Attractief rennersveld in Westdorpe Wïelercomité viert jubileum 'KKERS 35 per stuk &00P Onderzoek bewijst werking testosteron "Geen hoofdprijs, wel goed gepresteerd' Cooman en Reynierse verzorgen gasttraining Tony Seen in finale B2 Belfort-toernooi Westdorpse stichting onderdeel van hecht verenigingsleven GESTART! Be,:17-386161 DËSTEM SPORT ZEELAND B4 SPORTNIEUWS KORT Drie Zeeuwse atleten in nationale ploeg WIELER-KLASSEMENT TE KOOP Hormoon werkt spierversterkend Chantal de Visser blij met vijfde plaats op WK powerliften in Canada TENNIS Dopinglaboratorium Atlanta goedgekeurd door het IOC Kom k'jke„ 'elke dag geopend) ^17-38607V ZATERDAG 6 JULI 1996 yanonze sportmedewerker Westdorpe - Zoals jaarlijks gebruikelijk kan de Stichting lielerpromotion Westdorpe ook nu bogen op een attractief deelnemersveld bij zowel de „■ouwen als de amateurs. De lijkgevulde premiepot, tot stand gekomen via een inten se collecte en de ondersteu ning van de 'Club van 25', staat opnieuw garant voor na men van allure tijdens het 50- jnrig jubileum van de ge noemde stichting. 7 juli worden de jaar- lijkse kermiswedstrijden geo pend door de nieuwelingen. „Wij willen de jeugd erbij blijven be trekken. We weten dat de bezet ting van de nieuwelingenwed strijden mager is. Ook wij heb ben tot nu toe niet veel aanmel dingen ontvangen, maar die wedstrijd gaat ongeacht het aan tal deelnemers gewoon door. Wij vinden dat de jeugd daarvan niet de dupe mag worden. Want per slot van rekening wordt mede in die categorie de basis gelegd voor de toekomst van het wiel rennen," is de eensluidende me ning van het stichtingsbestuur. Dat bestuur weet zich ook dit jaar weer gesteund door de EH BO en zo'n 30 enthousiaste vrij willigers. De nieuwelingen starten zondag vanaf de Bernhardstraat om 14.00 uur voor een wedstrijd over 50 kilometer. Anderhalf uur later komen de vrouwen aan de start. Daaronder de meeste be sproken wielrenster van de laat ste jaren, Leontien van Moorsel. Zij zal het overigens niet cadeau krijgen op het selectieve par koers. Want ook namen als Mar- garetha Groen, Ingrid Kelder huis. Wendie Kramp, Mariëlle van Scheppingen, Astrid van Tol, Nicole Vermast en Saskia de Vries hebben reeds bewezen tot aansprekende krachtsinspannin gen in staat te zijn. De deelneem- sterslijst telt momenteel 30 na men. Maar men verwacht nog di verse inschrijvingen vanuit Bel gië. De vrouwen werken 60 kilo meter af. Dinsdag 9 juli komen vanaf 19.00 uur de elite- en neo-ama- teurs in actie. Daaronder de win naar te St.-Jansteen, Wilfried Bastiaanse. De grootste blikvan ger is echter Benny Gosink, on dermeer de winnaar van de Om loop van de Kempen. Onder het circa uit 50 personen bestaande deelnemersveld („als we een ide aler parcours hadden, waren we verzekerd van minimaal 60 tot 70 renners," zegt Danny Soet- haert) tal van bekende namen. Zo maar een greep uit de lijst van inschrijvingen: Theo en Ton- nie Akkermans, Mario van Vlim- meren, Dennis Brehm, Francois Franse, Peter Heeren, John Leijs, Bob Rasenberg, Henk van Hees, Peter Mol en de regionale ren ners