Richard Krajicek wil meer s Barr> 'Rel rond Ronaldo wordt geregisseerd' Club Brugge genoemd in omkoop-affaire 'Veilighe Honger Nederlander na overwinning op Sampras nog niet gestild UITSLAGEN standen Van Tonge Duits voetbalteam roemt de Engelse gastvrijheid Vrees voor on DE STEM SPORT Vanaf een bedrag van 34 miljoen gulden is PSV bereid te onderhandelen Cijfers Krajicek en Sampras Geld en punten voor Krajicek 'Richard favoriet voor de titel' sportnieuws KORT Karpov heeft nog een punt nodig Haringa verovert vijftiende titel Gevecht Tyson uitgesteld Cubaanse boksers uit opvangcentrum ATLETIEK GOLF HOCKEY HONKBAL TENNIS WIELRENNEN AUTOSPORT „estem ZWEMMEN Rinus Leenhouts v ZWEMMEN 1111 VRIJDAG 5 JULI1996 g: Door Jaap Bakker Eindhoven - Natuurlijk mag Ronaldo volgend seizoen voor FC Barcelona gaan spelen. Ie dere voetballer heeft tenslotte zijn prijs. Dus als de Cata laanse club maar genoeg voor hem wil betalen, loopt Ronal do over een maand of twee op het prachtig grote hoofdveld van het imposante stadion Nou Camp. Zoals Ronaldo dat zelf graag zou zien. Maar vandaag is PSV nog zijn werkgever, en misschien, of waarschijnlijk, morgen en het hele aanstaande seizoen ook. Want voor een appel en een ei is Ronaldo niet te koop. Zijn prijs? Minimaal 34 miljoen gulden. „Dat houdt nog niet in dat Ro naldo ook voor 34 miljoen gul den te koop is. Maar als Barcelo na aangeeft dat bedrag voor Ro naldo over te hebben, willen we wel komen onderhandelen," al dus Harrie van Raay, de pen ningmeester van PSV. Overigens verklaarde Alexandre Martins, een van Ronaldo's Bra ziliaanse zaakwaarnemers, eer gisteren dat Inter Milaan in een eerder stadium heeft laten weten Ronaldo voor 34 miljoen gulden in te schalen. Bij een hoger bod van een andere club is het woord - volgens het herenakkoord dat Inter en PSV hebben gesloten - weer aan de Italianen. Dat Ronaldo er inmiddels weinig voor voelt terug te komen naar Eindhoven, dat hij heeft gezegd nooit meer onder Dick Advocaat te willen voetballen, daar bleef Van Raay gisteren stoïcijns on der. „In ieder huwelijk gebeurt wel eens iets," zei hij letterlijk. En voor de rest heeft Van Raay de indruk dat de hele rel een beetje wordt 'geregisseerd'. „Er wordt een spel gespeeld. Ronal do heeft zich het hoofd op hol laten brengen door de belang stelling van Barcelona. Allerlei mensen om hem heen, die graag iets aan een transfer willen ver dienen, fluisteren hem dingen in. Daarom wordt zijn onenigheid met Dick Advocaat nu enorm opgeblazen. Ronaldo was boos na onze bekerfinale tegen Sparta, omdat hij reserve was. Ik heb een tijdje na die wedstrijd met hem gesproken en mijn in druk was dat alles nogal mee viel. Maar met de belangstelling van Barcelona is het spel begon nen." In de pogingen een breuk te for ceren, worden echter zinnen ge sproken die er niet om liegen. Het 'klimaat' bij PSV bevalt Ro naldo niet meer en samenwerken met Dick Advocaat - de trainer was gisteren niet voor commen taar bereikbaar - is in zijn ogen al helemaal niet meer mogelijk. Zo wordt de strijd die Ronaldo en zijn mogelijke souffleurs voe ren, voor een belangrijk deel uit gevochten over de rug van de trainer. „Dat is heel vervelend, maar Dick Advocaat is gelukkig mans genoeg om daar goed mee om te gaan," aldus Van Raay. In een situatie waarin Ronaldo pertinent weigert om in dienst van PSV zijn ene voet voor de andere te zetten, gelooft Van Raay (nog) niet. Ook al is door de Braziliaanse zaakwaarnemers van de aanvaller, Alexandre Martins en Reinaldo Pita, beves tigd dat hun pupil zeer halsstar rig vasthoudt aan zijn plannen niet meer voor PSV te voetbal len. Dus speelt Ronaldo volgend sei zoen nog