ahorse an Schelfaut op eenzame hoogte NDDOEKEN Carla Haak en Jan Noordhoek in vorm wNedBrland! Clinge houdt schade beperkt iappe prestatie van Ronny van Hove uit Vogelwaarde Van Velzen wint magere koers in Poortvliet feijer eerste bij trimmers SPORT ZEELAND B7 Ligfietsers ior Groeneveld iifidenten stellen eiligheid in jllanta op proef SPORTNIEUWS KORT Trimlopen in Kloetinge Dwars door Domburg Persoonlijk record Sandra de Block Fantasieloos Beveren scoort slechts vier keer JWCfMAlS 7 SILVO X SURINAAMSE RIJST BAAL 4,5 KILO ELDERSJ^ST MAANDAG 8 JULI 1996 '.jnsportmedewerker .«enpolder - Tijdens het ^concours hippique te jjffenpolder werden wri tten gescoord, ondanks Ie rijden proeven. Toch er voor enkele combi- (fel winstpunten weg- „Ik werd eerste in de tweede proef met 166 punten en derde in de eerste proef met 165 punten. In totaal dus twee winstpunten," zei Carla Haak met Jessica en uitkomend voor De Oranjerui- ters. Ze vervolgde: „In totaal heb ik nu met Jessica elf winstpun ten. Dus start ik volgende week tijdens het concours hippique bij De Zwinruiters in Nieuwvliet- Bad maar in de M-klasse." Jan Noordhoek met Kortgene, die voor De Zwinruiters uitkomt, bleek in vorm te zijn. Hij pakte in de B-klasse de hoofdprijs met 167 punten, dus eveneens een winst puntje. Dit in de tweede proef. In de eerste proef behaalde hij brons met 176 punten. In de Zl-klasse, met tien deelne mers, was er in totaal maar één winspunt. Die was voor Marjan van Dijk met Enanda van De Weelruiters met 180 punten. De Breskense dressuuramazone In- grid Faes met Diana pakte welis waar de derde prijs, maar scoor de 178 punten, dus net niet ge noeg voor winst. Dat was even eens het geval in de Z2-klasse. Met 187 punten en één winst puntje pakte Laurens van Leiren met Dimitri van De Weelruiters de hoofdprijs. Z-jurylid Piet Westveer uit Kapelle over de ge toonde proeven: „Het totale beeld was nogal onrustig. Daardoor werd er matig gepresteerd." HAK JONGE MAIS N KORRELS POT 370 ML. ELDERSUHJST IZUNDERT: Molenstraat ST. WIILEBRORD: Dorpsstraat EL: Markt - BERGEN OP ZOOM; Noordgeest Arendskerke - Het j Nederlands kampioen- j tijdrijden voor ligfiet- Verd zaterdag in 's-Heer Ijskerke gewonnen door Ir Groeneveld uit Olden- Jïlstrijd trok 27 deelnemers it gehele land. Ook een Belg [vande partij. Spijtig was het |it Zeeuwse cracks Bram n Derek Thijs ontbraken, swas geblesseerd, maar De- Hijs liet het zonder opgave [tedenen afweten, d gestreden op de volgende ïdelen: 18 kilometer, 1,8 ki- |:;tr en 200 meter sprint met J en vliegend vertrek. Het (aanvankelijk op dat Ymte |jndy uit Lelystad de eind winnaar zou worden in dit benschap. Sybrandy liet de rfilijd afdrukken op de eerste lïdelen (18 en 1,8 kilometer) 1 op de sprintnummers ,i gewezen door Peter Groe- Isil, die toen de snelste was. sigenoemde liet op de 200 «staande start 17.04 afdruk- p de 200 meter met vlie- livertrek de klokken stilstaan |ll,29 seconden. Ook op de an- i onderdelen werden door uiige deelnemers hoge snel- la bereikt van wel 55 kilome- Ip uur. UITSLAGEN «eter en 1,8 kilometer: 1. Ym- Tybrandy; 2. Peter Groeneveld; 3. Idï Knoop; 4.Charles Jochems; 5. pvaoAndel. iklassement: 1. Peter Groeneveld 7 punten (A-rijder); 2. l:iSybrandy (Lelystad) 10 punten |;1. Sacha Knoop (Blaricum) 20 1-rijder); 