Pascal van Bellen, Edwin Enthoven, Frank Gommers, Martin de Jaeger, Fonny Kint, Patrick van Passel, Pascal de Rijcke en Danny Schaut. De amateurs werken 90 kilometer af. Voordat deze categorie in ac tie komt beginnen om 17.30 uur de dikke banden-wedstrijden voor de jeugd tussen 6 en 15 jaar. Vlissingen - Drie Zeeuwse atleten zijn geselecteerd voor de natio nale atletiekploeg onder de 23 jaar die zondag in Zoetermeer in actie komt in de interland tegen de ploegen van Zuid-Engeland en Wales. A junior Erwin Simpelaar (AV'56) komt in actie met kogel en discus. Anjolie Wisse eveneens van AV'56 loopt de 800 meter bij de vrouwen terwijl Pascal Meerman (Atletica) Nederland ver tegenwoordigt op de 1500 meter bij de mannen. De ploeg wordt begeleidt door districtstrainer André Stroo uit Vlissingen. DE STEM Amateurs: 1, D. Mesu (Middel burg) 135 punten; 2. F. Franse (Kwadendamme) 116; 3./4. A. Goense (Lewedorp), D. Brehm (Goes) 108 punten; 5. P. van Passel (Sluiskil) 106, 6. J. Mol (Kapelle) 104; 7. J. van Schaik (Oost-Sou burg) 87; 8. C. Schouwenaar (Kloetinge) 65; 9. M. Rommers (Rilland) 64; 10. W. Geys (Kwa dendamme) 62; 11. T. Vermeulen (Kloetinge) 42; 12./13. J. v.d. Klooster (Lewedorp), E. van Loo (Ouwerkerk) 37 punten; 14. P. Hoondert (Goes) 32; 15. F. Gom mers (Philippine) 27. Junioren: 1. D. de Dreu ('s-Gra- venpolder) 40 punten; 2. P. Mar- kesse (Middelburg) 7; 3. W. van Overbeke (Kapelle) 6; 4. F. Koen (Hulst) 4. Nieuwelingen: 1. R. Slabbekoorn (Kapelle) 38 punten; 2. E. Doedee (Kloosterzande) 31; 3. D. Langen- berg (Kapelle) 16; 4. M. de Ritter (Hoek) 13; 5.1. Luteijn (Kapelle) 5. ifocentrurm ieuwesfuisweg 3» 451 f RG Breskettf Irenelaan 4 iTAAND WOONHUIS EN GARAGE, gelegen op rand Beatrixpark, vrij uitzicht, schitterend aan- op het zuiden. Perceelopp. ca. 550 m'; inh. ca. ling: entreehal, toilet, m.k., l-vormige living met Schuifpui naar terras, keuken met luxe inrichting, ken, garage met bergzolder. 1e Verdieping: over- jkamers, luxe badkamer met ligbad, douchecabi- wastafels. 2e Verdieping: grote zolderkamer met gruimte met c.v. Het pand is recent volledig ge it duurzame kwaliteitsmaterialen en is in perfecte rding in overleg. Koopprijs n.o.t.K. TCM. Wllnwi - Ooonww/ Makelaar o.z. Makelaardij Taxaties b-Leur Hypotheken 50 35 437 Verzekeringen i aurantiaca mantella crucea mantella madagascariensis ictaculaire aanbiedingen voor terrarium en aquarium- Winkelcentrum "De Lunet" Tramsingel 74 4814 AD Breda Tel.: 076-5207037 Door Peter Snelders Westdorpe - Het vereni gingsleven in Westdorpe, misschien wel het langste dijkdorp in Nederland, heeft een hechte basis. Dit kleine dorp onder de rook van Sas van Gent telt maar liefst 37 actieve ver enigingen. Het is nog één van die plaatsjes waar men minder praat en meer doet. Geheel in die lijn past het gouden jubi leum, de vijftigste ver jaardag van het plaatse lijke wielercomité, dat jaarlijks garant staat voor een wielerwedstrijd met een attractief deelne mersveld en rijkgevulde premiepot. Het wielercomité zag 1 juli 1946 het levenslicht. Niet als zoda nig, want