vut. UNTHAL ,r ï§iJ PRIJSD! Axelse Vlakte: 2500 extra banen il dertig jaar op zoek naar thermiek OPRUIMING L'11U BUURT r fNV wil snel duidelijkheid over werkaanbod aanleg WOV Slecht weer jaagt toeristen 'last minute' naar buitenland 'BAKKER JAN' 10 gulden Bagro Vastgoed Albatros Ami Assurantie CV Bromfietser krijgt boete voor veroorzaken ongeval 4 Bolussen 1.98 5 broden naar keuze BAKKER JAN IZEN Uw huis snel en zonderzorgen verkopen? Kamers RKT ieer Eau >au Kamers gevr. Geld nodig? T.o.a. te Breda Antwerpen Centrum Contacten Div.contacten Brieven onder nummer DE STEM, POSTBUS 3229, 4800MB BREDA (VEG 35 HULST r" jzr)- r" 90 x 200cm 2M5 t 0 x 200cm W& 3d 70cm WT E 28" 'steem (terende emmen 399<L wr- pESTEM ZEELAND C3 Bij volledige ingebruikname van eerste gedeelte van het plan Zweefvliegers Eerste Zeeuws-Ylaamse Aeroclub vieren feest EXAMENS Dure oplossing Terneuzenaar krijgt boete voor uitwijkmanoeuvre schoenen, mode en sport 1000 artikelen Een japon voor iedere beurs. Keuze uit ruim 500 modellen van diverse bekende merken, ook grote thateii. Deze week bij uw VERSSPECIALIST: JONG BELEGEN O OQ KAAS kio tf.üO CAMEMBERTJE O QQ RAUWKOST- f| 00 SALADE COMBI-VERS EXTRA WOENSDAGAANBIEDING BIJ ONZE VASTE WOENSDAGAANBIEDING 96 X 57 ngcar. t half- sies. 5 aug. isgids 828 Dat kan! Wij kopen (al weer zo n 25 jaar) direct van par. ticulleren. De leverinqs datum is van geen belanqi Bel voor een vrijblijvend en goed bod met 0168-472678/0186-661918 karper ebruikt 7089. ol. 69. Dor-art. pagina STUDENTE NHTV zkt kamer in Breda tel 0572-392584. .z.g.st., il. 076- |N merk: voort.+ 5.750,- u. Iet met e voort. 17 3700,- n camp. 8521 lit in uw lan een [een we- t het rea- |el. TIEN- lu laan ement lubb. isorn .k. gsmak. 12255. lp eig.gr. I- k.k. 734. alow op ld: hal, woonk. 'r.pr. z. alleen 5079734 lap won., Vr.pr. T. en toch minder per maand gaan betalen! (ƒ50.000,-// 175,- p.m.) Netto lasten Soepele acceptatie. Tel. 045-5218340. Geldleningen (Auto)verzekeringen Rozemarijnstraat 44 4811-LV-Breda Tel. 076-5206755-5421378. complete zonnestudio met cosmetica-verkoop en vol ledig ingerichte schoon heidssalon. Reeds jaren gevestigd op huurlokatie met ruime parkeergelegen heid. Bemiddelingsbureau Jongmans Oudenbosch, tel. 0165-320520, Fax 313242. Pracht eetcafé zaal toerist, gel. 100 zitpl. huur 4700,- p.m. incl. 6 kmr.won. Norm overn. pr. 140.000,- nu weg. ziekte gesl. spoedprijs 65.000,- Moet weg! 0161-492596/ 06-53156057 Als U wilt reageren op ad vertenties met brieven on der nummer gelieve U linksboven op uw envelop duidelijk het briefnummer uit de advertentie te vermelden en uw brief (gefrankeerd) alsvolgt te adresseren: (NIET AAN ONS ANTWOORDNUMMER IVM AUTOMATISCHE OPENING VAN ANTWOORDNR. POST!) Indien U Foto's e.d. wenst terug te ontvangen van de adverteerder, is het verstandig een aan Uzelf gerichte en gefrankeerde envelop bij uw reactie te voegen. WOENSDAG 3 JULI 1996 yan onze verslaggever [trneuzen - De Bouw- en Houtbond FNV wil ,osnel mogelijk duidelijkheid over de hoeveel- jejd personeel en de functies die beschikbaar Mien bij de aanleg van de tunnel onder de Verschelde (WOV). gul dient er in Zeeland rekening gehouden te wor sen met een toenemende vraag naar personeel voor ,«toe werkzaamheden. Woorden van die strekking sprak districtshoofd J. van der Borgt gistermiddag, tijdens de officiële ope ning van het apv-kantoor in het Terneuzense ar beidsbureau. De bond