banese slaafjes in Italië NTAX (EN Mobiele telefoon voor maximaal 128,- Rechter mag Duits vonnis toetsen Dutchbat onmachtig in Srebrenica RUNEN Boris, de overwinnaar Jedelaartjes expres ondervoed gehouden om medelijden te wekken 'an 128,- voor Zeven Mijls Zomer in de Efteling Primafoori Onzekerheid troef Mladic heeft dubbelganger GESLOTEN /akantie t/m 28 juli jSSTEM BUITENLAND A4 sche keuken Aalterbaan 183 EN CAMERA TE ZOOMEN I Kabinetscrisis Israël over ïaron bijgelegd Speelse modern opgestelde keuken. DE STEM COMMENTAAR BUITENLAND KORT IRA-schuilplaats bij Osnabrück ontdekt Minder asielaanvragen in België Rechter liet onschuldigen arresteren Nieuw bloedbad in Burundi Verdachte moord Van Noppen bekent VRIJDAG 5 JULI 1996 naakt in eigen fabriek (sinds 1964). vakkundige plaatsing, hal, slaap- en badkamer en kantoren (fels en stoelen, erp en offerte. ■Fax 00.32.50.71.81.41 fot 19.00 uur. Op zaterdag tot 18.00 uur 'ormiddag en zondag. B-9990 MALDEGEM ELUKE REGELING ER WONINGGEBONDEN /SCH-VLAANDEREN 'geling voor het duurzaam verbeteren BO-regeling genoemd. Maatregelen op iring, geluidsisolatie en gebruik van liabel. Het doel van deze stimulerings- ime voorzieningen te realiseren. I werking getreden en eindigt op 31 december |bsidies Zeeuwsch-Vlaanderen voert de subsi- t uit. vóór 1996 gebouwde, woning of een complex I lijst van subsidiabele verbeteringen, die zijn I Water, Afval, Materialen, Geluid en Overig. LlSO-voorziening ten opzichte van de traditio- fcdie. Per DUBO-voorziening geldt een subsidie van de woning (gevels met ramen/deuren/ llatieniveau voldoen. Voor een centraal ver baal een verbeterd rendement geplaatst zijn of Bedraagt de totale subsidie voor de woning r de regeling. Het maximum subsidiebedrag is rdat de subsidie is verleend. I brochures betreffende de tijdelijke stimulerings pij uw gemeente. Zó vindt u - l Klijn Keukens: lÜëBll j lanp) - De Neder- ise rechter mag een Duits .-•ïis tegen, een Haags echt- alsnog terzijde schuiven, ,'jjj inderdaad nooit op de "«te zijl gesteld van het iJ(S dat tegen hen in Duits- li is gevoerd. I zij in het Duitse proces '"Jertegeiwoordigd door twee [Laten, noet in dat geval toch ujengedsan alsof het een von- Mj verstik van de beschuldig- Lsgeweist. Dat betekent dat Ljederlanise rechter het Euro- jxecuteverdrag in dit uit- Leringsg'val ter zijde mag Lven. Hit verdrag garandeert Lflij verteer van vonnissen in IjiiropeseUnie. Tot die slotsom komt de Britse Advocaat-Generaal bij het Euro pese Hof F. Jacobs in zijn toon aangevende advies voor de Euro pese rechters, die deze zaak op verzoek van de Nederlandse Ho ge Raad behandelen. Tot twee maal toe benadrukt Jacobs overi gens, dat de zaak zeer schimmig is. De Nederlandse rechter moet eerst grondig natrekken of het verhaal van het echtpaar Hen drikman klopt; pas als dat vast staat mag tenuitvoerlegging van het vonnis van het Ambtsgericht Nettetal worden vernietigd door de Nederlandse rechter. De zaak komt volgens Jacobs neer op het volgende. De familie Hendrikman had een bedrijf in cosmetica en knoopte contacten aan met de Duitsers Conrad en Ernst, die hen in Duitsland zou den gaan vertegenwoordigen. Volgens de lezing van Hendrik man is het zo ver nooit gekomen. Het contact werd verbroken. Pas achteraf bleken de Duitsers briefpapier en toebehoren te heb ben besteld bij de Duitse drukker en uitgever Magenta Druck. De rekening werd niet voldaan, Ma genta sprak daar de Hendrik mannen op aan via hun nimmer opgerichte Duitse vertegenwoor diging. Uiteindelijk zouden de inleidende stukken voor de civie le procedure waarop de drukker het aan liet komen, nooit in Ne derland zijn overhandigd aan de uiteindelijk wel veroordeelde partij. Dat Conrad en Ernst, die wel weet hadden van de'gerech telijke procedure, vervolgens on bevoegd een opdracht tot proces vertegenwoordiging