K Hulst wil zakkenrollen uitbannen word te oud voor al dat house-gedoe Speelweek in Axel kan toch doorgaan door inzet vrijwilligers V DE STEM crwoordi9ers: Hontenisse weigert vergunning voor bouw mestkelder en woning DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS cissende feestelijke don] Ondernemersvereniging Reynaertstad begint voorlichtingscampagne Grondprijs Groote Kreek wellicht hoger door overkappen waterzuivering Open tuindagen Zeeuws-Vlaanderen Centrale keuring van het KWPN in Vrouwenpolder edemorgen... ïrger Gefeliciteerd edemorgen ira en Martin. Rubio is geboren. ZEELAND C2 Dirk-Jan Verpoorten en Carla de Feyter Van NU 49.95 JONDER TERNEUZEN Staten gaan weer naar Straatsburg Horeca-ondernemer Ber van Damme stopt na 33 jaar met Disco Love Terhole Axel Kapellebrug EXAMENS -• fj d por particulieren tankje, jubileum, huwelijk, verloving jprestatie, examen, Abraham enz. ■kolom 0,65 incl. B.T.W., één grote I regel verplicht. [formaat 35 X 40 mm 26.- incl. B.Tty' op aanvraag. Foto's worden niet 076-5.312.313 of geef uw tekst 2 dagen lig af bij één van onze kantoren, ave te richten aan: De Stem, Postbus J Breda t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. Wiet recht voor teksten, foto's en tekeningen Wgaaf van redenen te weigeren. fes van de opdrachtgever van deze bij de uitgever bekend te zijn. Indien pemorgen met opgave van een gewenst wordt, is men verplicht zich te Voorkoming van misbruik. Uitgever is an de opdrachtgever bekend te maken. Let verantwoordelijk voor de in de pntie voorkomende teksten. H-man in Bergen op Zoom, ouzatti in Oosterhout N.B. Serie in Prinsenbeek, Rythoven in Oosterhout N.B. jullie huwelijk. Een fijne c el geluk in de toekomst. en Rob van Herreweghe. Hoera! Abdel llah en Carlien Rubio. |e redactie van harte gefeliciteerd. juli 1996 pESTBM VRIJDAG 5 JULI 1996 Van onze verslaggever ,vej De speelweek in Axel gaat Lj, door nu er alsnog voldoende «ensen bereid zijn gevonden in de ree]{ van 12 tot en met 16 augustus fe handen uit de mouwen te steken. tnliele weken geleden haakte de vaste coördinator om persoonlijke redenen af. «et gemeentebestuur van Axel zette een ,t vraagteken bij het doorgaan van de activiteiten in Axel, omdat het begin van de speelweek niet ver meer is. Sindsdien heeft een groot aantal mensen, op initiatief van Roby Bellemans, zich aangemeld om te helpen bij de voorbe reidingen van de speelweek. „Het zijn al lemaal mensen die het erg belangrijk vinden dat de speelweek toch doorgaat," aldus Bellemans. Sinds 1978 is er in de gemeente Axel in de laatste week van de zomervakantie een speelweek voor de leerlingen van de basisscholen. Het aantal deelnemende kinderen is de laatste jaren steeds toege nomen. „Er doen ongeveer dertienhon derd kinderen mee," vertelt mevrouw H. van Espen van het bureau Welzijn van de gemeente Axel. „Het zou dan ook een slechte zaak zijn geweest als de week dit jaar niet was doorgegaan. Wanneer je de speelweek een jaar overslaat, bestaat het gevaar dat ze nooit meer georganiseerd wordt." Volgens Bellemans is de speelweek ook voor de komende jaren gered. „We heb ben het draaiboek van de week zo opge zet, dat het makkelijk aan anderen is over te dragen, mochten er na dit of een volgend jaar mensen afhaken," aldus Bellemans die overigens wel nog vrijwil ligers kan gebruiken om bij sommige ac tiviteiten in de speelweek de kinderen te begeleiden. „Ook zijn we