wil zo snel mogelijk met ar beidsvoorziening, BouVakWerk, opdrachtgevers en aannemerscombinatie om de tafel gaan zitten om de zaken te bespreken. Van der Borgt brak een lans voor de aanname van bouwpersoneel uit de regio. Een eventueel tekort zou volgens het districtshoofd onder meer opgevangen kunnen worden door werkervaring- en scholings maatregelen aan te bieden aan langdurig werklozen. „In ieder geval dient te worden voorkomen dat de personeelsvoorziening volledig wordt overgedragen aan het vrije marktmechanisme. Het neemt een risi cofactor voor het arbeidsomstandighedenbeleid met zich mee en het kan de verhoudingen op de Zeeuwse bouwarbeidsmarkt verstoren. De Zeeuwse burger, die toch het nodige moet meebetalen, zou dit zeker niet begrijpen." Van der Borgt was in eerste instantie in het arbeidsbureau aanwezig om de officiële inge bruikname van het apv-kantoor bij te wonen. De bond werkte voorheen nog met zo'n duizend plaatse lijke vertegenwoordigers, waar leden met vragen en het verzilveren van vakantiezegels terecht konden. Dat netwerk is landelijk teruggebracht naar 150, die zijn ondergebracht in de arbeidsbureaus. Gezien de ontwikkeling op het gebied van automatisering en regelgeving, streeft de bond naar de opzet van een professioneel netwerk. FOTO WIM KOOYMAN •Da leden van de Eerste Zeeuws-Vlaamse Aeroclub (EZAC) kozen ook bij het vieren van hun zesde lustrum het luchtruim Door Peter van den Assem Axel - Het is een individuele sport die je niet alleen kunt beoefenen: zweef vliegen. De Eerste Zeeuws-Vlaamse Aeroclub (EZAC) beschouwt die con tradictie al dertig jaar als een gegeven. Even zolang geleden legden enkele door de vliegkoorts bevangen enthou siastelingen de kiem voor de club, die zou uitgroeien tot een vereniging met ruim honderd leden. Afgelopen zater dag kwamen ze bijeen op het terrein bij Smitschorre in Axel, om te toasten op het zesde lustrum. Maar niet voor dat ze met familie en vrienden het luchtruim hadden gekozen. Weer of geen weer. Geen gegier van straalmotoren, maar slechts een serene stilte van louter lucht. Op zoek naar thermiek, de eeuwige lucht- drculatie, die het mogelijk maakt ook zon der gemotoriseerde hulpmiddelen de zwaartekracht te slim af te zijn. Hoewel, de aarde zal blijven trekken aan datgene "at in de lucht hangt, en wint altijd. Maar een zweefvlieger probeert die strijd te rek ken Hij ontwikkelt zijn behendigheid en naakt een lange neus naar de gravitatie, in de wetenschap dat iedere verworven mi nuut tussen take-off en touch down gelijk is aan een overwinning. Stabiel Het aantal mensen dat die uitdaging aan durft, groeit de laatste jaren nauwelijks, maar neemt ook niet af. Het ledenbestand van de EZAC is zogezegd vrij stabiel, en dat is een gegeven waar menig vereniging anno 1996 al tevreden mee zal zijn. Het ge brek aan groei zal mede bepaald worden door de kosten die de zweefvliegsport met zich meebrengt. Want hoe je het ook wendt of keert, aan de wil om de zwaartekracht te tarten hangt een prijskaartje. Wie be reid is zo'n achthonderd gulden op tafel te leggen mag een seizoen lang de lucht in. De zweefvlieger in spé maakt voor dat geld tussen de vijftig en de honderd vlieguren en krijgt een opleiding die hem in staat stelt uiteindelijk 'solo te gaan'. De club stelt het materiaal ter beschikking. Wan neer je bedenkt dat alleen al de aanschaf prijs van een nieuw vliegtuig ruim een ton bedraagt, lijkt