hebben uit gevaardigd, staat vast. Het Duit se advocatenkantoor G. Minten Partner trad op namens de fami lie Hendrikman in opdracht van Conrad en Ernst en de Duitse rechter kwam niet op het idee dat er iets loos zou kunnen zijn. De rechtbank in Den Haag ver klaarde het verzet van Hendrik man in februari 1994 vervolgens ongegrond. Dat met het oog op het Europese Executieverdrag. Het Duitse vonnis moest hier worden uitgevoerd; de Neder landse deurwaarder kwam in 1991 terecht langs op de Haagse Valkenboskade met een betekend deurwaardersexploot. De Hoge Raad wordt nu in de ge legenheid gesteld om een ont snappingsroute te volgen om hieraan te ontkomen, als wordt bewezen dat er sprake is van een gerechtelijke dwaling. Je moet in de gelegenheid worden gesteld om je te verdedigen in een proces; het eerste vereiste is dat je van de juridische procedure in kennis wordt gesteld. Het hoogste Nederlandse rechts college kan nu, als het Europese Hof de Advocaat-Generaal volgt, weinig anders dan de zaak ver wijzen naar een lagere rechter, om alsnog een feitenonderzoek te laten plaatsvinden. Wisten de Hendrikmannen echt van niets of konden zij niets weten? Als dat vast staat worden zij vrijgepleit in een verder Kafkaiaanse pro ces, dat gelet op het oordeel dat het Europese Hof is gevraagd, een unicum is. j verscheidene pleinen, trot- Ijjs en kiuispunten hebben ze laiddels de zigeunerkinderen sidreven.die enkele jaren gele- log hit alleenrecht hadden hocfdstedelijke bedelarij. 1jfflpaar,weken geleden sprak iargemeeier Francesco Rutelli zijn iverontwaardiging uit de Schandelijke toestand rin dae kinderen worden ge landen. I jjst niet dat de politie Iwnin hit diepste geheim al een iderzoet was gestart naar de anderhaidel en uitbuiting, nu de eerste bende mo- |,n onze correspondent b - It het centrum van Rome zijn ze vertrouwde ver- ningpn geworden. Haveloze, ondervoede Albanese Üerenfvan tien jaar en jonger die de voorbijgangers jaetsmebende blik aankijken, in de hoop op een aalmoes. derne slavenhouders is opgerold. Vier volwassen Albanezen zijn daarbij gearresteerd op beschul diging van slavernij, mishande ling, bedreiging en geweldple ging jegens minderjarigen. Twaalf Albanese jongetjes, in leeftijd variërend van 7 tot 12 jaar, werden bevrijd en overge bracht naar een verzorgingsinsti tuut. De kinderen waren gedwongen om van 7 tot 22 uur op kruispun ten te bedelen. Als ze daarbij minder dan 150.000 lire (165 gul den) ophaalden, werden ze gesla gen en gedwongen om ook 's nachts door te werken. De kinde ren sliepen onder de bruggen van de rivier de Tiber, waren misera bel gekleed, vervuild en ziekelijk en werden expres ondervoed ge houden om mededogen af te dwingen bij de voorbijgangers. Bendes Uit het onderzoek is gebleken, dat Albanese bendes in de arme streken in het Noorden van hun land kleine kinderen kopen of stelen. Vervolgens worden die vanuit de havenstad Vlorë de Adriatische Zee overgebracht in de speedboten, die elke nacht tientallen clandestiene immi granten afzetten op de kusten van Apulië in Zuid-Italië. Van daar worden zij door hun volwas sen landgenoten meegenomen naar Rome, Milaan of Turijn. Tussen de kinderen, die in het vreemde land niemand kennen en zich niet verstaanbaar kunnen maken, en hun 'beschermers' ont wikkelt zich een relatie van psy chologische afhankelijkheid, die op gerede tijden kracht wordt bijgezet met een stevig pak slaag. Represailles Op dezelfde wijze worden dui zenden Albanese meisjes in de Italiaanse steden door hun land genoten gedwongen zich te pros titueren. Ook zij komen vrijwel nooit in opstand tegen hun uit buiters, die dreigen met repre sailles tegen hun familie in Alba nië. Zelfs als zij door de politie wel worden verlost uit hun sla vernij, keren vrouwen en kinde ren vaak uit eigen beweging te rug naar hun meesters, omdat