4. Theo van Andel 1) 28 punten (A); 5. Charles |i:ms (België) 33 punten (A); 6. Valk (Brielle) 36 punten (B); 7. aKoevoets (Den Haag) 38 pun- 1(A); S. Paul Raven (Blaricum) 42 tin (B); 9. Rogier Lavooy (Goes) laden (B); 10. Hans van Vught Trier) 52 punten (A). anta (rtr) - De veiligheids- btionarissen in Atlanta |Jtn vrijdag, twee weken begin van de Olympi- Jt Spelen, in de hoogste Mn paraatheid. Een be ter van het olympisch dorp skte licht gewond bij een Jfctpartij, twee collega's pwn met de schrik vrij elders in de stad een ge fit» auto door een wegver- ®g raasde. fotaas Bentley stond donderdag ■Jicht bij een ingang van het episch dorp toen hij werd geschoten. Volgens de politie jittata werd de man geraakt Peen verdwaalde kogel die ter pnheid van de viering van de Wkaanse onafhankelijkheid afgeschoten. Bentley raakte F net schampschot licht ge fit Op het complex, waar in jjta het olympisch concours "ine wordt gehouden, wer- zenuwen van de verant- Welijke mensen eveneens op [proef gesteld. Maandag was al |S: ®aterieel uitgerukt toen in F Wirt van het atletendorp een ■lent pakje werd aangetrof- Het bleek loos alarm. Tegen gas van het gebruik van nu- wapens wezen op het ge il? terroristische aanslagen "n'a, waar een kernreactor Walsoorden - Hij was vrijdagavond superieur aan alle concur renten: Brik Schelfaut uit Stekene. Met overmacht schreef de Vlaamse Honda-piloot de tweede supercross voor het Zeeuwse kampioenschap 1996 op zijn naam. Ronny van Hove uit Vogel waarde, de man met no. 23, reed naar een knappe derde plek en was daarmee de beste Zeeuw. MOTORSPORT De jeugdige Van Hove, uitko mend in de Belgische BLM, was snel hersteld van de vermoeienis sen van de finale. Twee jaar gele den was hij al eens kampioen bij de nieuwelingen bij de MCB/BLB, maar een goede spon sor vroeg hem om bij de BLM te komen rijden. „Mijn start was niet goed. Ik zat halverwege het veld na de eerste bocht. Vervol gens heb ik toch goed opgehaald tot een derde plaats. Schelfaut en Verstraete gingen toch niet zo heel veel harder. Zeker als je be denkt, dat zij een klasse hoger uitkomen bij de internationalen en ik bij de junioren rijd," aldus Van Hove. Voordeel Helemaal ongelijk had de Vogel- waardenaar niet. Op zijn 125 cc- machine had hij Schelfaut en Verstraete redelijk in het vizier kunnen houden, terwijl deze in het voordeel waren op hun kwartliter. Maar de oplettende toeschouwer had ongetwijfeld gezien, dat Schelfaut niet tot het uiterste was gegaan. Even moest de Stekenaar vol gas geven, na dat Lieven Regheere het best weg was na het vallen van de vlag, maar nadat hij in de derde ronde de koppositie had overgenomen kon hij zich beperken tot het con solideren van zijn voorsprong op achtervolger Carlo Verstraete. Regheere maakte een stuurfout en beet letterlijk in het zand. Vanaf dat moment amuseerde Schelfaut het publiek met spec taculaire sprongen en reed onbe dreigd naar de finish. Tegenstand Fris gewassen stapte hij de bus uit kort na de wedstrijd en oogde weinig vermoeid. Hij gaf grif toe, dat het geen zwaar bevochten ze ge was. „Andere jaren was de te genstand hier groter. Maar Jur- gen Paepe (Supercrosskampioen 1995, red.) is zwaar gekwetst met een gebroken voet en ook een Ar jan Franken, die in Goes voor veel strijd zorgde, was hier