nog op zoek naar iemand die voor twee dagen een busje beschikbaar wil stellen om kinde ren te vervoeren." De speelweek gaat op maandag 12 au gustus van start met een waterfestijn, abseilen en schaken. Dinsdag is er dans- expressie gevolgd door een gooehel-op- treden en een playback-wedstrijd. Het programma van woensdag vermeldt schatzoeken, een survivaltocht, straatte kenen, een viswedstrijd en een dropping. Donderdag en vrijdag worden films ge draaid, er is een vossenspel en rommel markt en de week wordt vrijdagavond afgesloten met een disco. Van onze verslaggever Hulst - De ondernemers in Hulst binden de strijd aan met zakkenrollers die de stad regelmatig onveilig maken. De ondernemers vereniging is een voorlich tingscampagne begonnen met als doel het winkelend publiek te wijzen op de ri sico's die het loopt door ei- nonchalant gedrag. Zakkenrollers zijn in Hulst voor al op de zondagmiddag actief, als de stad wordt overspoeld door kooplustig publiek. Hulst Rey naertstad noemt zakkenrollerij een'hardnekkig probleem'. Echte daderprofielen zijn er niet en de iroep lijkt ongrijpbaar, óverleg met de politie en de ge meente heeft voor Hulst Reynae rtstad geen afdoende oplossingen opgeleverd. Wel is in dat overleg gesteld dat er meer moet worden ;edaan aan 'opvoeding' van de danten. Want sommige mensen maken het zakkenrollers wel erg makkelijk, constateert Hulst Reynaertstad, door de portemon nee nonchalant uit de broekzak te laten steken, een boodschap- lenwagentje met handtas onbe- leerd achter te laten of de tas niet af te sluiten. Met het oog op het toeristisch sei zoen, verwacht Hulst Reynaert stad een toename van de zakken rol-activiteiten. Daarom begint de vereniging een voorlichtings campagne met als doel de consu ment te wijzen op de risico's die hij of zij kan lopen. De vereniging heeft illustrator y Ivens een cartoon laten maken die op A 5-formaat bin nenkort pontificaal de winkelde uren van alle leden van Hulst Reynaertstad zal sieren. Van die cartoon moet een preventieve werking uitgaan, hopen de on dernemers. Daarnaast is de car toon ook afgebeeld op kaartjes die in het weekend worden uitge deeld aan passanten. Aan de an dere zijde staan in vier talen tips vermeld hoe het publiek zakken rollen kan voorkomen. 28-6-1996 5-7-1996 Reeds één week gehuwC Ferdinantstr. 32, Axel. Nog van harte gefelicitwj Ma en Pa Verpoorten, Je» Paul, Michiel en Anjana J6935 'e honderden artikelen uit de MC. Tassen en lederwaren bü Axelsestraat 6. pedicure: 0115 613333 Van onze verslaggever Middelburg - Provinciale Staten van Zeeland gaan volgend jaar weer op bezoek bij het Europees Parlement. In de begroting 1997 wordt daar vijftigduizend gulden voor uitgetrokken. Naar schat ting vijftig personen zullen mee gaan. De Statenleden zullen een ple naire zitting van de Europese Unie in Straatsburg bijwonen. Het wordt een driedaags bezoek met twee hotelovernachtingen. De laatste keer dat de Staten daar op bezoek waren was 1990. EDITIE ZEELAND Redactie '«neuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Peter Oggel {editiechef), 'eter van den Assem, Frank van Cooten, rrank Deij (plv. ed. chef), Rein van der jje™, Harold de Puysseleijr. klokstraat 1,4461 JK tel 0113-273700, fax 0113-273701. Redacteur: Cees Maas (provincie verslaggever). Hulst: Paardenmarkt 14a, 4561 CW tel. 0114-372770, fax 0114-372771. edacteuren: Gerlach