Schlooz verslaat Van de Starre K Regi Monté laat remise glippen tegen Barsov Belg Jouri Dobbelaere bedwingt Tony Seen Nieuwe indeling zesde klassen zondagvoetbal Zeeuwse tennissers capituleren in Terneuzen WIELER SPATTEN Van Poecke bedwing! gebroeders Blackmai Twee keel Hans de Letter Sloeber-tennistoernooi draait op volle toeren Net geen medaille voor zwemster Van de Velde provincie st DE STEM SPORT ZEELAND Kikkertennistoernooi blijft stabiel J Wé SPORTNIEUWS KORT Record Erwin Simpelaar Winst Terese van Lare Jochum Kuzee 18e op WK triatlon Vermeule zevende op NK halve marathon Peperbusseloop in Sint-Kruis Vechtkuikentoernooi De Boskreek Pontje Sluiskil uit de vaart 'Volkerenmoord' °p Walcheren DINSDAG 9 JUL11996 Van onze schaakmedewerker Vlissingen - De internationale grootmeesters, meesters en FIDE-meesters kwamen de eerste twee ronden zonder kleerscheuren door tijdens het internationaal sterk bezette Tweede Zeeland Open schaaktoernooi te Vlissingen. De meeste partijen werden ge kenmerkt door voorzichtigheid. Het verwachtingspatroon, dat de internationale toppers binnen de kortste keren af zouden rekenen met lager gekwalificeerde deel nemers op het schema, kwam niet tot uiting. Degelijkheid is het toverwoord tot succes. In de tweede ronde ontmoette de internationale top de regionale toppers. De meeste partijen ontwikkelden zich heel stelselmatig tot een degelijke winst voor de belangrijkste titel kandidaten. Alleen Middelburg-speler Peter Monté leek voor een verrassing te zorgen. Het treffen met titelver dediger Alexey Barsov leek in een pot-remise te eindigen. Het to reneindspel dat binnen de regu liere 40 zetten op het bord ver scheen leek ook in de extra toege voegde tijd van een half uur niet direct voor drastische wijzigin gen te zorgen. Maar juist in een dergelijke fase komt toch de klas se van een internationaal meester als Barsov boven drijven. Aan vankelijk kon Monté bogen op een tijdsvoordeel, maar naarmate de slotfase in zicht kwam wijzig de dat in tijdnood en aan het ein de van het liedje ging Monté door de vlag. Ook nummer één, Jaan Ehlvest maakte geen fout in de tweede ronde tegen Bernard de Bruycker van HWP uit Sas van Gent. Dat gold ook voor de Vlastimil Hort tegen René Tiggelman, voor Vla dimir Ikonnikov tegen Hans Groffen en voor Paul Motwani tegen Johan de Wolf. Alleen grootmeester Vladimir Bagirov moest all zeilen bijzetten om in een bijzonder aantrekkelijke par tij de jeugdige Ralf Gommers uit Terneuzen te verslaan. Na twee ronden staan zo'n twin tig spelers van de ruim negentig deelnemers met het maximale aantal punten. Daaronder ook de Zeeuwen Albert Riemens (Mid delburg) en Kees Nieuwelink (HWP Sas van Gent). In de derde ronde zal die kopgroep uitgedund worden, want dan komen er reeds enkele spelers uit de top tegen el kaar in het strijdperk. Clinge - BI-schema-aan voerder Jeroen Verstraeten maakte in zijn eerste optre den geen fout. Plaatselijke favoriet Niek de Koster gaf zich echter niet zomaar ge wonnen: 6-3, 6-4. TENNIS Verstraeten opteert voor aanval lend spel vanaf de baseline, maar is in feite een complete speler. Zo kan hij gemakkelijk overschake len van speltype. In de halve fina le moet hij het opnemen tegen Paul Cortvriendt die toch