Clinge speelt tegen Beveren 'ENTAX ;n STANDEN buy Seen simpel langs Haldermans Bastiaanse soleert naar overwinning wieler SPATTEN Rottier pakt belangrijke punten in Ruiselede joudewijn van Craenenbroeck neemt afscheid van zijn ploeg Topschakers naar tweede Zeeland Open De Roeck in halve finale Windtoernooi Deetos en Catba op toernooi Tjoba >RTNIEUWS kort ed Cup aan I overleden op EK springen Veldkamp Ler van titel ennisser verongelukt $STEM SPORT ZEELAND B4 "motocross wielrennen \k Belfort-tennistoernooi in Sluis tennis zeilen ATLANTA KORT|i^ffiSSï kledingrechten enegger in olympisch dorp Internationale Supercross in Walsoorden schaken Brabanders troeven Zeeuwen af in St. Jansteen wielrennen StÜ SPORTNIEUWS kort Veel Zeeuwen naar Ronde van Poortvliet Feyenoord oefent tegen Goes Van Passel in favorietenrol in Breskens Robert Kroonen in finale onderuit i/OENSDAG 3 JULI 1996 B* BcCarthy voert het Nederlandse team I Eje om een plaats in de wereldgroen 1 I op 13 en 14 juli in Bratislava, waar ;lschap van Miriam Oremans, Kristie I Ie bekend gemaakt. Captain Lubomir ■Karina Hanbsudova, die van de Slo notering heeft op de wereldranglijst" i j-twintig. Verder komen voor Slowa- J snrietta Nagyova en Radka Zrubakol p Wimbledon voor een grote verrast plaan. afkomstig uit de tweede wereldgroen ■onde won Nederland in Kampen met versloeg Bulgarije met 5-0. bokser Dale Foreman is overleden na hmond, Kentucky. Foreman was een In hoofdbesehermer te dragen, [wam in het weekeinde uit tegen Ro eiden een voorsprong in punten. In de tiet bij een serie slagen van zijn tegen- iak het duel vervolgens af. jiblemen zijn stoel in de hoek van de Meligheid. Tijdens het transport naar Ij bewustzijn. Foreman werd naar an- >t, waar hij zondag stierf. Over de' ëdelingen gedaan. bisteren in Pradazzo bij Bolzano op de Ihet Europees kampioenschap spring-1 prrage bleef hij met Gordon zijn ploeg-1 maldo voor. Maar de titel ging naar de derland het goud voor Duitsland en Veldkamp ondergaat vandaag een In het Rode Kruis Ziekenhuis in Den iklinische behandeling. Daarbij wordt par rechtgezet. Ie luchtventilatie en neemt de kans op cteriën af. Aanleiding voor de operatie 'ng aan de neusholten in februari en npisch kampioen Veldkamp komt te- left nog anderhalve punt nodig om zijn Ite prolongeren. Hij won dinsdag met in de tweekamp tegen uitdager Gata twintig partijen leidt Karpov met 9-5. br zijn debuut op de Olympische Spelen nisser Kano verongelukt. De 30-jarige zijn land, kwam dinsdag bij Sao Paulo 1 op de snelweg. Hij moest met zijn mo- i en knalde tegen de vangrails. WOENSDAG 3 JULI 1996 luonze correspondent i.gjgde - Axelaar Peter pakte belangrijke toi voor het kampioen- KL van de MCB/BLB door K Vlaamse Ruiselede als ^ete eindigen bij de senio- I25cc. In beide reeksen njjgde hij als eerste. «merkelijke omstandigheden in B jiiiselede. Ondanks de vele regenval dwarrelde het stof al weer op in de middag. Een be langrijke cross want deze wed strijd gold als klassementsproef en er vielen dus punten te verdie nen. Peter Rottier presteerde op merkelijk goed. In de eerste reeks wist hij een slechte start zelfs he lemaal goed te maken. Dat slech te starten speelt hem overigens wel vaker parten. Nu vocht hij zich knap terug en wist zelfs Sam van de Walle en Yoeri Vlassen- root, zijn twee Vlaamse concur renten, nog te achterhalen. In de tweede reeks was hij wel goed weg en hij kon zelfs nog een tijdje de internationalen 125ce volgen. Langzamerhand moest hij die inspanning echter beko pen en zakte terug, maar hij bleef de mannen uit zijn eigen klasse wel voor. Bij de internationalen 