Sport Opnieuw succes voor Zegers Melchers wint in Westdorpe F ey enoord-selectie tegen Goes e &mjoi 6 In de finale had ik wel het initiatief' Alexander Bauwens bedwingt Gino Roctus in C2-finale Kloosterzande 0 DE STEM ZEELAND ^GANGEN LUI ƒ19.75 p.p. Tim van Veldhoven wint sterk bezet Belfort-tennistoernooi Sluis Sterk eindschot Robby Meijer Brabanders triomferen in Kapelle Machtsgreep arne Riis Grafmonument bij leven al aftrekbaar Beurs Tokyo scherp omlaag Zeeuws-Ylaandere kreeg zes ton van provincie 'Karadzic en Mladic oppakken' MAANDAG 8 JULI 1996 Kloosterzande - Gezamen lijk eindigden ze op de eer ste plaats in de Cl-poule van het Kloosterse Windte- nnistoernooi: Jos Zegers, Patrick Vervaet en Tom Huis. Het setgemiddelde pakte echter in het voordeel van Jos Zegers uit. TENNIS Doorslaggevend was de overwin ning in twee sets van Zegers op Huis: 6-4,7-5. Eerder had Huis in drie sets Vervaet verrast. Het feit dat Zegers in de laatste partij, op de finaledag, in drie sets verloor van Vervaet stond de eerste plaats voor de Sluiskillenaar niet in de weg. „In de eerste set maak te ik te veel fouten. In de tweede set werd ik 'vaster', terwijl Pa trick Vervaet ging forceren. Vooral met zijn forehand ging hij veel fouten maken. Doordat hij in de derde set weer rustiger ging spelen herstelde hij zich," aldus Zegers na afloop. Precies een week eerder rekende Zegers met Pascal van Poecke af in de Cl-finale van het toernooi in Axel „Pascal van Poecke zou ziek geweest zijn, maar daar heb ik toch niks van gemerkt. Het was een partij van twee en een half uur en ook 's morgens in de halve finale speelde hij sterk. Ik speelde zoals gewoonlijk vanaf de baseline tegen hem en scoorde vaak met afwisselend 'kort-lang' spel," aldus Zegers. Alexander Bauwens boekte een regelmatige score tegen Gino Roctus in de C2-finale: 6-3, 6-3. In de Dl-eindstrijd speelde Toine Bun nagenoeg foutloos tegen Dennis de Block. Adrie Gijsel heerste op drie fronten: enkel- Jos Zegers won de Cl-poule van het Kloosterse Windtennistoernooi. dubbel- en gemengd dubbelspel- D2. Frans Vlassenrood werd eer ste bij de 35-plussers. Bij de vrouwen zegevierden Claudia Vermunt (C2), Ingeborg Bouwens (Dl) en Sandra de Koster (E). UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: Tom Huis-Patrick Vervaet 6-7, 6-3, 6-4; Jos Zegers-Tom Huls 6-4, 7-5; Patrick Vervaet-Jos Zegers 7- 6, 3-6, 7-5. Eindstand: 1. Jos Ze gers, 2. Patrick Vervaet. C2: halve finale: Alexander Bau- wens-Frans Vlassenrood 6-3, 6-1; Gino Roctus-Peter de Roeck 4-6, 6- 4, 6-4; finale: Bauwens-Roctus 6-3, 6-3. Dl: kwartfinale: Toine Bun-Paul d'Hooghe 6-3, 3-0, walk over Bun; FOTO CAMILE SCHELSTRATE Erwin Claassens-Henry Zegers 6-4, 6-4; Dennis de Block-Michel de Clercq 6-3, 6-4; Eric Hirdes-Mar- tien Sponselee 5-7, 7-6, 6-3; halve finale: Bun-Claassens 6-2, 6-2; De Block-Hirdes 1-6, 7-5, 6-3; finale: Bun-De Block 6-3, 6-2. D2: halve finale: Adrie Gijsel-An- ton Thoen 6-1, 6-1; Helmuth Crom- been-Harry Verstraeten 7-5, 7-6; finale: Giisel-Crombeen 6-1, 6-3. E: halve finale: Ronny van Itegem- Richard van Puyvelde 6-4, 6-4; Alex de Nijs-Tonny Seij 6-1, 7-5; finale: Van Itegem-De Nijs 6-0, 6-2. 