wel verrassend Mark-Jan de Jonge met 6-4, 6-0 in het stof deed bij ten. Cortvriendt was 'vaster' dan De Jonge wiens gebrek aan wed strijdritme hem parten speelde. De derde B-speler die zich kwali ficeerde voor de halve eindstrijd is Tim Poppe. Hij bleef met 7-6, 6-4 baas over Mare de Brouwer. In die halve eindstrijd speelt Poppe tegen de winnaar van de partij Erik Schlooz-Ronald van Remortel. De Limburger Schlooz is zeker niet te onderschatten. Op het Cl-schema is Schlooz - hij behoort bij de top van Nederland in de leeftijdsklasse tot en met 16 jaar- als tweede geplaatst. Hij bereikte hier de laatste vier ten koste van Nino van de Starre. De Limburger beukte er ongenadig op los: 6-0, 6-2. Op het C2-sche- ma plaatsten de beoogde finalis ten Alexander Bauwens en Gino Roctus zich voor de halve finales. Bij de Dl-35-plussers werd hoofdsponsor Hans de Letter in drie sets uitgeschakeld door oud- Cl-speler Hans Vermoet. In de dubbel-B-categorie verrasten Peter-Jan Manten en Erwin de Keyzer het als tweede geplaatste duo Mark-Jan de Jonge/Niek de Koster. De favoriete Cl-combi- natie Tom Huis/Pascal van Poecke vond meteen zijn Water loo tegen Jos Gerritsen/Erik Sch looz. In de mixed-Cl verloor het favo riete koppel Sophie van Dieren- donck/Tom Huis in drie sets van Mirella van Broeck/Nicolas van Poucke. In het enkelspel-Cl liet Van Dierendonck zich echter niet verrassen door Veerle Haak: 6-2, 6-1. In de C2-categorie maakten Saskia Haayer en Karin Geus het overstapje naar de laatste vier door winst op Natasja Haak res pectievelijk Sylvia Neve. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: eerste ronde: Jeroen Verstraeten- Niek de Koster 6-3, 6-4; Paul Cort- vriendt-Mark-Jan de Jonge 6-4, 6- 0; Tim Poppe-Marc de Brouwer 7-6, 6-4. Cl: eerste ronde: Robin de Witte- Aardenburg - Jouri Dobbelaere bereikte de kwartfinale-B 1 van het Aardenburgse Kikker-tennistoernooi. De Belg Dobbelaere, hij is woonachtig in het aan Aardenburg grenzende Maldegem, versloeg Tony Seen met duidelijke cijfers: 6-3, 6-1. Hamelink-M, TENNIS Het Aardenburgse toernooi is dit jaar goed voor 235 partijen af komstig van 222 inschrijvingen. De finales worden gespeeld op zondag 14 juli waarna omstreeks 18.00 uur de prijsuitreiking wordt verricht. „Dagelijks gaan de eerste partijen al om 9.00 uur de baan op, terwijl de slotwed strijden om 19.30 uur gepland zijn. „We hebben een paar wed strijden minder dan vorig jaar, maar toen moesten we wel eens uitwijken naar andere verenigin gen. Nu is het goed te doen," al dus Marleen Steutel. Zij heeft sa men met Piet Baas de wedstrijd leiding in handen. De toernooi- commissie bestaat uit Jake Trap man en Jean de Clerck. Bondsge- delegeerde is John Leenhouwers. Als vanouds zijn er weer veel toe risten in Aardenburg. De toer- nooiweek staat bol van de activi teiten. Zo is er op woensdag een cowboy-avond en barbecue. Donderdag is er een kaart- en spelavond en zaterdag wordt er een play-backshow gehouden. Tim van Veldhoven, hij won afge lopen zondag 'Sluis' is de grote favoriet op het 12 namen tellende BI-schema. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: eerste ronde: Jouri Dobbelaere- Tony Seen 6-3, 6-1. Cl: eerste ronde: Ralf Vervaet-Byron Bentley 7-6, walk over. C2: eerste ronde: Rudi Martens-Arno Maenhout 6-1, 7-5; Beny Ysebaert- Eric Lison 6-2, 6-0; Fred Elliott-Nico Scherbeijn 6-4, 6-0. Dl: eerste ronde: Th. de Coninck-M. de Vlieger 6-4, 6-1; A. van Daele-P. Brouwer 3-6, 6-4, 6-4; K. Praat-S. Heising; R. van Hal-J. Dhont; V. Ver- heul-E. de Rijcke; N. Scherbeijn-D. de Waal 3-6, 7-5, 6-4; C. Brakman- W. Ekkebus 6-0, 6-0; V. Koole-D. Veerman 3-6, 6-2, 6-1. D 35+: eerste ronde: W. Tazelaar-A- Bentley 6-1, 6-3; F. Lison 7-6, 6-2; T. van Dijk-K. Fraan- je 6-4, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL Cl: eerste ronde: Ria Sterrenberg- Cindy van Waes 6-2, 6-2; Christianne Vriends-B. van de Meulebroeck 6-4, 6-4. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: eerste ronde: Lohman/Boog- aard-Welvaert/Naessens 6-1, 3-6, 6- 4. PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL BI: 1. Tim van Veldhoven, 2. Boas Bierings, 3/4. Dethlef Pieters en Bernd van Quekelberghe. Cl: 1. Tony Seen, 2. Remy Scherbe ijn, 3/4. Byron Bentley en Jean-Marc Sinack. C2: 1. Donovan Blackman, 2. Ralf Vervaet, 3/4. A. Gerhardus en Harry Riemens. Dl: 1. Walter Boender, 2. D. Over- meire, 3/4. Arno Maenhout en Davy de Waal. D2: 1. Thomas de Coninck, 2. N. Smekens. D 35+: 1. Peter Koole, 2. Bram van Dijk, 3/4. Walter Tazelaar en T. van Dijk. DUBBELSPEL BI: 1. Pieters/Van Quekelberghe, 2. Pullens/Hamelink. Cl: 1. Dhont/Sinack, 2. Van Heels- bergen/Fliers. Dl: 1. Van de Kerckhove/Bentley, 2. Verheul/Verheul D 35+: 1. Timmerman/Timmerman, 2. Brakman/Dons. VROUWEN ENKELSPEL Cl: 1. Lester Bergen Henegouwen, 2. José de Wit. C2: 1. Marjan Fraanje, 2. Carina van Tiggelen. Dl: 1. Martine Simonse, 2. Jantien Dhont. D2:1. P. van Leeuwe, 2. E. Neirynck. D 35+: 1. Christianne Dhont, 2. Godelieve Lison. DUBBELSPEL Cl: 1. Sterrenberg/Blaakman, 2. Vriends/Steutel. Dl: 1. Van Damme/Van Silfhout, 2. Lambert/Pieters. D 35+: 1. Grosveld/Vriends, 2. Min- naert/Verhage. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: 1. Blaakman/Van Heelsbergen, 2. Smolders/Sterrenberg. Dl: 1. Van Hulle/Dhont, 2. De Vlie- ger/Lauret. D 35+: 1. Dhont/Hoogesteger, 2. Lison/Lison. Peter-Jan Manten 6-0, 6-3; Alexan der Bauwens-Bart Bouwens 6-2, 6- 1; Pascal van Poecke-Erwin de Key zer 6-4, 5-7, 6-4; Nino van de Star- re-Fred van Cauteren 6-2, 7-6; kwartfinale: Erik Schlooz-Nino van de Starre 6-0, 6-2. C2: eerste ronde: Piet van Damme- Maikel van Jole 6-0, 4-6, 7-6; Ro bert Vermeulen-Ad van Mossevelde 6-4, 6-2; Roland Renique-Roland de la Ruelle 7-6, 6-2; Filip de Smet- Geert Saman 6-4, 6-7, 6-4; kwartfi nale: Alexander Bauwens-Piet van Damme 6-3, 6-2; Gino Roctus-Filip de Smet 7-5, 6-3. Dl 16+: eerste ronde: Gert Verley- Hans Vermoet 6-4, 0-6, 6-2; Bas Kindt-Eddy Schelfhout 4-6, 2-5, walk over Kindt; Koen van Goet- hem-Marc Matthijs 1-6, 7-6, 7-6; tweede ronde: Toine Bun-Gert Ver- ley 6-2, 6-3; Ad van Mossevelde-Ro- nald Vael 6-3, 6-0; Tom Willaert- Martijn Benjaminsen 6-3, 6-4; Franky van Goethem-Frans Strooband 6-1, 6-OHans van Duys- se-Frank Broeders 6-3, 6-3; Rob Haak-Koen van Goethem 6-4, 6-4; Rob de Burger-Carlo Cleyman 6-4, 6-4; Patrick Boddaert-Anton Thoen 7-6, 6-3. Dl 35+: eerste ronde: Mare Pattijn- Freddy de Blijzer 7-6, 5-7, 6-1; Wil de Roeck-Arie Schakel 