125cc is de Brabander René Weterings de laatste tijd onopvallend opge klommen naar de subtop. Een vierde plaats mag gezien worden. Eindhovenaar Ton van de Ven rijdt opvallender, maar heeft tel kens te kampen met pech. Nu moest hij in de tweede reeks weer naar de kant met een vastloper. In de B-serie van de internatio nalen 250/500 cc was Erik van de Wekken uit Zierikzee dicht bij zijn eerste Belgische succes. De eerste reeks had hij al op zijn naam geschreven en ook in de tweede reeks was hij goed op weg. Enkele ronden voor het eind werd hij toch nog afgetroefd door Danny Inghels, die daarmee ook de dagzege pakte., Aanstaande zondag wordt er een wedstrijd verreden op het domein Puyenbroek in Wachtebeke. UITSLAGEN RUISELEDE: Nieuwelingen 125 cc: 7.' Dennis Schelle- man (Axel) 12 Yvonne Pinxteren (Gilze) 15. Robert Bilterijst (Hengstdijk) Junioren 125 cc 3. Kevin Vermeer (Val- kenswaard) 7. Aswin Vandamme (Zuid- dorpe) 9. Erwin Van Tatenhove (Terneu- zen) Senioren 125 cc: 1. Peter Rottier 7. Casper Ovaa (Oost-Souburg) Internationalen 125 cc: 4. René Weterings (Gilze) 10. Ton van de Ven (Eindhoven) vrijetijdsrijders: 14. Hans Debouwer (Eindhoven) Nieuwelingen 250/500 cc B-serie: 8. Alex Freijser (Hulst) Junioren 250/500 cc: 21. Richard Kerkho- ve (Vlissingen) 25. Erik van Tatenhove (Terneuzen) Senioren 250/500 cc: 8. Ronald Doens (Biervliet) 10. Chris Markusse ('s-Heer- Abtskerke) Internationalen 250/500 cc B-serie: 2. Erik van de Wekken (Zierikzee) 4. Davy van Hoepen (Kloosterzande) Internationalen 250/500cc: 1. Rik Claus 2. Ben Vanluchene 3. Peter Dhauwe (Allen België) L onze sportmedewerker - Het jaarlijkse duel tegen de Belgische tweede- Eer Beveren zal ditmaal in het teken staan van het af- id van één van de bekendste voetballers die Clinge jor de jaren heen gekend heeft. Tijdens dit voorberei- Lsduel op de naderende competitie zet Boudewijn van taenenbroeck, al eens winnaar van de Zilveren Schoen a dagblad De Stem, er een punt achter. VOETBAL 6 juli vergezeld j de nodige plichtplegingen b erkentelijkheid uitgezwaaid .Het duel tegen tweede- llser Beveren begint om 19.30 irop het sportpark in Clinge. Al ïiffink aantal jaren terug in de Ijl kwam die Belgische formatie V bemiddeling van enkele je-bestuurders op bezoek en lads die tijd is een vaste band en ontstaan om dit jaar- Ijb te herhalen. iersteklasser (Dui) Chr- [inkels ui) 97, |klund i (Fin) EL 16, 3. Staten 13-8, Frankrijk - Brazilië 8-2, Rusland - Engeland 11-1.1 Stand: 1. Nederland 4-8 (70-20), 2. Rusland 4-6 (40-21), 3. Verenigde Staten 4-6 (39-26), 4. Frankrijk 4- 4 (29-31), 5. Brazilië 4-0 (14-50), 6. Engeland 4-0 (13-57). Groep B: Canada - Italië 5-9, Duitsland - Griekenland 6-7, Au- j stralië - Kazachstan 13-2. Stand: 1. Australië 4-8 (43-21), 2. Grie kenland 4-6 (24-21), 3. Italië 32-1 23, 4. Kazachstan 4-3 (19-35), 5. Canada 4-2 (30-28), 6. Duitsland] 4-0 (19-39). jaren droeg Be nen nog het predikaat eerste klasser, maar afgelopen competi- pe viel het doek na tal van jaren ip het hoogste niveau gespeeld te Een tussentijdse trai- iswissel - Nederlander Barry tulshof nam het roer over - kon Ie neerwaartse tendens niet hele- ïaal tot stand brengen. Tot de j toe had de geel-blau- ■e formatie nog kans de dans te (ntspringen, maar was toen al angewezen op hetgeen derden pen doen. Beveren degradeer- en ex-Ajacied Barry Hulshof [ertrok bij die formatie. Nu wil men in die contreien zo snel mogelijk het verloren terrein heroveren. Dat is overigens ge makkelijker gezeghd dan gedaan. Een mooi voorbeeld is buurtge noot Lokeren. Die ploeg degra deerde, hield het jaar daarna