ZMF weer vriendjes met provincie Slegte Slimme Westdorpe beleeft elfde rockfestijn Snelheidsremmers moeten vrachtwagens uit Retranchement weren Basiliek in de steigers 'Je moet voorzichtig zijn met informatie' HYMDDHI D S studenten ruiken 't Onderzoek naar 'zwarte fase' in geschiedenis West-Zeeuws-Ylaanderen UITSLAGEN pESTEM ZEELAND C4 n )SS' ntie 3853 e- en to's. P d. Voor prima School-en Studieboeken Boekhandel De Slegte Kleintjes Milieufederatie herstelt vertrouwensrelatie na kwestie rond ontpolderen voordeel bij Nederlandse politie wil aan Franse collega's niet alles kwijt over drugstoeristen WEEKENDDIENSTEN Kaartingen Schietingen Koer sb al Gaaibollingen Sjoelen X 5 O. gheidskooi en dwars- i de portieren staan g voor. De iets luxere ck 1.3 LS heeft daarbij ewisser en -sproeier ligitaal klokje en van it verstelbare buiten- Nog iets luxer is de ck 1.3 GS. Deze heeft eens een van binnen- openen bagageklep, esteun in de bestuur- sstoel, in delen neer- pbare achterbank en en toerenteller. Alle rie de uitvoeringen n beperkt leverbaar, laar welke u ook kiest, e airco krijgt u voor en heel cool prijsje: ul gulden. I IS DE EXCEL HATCHBACK l.3i GS. PEN DAK, ALUMINIUMVELGEN EN IJN TEGEN MEERPRIJS VERKRIJGBAAR. I INCLUSIEF BTW EN BPM, EXCLU- ^DSTEN RIJKLAAR MAKEN EN VER- SBIJDRAGE. DE EXCEL® IS EEN PRO- HYUNDAI MOTOR COMPANY. IEUWE WERELDMERK VRIJDAG 5 JULI 1996 showm. .jurk mt 3116 en ault ting. 119. V v. inb. 076- maand ito met eigen ALE likt. 25,-. 25,- i auto's s voor tgs bew. 53209280 3380. Ginnekenstraat 117 4811 JG Breda Tel.: 076 520 84 83 worden dagelijks geplaatst in de gen Ie oplage van DE STEM en BRABANTS NIEUWSBLAD. Oplage: ma. t/m vN- 165.153 zat. 174.440 U bereikt met uw advertentie bij oe KLEINTJES 385.900 lezers (Bron: Summo- scanner 1995) /in onze verslaggever jftranehement - Twee nieuwe snel heidsremmers in de Zwinstraat en jlolenstraat in Retranchement moe- jen ervoor zorgen dat het zware irachtverkeer uit het dorp wordt ge- l(eerd. Het gemeentebestuur van Sluis-Aardenburg laat deze zoge naamde 30-kilometer-drempels vol gde week plaatsen. In mei werd in de Zwinstraat, bij de Hickmanbrug aan het begin van de be bouwde kom, een tijdelijke wegversmal ling aangelegd in combinatie met een as- verlegging in het wegprofiel. Maar deze maatregel had niet het gewenste effect. Vandaar de komst van twee nieuwe snel heidsremmers. „De snelheid van de vrachtwagens nam wel af door deze weg versmalling maar de chauffeurs bleven door Retranchement rijden. Het was de bedoeling de vlotte doorgang van het vrachtverkeer te ontmoedigen maar dat is dus niet helemaal gelukt. We hopen dat de chauffeurs door de komst van de drempels wel kiezen voor de rondweg om Oostburg," aldus een woordvoerder van de gemeente. Bewoners van met name de Zwinstraat en de Molenstraat trokken begin dit jaar bij de gemeente aan de bel vanwege de overlast van de vrachtwa gens. De vele zware vrachtwagens rijden met hoge snelheid door het dorp en het is volgens de bewoners een wonder dat er rond de Markt nog geen ongelukken zijn gebeurd. De chauffeurs gebruiken deze sluiproute om de rotondes in de rondweg om Oostburg te mijden. Het gemeentebe stuur besloot daarom de Zwinstraat aan het begin van de bebouwde kom te ver smallen. Omdat het beoogde effect dus niet is bereikt worden de twee drempels aangelegd. „Het is de bedoeling dat de chauffeur gaat twijfelen tussen de route door Retranchement of de rondweg om Oostburg. Een chauffeur kiest toch voor de weg van de minste weerstand. We ho pen dat ze dus eindelijk van de rondweg gebruik gaan maken." De beide verkeersdrempels passen ook in het verkeers veiligheidsproject Duur zaam Veilig. „Ze hoeven dus op termijn in het kader van dit project niet verwij