Sport Christiaan van de Plasse sterk Zegers klopt zieke Van Poecke Verburgh wint RES-cross I Duo Goethals/De Rijk wint in Schoondijke Koewachtenaar Martens ook in toernooi van Tennis Vereniging Axel op dreef m DE STEM ZEELAND PAARDENSPORT Tijdens Zeeuwse Dag van het Paard in Vrouwenpolder TENNIS MOTORCROSS Kees den Hollander leidt in tussenklassement René Tiggelman oppermachtig in Middelburg SCHAKEN SPORTNIEUWS kort Koen Leenhouts naar EK schaken NK langebaan naar De Stormvogel Clinge speelt tegen Beveren Hoek tegen West-Zeeuws-Vlaanderen Open NK marathonzwemmen Festiviteiten jubilaris TVS afgerond TENNIS LEFTOURI 6 i 68 Cipollini w revanched van Blijlevj 'Geliandic dupe nieu sociaal be Ministers weren poi van Inter Van onze paardensportmedewerker Vrouwenpolder - „We waren te laat voor de M-klasse springen klassiek dus moesten we .noodgedwongen voor het Z-klassiek inschrijven. Dat was eigenlijk niet de bedoe ling," verklaarde Wim van de Plasse op de vraag waarom Christiaan van de Plasse in de Z-klasse debuteerde. Hoewel de 14-jarige Christiaan met Evident al genoeg winstpun ten in de M-klasse had behaald, was dit het eerste optreden in de Z-rubriek. Dat dan wel ten aan- schouwe van de vele duizenden bezoekers, die zich rond de springring hadden geschaard tij dens de 27e Zeeuwse Dag van het Paard in Vrouwenpolder. Drie combinaties kwamen in de barrage van de negen die aan het vertrek kwamen. Daarvan moest Izak van Eyzeren met Fruchling van De Weelruiters de barrage openen. Hij behaalde nul straf- punten in 44,1. Sandy den Exter met In The Mood uit Kortgene haalde eveneens geen splinter van het hout: 0-38,8. De spanning was te snijden. Debutant Christi aan van de Plasse kwam snoei hard uit de startblokken. Hij lag plat op zijn paard Evident, alle wendingen lukten: foutloos in 3"?,8 en de hoofdprijs was binnen. Sandy den Exter behaalde zilver en Izak van Eyzeren brons. De revanche van de gevestigde orde kwam in het tweede par cours, een snelheids- en wend- baarheidsparcours, het jachtpar- cours. Hier pakte Izak van Eyze ren het goud, Sandy den Exter het zilver en Christiaan van de Plasse liep tegen een weigering op, hetgeen hem toch nog brons opleverde. In de M-klassë gaf Simon den Exter uit Kortgene duidelijk springles. Hij behaalde met Iste- ba in het klassieke parcours de hoofdprijs en met Icarus het zil ver. in het jachtparcours. Bij de pony's, de Z- en ZZ-klasse werden in handicap verreden, pakte Stieven van Bunder met Diamantha van de ponyclub Hulst de hoofdprijs. Tweede werd Christiaan van de Plasse met Quarry Hill van Zuid-Beve land. Femke de Buck met Ilyo B van Hulst reed twee keer naar het {el begeerde oranjelint. Dit in de M-klasse in het klassieke en het jachtparcours. Een schitterend springconcours voor paarden en pony's tijdens de Zeeuwse Dag van Paard, waar in twee springringen gereden werd. UITSLAGEN KLASSIEK Z-paarden: 1. Christiaan de Plasse met Evident (Zuid-Beveland). M-paarden: 1. Simon den Exter met Issteba (Kortgene). L-paarden: 1. Margreet Walraven met Harley (Oranjezon). B-paarden: 1. Mariska de Kroo met Happy Uriska (Scheldestad). Z- en ZZ-pony's: 1. Christiaan van de Plasse met Quarry Hill. MJpony's categorie C: 1. Femke de Axel - Pascal van Poecke ging in de Cl-finale van het jaarlijkse toernooi van Tennis Vereniging Axel voortva rend van start tegen Jos Zegers. Langzamerhand ebden de krachten echter weg bij de door buikgriep geplaagde Hulstenaar. Anderzijds kan