35+: Frans Vlassenrood-Hans Ver moet 6-3, 6-1; Frans Vlassenrood- Martien Sponselee 5-7, 6-2, 6-1. Eindstand: 1. Frans Vlassenrood, 2. Hans Vermoet. DUBBELSPEL C2: halve finale: De Roeck/De Bak- ker-Knibbeler/Van Eerdenburg 6- 3, 3-6, 6-4; Van de Voorde/d'Hoog- he-Bauwens/De Block 3-6, 6-2, 6-1; finale: De Roeck/De Bakker-Van de Voorde/d'Hooghe 6-3, 6-3. Dl: halve finale: Huisman/Salomé- Hirdes/De Roeck 6-3, 6-3; Ivens/Kint-Vink/Van Dijk 6-0, 3-6, 6-2; finale: Huisman/Salomé- Ivens/Kint 6-0, 6-3. D2: halve finale: Gijsel/Van Rem- oortere-Van Waterschoot/De Nijs 6-0, 6-3; Van Itegem/De Koster-De Smit/Perdaen 6-2, 6-4; finale: Gij- sen/Van Remoortere-Van Ite gem/De Koster 6-2, 6-3. VROUWEN ENKELSPEL C2: 1. Claudia Vermunt. Dl: 1. Ingeborg Bouwens, 2. Leslie Lensen. E: halve finale: Sandra de Koster- Brigitte Sponselee 6-1, 6-2; Anita van de Bulck-Kitty Dankaart 3-6, 6-4, 7-5; finale: De Koster-Van de Bulck 4-6, 6-2, 6-4. DUBBELSPEL C2:1. Adriaansens/Nijssen. Dl: halve finale: De Smit/Hoof- man-Lammens/Vlaeminck 6-3, 6-2; Kint/Van Puyvelde-Van Kerkho- ven/Asselman 6-3, 6-3; finale: De Smit/Hoofman-Kint/Van Puyvelde 6-2, 6-1. D2: halve finale: Vlassenrood/Van Eck-Ivens/Goosen 6-3, 6-7, 6-4; De Smit/Van Meele-Bogaert/Verwer 6-1, 6-4; finale: De Smit/Van Mee- le-Vlassenrood/Van Eek 6-2, 7-5. E: 1. Scheerders/De Waal. GEMENGD DUBBELSPEL C2:1. Vermunt/Roctus. Dl: halve finale: Bogaert/Assel- man-Ivens/Kint 6-2, 6-4; Bou- wens/Bouwens-Van Dijk/Van Dijk 4-6, 6-2, 6-4; finale: Bouwens/Bou- wens-Bogaert/Asselman 6-0, 6-3. D2: finale: Vlassenrood/Gijsel-Ver- eecken/Van Remoortere 6-2, 6-4. Van onze sportmedewerker Goes/Vlissingen - Feyenoord speelt zijn eerste oefenwedsl voor het komende seizoen in ihissingen tegen de W Goes' dinsdag 16 juli, aanvang 19.00 uur. Dit duel zou aanvankel gespeeld worden op Het Schenge in Goes, maar in verband de renovatie van het hoofdveld daar moest worden uitgewek naar het terrein van de VC Vlissingen aan de Irislaan, beker. Dertien keer werd Fm noord landskampioen en keer kwam het in het bezit KNVB-beker. Voor die 2 trof Feyenoord één keer VC VI singen, op 28 april 1930 en vv toen met 13-1. 'an 12.0° tot 15.00 uur „estaurant rii„„iiie Ginnekenslraat 3, BREI l30e JAARGANG •JTMAT/MVR Door Henk van de Voorde Sluis - „Dit was één van de sterkste BI-toernooien die ik ooit heb meege maakt," verzuchtte Tim van Veldho ven na afloop van zijn finale-partij tegen Tilburger Gordon van de Sande. TENNIS Met name de halve finale bleek een lood zwaar karwei voor de man uit Philippi ne. Van Veldhoven verloor hierin de eer ste set middels de tie-break van Benedict Goderis. Deze laatste maakt net als Van de Sande deel uit van een groep studen ten, van de Tilburgse vereniging Lacoste, die in Sluis van de partij was. In de twee de set brak Goderis op 4-3 door de servi ce van Van Veldhoven. Er volgde echter onmiddellijk een 'rebreak'; 5-4. Bij deze stand kreeg Van Veldhoven zelfs een match-point tegen. Hij