DWARSFLUITEN 'rotest rondwegen breidt zich uit la5i itenl Heibel rond verplaatsing kermis Hoofdplaat Terneuzen composteert meer 'olitie Terneuzen boekt succes met acties tegen drugs en illegalen Mega-varkensboer zet zijn deuren open POLITIE RAPPORT Driewegen gaat eigen beachparty opzetten Kleintje iRST 0115-431380 MILJOEN-BON POSTCODEj Veel eerste premies naar Zeeuws-Vlaamse fokkers ZEELAND luur g BV EEN ADVERTENTIE IN DE STEM IIM 260.000 LEZERS IN HET ZUIDWESTEN TEER INFORMATIE BEL (076) 5 312 550 gunstig tarief i geen adv.-kosten gewaarborgd tille verkoop' makelaardij zaamsi.agI JEN VAN8JULI IS 063 in Hengelo lok inwoners Aardenburg maken bezwaar tegen mogelijke rondweg Bewoners verzamelen handtekeningen om kermis in Dorpsstraat te houden Lijk in haven blijkt van Deense zeeman te zijn Softdrugs Ongeval Mishandeling Inbraak TC Axel winnaar sterritcompetitie Uitslagen bridge Uitlagen koersbal DINSDAG 9 JULI 1996 C3 Autoverhuur bndtarief, is, vrijdag- lagavond van Belgie Idaal. 11. Ook uw itelbusjes. Een nieuw pluspunt Ir reclame: KLEINTJEatTOrmtVeen een zenlijke bijdrage tot het rea' kseren van uw doel tiS' DUIZENDEN lezen u i EN" Schilderwerken Goed schilderwerk .prijzen. P. Ammerant tel. 076-SfiSfisnn M elke dag verrast wil worden euws uit binnen- en buiten- leest natuurlijk De Stem. jong en oud. Regionaal en rnationaal. Van Tholen tot oektoe, van Nieuwdorp tot New York. voor niets ontmoeten ruim lezers en adverteerders uit est Nederland elkaar dage lijks in De Stem. in De Stem gebeurt 't elke dag opnieuw. HOEK SCHOONPI.TKE I pór 13 juli een paar loten, dan sta ik t de stoep! SI .OO uur op RTL 4: terij Record Show De overige Bingoprijzen: Getal 22 t/m 36 05 10.000,- 12 ƒ20,- 08 1.000,- 25 ƒ10,- 03 500,- 30 /9<" 45 100,- 07 /&- 20 ƒ50,- 10 ƒ7,- 27 ƒ40,- 26 ƒ6,- 39 ƒ30,- 31 ƒ5.- 44 25,- Straatprijs: ƒ3.000,- 6561 BA Extra Prijs ƒ25.000,- 6561 BA 002 de Nationale Postcode Loterij e Mega Jackpot. opzegging eenmaal per maand het rstaande rekening af te schrijven, verder invullen in blokletters. ng van het reglement, op aanvraag 68. 20,- (twee lotnummers) 10,- (één lotnummerl dhr. mevr. onze verslaggever „euzen - Politie, mare- ssee en douane hebben jsde start van de drugsbe- jjdingsactie Houdgreep in L ari dit jaar in Terneuzen „lallen dealers, drugsrun- Len drugstoeristen de pas kneden. Leidt het hoofd van de basis- lid Terneuzen van de Zeeuws-Vlaamse politie, hoofd inspecteur E. Kint, in een open brief aan de bewoners van de Terneuzense binnenstad. Belangrijke winst is verder ge boekt in de strijd tegen de groep van ruim honderd illegale vreem delingen, waarvan vooral van oorsprong Marokkaanse ingeze tenen zich ophouden in de drugs- scene. Er is inmiddels, aldus Kint, een goede relatie opge bouwd met de Marokkaanse au toriteiten. „Dat is een enorme stap vooruit." Immers, deze groep notoire overlastveroorza kers liet zich tot nu toe uiterst moeilijk het land uitzetten, om dat ze steeds opnieuw valse na men opgaven. Mede door de ac ties in de binnenstad zijn er be duidend minder drugsdealers en -runners aanwezig in het gebied. Dat geldt met name voor de krui sing Korte Kerkstraat/Dijk- straat/Nieuwediepstraat. Ook Franse drugstoeristen laten zich niet meer zo veel in het centrum van de stad zien, nu de politie een binnenstadverbod