ook gesteld worden dat Ze gers zich herpakte: 3-6, 6-3, 6-3. In de eerste set speelde de 15-ja- rige Van Poecke aanvallend als vanouds. Op deze manier zette hij Zegers goed onder druk. De Sluiskillenaar probeerde te ant woorden met krachtige slagen vanaf de baseline. Hiermee ver galoppeerde Zegers zich evenwel, menig keer belandde de bal bui ten de lijnen. In het verloop van de partij moest Van Poecke het op conditie afleggen tegen Ze gers. Deze was vaster in de ral ly's. Naar het net komen was niet meer besteed aan Van Poecke die al de hele week sukkelde met zijn gezondheid. Hij was helemaal op. Revanche Rudi Martens uit Koewacht triomfeerde in de C2-finale tegen Gino Roctus. Een mooie revanche voor zijn verloren C2-finale (te gen Bauwens) in Hulst. Martens speelde degelijk en koos goed de hoeken. Roctus bleek meer aan vallend ingesteld. Cruciaal in de eerste set was het afhandig ma ken van Roctus' opslag op 6-5 waardoor dit eerste bedrijf met 7-5 naar Martens ging. De speler uit Vogelwaarde herstelde zich in de tweede set uitstekend via 6-1. Eén break in de derde set was voldoende voor Martens' eindze ge: 6-3. Toernooiwinst In de C-finale bij de vrouwen versloeg de Tilburgse Annegret Dinnessen in twee sets Annelies Hoek. Beatrix Verhaegen (Dl) en Ingrid Scheele (D2/E) waren eveneens goed voor toernooi winst. Terneuzenaar Eric Houg speelde zijn tweede Dl-finale (na Hulst) in successie. Tegen Ad van Mossevelde was het dit keer wel raak. Ook voor Adrie Gijsel (D2) en Paul Graefschepe (E) was 'goud' weggelegd. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: kwartfinale: Edward Bleyenberg- Reggie Bun 4-6, 7-6, 6-4; halve finale: Jos Zegers-Jean-Paul de Bakker 6-1, 6-1; Pascal van Poecke-Edward Bleyenberg 6-2, 6-3; finale: Zegers- Van Poecke 3-6, 6-3, 6-3. C2: halve finale: Rudi Martens-Gert- Jan Louweret 4-6, 6-3, 6-4; Gino Roc- tus-Maikel van Jole 6-1, 6-4; finale: Martens-Roctus 7-5, 1-6, 6-3. Dl: kwartfinale: Hessel Hamelink- Paul d'Hooghe 7-5, 6-1; Eric Houg- Toine Bun 5-7, 6-1, 6-4; halve finale: Ad van Mossevelde-Jan Mol 6-1, 6-2; Houg-Hamelink 6-4, 7-5; finale: Houg-Van Mossevelde 6-3, 6-1. D2: kwartfinale: Koos van Hese-Dion Beuzenberg 6-4, 6-3; Fonny Verstra - eten-Frank Broeders 6-3,.,2-6, 6-3; halve finale: Adrie Gijsel-Edwin Sin- ke 6-4, 6-0; Van Hese-Verstraeten 7-5, 2-6, 6-3; finale: Gijsel-Van Hese 6-3, 6-2. E: kwartfinale: Lon Statuiew-W. van Acker 6-1, 6-2; halve finale: Paul Graefschepe-Mario Beterams 6-1, 6- 3; Statujew-Jack van Zuidland 6-1, 6- 1; finale: Graefschepe-Statujew 6-2, 6-4. DUBBELSPEL Cl: 1. De Witte/Martens. C2: kwartfinale: Ysebaert/Louweret- Hamelink/Neve 6-3, 7-5; Roctus/Van der Starre-Van Eerdenburg/Knibbe- ler 6-4, 6-3; halve finale: Ysebae- rt/Louweret-Mol/Hamelink 6-3, 6-2; Roctus/Van der Starre-Van den Ak ker/Van de Sande 6-4, 6-3; finale: Roctus/Van der Starre-Ysebaert/Lou- weret 6-7, 6-2, 6-2. Dl: kwartfinale: Van Doeselaar/Van Alem-Hirdes/d'Hooghe 6-4, 3-6, 6-4; halve finale: De Schepper/De Rijk- Van Mossevelde/Thoen 6-0, 6-4; Wil le/Van Esbroek-Van Doeselaar/Van Alem 6-2, 6-0; finale: De Schepper/De Rijk-Wille/V an Esbroek 6-2, 6-3. D2/E: kwartfinale: Stam/Saman-Be- terams/Scheers 6-0, 6-1; Be- terams/Beterams-Van Esbroek/De Kort 7-5, 2-6, 6-2; halve finale: Stam/Saman-Van Remoortere/Gijsel 6-2, 6-2; Verstraeten/Sinke-Be- terams/Beterams 6-4, 6-3; finale: Stam/Saman-Verstareten/Sinke 6-2, 6-3. VROUWEN ENKELSPEL C: halve finale: Annegret