Hochstenbach, tugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: '°n Koomen jej. ma t/m vrij. 0115-645751 'et zondag 0115-645753 Advertentie-exploitatie :eStem enZVK '«neuzen: S'a"dstraat32,4532CG 'el 0115-645740, fax 0115-645741 Ee )e' P"vé 0115-563976, lv|a Broekhoven, Hulsv,mmerS' Pr,Vé 0115~562354 Jodenmarkt 14a, 4561 CW 0114-372770. •jjtegenwoordigers: <4 van den Brande, privé 0114-314570, )an verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: ma' fm vr. 8.30- 17.00 uur JARENLANG zette ho reca-ondernemer Ber van Damme (55) met zijn vernieuwende ideeën de toon voor het uitgaans leven in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Hij maakte Kloosterzande tot het Mekka van de op groeiende jeugd. Na 33 jaar vindt Ber de tijd ge komen zijn geesteskind Disco Love over te dra gen aan een jongere ge neratie. Dreunende hou- se-muziek, een verande rende jongerencultuur. Ber vindt zichzelf er te oud voor worden. Sinds 1 juli roert hij in de pot ten en pannen in café Het Jagerhuis in Hengst dijk. Door Eugène Verstraeten PRECIES 35 gulden startkapi taal had Ber van Damme op zak, toen hij op 2 juni 1963 zijn hore- caloopbaan begon in het etablis sement Het Witte Huis in Kloos terzande. De inventaris, van gla zen en gordijnen tot tafels en stoelen, huurde hij voor vijf piek per week. Het café met frituur en achterliggende danszaal voor vijftig gulden per week. De brouwer paste een tientje bij omdat hij de drank mocht leve ren. Van zijn eerste moeizaam ver diende geld kocht Ber een juke box. „Want ik dacht, die verdien ik er zo uit. En zo ben ik stapje voor stapje verder gaan investe ren." Ber was nooit een oppot ter. „Een goede ondernemer moet geld durven uitgeven," luidt zijn motto. Huisorkesten In zijn danszaal liet Ber van Damme de voltallige top van muzikaal Nederland in die tijd optreden. „George Baker, Imca Marina, Sandra en Andres, Tee Set, Brainbox en ik zal er onge twijfeld nog wat vergeten zijn." Daarnaast had Ber aan The Everly Stars en The Sjeiks twee prima huisorkesten. Tegenwoordig is de toenmalige danszaal omgebouwd tot disco theek 't Laantje. Een toepasse lijke naam met verwijzing naar het gelijknamige naastliggende bospad, waar heel wat Oost- Zeeuws-Vlamingen destijds in de duisternis de eerste schreden op het liefdespad zetten. Be kendheid verwierf Ber zich ook met de verkiezingen van Miss Witte Huis. Een evenement waar jongeren uit de hele streek op af kwamen. „Er waren er ook twee uit Zuid-Beveland. Een week la ter kwamen er twintig en weer een week later tweehonderd. En die zijn blijven komen." Na tien jaar bemerkte Ber dat het uitgaansvolkje wat uitgeke ken raakte op orkestjes. Tijd voor iets anders en dus nam hij het toenmalige café De Volhar ding over en doopte het om tot Monkeybar. Het was de aanloop voor de realisering van grotere plannen, want op 19 september 1979 opende hetzelfde pand als Disco Love. De eerste echte dis cotheek in Zeeuws-Vlaanderen en nog eentje met een bewegen de dansvloer ook. „Nee, dat was hier nog nooit vertoond. Maar ja, je moest toch iets. Er was een toenemende tendens dat veel jongeren wegtrokken naar Hulst, Axel en Terneuzen. Toen ik Disco Love opende verklaarde iedereen me voor gek." Die men sen hebben ongelijk gekregen, want de discotheek werd een trekpleister. Herrieschoppers Je kon er veilig naar toe, want herrieschoppers werden meteen buiten gewerkt, en nog. En als ze met een hele groep komen heeft Ber