op kan leggen. Kint wijst verder op de tweede grensoverschrijdende actie tegen drugs, een samenwerking tussen Zeeuws-Vlaamse en Belgische ordehandhavingsdiensten. Over het resultaat van deze actie wa ren de meningen volgens de Ter neuzense politiechef ten onrechte verdeeld. „De één vond het ma ger, de ander was tevreden. Ik heb tot mijn spijt niemand ge hoord over de preventieve wer king die van dit soort acties uit gaat. Is dat geen resultaat...op wat langere termijn?" Tenslotte roept Kint de bewoners van de binnenstad op hun mede werking te blijven verlenen en overlast te blijven signaleren en melden. Want mede door de me dewerking van de binnenstadbe woners is het gelukt de drugs handel vanuit bepaalde panden aan te tonen. Niet altijd echter heeft dat kunnen leiden tot slui ting door de burgemeester. Wel zijn huiseigenaren door hem per soonlijk aangesproken op het feit dat er vanuit hun panden in drugs werd gehandeld. Banknummer: 131.96.07 ■elop NATIONALE» LOTERI J*j :,l0nze verslaggever lilenburg - Het protest te- de mogelijke rondwegen Sluis en Aardenburg jdt zich uit. In navolging ^omwonenden van de Bei- Stad maken nu ook inwo- lïsvan Aardenburg bezwaar j de mogelijke rondweg ïdeKikkerstad. agaat om de bewoners van de &0uwe Stad, waar het ingete- ye zuidelijke en enige tracé j Smedekensbrugge-Bogaard- 'jaat-Herenweg vlak achter de ktjk loopt en volgens de bewo- [ji liet wallen- en krekengebied 3 zuidoosten van Aardenburg bast. (tkewoners vinden dit tracé on- saardbaar. Een lijst van 118 aftekeningen van wijkbewo- <5 zit bij de protestbrief. Deze afwordt deze week bij de ge uite Sluis-Aardenburg en bij Èprovincie ingediend. Duurzaam Veilig tade mogelijke rondwegen om te m Aardenburg is de Start site Milieu Effect Rapportage opgesteld, die tot 15 juli inzage ligt op het stadskan- I» van Sluis. De rondwegen ijl onderdeel van het verkeers- niligheidsproject Duurzaam Hg. Debewoners maken duidelijk dat «Duurzaam Veilig een prima iiatief vinden, maar dat dit [toject met behulp van andere uitgevoerd moet s van de rondweg kan be- Iïr het doorgaande verkeer door Aardenburg ontmoedigd worden, t aanpassen van de tra- |®e Aardenburg door een aan- llverkeersremmende maatrege len het bestemmen van het zuidelijke deel van de N251 (Aar- nburg-Eede) als erftoegangs- itg. Bit is mogelijk als de WOV het wr Vlissingen-Breskens heeft wangen en na aapassing van ie expressweg tot autosnelweg. Debewegwijzering kan dan wor- ien aangepast op een dusdanige •mier dat het doorgaande ver teer niet bij Maldegem de ex- pssweg verlaat, maar wordt ge- 'eid via Westkapelle en St. Anna •'Muiden of via Kaprijke, Wa tervliet en IJzendijke. 'et nu liggende tracé is voor de bewoners van Ouwe Stad onaan- nirdbaar. 'ftspeelterrein voor de kinderen nldan moeten verdwijnen, er is sprake van milieu-overlast, het uitzicht over de polder wordt aangetast en er is sprake van •aardevermindering van wonin- S(n in de wijk. Daarnaast is vol- (eus de bewoners geen rekening peuden met het gegeven dat de "ik Ouwe Stad in oostelijke witing is uitgebreid. Hierdoor "Het tracé zuidelijk van de.Bo- Wstraat dichter bij de bebou- J'fflg als op de kaart tot uitdruk king komt. Alternatieven bewoners vinden daarnaast aanleg van de rondweg »teld moet worden, totdat "«ijk is hoe de