Dinnessen- Wendy de Schepper walk over Din nessen; Annelies Hoek-Els Dieleman walk over Hoek; finale: Dinnessen- Hoek 7-6, Q-2. Dl: halve finale: Beatrix Verhaegen- Liesbeth Verbunt 6-1, 6-0; Jacqueline Verhaegen-Els Dieleman 6-1, 6-1; fi nale: Beatrix Verhaegen-Jacqueline Verhaegen 6-2, 6-4. D2/E: kwartfinale: Ingrid Scheele- Silvy Dees 6-1, 6-2; Ilse Walraven- Mireille van de Bulck 4-6, 6-1, 6-1; fi nale: Scheele-Walraven 4-6, 6-2, 6-2. DUBBELSPEL C: 1. Visser/Fraanje. Dl: kwartfinale: Dierick/Oppeneer- Mol/Mol 6-4, 1-6, 6-3; Verhelst/Diele- man-Van Dorsselaar/Saman 6-2, 0-6, 6-1; Verbunt/Groenewoud- Pauw/Pauw 7-5, 6-4; halve finale: Verhaegen/V erhaegen-Ver- bunt/Groenewoud 6-0, 6-1; Ver- helst/Dieleman-Dierick/Oppeneer 7- 5, 6-4; finale: Verhaegen/Verhaegen- Pascal van Poecke hier in actie in de Cl-halve finale tegen Edward Bleyenberg. Hij zou deze partij eenvoudig winnen. foto wim kooyman Verhelst/Dieleman 6-3, 6-1. D2/E: halve finale: Voermans/Groe- newoud-Van Tatenhove/Van de Berg 6-2, 6-2; Broeckaert/Willaert-Van Gremberge/Verbiest 6-4, 6-1; finale: V oermans/Groenewoud-Broeckae- rt/Willaert 6-2, 2-6, 6-4. GEMENGD DUBBELSPEL C: kwartfinale: Van de Berg/Adriaan- sens-Van Jole/Hamerlinck 6-3, 6-2; Visser/Houg-Dinnessen/De Pooter 6- 1, 6-3; halve finale: Van de Berg/Adriaansens-De Schepper/Van de Starre walk over Van de Berg/Adriaansens; Visser/Houg-Wil- laert/Van den Akker 7-6, 6-2; finale: Visser/Houg-Van de Berg/Adriaan sens 7-6, 6-3. Dl: halve finale: Wieland/Brandt-Ve- raart/Veraart 6-3, 6-0; Van de Berg/d'Hooghe-Oppeneer/Roelandt 6-2, 6-3; finale: Van de Berg/d'Hoog- he-Wieland/Brandt 6-3, 2-6, 6-2. D2/E: halve finale: Scheele/Van Aalst-Brandt/Dees 5-7, 6-1, 6-4; Be- terams/Beterams-Verbiest/Rotthier 3-6, 6-4, 7-6; finale: Scheele/Van Aalst-Betermams/Beterams 6-0, 6-1. Door Guus Heutinck Axel - Een ijzersterk veld stond aan de start bij de li centiehouders tijdens de zes de clubmotorcross van de RES in Axel. Grand Prix-rij- der Jimmy Verburgh uit Zei- zate was de sterkste voor zijn landgenoot Steven de Roeck. Goesenaar Arno Ruttinger presteerde uitstekend met een derde plaats op zijn 125 cc-machine in dit veld met hoofdzakelijk kwartliters. Het bestuur van de RES wenste aan het begin vcan dit seizoen, dat er meer sterke rijders zou den deelnemen aan de klasse van de licentiehouders. Afgelo pen zaterdag werd het op zijn wenken bediend. Met Jimmy Verburgh, Steven de Roeck, Henk Thijs, Jaimy van Lommei en Wim van der Heijden meld den zich coureurs aan de start, die allen uitkomen in de BMB, de nationale bond van België. Verburgh zit nog altijd in het Grand Prix-circuit, maar heeft zich dit jaar nog niet kunnen kwalificeren voor een wedstrijd. De man uit Zelzate blijft na- tuurlijk een crosser met veel ta lent en groot technisch kunnen, maar hij kon zaterdag toch niet met twee vingers in zijn neus naar de eindstreep rijden. Daar voor ondervond hij teveel tegen stand van Steven de Roeck, die de vorige cross in Axel op zijn naam schreef. In de eerste reeks was Verburgh niet goed weg en die slechte start kon hij gedurende de race niet meer goed maken. In de tweede manche kwam hij wel goed uit de startblokken en daarna liet hij De Roeck niet meer terugkomen. Zijn voor sprong was ook net groot genoeg om daardoor het dagklassement te winnen. Achter deze twee kemphanen reed Goesenaar Arno Ruttinger een uitstekende wedstrijd. De KNMV-rijder vertoonde zich dit jaar nog niet eerder op het