derd te worden." De Van onze verslaggever Middelburg - De Zeeuwse Mi lieufederatie (ZMF) heeft Ge deputeerde Staten van Zee land schriftelijk laten weten weer vertrouwen te hebben in liet provinciebestuur. In dat vertrouwen was een ernsti ge deuk gekomen na de kwestie rond het ontpolderen. De ZMF riep toen met veel bombarie in april een echte 'vertrouwenscri sis'uit. Vaart Dat het zo'n vaart niet zou lopen en dat de boosheid van de federa tie van tijdelijke aard zou zijn, kon iedereen in de Middelburgse Abdij wel zien aankomen. De sussende toon tijdens het overleg dat na de ruzie werd gevoerd tus sen de ZMF en de provinciebe stuurders wees daar al op. En nu is de'vertrouwenscrisis' dus offi cieel uit de wereld. 'Voor kennis geving aannemen', zo luidde de conclusie van Gedeputeerde Sta ten die deze week de brief van de Zeeuwse Milieu Federatie behan delden. Conflict Het ontpolderen van delen langs deWesterschelde en de commotie daarover bracht de ZMF niet al leen in conflict met het provin ciebestuur, maar ook met de boe ren, die rigoureus tegen ontpol deren waren. Zoals bekend heb ben de boeren voorlopig gewon nen en wordt pas na een jaar de zaak opnieuw bekeken. Vredespijp De provincie heeft de ZMF begin mei per brief beloofd nadere stu die te zullen verrichten en het be leidsplan Westerschelde als uit gangspunt te zullen nemen. Dat lïindt de ZMF voldoende om de vredespijp te roken met 'Middel burg'. 'De vertrouwenscrisis is nu gemaakt,' aldus de Ze snakte naar een opknapbeurt, maar het duurde even voordat het geld, vele miljoenen, beschikbaar was. Dat is er gekomen en nu staat ze al een tijdje in de steigers, die basiliek van Hulst. De restauratie is in volle gang. Die mag dan een paar jaar duren, maar dan beschikt Hulst over een monument dat er weer decennia tegenaan kan. foto wim kooyman Door Romain van Damme Temeuzen/Roosendaal - De Nederlandse politie is voor lopig nog niet van plan Fran se collega's aan alle informa tie over de zogenaamde drugstoeristen te helpen. „Je moet daarbij bijvoorbeeld denken aan het doorgeven van de nummerborden van franse auto's. Zover zijn we nog niet," zegt J. Cloin, dis trictschef Roosendaal van de politie Midden-en West-Bra bant. Onlangs was hij samen met een aantal collega's uit de grens streek (Limburg, Zeeland en Brabant) op bezoek in Frankrijk om er te praten over de drugs problematiek die de verhouding tussen Frankrijk en Nederland danig aantastte. Begin septem ber wordt er verder gepraat over demogelijkheden om informatie u't te wisselen. •Want die Fransen hebben ui teraard ook belangrijke infor matie voor ons," zegt Cloin, die dat overigens niet als wisselgeld z'et. „Nee, ik noem dat liever een neveneffect. Voordat ik aan deze baan begon, zat ik in de be strijding van de zware crimina- hteit. Toen merkte ik wel dat 'rankrijk in de wereld veel in vloed heeft en via die weg kun je dan veel te weten komen." Druk overleg Sinds de drugsaanvaring tussen minister-president Wim Kok en be Franse president Jacques Lhirac wordt er tussen Neder- nd en Frankrijk op allerlei ni veaus druk overlegd. Neder- andse politiemensen werken in middels in Parijs en Franse poli tiemensen steken hun licht op in Nederland. Cloin: „Ook op ambassadeni- eau en via de verschillende de partementen is er een uitwisse- mg. Inmiddels ligt er een over eenkomst waarin gesproken ordt over een betere informa- j^'fttvrisseling. Maar duidelijk dat de Fransen meer willen ..a „w'i in Nederland gewend zijn. Neel simpel eigenlijk, de Fran- J. Cloin, districtschef Roosendaal van de politie Midden- en West-Brabant: 'De vraag is hoe ver we willen gaan.' foto oe stem/ben steffen sen willen alle beschikbare in formatie hebben. „Toen ik zei dat we daar in Nederland eerst