Haarhuis sneuvelt in vierde ronde Krajicek geeft Stich tennisles *ENTi VfB Stuttgart claimt doelman Köpke Tony S angs H UITSLAGEN standen Nederlander schat kans in kwartfinales tegen Sampras op fifty-fifty Tyson krijgt aanbod van tachtig miljoen Boudewij KOR! DE STEM SPORT Metamorfose Snelheid Tegen Sampras Krajicek zeker van deelneming Grand Slam Cup Tv-zenders dringen aan op verzetten Wimbledon sportnieuws KORTIE Schultz voert team Fed Cup aan Amerikaanse bokser overleden VOETBAL Zilver voor Takken op EK springen Neusoperatie Bart Veldkamp Karpov vrijwel zeker van titel Braziliaanse tafeltennisser verongelukt HONKBAL SCHIETEN SPORTPRIJSVRAGEN STEM MOTOCROSS WIELRENNEN VOLLEYBAL ZEILEN WATERPOLO 1,7 Miljoen voor kledingrechten Blessure voor Waldner Arnold Schwarzenegger in olympisch dorp 28e Belfort-te TENNIS EENCAME(V TE ZOOM 11111 WOENSDAG 3 JUL! 1996 B Door Cas Overzier Londen - Malivaj Washington maakte gisteren een abrupt einde aan het sterkste optre den van Paul Haarhuis op Wimbledon. De derde ronde in 1990 en de jaren daarna tel kens eerste of tweede ronde, dit keer was de vierde ronde het eindstation van de Eind- hovenaar. Washington zegevierde in drie sets (6-3, 6-4, 6-2) en is daarmee de vierde ongeplaatste speler in de kwartfinales. De Roemeense Duitser Radulescu, de Britse hoop Henman en de Australiër Jason Stoltenberg zijn de overige onbeschermde spelers bij de laat ste acht. Haarhuis liet de kans van zijn leven glippen. In zijn dertigste levensjaar werkte hij weliswaar zijn beste Wimbledon af, er had - gezien de namen in de onderste helft van het schema - misschien nog wel meer ingeze ten. „Ik heb een goed toernooi ge speeld, maar dit is natuurlijk een domper," zei hij gisteren dan ook. Maar Haarhuis serveerde minder dan tijdens zijn voorgaande duels en loopt de opslag minder dan lijdt daar ook de rest van de sla gen onder. Washington, die in de tweede set aan zijn rug werd be handeld, dicteerde de wedstrijd. Ook dat was Haarhuis tot giste ren niet gewend. „En toch was ik er klaar voor," zei de verliezer la ter. „Ik ben om kwart voor acht 's morgens opgestaan." Vraag is of dat tijdstip niet te laat is, omdat hij al drie uur later op de baan werd verwacht. Een lichaam heeft nu eenmaal een uur of vier nodig om het biologisch evenwicht en juiste coördinatie te vinden. Haarhuis reist met 60.000 gulden aan prijzengeld af naar de plaats Washington, waar hij zijn volgende toernooi speelt. Ook zal hij daar dubbelen met Jacco El- tingh. Nadien staan de Olympi sche Spelen op zijn programma. In het vrouwentoernooi versche nen gisteren plotseling twee vreemde eenden in de Wimble- don-bijt. Kimiko Date uit Japan kwalificeerde zich verrassend voor de halve eindstrijd na een drie sets-zege op Mary Pierce en komt uit tegen titelverdedigster Steffi Graf. In de onderste helft strijden Arantxa Sanchez Vicario en Me redith McGrath om een finale plaats op zaterdag. McGrath, een Amerikaanse van 25 jaar en 27e op de wereldranglijst, kende gis teren geen genade met de als ne gende geplaatste Mary-Joe Fer nandez. Londen - Als Richard Krajicek met het goede been uit bed stapt, hoeft hij op de tennisbaan niemand te