sloeg het evenwel met een halve ace aan diggelen waarna Tim van Veldhoven de tie-break met 7-2 won. „De derde set ging vlotjes. Goderis was opgebrand, maar ik ben echt door het oog van de naald gekropen. De halve finale was eigenlijk meer de finale. Die jongen was echt goed. Hij heeft een ver schrikkelijk goeie service. In de finale had ik meer het initiatief en speelde ik heel aanvallend," aldus Tim van Veldho ven. De winnaar van 'Sluis' is eveneens present op de toernooien van Aarden burg en Oostburg. Favoriet Van Veldhoven won de finale in Sluis met 6-2, 7-5. Zijn opponent Gor don van de Sande rekende in de halve fi nale in drie sets af met de als tweede ge plaatste Dethlef Pieters. Ook bij de vrouwen-B 1 zegevierde de als eerste geplaatste. Isabelle Leenhouwers kreeg de winst echter niet cadeau. De fi nale tegen Monique Walraven, eveens van Lacoste, werd een zware strijd. Leenhouwers was 'vaster' dan de aan vallend ingestelde Walraven. Ook de conditie sprak in het vordeel van Isabel le Leenhouwers: 5-7, 6-4, 6-4. De B2-eindzege ging naar de tactisch sterk spelende Oost-Souburger Antoine van Bockel. In de finale had Tony Seen tegen hem geen schijn van kans. Gronin ger Alex de Rooy won de Cl-finale in drie sets van Sluizenaar Byron Bentley. Ruben Verheul (C2), Dimitri Overmeire (Dl), Karei Leenhouwers (D 35+) en Jak- ko Vinken (D2) wonnen in de overige ca tegorieën. Bij de vrouwen ging de eerste prijs naar Carina van Tiggelen (Cl), Ma- riska van Mourik (Dl), Jetty Henry (D 35+) en Sandra De Jaeger (D2). UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: kwartfinale: Tim van Veldhoven-Maarten Meijs 6-1, 6-0; Dethlef Pieters-Harry Oolders 7- 6, 6-3; halve finale: Van Veldhoven-Benedikt Goderis 6-7, 7-6, 6-2; Gordon van de Sande- Dethlef Pieters 2-6, 6-1, 6-0; finale: Van Veldho ven-Van de Sande 6-2, 7-5. B2: halve finale: Antoine van Bockel-Menno Leeuwenburg 6-2, 6-4; Tony Seen-Maarten Me ijs 3-6, 7-5, 7-5; finale: Van Bockel-Seen 6-0, 6- 3. Cl: halve finale: Alex de Rooy-Tony Seen 6-2,6- 4; Byron Bentley-Jeroen van Homelen 6-3, 6-2; finale: De Rooy-Bentley 6-2, 4-6, 6-2. C2: halve finale: Fred Elliott-Gert van Dijken 6- 4, 6-3; Ruben Verheul-Geert de Bruyckere 6-2, 6-2; finale: Verheul-Elliott 6-4, 6-3. Dl: finale: Dimitri Overmeire-Harry van Zijl 6- 4, 6-4. D2: finale: Jakko Vinken-Dave van de Kerckho- ve 6-2, 6-0. D 35+: finale: Karei Leenhouwers-Aery Bentley 6-3, 6-0. DUBBELSPEL BI: finale: Gorthmanns/Van Veldhoven-Me- ijers/Van de Sande 6-2, 6-1. Cl: finale: Heinze/Van Quekelberghe-Van Ho- melen/Hopmans 3-6, 6-3, 7-6. Dl: finale: Verheul/Verheul-Van Hulle/Praat 6- 4, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL BI: halve finale: Isabelle Leenhouwers-Suzanne Verhoeven 6-1, 6-0; Monique Walraven-Nancy Corthals 6-4, 7-5; finale: Leenhouwers-Walra- Feyenoord, dat dit jaar maar één wedstrijd in Zeeland speelt, heeft toegezegd met de voltallige selec tie naar Vlissingen te komen. Als vedetten draven bij de Rotter damse eredivisionist op Ronald Koeman, Ed de Goey en Gaston Taument. Verder