7-6, 6-2; Jan Stam-Jo Kouijzer 3-5, walk over Stam; Hans Vermoet-Mark Quaak 6-0, 6-2; tweede ronde: Robert Ver- helst-Alex Fassaert 2-6, 6-3, 6-3; Eric van Tatenhove-Wil de Roeck 6- 2, 6-1; Rob de Burger-Frans Strooband 6-0, 6-2; Hans Vermoet- Hans de Letter 6-3, 5-7, 6-2. Dl 50+: eerste ronde: Peer van de Walle-Frans de Velder walk over Van de Walle; Govert van Duysse- Ben Picavet 6-7, 6-4, 6-1; Rob Everts-Jaap Stolte 6-0, 6-2; Freddy Roeland-George Burggrave 7-5, 6- 3; Jo Hermes-Eddy van de Veeken 6-1, 6-3; kwartfinale: Etiënne Schauwaert-Peer van de Walle 6-1, 6-1; Freddy Roeland-Rob Everts 6- 1, 6-1; Hilaire van Puymbroeck-Jo Hermes 6-2, 6-3. C 40+: eerste ronde: Frans Strooband-Robert Asselman 7-6, 6- 0; Amedé Calle-Piet van Damme 4- 6, 7-5, 6-3; Frans Vlassenrood-Ben Kint 6-3, 7-6. VROUWEN ENKELSPEL Cl: Sophie van Dierendonck-Veerle Haak 6-2, 6-1. C2: eerste ronde: Saskia Haayer- Natasja Haak 6-3, 6-2; Karin Geus- Sylvia Neve 4-6, 6-2, 6-0. Dl: eerste ronde: Margo Lauwe- reys-Ellen Picavet 6-2, 7-6; Wendy Rodrigo-Carolien Bracke 6-4, 7-6; Leslie Lensen-Celien Haak 2-6, 6-0, 6-4. D2: eerste ronde: Jacqueline van de Voorde-Daniëlla Delforge 6-2, 6-4; Eefje Pattijn-Ina Cleyman 6-4, 6-1; Linda van Eck-A. Dobbelaar 6-4, 6- 1; Betsie de Letter-Madelon Eling 6-3, 6-4; kwartfinale: Betsy de Let- ter-Bernadette de Brouwer 6-4, 6-2. E: eerste ronde: Petra Kindt-José Hendriks 6-1, 6-1; Kitty Dankaart- Bl-favoriet Jeroen Verstraeten geraakte de eerste ronde ongeschonden door in Clinge. foto wim kooyman Van onze sportmedewerker Terneuzen - De KNVB district Zuid 1 heeft een wijziging aan gebracht in de zesde klassen van het zondagvoetbal. Men was vergeten het eerste elftal van Cortgene in te delen. Omdat alle klassen uit twaalf ploegen moeten bestaan is er geschoven met de indelingen van de zesde klasse A tot en met D. De nieuwe indeling van die klassen ziet er als volgt uit: Zesde klasse A: Biervliet, Cortgene, Dreischor, Groede, Jong Ambon, Kwa- dendamme, Noormannen, Ouwerkerk, Schoondijke, Volharding, Zeeland Sport, Zonnemaire. Zesde klasse B: FC Moerstraten, Lepelstraatse Boys, Nieuw Borgvliet, RIA W, Rimboe, SC Welberg, SDO'63, Terhole, Val Aan, VIVOO, Vosmeer, WW'67. Zesde klasse C: ASW, DBC, DSE, FC De Geeren, Klundert, Oudemolen, Oudenbosch, PCP, RSV, SC Kruisland, SVC, TPO. Zesde klasse D: Berkdijk, Blauw Wit'81, Dussense Boys, DWC, GESTA, HZ'75, Irene'58, Jong Brabant, Molenschot, OW'67, VCB, White Boys. Alleen Middelburgse Corine Blankenburgh finaliste in K3-jeugdtoernooi Terneuzen - De Zeeuwen lieten het min of meer afweten tijdens het Internatio naal K3-jeugd-toernooi van Tennis Club Animo in Terneuzen. Geen schan de overigens gezien de sterkte van het Terneuzense toernooi. TENNIS In de oudste leeftijdsklasse bij de jongens ging de toernooizege naar de als vijfde ge plaatste Victor Jongepier uit Amsterdam door een zwaarbevochten zege op Maarten Vissers uit Haarlem. Deze laatste schakel de in de halve finale Justin Hoevenberg uit Overijssel uit en in de kwartfinale outsider T. de Rooy. Deze De Rooy was in de tweede ronde verantwoordelijk voor de eliminatie van Ronny van Kessel uit Terneuzen. De plaatselijke favoriet was nochtans voortvarend van start gegaan door de