vrezen. Dan mept hij de ballen in een roes over het net. Gister morgen na het onwaken wreef hij zich eens flink in de ogen en voelde meteen dat het snor zat. Zijn plaats in de kwartfinales van Wimbledon later in de middag was dan ook een 'logisch' vervolg. Op de knappe zege van 6-4, 7-6 (7-5), 6-4 op Michael Stich - in 1991 nog triomfator op Wimble don- viel niets, maar dan ook niets af te dingen. De Duitse aan valler kreeg een tennislesje in ser veren en retourneren, de wapens die hij normaliter zelf hanteert. „Ik ben verslagen door iemand die buitengewoon sterk speelde. Door iemand die zijn dag had," erkende Stich, die een lichte schouderblessure niet als excuus voor zijn nederlaag wilde opvoe ren. Wat kan een mens binnen twee dagen veranderen. Afgelopen za terdag knokte Krajicek nog meer tegen zichzelf dan tegen Brett Steven. Hij sleepte de winst er weliswaar uit, maar bleef met een nare nasmaak zitten. Met zo'n ne gatieve instelling en zo weinig agressiviteit zou hij tegen iemand als Stich absoluut geen kans heb ben, had hij voor zichzelf al becij ferd. De metamorfose kwam op het juiste moment. Aangevuurd door de tienduizend voornamelijk Britse toechouwers op baan 1 bleek Krajicek klaarwakker. Ont spannen, maar tegelijk fel. Het hoofd niet eenmaal gebogen, Geen geslenter waarmee hij nog al eens een slome indruk op de baan maakt. 'De Kraai' was en bleef geconcen treerd en mede daardoor ook technisch de sterkere tennisser. Hij voelde zich zoals bij de Open Franse titelstrijd op Roland Gar ros, waar hij vier weken geleden eveneens de kwartfinales bereik te. „Ik voelde me een 180 procent ander mens dan zaterdag," erken de de 24-jarige Krajicek, die in de onderlinge score tegen Stich na gisteren nog achterstaat met 8-4, maar altijd partijen speelde waar de vonken van afspatten.„Ik hoefde me dan eigenlijk ook am per te motiveren vandaag. Met mijn mentale instelling was niets mis. Als je tegen Stich om een kwartfinaleplaats op Wimbledon strijdt, dan is de spirit er van zelf." Krajicek toonde zijn positieve at titude onder meer in de tweede set bij 5-5 en 40-30 in zijn voordeel. De geboren Hagenaar ranselde een service met een snelheid van boven de tweehonderd kilometer per uur in de richting van een lijnrechter (waarom dragen die eigenlijk nog steeds geen helm als bescherming tegen Krajicek's ka nonsslagen?). Tot zijn grote ver bazing gaf de umpire na ampele discussie met Stich de bal uit. Het punt ging naar Stich (40-40), maar Krajicek greep uiteindelijk toch de game. Ook in de tiebreak liet Krajicek een knap staaltje van veerkracht zien. Bij 5-3 sloeg hij een dubbelfout, maar herstel de zich direct daarop met een oer- harde backhandreturn en trok vervolgens de winst in de tiebreak naar zich toe. „Cruciaal. Als het 1-1 in sets komt te staan, put hij daaruit moed," meende Krajicek, die Stich in de derde set van een 5-2- voorsprong zag terugkomen tot 5- 4. Nederlands sterkste tennisser hield het hoofd koel in zijn laatste opslagbeurt. Met een ace, een vol ley, een service-winner en een af gedwongen foutieve opslagreturn van Stich plaatste Krajicek zich voor het eerst bij de laatste acht op Wimbledon, waar hij in de