niet. Voor het publiek is dat niet zo leuk, wanneer er geen felle duels zijn voor de eerste plaats en dan moet je zelf maar voor wat spek takel zorgen." Specialisme Je zou het supercrossen een spe cialisme kunnen noemen van de sympathieke Vlaming. Als hij deelneemt behoort hij automa tisch tot de topfavorieten. „Spe cialisme wil ik niet direct zeggen, maar ik doe het gewoon ontzet tend graag. Het is kort en hevig en het publiek kan het allemaal goed zien. Je zit ook dicht bij het publiek." Ongeluk Gevaarlijk vindt hij het niet, daarbij terloops weer het ge ruchtmakende ongeluk aanstip pend, waarbij in februari in Goes een rijder zwaar ten val kwam. „Voor ons is het gewoon routine. Duizenden keren heb ik die sprongen gemaakt. Voor het pu bliek lijkt het misschien alles of niets, maar alles is onder contro le. Het zijn juist de minder geoe fende rijders, die langs de baan staan en denken, dat het gemak kelijk is, die af en toe in de fout gaan. Dan wordt het gevaarlijk." In Walsoorden bleef de schade vrijdagavond beperkt. Alleen Kloosterzandenaar Dave van Hoepen kreeg te maken met de pechduivel, toen hij na een sprong over de tafelberg niet goed terecht kwam en zijn duim brak. Gelukkig bleef het bij die ene kwetsuur. Zetel In de B-finale reed Bressiaander Piek Cruson in een zetel naar de eerste plaats, waarbij hij een groot gedeelte van het veld op een ronde zette. Terneuzenaar Erik van Tatenhove en Vlissinger Ri chard Kerkhove streden ver ach ter hem om de tweede plaats, welke strijd door de Zeeuws-Vla ming in zijn voordeel werd be slist. In de amateurklasse was de eer ste plek weggelegd voor de Fran stalige Belg David Delcampe, die Kloosterzandenaar Peter de Booy twee keer achter zich hield. Op korte termijn kunnen de cros sers overigens al weer aan de bak, want woensdagavond 10 juli heeft de derde wedstrijd plaats op het Smitsschorreterrein in Axel. Brik Schelfaut kondigde al aan, dat hij er zal zijn. Wie hem dan kan verslaan, zou ook wel eens de winnaar kunnen zijn. UITSLAGEN Licentiehouders A-finale: 1. Brik Schelfaut 2. Carlo Verstraete (beiden België) 3. Ronny van Hove (Vogel waarde) 4. Dirk de Smet 5. Lieven Regheere (beiden België) 6. Pascal de Zeeuw (Axel) 7. Aswin Vandamme (Zuiddorpe) 8. Kees den Hollander (Aagtekerke) 9. Erwin van Tatenho ve (Terneuzen) 10. Dieter Wybo (Bel gië) Goes - De atletiekvereniging AV'56 houdt woensdag 10 juli in Kloetinge een aantal trimlopen. Dit met afstanden van een tot en met zes kilometer. De start is om 19.30 uur bij de ingang van het Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland aan de Oostmolenweg in Kloe tinge, waar men vanaf 18.30 uur kan inschrijven. Domburg - In Domburg wordt woensdag 10 juli de stratenloop 'Dwars door Domburg' gehouden. De af te werken afstand is 10 kilometer. Gestart wordt om 20.00 uur op de Markt. Tevens staat er een aantal trimlopen op het programma. Er kan naar keuze een tot en met acht ronden op het 1200 meter lange parcours worden gelopen. De start hiervan is om 19.00 uur. Voor alle afstanden kan worden ingeschreven vanaf 18.00 uur in het Schuttershof aan de Kanonweistraat. Kessel Lo/Waregem - Sandra de Block van RKHAV scherpte tij dens avondwedstrijden in het Belgische Kessel-Lo haar persoon lijk record op de 1000 meter aan. De C-juniore