gewoon bij PSV? „Ja," beaamt Van Raay, „tenzij...." Tenzij Barcelona alle spaarpot ten omkeert. En daarna even tueel weer Inter Milaan. „Maar van die club hebben we de laat ste tijd niets gehoord." Londen (anp) - Lang gewacht, toch gekregen. Dat gold gisteren op Wimbledon zeker voor Richard Krajicek. Door de vele regenstops kon hij pas na urenlang rondhan gen de baan op om het karwei tegen Pete Sampras af te maken. Dat deed hij in dezelfde super- vorm van de dag ervoor toen re gen verder spelen onmogelijk maakte bij de stand 7-5 7-6 1-1. Zijn volgende tegenstander is op papier van een geheel ander kali ber: de Australiër Jason Stelten berg die de als vierde geplaatste Kroaat Goran Ivanisevic aftroef de. Krajicek had slechts 22 minuten nodig om Sampras, drievoudig ti telhouder en als eerste geplaatst, diens eerste nederlaag op Wim bledon in 26 achtereenvolgende partijen te bezorgen. Dankzij een doorbraak in de zevende game greep Krajicek de derde set met 6-4 en wist hij zich als tweede Nederlander in de historie van Wimbledon zeker van een plaats in de halve finales. Tom Okker ging hem in 1978 voor. Ieder ander zou na zo'n demon stratie van macht tegen de toren hoge favoriet op het centre court, dat nog natreurde om het af scheid van 'Terrific Tim' Tim Henman tegen Todd Martin, vol ledig uit zijn dak gegaan zijn. Niet Krajicek. Hij hief gelukzalig glimlachend beide armen in triomf en balde twee keer bij het verlaten van de baan een vuist richting coach Rohan Goetzke en vriending Daphne Deckers. Dat was alles. Ingetogenheid Krajicek had een simpele verkla ring voor de ingetogenheid die zijn overwinning op Michael Stich in de vierde ronde ook zo kenmerkte. „Ik wil meer," zei hij zonder een spier te vertrekken. „Waarom zou ik dan overdreven gaan juichen? Morgen (vandaag) moet ik weer aan de bak. Het is al lang geleden dat ik in een halve finale stond van een Grand Slam. In 1992 en 1993. Ik was nog piep jong en heel erg blij. Nu ben ik op een leeftijd gekomen dat ik voor meer wil gaan. Ik kom naar elk toernooi om te winnen. Ook naar Wimbledon. Ik heb het gevoel dat het werk hier niet af is. Ik ben nog lang niet verzadigd." Scherpte. Dat was het sleutel woord in het spel van Krajicek. „Dat was ik alleen niet in de eer ste vier games van woensdag toen het gras nog wat glad was. Ik ser veerde niet goed en was blij dat ik geen break had hoeven toe staan. Na die eerste regenpauze stond ik er. Ik voelde het en kon het ook laten zien. Alles liep. Mijn returns, de passings, ik stond steeds op de juiste plek. Het paste precies allemaal. De scherpte was er helemaal, want ik had steeds het gevoel dat ik moest blijven oppassen. Ik mocht het niet meer uit handen geven." Dame aan de kant Sampras bekende dat hij zich woensdagavond na het verlies van twee sets down had gevoeld. „Ik had die tweede set moeten pakken. Op 5-5 kreeg ik een zeld zaam breekpunt en mijn back hand ging een inch uit. Dat vond een dame aan de kant tenminste. Daar baalde ik stevig van. Die gemiste kans bleef me achtervol gen." De Amerikaan, die in de halve fi nale van 1992 op Wimbledon voor het laatst had verloren (van Ivanisevic), zwaaide Krajicek al le lof toe. „Petje af voor hem. Hij verraste me. Dat hij big kan ser veren, wist ik natuurlijk wel. Ik heb al eens gezegd dat hij met een meloen nog een ace kan slaan. Maar hij retourneerde en pas seerde veel beter dan ik had ver wacht. Vooral met zijn backhand sloeg hij ongelooflijke winners. Ik weet niet waar hij die vandaan haalde. Ik had hem daar hele maal niet toe in staat geacht." Krajicek wist zelf ook niet goed waarom die backhand zo soepel werkte. „Het is gewoon een kwestie van