G7 koesteren 'land voor vrede' Cynisme aan de macht in Turkije I VN-topman ontwikkelingshulp gewenst Verkiezingen in Mostar kalm verlopen ark(st)ers 3 weken ehelpen, nelden. Wereldleiders geven duidelijk signaal af aan nieuwe leider Israël Analyse Cijfers en geld pE STEVE BUITENLAND A4 ■Kleintje lucts B.V. AUFFEURS UCKCENTER 3ERFEKT B.V. IKSTERS 'ERFEKT B.V. bod hildersbedrijf I jjt blijkt lit de economische siotverklarijg van de jaarlijkse p van de 4roep van Zeven (Ca- „jda, Ddtsland, Frankrijk, ijroot-Britimnie, Italië, Japan i de Vettnigde Staten) in de Algerijnse imam zwaar gewond bij een aanslag DE STEM COMMENTAAR BUITENLAND KORT Zeven toeristen verdronken in Oman EU moet harder optreden tegen drugs Moordenaar Chico Mendes aangehouden Zes doden bij aanslag Kaalslag dreigt in Vuurland ¥anaf vandaag bepaalt de temperatuur uw korting. Zonnesteek-weken t/m 20 Juli 1996. Primafoon 54 MAANDAG 1 JULI 1996 ib :'!99 l )ii 'id jrannm '90 no ■ieuw pluspunt in uw reclame: fclaatsen van een' B"JE vormt een we lp bijdrage tot het rea- I van uw doel. TIEN- ■\IDEN lezen u I juli. a Products B.V. J. Beeker, Breda. N DE REGIO BREDA.: JSTEN. BEL DIRECTr 76 ig. op zoek naar: en in de avonduren, en, Etten-Leur, isdonksveer. .00 uur en 16.00 uur 'an Etten. 'el. 0162-454530. Erkend )g binnen-en buiten- I rk aannemen ook igwerk vraag vrijblij- nde prijsopgave. Bel gratis 6-022 23 26 <s van 9.00 tot 21.00J iterdags van 9.00 tot 17.00 u. Lvon (anp) - De G-7-landen tillen serieu werk maken ran hervormiig van de Vere nde Naties Daarvoor moet leen aparte mder-secretaris- I ieneraal werden aangesteld jie de activieit van VN-orga- -isaties op het gebied van ■ntwikkelirSshulp beter op I e]kaar afstent. Franse stad Lyon. Deze bijeen komst is zaterdag op de derde en laatste dag mede gewijd aan de hervorming van de volkerenorga nisatie. De Franse president Chi rac heeft VN-secretaris-generaal Boutros Boutros-Ghali uitgeno digd voor de discussie. Pikant is daarbij dat Boutros- Ghali geconfronteerd wordt met de Amerikaanse president Clin ton, die vorige week liet weten, dat de VS hun veto zullen gebrui ken tegen een tweede termijn van vijf jaar voor de Egyptische di plomaat. Washington speelt het verzet van de VN-topman op te gen ingrijpende wijzigingen in ei gen huis door onder meer inper king van het aantal functionaris sen en door bezuinigingen. Die wijzigingen zijn ook nodig om de steun van de eigen volksverte genwoordiging te krijgen voor het betalen van de achterstallige Amerikaanse contributie (van 1,5 miljard dollar) aan de VN. Volgens de G-7 moet bekeken worden of ontwikkelingspro gramma's gefuseerd kunnen wor den, waarbij een centrale rol is weggegelegd voor de VN- ont wikkelingsorganisatie UNDP. Ook het maken van analyses en economische rapporten zou moe ten worden afgestemd met het In ternationaal Fonds (IMF), We reldbank en de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) om dubbel werk te voorkomen, aldus de slotverklaring. De Zeven willen ook dat de UNDP, het VN-Bevol- kingsfonds (UNFPA) en het VN- Kinderfonds Unicef hun werk zaamheden beter coördineren. Al deze ingrepen moeten bezuini gingen opleveren. Dat geld moet niet in de VN-kas terugvloeien, maar moet weer aan ontwikke lingshulp worden besteed. De G- 7-landen roepen Boutros-Ghali op na te gaan hoe dit doel kan worden bereikt. In het verlengde van deze voor stellen willen de industrielanden ook dat de VN meer gaat samen werken met het IMF, de Wereld bank en de Wereldhandelsorga nisatie (WTO). Niet toevallig had Chirac ook IMF-topman Cam dessus, Wereldbank-president Wolfensohn en WTO-chef Rug- giero naar Lyon genood. Wol fensohn juicht de verklaring van de zeven grootste industrielan den (G-7) toe om ontwikkelings landen die zwaar in de schuld zit ten, bij te springen. Het gaat om acht tot twintig landen, voorna