in de schaarse en rij kelijk bestofte notulen geeft de naam van het opgerichte comité aan wat eigenlijk de doelstel ling was: 'Tot ontspanning en vermaak'. Het comité werd op gericht 'Ter gelegenheid van de installatie van de edelachtbare heer G. van Waes tot burge meester van Westdorpe'. Op die dag hield men voor het eerst een volkskoers. Het zou het begin zijn van een vruchtbare periode, die vooral de laatste twintig jaar diverse hoogtepunten kende. Het oor spronkelijke comité ontplooide als voornaamste activiteiten het organiseren van feesten, spelen, wielerwedstrijden en de jaar lijkse reis voor 'ouden van da gen'. In de loop der jaren werd het houden van wielerwedstrijden de kernactiviteit. Sinds 1984 kwam aan de 'laatste reis' voor bejaarden een einde omdat de belangstelling sterk geredu ceerd was. Stichting Na verloop van tijd werd het co mité omgedoopt tot 'Stichting Wielerpromotion Westdorpe'. Die stichting, bestaande uit voorzitter Rudy Dellaert, secre taris George Bogaart, penning- Het actieve wielercomité van Westdorpe. Van links naar rechts George Bogaart, Danny Soetens, Rudy Dellaert, George van Kwikkelberghe, Romain Swagemakers en Jos de Smet. foto wim kooyman meester Danny Soethaert en de bestuursleden Romain Swage makers, George van Kwikkel berghe en Jos de Smet, kan in middels terugblikken op 44 of ficiële KNWU-wedstrijden. Tussendoor werden overigens diverse volkskoersen gehouden. Het hoogtepunt vormde het Zeeuws kampioenschap in 1978. Toen was er nog sprake van een provinciale titelstrijd met kwa liteit. Bij de amateurs zegevier de in dat jaar Toine van den Bunder, bij de junioren Werner Wieme en bij de nieuwelingen Adri de Maesschalk. Namen die men later nog vaak tegen kwam in het peloton. Sterke winnaars Het selectieve parcours (Bern hardstraat, Molenstraat, Graaf- jansdijk, Eteringen) zorgde meestal voor sterke winnaars. Namen als Wim de Waal, Peter Gödde, Adrie van der Poel, Rob Bijvank, Johnny van Cadsand, Rudy van Vlimmeren (2x) en vo rig jaar Wilfried Bastiaanse, spreken voor zich. De stichting talmde ook niet om kleppers uit het amateurpeloton naar het dorp te halen. Renners van allu re zoals de nationale kampioen Jan Raas, Antoine Bok, Erwin Kistemaker en toppers als Ser- vais Knaven en Daniël van El ven maakten deel uit van de jaarlijkse kermiskoers. Omdat in het kader van het 50- jarig jubileum verschillende ac tiviteiten op het programma staan, heeft het comité dit jaar afgezien van de organisatie van de tijdrit in het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend. „Om budgetaire redenen," licht de na 25 jaar scheidende secre taris George Bogaart toe. „En niet in tegenstelling tot andere berichtgeving door het feit dat wij niet meer in aanmerking zouden komen voor de organi satie van dat evenement." Ge orge Bogaart blijft overigens zijdelings nog betrokken bij de stichting en zal voor hand- en spandiensten aanspreekbaar zijn. Dikke banden De viering van het 50-jarig ju bileum krijgt gestalte in de vorm van enkele wedstrijden. Zondag 7 juli komen de nieuwe