verkeersstro- 60 zich ontwikkelen na aanleg ^de WOV. Als er toch een "eg moet komen, zijn er vol- de bewoners alternatieve »®lverder oostelijk mogelijk. Masjeskreek en vervol- u langs de bebouwing aan de jerenwee en aansluitend op de ugseweg ten noorden van «steenfabriek. jjor dit tracé wordt het gehele ISgebied gemeden, zowel ten •lardenb "ten zu'doosten van Als er toch een rondweg om Sluis en Aardenburg moet komen, pleiten de bewoners voor een alternatief tracé dat aansluit op de Draaibrugseweg ten noorden van de steenfabriek. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Hoofdplaat - In Hoofdplaat is heibel ontstaan over de moge lijke verplaatsing van de ker mis van de Dorpsstraat naar de Spuikom. Een ondernemer hoorde bij het aanvragen van de vergunning voor een springkussen van de gemeente Oostburg dat de kermis wordt verplaatst. Hierover is inmiddels grote com motie ontstaan in het dorp. In café 't Krikje aan de Dorpsstraat ligt een lijst waar mensen hun handtekening op kunnen zetten voor behoud van de kermis aan de Dorpsstraat. M. de Smit van het café vertelde gisteren dat er al zes a-viertjes vol handtekeningen zijn verza meld. „En dat zijn alleen nog maar handtekeningen van de kermis bezoekers. De komende dagen gaan we nog langs de inwoners van Hoofdplaat. We verwachten dat onze actie nog meer handte keningen zal opleveren." De kermis wordt al honderdvijf tig jaar in de Dorpsstraat gehou den. „Als de attracties naar de Spuikom verhuizen, wordt de kermis uit elkaar getrokken. De cafés staan immers aan de Dorps straat. Je bent dan een stuk ge zelligheid kwijt en de ouders kunnen vanaf het terras hun kin deren niet meer in de gaten hou den. Dat zijn de redenen waarom wij tegen de verplaatsing van de kermis zijn," aldus De Smit. De handtekeningenactie is be doeld om het gemeentebestuur op De bewoners van Hoofdplaat zijn tegen de verhuizing van hun kermis van de Dorpsstraat naar de Spuikom. foto camile schelstraete andere gedachten te brengen. De initiatiefnemers van de actie we ten niet waarom de gemeente de kermis wil verplaatsen. „We we ten wel dat de ondernemer van een restaurant tegen de kermis in de Dorpsstraat is. Maar je w euzen - Steeds meer in- ers van de gemeente Ter- huflj,® composteren. Dit UveeH ^et residtaat van een tonv I ac,tie van de gemeente Vat ^faame van compost 's? tegen een vriendelijk evan 25 piek. En in dit no§ eens een zakje °»Postversneller begrepen I ®eentt00r^VOerder van de Se_ CdL r Slstermiddag dat de Stella!„Ctï de k°P af 64? he il heeft opgeleverd. En dat is ongeveer gelijk aan het re sultaat van de eerste compostva- tenactie, twee jaar geleden al weer in 1994. Van volgende week dinsdag gaat de gemeente de compostvaten bezorgen. Dit ge beurt telkens tussen 8.00 en 17.00 uur. Eerst aan de beurt komen de afnemers in Biervliet, daarna achtereenvolgens Hoek (17 juli), Zaamslag (18 juli) en Sluiskil (19 juli). De week daarna gaan dins dag 23 juli de vaten naar de Ter neuzense wijken St.Anna, Zel- denrust, Oudelandse Hoeve en Katspolder. Woensdag 24 juli is het de beurt aan Oude Vaart, Tri niteit, Zuiderpark, Oudelandse Hoeve en Katspolder. Donderdag 25 juli tenslotte Noordpolder, Lievenspoldër, centrum, Java en Serlippens. De tweede actie van de gemeente dateert van begin mei. Toen ging er huis-aan-huis