melijk in Afrika. Volgens de We reldbank moet hun gezamenlijke schuld worden verminderd met 7 a 8 miljard dollar. Lyon(anp) - De zeven grootste industrielanden plus Rus land koesteren het principe van land voor vrede in het Iilidaen-Oosten. Zij geven daarmee een duidelijk signaal af a3n de Israëlische regering van premier Netanyahu om let vredesproces in het Midden-Oosten op gang te hou den, „We steunen zonder reserves het vredesproces," stel de Je Franse president Chirac. der leiding van Chirac werden jacht het zaterdag eens over eed politieke verklaring inzake lel Midden-Oosten. Naast Rus- laiid gaat het om de Verenigde Sljiten, Canada, Japan, Frank rijk, Duitsland, Groot-Brittannië en Italië. Deze G-8 roept de regering- Netanyahu en de Arabische lan den op te blijven streven naar een breed vredesakkoord, dat is ge baseerd op het principe van land voor vrede. Netanyahu en zijn Li- kud-partij zijn uitgesproken te genstander van de teruggave van bezette gebieden, zoals de oor spronkelijk Syrische Golan- De verklaring erkent dat tijdens de Israëlische verkiezingscam pagne die leidde tot de toch wel verrassende overwinning van Li kud, veiligheid een belangrijke thema was. Maar volgens de we reldleiders kan die veiligheid al leen worden bereikt door een veelomvattende, eejlijke en duurzame vrede. De verklaring bevat tnk een ver hulde oproep aan de nieuwe Is raëlische regering on de onder handelingen met de Palestijnen over de permanente status van Gaza en de Westelike Jordaan- oever te hervatten. Tot nu toe ontwijkt Netanyahi PLO-leider Arafat. I Netanyahu is ook cnduidelijk of en wanneer de besprekingen weer beginnen. Diarbij bestaat volgens Israëlische functionaris sen het risico dat de Palestijnse politie anti-IsraëlÈche activisten en terroristen milder hard aan pakt. De verklarhg roept Israël ook op om de eoonomische blok kade van de Palstijnse gebieden volledig op te hefen. Van zijn kant noet PLO-leider Arafat de defiocratie en de rechtsstaat in (iza en de Weste lijke Jordaancever stimuleren. De Amerikaans president Clin ton vindt dat dg twee partijen el kaar niet te ha:d moeten aanpak ken. „Het is vai belang dat beide partijen elkaï de ruimte geven en de tijd gumen." Verder wordtin'de verklaring be trokken parijen opgeroepen de fragiele vreie in Zuid-Libanon respecteren In alle internationale donoren hii verplichingen je gens Palestha nakomen. De politiek) verklaring van de G- 8 gaat ook in op Iran, maar een harde veroordeling van het land, dat terroristen direct zou steu nen, bleef achterwege. De VS moeten weinig hebben van Iran. Er is wetgeving in de maak om het land hard aan te pakken. Eerder tijdens de G-7-top, die donderdag en vrijdag zonder Rusland werd gehouden, bleek dat de Europese landen vasthou den aan him politiek van een kri tische dialoog jegens Iran en ook Libië. De politieke slotverklaring roept Iran alleen op om af te zien van materiële en politieke steun aan extremistische groepen in het Midden-Oosten en het terrorisme af te wijzen. Iran wordt verder, maar niet voor het eerst, opgeroepen af te zien van de aanhoudende doodsbed reigingen aan het adres van de Britse schrijver Salman Rushdie, die vorige week nog op bezoek was in Nederland. ALgiers (rtr/afp) - Twee ex tremistische moslims hebben zondag Ahmed Sahnoun, een van Algerije's meest vooraan staande imams, neergescho ten. De voorganger van de El Arkammoskee in Algiers is zwaar gewond naar het mili taire hospitaal in de Algerijn se hoofdstad overgebracht. Hij verkeert niet in levensge vaar. Dat maakte het Algerijnse mi nisterie van Binnenlandse Za ken bekend. De verdachten raakten de imam aan het hoofd, toen deze in de moskee aan het bidden was. Sahnoun staat bekend als een geestver want van Abassi Madani, de gevangen leider van het ver boden Islamitische Reddings front (FIS). Sahnoun was ook een hoofd rolspeler in de mislukte po ging om de diverse islamiti sche groeperingen in Algerije te verenigen in een islamiti sche liga. Een invalide op weg naar het stembureau in Mostar Van onze correspondent Mostar - Democratisch en vrij konden de verkiezingen in Mostar niet genoemd worden. Maar voor één dag lieten mos lims, Kroaten en Serviërs de etnische haat varen. Vandaar dat Mostar eventjes een min of meer normale stad was. Ondanks de Ifor-pantserwagens die bijna op iedere hoek van de straat stonden, konden de voor malige vijanden elkaar na ruim vier jaar van oorlog en haat weer recht in de ogen kijken. Leden van alle drie verschillende bevol kingsgroepen stonden geduldig te wachten in lange rijen voor de ruim 90 stemlokalen. Er werden handen geschud. Herinneringen opgehaald. De fanfare was aan beide zijden van de stad zelfs op getrommeld om de verkiezingen te omgeven met een sfeer van vrolijkheid. „Een prachtig gevoel om weer te rug te zijn in Mostar," zegt Niko la Avramovic (47), een van de 134 Serviërs, die de tocht maakten vanuit Belgrado. Avramovic ver trok in april 1992 uit Mostar, toen er gevechten uitbraken tus sen Serviërs aan de ene en mos lims en Kroaten aan de andere kant. Als vluchteling verbleef hij in Servië. Hij was er dan ook geen getuige van hoe een paar maan den later Kroaten en moslims on derling met elkaar slaags raak ten. Vanwege de bittere gevech ten tussen alle drie de etnische groepen, staat Mostar model voor het verscheurde en kapot gescho ten Bosnië. Vandaag - ruim vier jaar later - schijnt echter de zon en is Avra- Rome - Als je ze niet kunt verslaön, doe dan met ze mee, moet (ie Turkse oud-premier Tansu giller hebben gedacht. In de campagne voor de ver kiezingen van 24 december presenteerde zij zichzelf als de ënig ware garantie tegen de dreiging van het moslim fundamentalisme. Als hoedster van de pro-wester se, niet-religieuze traditie van Kemal Atatürk, de stichter van hei moderne Turkije, kon alleen rij Turkije behoeden voor het anti-westers obscurantisme van moslimleider Necmettin Erba kan. Zo sprak zij althans een paar weken geleden nog. Maar dit weekeinde werd be kend, dat zij als vice-premier toetreedt tot het kabinet van diezelfde Erbakan, filler heeft daarmee een politieke pirouette gemaakt, waar de oude Machia- velli nog wat van had gunnen le ren. Het resultaat van haar pact met de duivel is een regering, die in Washington, Bruisel en de hoofdkwartieren van het - tra ditioneel zeer pro4vesterse - Turkse leger de nodige wenk brauwen zal doen fronsen. Het verbond tussen fillers Par tij van het Rechte Pad en de Welvaartspartij vaa Erbakan is op het eerste gezicht absurd. Giller en haar volgelingen ver klaren zich tot voorvechters van het westers bontgenootschap, zij willen Turkije tot volwaardig lid van de Europese Gemeen schap maken, hebben vriend schappelijke betrekkingen met Israël aangeknoopt en gaan uit van een liberaal economisch model. Erbakan zoekt daarentegen naar islamitische alternatieven voor Navo en EU, spreekt in zijn meer geïnspireerde buien over de herovering van Jeruzalem en propageert een geleide economie op basis van de Koran. Het nieu we Turkse kabinet is dan ook niet tot stand gekomen op basis van een gemeenschappelijk po litiek program, maar is het re sultaat van puur taktische over wegingen van de voornaamste hoofdpersonen. Tansu giller heeft de kans ge grepen om buiten de gevangenis te blijven en haar politieke car rière te redden. De oud-premier is verdachte in een reeks corrup tie-affaires en op initiatief van de Welvaartspartij is haar parlementaire onschendbaar heid opgeheven, zodat zij be recht kon worden. Dat leidde zelfs tot de val van het vorige kabinet, waarin (Jiller vice-pre- mier was naast de leider van de conservatieve Moederlandpar tij, Mesut Yilmaz. Toen