met de verschillende korpsbe heerders over moeten praten, begrepen ze dat niet," zegt Cloin. „Ze hebben nou eenmaal een centralistische cultuur. Het is daar centraal geregeld." Begrip voor de maatschappelij ke kant van het probleem is er ook nauwelijks, ontdekte Cloin. „Ze zeggen gewoon, het is fout. Wat praten jullie in Nederland nou over ethiek en wetshante- ring? Het mag niet en daarom moet het uitgeroeid worden. Ze zijn begeesterd om het probleem te tackelen. Ze willen terug naar nul." Begrip Onmogelijk, heeft Cloin ook al in Frankrijk gezegd. „Maar ik heb wel begrip voor hun cul tuur, die ze ook in eeuwen ont wikkeld hebben. Zoals wij onze cultuur ontwikkeld hebben. Als je dat begrijpt en je koppelt dat aan akkoorden als Schengen (vrij grensverkeer binnen de Eu ropese lidstaten), Europol en In terpol, kun je toch bepaalde in formatie uitwisselen." Laat dat bepaald maar weg, blijven de Fransen zeggen. „Ze willen dus alles weten. Neem die nummerborden. Wij zeggen niet keihard 'nee', maar zetten er wel de nodige vraagtekens bij. Want wat wij hier gedogen, moet je dat plotseling vergeten als er een Fransman bij betrokken is?" Bovendien is het praktisch moeilijk uitvoerbaar, voegt hij er aan toe. „We hebben genoeg te doen. Om een paar agenten continu bij die koffieshops te posteren, gaat toch wel erg ver. Maar ja, hoe ver willen we gaan?" Niet overhaasten Meer een politieke discussie dan een politie-discussie, meent Cloin. „We willen daar rustig over praten. Stap voor stap en vooral niet overhaasten. Wat moet je bij voorbeeld doen als er een Franse auto betrokken is bij een onge val in Roosendaal en je ontdekt in de asbak een joint?" „Vermeld je dat in het proces verbaal, dat is dan één. En twee, geef je dat soort informatie door aan de Fransen? Natuurlijk zeggen die Fransen, jawel, dat willen we allemaal weten en dan gaan wij er wel verder mee aan de slag. Maar zo werken wij in Nederland niet." Concrete afspraken zijn er dan ook nog niet gemaakt. „Maar dit overleg, met mensen van de werkvloer om het zomaar te zeg gen, kan een van de stappen in de goede richting zijn. Lang zaan! maar zeker moeten we naar elkaar toegroeien. Als we met elkaar blijven meedenken en er wederzijds begrip is, moet het lukken." Van onze correspondent Westdorpe - Voor de elfde keer in successie wordt komend weekend en begin volgende week tijdens de Westdorpse kennis weer een rockfestijn gehouden in de Gravin. Een van de trek kers is de 'smart-rock' band De Zingende Fresia's. Het spits wordt zaterdag afgebe ten door de JP Butler Band. Dit is geen onbekende groep voor Zeeuws-Vlaanderen, want twee leden van deze band, drummer D. Junior en zanger/gitarist JP But ler speelden tot voor een paar jaar geleden in de Shaking But lers. Samen met zanger/bassist Marc Wood brengen zij een breed scala aan covers van onder meer Clapton, Gary Moore, Stevie Ray Vaughn en Hendrikx, maar ook Springsteen, Beatles en Jeff Healey zijn te horen. Zondag is het de beurt aan One 2 Waziru uit Gent. Ook dit is geen onbekende op het Westdorpse podium met hun zonnige Jamai- caanse reggae-klanken. Maan dagavond zal Blond Bombshell Annie weer capriolen uithalen met haar enorme contrabass. Zij vormt samen met haar companen Big Boy Johan, Brunette Bumper Carina en Belgium Boy Guido, de Corner Cats. Ook zij zetten eer der de Gravin op z'n kop met hun onvervalste suikerspinkapsel-en- vetkuivenrock'n'roll. Op de laatste avond staat er een band van formaat op het podium: smartlappenband De Zingende Fresia's. Zij werden er door de VPRO-radio toe aangezet om be kende levensliederen naar eigen inzicht te bewerken tijdens een smartlappencompetitie. Inmid dels hebben zij een compleet smartroekgenre opgebouwd. Te zien op dinsdag in