de compacte spelersgroep met een budget op eerste klasse-niveau intact, maar kon niet in één keer terugkeren naar het hoogste ni veau. Daarin slaagde men nu pas, na drie seizoenen. Aankopen In Clinge presenteert Beveren de nieuwe groep voor het komende seizoen. Daarin zitten overigens weinig spectaculaire aankopen. Tegenstander Clinge, dat afgelo pen seizoen net promotie miste in de toen nog geheten eerste klasse afdeling, ziet enkele krachten vertrekken. De veel scorende Ivan van de Vijvere en gedegen kracht Pascal de Block zochten hun heil elders. In laatste instan tie bleef Jan de Visser voor de ploeg uit het grensdorp behou den. Daar tegenover staat, vol gens wedstrijdsecretaris André Buijs, de komst van Stefan de Werdt van het Belgische De Klin- ge en Alexander d'Haens van HW'24. Iweede rijs: 15 Pirmasens. Ronde van Rheinland- Pfalz, proloog afvalkoers: 1Teutenberg (Dui), 2. Naudoezas (Let), 3. Sjalilov (Oek), 4. Van Heeswijk (Ned), puntenkoers: 1. Kappes (Dui) 10 i punten, 2. Gerlach (VSt) 8, 3. De' Koning (Ned) 6, 4. Vierhouten (Ned) 5. ploegentijdrit: 1. Litouwen 2.32,89, 2. Letland 2.33,76, 3. Ka zachstan 2.34,42. ouwen. |-16 9- ernooi, lenigde Lemmer. Open NK Finn. Achtste race: 1. Godefroid (Bel), 2.1 Schippers, 3. Blees, 4. Bakker, 5.1 De Jong. Eindstand: 1. Godefroid 0 punten, I 2. Schippers 23, 3. Van Muyden I 52,1 4. Bakker 66,4, 5. Blees 72,5 krijgt hierin gezelschap van tooen van Heiningen en Paul lendrikse die in straight sets te irk bleken voor Mario Leen houwers respectievelijk Sybco >n der Harst. Aardenburger ÏMvanHeelsbergen blies voor lig de aftocht op het Cl-sche- ten faveure van Jeroen van lomelen. Deze laatste won na a zware strijd. Kees Kommers 1st zich wel bij de kwartfinalis- te scharen. De Terneuzenaar in twee sets baas over istiaan Trapman. pis, Sjors de Lange en Robert •tppens allen ongeschonden de orste ronde. Elliott en Carels be- Jten zelfs al de laatste acht. via een zege in drie sets op 'esley Claerhoudt, Carels dank- edrijf Lining betaalt 1,7 miljoen gulden igrechten van de Chinese deelnemers aan Atlanta. Vier jaar geleden had het con- or Barcelona, maar betaalde daar toen huidige bedrag voor. Lining moest het in rechten opnemen tegen grote concerns als masseerden de Chinezen ook al 1,75 mil-1 altlner pioen tafeltennis Jan-Ove Waldner heeft le training in Kalmar zijn rechter duim weed zal zijn voorbereiding op het oly®'| tien dagen moeten onderbreken. dorp van Atlanta gaat zaterdag open voor n 9500 werknemers; een record. „Kom, y Payne, voorzitter van het organisatie®' sleutel in ontvangst nam van Georgia s| naar huis willen." bn. Alle kamers zijn weliswaar aircondi'l irtaans klein, hoewel smaakvol ingericht I ;ering van de 76 gebouwen die de universi-l en; 47 miljoen dollar of 90 miljoen guld® I i er alleen in gemeenschappelijke ruimt® I ijn er twee douches en twee toiletten. I at onder strenge bewaking. Zo is er ook wl )eze moest al gelijk in actie komen toenf I iffertje stond. De inhoud was onschuldig, I eleiders kunnen in het dorp alles var|. ^11 er bijvoorbeeld alleen al bij het ontbijt' I rood. In totaal zullen de bewoners 1,2 ®"'l eren. Er zijn onmoetingscentra voor chflS'l lims en joden. >r zijn er op verschillende podia live-®11'! films. Arnold Schwarzenegger verschijn ére van zijn nieuwe film: 'Eraser'. J een walk-over op Philip Ros- Pe. "idevrouwen-Cl verraste Cari- van Tiggelen uit IJzendijke de 'Seerste geplaatste Katrien Cor- llis, lerder bereikten ook Jantien Pont en Nancy Corthals de hal- UITSLAGEN mannen enkelspel F'eersl| ronde: Jeroen van Hei- rS™-Mario Leenhouwers 6-1, li ®eeu-PhilipHaldermans t J, Paul Hendrikse-Sybco P der Harst 7-6, 6-2. |ueerste ronde: Jeroen van Ho- (ADVERTENTIE) EENCAmera iïU§ ZOOMEN Nog een wedstrijd en dan houdt Boudewijn van Craenenbroeck (rechts) het echt voor gezien. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Walsoorden - Motorcrossclub Hontenisse houdt op vrijdag avond 5 juli Supercrosswedstrij- den op het Haventerrein van Walsoorden. Aan deze wedstrijden wordt deelgenomen door crossers uit Nederland en België. De wedstrijden maken deel uit van een reeks van zes wedstrij den om het Zeeuwse Kampioen schap Supercross 1996. Daar voor kan men uitkomen in de klasse van de 80cc en een open klasse. In het bijprogramma worden wedstrijden georganiseerd voor de recreatieve rijders en bij vol doende belangstelling is er een mini-baantje voor de 60cc. Bij de eerste wedstrijd in Ril- land-Bath was het Henk Thijs, die zich de sterkste toonde. Deze Vlaming mag opnieuw aan de start verwacht worden en door de organisatie worden er meer sterke deelnemers verwacht uit het Vlaamse MCB/BLB-kamp. Mede-organisator Pierre Bilte rijst hoopt onder anderen op de komst van Bart Verhaeghe, Davy Lunenburg, Manuel Priem, Ron- ny Gielen en Dirk Tanghe. Voor de toeschouwers is er een feesttent opgezet, waar ook een optreden verzorgd zal worden door The Corner Cats. De trai ningen beginnen om 17.00 uur. De eerste wedstrijden beginnen om 18.45 uur. De toegang is gra tis. Bluis - Tony Seen uit Groede bereikte simpel de kwartfinale-B2 tan het 28e Belfort-tennistoernooi in Sluis via twee keer 6-1 te len Philip Haldermans. melen-Teun van Heelsbergen 6-4, 6-7, 6-2; Kees Kommers-Christi- aan Trapman 6-2, 7-5. C2: eerste ronde: Beny Ysebaert- Tom de Clerck 6-2, 6-1; Fred El- liott-Ralf Vervaet 6-3, 7-5; Jaap Carels-Alexander van Daele 6-1, 4-6, 6-1; Sjors de Lange-Maurits van Daele 6-1, 6-3; Robert Lip pens-Peter Dhont 6-1, 6-0; tweede ronde: Elliott-Wesley Claerhoudt 2-6, 6-2, 6-2; Carels-Philip Rossel- le walk over Carels. Dl: eerste ronde: Stefan Heising- Jürgen Gijzel 6-0, 6-2; Ad Cort- hals-Wesley Ekkebus 6-1, 6-0; Ka- rel Leenhouwers-Patrick de Wae- genaere 6-4, 6-1; Cor Baas-Leen Wijland 2-6, 7-6, 6-4; Olivier van den Ham-Eric de Rijcke 6-4, 6-3; Nico Verheul-Chris Burky 6-1, 6- 1; D wight van Hulle-Patrick Goet- hals 5-7, 7-5, 7-5; Peter Boeijan- Alain de Blander 6-1, 6-4; John Leenhouwers-Christiaan Brak man 6-3, 6-1; Pascal Brouwere- Leen Deij 6-2, 6-4; Robin van Hal- Stephan Minnaert walk over Van Hal; Vincent Verheul-Wibo Bene- dictus 7-5, 6-4; Alexander van Daele-Jurrian Wijffels 6-4, 7-6. D2: eerste ronde: Johan Jacob- Marco de Gardeijn 6-2, 6-3; kwartfinale: Dave van de Kerck- hove-Tyron Bentley 6-3, 6-2; Pa trick van Morrelgem-Kernan Bentley 6-3, 6-2. DUBBELSPEL Cl: eerste ronde: Claerhoudt/Van Daele-De Coninck/De Coninck 6- 0, 7-6. Dl: tweede ronde: De Blan- der/Pintelon-Claeys/Heijneman 6- 4, 7-5 VROUWEN ENKELSPEL Cl: eerste ronde: Carina van Tig- gelen-Katrien Cornelis 1-6, 6-4, 6- 0; Jantien Dhont-Lili Jasperse 7-5, 7-5; Nancy Corthals-Ria Sterren- berg 6-1, 6-1. D 35+: eerste ronde: Nel Aalbregt- se-Saskia IJzerman 7-5, 6-3. D2: eerste ronde: Eefje Pattijn- Birgit Paymans 7-6, 6-2. DUBBELSPEL Cl: eerste ronde: Gilis/Van Tigge- len-Baas/De Coninck 6-3, 6-2; Buize/Verhelst-Van de Hooft/Wijffels 4-6, 6-0, 6-4. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: eerste ronde: Corthals/Cort- hals-Van Eenennaam/Van Eenen- naam 6-0, 6-2; kwartfinale: El- liott/Fraanje-Risseeuw/Risseeuw walk over Elliott/Fraanje. D: eerste ronde: Praat/Van Don- gen-Vermeulen/Vermeulen 6-4, 7- 5; De Lodder/Van Wassenhove- Van Schaick/Picavet 6-1, 6-2; tweede ronde: De Blander/d'Hoo- re-De Houck/De Houck 6-2, 6-4, Door Peter Snelders Vlissingen - Nog niet eerder was de deelname aan een open schaaktoernooi in Zeeland zo sterk bezet als het tweede 'Zeeland Open Toernooi' in Vlissingen. Reeds tien internationale toppers heb ben voor dit evenement, dat van zater dag 6 tot en met vrijdag 12 juli gehou den wordt, ingeschreven. Daarnaast kan de organisatie rekenen op een fors aantal Nederlandse en Belgische inschrijvingen. „Het toernooi zit bijna vol," zegt Hans Groffen, de stuwende kracht samen met Paul van Rooijen, Koos Koolhoven en Corné Boogaard achter dit vrij unieke toernooi. „Ons clublokaal aan de Adriaen Coortelaan in Vlissingen is berekend op zo'n 90, maxi maal 100 deelnemers. Aan dit aantal zitten we bijna. Tot het laatst toe houden we een enkele plaats open voor het geval zich nog een nationale of internationale topper op geeft." Wat vorig jaar onder de noemer vakantie- toernooi begon, groeit binnen de kortste ke ren uit zijn jasje. „Wij zijn ook overrompeld door deze belangstelling. Het was bij aan vang wel de bedoeling dit toernooi naar een behoorlijk niveau te tillen, maar dat het in dit tempo zulke vormen aan zou nemen overtreft onze stoutste verwachtingen. Aan vankelijk wilden we er, met het oog op de toch vrij intensieve organistaie en naar voorbeeld van het ECI-toernooi in Sas van Gent, een tweejaarlijks gebeuren van ma ken. Daar hebben we echter vanaf gezien. Het wordt dan allemaal een beetje onduide lijk. Dit jaar wel, volgend jaar niet. Er is geen vastigheid en ik denk dat dit een be lemmering zou zijn voor de deelname van topspelers zoals die nu van de partij zijn," aldus Hans Groffen. De goed gekozen data, het feit dat men slechts in de avonduren moet spelen en overdag van cultureel Zeeland kan genieten, het toch wel interessante prijzengeld (hoofdprijs 3000 gulden) en het persoonlijk benaderen van enkele toppers vormen toch de succesformule voor dit toernooi. Toppers Absolute topper in het deelnemersveld is de Estlander Jaan Ehlvest. Hij staat op de we reldranglijst op de vijftiende plaats en stond een aantal jaren terug op de kandidatenlijst om tegen Spasky te spelen. Naast deze in ternationale grootmeester, kon de organisa tie vrij snel rekenen op de deelname van de grootmeesters Paul Motwani (Schotland), Vlastimil Hort (Tsjechië) en Rongguang Ye (China). Later kwam daar grootmeester Vladimir Bagirov uit Letland bij. Hij was vroeger één van de jeugdtrainers van Kasparov. In het rijtje internationaal-meesters komt de naam van titelverdediger Alexey Barsov (Uzbekistan) voor. Een internationale mees ter die eveneens hoog ingeschat wordt is de Rus Vladimir Ikonnikov. Hij kan bogen op een bijzonder hoge rating. De internationale meesters Didier Collas (Frankrijk) en Liaf- bern Riemersma (Amsterdam), zijn even eens van de partij. Net zoals de sterke Willy Hendriks uit Nijmegen. Hij mag dan geen ti tel dragen, tijdens het onlangs gehouden na tionaal kampioenschap eindigde hij hoog. Hoewel er vrijwel geen plaats meer is, kan men toch inschrijven tot de dag dat het toer nooi begint. Deze snelle groei zet de organ- siatie overigens wel aan tot nadenken. De kans is daarom niet uitgesloten dat men vol gend seizoen uit moet wijken naar een ande re lokaliteit. Voordat het toernooi zaterdag 6 juli om 18.00 uur geopend wordt, is er vrijdagavond 5 juli een simultaan op de Boulevard te Vlis singen. Zo'n dertig schakers, onder wie en kele genodigden, toeristen en een aantal Zeeuwse schakers zullen de strijd aanbin den met de