DE STEM Regio vorig j aar goed bedeeld 1 Het is geen regendagmaar een wolkendag I [Vee keer zo veel illegale vreemdelingen in haven Vlissingen Zeeland Natuurmaand begint in Zeeuws-Vlaanderen bedwingt Blackma I m Onbekenden slaan hun slag in bestelbusjes Twee dronken Belgen waren de weg kwijt Dode Steenbergenaar blijkt Peter Trimbos I I I I I I provincie stak zes ton in Zeeuws-Vlaamse economische projecten daille voor n de Velde Man verdacht van in brand steken eigen huis Start versterken vaargeul Westerschelde in augustus nieuws KORl i WK triatlon NK halve marathon it-Kruis :n De Boskreek li,onze verslaggever Pontje Sluiskil uit de vaart Volkerenmoord' °p Walcheren Nieuw fietsveer tussen Zierikzee en Beveland C1 Boom valt op bestelbusje Archieven van provincie moeten gekoeld worden Kroegbaas gewond bij steekpartij NSDAG 9 JULI 1996 1de tijdens interland-vmkhd rdbij het kogelstoten!» overbrugde een afstand vanu record stond met 16 55 J [hij tot 48.10 meter. Ook Pascl eerden in de nationale pS opnieuw onder de vier miS 800 meter naar een tijd va, wii 23/ar waarv« he" jde als tweede achter Zuid-Fn tegen Nederland 143,5 uit Sluis is als eerste veteran., ïpioenschap Run-Bike-Bun r„ 'erd derde. Ondanks ssen het fietsen en afsluitende uw met de Franse TV een kabe ukkig voor haar begrepen dé chttermen niet. Van Lare had meter fietsen en 5 kilometer lo- nuten en 34 seconden. Willy dl ■de veterane en vierde in totaal t St.-Annaland eindigde in het y tijdens het wereldkampioen ,uzee had voor de 1500 meter 110 kilometer lopen een tijd no- s op het Nederlands kampioen- ïter op een zevende plaats De itse Achilles, had een tijd nodis it van Atletica kwam als 22ste was 1.10.53. urg gelegen Sint-Kruis staat za- op het programma. De jeugd I meter. Om 19.15 uur gaan de gen kilometer, van start. Dit op kan vanaf 18.00 uur worden in- Wacht reed bij de elite-amateurs en twaalfde plaats. Zeeland i onze verslaggever jongen - De brigade van «Koninklijke Marechaussee Jt het afgelopen half jaar 'je haven van Vlissingen jfe keer zoveel illegale «indelingen aangehouden [normaal. Van de zestig vreemdelingen heb ben er rond de veertig de Alge rijnse nationaliteit. Volgens ad judant M. Welleman van de Vlis- singse marechausseebrigade be treft het voornamelijk 'gelukzoe kers', die via Vlissingen en Enge land de oversteek naar de Vere nigde Staten willen maken om daar een nieuw bestaan op te bouwen. Volgens Welleman is er sprake van een soort golfbeweging in de nationaliteiten van de illegale vreemdelingen die de marechaus see in Vlissingen betrapt. De ene keer zijn dat Marokkanen, de an dere keer mensen uit de voorma lige Oostbloklanden en dan weer vluchtelingen uit Somalië. „En zo gaat in het interne circuit van de Algerijnen waarschijnlijk op dit moment het verhaal dat je via de haven van Vlissingen gemakke lijk naar Engeland kunt komen en van daaruit weer simpel naar de Verenigde Staten," aldus Wel leman. Het gaat om uitgeproce deerde Algerijnen, afkomstig uit asielzoekerscentra in Nederland en België, of uit Duitsland afge reisde Noord-Afrikanen. „Nor male mensen. Zeg maar geluk zoekers die hopen in Amerika een beter bestaan op te kunnen bou-, wen." Het leeuwendeel van de aangehouden vreemdelingen is teruggestuurd naar de opvang kampen en acht zijn uitgewezen naar het land van herkomst. i Poecke mocht uit handen vi Bruyckere de eerste prijs in ste in de oudste leeftijdsklas! toernooi, Willemsen en Nathaly de Laatstgenoemde won in drie sel In de finale bij de tot en met 12-ji rigen versloeg favoriete Sharon de Witte uit IJzendijke haar note Rianne Verdonck in twe sets. Bij de jongste meisjes ging dl eerste plaats wel naar Rianne Ver donck. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 16 jaar: halve finale: van Poecke-Dylan Blackman 6-1, 6-' 6-3; Donovan Blackman-Willem-Jat van Doeselaar 6-3, 6-3; finale: Val Poecke-Blackman 6-2, 7-5. Tot en met 14 jaar: halve finale: Blackman-Jan Elfrink 6-2, 6-1; mas de Coninck-Willem-Jan van Doe selaar 7-6, 6-4; finale: Blackman-De Coninck 6-2, 6-1. Tot en met 12 jaar: kwartfinale: Stevei van de Peyl-Lennart Verheul 7-5, 6-1 Frank IJzerman-P. Stichelbaut 6-0,6 3; Wouter de Houck-Bart van de Sands 6-2, 6-1; Joel van Overloop-Wesley vat Noord 6-2, 6-2; halve finale: Van ai Peyl-IJzerman 7-5, 6-4; De Houck-vai Overloop 6-0, 7-5; finale: Van de Peyl De Houck 7-5, 7-6. Tot en met 10 jaar: halve finale: Stijl van Doeselaar-Mart Flikweert 6-3,6-1 Bart van de Sande-Siep Busink 5-7,6 3, 6-0; finale: Van de Sande-Van Doe selaar 1-6, 6-3, 6-4. DUBBELSPEL Tot en met 12 jaar: halve finale: Stan daert/Stichelbaut-Brugge/Van de San de 6-3, 6-3; Francken/Busink-FüK weert/Van de Broecke 6-0, 6-0. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 12 jaar: halve finale: Sharo de Witte-Sophie Bonarius walk ov De Witte; Rianne Verdonck-Bianca Wever 6-0, 6-1; finale: De Witte-ve donck 6-2,6-3. Tnirp Tot en met 10 jaar: halve finale: ïmre van Overloop-Stephanie Ekkebus o- 6-1; Rianne Verdonck-Daisy Booafl 6-1, 6-0; finale: Verdonck-Van loop 6-3, 6-3. DUBBELSPEL nj Tot en met 14 jaar: halve finaw- Paepe/Willemsen-Sijnesael/Sijnesaei 6-0, 6-1; Becu/Van Voren-De BackM ko 6-0, 6-0; finale: De Paepe/Wiilö® sen-Becu/Van Voren 6-1, 6-0. witj Tot en met 12 jaar: 1. Kuypers/De te, 2. Boogaard/De Meyer. Tot en met 10 jaar: weert/Verdonck. fddelburg - Het provin- iebestuur heeft vorig jaar liaisizes ton gestoken in ty- Zeeuws-Vlaamse iionomische projecten. De komt er, bezien over Zeeland, met dit be- bepaald niet bekaaid Dat blijkt uit het overzicht van uitgaven in 1995 van het pro- iinciale economische steunfonds SEOF (Sociaal Economisch Ont- ilings Fonds). Dat is een Middelburgs potje, waaruit itikgelegenheidsprojecten wor- ien ondersteund. Jaarlijks bepa- lu de Zeeuwse Staten hoeveel sld er in dat steunfonds wordt Klapper Vorig jaar werd uit dat fonds to- 2,4 miljoen gulden gehaald I voor allerlei projecten. Zeeuws- Baanderen met ruim zes ton 1de daar dus ruim in mee. En i waren er ook nog de alge- in Zeeuwse projecten waar Zeeuws-Vlaanderen indirect van De irflj 3 1. idse Kampioenschappen voor lien van de Velde van Schei etaal op een haar gemist. Op i Bressiaanse een vingertopJe s. Ze viel daardoor net buiten Kim Scholt (STV) 1.26,59. Scbol! 200 meter wisselslag: 17. K1111 2-48,12. echo» 200 meter schoolslag: 14- l^n 3.05,42. nnlslag: 4. Jaargang 1982 100 meter schooi Ellen van de Velde (ZVS) 1-22- yeidf 100 meter rugslag: 5. Ellen van 200 meter schoolslag: 6. Cai2 van A vershof (STV) 3.00,65, 10. Ellen Velde 3.02,63. JONGENS g: Jaargang 1981 100 meter rugs Martijn Buijsse (ZVS) L1L64- l3' Jaargang 1982 100 meter rugs Rob Vermeulen (LUC) l-J^v \/prme' 100 meter vrije slag: 15. Eob 1.01,69. jprsla# 1 Jaargang 1983 100 meter vlina Chrit van der Draai (STV) X-l4'93 Dat kwam voornamelijk door de grote klapper met Neckermann. De provincie stak een half mil joen gulden in investeringskosten worde uitbreiding van het post orderbedrijf. Daarnaast betaalde Middelburg verplicht mee aan de Europese SB-projecten, die het platteland in Zeeuws-Vlaanderen verder moeten ontwikkelen. Daaraan ging 129.000 gulden op. Economische potentie Over heel Zeeland bekeken was de grootste uitgave een bedrag van een miljoen gulden voor uit breiding van het goederenspoor in de zeehaven Vlissingen-Óost. Dit bedrag slokte al bijna de helft van het hele