voorgaande twee edities al na de eerste ronde uitvloog. In de kwartfinales treft de num mer dertien van de wereldrang lijst Pete Sampras, aanvoerder van het mondiale klassement en azend op zijn vierde opeenvolgen de Wimbledon-titel. Krajicek wil daar echter een stok, of beter ge zegd een racket, voor steken. „Als ik tegen hem zo speel als vandaag tegen Stich, geef ik me vijftig procent kans. Ik heb al een paar keer in een kwartfinale en een keer in een halve finale van een Grand Slam-toernooi ge staan. Ik wil nu eens wat meer." Vandaag krijgt Krajicek al de kans dat te bewijzen. De onder linge score tegen Sampras is in balans: 2-2. Londen. Wimbledon, 17 miljoen gulden. Mannen, vierde ronde: Krajicek (Ned) - Stich (Dui/10) 6-4 7-6 6-4, Washington (VSt) - Haarhuis (Nedj 6-3 6-4 6-2, Sampras (VSt/1) - Pioli- ne (Fra/16) 6-4 6-4 6-2, Martin (VSt/13) - Johansson (Zwe) 3-6 6-3 7-5 6-2, Radulescu (Dui) - Goldwin (ZAf) 6-3 6-0 6-4. Dubbel, derde ronde: Siemerink/El- lis Ferreira (Ned/ZAf/8) - Con- de/Corretja (Spa) 7-6 6-4 6-4, Phi- lipoussis/Rafter (Aus/11) - Kem- pers/Nijssen (Ned) 2-6 6-4 7-6 6-1. Vrouwen, kwartfinales: Graf (Dui/1) - Novotna (Tsj/6) 6-3 6-2, Sanchez- Richard Krajicek kan eindelijk weer eens lachen op Wimbledon. Hij een weg naar de kwartfinales (6-4, 7-6, 6-4). zich via Michael Stich FOTO REUTERS Londen (anp) - Richard Krajicek is met het bereiken van de kwartfinale in Wim bledon zeker van deelneming aan het toernooi om de Grand Slam Cup dat half de cember in München wordt gehouden. Met zijn plaats in de derde ronde van de Australian Open en de kwartfinale van Parijs verzamelde Krajicek al voldoende punten om bij de beste zestien spelers voor München te komen. Het toer nooi, dat een prijzengeld kent van zes miljoen gulden, staat dit jaar voor het laatst in december op de kalender. Volgend jaar verhuist het evenement naar september, kort na de US Open. Londen (dpa) - Wimbledon naar een andere datum in 1998? De kans is aanwezig. In Londen wordt door de belanghebbende partijen momenteel druk onder handeld om het Engelse Grand Slam-toernooi niet te laten con curreren met het WK voetbal in Frankrijk. Het bedrijf UFA, dat in tv-rech- ten handelt, de Engelse zender BBC en de All England Club zoe ken in Londen naar een oplos sing. De media verwachten bij handhaving van de huidige speel periode (eind juni/begin juli) fi nanciële tegenvallers door we reldwijd teruglopende inkom sten. De leden van de allesbepa lende All England Club voelen echter nog niets voor een ver plaatsing. Vicario (Spa/4) - Wiesner (Oos) 6-4 6-0, McGrath (VSt) - Mary-Joe Fer nandez (VSt/9) 6-3 6-1, Date (Jap/12) - Pierce (Fra/13) 3-6 6-3 6-1. Vrouwen, dubbelspel, derde ronde: Basuki/Vis (Ino/Ned/12) Arendt/Bollegraf (VSt/Ned/6) 6-2 7- 6. Gemengd dubbel, eerste ronde: Sapsford/Siddall (GBr) - Schal ken/De Lone (Ned/VSt) 6-3 6-7 6-3. Tweede ronde: Luke Jensen/Arendt (VSt) - Davids/Oremans (Ned) 7-6 6- 2, Nijssen/Porwik (Ned/Dui) Hand/Lake (Eng) 6-2 6-2. Tweede ronde: Ondruska/Ksch- wendt (ZAf/Dui) - OIhovskyi/Boo- gert (Rus/Ned/10) 2-6 6-2 7-5, Con- nell/Davenport (Can/VSt/2) - Kem- pers/Olsza (Ned/Pol) 6-2 6-3. Junioren, eerste ronde: Wessels (Ned/2) - Gaoni (Aus) 6-2 6-2. Londen (rtr/anp) - Bokser Mike Tyson heeft gisteren een aanbod van 80 miljoen gulden gekregen voor een ge vecht tegen de Brit Lennox Lewis. De Amerikaanse zwaargewicht dient dan wel zijn wereldtitel van de WBC op het spel te zetten. Tyson heeft nog niet gereageerd op het uiterst lucratieve voor stel uit het Lewis-kamp. Maar hij liet in een eerder stadium al wel weten voor niemand bang te zijn: „En zeker niet voor Le wis." Tyson doet op 13 juli in Las Vegas eerst een aanval op de WBA-kampioensgordel van zijn landgenoot Bruce Seldon. De WBC-titel van 'Iron' Mike is niet in het geding. Op last van de rechtbank dient hij die kroon tegen niemand anders dan Len nox Lewis te verdedigen. Tyson kondigde daarop aan meteen na het gevecht tegen Seldon zijn WBC-titel neer te leggen. Wat Lewis betreft, hoeft Tyson zijn kampioensgordel niet vrij willig af te staan. Volgens de Brit, die voor een bedrag van 7,5 miljoen gulden door Tyson-pro- motor Don King op wachtgeld is gezet, heeft het weinig zin om tegen elkaar te boksen om de vacante titel. Stuttgart (dpa/anp) - Het be stuur van VfB Stuttgart legt zich niet neer bij een vertrek van doelman Andreas Köpke naar Barcelona. De Duitse clubleiding wil de 34-jarige sluitpost van het nationale team aan een eerder afgeslo ten overeenkomst houden. Het college van VfB Stutt gart heeft de arbitragecom missie van de Duitse voetbal bond inmiddels om een uit spraak gevraagd in het con flict. „We staan duidelijk in ons recht," meende Stuttgart- voorzitter Mayer-Vorfelder. „We hebben op 3 juni over eenstemming bereikt over een contract voor twee jaar. De advocaat van Köpke heeft het akkoord officieel beves tigd." Köpke is afkomstig van Ein- tracht Frankfurt. Zijn nieu we contract bij VfB Stuttgart was al bekendgemaakt. Tij dens het EK voetbal in Enge land, door Duitsland win nend afgesloten, meldde Bar celona zich echter nadrukke lijk voor hem. De Spaanse topclub is op zoek naar een vervanger van de erkende grabbelaar Busquets. Barce lona zag eerder na ampel be raad af van de Oostenrijkse doelman Wohlfahrt (Austria Wien). George Weah, voetballer van het jaar, zal optreden tij dens het World Rythm festi val in Milaan. Het concert wordt op 17 juli gehouden in het San Siro Stadion. De op brengst is bestemd voor de vluchtelingen uit Liberia, het geboorteland van Weah. De spits van AC Milan zal optreden met de Italiaanse blueszanger Zucchero en Afrikaanse musici als Yous- sou N'Dour uit Senegal, Mo- ry Kante uit Guinea en Salif Keita uit Mali. Weah heeft een stichting opgericht om zijn landgenoten te helpen. Eerder financierde hij uit ei gen zak de deelneming van het Liberiaanse elftal aan het kampioenschap van Afrika. FC Groningen gaat het Oosterparkstadion ingrij pend renoveren. De 8000 staanplaatsen worden con form de eis van de UEFA ver vangen door zitplaatsen. Er komen nieuwe tribunes ach ter de doelen en in alle hoe ken worden tribunes ge bouwd. De kosten bedragen rond de tien miljoen gulden. Als de financiering snel rond komt, beginnen de werk zaamheden in de komende winterstop. FC Groningen heeft nieuw bouw aan de rand van de stad voorlopig