zelfvertrouwen. Nu ik de frustraties van het spelen op gras van me heb afgeschud en me mentaal en fysiek helemaal in or de voel, komt alles kennelijk van zelf." Relaxter Sampras sprak van een zekere gespannenheid die hem in zijn greep hield. „Richard stond er veel relaxter bij. Dat kon ik dui delijk merken. Hij had niets te verliezen. De druk lag helemaal bij mij. Ik had ook weinig geluk. Het is moeilijk te accepteren. Vooral omdat het verschil naar mijn gevoel toch klein was en het me niet meezat." De Amerikaan, die zich een ande re Independents Day (4 juli) had voorgesteld, achtte Krajicek in deze vorm in staat Wimbledon te winnen. „Als hij alles onder con trole blijft houden, moet hij dat kunnen. Ik zie niet wie hem dan nog moet stoppen. Het wordt een big weekend voor hem." Krajicek leek er niet onder ge bukt te gaan. Integendeel. „Mijn tijd is nu misschien wel gekomen. Londen (anp) - De statistiek van de gedenkwaardige overwinning van Richard Krajicek in de kwartfinales van Wimbledon op Pete Sampras met 7-5 7-6 6-4 was: Krajicek Sampras Aces: 29 Dubbele fouten: 8 le service in: 61 2e service in: 89 Returns in: 51 Punten aan net: 59 Speelduur: 1 uur en 53 minuten. 5 63 78 46 53 -N Richard Krajicek retourneert de bal in zijn wedstrijd tegen Pete Sampras. FOTO REUTER Ik voel me heel sterk. Alles klikt momenteel. Maar het werk is nog niet af. Er komen nog twee par tijen. Ik blijf het van dag tot dag bekijken. Want ik mag geen mo ment verslappen. Ik heb nu de kans van mijn leven. Die wil ik grijpen." UITSLAGEN Mannen enkel, kwartfinales: Krajicek (Ned) - Sampras (VSt/1) 7-5 7-6 6-4, Stoltenberg (Aus) - Ivanisevic (Kro/4) 6-3 7-6 6-7 7-6, Martin (VSt/13) - Henman (GBr) 7-6 7-6 6-4, Washington (VSt) - Radulescu (Dui) 6-7 7-6 5-7 7-6 6- 4. Programma halve finales: Kraji cek - Stoltenberg, Martin - Was hington. Dubbelspel, kwartfinales: Ellis Ferreira/Siemerink (ZAf/Ned/8) - Fleurian/Raoux (Fra) 4-6 7-6 6-1 6 -3Woodbridge/Woodf orde (Aus/1) - Björkman/Kulti (Zwe/10) 7-6 6-2 6-3, Black/Con- nell (Zim/Can/3) - MacPhie/Teb- butt (VSt/Aus) 7-5 6-4 7-6, Philip- poussis/Rafter (Aus) - Forget/Hla- sek (Fra/Zwi/4) 7-5 6-4 6-7 6-4. Jongens, tweede ronde: Wessels (Ned/2) - Pequery (Fra) 6-1 4-6 7- 5. Vrouwen enkel, halve finales: Sanchez-Vicario (Spa/4) - Mc- Grath (VSt) 6-2 6-1, Graf (Dui/1) - Date (Jap/12) 6-2 2-6 0-0. Afge broken wegens invallende duister nis. Gemengd dubbel, tweede ronde: Sapsford/Siddall (GBr) - Nijs- sen/Porwik (Ned/Dui) 6-4 6-7 6-4. Londen (anp) - Met het bereiken van de halve finales van Wimble don is Richard Krajicek zeker van een salaris van 98.125 Engel se pond (circa 250.000 gulden). Dat brengt zijn totale verdien sten dit jaar omgerekend op on geveer 630.000 dollar (circa 1,07 miljoen gulden). Krajicek heeft in zijn profloopbaan die in 1989 be gon, nu in totaal 4.169.000 dollar verdiend. Dat is ongeveer zeven miljoen gulden. Met zijn zege op Sampras werd Krajicek ook zeker van 310 pun ten voor de wereldranglijst. Aan gevuld met ongeveer 175 bonus- punten (100 voor de winst op de nummer één van de wereld) stapt hij weer de top-tien van de we reld binnen. Voor Wimbledon stond Krajicek dertiende. Zijn persoonlijk record is de achtste plaats, die hij op 9 augustus 1993 bezette. Londen - Voor Tom Okker staat het vast. Zijn opvolger Richard Krajicek is in de ogen van de voormalige tenniscrack favoriet voor de titel. „Tegen Stich heeft Richard on gelooflijk tennis laten zien, te gen Sampras heeft hij geen enkel zwak moment gehad. Dat zegt voor mij voldoende," aldus Ok ker, gisteren een van de dertien duizend kijkers op het centre court. Okker was achttien jaar geleden de eerste