een andere remedie. „Er kwam eens een groep van zo'n 35 Heli's Angels uit Antwerpen. Dat zag er niet best uit, maar ge lukkig hebben we een goede in terne telefoonlijn. Ik gaf de disc- jockey opdracht Vader Abra- ham-muziek te draaien. Daar vonden die gasten niks aan na tuurlijk en binnen een kwartier House-muziek, daar heeft Ber de pest aan. Een van de redenen om ermee te stoppen. „Die muziek steekt me tegen, en ik ben toch al 55. Dan heb je geen echt contact meer met je publiek." Disco Lo ve is per 1 juli overgenomen door Francois Kint uit Terneuzen en Ronny Vink uit Zaamslag. „Die gaan op dezelfde voet verder, met hetzelfde personeel." Disco love heeft in totaal zo'n veertig mensen in dienst, die per toer beurt werken. En Ber Die trekt zich terug in Hengstdijk, waar hij vijf jaar ge leden café Het Jagershuis kocht. Achter de tap zul je hem niet vaak meer zien. Dat laat hij over aan zijn vriendin Lucy. Ber goo chelt tegenwoordig het liefst in de keuken met potten en pannen om dan de smakelijkste gerech ten tevoorschijn te toveren. „Ko ken is altijd al mijn grootste hobby geweest. We hadden des tijds in Het Witte Huis, waar we Na 33 jaar vindt Ber van Damme (55) het welletjes. FOTO WIM KOOYMAN ook trouwpartijen deden, een kokkin in dienst. Daar heb ik veel van geleerd." Bovendien verslindt Ber het ene culinaire boek na het andere. Inmiddels is hij ook tuinier geworden. Met het verbouwen van groenten en kruiden in de tuin achter Het Ja gershuis kan hij voor een groot deel in de eigen behoefte voor zien. Daarnaast runt Ber ook nog een mini-kippenfarm, waar zo'n 45 stuks pluimvee rond scharrelen. Altijd kakelverse omeletten dus in Het Jagershuis. En de halve kip met friet op het menu „Ja ook lekker," zegt Ber. „Maar dat zijn niet deze kippen hoor. Dat zou ik niet over mijn hart kunnen verkrijgen." Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst sluit niet uit dat de grondprijs in het nieuwe bouwplan de Groote Kreek hoger wordt, nu ze gecon fronteerd is met een financiële tegenvaller. Volgens nieuwe mi lieunormen moeten delen van de waterzuiveringsinstallatie aan de Clingeweg, midden in de geplande woonwijk, overkapt worden. Dat gaat Hulst een half miljoen gulden kosten. „Dat half miljoen moet ergens in de exploitatie opgevangen wor den," aldus wethouder G. van de Voorde. „Omgerekend zou je kun nen zeggen dat het om duizend gulden extra per perceel gaat." In de nieuwe woonwijk de Groote Kreek is de komende jaren plaats voor vijfhonderd woningen. De gemeente Hulst is er steeds vanuit gegaan dat een afstand van 250 meter tussen woningen en waterzui veringsinstallatie genoeg zou zijn. Maar volgens nieuwe normen, moet er minstens zeshonderd meter tussenruimte zijn. Om de stank overlast te beperken tot de wettelijke norm van 250 meter, zouden delen van de installatie een dure overkapping moeten krijgen. Het waterschap Hulster Ambacht, eigenaar van de installatie, heeft de kosten van die operatie geschat op een half miljoen gulden. „Dat gegeven zullen we moeten accepteren," aldus Van de Voorde, „en dus betalen, in de hoop dat we niet nog meer voorzieningen moeten treffen. Hoewel Van de Voorde niet uitsluit dat kopers van kavels een hoge re grondprijs moeten neerleggen, wil hij daar nog geen concrete uit spraken over doen. „Wij moeten eerst beschikken over de precieze bedragen die met de aanpassingen gemoeid zijn. Dan zullen we met een voorstel