als eerste geplaatste Amsterdammer Jimmy Pramana in drie sets het nakijken te geven. Een andere Terneuzenaar, Gert-Jan Lou- weret, vond zijn Waterloo (in drie sets) in de eerste ronde tegen de als tweede ge plaatste Dominique Spit. Middelburger Orestis Molopodis ging in de openingsron de onderuit tegen Noord-Hollander Niels Dammers. Bij de jongens tot en met 14 jaar ging de hoogste eindklassering verrassend naar Rick van de Krabben. Hij rekende in de halve finale af met J. Pantsers die op zijn beurt in de kwartfinale Oostburger Andy de Bruijne het nakijken had gegeven. San- der Roose uit Veere verloor hier in de eerste ronde van de Fries Rick Hermanides. In de jongste leeftijdsklasse zegevierde Utrech ter Floris Jochemsen, met plaatsingsnum mer twee. De als eerste geplaatste Thijs Slagboom uit Middelburger verloor in de halve finale in twee sets van Jauke van der Hoeven. Bij de meisjes tot en met 16 jaar redde Jeantien van den Dries uit Ovezande het tot de halve finales. Hierin verloor ze in twee sets van Femke de Boer. De Middel burgse Hanneke Snijder verloor in de kwartfinale met 6-3, 6-4 van Diane Velner uit Overijssel. Mirjam Roose (Veere) ver loor in de eerste ronde met duidelijke cij fers van de Amsterdamse Linda Afink. Tin- ta van Wely uit Kapelle verloor in de twee de ronde met 6-2, 7-5 van provinciegenoot Ronny van Kessel werd uitgeschakeld door outsider De Rooy. foto camile schelstraete Snijder. Corine Blankenburgh uit Middel burger maakte haar plaatsingsnummer twee waar. In de finale verloor ze na een spannende strijd van de Brabantse Suzanne van Har- tingsveld. De Terneuzense Annick van de Walle verloor in de tweede ronde in drie sets van Dorian Driessen uit Vianen. Mer- lyn Atoon uit Brouwershaven ging in de tweede ronde onderuit tegen de als tweede geplaatste Evelien van Mourik uit Haar lem. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 16 jaar: halve finale: Maarten Vis sers-Justin Hovenberg 6-0, 2-6, 6-0; Victor Jon- gepier-Dominique Spit 7-5, 6-1; finale: Jonge- pier-Vissers 0-6, 7-5, 6-3. Tot en met 14 jaar: halve finale: René Lepp-I. Dreumel 4-6, 6-4, 6-1; Rick van de Krabben-J. Pantsers 6-4, 6-2; finale: Van der Krabben- Lepp 6-4, 6-2. Tot en met 12 jaar: halve finale: Jauke van der Hoven-Thijs Slagboom 6-2, 6-3; Floris Jochem- sen-Marten Tulier 7-5, 3-6, 6-3; finale: Jochem- sen-Van der Hoeven 6-0, 6-2. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 12 jaar: halve finale: Manouk Greg- oor-Duigu Yantir 6-0, 6-0; Dorian Driessen- Nienke van Beest 6-3, 6-3; finale: Gregoor- Driessen 6-2, 6-1. Tot en met 14 jaar: halve finale: Suzanne van Hartingsveld-Natascha Wingenfeld 6-3, 6-4; Corine Blankenburgh-Marieke Maas 6-4, 6-0; finale: Van Hartingsveld-Blankenburgh 3-6, 6- 4, 6-4. Tot en met 16 jaar: Martine Griekspoor-Diane Velder 6-2, 7-6; Femke de Boer-Jeantien van den Dries 6-2, 6-4; finale: Griekspoor-De Boer 6-4, 1-6, 6-3. Zoetermeer - Erwin Simpelaar stelde tijdens interland-wedst - den in Zoetermeer het Zeeuws record bij het kogelstoten seni scherper. De eerstejaars A-junior overbrugde een afstand van' meter en 60 centimeter. Het vorige record stond met 16 55 op zijn naam. Met de discus kwam hij tot 48.10 meter. Ook Pa Meerman en Anjolie