuk, gratis gesneden 3 broden voor slechts RUNDERGEHAKT per kilo van 13,90 voor wk 28. Geldig t/m zaterdag 13 juli 1996. HET SPAARKADO Mol onze Pro-Kado spaaraktie spaart u snel en voordelig voor prachtige huishoudelijke kado's met wel 30 tot 50% spaarwinst. Haai snel de informatiefolder bij de Jumbo-Supermarkt. DEZE WEEK MET 3 GRATIS PRO-KADO ZEGELS 0 DELMONTE FRUITSAPPEN/ sinaasappel, ananas, grapefruit, pak a 1 liter 0 SENSE DIEETMARGARINE/ kuip a 500 gram 0 VENCO TIKKELS/ drop, drop/mint, cola, 3 pack a 3 x 55 gram 0 LIBRESSE MAANDVERBAND DUO'S, In verschillende soorten, per duopack 0 BIOTEX HOOFDWAS, normaal of color, navulzak a 1,7 kilo Jumbo vestigingen vindt u in: Bergen, Berghem, Bladel, Den Bosch, Den Dungen, Deurne, Dongen, Eindhoven, Gemert, Grave, Heeswijk Dinther, Kerkrade, Lieshout, Lith, Luyksgestel, Mariahout, Meerssen, Middelburg, Moergestel, Nistelrode, Nuenen, Nuth, Oirsbeek, Oisterwijk, Oolfgensplaat, Scharendijke, Schijndel, Sevenum, Sint Michielsgestel, Someren, Steenbergen, Terneuzen, Tilburg (2x), Uden, Volkel, Willemstad EERT UW VADER en uw moeder,' leren de tien aehnó0„ Nederland heeft er goed naar geluisterd. Ouderen ontvang) Ankara/Den Haag (afp/anp) - Het Turks parlement heeft gisteren zijn vertrouwen uit gesproken in het nieuwe isla- mitisch-eonservatieve kabi net. Voor de regering van de funda mentalistische Welvaartspartij van premier Erbakan en de con servatieve Partij van het Rechte Pad (DYP) stemden 278 afge vaardigden, 265 waren tegen. De regering had minimaal 275 stemmen nodig. Tien leden van de DYP stemden tegen, vier anderen lieten verstek gaan. Maar Erbakan kreeg daar entegen wel de steun van de ui terst rechtse Grote-Eenheidspar- tij (BBP). De tien nee-stemmers van de DYP kondigden hun vertrek aan, zo de partij zelf al niet tot uitzet ting overgaat. Mochten zij daadwerkelijk op stappen, dan betekent dat een af name van de regeringssteun in het parlement tot net de absolute meerderheid (276 van de 550 ze tels). Het belang van de BBP (7 zetels) als verschaffer van een stabiele meerderheid neemt dan toe. Meteen na de vertouwensstem- ming kwam het tot vechtpartijen tussen afgevaardigden. Volgens ooggetuigen sloegen aanhangers van de nationalistisch-religieuze BBP een lid van de oppositionele conservatieve Moederlandspartij. Deze trok zijn wapen, maar par tijvrienden verhinderden hem een bloedbad aan te richten. Het regeringsprogramma van de uitgesproken anti-Westerse fun damentalist Necmettin Erbakan blinkt uit door gematigdheid. Hij zegt een middenkoers tussen Oost en West te willen volgen, de vrije- markpolitiek voort te willen zet ten en de internationale verdra gen te zullen respecteren voorzo ver zij niet indruisen tegen de na tionale veiligheid. Turkije is onder meer lid van de Navo. Het land kent ook een douane-unie met de Europese Unie. sinds de dagen van Vadertje Drees een basispensioen gebracht wordt door de werkenden uit de volgende gé„g In de toekomst wordt deze oudedagsvoorziening onbéta' baar, heeft de jonge Drees al decennia geleden uitqelei Rond het jaar 2010, als de naoorlogse geboortegolf aan AOW toe is, zijn er te weinig verdieners om de dan 65-j aan een redelijke basisuitkering te helpen. Tijden lang is er over het probleem nagedacht en zijn mooei ke oplossingen naar de toekomst verschoven. Het kabinet-K heeft de zaak nu serieus aangepakt en tussen de direct betri ken ministers lijkt er overeenstemming te bestaan. Het systeem dat jongeren voor ouderen betalen, het 20 naamde omslagstelsel, wordt niet essentieel veranderd komt geen kapitaaldekking, een soort reservepot, die als een verzekering door toekomstige rechthebbenden zelf gevi moet worden. De voorspelde tekorten worden gefinancierd de belastingopbrengsten. Daar is immers door het terugbrengen van het financierinqst kort enige ruimte ontstaan. Geld dat vroeger nodig was onq rente op staatsschulden te voldoen, kan nu aangewend wc den voor het AOW-gat. Daarenboven gaan de belastinqi voor iedereen, ook voor de genieters van AOW, enigszins hoog. Zodoende betaalt