vele andere be kenden als Henk Vos, Henrik Larsson, Mike Obiku, Orlando Trustfull, Clemens Zwijnenberg, George Boateng, Peter Bosz, Gionvanni van Bronckhorst, Jean-Paul van Gastel en Tomeck Ivan. Voor de vele supporters, die Feyenoord ook in Zeeland telt, zal er dan ook genoeg te genieten zijn. Men verwacht dan ook grote belangstelling. Behalve over de kwalitatief sterke selectie die trainer Arie Haan kan laten op draven, behoort Feyenoord nog steeds tot één van de meest gere nommeerde clubs in ons land, ook wat betreft de organisatie van het voetbalbedrijf. Denk maar aan de bouw van de nieuwe Kuip die enkele jaren ge leden in recordtempo werd ge realiseerd en nu een capaciteit heeft van 52.000 toeschouwers. De kosten van die renovatie be droegen circa 120 miljoen gulden. Op sportief gebied heeft Feye noord in de loop der jaren ook flink aan de weg getimmerd. De Rotterdammers werden in 1970 winnaar van de Europa Cup 1 en veroverden toen ook de wereld- Heinkenszand - De man met het sterke eindschot Robby Meijer uit Putte triomfeerde in de trim- koers te Heinkenszand. De Bra bander hield bij de A-renners het nog vrijwel compacte peloton achter zich. Daarvoor waren een paar vluchtpogingen teniet gedaan. WIELRENNEN In de B-categorie bleef het hele stel ook lange tijd bijeen. Bij het ingaan van de laatste ronde (2 ki lometer) ontsnapte Sjaak Rom- mers en hield een kleine voor sprong vast tot aan de finish. Bij de C-renners waagde Niky Deijkers een sprongetje in de ruimte, met nog twee ronden voor de wielen. Dit uitstapje leverde succes op. UITSLAGEN A-categorie: 1. R. Meijer (Putte), 60 ki lometer in 1.20.03; 2. J. Akkermans (Nieuw Vossemeer); 3. W. van der Plas (Noordwijk); 4. J. Peemen (Rijsbergen); 5. W. Nieuwenhuis (Nijverdal); 6. C. de Baat (Etten-Leur); 7. G. Suijk (Krui- ningen); 8. J. Dingemanse (Wolphaarts- dijk); 9. C. Boden (Wouwse Plantage); Isabelle Leenhouwers in actie in de finale tegen Monique Walraven. De plaat selijke favoriete zou in drie sets winnen. ven 5-7, 6-4, 6-4. Cl: halve finale: Carina van Tiggelen-Jantien Dhont 7-6, 6-2; Chris Vriends-Nancy Corthals 6-4, 6-3; finale: Van Tiggelen-Vriends 7-6, 7-6. Dl: finale: Mariska van Mourik-Jantien Dhont 6-4, 6-3. D 35+: finale: Jetty Henry-Christianne Dhont 6- 1, 6-3. D2: finale: Sandra Dejaeger-Petra Marcus 6-4, 6-7, 6-3. DUBBELSPEL Cl: finale: Gilis/Van Tiggelen-Steutel/Vriends 6-3, 6-0. Dl: finale: Dhont/Van Dongen-Becu/Willemsen 1-6, 6-1, 6-4. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: Van Heelsbergen/Sterrenberg-Baas/Van Pa- melen 6-0, 7-5. D: finale: Vinken/Van Mourik-De Blan- der/d'Hoore 6-2, 6-4. 