lingen en de vrouwen in actie en dinsdag 9 juli zijn er dikke ban den-wedstrijden voor de schooljeugd in leeftijdsgroepen van 6 tot 15 jaar. Om 19.00 uur die dag wordt het startschot ge lost voor de wedstrijden voor elite- en neo-amateurs. Ook nu heeft men tal van bekende na men weten te strikken. In het oog springt de aanwezigheid van Leontien van Moorsel bij de vrouwen en Benny Gosink bij de amateurs. Het jubileum wordt zaterdag 12 oktober afgesloten met een re ceptie in café de Gravin te Westdorpe. Boston (rtr) - Een team van Californische onderzoekers meent onomstotelijk te hebben bewezen wat sportlieden al jaren be weren: het mannelijke hormoon testosteron werkt in combina tie met gedegen training spierversterkend. Ben testprogramma met 43 vrij- Wligers toonde aan dat degenen i "en weken lang met gewieb el trainden en regelmatig estos'er°ninjecties kregen, daar i)™/ van hadden. Ze kweekten kkere triceps (bovenarmspier) ei1 quadriceps (bovenbeenspier) en meer vetvrije spiermassa. Ze Jonden Bij het gewichtheffen be duidend meer kilo's aan dan de ejgelijkingsgroep die geen ana- onca kreeg. Die waren minder sterk. Placebo Zelfs bij de mensen die alleen estosteron kregen toegediend en daarbij niet trainden, nam de piermassa toe. Maar zij brach- en Uiteindelijk minder zware ge- chten omhoog dan de controle groep die zich wel dagelijks in- Pande maar in plaats van testos- kre°eg een P^aceho (sesamolie) onderzoekers, onder leiding an dr. Shalender Bhasin van de "row University in Los Angeles, W Seen aanwijzmgen dat de stosteron gevaarlijke verande- gen teweeg bracht in het hu meur 0f gedrag van de betrokke- Dat is een gevreesde bijwerking. «1wmdingen staan beschre- m het New England Journal of Medicine, dat gisteren uit kwam. Geen vrijbrief Volgens Bhasin is zijn onderzoek geen vrijbrief voor ongelimiteerd spuiten. „Onze resultaten recht vaardigen op geen enkele manier het gebruik van anabool-andro- gene steroïden in de sport. Op de lange duur hebben dergelijke drugs mogelijk ernstige bijwer kingen; met vervelende gevolgen voor hart, prostaat, cholesterol spiegel en de reactie van het lichaam op bloedsuiker. Boven dien is er nog de ethische kwestie van doping." Kanker Behandeling met testosteron ver dient aanbeveling bij geïmmobi liseerde patiënten, astronauten in de ruimte en bij ernstige spier- afbraak door kanker, aids of een andere ziekte. Bhasin wees er ook nog op dat er weliswaar geen gedragsveranderingen waren waargenomen bij de testgroep, zorgvuldige geselecteerde proef personen die zeshonderd milli gram testosteron per week kre gen, maar dat kuurtjes met hoge re doseringen of cocktails moge lijk wel tot agressie kunnen lei den, zeker bij mensen met psy chiatrische of gedragsproblemen. Door Rinus Verberkmoes Sluiskil - Moe van het reizen, tevreden over de neergezette prestatie en een ervaring rij ker is Chantal de Visser uit Sluiskil uit Canada terugge keerd van het WK powerliften voor vrouwen. In Kitchener, ruim honderd kilometer van Toronto, werd zij vijfde. „Een hele belevenis," weet zij inmiddels. Met