Wisse presteerden in de nationale nl0 goed. Meerman liep de 1500 meter opnieuw onder de vier mim (3.56,77) en Wisse snelde op de 800 meter naar een tijd 2.12,02. De Nederlandse ploeg onder de 23 jaar waarvan Zeeuwse trio deel uitmaakte eindigde als tweede achter Zuid geland dat 150 punten realiseerde tegen Nederland 143,5, Aire-sur-la-Lys - Terese van Lare uit Sluis is als eerste veteran geëindigd in het open Franse kampioenschap Run-Bike-Run het overall vrouwenklassement werd de Sluise derde. Ondanl het feit dat ze bij het wisselen tussen het fietsen en afsluiten: looponderdeel tijdens een intervieuw met de Franse TV een kab tussen haar voorwiel kreeg. Gelukkig voor haar begrepen Fransen de Zeeuws-Vlaamse krachttermen niet. Van Lare h voor de 10 kilometer lopen, 40 kilometer fietsen en 5 kilometer'ló pen een tijd nodig van 2 uur 8 minuten en 34 seconden. Willvd Nooyer uit Serooskerke werd derde veterane en vierde in tota' Haar tijd was 2.18.38. Szombatheley - Jochum Kuzee uit St.-Annaland eindigde in hel Hongaarse Szombatheley als 18e tijdens het wereldkampioer schap triatlon voor junioren. Kuzee had voor de 1500 mek zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen een tijd n. dig van 1.53.28. Deventer - John Vermeule eindigde op het Nederlands kampioen schap halve Marathon in Deventer op een zevende plaats. D Middelburger, lid van het Brabantse Achilles, had een tijd nodi van 1.05.24. Hans van de Griendt van Atletica kwam als 22st binnen. De tijd van de Hoekenees was 1.10.53. Sint-Kruis - In het nabij Aardenburg gelegen Sint-Kruis staat za terdag 13 juli de Peperbusseloop op het programma. De ji opent om 19.00 uur met een 1000 meter. Om 19.15 uurgaa overige afstanden, drie, zes en negen kilometer, van start. Dito] een rondje van drie kilometer. Er kan vanaf 18.00 uur worden in geschreven in het Dorpshuis. PASCAL VAN BELLEN uit Koewacht reed bij de elite-amateun in het Belgische Rozebeke naar een twaalfde plaats. Breskens - Hulstenaar Pascal van Poecke mocht uit handen v De Boskreek-voorzitter Geert de Bruyckere de eerste prijs ontvangst nemen. Hij was de beste in de oudste leeftijdskla tijdens het tweede Vechtkuikentoernooi. TENNIS Van Poecke rekende in de halve fi nale af met Dylan Blackman en in de finale met Donovan Blackman. De 15-jarige Reynaertstedeling had opvallend genoeg meer te stellen met het jongste 'Black- mannetje' Dylan (13) dan met Donovan (16). Van Poecke zag zelfs de tweede set via de tie break de mist ingaan tegen Dylan Blackman. In de derde set stelde hij met 6-3 orde op zaken. Van Poecke hanteerde als vanouds zijn offensieve speelstijl, terwijl Dylan Blackman hoofzakelijk vanaf de baseline opereerde. In de finale won Van Poecke in straight sets van 'all-rounder' Donovan Black man. De eindwinnaar speelde pressie en dwong zo de fouten bij zijn opponenent af. In een finale die gekenmerkt werd door leuke rallies was Dylan Blackman in de leeftijdsklasse tot en met 14 jaar te sterk voor Tho mas de Coninck van het Aarden burgse SJEF. De eindcijfers spra ken duidelijk in het voordeel van Blackman. Animo-speler Steven van de Peyl, als eerste geplaatst, won de finale bij de 12-jarigen met 7-5,7-6 van Wouter de Houck uit Groede. In de jongste leeftijds