10. J. Weststrate (Yerseke). B-categorie: 1. S. Rommers (Rilland), 40 kilometer in 55 minuten; 2. H. Boe ren (Sint Willebrord); 3. W. Wielhouwer (Sommelsdijk); 4. C. Beenhakker ('s- Heer Arendskerke); 5. F. Raaymakers (Essen); 6. A. Janse (Middelburg); 7. J. Blok (Wemeldinge); 8. J. Goossens (Sint Willebrord); 9. H. Boonman (Goes); 10. D. Delchambre (Essen). C-categorie: 1. N. Deijkers (Sint Wille brord), 36 kilometer in 51 minuten; 2. E. van der Wiel (Breda); 3. M. Wagenaar (Borssele); 4. B. Hoogesteger ('s-Hee- renhoek); 5. B. Raas (Heinkenszand); 6. A. Hazen (Lewedorp); 7. G. Evers (Sprundel); 8. W. Koks (Kwadendam- me); 9. F. Bosters (Bergen op Zoom); 10. H. Tolleman ('s-Heerenhoek). Door Peter Snelders Westdorpe - In een enerverend duel, dat met grote spanning reik halzend werd gevolgd door de toe schouwers nabij de finish, klopte Miriam Melchers uit Gendt met krap een half wiel Janneke de Vos uit Kockengen. Daarmee kreeg de levendige wedstrijd voor vrouwen in Westdorpe een sterke winnares. Miriam Melchers was van het be gin af aan in de beslissende slag mee en legde ook beslag op de lei- dersprijs. Het was jammer voor de organiserende Stichting Wielerpromotion Westdorpe, dat het aantal deelneemster ietwat on der de maat lag. Een wedstrijd in Ber gen op Zoom was daar mede debet aan. Maar de aanwezige vrouwen maakten er vanaf de eerste ronden een specta culair gebeuren van. dat geen moment verveelde. Na enkele ronden koos het vijftal Miriam Melchers, Janneke de Vos, Leontien van Moorsel, Nathalie Nelemans en Mariëlle van Scheppin gen het hazenpad en sloeg binnen de kortste keer een kloof van een halve minuut. De beslissende slag leek ge maakt. Daar dacht een viertal anders over. Wendie Kramp, Simone van de Heide, Nicole Vermast en Ingrid Kelderhuis gingen halverwege de wedstrijd in de tegenaanval en knabbelden per ronde wat van die achterstand weg. Toch slaagden zij er niet allemaal in aan sluiting te krijgen. Alleen de bijzonder sterk rijdende Simone van de Heide dichtte de kloof naar de kopgroep. In die kopgroep kwamen Leontien van Moorsel, Nathalie Nelemans en Ma riëlle van Scheppingen in de proble men en moesten afhaken bij het drietal Vos, Melchers en Van de Heide. Leon tien van Moorsel maakte tot ruime hal verwege de wedstrijd een goede in druk, maar naarmate de kilometers vorderden werd duidelijk dat ze nog te weinig inhoud heeft om een hele wed strijd mee te kunnen domineren. Het drietal Vos, Melchers en Van de Heide bleef uit de greep van de achter volgers, al kwam een groepje van vijf nog benauwd dichtbij in de slotfase. In een sprint die van ver werd ingezet ga ven Melchers en Vos elkaar aanvanke lijk geen duimbreed toe. Pas in de laat ste meters drukte Melchers haar voor wiel iets eerder over de streep. Onder druk van het hoge tempo wer den verschillende deelneemsters ge dubbeld en waren groepjes her en der over het selectieve parkoers verspreid. De wedstrijd verveelde dan ook geen moment. In tegenstelling tot de nieu welingen die eerder in actie kwamen. Daarin stak de Belgische renner Kevin Vleurinck met kop en schouders boven de rest van het deelnemersveld uit. Al in de beginfase liet hij de rest van het deelnemersveld zijn hielen zien en reed solo naar de zege. Met ruim een halve ronde voorsprong won hij onbedreigd. Dinsdag komen vanaf 19.00 uur de eli te- en neo-amateurs in Westdorpe in actie. UITSLAGEN Vrouwen: 1. Miriam Melchers (Gendt) 60 kilometer in 1.44.42 uur, 2. Janneke Vos (Kockengen), 3. Simone