en tot gisteren laatste Nederlandse tennisser die op Wimbledon de halve finales haalde. Destijds, in 1978 in de nadagen van zijn carrière, ver loor hij kansloos van de Zweedse baseline-speler Björn Borg. „Je weet tegen welke spelers je kans hebt en tegen welke niet. In de kwartfinales versloeg ik Gene Mayer, iemand waarvan ik wist dat ik hem kon pakken. Borg was een heel ander verhaal. Ik wist dat ik tegen hem niet op kon." Hoe anders is dat op dit moment met Krajicek, weet ook Okker. „Richard is iemand die van ie dereen kan winnen. Zijn instel ling is perfect en ook zijn slagen zijn enorm verbeterd. Niet voor niets vang ik ook in de kleedka mers op dat 'de jongens' hem ook tot de grote favoriet bombarde- Londen (rtr) - In een pagina-grote advertentie in The Times van don derdag roemt de Duitse voetbalselectie de gastvrijheid van Engeland. Het team van bondscoach Berti Vogts, dat zondag de Europese titel veroverde, bedankt het publiek en de organisatie voor het warme ont haal. Boven de foto waarop de Duitsers de Europese beker tonen, staat de tekst: 'Hartelijk bedankt voor de geweldige gastvrijheid in Enge land, voor de sportiviteit van het publiek en de foutloze organisatie van het EK'. De Duitsers verbasterden de EK-leuze Football comes home tot 'Voet bal kwam thuis en Engeland voelde aan als thuis'. Enigszins hypocriet is de vloed aan complimenten wel, want de dagen voorafgaande aan de halve finale Engeland - Duitsland en de finale Duitsland - Tsjechië stonden de Britse tabloids vol met anti-Duitse teksten. Sommige gin gen zelfs zo ver de Tweede Wereldoorlog bij de voetbalwedstrijd te be trekken. Wolfgang Niersbach, pers-chef bij de Duitse bond: „Dat was belache lijk. Misschien dachten de mensen in Duitsland dat daardoor de ont vangst in Engeland slecht was, maar dat was niet zo." De advertentie kostte de Duitse voetbalbond 50.000 gulden. Brussel - Volgens nieuwe feiten in het dossier-Olympique Marseille zou ook Club Brugge in 1993 betrokken zijn ge weest bij een omkoop-affaire. Voor de wedstrijd in de halve finales van de Champions League tussen beide ploegen, op 21 april van dat jaar in België, zou een bestuurslid van de Franse club een be drag van 475.000 gulden hebben uitbe taald. Marseille won in Brugge met 1-0 en plaatste zich voor de finale, waarin de ploeg AC Milan versloeg. De Belg Raymond Goethals was destijds trainer van de Franse ploeg. De Franse rechter Pierre Philipon gelastte een onderzoek naar Michel Tincler, een 48-ja- rige ondernemer. Justitie verdenkt hem van het .verborgen houden van het misbruiken van maatschappelijke goederen'. Tincler is niet gearresteerd, maar moet zich ter beschik king van de rechtbank houden. De 475.000 gulden zou zijn overgemaakt naar een Zwitserse bankrekening van Tincler. Het geld was afkomstig van een rekening van de Griekse voetbalmakelaar Spyros Karageor- gis. Tegen Karageorgis is een arrestatiebevel uitgevaardigd. Eerder strafte de Franse bond Olympique Marseille voor omkoping in een competitie wedstrijd tegen Valenciennes, ook in 1993. De bond zette de club terug naar de tweede divi sie. Het afgelopen seizoen promoveerde Mar seille naar de hoogste klasse. PSV heeft volgend seizoen meer seizoen kaarten dan ooit. Bij de Eindhovense club zijn in totaal al 21.500 aanvragen binnenge komen. Vorig jaar bleef de teller op 20.500 kaarten steken. PSV mag maximaal 24.000 seizoenkaarten verkopen. De overige ruim zesduizend kaar ten zijn gereserveerd voor de vrije verkoop (2.000), supporters van de bezoekende club (2.000) en sponsors en business-club-leden achter het glas (2.000). Het protest dat PSV eerder deze week bij de KNVB indiende tegen