klasse revancheerde Bart van de Sande uit Breskens zich tegen Stijn van Doeselaar uit Axel. In het Zeeuws-Vlaams jeugdtoernooi van Sas van Gent won Van Doese laar nog met 6-2, 6-4 van Van de Sande. In Breskens profiteerde Van de Sande wellicht van het thuisvoordeel want hij won de fi nale van Van Doeselaar met 1-6, 6-3, 6-4. De finale bij de 14-jarige meisjes werd zoals voorspeld een Schoon- dijks onderonsje tussen Anouska Willemsen en Nathaly de Laatstgenoemde Won in driest In de finale bij de tot en met 12- rigen versloeg favoriete Sharon Witte uit IJzendijke haar note Rianne Verdonck in t» sets. Bij de jongste meisjes ging eerste plaats wel naar Rianne V donck. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 16 jaar: halve finale:? van Poecke-Dylan Blackman 6-1, 6-3; Donovan Blackman-Wlllm- van Doeselaar 6-3, 6-3; finale: Poecke-Blackman 6-2,7-5. Tot en met 14 jaar: halve finale: Dj Blackman-Jan Elfrink 6-2,6-1; mas de Coninck-Willem-Jan van D» selaar 7-6, 6-4; finale: Blackman- Coninck 6-2, 6-1. Tot en met 12 jaar: kwartfinale: Stn van de Peyl-Lennart Verheul 7-5,6 Frank IJzerman-P. Stichelbaut 6-0, 3; Wouter de Houck-Bart van deSar 6-2, 6-1; Joel van Overloop-Wesleyt Noord 6-2, 6-2; halve finale: Van Peyl-LJzerman 7-5, 6-4; De Houck-, Overloop 6-0, 7-5; finale: VandePe De Houck 7-5, 7-6. Tot en met 10 jaar: halve finale: nu van Doeselaar-Mart Flikweert 6-3,6- Bart van de Sande-Siep Busink 5-1 3, 6-0; finale: Van de Sande-Van D selaar 1-6, 6-3, 6-4. DUBBELSPEL Tot en met 12 jaar: halve finale: nu daert/Stichelbaut-Brugge/Van des de 6-3, 6-3; Francken/Busuik-l" weert/Van de Broecke 6-0,6 MEISJES ENKELSPEL Tot en met 12 jaar: halve finale:» de Witte-Sophie Bonarius walk o De Witte; Rianne Verdonck-Biano Wever 6-0, 6-1; finale: De Witte- donck 6-2, 6-3. Tot en met 10 jaar: halve nna' van Overloop-Stephanie E 6-1; Rianne Verdonck-Dai: 6-1, 6-0; finale: Verdonck-Van loop 6-3, 6-3. DUBBELSPEL Tot en met 14 jaar: halve 6» Paepe/WiUemsen-Sijnesael/Stjn 6-0, 6-1; Becu/Van Voren-De f'™ ko 6-0, 6-0, finale: De Paepe sen-Becu/Van Voren 6-1,6-0- Tot en met 12 jaar: 1. Kuypen te, 2. Boogaard/De Meyer Tot en met 10 jaar: weert/Verdonck. 1. 19 Van onze zwemmedewerker Amersfoort - Op de Nederlandse Kampioenschappen vod! nioren in Amersfoort heeft Ellen van de Velde van Schei stroom uit Breskens het eremetaal op een haar gemist 0!'1 100 meter schoolslag tikte de Bressiaanse een vingertop] laat aan voor een derde plaats. Ze viel daardoor net buiK prijzen. Kim Scholt (STV) 1.26,59. 200 meter wisselslag: 17- hm' 2.48,12- 200 meter schoolslag: 14- - 3.05,42. „.iJif Jaargang 1982 100 mc>« Ellen van de Velde (ZVS) 1.22- 100 meter rugslag: 5. Ellen va 1.13,61. „.„si" 200 meter schoolslag: 6. Carlj vershof (STV) 3.00,65, 10 ™D Velde 3.02,63. JONGENS Op de 100 meter rugslag eindigde zij op de vijfde plaats en op de 200 meter schoolslag klasseerde zij zich tiende. Haar clubgenoot Mar- tijn Buijsse had zich geplaatst voor de 100 meter rugslag. Hij ein digde op de 19e plaats in de tijd van 1.11,64. Van de overige Zeeuwen bracht de Vlissingse Carlien Schrijvershof, die zater dag in de langebaanklassieker Hoeke-Sluis uitviel, het zondag niet verder dan de zesde plaats. RESULTATEN ZEEUWEN