liep naar een tijd van 3.11,2, waarmee ze tevens de beste Zeeuwse seizoentijd reali seerde. Tevens pakte ze in deze avondmeeting de winst. Dat deed ook haar clubgenoot Sebastian Vonck. Hij won de kilo meter bij de C- junioren in 3.03,0. In Waregem pakte Stefan Krij- nen van AV De Wielingen de winst op de 800 meter. De tijd van de Oostburgse B-junior was 2.01,29. Theo Rabout van Atletica ein digde op de 5000 meter bij de senioren als tweede. Zijn tijd was 15.13,0. Poortvliet - Na een solo-vlucht die 35 kilometer ver reikte kon Jan van Velzen zaterdag de bloemen in ontvangst nemen op het Thoolse dorp Poortvliet. Een dik verdiende zege (zijn eerste in dit seizoen) voor de 20-jarige amateur uit Zoetermeer, die te vens de leidersprijs en vele premies in de wacht sleepte. Brik Schelfout stunt hoog boven het publiek. Licentiehouders B-finale: 1. Piek Cruson (Breskens) 2. Erik van Taten hove (Terneuzen) 3. Richard Kerkho ve (Vlissingen) 4. Dennis Schelleman (Axel) 5. Henny Gijsel (Heikant) Amateurs: 1. David Delcampe (Bel gië) 2. Peter de Booy (Kloosterzande) 3. Sam Janssen (Hoek) 4. Coen van Hoeve (Zaamslag) 5. Ron Doppegie- ter (Hoofdplaat) FOTO CAMIILE SCHELSTRAETE 80 cc: 1. Jurgen Wybo (België) 2. Twan van Liere (Kapelle) 3. Willem- Jan den Engelsman (Vlissingen) 4. Johan Frederiks 5. Dion Verhulst (Axel) Van Velzen, onlangs opgenomen in de Foreldorado-ploeg maakte deel uit van een kopgroep die tien renners telde, toen hij zijn sprong in de ruimte waagde. Met veel ambitie en wilskracht boekte Van Velzen een winst van 45 seconden op zijn volgers en toen was de zaak wel bekeken. Eric de Crom en Rob Sienders kwamen nog wel tot een tegenaanval maar een echte vuist kon dit tweetal toch niet maken. Met ruim zestig inschrijvers leek het organiserend comité op rozen te zitten in de voorgaande dagen maar toen het startschot klonk, gingen maar 38 renners op pad. Dat was dus een teleurstelling voor Dirk Uijl en zijn mannen die deze koers op poten hadden gezet en opnieuw een bewijs dat de Zeeuwse koersen dit seizoen wei nig in trek zijn bij de coureurs. Overigens werd het een levendige wedstrijd in Poortvliet. Reeds in de beginfase werd het veld uiteen gereten en in drie groepen ver deeld. Na 20 kilometer formeerde zich een hoofdmacht van veertien renners bestaande uit: Theo Ak kermans, Wilfried Bastiaanse,, Fabian van der Ham, Eric de Crom, Ruud Havermans, Peter Heeren, Peter Mol, Michel Rom- mers, Jan van Velzen, Mario van Vlimmeren, Rob Sienders, Jac. Vriends, Marco van de Beemd en Ton Griep. Uit deze groep ont snapten Eric de Crom en Fabian van der Ham en draafden enige tijd lichtjes voorop. Nadat het tweetal tot de orde was geroepen moest Peter Heeren na halfkoers lossen uit de kopgroep. Heeren werd opgeslokt door de twee vol gers Twan den Braber en Louis van Mook, die toen 50 seconden achterstand hadden. Met nog 35 kilometer te gaan ging Jan van Velzen op de trom slaan. Hij spoot weg uit de hoofd macht en pakte in korte tijd 20 seconden winst. Omdat het ach ter hem rustig bleef kon Van Vel zen zijn voorsprong opvoeren tot 45 seconden. Van de naaste vol gers moest. Van der Ham afhaken door kramp en ook Jac. Vriends kon het tempo niet meer bijbe nen. Vier ronden voor het einde werd Theo Akkermans door pech terug geslagen. Hij