wat extra pittige trainingen in de bagage vertrok de 27-jarige Sluiskilse onder begeleiding van echtgenoot Simon op 20 juni richting Canada met de eveneens door de Koninklijke Nederland se Krachtsportbond uitgezonden Alie Keyzer, Yolanda Mickic en coach Henk Keyzer. Zes dagen voor het optreden arriveerden zij in Kitchener, een plaats met 70.000 inwoners waar overigens weinig viel te beleven. Uitstapjes naar de Niagara-wa- tervallen en Toronto waren dan ook welkome afwisselingen in een trainingsschema waarin op zekerheid werd gespeeld. Chan tal de Visser: „Even voor we ver trokken, heb ik nog wat extra getraind. Kort bij de top van mijn kunnen. Eenmaal in Cana da aangekomen, hebben we het rustig aangedaan. De eerste da gen puur en alleen op de eerste beurten om zeker te weten dat het aanvangsgewicht gehaald zou worden." „Toen dat gewicht eenmaal be paald was, zijn we alleen nog be zig geweest om de spieren los te Chantal de Visser. maken en soepel te houden." De Sluiskilse, die door haar ge wicht van 79,1 kg uitkwam in de groep van 75-82 kg, kwam door de aanpak uitstekend voor de foto wim kooyman dag. Als nationaal kampioene, zij won deze titel drie keer ach tereen, kwam zij als beste uit de bus van de vaderlandse uitzen ding. Alie Keyzer uit Alkmaar, die ooit al eens een wereldtitel pak te, kwam in haar groep op een negende plaats uit. De Limburg se Yolanda Mickic eindigde in haar categorie als zevende. Verkoopster Chantal de Visser kwam uit op een vijfde stek. „Geen hoofdprijs, maar toch goed gepresteerd," zegt zij over de 447,5 kilogram, die zij totali seerde. Dit totaal betekende voor haar een nieuw persoonlijk record. „Ik ben er verguld mee," stelt 'zij dan ook niet zonder trots. Een zelfde tevredenheid straalt zij uit als het kniebuigen ter sprake komt. „Hierbij kwam ik tot 190 kg en dat betekende dat ik 10 ki lo toevoegde aan het Nederland se record, dat ik reeds bezat." Op het onderdeel bankdrukken, haar zwakste punt, strandde zij op 82,5 kg en dat was tien kilo meer dan zijn eerder op dit on derdeel omhoog bracht. Even eens beter verging het haar op het onderdeel deadlift. Hier kwam de trots van Marco-Gym uit Zaamslag uit op 175 kg en dat was vijf kilo meer dan zij ooit in deze discipline tilde. Te vredenheid alom dus in huize De Visser. De volgende uitdaging voor Chantal de Visser, die pas in 1990 met deze sport begon, is het open Nederlands kampioen schap, eind september in Noord- Scharwoude. Daarna lonkt het EK in Italië, dat als gastland deze rol van België overnam omdat de zui derburen in onmin liggen met de Fransen. Oostburg - Nellie Cooman en Kim Reynierse waren gisteren te gast bij de West-Zeeuws-Vlaamse atletiekvereniging De Wie lingen. In het kader van de inwijding van de nieuwe sporthal De Eenhoorn waren ze uitgenodigd om een demonstratie-trai ning te geven. Cooman voor de jongste jeugd, Reynierse voor de oudere jeugd en de senioren/veteranen. „We zijn uiteraard blij dat beiden bereid zijn gevonden om dit te doen," aldus Gerard Ultee, voor zitter van De Wielingen, een club die met