de Gravin te Westdorpe. De optredens beginnen telkens om 21.30 uur. Van onze verslaggever Aardenburg - De Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland is gestart met een onderzoek naar de sociaal-economische situatie in West-Zeeuws-Vlaanderen in de periode 1840-1850. Deze periode staat te boek als een enorme zwarte fase in de geschiedenis van de streek. Armoede en criminaliteit voerden de boventoon. Acht amateur-historici zijn al begonnen met de eerste fase van het on derzoek. In september wordt besloten of de studie volgens plan kan worden voortgezet. Vanaf 1820 ging het al slecht met de landbouw. De prijzen daalden en de boeren lieten de dalende hoeveelheid werk verrichten door losse ar beiders. Deze mensen zaten een groot deel van het jaar zonder werk. Tevens waren de lonen nergens zo laag als in de landbouw. Door de mislukte aardappeloogst als gevolg van de aardappelziekte nam de ar moede onder de arbeiders verder toe. Deze armoede werkte inbraken, afpersingen en 'nachtelijke bedelarijen' in de hand. Om uit de problemen te komen kwam de emigratie op gang. Daar was overigens in de periode 1840-1850 nog niet zoveel sprake van. In to taal vertrokken 649 personen naar Noord-Amerika. Deze emigranten kwamen vooral uit de gemeenten Cadzand en Groede. Het onderzoek wordt aangekondigd in de laatste uitgave van het me dedelingenblad van de Heemkundige Kring West-Zeeuws-Vlaande- HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruyckere, Zuidwal 8, Oost burg, tel. 0117-455555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter G. Harskamp, Noordstr. 8, Axel, tel. 0115-561666. Spreekuur spoedgevallen zonder af spraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJ- zendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slinger land, Noordstr. 27, Biervliet, tel. 0115-481345. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter A. Hermanides, Dorps- str. 17, Breskens, tel. 0117- 381566. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17- 17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranche ment en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Lange Wolstr. 12. Sluis, tel. 0117-461366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. de Graaf, Korte- weg 23, Driewegen, tel. 655275. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waargenomen door dok ter Buijs, v. Dusseldorpstr. 3, Goes, tel. 0113-215462. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter D. Thijssen, Heer- nisseweg 87, Goes, tel. 0113- 215003. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter M. v.d Stoep, Oostsingel 130, tel. 0113-215306. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Clooster- str. 29, Kloosterzande, tel'. 0114-681377. Spreekuur voor spoedgevallen op zaterdag om 11.30 u. in de praktijk, Cloos- terstr. 72. Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter P. v. Driel, Ver- metstr. 23, 's Heer Arendsker ke, tel. 0113-561202. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter v. Ber- kel en Dokter Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 0114- 313131. Spreekuur spoedge vallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Haeck, Staakstr. 130, Assenede, tel. 0115- 452525. Visites aanvragen 9- 10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M. Jongsma, Julia- nastr. 2, Hoek, tel. 0115- 441356. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter J. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 0115-694000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Nijsten en dokter Zuiderbaan, Anna Bijnsstr. 25, tel. 0115- 612324. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 Nieuw-Namen - Café St.