Yilmaz' fractie de tegen Giller gerichte motie van de islamieten steunde, trok zij haar steun aan het kabi net in en was Yilmaz gedwongen om zijn ontslag aan te bieden. Door nu met haar voormalige Door Aart Heering aartsvijand Erbakan in zee te gaan, verzekert filler zich van een meerderheid in het parle ment die haar alsnog voor ge rechtelijke vervolging zal be hoeden. Een cynische koehan del, die ook haar partij om wille van de macht heeft aanvaard. Een paar dissidenten binnen haar fractie verzetten zich niet temin tegen het akkoord met Er bakan, zodat het nog niet hele maal vaststaat dat diens kabinet ook het vertrouwen krijgt van het parlement. Erbakan kan nu de smaak proe ven van de verkiezingsoverwin ning van december, nadat een tegen hem gerichte coalitie hem een half jaar van het premier schap heeft afgehouden. Om een lang gekoesterde droom te reali seren is hij tot verregaande con cessies bereid gebleken. Zo heeft hij verklaard niet te gaan tornen aan het douane-akkoord met de EU en niet (direct) te willen bre ken met de Navo. Bovendien heeft hij sleutelposten als Bui tenlandse Zaken (bestemd voor filler zelf), Defensie en Binnen landse Zaken bestemd voor de Partij van het Rechte Pad, die het vertrouwen geniet van het leger. Daarmee dekt Erbakan zich tevens in tegen het gevaar van een militaire coup, waarvan Turkije er sinds 1960 al drie heeft meegemaakt. De kans is daarom groot, dat de regering-Erbakan een betrekke lijk gematigd buitenlands en economisch beleid gaat voeren. (Maar dan hebben we het nog niet over onderwijs, religie en morele kwesties.) Tenslotte is de nieuwe premier zelf een oude rot in het vak, een aan compromis sen gewend politicus die ook in het verleden al minister is ge weest in coalitiekabinetten. Maar zijn aanhang vormt een veel groter gevaar voor de toe komst. De arme massa's uit de krotten wijken van de grote steden en het platteland hebben nauwe lijks geprofiteerd van de econo mische groei, die Turkije in de afgelopen decennia heeft mee gemaakt en worden steeds meer het slachtoffer van een monetai re en economische crisis die het land doormaakt, onder meer als gevolg van de geldverslindende oorlog tegen de Koerden waar aan niemand een einde wil ma ken. Zij zijn tot het moslimfunda mentalisme gekomen uit protest tegen het huidige systeem en zullen met lede ogen aanzien hoe hun leider het daarmee op een akkoordje gooit. Als radica ler elementen dan Erbakan bin nen de Welvaartspartij de macht over gaan nemen, dan is ook in Turkije het hek van de dam. movic weer terug. De reden is simpel: „Ik wil mijn stem uit brengen. Mostar is net zo goed mijn stad." Daarom heeft hij plaats genomen tussen de rij wachtenden die voor een stemlo kaal staat in het Kroatische ge deelte van Mostar. Er staan Kroaten, moslims en ook een handjevol Serviërs. Avramovic: „Je komt oude bekenden tegen, oude buren. Prachtig, want ik heb in Mostar al mijn herinnerin gen liggen." Dat de bevolkingsgroepen zich voor het eerst sinds de oorlog weer mengden, kwam door de spelregels van de verkiezingen. De organiserende Europese Unie, die al twee jaar aanwezig is in de stad, had bepaald dat iedereen moest stemmen op de plaats waar ze voor de oorlog woonden. Hier mee wilde de EU niet toegeven aan de etnische zuiveringen, waaraan alle strijdende partijen in Mostar zich schuldig hebben gemaakt. In de praktijk betekende het, dat moslimvluchtelingen, die door Kroaten uit wijken in west- Mostar waren verdreven, nu juist weer in die Kroatische wijken hun stem moesten uitbrengen. Voor Kroatische en Servische vluchtelingen gold hetzelfde principe. Cijfers en de werkelijkheid erachter, daar kan een wereld van verschil tussen zitten. De wachtlijsten voor hartoperaties groeien weer en dus komt er in opdracht van de minister een onderzoek naar de benodigde capaciteit. Terecht, denkt