een briefje in de bus met het aan bod van een compostvat van 290 liter voor 25 gulden. B en W be sloten de actie te herhalen uit mi lieu-overwegingen. Zelf com- posteren moet de hoeveelheid af val van 16.000 Terneuzense huis houdens verder terugdringen. spreekt maar over een periode van vier dagen op een jaar." Bij de gemeente was gisteren nie mand bereikbaar die een toelich ting kon geven op de mogelijke verplaatsing van de kermis naar de Spuikom. Goes (anp) - De dode man die op 26 juni in het water van de Jacobahaven in het Zeeuwse Kamperland is aangetroffen, blijkt een Deense opvarende van een schip te zijn. Het gaat om de 49-jarige Asbjorn Poulsen uit Marstal. Hij sloeg op 11 juni op de rede van Hoek van Holland door on bekende oorzaak van boord van een Deens zeeschip. Het slachtoffer is geïdentificeerd via zijn gebit. Van onze verslaggever Schoondijke - In het nieuwe vlees-varkensbedrijf aan de Groeneweg 1 in Schoondijke wordt zaterdag 20 juli een open dag gehouden. Eigenaren René en Michel Raaij- makers willen de omwonendén laten zien dat zij er alles aan heb ben gedaan om de uitstoot van ammoniak en dus stankoverlast zoveel mogelijk te beperken. In Zeeuws-Vlaanderen is al ge ruime tijd veel te doen over de vestiging van Brabantse varkens- boeren. Schoondijke is het eerste dorp waar een mega-varkensboer is gevestigd. De gebroeders Raaijmakers bou wen in Schoondijke twee bedrij ven voor in totaal 8700 vleesvar kens. De bouw van het eerste be drijf voor 3840 varkens is gereali seerd. Dit bedrijf kunnen de be woners van Schoondijke op 20 juli komen bezichtigen. De hokken zijn voorzien van een bolle vloer, kunststofwanden en ondiepe putten. Het gaat om groen label stallen. In verband met het milieu wordt een spoel- systeem gebruikt, waarmee de mest uit de stal wordt gespoeld en daarna door bezinking ge scheiden. Hierdoor wordt de uitstoot van ammoniak verlaagd. De open dag op zaterdag 20 juli duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Terneuzen - Een negentienjari ge Terneuzenaar is afgelopen zondag bekeurd omdat hij het binnenstadverbod overtrad. Een dertigjarige plaatsgenoot overkwam hetzelfde. Terneuzen - Twee mannen uit Brussel zijn aangehouden in verband met softdrugsbezit. De drugs werden in beslag geno men. Verder kregen de mannen elk een boete van vierhonderd gulden. Terhole - Een 23-jarige Ter neuzenaar is afgelopen zondag de controle over zijn auto ver loren en op de rijksweg 60 bij Terhole tegen een lantaarnpaal gebotst. De auto en de lan taarnpaal werden daarbij ge heel vernield. De bestuurder bleef ongedeerd. Terneuzen - Een 28-jarige man is gisteren in de Burg. Geill- straat mishandeld. Hij liep een paar tanden door de lip op en een kneuzing aan zijn been. De man heeft aangifte gedaan bij de politie. Volgens de politie bestaat er een vermoeden over de identiteit van de dader. Goes - In het afgelopen week einde is ingebroken in het ge bouw van het gemeentelijk ar chief aan de Wijngaardstraat in Goes. De daders gingen er vandoor met twee computers ter waarde van ruim twaalf duizend gulden. De diefstal werd gistermorgen ontdekt. Van onze paardensportmedewerker Vrouwenpolder - Tijdens de centrale keuring van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Vereniging Warmbloed Paarden stamboek