verwisselde van fiets maar dat kostte nogal wat tijd. Inmiddels hadden Eric de Crom en Rob Sienders een achtervolging ingezet op de lei der Jan van Velzen, maar deze gaf bepaald geen krimp en ging juichend als eerste door de finish. Sienders won gemakkelijk de spurt om de tweede plaats. Bij de cyclosportieven koos Johan Pee- men drie rondjes voor het einde het hazepad en wist dit uitstapje te bekronen. UITSLAGEN Elite-amateurs: 1. J. van Velzen (Zoetermeer), 85 kilometer in 1.59.10; 2. R. Sienders (Zwijndrecht), op 50 seconden; 3. E. de Crom (Hoogerheide); 4. T. Griep (Berg schenhoek), op 1.10; 5. W. Bastiaanse (Hoogerheide); 6. P. Mol (Kapelle); 7. M. van Vlimmeren (Hoeven); 8. R. Havermans (Nieuw Vossemeer); 9. M. van de Beemd (Schijf); 10. T. Akker mans (Woensdrecht), op 1.55; 11. M. Rommers (Rilland), op 2.15;. 12. J. Vriends (Wernhout); 13. F. van der Ham (Heerle); 14. P. Heeren"(Sprun- del); 15. T. den Braber (Fijnaart); 16. L. van Mook (Oosterhout); 17. J. Rovers (Breda), op een ronde; 18. J. Verbiest (Bergen op Zoom); 19. A. Kraan (Gouda); 20. R. Oomen (Etten- Leur). Cyclosportieven: 1. J. Peemen (Rijs- bergen), 60 kilometer in 1.26.12; 2. W. Varenkamp (Hellevoetsluis); 3. J. Akkermans (Nieuw Vossemeer); 4. T. Keiler (Nieuw Vossemeer); 5. P. van Dijk (Bergschenhoek); 6. F. Hommel (Oud Vossemeer); 7. C. Donders (Til burg); 8.R. Voogd (Breda); 9. J. van Dijke (Scherpenisse); 10. M. van Dijk (Lage Zwaluwe); 11. J. Nieuwkoop (Roosendaal); 12. J. Verschuuren (Raamsdonksveer); 13. T. van der Velde (Rijsbergen); 14. J. Hane- maayer (Maasdijk); 15. J. van de Klundert (Hoogerheide); 16. A. Ver hei jen (Oud Gastel); 17. M. van der Wel (Bergschenhoek); 18. F. Kreb- bekx (Steenbergen); 19. J. Broeren (Sint Willebrord); 20. J. Roovers (Breda). Door Peter Snelders Clinge - Schamele 0-4-cijfers stonden op het scorebord na afloop van de vriendschappe lijke ontmoeting tussen Clin ge en Beveren. Voor de thuis ploeg een meer dan accepta bele uitslag. Voor het komend seizoen in de tweede klasse uitkomende Beveren was dat een bijzonder povere zege. Zeker als men de ambities in het Belgische kamp beluisterd. On danks dat een fors aantal spelers- is vertrokken, leven er toch opti mistische gedachten. „Het werd s? Arendskerke - De Brabander Robbie Meijer onderstreepte zijn I.L -ae vorm zaterdag in de trimwielerronde van 's-Heer Arends- T (?or winnaar te worden in de A-categorie. Samen met Leo Be- Wen van Gessel maakte Meijer de beslissende slag toen nog 20 ui» voor de wielen lagen. In de eindsprint reed Robbie Meijer ïïn "chters los. "tenners waren Sjaak Rommers, Ad Kuzee en Sjaak van Vlim- w animators. Zij kozen het hazenpad en werden niet meer ach- 1 d- Rommers was de rapste in de eindsprint. "Categorie stoof een vrijwel compact peloton over de eind- trie van der Wiel beschikte over het sterkste eindschot. UITSLAGEN Heil.,KA Meijer (Putte), 60 kilometer in 1.22.15; 2. L. Beijer (Den JJai X J van Gessel ('s-Heerenhoek); 4. R. Koole ('s-Heerenhoek); 5. C. 7r:*7''Jw.,se Plantage); 6. R. de Jonge (Middelburg); 7. W. Hoondert l'ooïBr, j!' 8- E. van Oosten (Goes); 9. I. Koeman (Wolphaartsdijk); 10. PiteE™? (Yerseke). Yerseke). 