uitgesteld. Realisatie van een nieuw sta dion is niet meer mogelijk voor het seizoen 1998/1999, wanneer het verbod op staanplaatsen bij internatio nale wedstrijden ingaat. In samenspraak met de gemeen te is besloten nieuwbouw- plannen op de lange baan te schuiven. FC Groningen pre fereert de huidige locatie midden in de Oosterpark wijk. De investering, die FC Gro ningen deels haalt uit de bij drage die de club krijgt van Sport 7, wordt beperkt ge houden omdat niet is uitge sloten dat tussen 2005 en 2010 alsnog een nieuw sta dion wordt gebouwd. De ko mende jaren zal het bestuur van de voetbalclub een lan- ge-termijnvisie ontwikkelen. Na de verbouw zal het sta dion 17.000 plaatsen tellen. Nu is de capaciteit ruim 18.000. Ruggero Rizzitelli is nage noeg rond met Bayern Mün chen. De 28-jarige Italiaanse spits van het uit de Serie A gedegradeerde Torino onder gaat donderdag in München een medische keuring. Bij een positief resultaat staat niets een contract voor twee jaar in de weg. Bayern Mün chen betaalt Torino ruim an derhalf miljoen gulden voor de aanvaller. Rizzitelli is na Mario Basler, Carsten Jancker, Markus Münch, Markus Oberleiter en Bernd Dreher de zesde nieu weling in de selectie van trai ner Giovanni Trapattoni. Afgelopen seizoen scoorde de Italiaan elf keer voor Torino. Bij die club had hij nog een contract tot juni 1998. De aanvaller is de eerste Italiaan die de Serie A verruild voor de bundesliga. Een Engelse voetbalfan heeft revanche genomen op de Duitsers voor hun zege in de finale van het EK. Peter Gibbons (33) weigert de bal waarmee de finale werd ge speeld aan de Duitsers over te dragen. De fan gaf als re den op dat de Duitse speler Helmut Haller in 1966 de speelbal van de door de En gelsen gewonnen WK-finale meenam. Gibbons ving zondagavond de bal die door een dolgeluk kige Duitse speler de tribune was ingeschoten. Onder zijn trui smokkelde hij het speel tuig het Wembley-stadion uit. „Ik noem het poëtische gerechtigheid." Overigens is de WK-bal van 1966 sinds kort weer in En gels bezit. Eerder dit jaar werd het leder teruggevon den in Duitsland. Geoff Hurst, die in de WK-finale tegen Duitsland destijds een hattrick verzorgde, heeft de bal nu in zijn verzameling. Paris Saint-Germain heeft zich voor volgend seizoen versterkt met drie Brazilia nen. Bij de winnaar van de Europa Cup voor bekerwin naars gaat Ricardo, de voor malige verdediger van Benfi- ca, de managerspost vervul len naast de als trainer aan gestelde oud-doelman Joël Bats. Daarnaast trok de club de Braziliaanse middenvel ders Leonardo en Kenedy aan. Na het vertrek van trainer Luis Fernandez naar Athletic de Bilbao besloot Paris SG de structuur aan te passen met een manager en een veldtrai- ner. Ricardo verliet de Parijse club twee jaar geleden om voor Benfica in Portugal te gaan spelen. Bats was jaren lang de doelman van het Franse elftal. Als versterking in het veld komt de 26-jarige Leonardo. Hij moet de naar Inter ver trokken Djorkaeff doen ver geten. Leonardo is afkomstig van de Japanse club Kashima Antlers. Kenedy tekent begin volgende week een contract in Parijs, voor hij met het Braziliaanse elftal naar de Olympische Spelen in