Tsjech Vlastimil Hort. Deze si multaan begint om 20.00 uur. PBOGBAMMA Vrijdag 5 juli: 20.00 uur simultaan op Boulevard te Vlissingen met internationaal grootmeester Vlastimil Hort (Tsjechië). Zaterdag 6 juli: 15.00 tot 17.00 uur aanmelding deelnemers Zeeland Open Toernooi, 18.00 uur opening, 18.30 uur aanvang eerste ronde. Van zondag 7 juli tot en met donderdag 11 juli: aanvang partijen om 18.30 uur. Vrijdag 12 juli: 13.30 uur: aanvang ze vende ronde, 19.30 uur: prijsuitreiking. Door Eddy de Schrijver St. Jansteen - Wilfried Basti aanse schreef gisteravond het kermiscriterium van St. Jan steen op zijn naam. Bastiaan se ontglipte aan de aandacht van zijn zeven metgezellen en won vrij gemakkelijk de koers. Het betekende de vier de zege van dit wielerseizoen. Jürgen de Jong uit Nispen spurt te naar de tweede plaats en Henk van Hees werd derde, terwijl Ma rio van Vlimmeren als vierde over de streep bolde. Het Brabantfes tival was dus een feit. Michel Rommers was misschien wel de beste van het hele stel, maar werd slechts vijfde. Hij pakte wel de leidersprijs. In St. Jansteen stonden er niet minder dan 48 elites op de in- schrijvingslijst. Maar zo'n lijst is van papier en dus uiterst gedul dig. Toen iedereen ging tellen kwamen men tot 35 vertrekkers. Niet eens zo slecht wie de laatste tijd de aantallen heeft bijgehou den. In St. Jansteen lag de koers nooit stil. Met Enthoven, Ongenae en De Moor als Belgen werd het zelfs een internationale bezet ting. Enthoven had er zin in en liet zich als eerste zien. Hij kreeg Fonnie Kint en Michel Rommers met zich mee. Rommers steekt in vorm en was in St. Jansteen een van de smaakmakers. Hij bolde niet voor niks de meeste keren als eerste over de streep en de vetste premie was voor hem. Wilfried Bastiaanse kwam vanuit het warme Spanje naar deze koers en had wat aanpassing moeilijkheden, maar de Hooger- heidenaar zette zich daar snel overheen. Dirk Ongenae en Luc de Moor reden ook een paar ron den vooraan. De Moor reed goed, maar kwam later ten val vanwege de regen die de renners parten speelde. Ook Polansky kwam ten val. Uiteindelijk vormde zich een kopgroep van acht renners. Die hadden zich al in de eerste koers- helft de besten getoond. Dat wa ren Bastiaanse, Ongenae, Mol, Van Vlimmeren, Rommers, Van Passel, De Jong en Van Hees. Kopgroep Erotic zat men drie man in de kopgroep en die leek de beste pa pieren in huis te hebben. Het liep allemaal anders, al was Henk van Hees wel de man die als eerste op twee ronden voor het einde de boel op gang bracht. Bastiaanse zag het gevaar en reed regelrecht weg van de concurrentie. Nie- Poortvliet - Voor de wielerronde van Poortvliet op zaterdag 6 juli hebben 65 amateurs ingeschreven. Voor Zeeuwse begrippen een groot aantal. Overigens komen er weinig Zeeuwse renners aan de start. Michel Rommers, Peter Mol, Walter Schmid, Toon Vermeu len en Dennis Brehm zullen echter trachten de bloemen in eigen provincie te houden. Dat belooft een waar karwei te worden want Brabant is sterk vertegenwoordigd met onder anderen: Bob Rase- nberg, Peter Heeren, John Leijs, Ruud Havermans, Mario van Vlimmereh en Wilfried Bastiaansen. Ook de Zuid-Hollander Rob Sienders behoort tot de favorieten. De amateurs moeten 85 kilo meter afleggen en vertrekken om 15.45 uur. Daarvoor acteren cy- closportieven. Voor hen klinkt het startschot om 14.00 uur. De af stand is 60 kilometer. Vlissingen - Feyenoord speelt zijn eerste oefenwedstrijd als voor bereiding op het nieuwe seizoen in Vlissingen. Op dinsdag 16 juli ontmoet het daar op het terrein van de VC Vlissingen de tweede klasser Goes. De aanvang