de contributie alleszins bil lijk. Voor zover mogelijk probeert de EZAC de kosten voor haar leden te druk ken. „We proberen dat te bereiken door zoveel mogelijk zaken in eigen beheer te houden," zegt oud-voorzitter Luc Ringoot. „Vorig jaar hebben we zo'n tweeduizend manuren in werk zaamheden gestopt." Zelfwerkzaamheid, daar draait het dus om. De subsidiekraan heeft nimmer voor de EZAC getapt en ook het aantal sponsors is mondjesmaat. De EZAC heeft iets weg van een grote fa milie. Moet ook wel, want zweefvliegen is een sport die je alleen doet met z'n allen. „We zijn collectief bezig om de kisten de lucht in te krijgen. Voor iedere vlucht heb je vijf, zes man nodig. Wil je vliegen, maar er zijn geen mensen, dan kun je het verge ten. Wil je de club staande houden dan zullen mensen bereid moeten zijn om er tijd in te steken." Het grondwerk bestaat onder meer uit het bedienen en aanhech ten van de lier (de kabel waarmee het vliegtuig omhoog wordt getrokken) en het terugsiepen van de vliegtuigen. Een gevaarlijke sport Luc Ringoot vindt van niet. „Zo lang de veiligheidsdicipline maar goed in acht wordt genomen. Ik denk dat er bij ons minder blessures voorkomen ongelukken hebben zich bij ons nog niet voorge daan. Alleen wat schade aan de kisten, da's ei genlijk alles." Hoe veilig zweefvliegen kan zijn blijkt wel uit het feit dat de minimum leeftijd wettelijk is be paald op veertien jaar. Wie brommer wil rijden moet twee jaar ouder zijn. Het is dan ook niet verwonderlijk dat het le denbestand van de EZAC een aantal scholieren telt. Sommi gen zijn lid omdat ze beroepspiloot willen worden, anderen zien louter en alleen een jeugddroom in vervulling gaan. De club heeft overigens al een aantal beroepsvlie geniers voortgebracht. Het jubileumfeest is inmiddels achter de rug. De club kan zich op gaan maken voor het volgende lustrum en voor een fenomeen dat de huidige voorzitter Peter Smet graag meer ontwikkeld zou zien: het zogenaam de 'overlandvliegen'. Niet alleen maar rondjes boven het eigen terrein, maar de wijde wereld in. Zeeuws-Vlaanderen leent dan bij een voetbalclub. Nee, persoonlijke er zich bij uitstek voor. Van onze verslaggeefsters Terneuzen/Breda - De va kantieperiode begint koud en nat. In de eerste week van juli kunnen de toeristen in Nederland nog geen zomer weer verwachten. Dus vluchten veel vakantiegan gers 'last minute' naar war mer oorden. We wilden eigenlijk in Neder land blijven. Maar het is zo'n slecht weer, we gaan er toch maar even tussenuit naar de zon.' Deze kreet was de afgelo pen week vaak te horen aan de balies van reisbureaus. Maar of het aantal last minute- reizen sterk is toegenomen door het slechte weer, is niet met zekerheid vast te stellen. Exacte cijfers zijn niet bekend en de meningen zijn verdeeld, be ANWB in Terneuzen heeft gemerkt dat het aantal boekin gen voor reizen naar het bui tenland tot voor kort tegenviel. Nu hebben de reisbureaus top drukte door mensen die alsnog besluiten het mooie weer elders in Europa (of verder) op te zoe ken. „Op dit moment levert dat nog niet zo veel problemen op, maar het slechte weer moet niet te lang aanhouden," zegt R. Wagenaar van de ANWB Terneuzen. Bij een camping aan de Zeeuw se kust zijn in ieder geval min der reserveringen binnengeko men dan vorige jaren. „Veel mensen komen hier op de bonnefooi kamperen als het mooi weer is. Die besluiten nu toch maar om naar het buiten land