Atlan ta reist. Hij speelde afgelo pen seizoen voor Benfica. Bij Paris SG staat al de Brazili aan Rai onder contract. Paulo Futre heeft een nieuwe club gevonden. De inmiddels 30-jarige balvirtu oos heeft een contract voor twee jaar getekend bij de En gelse club West Ham. De Por tugese international, die het EK in Engeland miste we gens een blessure, is afkom stig van AC Milan. In het afgelopen seizoen speelde hij slechts vier wed strijden voor de Italiaanse topclub. Futre stond eerder onder contract bij Sporting Lissabon, Atletico Madrid, Porto, Benfica, Marseille en Reggiana. team Hilversum - Brenda Schultz-McCarthy voert het Nederlandse aan in de strijd tegen Slowakije om een plaats in de wereldgroa van de Fed Cup. Schultz heeft op 13 en 14 juli in Bratislava, wal op gravel wordt gespeeld, gezelschap van Miriam Oremans, Kristi» Boogert en Manon Bollegraf. Ook Slowakije heeft de selectie bekend gemaakt. Captain Lubomir Kurhajec heeft gekozen voor Karina Hanbsudova, die van de Slo waakse speelsters de hoogste notering heeft op de wereldranglilst Zij behoort tot de mondiale top-twintig. Verder komen voor Slowa. kije Katarina Studenikova, Henrietta Nagyova en Radka Zrubata va uit. Studenikova zorgde op Wimbledon voor een grote verras, sing door Monica Seles te verslaan. Nederland en Slowakije zijn afkomstig uit de tweede wereldgrom van de Fed Cup. In de eerste ronde won Nederland in Kampen met 4-1 van Australië, Slowakije versloeg Bulgarije met 5-0. Richmond - De Amerikaanse bokser Dale Foreman is overleden® afloop van een partij in Richmond, Kentucky. Foreman was een amateur. Die zijn verplicht een hoofdbeschermer te dragen. De 24-jarige zwaargewicht kwam in het weekeinde uit tegen Ro. bert Adams en had na twee ronden een voorsprong in punten. In de slotronde verweerde hij zich niet bij een serie slagen van zijn tegen- stander. Arbiter Jim Blake brak het duel vervolgens af. Foreman bereikte zonder problemen zijn stoel in de hoek van de ring, maar klaagde over duizeligheid. Tijdens het transport naar het ziekenhuis was hij nog bij bewustzijn. Foreman werd naar an der ziekenhuis overgeplaatst, waar hij zondag stierf. Over de doodsoorzaak zijn geen mededelingen gedaan. u.n onze correspondent Ruiselede - Axelaar Kottier pakte beland „ten voor het kamp ?fp van de MCB/BLB het Vlaamse Ruiselec '"erste te eindigen bij des L 125CC. In beide rei idigde hij als eerste. tini nerkelijke omstandighei jit Ruiselede. Ondanks d( Cl i n Pradazzo - Emile Takken is gisteren in Pradazzo bij Bolzano op de tweede plaats geëindigd bij het Europees kampioenschap spring ruiters voor junioren. In de barrage bleef hij met Gordon zijn ploeg genoot Matthij van Ast op Arnaldo voor. Maar de titel ging naar de Duitser Martin Winkler. In de landenstrijd won Nederland het goud voor Duitsland Zwitserland. Den Haag - Schaatser Bart Veldkamp ondergaat vandaag een neusoperatie. Dat gebeurt in het Rode Kruis Ziekenhuis in Den Haag. Het gaat om een poliklinische behandeling. Daarbij wordt het neusschot van de Hagenaar rechtgezet. Door de ingreep verbetert de luchtventilatie en neemt de kans op infectie door virussen en bacteriën af. Aanleiding voor de