Nederland scoorden de Zeeuws-Vlaamse deelnemers goed. Daarover was T. Picavet, de voorzitter van de afdeling Zeeuws-Vlaan deren, erg tevreden. „Als je ziet hoeveel eerste premies er naar Zeeuws-Vlaamse fokkers zijn gegaan, kan ik niet anders dan conclu deren dat we op de goede weg zijn. Dat is wel eens anders geweest." Bij de huldiging van de beide prestatie-merries was een Zeeuws-Vla ming. Jacques Kaas uit Philippine slaagde er met de 16-jarige merrie Waloniki in om in de eerste groep een eerste premie in de wacht te sle pen. Deze merrie heeft zeven afstammelingen in de topsport voortge bracht. Waloniki, een ster-preferent en prestatie-merrie, komt uit de bekende Niki-stam. UITSLAGEN Jonge merrieveulens vanaf 1 mei 1996: Eerste premie Once Mere van N. Her- togh (Oostburg), Oranike van Kaas en Savat (Aardenburg), Oilily van J. van Noordenne (Axel), Olady van Chr. de Feyter-Seydlitz (Axel), Oprahella van V. Tijs (Hulst). Oudere merrieveulens tot 1 mei 1996: eerste premie: Orna Primeur van J. Boonman (Eede), Orchidee van E.Tas-van Driel (Waterlandkerkje). Jongere hengstveulens vanaf 15 april 1996: eerste premie: Odin (tevens kam pioen) van S. Moens (Aagtekerke,) Orsini van J. Haak (Hoek), Olano van P. Riemens en S. Malcorps (Nieuwvliet-Bad). Oudere hengstveulens tot 15 april 1996: eerste premie: Ohio van J. Haak. Veulens register A: eerste premie: Obiku van P. Riemens (Nieuwvliet) en Chr. de Feyter-Seydlitz (Axel). 3 tot 7 jarige ruinen en niet goegekeurde hengsten type rijpaard: eerste pre mie: Kyrios van J. de Jonge (Breskens). 2-jarige veulenboekmerries type rijpaard: eerste premie: Murona van Chr. de Feyter-Seydlitz en P. Riemens, Mademoiselle van J. de Jonge. 4 tot 7 jarige stamboekmerries met veulen type rijpaard: eerste premie: Kris tel Mere van N. Hertogh, Jarona van J. en M.C. van 't Westeinde (Oostburg). 4 tot 7-jarige stermerries met voldoende verrichting en een veulen of nakome ling met predikaat ster: eerste premie: Karachel van E.-Tas-van Driel. 4 tot 7 jarige ster- of keurmerries onder het zadel: 1. Kyra van W. de Dalie (Cadzand-Bad), 2. Karachel van E.-Tas van Driel, 3. Iable Rouge van C. Ber- touw (Oostburg). 3-jarige stamboek merries type rijpaard: eerste premie eerste groep: Leoniki van J. Kaas (Philippine) en L. Savat (Nieuwvliet), Linea van G. Martens (Koe wacht). Tweede groep: Liane van A. de Vetter (Heikant), L. Silithy van A. van Velzen (Sint-Kruis), Lancia van E. Tas-van Driel, Layka van Y. prins en P. Riemens (Nieuwvliet-Bad). Terneuzen - Driewegen onder de rook van Terneuzen heeft een eigen stichting opgericht met als doel het organiseren van eve nementen voor de bewoners van dit gehucht. Op 23 en 24 au gustus wordt de beachparty gehouden onder de vlag van de nieuwe stichting. De nieuwe stichting, onder voor zitterschap van Jack Hamelink, heeft zich tot doel gesteld met de beachparty als hoofd-evenement activiteiten te organiseren voor de bevolking. Zoals een Sint-Ni- colaasfeest voor de kinderen. Cor de Witte, penningmeester: „Voorgaande jaren organiseerde café Driewegen de beachparty. Daar moest altijd geld bij. Het was echter een groots opgezet evenement, waar de bewoners van Driewegen en daarbuiten graag aan deelnemen. Voor de Sint-Nicolaas viering op Driewe gen moesten we 12,50 gulden vra gen. Dat