zij geen alternatief hebben. Dat geldt ook voor de twaalf kinde ren, die door de Romeinse agen ten zijn bevrijd. Als zij voldoende zijn aangesterkt, worden zij terug verscheept naar hun vaderland, waar hun een weinig betere toe komst wacht dan in de straten van Rome. ADVERTENTIE) Jtplem (afp/rtr/dpa) - De crks binnen de Israëlische re- gahg rond Ariel Sharon is in de nacht van woensdag op Werdag opgelost. Dat is vanofficiële bron vernomen. [Afgsproken is dat Sharon, een voomalige minister van Defen sie,ais minister van Nationale tór structuur in de regering kom. dreigde minister Da- <Mievy van Buitenlandse Zaken •t aftreden,als Sharon niet ten rijf dagen een ministers- postzou krijgen. nieuwe superministerie onder meer de bevoegdheid «tenergie, het beheer van het van de staat, het we- 1 fm-en spoorwegennet, de natio- lnils vuilophaaldienst, open- I(^exploitatie, de bouw van Wegen rond Palestijnse ste un doipen, waterbeheer en de I.Mvikkeling van de Negev-woe- Van onze verslaggever Den Haag - Kolonel Karre- mans, commandant van het Nederlandse VN-bataljon Dutchbat, wist niet wat de Bosnische Serviërs gedaan hadden met de door hen uit Srebrenica weggevoerde moslim-vluchtelingen. Na de val van de door de VN be schermde enclave Srebreni ca, 11 juli vorig jaar, ont moette hij de Bosnisch-Ser- vische bevelhebber Mladic zes maal. Niet eenmaal vroeg hij door over de massa-de portaties en de executies, waarover zijn mannen hem gerapporteerd hadden. Kar- remans en zijn Nederlandse Dutchbat werden fysiek en mentaal volkomen overrom peld door het leger van Mla dic. Zelfs het begeleiden van de kon vooien moslim-vluchtelingen mislukte. Dat in de weken van 11 tot en met 21 juli door Mla dic' troepen naar schatting tus sen de 3000 en 8000 vluchtelin gen gemarteld en geëxecuteerd waren, in de nabijheid van de Nederlandse VN'ers, daarvan had Karremans geen idee gehad. Hij heeft Mladic nooit om ophel dering gevraagd over het lot van de weggevoerde bevolking. Wel vroeg hij Mladic herhaaldelijk om teruggave van de door de Serviërs gestolen Nederlandse voertuigen, wapens, helmen, scherfvesten en andere uitrus ting, naar de bevoorrading door voedsel- en brandstofkonvooien en naar het vertrek uit het VN- kamp. Gisteren werd Dutchbat-com- mandant Ton Karremans als ge tuige gehoord door het Joegosla- vië-tribunaal in Den Haag. Dat tribunaal buigt zich deze weken over de aanklacht wegens oor logsmisdaden tegen Mladic en de Bosnisch-Servische leider Karadzic. Ook twee andere Ne derlandse Dutchbat-officieren getuigden gisteren over de ge beurtenissen in Srebrenica en Potocari. Zij hadden Mladic als oppermachtig bevelhebber voortdurend aanwezig gezien, hadden zijn mannen een execu tie op een ongewapende burger vluchteling uit Srebrenica zien uitvoeren en negen zojuist in de rug geschoten manlijke burgers vlak buiten het kamp gevonden. Kolonel Karremans maakte voor het tribunaal een hulpeloze indruk. Hij was na de val van Dutchbat-commandant Karremans voor het Joegoslavië-Tribunaal Srebrenica ontboden bij een schreeuwende en tierende gene raal Mladic, die hem en zijn Dutchbat verantwoordelijk stel de voor alle ellende en doden rondom de belegering van de en clave. Daarna volgde de beruch te scene met de toast tussen Mladic en Karremans. Terwijl de door Mladic meegenomen tv- ploegen en fotografen alles op namen, kreeg Karremans een glas 'met iets erin, water of zo' in de hand gedrukt. Dat hij zo willoos aan Mladic' zegevieren de show meewerkte, verklaarde hij uit de vijf dagen en nachten zonder slaap, met nauwelijks voedsel en drinken, die hij en zijn mannen in hun bunkers doorstaan hadden. De evacuatie van 25.000 mos limburgers, binnen twee etma len, verblufte Karremans en zijn mannen. Hij was van plan op elk voertuig een Dutchbatter mee te laten rijden, voor de veiligheid van de