te gaan." De last minute-reizen zijn hoe dan ook in populariteit geste gen, en niet alleen door regen buien en wolkenvelden. „Va kantieman Frits Bom heeft in deze trend ook een aandeel ge had," zegt P. Bink van NBBS- reizen in Breda. „Door een item over deze goed kopere manier van reizen in zijn programma maakte hij de consument meer bewust van de mogelijkheden op dit gebied." Last minute-reizen hebben dus toch al meer aandacht gekre gen de laatste jaren. Volgens H. Bos van het Neder lands Bureau voor Toerisme heeft het weer slechts een be perkte invloed op de reisbe- stemming van de Nederlan ders. „Bij slecht weer neemt het aan tal mensen dat op het laatste moment besluit om naar het buitenland te gaan in geringe mate toe. De meeste vakantie gangers reserveren toch vooraf een verblijfplaats op hun va kantiebestemming. Vorig jaar bleven 7,7 miljoen mensen in Nederland om van een lange vakantie (vanaf drie dagen) te genieten, 10,2 mil joen personen bezochten voor langere tijd het buitenland. De korte vakanties werden groten deels, door 8,1 miljoen mensen, in eigen land doorgebracht. Ruim twee miljoen toeristen gingen naar het buitenland om er even tussenuit te zijn. Dat blijkt uit een onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Terneuzen - Te hard gereden op een brommer waarvan de rem men niet deugden. Dat stond in het proces-verbaal dat de poli tie in juni van het vorig jaar had opgemaakt tegen W. van de A. uit Sas van Gent. De bromfietser reed nabij de Schependijk in Terneuzen in de zelfde richting als een fietsend echtpaar. De vrouw sloeg af, maar de man weifelde, omdat hij net was gepasseerd door een an dere brommer. Volgens de man was hij blijven staan, maar vol gens Van de A. zou hij ineens zijn afgeslagen, zonder richting aan te geven. Het resultaat was een botsing, ten gevolge waarvan de man zwaar letsel opliep en een half jaar niet kon werken. De politie was van mening dat de slecht functionerende remmen van de brommer van invloed waren ge weest op het ongeval, maar Van de A. zei dat ze juist door die bot sing kapot waren gegaan. Daar hechtten gisteren noch de officier van justitie, noch de kantonrech ter veel waarde aan. Conform de eis kreeg de Sassenaar een boete van vijfhonderd gulden. Amsterdam - Hogeschool van Am sterdam. Avionica: Dennis Bilder- beek, Terneuzen. Terneuzen - ROC Westerschelde. 10S: richting detail: Kennth Gonesh en Elif Kilig. Richting horeca: Pascal de Hulsters, Barry Groenewoud en Wendy van Hoeve. Richting verzor ging: Carolien de Feijter. 20S: richting administratie: Valesca van der Pijl. Richting detail: Marion Dieleman en Annousjka de Kerf. Richting grafische techniek: Tommy Bleyenberg, Miguel van den Bran den, Martijn Liep Hap Po en Pasqua- le Vasseur. Richting magazijnmede werker: Marcel Ricciardi en Salva dor van de Ree. Richting algemene oriëntatie: Martijn Rodrigo. Richting verzorging: Marianne Klaassen, Marcia de Vos en Nadia Zalagh. Richting groentechniek: Koen van Sprundel. 