de leek, want dë driedubbel gecontroleerde boekhoudkundige gegevens van de ziekenhuizen liegen niet. Wachtlijsten zijn schande, of belachelijk zoals het kamerlid en tevens arts Oud- kerk stelt. Patiënten die gered kunnen worden, moeten wach ten; met alle risico's van dien. Maar er is iets vreemds aan de hand met de wachtlijsten. Vo rig jaar heeft minister Borst extra geld beschikbaar gesteld. Goed voor 750 operaties. Maar die worden bij lange na niet ge haald. Enige ziekenhuizen die thoraxchirurgie mogen bedrijven - en die dus op de top van hun capaciteit moeten werken, anders zouden er geen wachtlijsten zijn - werven patiënten in het bui tenland. Nijmegen zoekt clandizie in Duitsland en een der Am sterdamse ziekenhuizen, het OLGV, biedt onder de naam Am sterdam Medical Services zijn diensten aan in Polen, Suriname en op de Antillen. Ditzelfde ziekenhuis heeft een overeenkomst met een Haagse zorgverzekeraar om honderd patiënten uit die regio in Amster dam te opereren. De patiënten in Den Haag klagen over onac ceptabele wachttijden. Kan het Amsterdamse ziekenhuis dan niet beter wat meer Hagenaars opereren in plaats van buiten- I landers? Topchirurgische zorg is niet alleen een prestigezaak voor gro te ziekenhuizen. Het is ook financieel interessant. Een zieken huis dat een dergelijk specialisme in huis krijgt, gaat over naar een hogere vergoedingsklasse. Het kan, los van de 'operatie- omzet', een bedrag van miljoenen per jaar uitmaken. De verdenking dat wachtlijsten eerder iets van doen hebben met gebrekkige organisatie en geldelijk gewin dan met capaci teitsproblemen, ligt voor de hand. De minister heeft bij de In spectie voor de Gezondheidszorg opgedragen de problemen in kaart te brengen. Met organisatorische feilen houdt ze al re kening. Het zou echter goed zijn als ze ook naar de mogelijke financiële drijfveren laat kijken. FOTO ANP Vantevoren was de EU gewaar schuwd dat dit zou kunnen leiden tot ernstige ordeverstoringen. Wat niemand echter voor moge lijk hield - ook de Europese Unie hield haar hart vast - gebeurde echter. De verkiezingen in Mostar verliepen zonder noe- menswardige probleemen. Van zelfsprekend deed er zich een be perkt aantal incidenten voor. Maar mede vanwege de aanwe zigheid van ene grote hoeveelheid IFOR-militairen en politie-agen- ten, ging de modale Kroat Mos lim of Serviër niet in op de provo caties. Ondanks de Grote Verzoendag blijft de. grote vraag: wat gaat er morgen gebeuren? Dan immers zijn de Ifor-soldaten en de poli- tie-agenten weer van het straat beeld verdwenen. Dan hebben de radicale politici en obscure ben des het weer voor het zeggen in de stad. Alleen een overwinning voor niet-nationalisten, kan er voor zorgen dat Mostar definitief weer veranderd in een normale onopgedeelde stad. „Was het maar altijd zoals vandaag", zei dan ook een Kroatische vrouw, die echter vreesde dat het morgen weer hetzelfde oude liedje zou zijn waarin haat, verdachtma kingen en intolerantie, een hoof- rol spelen. Muscat - Zeven toeristen, onder wie vier Britten en twee Ameri kanen zijn vrijdag bij een plotseling opkomende vloed verdron ken in een recreatiegebied in Oman. De politie van Oman heeft dat zondag bekendgemaakt. Volgens de plaatselijke pers bevond zich onder de slachtoffers een Nederlandse vrouw, maar volgens de Nederlandse ambassadeur in Oman, drs. W. Wildeboer, staat haar identiteit nog niet vast. De zeven slachtoffers maakten deel uit van een groep van 26 buitenlanders, die een trektocht door het land maakten. Twee overlevenden zijn voor behandeling naar het ziekenhuis gebracht. Dublin - De Ierse premier Bruton heeft gisteren verklaard, dat Europa harder moet optreden tegen drugs. Ierland neemt van daag het voorzitterschap van de Europese Unie op zich. De Ierse premier woonde zaterdag met duizenden anderen in Dublin de