te deporteren vluchtelin gen. Maar Mladic liet achter el kaar 40 tot 50 bussen en vracht wagens voorrijden en bleek de deportatie minutieus te hebben voorbereid. Daarop besloot Karremans, ter begeleiding VN- soldaten met de bussen mee te sturen in jeeps. Die begeleiding mislukte, doordat Servische sol daten de Dutchbatters vervol gens hun jeeps, wapens, helmen en uitrusting afpakten. Karremans klaagde tegenover het tribunaal dat hij vaak om bijstand had gevraagd bij de hoofdkwartieren van de VN, maar nooit steun had gekregen en door Mladic in de tang geno men en geïsoleerd was. Zijn manschappen hadden executies gerapporteerd, maar daar had hij bij Mladic ook niet ophelde ring over gevraagd. „Bij zijn monologen was daar nauwelijks mogelijkheid voor." Karremans bleef het antwoord schuldig op de vraag of zijn mannen de Serviërs nu wei of niet de omstreden lijst met de namen van 239 mannen in het kamp Potocari overhandigd hadden. Luitenant Eelco Koster, stafofficier onder Karremans, verklaarde dat die lijst 'voor zo ver ik weet' niet aan de Serviërs gegeven was. Hij schetste de be klemmende sfeer van de tien duizenden doodsbange, opge jaagde, gewonde vluchtelingen. Korporaal Paul Groenewegen zag' in Potocari soldaten van Mladic een ongewapende burger uit de menigte vluchtelingen trekken en direct daarna achter een huis executeren. „Hij moest met zijn gezicht te gen de muur staan. De soldaten keken elkaar aan van 'wie doet het?' Daarna schoot een van hem de man met zijn AK door het hoofd." Groenewegen had die dagen veel van die losse schoten rondom het Dutchbat-kamp ge hoord, wel 20-40 per uur. Er wa ren toen geen gevechtssituaties. Mladic zag hij die dagen veel vuldig. „Hij maakte de indruk de leiding in de situatie te heb ben." (ADVERTENTIE) Geheel kompleet met: hoge wandkasten, kranl; en lichtliisten. verlichting, koelkast, comhi. oven /-magnetron, vaatwasser, keramische, kookplaat, eenhendel menakraon en moderne RVS ahuiaschouw. il, 5151 DJ Drunen. Telefoon: (0416) 37 75 11 je echt van de zomer wilt genieten, ga je nu naar Primafoon. de Pocketline Jazz® kost nu maar f 128,-. Hen handige mobiele (SM-telefoon waarmee je feilen. En gebeld worden. C*°P je eigen vakantie-adres vanneer je hem vóór 21 juli ter je ook nog eens extra. 'esteek-weken bepaalt de fel het RNMI-weerbericht öum middagtemperatuur, £r minuut). Kom dus snel langs bij Primafoon. in vrijwel heel Europa kunt Op 'n terrasje in Maastricht in Zuid-Frankrijk, koopt, dan profi- Want gedurende onze Zon- temperatuur de korting, voor de voorspelde maxi- telefoon 06-8003 (50 cent DE WINKEL VAN PTT TELECOM De aanbieding is geldig zolang de voorraad strekt en alleen bij gelijktijdig afsluiten van een 3-jarig GSM-abonnement van PTT Telecom. Vergeet niet uw legitimatiebewijs mee te nemen voor adrescontrole. Door Kees Elenbaas Moskou - Gelukstelegram men uit binnen- en buiten land bleven gisteren het Kremlin binnenstromen. Premier Victor Tsjernomyr- din maakte zijn opwachting met een grote bos bloemen in de hand en zelfs de com munistische leider Gennadi Zjoeganov bracht het na lang slikken op om een feli citatie naar de president te sturen. Boris Jeltsin heeft een klinken de overwinning op zijn com munistische rivaal Zjoeganov behaald,waar weinig op valt af te dingen. Het feit dat Jeltsin de moed heeft getoond om zijn doorregeren tot het jaar 2000 aan het oordeel van de Russi sche kiezers te onderwerpen wordt door iedereen geprezen. Maar over vrijwel alle conse quenties van die herverkiezing heerst vooralsnog grote ondui delijkheid. Eén van de grootste onzekere factoren blijft voorlopig de ge zond- heidstoestand van de president. Hoewel Jeltsin er na het binnenhalen van de over winning een stuk beter en zelfs blij en opgelucht uitzag, staat wel vast dat de president met ernstige gezondheidsproble men