elk, of hij nu bejaard is of jong, meea ook over dat deel van het inkomen dat nu nog vrijgesteld van heffing van AOW-premie. Op zich goede gedachten. Het gaat niet aan ouderen die, een behoorlijk inkomen beschikken niet bij te laten dragen, een volksverzekering. Beter gesitueerden die nu slechts AOV premie betalen over een deel van hun inkomen zijn eveneei zeer wel in staat iets meer bij te dragen. Zoveel solidarii mag van beide groepen gevraagd worden. Hoe de economie er over tien jaar uitziet weet niemand, ha de bevolkingsopbouw dan zal zijn, echter wel. Tegen dié ti wordt Nederland overheerst door een grijze golf en het aam jongere werkenden zal, gezien de beperkte gezinsgroottes dit moment, betrekkelijk gering zijn. Die jongeren moeten,,, slecht de economie er wellicht dan ook voorstaat, een fors dl van de premie opbrengen. Dat valt nu al te voorzien. Vandaar de vraag of het niet en in elk geval voorzichtig zou zijn om naast de belastingmi, regel van het kabinet niet toch een klein reservefonds op bouwen? Met de staatsschatkist gaat het redelijk, met de indi viduele inkomens ook. Nog wat meer sparen voor de toekom lijkt niet onverstandig. Ouders horen immers ook aan hun kin deren te denken. Of is dit te Hollands? Nog een extra verzekering voor detoi komst. IHaag(anp)-Efnve die eind van het kale hliift zitten met ee" uhii derden afgezette &gd gier, mag dek jje transactie met V meebrengen al va -Jdening ten laste br -1 jjdewinst- onze redactie economi jtrecht - De Raboban onland verdubbelen, jjle buitenlandse po lobank International. "etRaboconcern giste labo's j voor het grote p 's enige buitenlandse :.n,i hestaat in het met ienstelijke optreden van jobank-ploeg in de To tance, is de bank over de lang en ruimschoot nieuwe Rabo-telg Rab „temational begint met 80 n in 30 landen beman medewerkers en m eüïvesteerd vermogen (b (taal) van 100 miljard de eeuwwisseling «uaiistotaal en werkneme alzijnvertweevoudigd. leeft nu één op de drie Rab ewerkers belast met b andse activiteiten de Nede e nationaliteit, over vie noet dat één op de vijf zijn. togen 1: 'egen Bonn - De Duitse ontwerp-begroting voor 1997 vertoont een te kort van 2,5 procent; een procent minder dan het tekort op de be groting van het lopende jaar. De Duitse regering neemt daarmee een belangrijke 'Maastrichtse' horde voor deelname aan de Euro pese Muntunie. Volgens de criteria van de toekomstige Europese Monetaire Unie mag het begrotingstekort niet meer dan 3 procent van het bruto nationaal product bedragen. Parijs - Het Franse ministerie van Defensie heeft gisteren toege geven dat het twee hoge ambtenaren liet afluisteren. Het afluiste ren van twee naaste medewerkers van voormalig minister van De fensie, Leotard, vond plaats uit niet nader omschreven redenen van nationale veiligheid. Het ministerie bevestigde het aftappen van telefoongesprekken in een korte verklaring na een artikel van de Franse krant Le Monde. Het dagblad berichtte dat het afluis teren was bedoeld om na te gaan of geld van wapenverkopen aan Saudi-Arabië naar de verkiezingscampagne van voormalig pre mier Balladur was geleid. Belfast - In Belfast (Noord-Ierland) is een katholieke taxichauf feur vermoord. Volgens de politie kreeg de 31-jarige man een ko gel in zijn hoofd geschoten. Zijn lijk werd gisterochtend naast zijn auto gevonden, in een wijk met in meerderheid katholieke inwo ners. Woordvoerders van militante protestantse organisaties ont kenden gisteren iets met de dood van de chauffeur te maken te hebben. Het lijk werd gevonden niet ver van Portadown, waar protestantse deelnemers aan de traditionele Oranjemars te) over duizenden politiemannen staan. Brussel - Bulgarije kan rekenen op ruim 20 miljoen gulden Europese steun voor onder meer het aanleggen van steenkool- voorraden om de winter door te komen. Dat moet de regering in Sofia in staat stellen de ontmanteling van de gevaarlijke kerncen trale Kozloduy door te zetten. Het geld komt uit het zogeheten Phare-fonds voor steun aan de Midden- en Oost-Europese landen. Bad Oeynhausen/Jakarta (ap) - De Indonesische president Soe harto is gisterochtend in Hannover aangekomen voor een gron dige medische behandeling. Vanuit Jakarta was eerder gemelc dat de 75-jarige Soeharto nierstenen heeft. Een woordvoerder van de Duitse politie verklaarde dat Soeharto drie dagen lang in een hartkli- niek zal verblijven voor een uit voerig onderzoek. In Jakarta waarschuwde de dissi dent Sri Bintang Pamungkas gis teren dat er tijdens de afwezig heid van Soeharto een staats greep zal plaatsvinden in Indone sië. Volgens de politie van Hannover werd Soeharto vanaf de luchtha ven meteen doorgereden naar Bad Oeynhausen, een kuuroord op zo'n 80 kilometer ten westen van Hannover. Hij zal worden onderzocht door Reiner Körfer, een hartchirurg die volgens het Duitse sensatieblad Bild is gespe cialiseerd in 'problematische, oudere patiënten'. Volgens ingewijden kampt Soe harto al sinds 1994 met nierste nen en zou hij inmiddels ook pro blemen met zijn hart hebben. De berichten over zijn minder goede gezondheid hebben tot specula ties geleid over zijn plannen om zich in 1998 opnieuw verkiesbaar te stellen. Soeharto is sinds 1966 aan de macht. Sri Bintang Pamungkas, die vaak bijtende kritiek op de regering geeft, zei in Jakarta dat het leger nu in feite aan de macht is. Pa mungkas werd door zijn eigen Moslimpartij voor Ontwikkeling uit het gezet omdat hij Soeharto had ledigd. Een rechtbank veroor deelde hem onlangs tot 34 raas"- den gevangenisstraf, maar hij in beroep gegaan. In het leger is geen teken van vrede te bespeuren. Het lef staat vierkant achter Soehar sinds hij in 1966 aan de ma£ kwam. De meeste hoge officier zijn door Soeharto zelf benoe® - Niettemin ontstond er enige 0 zekerheid in de Indonesische p litiek toen vorige week werd dat Soeharto naar land zou gaan voor een behandeling. Vorige maani er een politieke storm op toen regering Megawati Sukarnop verwijderde, de dochter van president Sukarno. Zij had leider van de oppositionele® nesia Democratische Partij politieke vrijheid geëist. Pamungkas zei dat er door o s zondheidsproblemen van harto hoop is op politieke h mingen als de president meer in staat is zijn functie oefenen en wordt vervangen een meer gematigde leider- ziekte zet ons aan het dei» aldus Pamungkas. „Is he mogelijk dat een be] het zal overnemen?" Van onze verslaggever Rttsselsheim - Japa raken steeds meer geï* resseerd in buiteidan auto's. Merken als B Mercedes en Opel exp teren groeiende aanta" auto's naar Japan. Opel bijvoorbeeld verw dit jaar 40.000 auto's in pan te verkopen. Het startte er in 1992 met zij tiviteiten en sindsdien zij 100.000 auto's verkocht, verwachting is dat in het 2000 80.0 0 0 Opeis in Ja verkocht worden. Intussen heeft Opel besl in Thailand een nieuwe a fabriek te bouwen. In wan en Indonesië had merk al fabrieken. De in teringen in Indonesië zij" een laag pitje gezet 0 Soeharto de eigen aut dustrie zwaar bevoorde Die wordt gerund door zoon van de president. Haag/Brussel (anp) mogelijk met BSE-besm Frankrijk de Europ hechts gebaseerd op gei eiden. fat zegt een woordvoerst< le' ministerie van Landbo havraag bij de Nederlani uitse landbouwattachés i 'e, waar de berichten va tomen. 'e' departement betite westie als een storm in ee at« en hecht weinig v het smokkelverhaal. H Jen reden voor extra maa n om de handel in Brits ,fes te voorkomen. f' „e1j7'tse ambassadeur in arto «Wde dit weekeinde, dat iclit de handelaren daar he eisverbod voor Brits run „,Zf n- Volgens de dipl ou het vlees via-via ook in Europese landen tere J,™' De import van Brits es is verboden uit vree 1! 8®kkek°eienziekte BS richten over de vleessn Duitsland pudding veroorzaakt. OtoT1'33® blijken de bei C a® SJ"okkel van BSE oj,. Duitse vertegenw Bonn °.rne aan de thuisb Senink? Z13n doorgegeven Voor T aidus de wo°rdv( delli.u 1 ouw gisteren, zijn ïr andbouwattachi Italia rlandse collega eonprat no°iastad heeft heweerrfp a?nwil zingen vo eerde vleessmokkel. V< gstene m Den Haag is berjpk. ldmg van de sm &t6n he<* de Eu dbouwcommissaris

de Stem | 1996 | | pagina 4