van de Hei de (West-Beemster), 4. op 15 seconden Nathalie Nelemans (Willemstad), 5. Ma riëlle van Scheppeingen (De Knakel), 6. Wendie Kramp (Klaaswaal), 7. Leontien van Moorsel (Rotterdam), 8. Ingrid Kel dermans (Alphen aan de Rijn), 9. Nicole Vermast (Amstelveen), 10. op één ronde Sissy Alebeek (Schijndel), 11. Petra van de Giessen (Hoogblokland), 12. Joyce van de Nulft (Spijkenisse), 13. Henriëtte Vos (Nijverdal), 14. Judith van de Burg (Berkel), 15. Marit Kamp (Oudharspel), 17. Boukje Doedee (Kloosterzande). Nieuwelingen: 1. Kevin Vleurink (Bel gië) 50 kilometer in 1.19.23, 2. op 1.29 Jelle Groezen (Waspik, 3. Richard Slab- bekoorn (Kapelle), 4. John Koks (Baar- le-Nassau), 5. Mario de Ritter (Hoek), 6. Danny Langenberg (Kapelle), 7. Mat- thijs Maasakkers (Wagenberg), 8. Evert Doedee (Kloosterzande), 9. Björn (Kloosterzande), Mossevelde (België). Björn van De kopgroep in Westdorpe: Simone van de Heide, Miriam Melchers en Janneke de Vos. HHÜ ■■HBÜ Binnenland Buil Economie Beurs Sport De meeste doelpunten voor Fe» noord heeft tot nu toe Corvam Gijp gemaakt (161). Ove Kindi staat als tweede genoteerd i, 129 treffers. De befaamde Ci Moulijn speelde de meeste co petitiewedstrijden voor de c] uit de Maasstad, namelijk 4 Hij wordt gevolgd doorWimj; sen (422) en Wim van Haneg staat in het rijtje op de neger stek met 298 wedstrijden. Het is zo maar een kleine gri uit het roemrijke verleden van club die in de historie van het) derlandse voetbal een steviger! I putatie heeft opgebouwd. Die wil men natuurlijk doortrekk i en in het komende seizoen z men er ongetwijfeld alles i doen om daaraan gestalte te ven. Goes, dat in Vlissingen in feite; sparringpartner van Fi_ fungeert, gaat uiteraard tracht de nederlaag zo klein mogelijk houden in deze confrontatie D wordt een zware klus mannen van trainer H rends, die vorig seizoen tem wernood het tweedeklasseisch continueerden. Barends kan schikken over een selectie van man, die vandaag met de trairi beginnen. Daarbij behoren nieuwkomers zoals Mart va: Guchte (Hoek), Nelissen en Ui gehand (beiden Zierikzee) en V gel (Kapelle). Verder draven GOES als bekenden op Clares Pahlad, Serge Berrevoets, Brusket, Shannon Braafhart. gebroeders De Kok, Leen Kosl en doelman Erik Versluis. De wedstrijd in Vlissingen wonl geleid door J.A. Kaland. Kapelle - Bij de juniorenm lerwedstrijd in Kapelle triom feerde Pascal Hermes Liempde. Bij de nieuwelinge mocht Vincent van Es uitE ten-Leur de bloemen in on vangst nemen. WIELRENNEN De wedstrijd voor juniora bracht ruim dertig aan de start, wat voor Zeeuw begrippen redelijk genoemd worden. Na wat schermutselt gen in de beginfase werd de Ja goed aan het kruit Isar van Gooi. De draafde tien kilometer voor met een maximale voorspa van dertig seconden maar wa toen achterhaald. Na 35 kilometer formeerde a een kopgroep van dertienn» die het heft volledig in handt namen en niet meer werd achte haald. In die leidersgroep maak Hermes een sterke indruk en I toonde zich tevens de rapste in i eindsprint. Zijn naaste concu rent in de laatste meters W van