MEISJES Jaargang 1983 100 meter schoolslag: 15. Jaargang 1981 100 nieter Martijn Buijsse (ZVS) l-*1, „„«laf Jaargang 1982 100 meter rugs'* Rob Vermeulen (LUC) 1.11,7 100 meter vrije slag: 15. R°D 101,69. ,„^rsl3f Jaargang 1983 100 meter vbnfle 5 Chris van der Draai (STV) 1 1 rug*18? Van onze verslaggever Vlissingen - De brigade van ]e Koninklijke Marechaussee heeft het afgelopen half jaar L de haven van Vlissingen tvee keer zoveel illegalej vreemdelingen aangehouder jan normaal. Van onze verslaggever Middelburg - Het provin ciebestuur heeft vorig jaai ruim zes ton gestoken in tyl pisch Zeeuws-Vlaamsf economische projecten. Di regio komt er, bezien over heel Zeeland, met dit be drag bepaald niet bekaaid af. Dat blijkt uit het overzicht vai de uitgaven in 1995 van het pro vinciale economische steunfond SE0F (Sociaal Economisch Ont wikkelings Fonds). Dat is eei Middelburgs potje, waarui werkgelegenheidsprojecten worj den ondersteund. Jaarlijks bepa len de Zeeuwse Staten hoevee; geld er in dat steunfonds word Klapper Vorig jaar werd uit dat fonds ti taal 2,4 miljoen gulden gehaalj voor allerlei projecten. Zeeuw: Vlaanderen met ruim zes tc deelde daar dus ruim in mee. E| dan waren er ook nog de algi meen Zeeuwse projecten wa; Zeeuws-Vlaanderen indirect v; profiteerde. Dat kwam voornamelijk door grote klapper met Neckermai De provincie stak een half mi joen gulden in investeringskoste voor de uitbreiding van het pos' orderbedrijf. Daarnaast betaalde Middelhui verplicht mee aan de Europe: 5B-projecten, die het plattelan in Zeeuws-Vlaanderen verdt moeten ontwikkelen. Daaraa ging 129.000 gulden op. Economische potentie Over heel Zeeland bekeken w: de grootste uitgave een bedr; van een miljoen gulden voor ui breiding van het goederenspoi in de zeehaven Vlissingen-Oos Dit bedrag slokte al bijna de heli van het hele fonds op. Relati grote bedragen gingen ook na Schouwen-Duiveland, waar e< analyse werd gemaakt van economische potenties. Dat o; derzoek kostte een ton. Een andere uitgave, ook van ei ton, was voor algemeen Zeem belang, een bijdrage in de verb tering van de zoetwatervoorzi ning en bemesting op de frui teeltbedrijven. Daarnaast waren er tal van kl(| nere uitgaven, zoals subsidi aan studieclubs van het Lan bouwschap en het Zeeuws Pk form voor Duurzame Ontwikk) ling. Van onze verslaggever Sluiskil - Het pontje van Sluis! dat de verbinding onderhor tussen de oost- en westoever bet kanaal Gent-Terneuzen, sinds gisteren uit de vaart, bootje ondergaat de 1 onderhoudsbeurt. Tot en met 27 juli zal Sluiskil zonder deze verbinding r boen. „Een vervangende wenst wordt niet ingezet, M. Vinke, hoofd van de ai ™ng Zeeuws-Vlaanderen ■rijkswaterstaat. Van onze verslaggever Aagtekerke/Westkapelle UP een perceel tuinbonei aan de Prelaatweg tussei Aagtekerke en Westkapell is zaterdag- en zondagavom oen compleet bijenvolk va: het leven beroofd. De naar schatting tachtig duizend bijeen zijn door ee; onbekende vergiftigd. Ooi zijn diverse vernielingen aa de bijenkast gepleegd. Voo de eigenaar, een bedrijf ui uewedorp, was dit een scha meP?st van zo'n vijfhonder gulden. De bijen waren ge Plaatst ten behoeve van d oestuiving van de tuinbonei jaarlijl moei ve z dien

de Stem | 1996 | | pagina 10