operatie was een langdurige ontsteking aan de neusholten in februari en loor bemiddeling van maart van dit jaar. Oud-olympisch kampioen Veldkamp komt te genwoordig voor België uit. Elista - Anatoli Karpov heeft nog anderhalve punt nodig om zijn FIDE-wereldtitel schaken te prolongeren. Hij won dinsdag me! zwart de veertiende partij in de tweekamp tegen uitdager Gata Kamsky. Na veertien van de twintig partijen leidt Karpov met 9-5. Sao Paulo - Drie weken voor zijn debuut op de Olympische Spelen is de Braziliaanse tafeltennisser Kano verongelukt. De 30-jarige speler, de nummer één van zijn land, kwam dinsdag bij Sao Paulo om het leven bij een ongeval op de snelweg. Hij moest met zijn mo tor uitwijken voor een auto en knalde tegen de vangrails. Haarlem. Honkbalweek. Sullivans - Aruba 12-2. Tallinn (Est). EK. Skeet, mannen: 1. Raabe (Dui) 124, 2. Stolypin (WRu) 123, 3. Chr- zanowski (Pol) 121, 15. Swinkels (Ned) 118. Skeet, junioren: 1. Janka (Dui) 97, 2. Chalupnik (Tsj) 96, 3. Eklund (Fin) 96, 15. Vergeer (Ned) 91. Skeet, vrouwen: 1. Pitkanen (Fin) 116, 2. Van der Valk (Ned) 116, 3. Jansson (Zwe) 112. Toto 26 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 15 winnaars, elk 684,10. Staten 13-8, Frankrijk - Brazilië 8-2, Rusland - Engeland 11-1, Stand: 1. Nederland 4-8 (70-20), 2. Rusland 4-6 (40-21), 3. Verenigde Staten 4-6 (39-26), 4. Frankrijk 4- 4 (29-31), 5. Brazilië 4-0 (14-50), Engeland 4-0 (13-57). Groep B: Canada - Italië 5-9, Duitsland - Griekenland 6-7, Au stralië - Kazachstan 13-2. Stand: 1. Australië 4-8 (43-21), 2. Grie kenland 4-6 (24-21), 3. Italië 3" 23, 4. Kazachstan 4-3 (19-35), Canada 4-2 (30-28), 6. Duitsland 4-0 (19-39). Van onze sportmedewerker jClinge - Het jaarlijks* dasser Beveren zal dit ■cheid van één van d* loor de jaren heen ge dingsduel op de nader* )raenenbroeck, al een /an dagblad De Stem, [ij zal zaterdag 6 juli ver, ran de nodige plichtplej ran erkentelijkheid uitgez vorden. Het duel tegen tv dasser Beveren begint om lurop het sportpark in Clil ren flink aantal jaren terug ijd kwam die Belgische foi Jlinge-bestuurders op bezi inds die tijd is een vaste b: fspraak ontstaan om dit ijks te herhalen. iersteldasser ji de voorgaande jaren dro reren nog het predikaat dasser, maar afgelopen co: viel het doek na tal var p het hoogste niveau gesp rebben. Een tussentijdse rerswissel - Nederlander lulshof nam het roer over e neerwaartse tendens nie liaal tot stand brengen, ratste dag toe had de geel w formatie nog kans de i ntspringen, maar was t angewezen op hetgeen ouden doen. Beveren degr '.e en ex-Ajacied Barry H 'ertrok bij die formatie. Pirmasens. Ronde van Rheinland Pfalz, proloog afvalkoers: 1. Teutenberg (Dui), Naudoezas (Let), 3. SjaliTov(Oek), 4. Van Heeswijk (Ned), puntenkoers: 1Kappes (Dui) li punten, 2. Gerlach (VSt) 8, 3. De Koning (Ned) 6, 4. Vierhouten (Ned) 5. ploegentijdrit: 1. Litow® 2.32,89, 2. Letland 2.33,76,3. zachstan 2.34,42. Brandys. Oefeninterland vrouwen. Tsjechië - Duitsland 2-3 (14-16 9- 15 15-9 15-7 11-15). Emmen. Olympic Year toernooi, vrouwen. Groep A: Nederland - Verenigde Lemmer. Open NK Finn. Achtste race: 1. Godefroid (Bel), Schippers, 3. Blees, 