naar de gemeenteraad komen." Koewacht - Vier tuineigenaren uit Zeeuws-Vlaanderen en één uit Stekene houden zaterdag 13 en zondag 14 juli open tuinda gen. De tuinen worden dat week end van 10.00 tot 17.00 uur gratis voor het publiek opengesteld. Het gaat om de tuin van Tilly Fassaert aan het Vennepad 4 in Koewacht. Dat is een tuin met veel pergola's en zitjes, twee vij vers en rozen. De tuin van De Feyter aan de Zaamslagsedijk 6 in Zaamslag. Dat is een boerde- rijtuin met veedrinkput, scha penweide en zeer oude appel- en perenbomen. Voorts is ook het domein van Geus aan de Marga- retsedijk 2 in Vogelwaarde geo pend. Daar gaat het om een dijk- tuin met een hoogteverschil van ongeveer vier meter. Ook Celie aan de Gentsevaart 4a in Kapel- lebrug neemt aan de open dagen deel met een serre waar 18.000 cactussen en vetplanten staan. Tenslotte stelt de familie Smol- ders-Van Laer aan de Koomaar- straat W312 in Stekene de tuin open voor het publiek. Die fami lie bezit een Weine tuin met ge mengde borders en veel bijzon dere planten. Van onze verslaggever Kloosterzande/Ossenisse - De gemeente Hon tenisse zal waarschijnlijk geen toestemming verlenen voor de bouw van een mestkelder aan de Langeweg in Ossenisse. De Brabantse veehouder J. Wouters bouwt daar mo menteel een varkensstal voor 6700 varkens. Maar voor de mestkelder heeft hij geen bouwvergunning. Vandaar dat de gemeente Hontenisse onlangs delen van de bouw van de stallen heeft stilgelegd. Wouters heeft alleen een bouwvergunning voor de varkens stallen. De oorspronkelijke bouwtekeningen, waarop de gemeente de vergunning heeft gebaseerd, ver meldden geen mestkelder. Op nieuwe tekeningen TOCHTEN WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Smokkelroute-autozoektocht - puzzelrit voor auto's en fietsers - Gasthof De Jonge Leeuw, Kaai - da gelijks behalve ma (tot 8 juli) DIVERSEN BRESKENS Kermis - centrum en havengebied (do t/m zo) CLINGE Jaarvergadering - Malpertuus - KBO-13.30 uur Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur Jokeren - Malpertuus -13.30 uur HOOFDPLAAT Kermis - centrum - (do t/m zo) ST.-JANSTEEN Kaarting - De Kroon -14.00 uur STOPPELDIJK Competitiekoersbal - 't Gelaag - 13.30 uur VLISSINGEN Straatfestival - Binnenstad -14.00 uur (do t/m zo) WALSOORDEN Prijskaarting - Rue du Nord -14.00 uur AXEL Expositie - Cisterciënzer Kloosters rondom Axel in de Middeleeuwen - stichting Axelse Boerenkamer - streekmuseum - 13.30-17.0 uur (dins t/m zat t/m 30 aug) Bingo - Gregoriuscentrum - 14.00 uur SLUISKIL Kaarting - Atlanta -14.00 uur HENGSTDIJK Kaarting - camping De Vogel - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.30 uur Spy Hard HULST De Koning van Engeland 19.30 uur Goofy Movie 19.30 en 22.00 uur Spy Hard 19.30 en 22.00 uur Down Periscope 19.30 en 22.00 uur Barb Wire 22.00 uur The Juror 19.30 en 22.00 uur The Rock 19.30 en 22.00 uur It Takes Two OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur Heat BRUGGE Kennedy Complex 14.30, 20.00 en 22.30 uur Le Huitiè- me Jour 14.30 en 20.00 uur Dunston Checks In 20.00 en 22.30 uur Mary Reilly 20.00 en 22.30 uur Barb Wire 14.30 uur A Goofy Movie 14.30 uur Toy Story (ned) 22.30 uur The Scarlet Letter GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Barb Wire 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dunston Checks In 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Nick of Time 14.30 en 17.00 