het nieuwe competi tieprogramma zal vermoedelijk weinig ople veren. Vandaag zal de Eindhovense club het antwoord van de voetbalbond in de bus vin den. In een brief legt Will van Rhee, competi tieleider van de KNVB, uitvoerig uit waarom het programma zo is vastgesteld. PSV had er grote moeite dat voor het komende seizoen slechts zeven van de zeventien thuiswedstrij den op de traditionele zaterdagavond speelt. De overige wedstrijden in het Philips Stadion worden vooral op zondag (7) en op doorde weekse avonden (3) gespeeld. Bert van Lingen is gekozen als vice-voor- zitter van de Europese trainersunie (UEFT), die wordt geleid door de Slowaak Jozef Veng los. Van Lingen, tegenwoordig teammanager van het Nederlands elftal, is de enige Neder lander met de status FIFA-instructeur. Na de uitschakeling van Oranje bij het EK hield Van Lingen een inleiding bij het Euro '96-congres over voetbalontwikkeling. De fi losofie, methode en inhoud van de Neder landse opleiding stonden daarin centraal. De andere gastsprekers waren Andy Roxburg namens de UEFA en Charles Hughes, de di recteur coaching en opleiding van de Engelse voetbalbond. Fabrizio Ravanelli heeft een contract gete kend bij Middlesbrough. De aanvaller van Europa-Cupwinnaar Juventus is de derde Italiaan, die naar Engeland verhuist. Gianlu- ca Vialli en Roberto di Matteo (beiden Chel sea) gingen hem voor. Middlesbrough betaalt een transfersom van 18 miljoen gulden. Volgens de Engelse krant The Independent zou Middlesbrough ook belangstelling heb ben getoond voor Patrick Kluivert. Een woordvoerder van de Noord-Engelse club be stempelde dat bericht gisteren als pure specu latie. Sportartikelen-fabrikant Adidas heeft Olympique Marseille opgekocht. De Duitse firma bracht het hoogste bod op de Franse voetbalclub uit. Bedragen werden niet be kend gemaakt. Managementsbureau IMG en de warenhuisketen Tati waren andere gega digden. Jean-Claude Gaudin, de burgemeester van Marseille, maakte de transactie donderdag bekend. Gaudin fungeerde als clubvoorzitter sinds zijn voorganger Bernard Tapie als ge volg van de omkoop-affaire en hoge schul denlast moest aftreden. Met de koop van Marseille heeft Adidas het Franse voetbal vrijwel volledig in handen. Adidas heeft een contract met 31 clubs, die in kleding met de drie strepen spelen. Ook de Franse voetbalbond en het nationale elftal staan tot 2002 onder contract. De overgang van de Franse international Christian Karembeu van Sampdoria naar Real Madrid is twijfelachtig geworden. De transfer leek al geruime tijd rond te zijn maar gisteren maakte de Spaanse club bekend dat Sampdoria een te hoge transfersom - naar verluidt bijna zestien miljoen gulden - vraagt. Volgens Alfonso Perez Munoz, penningmees ter van Real, zijn de besprekingen tussen bei de clubs zo goed als afgebroken. „Wij hebben laten weten hoeveel we willen betalen. Gaat Sampdoria akkoord, dan komt Karembeu. Gaat de vereniging niet akkoord, dan niet." Elista - Anataoli Karpov heeft in de schaaktweekamp tegen Gat) Kamsky om het wereldkampioenschap van de FIDE nog één pu/ nodig om zijn titel te prolongeren. De Rus kwam donderdag in(j, vijftiende partij na 42 zetten remise overeen met zijn Amerikaan, se uitdager. De stand is nu 9V2-5'A in het voordeel van Karpov. Di tweekamp in Elista, de hoofdstad van semi-autonome republiek Kalmykkië, gaat over maximaal twintig partijen. De zestie staat voor zaterdag op het programma. Kamsky speelt daarin mEj wit. Alkmaar - Wielrenster Ingrid Haringa heeft gisteravond bij Nederlandse kampioenschappen op de baan haar vijftiende tionale titel veroverd. De Hoofddorpse was de beste in de mentswedstrijd. Ze verzamelde 