tweehonderd leden be gint mee te tellen in het Zeeuwse. Ultee: „we zitten duidelijk in de lift. Vorig jaar konden we ons 150e lid inschrijven en binnen kort valt de 200ste„. Cooman die wegens perikelen met de rug Atlanta niet heeft ge haald, deed de training met de jeugd op een bijzonder speelse manier. Uiteraard was het zetten van de handtekening het hoogte punt voor de jeugd en ook op dit onderdeel beheerste de ex Euro pese en wereldkampioene op de 60 meter indoor het gebeuren al kreeg ze de 6 jarige Koert Goos- sens niet zo ver dat hij Nellie op zijn blote buik liet schrijven. Een kus, ja dat kon er nog wel af. Dit terwijl de senioren met een ja loerse blik hun afgunst voor de kleine Goossens kenbaar maak ten. Sluis - Tony Seen uit Groede bereikte verdienstelijk de finale van het Belfort-tennistoernooi in Sluis. Hij schakelde achter eenvolgens Philip Haldermans (België), Jeroen van Heiningen (Tilburg) en Maarten Meijs (Eindhoven) uit. Meijs was in de kwartfinale nog in drie sets baas gebleven over de als tweede geplaatste Duncan Blackman. De Tilburgers Bene- dikt Goderis en Gordon van de Sande schaarden zich als eersten bij de halve finalisten-B 1. Bij de vrouwen-B 1 werd ISabelle Leen houwers finaliste na een gemak kelijke zege op de Tilburgse Su zanne Verhoeven. Kloosterzande C2-Favoriet Alexander Bauwens maakte in zijn eerste optreden geen fout in het Kloosterse Wind- toernooi. Hij versloeg eenvodig Ludo de Bakker. Moelijker ver ging het Frans Vlassenrood tegen Joop Antheunis. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: Tom Huis-Patrick Vervaet 6-7, 6-3, 6-4. C2: kwartfinale: Alexander Bau- wens-Ludo de Bakker 6-1, 6-1; Frans Vlassenrood-Joop Antheunis 2-6, 6- 4, 6-4. Dl: tweede ronde: Eric Hirdes-Rinus Witte 6-1, 0-6, 6-4; kwartfinale: Dennis de Block-Michel de Clercq 6- 3, 6-4; Eric Hirdes-Martien Sponse- lee 5-7, 7-6, 6-3. D 35+: Frans Vlassenrood-Hans van de Klooster 6-4, 7-5. DUBBELSPEL C2: eerste ronde: Knibbeler/Van Eer- denburg-Morcus/Burm 6-4, 6-3; De Block/Bauwens-Neve/Hamelink 7-5, 6-2. GEMENGD DUBBELSPEL C2: Ariaansens/Knibbeler-Assel- man/Scheffers 4-6, 6-3, 6-3. VROUWEN ENKELSPEL Dl: Ingeborg Bouwens-Els Vermeu len 6-3, 6-0. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: eerste ronde: Maurice Meyers- Maarten Meijs 6-0, 6-1; Benedikt Goderis-Robin Morel 6-3, 6-4; Gor don van de Sande-Antoine van Boc- kel 6-2, 6-0; kwartfinale: Benedikt Goderis-Bernd van Quekelberghe 6- 1, 6-4; Gordon van de Sande-Jeroen van Heiningen 6-1,6-1. B2: kwartfinale: Antoine van Boc- kel-Maurice Meyers 1-6, 6-2, 6-4; Menno Leeuwenburg-Onno van Quekelberghe 6-2, 6-2; Tony Seen- Jeroen van Heiningen 3-6, 6-, 6-4; Maarten Meijs-Paul Hendrikse 4-6, 6-1, 6-4; halve finale: Tony Seen- Maarten Meijs 3-6, 7-5,7-5. Cl: kwartfinale: Tony Seen-Jacky de Paepe 6-2, 6-2; Alex de Rooy-Eric Hettema 6-1, 6-3; Jeroen van Home- len-Ruben Verheul 6-1, 6-3; Byron Bentley-Kees Kommers 6-0, 6-1. C2: tweede ronde: Beny Ysebaert- Harry Riemens 7-5, 6-2; Gert van Dijken-Bonie Moot 6-3, 6-2; Geert de Bruijckere-Patrick