fonds op. Relatief grote bedragen gingen ook naar Schouwen-Duiveland, waar een malyse werd gemaakt van de tconomische potenties. Dat on derzoek kostte een ton. Een andere uitgave, ook van een ton, was voor algemeen Zeeuws Wang, een bijdrage in de verbe tering van de zoetwatervoorzie- ning en bemesting op de fruit- feeitbedrijven. Daarnaast warén er tal van klei nere uitgaven, zoals subsidies jan studieclubs van het Land bouwschap en het Zeeuws Plat form voor Duurzame Ontwikke- tag. Van onze verslaggever Sluiskil - Het pontje van Sluiskil, nat de verbinding onderhoudt tussen de oost- en westoever van W kanaal Gent-Terneuzen, is sinds gisteren uit de vaart. Het nootje ondergaat de jaarlijkse onderhoudsbeurt. jot en met 27 juli zal Sluiskil het onder deze verbinding moeten „Een vervangende veer- u1!' wordt n'et ingezet," zegt ■f Vinke, hoofd van de dienst- ™g Zeeuws-Vlaanderen van "'Jkswaterstaat. Van onze verslaggever Aagtekerke/Westkapelle - yP een perceel tuinbonen «n de Prelaatweg tussen (wgtekerke en Westkapelle 's vierdag- en zondagavond en compleet bijenvolk van net leven beroofd. "e. naar schatting tachtig duizend bijeen zijn door een onbekende vergiftigd. Ook ]n diverse vernielingen aan bijenkast gepleegd. Voor eigenaar, een bedrijf uit newedorp, was dit een scha depost van zo'n vijfhonderd 6 Wen. De bijen waren ge- P aatst ten behoeve van de oestuiving van de tuinbonen. Volgens J. Van Harn, voorzitter van Horeca Nederland in Zeeuws-Vlaanderen (rechts op de foto), vinden de ondernemers het belangrijk om de regio toeristisch herken baar te maken. Mede daarom stelde de organisatie twee picknicksets beschikbaar. foto camile scheistraete Van onze verslaggever Braakman - De start van de Zeeland Natuurmaand vindt volgend jaar in Zeeuws- Vlaanderen plaats. Gedepu teerde G. van Zwieten kon digde dat gisteren aan in de noordelijke Braakmanbossen. De provinciaal beleidsverant woordelijke voor toerisme was daar in verband met de symboli sche overhandiging door de Zeeuws-Vlaamse afdeling van Horeca Nederland en Verbrugge International van twee picknick sets, twee zitbankjes, en een in formatiepaneel ten behoeve van de wandelaars in de Braakman- bossen. Met name oudere deelnemers aan de wandelroute bleken aan de verblijfsvoorzieningen behoefte te hebben. De plaatsing van het informatiepaneel bij de 'gluur- muur' in de Braakmanbossen, waar op komt te staan welke vo- Van onze verslaggever Zuiddorpe - De Zeeuws-Vlaamse politie heeft gisteren de eige naar van de afgelopen zondag uitgebrande woning aan de Hoofdweg Zuid te Zuiddorpe aangehouden in verband met brandstichting. De man is voor nader verhoor door de politie ingesloten op het politie bureau aan de Rosegracht in Terneuzen. Aanwijzingen voor de brandstichting zijn aan het licht gekomen na onderzoek door de technische recherche. Het is vooralsnog onbekend waarom de eigenaar de brand zou hebben gesticht. De woordvoerder van het politiedistrict meldde gisteren nog geen na dere bijzonderheden over deze arrestatie. In het huis ontstond zondagmiddag omstreeks half zes brand. De brandweer was snel ter plekke en kon voorkomen dat het hele pand in vlammen opging. De bewoners konden zich tijdig in veiligheid brengen. Alleen de kat wist niet aan de vlammen te ontkomen. gels daar zoal te zien zijn, is op verzoek van de natuurbescher mers. Zeeland Natuurmaand is bedoeld om het imago van Zeeland als va kantieprovincie te verbreden. Te vens schept de themamaand mo gelijkheden voor seizoensverlen ging- De Initiatiefgroep Natuur, Re creatie en Landschap van de pro- 'vincie gaf ruim een jaar geleden de aanzet tot de Zeeland Natuur maand. In deze initiatiefgroep Wemeldinge - Zeeland krijgt er een nieuwe toeristische veerpont bij. Vanaf 15 juli is er een verbinding tussen We meldinge en Zierikzee. Het is het tweede fiets-voet- veer over de Oosterschelde. Al enkele jaren vaart in de zomer ook een pont tussen Yerseke en Tholen en daar wordt druk gebruik van ge maakt. Het nieuwe veer - een voormalige sportvissers boot - is ontwikkeld door het gemeentebestuur van Kapelle, na de vernieuwing van de jachthaven van Wemeldinge. zijn zowel organisaties uit de na- tuursector als uit de recreatiesec tor vertegenwoordigd. Vorige maand ondertekenden de Zeeuw se natuur- en recreatie-organisa ties bij-de opening van de Na tuurmaand '96 in Veere een over eenkomst. Ze kwamen daarmee overeen sa men te werken bij de toeristisch- recreatieve ontwikkeling van de provincie in plaats van elkaar te gen te werken, zoals vroeger wel eens het geval was. De voorzitter van Horeca Neder land in Zeeuws-Vlaanderen, de Biervlietse ondernemer J. van Harn, maakte gisteren duidelijk dat ondernemers in deze regio doordrongen zijn van het belang om 'samen de hand aan de ploeg te houden' om van Zeeuws- Vlaanderen een herkenbare toe ristische regio te maken. Het beschikbaar stellen van de picknick-sets, de zitbanken en het infopaneel diende ter illus tratie van dat besef. Hoofdplaat - Nog onbekende criminelen hebben het afgelopen weekeinde in West-Zeeuws-Vlaanderen een spoor van inbra ken in bestelbusjes getrokken. Het zwaarst gedupeerd was een bouwbedrijf. Dat deed aangifte van diefstal van elektrische gereedschappen uit een bedrijfsauto die gepar keerd stond aan de Deltastraat in Hoofdplaat. De schade bedraagt tienduizend gulden. Ook uit een bestelbus van een bouwbedrijf uit Groede verdwe nen gereedschappen door dief stal. Het busje stond geparkeerd aan de Boulevard in IJzendijke. Hetzelfde lot was een bedrijfsau to van een onderneming uit Mid delburg beschoren. Het voertuig stond aan Doel Bastion. Aan de Beukelszstraat in Bier vliet hadden onverlaten het ten slotte eveneens gemunt op een bestelbus. Ook daar gingen ze er met ge reedschappen vandoor. Bij een bestelbus aan de Plompe Toren in Sluis bleef het waar schijnlijk bij een poging tot in braak. Hier werden de ruiten in geslagen en een portier vernield. Door Cees Maas VANDAAG IS het een wolken dag. Kijk maar naar boven. Je kunt niets anders doen, het waait te hard om te gaan fietsen, het is te koud om in je zwembroek op het strand te gaan zitten. Het is helemaal te koud om te gaan zwemmen. En wandelen, dat ben je ook weieens beu. Het is geen regendag, het is geen bootvaardag, het is geen autodag, het is zeker geen museumdag of een winkeldag, het is een wolken dag. Daarnet zag ik hier beneden op het strand bij Dishoek zo'n half rond strandtentje, dat is de nieu we mode, wegfladderen op de wind. De eigenaresse had net haar ach terste gekeerd om in de tas naar de bijbehorende haringen te zoe ken, maar het hoefde al niet meer. Ze moest nog aardig hard hollen ook, om het frommelding in te halen. Het was wel leuk kij ken, zulke dingen moet je ook niet doen op een wolkendag. Dan moet je gaan liggen. Op je rug, in de duinen. Een beetje be schut, dat je haar niet vol zand waait, en dan moet je kijken, Hoe snel de wolken overkomen, hoe ze draaien. Ze jagen zwarte vlakken over het duin op je af. Dat zijn de schaduwen. Je kunt nooit harder lopen. Beneden op het duinpad maken mensen zich druk. Het is vakan tie, dus ze zullen en moeten naar het strand. Ze sjouwen met bol derkarren en allerlei strandac- cessoires. Een heer met een snor is zojuist opgewekt begonnen aan een van de meest gehate karwei tjes hier in de duinen van Dis hoek, en dat is het overdragen van een krat pils