begrafenis bij van Veronica Guerin, een misdaadverslaggeefster die vorige week werd vermoord,. Guerin is vermoedelijk het slachtoffer geworden van een bij drugshandel betrokken crimine le organisatie. Bruton zei dat de grenscontroles in Europa moeten worden aangescherpt, de gevangenisstraffen zwaarder moeten worden en de samenwerking tussen Europese laboratoria moet worden uitgebreid. Rio de Janeiro - De Braziliaanse politie heeft gisteren de moorde naar van milieubeschermer Chico Mendes aangehouden. Agenten arresteerden grootgrondbezitter Darci Alves op een boerderij in de noordelijke deelstaat Para, meldde de tv-zender Globo. Een rechtbank veroordeelde Alves en zijn zoon in 1990 tot negentien jaar gevangenisstraf wegens de moord op Mendes. Korte tijd later vluchtten ze met hulp van de plaatselijke politie uit de gevangenis naar Bolivia. Van Alves' zoon ontbreekt nog ieder spoor, aldus de tv-zender. Rubbertapper Mendes werd in december 1988 het slachtoffer van een moordkomplot door grootgrondbezitters in de Amazone-deelstaat Acre. Als voorzitter van de vakbond voor rub bertappers had Mendes de VN-Milieuprijs Global 2000 gewon nen. Dit, omdat hij zich inzette tegen de vernietiging van het re genwoud ten behoeve van veefokkers. Tunceli - Zeker zes mensen zijn gedood en 25 gewond geraakt bij een zelfmoordaanslag tijdens een militaire parade in de stad Tun celi in het oosten van Turkije. De aanslag is volgens de politie het werk van Koerdische guerrillastrijders. Een meisje dat verkleed was als zwangere vrouw, blies zichzelf met explosieven op tijdens de optocht op het centrale plein van de stad. Vijf soldaten kwa men om het leven. De meeste gewonden zijn ook militairen. Bij de strijd van de PKK voor een onafhankelijke Koerdische staat zijn sinds het midden van de jaren tachtig meer dan 19.500 mensen omgekomen. Buenos Aires - Argentijnse milieuactivisten vrezen grootscheepse kaalslag met ernstige gevolgen voor het milieu in de provincie Vuurland. Een Amerikaanse houtonderneming heeft 70.000 hec tare ongerept bosgebied aangekocht en aast op nog eens 20.000 hectare. In totaal beheerst de onderneming dan bijna 25 procent van de bossen in de zuidpunt van Argentinië. Het gaat het Ameri kaanse bedrijf om de 'zuidelijke beuk' (Nothofagus) die alleen in Vuurland groeit. De onderneming zegt dat het bos zich met het restbestand op natuurlijke wijze zal vernieuwen. Ecologen zetten daar vraagtekens bij. (ADVERTENTIE) Tijdens de Zonnesteek-weken van Primafoon beleeft u dubbel plezier aan hoge temperaturen. Want tijdelijk bepaalt de temperatuur de korting op veel van onze artikelen. Is het 20 graden, dan krijgt u 20% korting. En is het 30 graden, dan krijgt u 30% korting. De korting geldt onder andere voor mobiele telefoons, faxen, antwoordapparaten, draadloze telefoons en huiscentrales. In de winkel herkent u ze aan het zonnetje. Hiernaast zijn alvast twee artikelen afgebeeld. Het kortingspercentage wordt vastgesteld aan de hand van de voorspelde maximum middagtemperatuur van het KNMI-weerbericht. #hi U kunt dit beluisteren via 06-8003 (50 ct. per minuut). KNMI Dus houd de thermometer goed in de gaten en kom snel langs voor dit zomerse aanbod van Primafoon. U krijgt de korting ook als u telefonisch bestelt via ons gratis nummer 06-0402. De aanbiedingen zijn geldig zolang de voorraad strekt. *Bij gelijktijdig afsluiten van een 3-jarig GSM-abonnement van PTT Telecom. Vergeet niet uw legitimatiebewijs en een recent bankafschrift mee te nemen voor adrescontrole. Le Mans® Speaker. Telefoon met o.a. luidspreker, zodat anderen kun nen meeluisteren. In wit en zwart. Van 139,- voor Pocketline Jazz®. Mobiele GSM-telefoon waarmee u in vrijwel heel Europa kunt bellen en gebeld kunt worden. In rood, zwart en groen. Van 128,-* voor DE WINKEL VAN PTT TELECOM

de Stem | 1996 | | pagina 5