Goethals 6-2, 6- 4; Edwin Schijvernaars-Adrie Ris- seeuw walk over Schijvènaars; kwartfinale: Fred Elliott-Jaap Ca- rels 4-6, 6-3, 6-3; Ruben Verheul- Sjors de Lange 6-1, 7-6; Geert de Bruyckere-Edwin Schijvènaars 6-4, 6-0. Dl: eerste ronde: Kristof Praet-Hans Reijnders 7-5, 7-6; tweede ronde: Karei Leenhouwers-Ad Corthals 6-3, 6-2; John Lenhouwers-Peter Boerjan 6-2, 3-6, 6-4; Harry van Zijl-Pascal Brouwer 7-6, 6-2; Vincent Verheul- Robin van Hal 6-3, 7-6; Kristof Praet-Alexander van Daele 6-1, 56- 3; kwartfinale: Olivier van den Ham- Dwight van Hulle 6-3, 3-6, 7-5; Kris tof Praat-Vincent Verheul 6-0, 3-6, 6-1. D 35+: erste ronde: Karei Leenhou- wers-Johan Jacob 6-3, 6-2; tweede ronde: Karei Leenhouwers-Jaap Oosterloo walk over Leenhouwers; Ad Corthals-Ronald Apers 6-7, 7-6, 7-5. DUBBELSPEL BI: eerste ronde: Gorthmanns/Van Veldhoven-Van de Harst/Van Hei ningen 6-4, 7-6; Meijers/Van de San- de-Dijkman/Leenhouwers 6-2, 6-2; Oolders/De Rooy-Leeuwen- burg/Poppe 6-7, 6-2, 6-2. DUBBELSPEL Cl: kwartfinale: Minnaert/Verheul- Van Heelsbergen/Trapman 7-6, 0-6, 6-1. Dl: tweede ronde: Verheul/Verheul- Bentley/Van de Kerckhove 7-5, 4-6, 6-1; Benedictus/Van de Ham-Boer- jan/Picavet 6-4, 6-2; Van Dij- ken/Oosterloo-De Houck/Reijnierse 6-2, 6-1; Van Hulle/Praat-Cus- ters/Vermeulen 6-3, 6-1; kwartfina le: Verheul/Verheul-Brakman/Van Hal 2-6, 6-4, 6-3; Benedictus/Van de Ham-Ekkebus/Waegenaere 6-4, 6-2; De Lodder/Lietaer-Van Dijken/Oos- terloo 2-6, 4-5, walk over De Lod- der/Lietaer. VROUWEN ENKELSPEL BI: eerste ronde: Nancy Corthals- Chris Vriends 2-6, 7-5, 6-l;halve fi nale: Isabelle Leenhouwers-Suzanne Verhoeven 6-1, 6-0. Cl: halve finale: Carina van Tigge- len-Jantien Dhont 7-6, 6-2. Dl: eerste ronde: Femke Mombers- Mireille Lambert 4-6, 6-4, 6-4; halve finale: Sylvia Spoelders-Monique de Paepe 3-6, 6-3, 7-5; Jantien Dhont- Lucia Vosters 6-1, 6-1. DUBBELSPEL Cl: halve finale: Gilis/Van Tiggelen- Fraanje/Visser 7-5, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: kwartfinale: Van Heelsber- gen/Sterrenberg-Van Daele/Buyck 7-5, 6-3; Baas/Van Pamelen-Cort- hals/Corthals 6-0, 4-6, 6-3. Atlanta - Het dopinglaboratorium in Atlanta is gisteren officieel door het Internationaal Olympisch Comité goedgekeurd. Op 25 en 26 juni werd de aanwezige apparatuur uitvoerig getest. De resultaten leidden tot volle tevredenheid, zo heeft de voorzitter van de medische commis sie van het IOC, de Belgische prins Alexandre de Merode, zijn collega Billy Payne van het organisatiecomité in Atlanta (ACOG) laten weten. Het laboratorium in Atlanta werd uitgerust met de nieuwste snufjes op het gebied van urineonderzoek. Tijdens de Olympische Spelen, die op 19 juli beginnen, wordt één op de vijf atleten gecontroleerd op het gebruik van verboden middelen. Dankzij de hypermoderne appara tuur kunnen sporen van anabolica twee weken na inname nog worden gevonden. De contra-expertises van de controles in Atlanta worden uitgevoerd in Los Angeles en Keulen, waar zich andere door het IOC erkende do- pinglaboratoria bevinden.

de Stem | 1996 | | pagina 13