is 19.00 uur. Aanvankelijk zou dit duel plaatsvinden op 'Het Schenge' in Goes, maar in verband met de renovatie van het hoofdveld aldaar moest worden uitgeweken naar Vlissingen. Feyenoord heeft toegezegd met de volledige selectie naar Zeeland te komen. Met alle vedetten in de gelederen: Ronald Koeman, Ed de Goey en Gaston Taument. De Goese trainer Hugo Barends ver schijnt met een aantal nieuwkomers onder wie Mart van de Guch- te (overgekomen van Hoek), Nelissen en Roggeband (Zierikzee) en Vogel (Middelburg). Breskens - Ook de Promenadekoers in Breskens hoefde geen in- schrijvingskaarten met 'vol' terug te sturen. Slechts een dertigtal renners meldde zich bij Bram Buize, stimulerende kracht van het plaatselijke wielercomité. „Waar zijn de tijden dat we er zestig hadden," aldus Buize die exact 32 inschrijvingen binnen kreeg. Van die 32 heeft Erwin van Loo uit Ouwerkerk die gestopt is bij de elite zich al afgemeld. Ondanks het gering aantal krijgt de or ganisatie vrijdag toch alles wat naam heeft uit het Zeeuwse en West-Brabantse aan de start met Patrick van Passel, die hier al tijd een parcours vindt wat hem als een maatpak past, Michael Hayman, Eric de Crom, Francois Franse, Johan van Schaik, Peter Mol, Wilfred Geijs, Dennis Mesu, Michel Rommers, Mario van Vlimmeren, Toon Vermeulen en Cees Schouwenaar. Zij moeten op het altijd selectieve parcours in Breskens 45 ronden afleggen waarbij dan ook 45 keer de Promenade 'gepakt' moet worden. Een helling die altijd wel aantrekkelijke voor het pu bliek, maar minder aantrekkelijk voor de renners. De start is om 19.00 uur op de Boulevard. Axel - Robert Kroonen heeft met succes meegedaan aan een open Engels kampioenschap judo. De Kloosterzandenaar kwam in de het Londense Christall Palace uit in de groep tot 86 kilogram en werd er tweede. De zege ging naar zijn grote rivaal Ed Walters uit Made. Eerder werd Kroonen in een sterk bezet toernooi in Venray derde. FRANK GOMMERS uit Philippine reed bij de elite-amateurs in het Belgische St. Laureins naar een dertiende plaats. Kloosterzande - Het Kloosterse Windtoernooi van Tennis Club Hontenisse is inmiddels behoorlijk op gang gekomen. Op het C2-schema plaatste Peter de Roeck zich als eerste voor de hal ve finales. TENNIS Plaatselijke favoriet De Roeck won in een slopende drie-setter van zijn clubgenoot Robert As- selman. In de eerste set was De Roeck prima op dreef resulterend in een 6-2-winst. Robert Assel- man, hij is overigens bondsgede- legeerde van het Kloosterse Windtoernooi, won de tweede set op routine en vastheid middels de tie-break. In de beslissende derde set ging het er eveneens gelijkma tig aan toe. Peter de Roeck, hij kan soms flink versnellen, won met 6-4 waarmee zijn eindzege een feit was. In de halve finale moet hij aantreden tegen de als tweede geplaatste Gino Roctus. De speler uit Vogelwaarde was afgelopen zondag verliezend fi nalist in Axel. Eerder reikte hij in Hulst tot de halve finale. In de Dl-categorie maakten Hen ry Zegers uit Sluiskil en Clinge- naar Dennis de Block als eersten het overstapje naar de kwartfina les. Zegers bedwong in drie sets Ronald Vael, terwijl De Block op vallend weinig moeite kende met wedstrijdleider Mario Scheffers. Op het dubbel-C2-sehema heeft het favoriete duo Luc Mis- siaen/Frank Lammens noodge dwongen moeten afhaken. Mis- saen heeft nog teveel last van een polsblessure die hem in de D 35+ finale (tegen Van Doeselaar) noopte tot opgave. In de C2-poule bij de vrouwen bleken de zusjes Leslie Lensen en Sylvia Neve te sterk voor Conny Huis/Marjan Verschueren. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: eerste ronde: Ludo de Bakker- Bob Hamelink 6-1, 6-1; kwartfinale: Peter de Roeck-Robert Asselman 6- 2, 6-7, 6-4. Dl: eerste ronde: Ronald van Eer- denburg-Helmuth Crombeen 6-1, 1- 6, 6-2; Frank Broeders-John van Bo ven 7-5, 3-6, 6-3; Paul d'Hooghe-An- ton Thoen 6-7, 6-3, 6-4; Ronald Vael- Marco Baart 6-1, 5-7, 6-3; Dennis de Block-Etiënne Rant 6-1, 6-2; Martijn Benjaminsen-Sjef Bogaert 7-6, 3-6, 6-0; Rinus Witte-Johnny Smet 7-6, 6-4; Martien Sponselee-Adrie van Dijk 6-4, 2-6, 6-3; tweede ronde: Henry Zegers-Ronald Vael 6-1, 4-6, 7-5; Dennis de Block-Mario Schef fers 6-0, 6-2. D2: eerste ronde: Rob Jutte-Mario de Smet 6-3, 7-5; Mark van Water schoot-Frank Broeders 6-4, 7-5; Adrie Gijsel-S. Gane Gout 6-1, 6-2; Ronny van Itegem-Cor Millenaar 6- 3, 6-3; Harold Verstraeten-Charly Heiszier 6-1, 6-2. E: eerste ronde: R. van Puyvelde- Henny van Pamelen 6-2, 6-3; kwart finale: Ronny van Itegem-Gyon Col- lot d'Escury 6-1, 6-0; Tonny Seij-Lex van de Bulk 7-6, 6-3. DUBBELSPEL C2: eerste ronde: De Roeck/De Bak- ker-Missiaen/Lammens walk over De Roeck/De Bakker. Dl: eerste ronde: Vink/Van Dijk- Kint/Bouwens 6-2, 6-3. D2: eerste ronde: Van Huffel/Vers- traeten-Goossen/De Waal 6-1, 6-2; kwartfinale: Van Waterschoot/De Nijs-Vlaemink/Willaert 6-3, 3-6,6-2. VROUWEN ENKELSPEL E: eerste ronde: Anita van de Bulk- Silvia Mangnus 6-3, 4-6, 7-6. GEMENGD DUBBELSPEL D2: eerste ronde: Vlassenrood/Gij- sel-Gane Gout/De Bock 6-4, 7-5. E: De Waal/Goossen-Goossen/De Waal 6-2, 2-6, 6-3. mand kom hem bijbenen. Basti aanse won onbedreigd. De Jong werd tweede en Van Vlimmeren derde. Patrick van Passel reed in de voorlaatste ronde lek en kon niet meer meespelen voor de eer ste prijs. Mol moest de rol lossen. Dennis Brehm won de spurt van de acht achtervolgers. Hij werd negende en John den Engelsman tiende. Uitslag: 1. W. Bastiaanse (Hooger- heide) 96 kilometer in 2.14.12, 2. J. de Jong (Nispen), 3. H. van Hees (Hoogerheide), 4. M. van Vlimmeren (Hoeven), 5. M. Rommers (Rilland), 6. D. Ongenae (België), 7. P. Mol (Ka- pelle), 8. P. van Passel (Sluiskil), 9. D. Brehm (Goes), 10. J. den Engels man (St. Annaland), 11. T. den Bra- ber (Fijnaart), 12. D. Mesu (Middel burg), 13. J. van Schaik (Oost-Sou burg), 14. T. Vermeulen (ICloetinge), 15. A. Duinhouwer (Brouwershaven), 16. E. Enthoven (België), 17. P. Metz- ke (Oud-Vossemeer) 18. T. Ver- schuuren (Fijnaart), 19. F. Kint (Axel), 20. C. Belsham (Woensd- recht). Van onze korfbalmedewerker 's-Heer Hendrikskinderen - De korfbalvereniging Tjoba uit 's- Heer Hendrikskinderen houdt zaterdag 17 augustus een groot opgezet korfbaltoernooi. De vereniging is gelukkig dat Deetos uit Dordrecht opnieuw van de partij is. Deetos (met Den nis Voshart in de gelederen) viel in het afgelopen seizoen naast al le grote prijzen en wil zich vol gend seizoen revancheren. Naast Deetos maakt Catba uit België zijn opwachting. Catba is zowel in de zaal als op het veld kampioen van België geworden en heeft een uitstekende ploeg. Sikopi uit België is eveneens een geziene gast bij Tjoba. De ploeg versterkte zich met twee interna tionals en wil in de Belgische competitie hoge ogen gaan gooien. Ambitieuze plannen heeft eveneens de vierde deelnemer aan het toernooi, Die Haghe uit Den Haag. In 1998 moet de lands titel behaald worden in Neder land. Het organiserende Tjoba sluit de rij en zal trachten tegen deze toppers de huid zo duur mo gelijk te verkopen. Het toernooi wordt gespeeld met de eerste en tweede teams en be gint om 10.30 uur. De laatste en mogelijk beslissende wedstrijd Deetos-Catba begint om 16.30

de Stem | 1996 | | pagina 11