35 punten en bleef naaste concurrentes Mansveld en Leynum voor. Bij de mannen ging de titel opnieuw naar Peter Pieters, die belangrijkste concurrent, Tommy Post uit Breda, zes punten voor bleef. UITSLAGEN Mannen: 1. Pieters (Zwanenburg) 46 punten, 2. Post (Breda) 40, 3. Rq. zendaal (Warmenhuizen) 38. Vrouwen: 1. Haringa (Hoofddorp) 35, 2. Mansveld (Gasselternijveen)33 3. Leynum (Haarlem) 22. New York - Het gevecht tussen de Amerikaanse boksers Mikt Tyson en Bruce Seldon, dat voor 13 juli in Las Vegas op het pro. gramma stond, is uitgesteld tot september. Volgens nog onbeves- tigde berichten heeft Tyson, kampioen van de WBC in het zwaar gewicht, bronchitis opgelopen. Zijn optreden tegen de titelhouder van de WBA is verschoven naar 7 september. Tyson zou woensdag in Las Vegas een demonstratietraining ge ven, maar verscheen niet. Sinds zijn vrijlating uit de gevangenis, waar hij zat wegens verkrachting, is het al de tweede keer dat een gevecht moet worden uitgesteld. Eerder kon Tyson wegens een gebroken duim niet op de vastgestelde datum in actie komen te. gen Buster Mathis jr. SanDiego-Joel Casamay or en Ramon Garbey zij n vrijgelaten uit een Amerikaans opvangcentrum voor immigranten, nabij San Di ego. De Cubaanse boksers, die een trainingskamp in Mexico ont vluchtten, verbleven daar sinds ze zondag politiek asiel vroegen. De twee, die kandidaat waren voor een olympische medaille, zijn overgedragen aan hun Amerikaanse advocaat. Het duo wilde weg uit het communistische Cuba omdat ze onda grote politieke druk staan. Ze hopen hun loopbaan voort tezettei in de Verenigde Staten. Casamayor is olympisch kampioen in liet bantamgewicht en Garbey is de voormalige wereldkampioen ie het halfzwaargewicht. Hun vertrek is een ernstige tegenslag vooi de Cubaanse boksploeg die op de Olympische Spelen uitkomt. Lausanne. Grand Prix IAAFI, 3,5 miljoen gulden. MANNEN 100 m (- 0,4 m/sec): 1. Fredericks (Nam) 9,86 (bwp), 2. Bailey (Can) 9,93, 3. Boldon (Tri) 9,94, 4. Drummond (VSt) 10,00, 5. Chris tie (GBr) 10,04, 6. Surin (Can) 10,05, 7. Burrell (VSt) 10,05, 8. Mitchell (VSt) 10,15. 200 m (- 0,2 m/sec): 1. Boldon (Tri) 19,85, 2. Christie 20,40, 3. Stevens (Bel) 20,42. 400 m: 1. Michael Johnson (VSt) 43,66, 2. Black (GBr) 44,37, 3. Hall (VSt) 44,51. 1500 m: 1. Morceli (Alg) 3.30,99, 2. Kipkorir (Ken) 3.31,87, 3. Kipruto (Ken) 3.32,35. 3000 m: 1. Komen (Ken) 7.31,33 (bwp), 2. Boulami (Mar) 7.34,02, 3. Nariuki (Ken) 7.34,04. 110 mh: 1. Allan Johnson (VSt) 13,08, 2. Jackson (GBr) 13,13, 3. Valle (Cub) 13,38. 400 mh: 1. Matete (Zam) 47,85, 2. Bronson (VSt) 48,06, 3. Mitchell (VSt) 48,48.. 3000 m steeple: 1. Keter (Ken) 8.14,17, 2. Chrchir (Ken) 8.15,79, 3. Birir (Ken) 8.16,92. Hoog: 1. Hoen (Noo) 2.31, 2. Smith (GBr) 2,28, 3. Lefrancois (Can) 2,25. Polshoog: 1. Potapovitsj (Kaz) 5,85, 2. Tiwontschik (Dui) 5,85, 3. Galfione (Fra) 5,80. Kogelslingeren: 1. Kiss (Hon) 80,02, 2. Weis (Dui) 77,24, 3. Sgrulletti (Ita) 77,02. VROUWEN 100 m: 1. Torrence (VSt) 10,97, 2. Pintoesevitsj (Oek) 11,07, 3. Mil ler (VSt) 11,11. 400 m: 1. Pérec (Fra) 49,45 (bwp), 2. Ogunkoya (Nig) 49,60, 3. Davis (Bah) 49,83. 800 m: 1. Mutola (Moz) 1.58,16, 2. Quirot (Cub) 1.58,67, 3. Crooks (Can) 1.59,75, 6. Vriesde (Sur) 2.00,10, 7. Jongmans (Ned) 2.00,53. 1500 m: 1. Weyermann (Zwi) 4.03,45, 2. Mugo (Ken) 4.04,29, 3. Ribeiro (Por) 4.07,09. 100 mh (- 0,3 m): 1. Enqvist- Narosjilenko (Zwe) 12,52 (bwp), 2. Bukovec (Slv) 12,71, 3. Lopez (Cub) 12,87. 