is voor de mensen met meer kinderen onder de tien jaar redelijk duur. Er zijn vijftig kin deren die in aanmerking zouden Schoondijke - De Zeeuws- Vlaamse sterrittencompetitie is op weg naar een nieuw deelnemersrecord. In de eerste negen sterritten kwamen niet minder dan 1174 deelnemers afstempelen. Een gemiddelde dus van 130,44 per rit. De negende sterrit, met RTC Del ta uit Terneuzen als organisator, werd gewonnen door TC Axel, dat na twee nederlagen dus de draad weer oppakte. Wielertoe rist werd tweede en blijft de grootste belager voor de overi gens superieure Axelaars. Voor deze sterrit kwamen 106 deelne mers naar de kantine van Delta. Woensdag 10 juli is TC Aarden burg organisator. Er kan tussen 18.30 en 20.30 uur worden afge stempeld in gasthof De Jonge Leeuw aan de Kaaipoort. UITSLAG 1. TC Axel 74,68 punten, 2. Wieler toerist (Eede) 69,94, 3. RTC Delta (Terneuzen) 59,98, 4. WTC Graauw 56,69, 5. TC HAS (Sluiskil) 53,82, 6. TC Westdorpe 53,75, 7. Freewheel'79 (Schoondijke) 36,64, 8. TC Breskens 29,25, 9. TC Zwinhoeve (Retranche- ment) 24,80, 10. WTC Bentille (Bel gië) 18,34. Stand na negen ritten: 1. TC Axel 701,52, 2. Wielertoerist 573,51, 3. TC Westdorpe 552,50,4. TC HAS 537,59, 5. RTC Delta 439,86, 6. Freewheel'79 374,87, 7, WTC Graauw 373,49, 8. TC Breskens 371,05, 9. TIO (Oostburg) 239,82, 10. TC Sas van Gent 210,85 punten. komen. Er deden er vorig jaar maar dertig mee. Toen is bij ons het idee ontstaan om via sponso ring en de beachparty een potje op te bouwen, waardoor de klei nere evenementen gratis aange boden kunnen worden. Het tweetal kreeg assistentie van secretaresse Ellis van Kouteren en gedrieën werkten zij de plan nen uit. „We zoeken zes hoofd sponsors, die elk een minimum inleg doen van duizend gulden. Deze sponsors krijgen een recla mebord aan de ingang van buurt schap Driewegen gedurende een maand. Verder worden affiches verspreid met daarop de spon sors. Met het sponsorgeld en de 'eventuele' winst van de beach party willen we de kas van de stichting spekken." De beachparty wordt dit jaar dan ook grootser aangepakt dan voorgaande jaren. Bij de gemeen te Terneuzen is een vergunning aangevraagd om het parkeerter rein voor de volkstuintjes te mo gen gebruiken. Daar moet dan een tent komen van 15 bij 30 me ter. Daarin komen een zand strand, wuivende palmen en ge zellige zitjes. Op vrijdag 23 au gustus is er vanaf 19.00 uur een beach dinner. Zaterdag 24 augustus is er 's middags een beachvolleybaltoer- nooi gepland. Iedereen kan zich aanmelden met een ploeg van zes spelers. Vanaf 19.00 uur barst dan de beachparty los. „We mik ken op duizend bezoekers. Het is nu voor een goed doel en vorig jaar bleef de teller staan op 600. We krijgen volop medewerking van de bedrijven hier. Er werken tenslotte zo'n duizend man op het bedrijventerrein naast ons." Hulst - Bridgeclub Hulst zomera vondcompetitie. Rode lijn: 1. Adriaansen/Kint, 2. Andeweg/An- rooij, 3. Melchers/Lossie. Blauwe lijn: 1. De Cock/Tieleman, 2. Van Barneveld/Stallaert, 3. Van Op- stal/Seijdlitz. Groene lijn: 1. De Maat/Van Laere, 2. Baggen/Mast, 3. Simpelaer/Schauwaert. Terhole - Dorpshuis KBO: I.E. Vol- leman-Caluwé/M. Freijzer-Sponse- lee, 2. A. van Delft-Witteman/G. Volleman, 3. M. van Campen-Schelf- hout/E. van Driessche.

de Stem | 1996 | | pagina 15