uur A Goofy Movie 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Fi nal Cut 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Up close and personal 22.30 uur Camping Cosmos 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Clueless 20.00 en 22.30 uur City Hall 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Vil lage of The Damned 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Pri mal Fear 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Le Huitième Jour 20.00 en 22.30 uur Things to do in Denver 14.30, 17.00 en 20.00 uur Critical decision 14.30 uur Babe, een buitengewone big (Ned) KNOKKE Beverly Screens 15.00 en 22.30 uur Barb Wire 17.30, 20.00 en 22.30 uur Le Huitiè me lour 17.30, 20.00 en 22.30 uur Up close and personal 15.00,17.30, 20.00 en 22.30 uur Pri mal Fear 15.00 uur A Goofy Movie 15.00, 17.30 en 20.00 uur Dunston Checks In Bij mooi weer geen vertoningen om 15.00 en 17.30 uur (enkel op week dagen) ZITBANK - Basisschool Ter- vliet heeft gisteren, op de laat ste schooldag, een nieuwe zit bank in gebruik genomen. Deze bank is aangeboden door de Rabobank Hulst Nieuw- Namen. BEVESTIGING - In de gere formeerde kerk vrijgemaakt aan de Kerkdreef in Axel wordt zondag ds. J. Burger be vestigd. De dienst begint om 10.00 uur. Tijdens de dienst om 16.45 uur doet de predikant in trede in zijn nieuwe gemeente. Ds. Burger werd geboren in Leiden en is sedert 1973 predi kant. Sinds 1980 stond hij in Bussum. GEBED - In de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Eecken vindt morgen een rozenkransgebed plaats. Aanvang 14.30 uur. Wageningen - Landbouwuniversi teit. Ingenieur levensmiddelen technologie: Connie Dobbelaar, Vogelwaarde. Eindhoven - Hogeschool Eindho ven. Faculteit economie, bedrijfs kundige informatica: Marc van Bergen, Hulst. Terneuzen - ROC Westerschelde. Sector economie, lange opleiding administratie. Diploma richting bedrijfsadministratie: Theo Arens, Riep Benenga, Paul Bleijenbergh,. Willeke Bracke, Sjaak Buijze, Kenneth Dekker, Angelo van Dorsselaer, Jeroen de Graaf, Edwin de Groote, Natascha He- ijens, Jeroen Huijssen, Francis de Jonge, Patrick de Koster, Kees Kuijper, Patrick de Meijer, Kristel Meys, Carolien de Milliano, Cori- na Pieters, Lisette Post, Angelique Roelands, Sonja de Roo, Bastiaan Schot, Alexander Stallen, John Swaanen, Eric Tissink, Mireille Tommei en Dave Willems. Diplo ma richting commerciële dienst verlening: Mariska Baert, Michelle Bugeja, Stefan Buijze, Robert Die- rick, Joeri Gans, Femke Gerritse, Richard Hamelink, Marjolein van de Hatert, Evelien Heyman, An- nick d'Hondt, Davy Kerstens, Es ther Kint, Femke Leegstraten, Barbara de Letter, Martin Nuij- ten, Martijn van Poecke, Karin Rombout, Robbie de Schepper, Cisca van Veldhoven, Toby Ver- weij, Peter De Vet, Erick Verbrug- ge, Caroline de Waal, Maarten van de Waart, Edwin Walhout, Miran da Willemsen en Niki de Wolff. Richting secretariaat: Sibylle Burm, Jacqueline van Dixhoorn, Marjolein Heijne, Ingeborg van der Hiele, Marinka Koemans, Le- nie Mast, Mrjolein van der Meer, Karin Pauw, Silvia Rijnders, Esmaralda Simons, Mariska Suij en Wendy van de Velde. Vrije rich ting: Roy de Feijter en Martin Kalfsvel. Korte opleiding administratie. Be- drijfsadministratief medewerken de: Avci Birgül. Bedrijfsadmini stratie medewerkende en secreta- riaatsmedewerkende: Léon Ande- weg, Purdey van Arenthals, Ivo van Damme, Cor van Doorn, Dap