1-»™--! C S' Hommers (Rilland), 50 kilometer in 1.08.12; 2. A. Kuzee trossen ie- van Vlimmeren (Etten-Leur); 4. T. Verhulst (Roosendaal); 5. F':,"rr,-:sr; Okbrord); 6- J- Marijs ('s-Gravenpolder); 7. W. Wielhouwer fcl'Sotie: *14 a"ei llWe ier?endskerke>' 'MHeinl van Her Wiel (Breda), 40 kilometer in 58 minuten; 2. H. "Hl 7n7anH); 3. B. Raas (Heinkenszand); 4. B. Hoogesteger ('s-Hee- 7- Zweedijk (Waarde); 6. E. Clayes (Heist aan Zee); 7. A. Masten- cs (Kwadendamme); 9.E. Eekhardt (Kruiningen); tijd dat een aantal spelers ver trok. Niet direct gezien hun kwa liteiten, maar vooral om een men taliteitsverandering in het team teweeg te brengen. Met het mate riaal dat we hadden moesten we minimaal een degelijke midden moter zijn in de eerste klasse. Maar aan het eind van het liedje degradeerden we vorig seizoen uit die klasse. Puur een karakter kwestie," fluisterde een ingewij de Beveren-bestuurder tijdens de pauze in de bestuurskamer van gastvereniging Clinge. Beveren zag Goots, Udovic, Bo- gaerts, Lodders, Oulare, Van Overtvelt, Luvicus en Maes ver trekken en verwacht ook dat Van Ham binnenkort de geel-blauwe formatie de rug toekeert. Daar tegenover staat de terugkeer van Essende (Lausanne) en de komst van Sterckx (Kapellen), Pister (Lausanne, voorheen Standard Luik), Dhondt (Deinze), Dillens (Beerschot), Fiers (Boom), Frans (Charleroi) en de Tsjech Kobilka. Qua aantal houdt de 'export en inport' elkaar aardig in even wicht, maar of Beveren met die nieuwelingen er daadwerkelijk op vooruit is gegaan mag op zijn minst betwijfeld worden. In ieder geval was dat in het duel tegen Clinge niet direct te constateren. Natuurlijk had Beveren een flink veldoverwicht. Vooral in de eer ste helft was het spitsuur voor het doel van Clinge-goalie Siegfried van den Berg. Het was vooral aan die doelman te danken dat de schade beperkt bleef. Tot vier keer toe 'duwde' hij een doelpo ging van Beveren tegen het hout werk en redde daarnaast soms op miraculeuze wijze op inzetten van dichtbij. De ruim 400 toeschouwers zagen Beveren in de 14e minuut op voorsprong komen door een tref fer van de te zwaar ogende Yves Essende, na goed voorbereidend werk van Gunther Sterckx. Pas op slag van rust kon laatstge noemde 0-2 op het scorebord la ten verschijnen. In de tweede helft werd het arse naal aan wisselspelers aange sproken. Clinge voerde een vijftal wissels door en toen de afscheid nemende Boudewijn van Crae- nenbroeck op passende wijze was uitgeluid verschenen ook bij Be veren vijf jeugdige voetballers in het veid. Het spelpeil verbeterde er overigens niet op. Beveren mag dan beschikken over een bijzon der talentvol UEFA-team, waar van een aantal spelers in de na tionale jeugdselectie speelt, in dit treffen kwam die kwaliteit niet bovendrijven. Al is het voor een jeugdspeler uiteraard niet ge makkelijk om een stroef draaiend team van een positieve impuls te voorzien. Qua score deed de tweede helft niet onder voor de eerste. Ook in die fase zag de kersverse Beve- ren-trainer en oud-speler Pol Theunis zijn bepaald niet fanta sierijk team twee keer scoren. Gerry Fiers liet 0-3 aantekenen. Het was tenslotte aanwinst Pavel Kobilka die de handen van de toeschouwers op elkaar kreeg toen hij drie minuten voor tijd met een prachtige volley 0-4 scoorde Een aanval van Beveren op de verdediging van Clinge (gestreept shirt). FOTO CAMILLE SCHELSTRAETE

de Stem | 1996 | | pagina 19