30S: richting economie: Renske Pijpelink, Erwin de Windt en Natas- ja Zandstra. Richting dienstverle ning en gezondheidszorg: Alexandra Bouwman, Heidi de Braai, Caroline Carlucci, Diana Faas, Frangoise de Feijter, Chantal de Groot, Timmy Louwiesse, Marica de Pooter, Da nielle Roose en Claudia Sierens. Van onze verslaggever Terneuzen - Volledige inge bruikname van het eerste gedeelte van de Axelse Vlakte kan leiden tot 2500 extra banen. De indirecte werkgelegenheid die de ha venbedrijven in de omge ving scheppen, is daarbij inbegrepen. Verder ver dient de overheid jaarlijks veertien miljoen gulden aan belastingen en be spaart tegelijkertijd negen miljoen gulden aan werk loosheidsuitkeringen. Die gegevens komen uit het Ont wikkelingsplan Axelse Vlakte zo als dat in opdracht van het ha venschap Terneuzen is gemaakt. Nu de gemeenteraad van Sas van Gent het bestemmingsplan voor de Axelse Vlakte en daarmee ook het milieu-effectrapport heeft goedgekeurd, kan de ontwikke ling van de eerste fase, ongeveer negentig hectare, plaatsvinden. Het is gebruikelijk dat het Rijk een deel van de vrij hoge kosten die het ontwikkelen van een plan voor de vlakte met zich mee brengt betaalt. Mogelijk trekken de gunstige economische vooruit zichten van het gebied deze over heid over de streep. De economi sche analyse geeft immers duide lijk aan dat het ontwikkelings plan van de Axelse Vlakte voor de overheid een voldoende rende rende investering is. De conclusie van de opstellers van het ontwikkelingsplan ko men tot de conclusie dat zo snel mogelijk moet worden begonnen met het gereed maken van de Axelse Vlakte voor bedrijven. Het plan is cruciaal voor de uit voering van het zogeheten plan van aanpak voor de Kanaalzone, dat beoogt wonen en werken in dit deel van Zeeuws-Vlaanderen beter van elkaar te scheiden en op elkaar af te stemmen. Van onze verslaggever Terneuzen - De auto die hij als geschenk had ge kregen, had T. v. E. uit Zaamslag dankbaar aan vaard. Maar om hem ook nog eens te verzekeren vond hij, zoals hij gisteren zei 'veel te duur'. Misschien dat hij daar na de zitting van de kantonrechter in Terneuzen wat anders over denkt. Hij moest voor komen, omdat hij twee keer was geverbaliseerd voor het rijden zonder verzekering. Bovendien bleek bij die tweede keer, in november 1995 in Terneuzen, dat hij niet eens een rijbewijs had. Geluk had hij wel. Hoewel zijn auto total loss uit een ongeval tevoorschijn kwam, bleek de tegenpartij fout en dus aansprakelijk te zijn. Daarmee was de kous nog niet af, want officier van jus titie Van Nooijen eiste voor de verschillende overtredin gen een boete van in totaal 1575 gulden. „Zo kunnen we u misschien dwingen voor taan een andere afweging te maken," zei kantonrechter Klarenbeek en nam de boete onverkort over. Van onze verslaggever Terneuzen - In het ochtendsche- mer van de vijfde december van het vorig jaar passeerde Terneu zenaar H. van R. met zijn brom mer een auto. Hij kwam daar door te ver op de linker weghelft terecht en reed een man aan die op een slecht verlichte fiets reed. 'Verkeer in gevaar gebracht' luidde dan ook de aanklacht toen De R.'s zaak gisteren voorkwam bij het kantonrecht in Terneu zen. Rekening houdend met de ver lichting van de fietser, eiste offi cier van justitie Van Nooijen 350 gulden boete, iets lager dan ge bruikelijk. Kantonrechter Kla renbeek nam deze eis over, want hij vond dat er voor Van R. geen enkele noodzaak was geweest om in te halen. SCHOENEN MODE SPORT.I Absdaalseweg 12 Hulst VriiiGn L.Zondags geopend %üi Tevens verkqöjt van eenmaal gedragen japonnen uit recent n zaak. Iedere zondag open van 13 tot 17 uur De beste Noordhollandse Saint Benoit 250 gramk W Zomerse 100 gramU Winkelcentrum Zuidpolder Terneuzen Tel. 0115-611125 Noordstraatpromenade Terneuzen. Tel. 0115-619817

de Stem | 1996 | | pagina 17