hne Goeseye, Leyla Güner, Selda Güner, Olaf Kaijser, Jodie Len ders, Quint van der Meer, Sibylle Pauwels, Maria Salcedo, Ilonka Sponselee, Erik Stolk en Cindy van Waterschoot. Korte opleiding detailhandel 2. Richting bloemen en planten: Alf red Bac. Richting parfumerie: Karin Basting (uitgereikt in maart 1996) en Evita Pieters. Richting mode: Peter Desein, Nadine Du- mont, Johnny Maas, Tom Nieuwe- link, Dilek Palit, Viola Pijnen, Carmen de Rijck, Sander Spijker man, Robert Triance, Nancy Versavel en Ralph Zegers. Rich ting wijn en gedestilleerd: Jeannet Harms. Richting speelgoed: Patri cia de Jongh en Lourens Kolijn. Richting doe 't zelf: Esther Nijs. Richting muziek: Jean-marc Sin- ack en Richard Vermeulen. Tilburg - Hogeschool Midden- Brabant, sector HTS, Bouwtechni sche Bedrijfskunde: Gerben Geus, Vogelwaarde staat die kelder wel. Bovendien valt daaruit op te maken, dat Wouters de mogelijkheid wil open laten voor de bouw van een dienstwoning op het terrein. Ook daar heeft de gemeente geen toestemming voor verleend.Wouters heeft inmiddels de nieuwe bouw tekeningen ter goedkeuring aan burgemeester en wethouders van de gemeente Hontenisse voorgelegd. „Maar daar op vooruitlopend is hij maar alvast be gonnen," zegt gemeentesecretaris F. van Kuppeveld. „Daarom is een deel van de bouw nu stilgelegd." De gemeente laat het nemen van maatregelen afhangen van het gesprek dat ze dinsdag 9 juli met Wouters heeft. Maar Van Kuppeveld laat doorschemeren dat Wouters weinig kans heeft alsnog een vergunning voor de mestkelder en de dienstwoning te krijgen. Van onze paardensportmedewerker Vrouwenpolder - Op de terreinen van manege De Eendracht aan de Rijkebuurtweg te Vrouwenpolder wordt morgen de centrale keuring van het KWPN (Koninklijke Vereniging Warmbloed Paardenstam boek Nederland) gehouden. Niet minder dan 180 keuringsnummers staan ingeschreven van ongeveer honderd inzenders. Het schema ziet er als volgt uit: morgenprogramma ring 1 (hoofdring): 09.30- 10.0 uur oudere hengstveulens, 10.00-10.30 uur jongere hengstveulens, 10.30-11.00 uur oudere merrieveulens, 11.00-11.30 uur jongere merrieveu lens, 11.30-11.45 uur register A-veulens, 11.45-12.00 uur kampioenschap hengstveulens en merrieveulens, 12.00-12.15 uur eenjarige veulenboekmer- ries. Ring 2 (Bosweide): 09.30 uur-10.10 uur 4-7-jarige stamboekmerries met veu len, 10.10-10.50 uur 4-7-jarige stamboekmerries zonder veulen, 10.50-11.00 uur 8-jarige en oudere stamboekmerries, 11.00-11.30 uur 4-7-jarige zeven ruinen, 11.40-13.00 uur vrij springen 3-jarige stamboekmerries in de mane ge. Middagprogramma ring 1 (hoofdterrein): 13.00-13.15 uur tuigpaarden aan de hana, 13.15-13.45 uur 2-jarige veulenboekmerries, 13.45-14.00 uur 4-7- jarige stermerries met veulen zonder verrichting, 14.00-14.15 uur 4-7-jarige stermerries met veulen met verrichting, 14.15-14.30 uur 8-jarige en oudere stermerries met verrichting, 14.30-14.40 uur kampioenschap oudere merries. Ring 2 (Bosweide): 14.40-14.55 uur tuigpaarden aangespannen, 14.55-15.15 uur huldiging prestatiemerries, 15.15-15.30 uur demonstratie manege De Eendracht, 15.30-15.45 uur ster- en keurmerries onder het zadel, 15.45- 16.15 uur eerste groep 3-jarige stamboekmerries, 16.15-16.45 uur tweede groep 3-jarige stamboekmerries, 16.45-17.00 uur prijsuitreiking Pavo- cup, 17.00 uur kampioenschap 3-jarige stermerries en jongere merries.

de Stem | 1996 | | pagina 15