Gulik werd met een half® geklopt. Pascal Hermes boe daarmee zijn zesde zege in seizoen. Bij de nieuwelingen werf™ cent van Es winnaar na solo van een ronde. UITSLAGEN Junioren: 1. P. Hennes (Li* 70 kilometer in 1.50.14; 2. r- Gulik (Rotterdam); 3.1. van (Terheijden); 4. M. KromdijK Gastel); 5. E. van Leijen(M) S. den Hoedt (Ridderkerk); Verhoeven (Schijndel); 8. geneelen (Hoeven); 9. (Oosterhout); 10. S. van Acn (Roosendaal); 11.M. (Giessen); 12. D. de Dreu Is"" venpolder); 13. M. Kruithot I kei); 14. R. de Miliano (Ro«s® aal), op 1.12; 15. F. den (Ridderkerk), op 2.10; 16- (Hoogland); 17. F. Koen K 18. F. Verswijver (Hoog* 19. D. Kok (Hoogland); 20. Overbeeke (Kapelle). Nieuwelingen: 1. V. van*» -- ie), OP conden; 3. E. Seegers (MaM, Leur), 45 kilometer in 1— Slabbekoorn (Kapelle), °P, f Kooien (Breda); 5.E. van»- (Leiden); 6. H. Kok (Ho« R. Bikker (Sliedrecht), 8.K. Niet (Spijkenisse); 9. .„jj (Alkmaar); 10. F. SandeK voetsluis); 11. M. m (Schijndel); 12. D. Lf& (Kapelle); 13. J. Rpos0ï«! nis); 14. E. van der Vel® dinxveld); 15. C. Burge wert); 16. W. van Am (Kruisland); 17. M- van kers (Wagenberg); Dj- m (Kloosterzande); 19. M. t(j (Sint Willebrord); 20. L- (Kapelle). M|uel Indurain (Spal op 4.38' 15 Fernando Escartin (Spa) op 4.49' ,4 Laurent Dufaux (Zwil op 5.03' 3 min. 10 1 min. mgm 13 12 Van onze verslaggever Sestrières - Bjarne Riis deed gi: teren in de mini-etappe nat Sestrières een geslaagde gree haar de macht in de Tour c France. De Deen ging na een in posante solo als winnaar door c finish en nam de gele trui ov< van de Rus Berzin, die als vee; tiende arriveerde met 1 minui en 23 seconden achterstand, het algemeen klassement hee Riis nu 40 seconden voorspror op Berzin, die tweede staat. ZIE SPORT-B1 EN B2 Den Haag (anp) - De kosten va het vestigen van een langloper grafrecht, alsmede de kosten ve de eerste bijzetting en zelfs voo uitbetaalde kosten van een gra monument zijn al bij leven a trekbaar voor de inkomstenb lasting. De Hoge Raad heeft met dit oo deel de belastingrechter in Ari hem op de vingers getikt, die m name het monument beschouwi als een waarde-vertegenwoorc gend vermogensrecht. Tokyo (krf) - De effectenbeu van Tokyo heeft gisteren pitti verliezen moeten incasseren. aandelen doken over een bre front omlaag, waarbij de Nikki mdex door de grens van 22.0 Punten zakte. De belangrijk: beursmeter van Japan sloot u eindelijk op 21.924,94. Middelburg - Het provincie! stuur van Zeeland heeft vo laar ruim zes ton gestoken in pisch Zeeuws-Vlaamse project Met geld komt uit het Soci( économisch Ontwikkelin, nds. In totaal werd er 2,4 ir Joen gulden uitgekeerd. De re Aeeuws-Vlaanderen is dus re »ef goed bedeeld. '2>E ZEELAND - C1 ?en Haag - De aanklager van °cgoslavië-Tribunaal heeft en ^Testatiebevel tegen de B wsch-Servische leiders Rado" Karadzic en Ratko Mladic Homo twee m°eten onm h]k worden opgepakt. Hij m ei8een twijfel bestaat ovei ICaJ^^htige misdaden nlo at^lc en Mladic hebben dn.fl' L De rechters beslis vonderdag over het verzoek. ■ZIE BUITENLAND-A5 r

de Stem | 1996 | | pagina 20