heeft te kampen. Dat zal hem ertoe dwingen om ofwel een gedoodverfde opvolger aan te wijzen ofwel mechanisme in het leven te roepen,waardoor zijn opvolging beter wettelijk wordt geregeld. Jeltsin heeft inmiddels premier Tsjernomyrdin de opdracht ge geven een nieuwe regering sa men te stellen. Of dit inderdaad een coalitie kabinet wordt waar Zjoeganov voor heeft gepleit, valt nog te bezien. Tsjernomyrdin heeft voorlopig voor geen enkele kandidaat-minister 'die hard wil werken' de deur dicht ge gooid, maar vast staat wel dat de premier niemand in zijn ploeg zal toelaten, die hij niet naar zijn hand kan zetten. Een nog groter vraagteken dan de samenstelling van het nieu we kabinet is de politieke koers, die de regering zal gaan varen. Behalve een aantal vage aanduidingen dat 'de sociale problematiek de grootste aan dacht zal krijgen', is totaal niet duidelijk welke weg een nieu we regering Tsjernomyrdin zal inslaan. De stoelendans rond de vor ming van een nieuw kabinet is in ieder geval in volle gang en zal wellicht in de komende da gen nog voor een aantal verras singen zorgen. Het meest interessante duel zal in de komende periode echter worden uitgevochten tussen de twee sterke mannen achter president Jeltsin, premier Tsjernomyrdin en generaal Le- bed. Tijdens een persconferen tie gisteren in Moskou leek het alsof Tsjernomyrdin zelf de verkiezingen had gewonnen. De premier straalde bijna een overdosis zelfverzekerdheid uit en maakte en passant duide lijk, dat generaal Lebed zeker niet kon rekenen op de post van vice- president. Een vice-president, aldus Tsjernomyrdin, kan pas bij de volgende verkiezingen in het jaar 2000 worden gekozen en niet aangesteld. Het wachten is op het antwoord van de gene raal. DE WESTERSE waarnemers hebben hun koffers gepakt. Zij hebben geen noemenswaardige onregelmatigheden gecon stateerd. Rusland heeft op democratische wijze de volmachten van de zittende president Boris Jeltsin verlengd. In procenten gerekend is de overwinning van Jeltsin zelfs groter uitgevallen dan verwacht. Zijn communistische tegenstander Gennadi Zjoeganov werd vernietigend verslagen. De zege van Jeltsin betekent niet dat de Russen hiermee hun waardering voor de oude politieke vos hebben laten blijken. De hervormingspolitiek van Jeltsin heeft diepe sporen in de Russische gemeenschap achtergelaten. De laatste maanden herstelt de economie enigszins, maar de afgelopen vier jaar zullen de Russen zich vooral herinneren als een periode van bittere armoe voor velen. Al die ellende was desondanks niet voldoende om de Russen te bewegen terug te grijpen naar het communisme. De donke re dagen van de rigide potentaten in het Kremlin zijn nog niet uit hun geheugen gebannen. Een groot deel van de kiezers heeft derhalve meer tegen het communisme dan voor Jeltsin gestemd. Of die keuze garant staat voor stabiliteit is lang niet zeker. De Russische president schijnt zijn werkzaamheden energiek te hebben hervat, maar die bewering van zijn voorlichtingsfunc tionarissen staat in schrille tegenstelling tot de berichten over de zwakke gezondheid van de president die de laatste dagen hebben gecirculeerd. Jeltsin is oud en verzwakt en de vraag is of hij is opgewassen tegen de machtsstrijd die rond hem zal losbranden. Veel van zijn aanhangers hebben met scheve ogen gekeken naar de glo rieuze entree van generaal Lebed in het beleidsteam rond Jelt sin. Lebed heeft op harde wijze duidelijk gemaakt dat hij uit is op macht. Macht die hij zegt nodig te hebben om orde in de Russische chaos aan te brengen. Hij heeft heeft het niet begrepen op democratie, wil weinig of niets weten van het Westen en zegt van plan te zijn de gods dienstvrijheid te beperken. Hij meent een sterke positie te kun nen claimen omdat hij zich onmiddellijk na afloop van de eer ste ronde van de presidentsverkiezingen in