400 mh: 1. Buford (VSt) 53,61, 2. Batten (VSt) 53,85, 3. Williams (VSt) 54,17. Gunnell (GBr) ge blesseerd uitgevallen. Hinkstapsprong: 1. Kravets (Oek) 14,76, 2. Kasparkova (Tsj) 14,36, 3. Hovorova (Oek) 14,34. Speer: 1. Nerius (Dui) 66,70, 2. Romanauskaite (Lit) 65,46, 3. Da- maske (Dui) 63,84. Sint Petersburg. Russische kam pioenschappen. Mannen: 100 m: 1. Federov 10,24; 400 m: 1. Kosov 45,67, 2. Zharov 46,04; 800 m: 1. Zemlyanski 1.48,38; 3.000 m steeple: 1. Pronin 8.21,99, 2. Golyas 8.22,39; kogel slingeren: 1. Khersontsev 80,46 meter, 2. Konovalov 79,46; ver: 1. Naoemkin 8,21; kogel: 1. Paltsji- kov 19,71; tienkamp: 1. Afana- sijev 7794 punten; polshoog: 1. Trandenkov 6,01 (bwp), 2. Bots- ikarjov 5,85, 3. Tsjistjiakov 5,80; hinkstapsprong: 1. Sokov 17,15, 110 mh: 1. Petsjionkin 13,45; 1500 m: 1. Sjaboenin 3.38,18; 5000 m: I. Hairoellin 13.40,46. Vrouwen: 100 m: 1. Maltsjoegina II,02, 2. Trandenkova 11,06, 3. Privalova 11,08; 100 m horden: 1. Tsjekhodanova 12,59, 2. Graoe- dyn 12,85, 3. Rechetnikova 12,93; 400 m: 1. Gontsjarenko 51,21, 2. Koelikova 51,42; 800 m: 1. Mas- terkova 1.58,34, 2. Afanasijeva 1.58,65; 400 m horden: 1. Ponom- kinen (Fin) Mitsubishi 1.08.18,2. Liatti (Ita) Subaru 0.49, 3. Burns (GBr) Mitsubishi 1.40, 4. Sainz (Spa) Ford 1.50, 5. Thiry Ford 1.52, 6. Eriksson (Zwe) Su baru 2.57. Dublin. Iers Open, 1 miljoen gul den Stand na eerste ronde: 1. Langei (Dui) 67 (-4), 2. Montgomerie (Sch) en Johansson (Zwe) 69,3. Westner (ZA), Westwood (Eng), Lindgren (Zwe), Pappas en Murp hy 70, 46. o.a. Muntz (Ned) 73. Keulen. Hennesy Cup, vrouwen Stand na eerste ronde: 1. Neu mann (Zwe), Alfredsson (Zwe), Orum (Den) 68 (-4), 4. Strudwick (Eng), Morley (Eng), Hackney (Eng), Michaud (Fra) 70; 34. Ha- geman (Ned) 76. Laren. Vrouwen, oefeninterland. NEDERLAND - WALES 7-0 (1- 0). 10. Steenberghe 1-0, 36. De Ruiter 2-0, 38. Van der Wielen3- 0, 55. Kuipers 4-0, 58. Donners5- 0, 58. Donners 6-0, 63. Kuipers 7* 0. Haarlem. Honkbalweek. Nederland - Sullivans (VSt) 19- 11. Toeschouwers: 7000 (uitver kocht). Inningcijfers: Nederland: 82201042x H Sullivans: 010034300 11 Werpcijfers Nederland: Kohl (5 inn) 4-3-10-0, Wout (2/3 inn+1) 1- 2-2-0, Lommerde (2/3 inn+1) 0-1- 2-1, Tom Nanne (2 2/3 inn) 4-2- 1-0. Sullivans: Krosschell (1/3 inn+4) 0-1-3-1, Myers (2 man)0- 2-0-0, Nahs (4 1/3 inn) 0-1-10-2, Waligora 3 inn) 1-5-5-2. Homeruns Nederland: Joost 2 inn), Ten Bosch (5 inn), Martis (7 inn+1). Sullivans: Saltzgaber (5 inn), Reimink (7 inn+2). Andere uitslag: Cuba - Aruba 12- 3. Stand: 1. Cuba 4-8 (39-18), 2. Ne derland 4-4 (46-37), 3. Sullivam 4-4 (35-28), Japan 4-4 (21-27), 5. Aruba 4-0 (18-49). Venetië. Challenger-toernooi, 125.000 gulden. Tweede ronde: Van Schepping11 (Ned) - Frederiksson (Zwe) 6-4 o- 3. Mont au Ban (Fra). Challenge* toernooi. Mannen, eerste ronde: E-~- (Ned) - Ketola (Fin) 4-6 6-3 6-1. Sargsian (Arm) - Van Lotturo (Ned) 6-4 6-4. arvova 55,04, 2. Knoroz 55,26; ko gel: 1. Khudorosjkina 20,00, 2. Korjanenko 19,46; zevenkamp: 1. Moskalets 6211 punten, 2. Lebe- denko 6143, hoog: 1. Motkova 1,98; discus: 1. Sadova 63,80; 1500 m: 1. Masterkova 3.59,30; 5000 m: 1. Nenasjova 15.03,82; ver: 1. Plotnikova 6,87; kogelslin geren: 1. Davidova 62,66. Mina Clavero. Rally van Argenti nië Stand na 6 van 13 proeven: 1. Ma- Gibraltar. Eindstand uïta-wieler' wedstrijd Noordkaap - Gibraita 1. Feijen (Ned) 6500 km in 14 gen, 21 uur en 15 minuten, 2. r velka (Tsj) 15 dagen, 0 uur, 35®* nuten, 3. Schmidt (Dui) 15 dage- 3 uur, 35 minuten, 4. Middelve®' (Ned) 16 dagen, 21 uur, 35 minj' ten, 5. Zilioli (Ita) 17 dagen, 5®® 5 minuten, 6. Rueck (Ned) 19öa' gen, 10 uur, 39 minuten. Ronde van Rijnland-Palts Tweede etappe Kim - TrtfJ- McEwen (Aus) 177 km in 4.5ü.