naar het strand huisje. Wie de hoogte van deze duinen kent, weet wat voor een bezoeking die tocht is. De heer loopt al rood aan. Beter kon hij naar de wolken gaan kijken. Daar rust je tenminste van uit. Je moet fantaseren. Dingen zien in de vorm van de wolken. Dan kijk je naar Afrika, de randen verwaaien, of je ziet een draak overkomen, hij botst tegen een man met een pijp. En wanneer je je arm recht omhoogsteekt, naar de wolken toe en door je vingers gluurt, is het net of je zelf heel hard draait. Maar dat moet je doen als niemand je ziet, want het staat wel wat raar, een vol wassene die liggend de Hitler groet brengt. Om te gaan vliegeren, daar is het ook wel weer voor. Maar dan ben je weer zo actief, dan rust je niet uit, je kunt beter naar de wolken blijven kijken. Hoeveel tinten wit zijn er in de wolken Van heel lichtgrijs tot mistig zwart. Er trekt een regen bui over de Westerschelde. Uit de wolken daar zakken vlagen wa ter, het is alsof die wolk op poten loopt. Wat zie je verder nog in de wol ken. Niets, eigenlijk. Of alles wat je erin wilt zien. Het is een duf tijdverdrijf dat leidt tot niets. Maar vandaag is het een wolkendag en dan kun je weinig anders. Omhoog kijken. En eindeloos wolken zien over gaan. DINSDAG 9 JULI 1996 Van onze verslaggever Terneuzen - Twee Belgische automobilisten zijn onder in vloed van alcohol afgelopen weekeinde het spoor bijster geraakt. Een 48-jarige dronken autobe stuurder uit Sint Gillis-Waas is in de nacht van zaterdag op zondag op de Haarmanweg in Terneuzen aangehouden door de Zeeuws-Vlaamse politie. De Belg was zeer verbaasd, want hij dacht dat hij over de Ex- presweg (Antwerpen-Zeekust), op amper een steenworp af stand van zijn woonplaats reed. Toen de Zeeuws-Vlaamse agenten hem lieten blazen, bleek hij bijna vijf keer zo veel alcohol te hebben genuttigd als wettelijk is toegestaan (915 mi crogram). De man kreeg een dagvaarding mee en zijn Bel gisch rijbewijs werd ingevor derd. Ook een autobestuurder uit Brugge had zich in de weg ver gist. Hij werd nabij de grens overgang op de rondweg te Sluis gecontroleerd. De adem test wees 800 microgram uit, bijna vier keer de maximaal toegestane hoeveelheid. Ook deze bestuurder moest zijn rij bewijs inleveren en kreeg een dagvaarding uitgereikt. Tot slot maakte de politie in dezelfde nacht ook proces-ver baal op wegens rijden onder in vloed tegen een 35-jarige inwo ner van Axel. Hij werd gecontroleerd nadat hij op de Prins Hendrikstraat geen voorrang verleende aan een politie-auto. De ademana lyse wees bij hem 560 micro gram uit. Van onze verslaggever Steenbergen - De Steenbergenaar die een week geleden ont zield is gevonden langs de oprit van de A29 onder Heinehoord, is de 34-jarige Peter Trimbos. Dat heeft de politie gisteren bekend gemaakt. Met een onderzoek in de directe woonomgeving van het slachtoffer probeert een speciaal re-, cherche-bijstandsteam meer van zijn doen en laten aan de weet te ko men. Vooral om te achterhalen hoe een eind is gekomen aan het leven van de Steenbergenaar. Vooralsnog wordt uitgegaan van een misdrijf, al dan niet gerelateerd aan de drugshandel. De nu bekende gegevens dankt de politie in de Hoeksche Waard aan tips van mensen, die vrij dagavond een opsporingsbericht op televisie gezien hebben. Kort voor de uitzending hiervan blijkt Trimbos als vermist te zijn opgegeven door familie. Het is onduidelijk waarom dit pas zo laat - minstens drie dagen na zijn overlijden - gebeurde. Van onze verslaggever Middelburg - In augustus beginnen de werkzaamheden om de randen van de vaargeul in de Westerschelde te beschermen. Het is een klus van negen miljoen gulden. Rijkswaterstaat Zeeland verleent deze week