het kamp van Jelt sin heeft gevoegd. Wanneer Jeltsin de nationalist Lebed zijn zin geeft, komt hij gegarandeerd in conflict met de liberalere krachten in zijn omgeving. De verkiezingen hebben een duidelijke uitslag opgeleverd, maar ze hebben geen zekerheid gebracht. In dat opzicht lijkt het of de communistische tijden zijn weergekeerd. Veel vraag tekens in het Kremlin, inclusief een zieke leider waar heel ge heimzinnig over wordt gedaan. Er breken spannende tijden aan voor Rusland. Bonn - De Duitse politie heeft een vakantiehuis nabij Oldenburg in Noord-Duitsland ontdekt, waar volgens haar IRA-guerrilla- strijders de mortieraanslag op een Britse kazerne in de Duitse stad Osnabrück, afgelopen vrijdag, hebben voorbereid. Dit heeft het openbaar ministerie meegedeeld. Brussel - Het aantal asielaanvragen in België is in de eerste helft van dit jaar verder gedaald. Volgens de autoriteiten ligt het aan tal momenteel op het laagste niveau in vier jaar. Maandelijks ko men er bij de regering 915 aanvragen binnen. Vorig jaar waren dat er 950 per maand. Een kwart van de bijna 5500 asielzoekers komt uit ex-Joegoslavië. Ook de voormalige Sovjet-Unie, Zaïre en Ruanda zijn vaak het land van herkomst. Madrid - Het Hooggerechtshof in Spanje heeft rechter Luis Pas- cüal Estevill verboden de komende zes jaar zijn functie uit te oe fenen. Het hof achtte hem schuldig aan schending van het rechts systeem en aan vrijheidsberoving. Estevill vaardigde een arresta tiebevel tegen drie ondernemers uit, zonder dat er enige reden was om hen van een misdrijf te verdenken. Tegen twee anderen bracht hij een proces op gang, niet omdat ze iets hadden mis daan, maar omdat de rechter ruzie met hen had. Estevill moet al le slachtoffers van zijn handelen elf miljoen peseta (ruim 140.000 gulden) schadevergoeding betalen. Bujumbura - Bij een overval op een groot theeverwerkend be drijf in Burundi zijn gisteren volgens het leger meer dan tachtig mensen omgekomen. De daders zijn volgens die zelfde bron Hu tu's. Brussel - Een van de drie verdachten die in voorarrest zitten in verband met de moord op de Belgische veearts-vleeskeurder Ka- rel van Noppen, heeft zijn betrokkenheid bij deze zaak bekend. Volgens de verdachte geldt één van de drie arrestanten als de op drachtgever. Een andere verdachte, een in Frankrijk woonachti ge Vlaamse wapenhandelaar, zou februari vorig jaar de fatale schoten hebben gelost. Volgens de bekennende verdachte zouden daarnaast nog eens twee of drie mensen hebben meegewerkt aan de moord. Belgrado (afp) - Het Belgradose weekblad NIN heeft gistren gemeld, dat de van oorlogsmisdaden verdachte Bosnisch-Servi sche legercommandant Mladic een dubbelganger heeft. Dit verklaart volgens het blad, dat Mladic onlangs toch in het open baar werd gezien, terwijl hij door een beroerte was getroffen. Het blad maakt een vergelijking met Winston Churchill. Ook die had een dub belganger, aldus militair commentator Miroslav Lazanski in een arti kel. Dat is volgens hem nodig, omdat de generaal op veel plaatsen te gelijk moet kunnen zijn, al is het alleen maar om, net zoals Churchill, het moreel van de troepen op peil te kunnen houden. Volgens de berichten van vorige week uit de omgeving van de Bos- nisch Servische leiding werd Mladic wegens een beroerte opgenomen in een militair ziekenhuis in Belgrado. Het ziekenhuis wil verder geen informatie verstrekken. Mladic zou niet meer kunnen praten. (ADVERTENTIE) Ir» juli en augusfus exfra lang open van 10 - 22 uur. Met veel extra's: £7 de allernieuwste, spannende attractie Villa Volta C27 een fantastische Sprookjesshow C27 optredens van Samson Gere En vergeet niet: voor siechrs 95 Air Miles heeft u al een kaartje voor de Efteling. Bel dus van daag nog de AIR MILES sprekende computer: 023-569 92 22. Gt® UR WAARBORG FONDS

de Stem | 1996 | | pagina 5