-Cecilia: 1. R. Smet-I. de Winkel, 2. L. Tim- mermans-H. van den Eede, 3. F. de Maayer-A. van den Berghe. Nieuw-Namen - Bij Nico: 1. G. van Bogaert, 2. K. van Water schoot, 3. E. Weyenberg. Graauw - Gemeenschapshuis, twintig personen. Jokeren: 1. me vrouw Van Dorselaer, 2. J. Kam- oen, 3. mevrouw De Waal-Tem merman. Eindstand: 1. mevrouw De Koster-van Laere, 2. mevrouw Van Itegem-de Bakker, 3. J. Kam- oen. In totaal namen aan de kaar tingen 486 personen deel. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 24 personen. Bieden: 1. Th. van Kruyssen, 2. R. de Kort, 3. J. de Rijk. Jokeren: 1. mevrouw Patijn, 2. mevrouw De Rijk, 3. mevrouw Van Dorselaer. Westdorpe - Zaal Concordia, 33 personen. Bieden: 1. P. Dierikx, 2. R. Audenaerd, 3. A. de Caluwé. Graauw - Gemeenschapshuis, 25 personen. Bieden: 1. J. Kamoen, 2. P. van de Klooster, 3. R. Harms. Eindstand: 1. V. de Caluwé, 2. J. Kamoen, 3. A. Picavet. In totaal namen dit seizoen 1452 personen deel. Clinge - Zaal De landbouw, 47 personen. Jokeren: 1. J. de Koning, 2. mevrouw Rottier, 3. mevrouw De Koning. Bieden: 1. L. Buyse, 2. A. Mannaert, 3. F. Piessens. Hengstdijk - Camping De Vogel, 49 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Nooyer, 2. mevrowu Giesen, 3. mevrouw Hamelink. Bieden: 1. J. Pierre, 2. J. Jansen, 3. A. de Waal. Hoek - Camping De Braakman, 37 personen. Bieden: 1. C. van der Heiden, 2. D. van de Hemel, 3. B. Gijs. Jokeren: 1. mevrouw Von- hout, 2. mevrouw Naeye, 3. me vrouw Schonis. Clinge - Zaal De Landbouw, vijf tig personen. Jokeren: 1. V. Ver meiden, 2. R. Roctus, 3. mevrouw Van Campenhout. Bieden: 1. A. Buyse, 2. tJ. Gijsel, 3. M. Rombout. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 45 personen. Bieden: 1. R. Ver schuren, 2. A. van Eerdenburg, 3. J. van Opdorp. Jokeren: 1. me vrouw Van Opdorp, 2. mevrouw Sikkelerus, 3. mevrouw Naeye. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 32 personen. Bieden: 1. R. Ver- brugge, 2. J. Schenkels, 3. I. de Winkel. Jokeren: 1. S. Dieleman, 2. mevrouw Van Drongelen, 3. V. Vermeulen. Hengstdijk - Camping De Vogel, 44 personen. Jokeren: 1. mevrouw Puyenbroek, 2. mevrouw De Poor ter, 3. E. Oosterwijk. Bieden: 1. J. de Cock, 2. J. Pierre, 3. P. Saman. Clinge - Zaal De Landbouw, vijf tig personen. Jokeren: 1. mevrouw Crombeen, 2. mevrouw Van Ha ver, 3. mevrouw De Koning. Bie den: 1. M. Rombout, 2. D. Verbrae- ken, 3. M. de Maere. Axel - De Halle, achttien perso nen. Jokeren: 1. A. van de Wege, 2. G. Manhaven, 3. R. Sponselee. Bieden: 1. M. Keyzer, 2. J. Ver schuren, 3. J. van de Bos. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, zestig personen. Bieden: 1. P. van Ietegem, 2. A. de Bruyn, 3. B. Wil- mer. Eindstand zomerkampioen- schap: 1. K. Keyzer, 2. J. Seghers, 3. J. Vonk, 4. mevrouw Van Geert- ruy, 5. H. Kooien. Clinge - Zaal De Landbouw, 26 personen. Jokeren: 1. A. Michiel- sen, 2. mevrouw De Koning, 3. R. Warrens. Bieden: 1. L. Buys, 2. R. Verschuren, 3. J. Michielsen. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, zestien personen. Bieden: 1. A. Destombes, 2. H. Coalone, 3. Th. van de Bos. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 28 personen. Bieden: 1. H. Wegler, 2. F. de Maayer, 3. J. de Loos. Jo keren: 1. J. van Kerkhoven, 2. R. Sponselee, 3. G. van Haver. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 29 personen. Bieden: 1. A. Martens, 2. J. Elegeert, 3. A. Mae- nhout. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, zes tien personen. Bieden: 1. M. Wille, 2. O. Verhegge, 3. P. Kindt. Sas van Gent - Zaal De Regen boog, 28 personen. Bieden: 1. me vrouw Elegeert, 2. A. Timmerman, 3. R. Poppe. Jokeren: 1. mevrouw De Pan, 2. mevrouw Hamelink, 3. mevrouw Saeye. Hengstdijk - Camping De Vogel, 77 personen. Jokeren: 1. mevrouw Crombeen, 2. J. de Blok, 3. me vrouw Van Kerkhoven. Bieden: 1. P. Haulez, 2. J. Dieleman, 3. A. de Blok. Hulst - Zaal De Kroon, 38 perso nen. Bieden: 1. mevrouw Warrens, 2. J. van de Velde, 3. Th. Bolssens. Jokeren: 1. I. Himbrechts, 2. M. Haulez, 3. J. van Kerkhoven. Hulst - Bridgeclub Hulst. Rode lijn: 1. Baggen-Mast, 2. Van de Wielen-Lossie, 3. Van Barneveld- Stallaert. Witte lijn: 1. Seijdlitz- Van Opstal, 2. Maenhout-Burm, 3. Den Boer-Smulders. Blauwe lijn: 1. echtpaar Van Wijnsberghe, 2. Van Belle-Kint, 3. Van de Bogae- rt-Melchers. Zuiddorpe - öt.-Sebastiaan, 111 schutters. Wip 1: eerste hoge vo gel: R. Opsomer, tweede hoge vo gel: A. de Munck, eerste en derde zijvogel: J. Weemaes, tweede zij vogel: G. Poppe, vierde zijvogel: R. de Wispelaere. Wip 2: eerste hoge vogel: F. Serie, tweede hoge vogel: R. van Hoeke, eerste zijvogel: R. van Vliet, tweede zijvogel:W. Thoen, derde zijvogel: E. Inghels, vierde zijvogel: M. Suy. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, twintig schutters. Hoge vogel: G. Ivens, beide zij vogels: F. de Meyer, grootste aantal (5): J. Suy. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 21 schutters. Hoge vogel: B. Ver- ley, beide zijvogels: F. de Meyer, grootste aantal (7): J. Buys. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 32 schutters. Hoge vogel: E. Jansen, eerste zijvogel: E. Fierens, tweede zijvogel: O. de Schrijver, grootste aantal (3): G. Drap. Hulst - Zaal De Kroon, 27 schut ters. Hoge vogel: E. de Kort, eerste zijvogel: A. de Loof, tweede zijvo gel: J. Marnix, grootste aantal (6): mevrouw De Waal. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, tien schutters. Hoge vogel: D. Au denaerd, eerste zijvogel: J. van Damme, tweede zijvogel: R. D'Hondt, grootste aantal (7): R. Simoen. Kwadendamme - Verenigde schutters, pyramideschieting op vijftien blokvogels. Eerste en der de blok: J. Doene, Victoria; tweede blok: H. Franse, Willem Teil; vier de blok: J. Vermeule, Edele Hand boog; vijfde blok: H. Koens, Spes Nostra. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, laatste wedstrijd: 1. H. de Gucht/A. Rombout, 2. A. Cort- vriendt/G. de Bruin, 3. C. de Kort/A. Mattheyssen. Eindstand vrouwen: kampioen: A. Cornelis- sens met 1520 punten, 2. C. van Meelen 1475, 3. L. Ivens 1461. Mannen: kampioen: A. de Waal 1584, 2. H. de Gucht 1544, 3. A. Cortvriendt 1426 punten. Het nieuwe seizoen begint op maandag 2 september. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, tien personen: 1. A. Rottier/R. de Waal-Cambeen, 2. E. de Maat/R. Reyns-de Kort, 3. M. Rademakers- Warrens/J. Schrauwen. Westdorpe - Zaal Concordia, ze ventien personen. Mat 1: 1. R. van Hecke/E. de Smet, 2. C. de Smet/F. Verhoosel. Mat 2:1. C. de Kever/A. de Pachter, 2. W. Kalle/A. Jansen. Axel - Gregoriuscentrum, negen personen: 1. A. de Mey, 2. me vrouw Hilkema/mevrouw Baart, 3.1. Zegers. Clinge - Malpertuus, twintig per sonen. Mat 1: 1. A. Emeleer/L. Buyze, 2. J. Spitters/L. de Bot. Mat 2: 1. L. van Hoeyland/C. Baeyens, 2. C. van Gijsel/J. Boonman. Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO: 1. J. Platjouw/E. van Water schoot, 2. A. Lauwers/E. van Driessche. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. A. Lauwers/E. van Driessche, 2. A. van Driessche/G. Freijser-Hemel- aar, 3. M. van Campen-Schelf- hout/J. de Maat. Ossenisse - Zaai Hof ter Nesse, vijftien personen. Hoge, linker en rechter zij vogel: J Kouyzer, groot ste aantal (5): J. Rottier en J. Schenkels. Hengstdijk - Camping De Vogel, 46 personen. Hoge en rechter zij vogel: mevrouw Van Giel, linker zijvogel: J. Hermes, grootste aan tal (9): A. Voogt. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, tien personen. 1. mevrouw Belviso, 2. mevrouw Michiels, 3. mevrouw Scheffer.

de Stem | 1996 | | pagina 19