«- 2. Kappes (Dui), 3. Baker (VbtJ, Sjalilov (Oek) 0.20, 5. Vinokoer (Oek), 6. Vierhouten (Ned). Algemeen klassement: 1 8.57.46, 2. Voigt (Dui) 0.14, Blaudzun (Den) 0.18, 4. Hund marck (Dui), 5. Baranowski l 21,6. Vinokoerov 0.22. Ronde van Italië vrouwen 9e etappe Tabiano - P.av" L'nij Luperini (Ita) 120 km in (35,952), 2. Ilavska (Slw) 1-W Parente (Ita), 4. Chiappa, nel (Fra). Algemeen klassement: mgcuiccu iviaaanuv»"' o j2. 23.59.57, 2. Cappellotto (Ita/;;jba 3. Chiappa 4.32, 4, Sommap (Spa) 5.21,5. Heeb (Zwi) 6.JJ onie sportmedewerker "l is - Het aantal deelnemers "luis is met een kleine drie- jerd deelnemers vrijwel !!tzelfde als vorig jaar. De nieuwe wedstrijd, de halve rathon over acht kilometer, "een schot in de roos, want iet minder dan 38 deelne mers hebben zich aangemeld. Van onze sportmedewerker Sluis - In het kanaal Sluis Brugge worden morgen (za terdag) de 25e internationak langebaanwedstrijden ge zwommen. Rinus Leenhouts voorzitter van de Sluisse zwemclub 't Vrije, was ei vanaf het begin bij. Samei met Ko Scheerens en Rinus de Moor behoort hij tot d( mannen van het eerste uur. Leenhouts, 69 jaar en in 1949 ii het bestuur van 't Vrije geko men, was ooit zelf ook wed- strijdzwemmer. „Geen crack maar ik heb in de oorlogsjarer wel wedstrijden gezwommen ir Sluis en Breskens. Bekers wa ren niet aan mij besteed wani deelnemen was belangrijke] dan winnen." In 1969 werd het idee geborer om in het kanaal langebaan wedstrijden te houden. „W< hebben hier in Sluis een van d( oudste clubs (oprichtingsdatun 1929) uit het Zeeuwse. De mo gelijkheden om wedstrijden t< organiseren, waren beperkt. Ei was wel een zwembad maar he gedeelte van het kanaal da daarvoor dienst deed, had zijr beperkingen. Nu is dat trou wens al een aantal jaren hele maal verdwenen." „We zijn begonnen met een pro vinciale wedstrijd, een jaar la ter kregen we het predikaat na tionaal en in 1971 kregen wi een internationale startvergun ning. Toen werd er nog ge zwommen van Hoeke naa Sluis. De deelnemers werdei met bussen naar de startplaats gebracht maar dat was op dei duur niet meer te doen. We kon den op een gegeven moment nie meer langs het kanaal rijder omdat dat werd afgesloten. Ni zou dat helemaal niet meer kun nen omdat de Belgen halverwe ge dat traject een voet- en fiets- veer in het kanaal hebben lig gen. Dus werd Sluis de start er finishplaats met onderweg eei keerpunt." „Vier jaar nadat de langebaan wedstrijden (er waren overigen: in vroegere jaren al wedstrijder geweest) hun intrede haddei gedaan, hebben we daar onzi Vlaanderen marathon over zes tien kilometer aan toegevoegd Nog later kwam de prestatie marathon over acht kilomete die nu voor het eerst een officië le internationale halve mara thon is geworden. De Vlaande ren marathon heeft overigen zijn sporen al verdiend. In he verleden was deze wedstrijd eer selectiewedstrijd van de KNZI voor zowel de Europese als we reldkampioenschappen. Ondanks ruim een kwart eeuv /an onze atletiekmedewerker 'utelande - De veertien kilo meter lange stratenloop in -outelande kreeg in Miquel 'an Tongeren een knappe winnaar, zeker gezien het aantal andere sterke kleppers aan de start. Naast de rege lende Zeeuwse veldloopkam- waj ^wam immers ook de Middelburgse Mexicaan Mau- 'icio Gonzales in de kante van J voetbalvereniging de 0,feawen het startnummer «halen. ^onzales, ooit deelnemer op een J!"pische tien kilometer, echter niet direct voor de -t maar beschouwde deze met 6 .OP - waarbij een klim- 'e tegen de duinen (wat vier ,„l 8en°nren moest worden) air ^Pmchter diende - uitslui- Pd-als training. Was niet het geval voor r ren |Van Töngeren, de laatste haUm -veelvraat in Zeeland. doet w-stratenlopen en cros du!tl zich 00k gelden in lons en triatlons. De Mi- e ja- Be- r crossen d« - Arne-

de Stem | 1996 | | pagina 10