4. De Jong. Eindstand: 1. Godefroid 0 2. Schippers 23, 3. Van Muydei 0n ZWar o+v-j^ v-ppQ 52,1 4. Bakker 66,4, 5. Blees 72,5. a« stH]d. Kees Kc Peking - Het Chinese bedrijf Lining betaalt 1,7 miljoen guld* voor de exclusieve kledingrechten van de Chinese deelnemers aai de Olympische Spelen in Atlanta. Vier jaar geleden had het con cern ook de rechten voor Barcelona, maar betaalde daar tos slechts eenderde van het huidige bedrag voor. Lining moest het i -/la- de strijd voor de kledingrechten opnemen tegen grote concernsal J e vrouwen-Cl verrasu Nike en Reebok. |f.van Tiggelen uit Ijzend Van een dranksponsor incasseerden de Chinezen ook al 1,75 mil joen gulden. Mannen enkelsp *„„eers»e ronde: Jeroen v ,Scn-Mario Leenhouwe (ADVERTENTIE) Kalmar - Olympisch kampioen tafeltennis Jan-Ove Waldner hef' ales maandagavond tijdens de training in Kalmar zijn rechter duif UITSLAGEN verstuikt. De 30-jarige Zweed zal zijn voorbereiding op hetoly® pisch toernooi in Atlanta tien dagen moeten onderbreken l J-iCCXUlUUWI Atlanta - Het olympisch dorp van Atlanta gaat zaterdag open»® -i' SPaulHendriks 11.000 actieve sporters en 9500 werknemers; een record. „Kom,® an der Harst 7-6, 6-2. voel je thuis," sprak Billy Payne, voorzitter van het organisatie® eerste ronde: Jeroen mité ACOG, toen hij de sleutel in ontvangst nam van gouverneur Zeil Miller. „Velen zullen niet meer naar huis willen." Dat was wat overdreven. Alle kamers zijn weliswaar aircondi tioned maar ze zijn Spartaans klein, hoewel smaakvol ingeri® Kosten van de modernisering van de 76 gebouwen die de univB® teit Georgia Tech vormen: 47 miljoen dollar of 90 miljoen guld® Televisie en telefoon zijn er alleen in gemeenschappelijke ruim' Op elke acht personen zijn er twee douches en twee toiletten. Het olympisch dorp staat onder strenge bewaking. Zo is er ook1 Atlanta Bomb Squad. Deze moest al gelijk in actie komen toen' plotseling ergens een koffertje stond. De inhoud was onschuldig De sporters en hun begeleiders kunnen in het dorp alles van 1» gading vinden. Zo zijn er bijvoorbeeld alleen al bij het ontbijt; verschillende soorten brood. In totaal zullen de bewoners 1,2i® joen maaltijden verorberen. Er zijn onmoetingscentra voor chr® tenen, boedhisten, moslims en joden. In de amusementssector zijn er op verschillende podia live-1 ziekoptredens, toneel en films. Arnold Schwarzenegger verschil er voor de wereldpremière van zijn nieuwe film: 'Eraser'. Sluis - Tony Seen uit Gr* an het 28e Belfort-tenn 'en Philip Haldermans. Seen krijgt hierin gezelsch eroen van Heiningen iendrikse die in straight terk bleken voor Mario ouwers respectievelijk an der Harst. Aardeq 'eun van Heelsbergen blie ijdig de aftocht op het C aa ten faveure van Jero lomelen. Deze laatste hst zich wel bij de kwart: en te scharen. De Terneu kef in twee sets baa tóstiaan Trapman. i de C2-categorie doors |eny Ysebaert, Fred Elliot arels, Sjors de Lange en appens allen ongeschon erste ronde. Elliott en Cai •ikten zelfs al de laatst ihott via een zege in drie fesley Claerhoudt, Carek 'j een walk-over op Phil: el o eerste geplaatste Katrie ehs. erder bereikten ook bont en Nancy Corthals

de Stem | 1996 | | pagina 10