opdracht aan het Bel gische bedrijf Dredging Interna tional NV om met de steenbestor- tingen te beginnen. Dat bedrijf was met een offerte van negen miljoen gulden de goedkoopste in de Europese aanbesteding. De bedoeling is om met stenen te voorkomen dat de geulranden gaan afkalven als de vaargeul wordt verdiept. Door die verdie ping zullen de stroomsnelheden in het oostelijk deel van de Wes terschelde toenemen'. Om erosie van de buitenbochten 'van de vaargeul tegen te gaan, moet in totaal zestien kilometer geulrand worden bestort. Maar de op dracht die nu wordt verleend, is voor het bestorten van twee kil- omter in het Nauw van Bath. Aan alle vergunningseisen voor de bestortingen is voldaan. De bestortingen staan los van de ver gunning die enkele weken gele den door de Raad van State is vernietigd. Het betrof toen het te rugstorten van baggerzand in de Westerschelde. De bestortingen moeten zijn aan- Van onze verslaggever Axel - Een 53-jarige Terneu- zenaar is gisteren op de Hulsterweg bij Axel met een bestelbusje tenauwernood aan ernstig letsel ontsnapt. De man kwam aanrijden uit de richting Axel. Langs de weg staande bomen werden op dat moment in opdracht van het wa terschap gerooid. Die werkzaam heden stonden ook aangegeven met borden. Alleen had de be stuurder van de bestelbus die wellicht niet gezien, omdat hij een tractor aan het inhalen was. Op het moment dat de man een graafmachine met een boom in de takels passeerde, liet de machi nist de boom vallen. In een flits zag hijnog net het busje aanko men en kon door snel reageren de boom nog een duwtje geven. Zo voorkwam hij dat de boom bo venop de bestelbus viel. In plaats daarvan, kwam de boom nu 'slechts' op de linkervoorkant van de bus terecht. De bestelbus bestuurder bracht het er wonder boven wonder zonder kleer scheuren vanaf. Alleen de bus werd beschadigd. gebracht voordat het baggerwerk begint. In mei volgend jaar moet het karwei klaar zijn. Van onze verslaggever Middelburg - Het lijkt een bela chelijk voorstel in deze winterse zomer, maar het provinciebe stuur wil 73.000 gulden uittrek ken voor koeling van een deel van het provincie-archief. De kwaliteit van het archief loopt namelijk gevaar in snikhete zo mers, zo is de afgelopen jaren ge bleken. Wordt het in de archief kelder onder gebouw C, want daar gaat het om, warmer dan 18 graden, dan ontstaan er allerlei ontwikkelingen in het (oude) pa pier die maken dat de houdbaar heid sterk afneemt. 18 Graden is daarbij de bovengrens. Vorige zomer, en de zomer daar voor, gebeurde het regelmatig dat de kelder te warm werd, ook al is in 1991 de luchtbehandelingsin stallatie vervangen. In de kast van die installatie kan nu een koelsectie worden geplaatst. Het voorstel is door Gedeputeer de Staten als prioriteit op de be groting van volgend jaar gezet. Van onze verslaggever Biervliet - De uitbater van een horecagelegenheid aan de Gentsestraat in Biervliet is gisterochtend neergestoken na onenigheid met een klant. Het ging om een 32-jarige dorpe ling met wie de kroegbaas de avond tevoren al onenigheid had. Toen waren er slechts enkele klappen gevallen. Vervolgens waren de man en enkele anderen in zijn gezelschap de deur gewe zen. Gisterochtend omstreeks zeven uur werd bij de zaak aangebeld. Het bleek de zelfde man te zijn die zondagavond door de caféhouder op straat was gezet. De man bedreigde de eigenaar en stak hem na wat heen en weer ge praat plotseling met een mes in de arm. De horeca-exploitant liep een wond van ongeveer vijf centimeter op aan zijn linkeron derarm. De 32-jarige Biervlieten- aar is door de politie aangehou den. Tegen hem wordt proces verbaal opgemaakt. I I

de Stem | 1996 | | pagina 11