Smitsschorreterrein, maar maakte indruk. Kees den Hol lander doet dat het hele seizoen en voert verrassend het tussen klassement aan voor de strijd om het clubkampioenschap. Eerder vertelde hij al, dat hij dit seizoen eens alles op alles wilde zetten en de Aagtekerkenaar lijkt woord te houden. Een nieu we motor en fors opgevoerde trainingsarbeid werpen hun vruchten af. Achterstand De kampioen van vorig jaar, André van Espen uit Axel, is in middels op een forse achter stand gezet. Het zit hem dit jaar niet mee. In de tweede reeks maakte hij een gevoelige val, toen hij in een afwateringsgoo tje reed, waardoor het stuur hem uit handen werd geslagen. Hij blesseerde zich dermate, dat hij de wedstrijd niet kon uitrijden. Ook Jaimy van Lommei, in de eerste reeks nog derde, kwam spectaculair ten val. Hij beland de na een sprong op zijn achter wiel, maar helde teveel achter over. De gevolgen laten zich ra den. Een goede eindklassering kon hij op zijn buik schrijven. Ook de 125 cc ontwikkelt zich dit .jaar tot een klasse, waarin leuke strijd te beleven valt. Deze keer ging die strijd tussen Ron Bos uit 's-Heerenhoek en Aagte kerkenaar Arjo Verhage. Beiden waren aan elkaar gewaagd en mochten één reeksoverwinning op hun naam schrijven. In deze klasse rijden de jeugdrijders Rutger Bimmel uit Domburg en Bas Gijsel uit Heikant zich ook aardig in de picture. Met een vierde en een vijfde plaats tonen zij aan, dat er in de toekomst met hen danig rekening gehou den dient te worden. UITSLAGEN 80 cc: 1. Jurgen Wybo, 2. Heikki Ghekiere, 3. Sven Ottevare, 4. Björn Deketelaere, 5. Dieter Los- veld (allen België). 125 cc: 1. Ron Bos ('s-Heeren hoek), 2. Arjo Verhage (Aagteker- ke), 3. KevinBeijnaert (België), 4. Rutger Bimmel (Domburg), 5. Bas Gijsel (Heikant). 250 cc: 1. Jef Deketelaere, 2. Jos Kesters (beiden België), 3. Coen van Hoeve (Zaamslag), 4. David Delcampe (België), 5. Johan Schelleman (Axel). 500 cc: 1. Serge Put, 2. Luc van Looy, 3. Hendrik Schouteden, 4. Stanny Willems, 5. Robby Apers (allen België). licentiehouders: 1. Jimmy Ver burgh, 2. Steven de Roeck (bei den België), 3. Arno Ruttinger (Goes), 4. Kees den Hollander (Aagtekerke), 5. Henk Thijs (Bel gië). STAND NA ZES WEDSTRIJ DEN 80 cc: 1. Jurgen Wybo, 2. Heikki Ghekiere, 3. Björn Deketelaere, 4. Sven Ottevare, 5. Tim Goovae- rt (allen België). 125 cc: 1. Steven Vanavondt, 2. Eddy Lagrou, 3. Stijn Verbauw- hede, 4. Bruno Malysse (allen België), 5. Chris Alewijnse (Vlis- singen). 250 cc: 1. Jef Deketelaere (Bel gië), 2. Johan Schelleman (Axel), 3. Ronny Doppegieter (Hoofd plaat), 4. David Delcampe (Bel gië), 5. Coen van Hoeve (Zaam slag). 500 cc: 1. Serge Put (België), 2. Ad Geldof (Oostkapelle), 3. Hen drik Schouteden, 4. Jos Machiels, 5. Yvan van Walle (allen België). Licentiehouders: 1. Kees den Hollander (Aagtekerke), 2. Ro nald Doens (Biervliet), 3. André van Espen (Axel), 4. Henk Thijs, 5. Chris van de Einde (beiden België). De coureurs lieten zich in Axel van hun beste kant zien. foto wim kooyman MAANDAG 1 JULI 1996 B10 Buck met Ilyo B (Hulst). Categorie D/E: 1. Deborah Benschop met Fury (Weelruiters), 3. Cindy Per- daen met Scooby Doo (Zwinruiters). L-pony's categorie AB: 1. Stefan de Beule met Honny Girl (Hulst). Categorie D/E: 1. Annechien Schonis met Flash (Se-ros). JACHTPARCOURS Z-paarden: 1. Izak van Eyzeren met Fruchling ((Weelruiters). M-paarden: 1 en 2. Simon den Exter met Isteba en Icarus. L-paarden: 1. Noud Louws met Gambler (Oranjezon). B-paarden (verkort klassiek): 1. Ma riska de Kroo met Happy Uriska. Z-ZZ-pony's: 1. Stieven van Bunder met Diamantha (Hulst). M-pony's categorie C: 1. Femke de Buck met Hyo B. Categorie D/E: 1. Carolein van de Plasse met Ambassador (Zuid-Beve land). L-pony's categorie AB: 1. Stefan den Beule met Honny Girl. B-pony's (verkort klassiek) categorie AB: 1. Rilana Ruissen met Tara (Paardebloem),. Categorie D/E: 1. Michelle Evertse met Simon (Weelruiters). Van onze schaakmedewerker Middelburg - Geheel in de lijn der verwachting won René Tiggelman het 'Open schaak kampioenschap van Middel burg'. Door in de slotronde vrij gemakkelijk te zegevieren over Sjaak Steijn loste Tiggel man dat verwachtingspatroon in. In het begin van die partij offerde Tiggelman een pion en dat resul teerde later in een overwicht waaruit hij de partijzege naar zich toetrok. Alleen bij verlies was de titel in gevaar gekomen. Dan kon Cees de Wolf, die even veel punten als Tiggelman had, bij winst of remise tegen Henk Massink hem in de klassering passeren. Zouden beiden gelijk eindigen dan nog werd Tiggel man eerste op basis van meer weerstandspunten. Zover kwam het niet, want Cegs de Wolf moest vrij snel genoegen nemen met een remise. Op dat moment ontwik kelde Tiggelman zijn partij rustig af naar winst en daarom was ook het treffen tussen Albert Rie- mens, eveneens een eventuele concurrent, tegen Anton Quakke- laar nauwelijks van belang meer. Riemens won dat treffen overi gens en verzekerde zich daarmee van de derde plaats, UITSLAGEN Zevende ronde: Steijn-Tiggelman 0- 1, Massink-C. de Wolf V2-'/2, Rie- mens-Quakkelaar 1-0, Groffen-Van Sluijs 1-0, J. de Wolf-Stange 1-0, M. Westerweele-Schelhaas 1-0, San- ders-Van der Mark 1-0, Van Belzen- Moekotte 1-0, Meijer-De Jager 1-0, Obbink-Johkheer 1-0, Dieperink- Poort '/2-'/2, Van Eekhout-J. de Boer 1-0, Veldhuizen-Kabboord 1-0, Ce- vaal-De Quartel V2-V2, Faasse-M. de Boer 0-1, P. Janse-Rikumahu 0-1, Nuijts-Van de Weel 1-0, Van Bom mel-Bostelaar 1-0, Laurijssens-M. de Boer. EINDSTAND 1. René Tiggelman 6 punten, 2. Cees de Wolf 5'/2, 3. Albert Riemens 5V2, 4. Hans Groffen 5, 5. Johan de Wolf 5, 6. Maarten Westerweele 5, 7. Henk Massink 4'/2, 8. Sjaak Steijn 4V2, 9. Jos van Belzen (eerste huis- sehaker) 4'/2 punt. Oostburg - De jeugdige talentvolle Koen Leenhouts van de schaakvereniging SVWZV uit Oostburg neemt van woensdag 17 tot zaterdag 27 juli deel aan het Europees kampioenschap scha ken tot 12 jaar. Deze uitnodiging dankt hij aan het uitstekende resultaat tijdens het nationaal kampioenschap, waarin hij tweede werd. Tijdens dit Europees kampioenschap is Koen Leenhouts te gast in het Tsjechische plaatsje Rimavska Sobota. Vlissingen - De Koninklijke Nederlandse Zwem Bond heeft de organisatie van het open Nederlands kampioenschap lange- baanzwemmen 1996 definitief toegewezen aan De Stormvogel in Vlissingen. De wedstrijd zal worden gehouden op zondag 1 september 1996 in het Kanaal door Walcheren met start en finish bij het Boten huis van het Maritiem Instituut De Ruijter nabij de Keersluis in Vlissingen. De aanvang is bepaald op 11.45 uur. De vrouwen en mannen (in clusief de masters) zwemmen de vijf kilometer schoolslag en vrije vrije slag. De jeugd onder de 15 jaar komt in actie op de 3000 meter vrije slag. Vanwege het open karakter van deze wed strijd staat deze ook open voor deelnemers vsta buiten Neder land. De wedstrijd is aan de Stormvogel toegewezen op grond van het 25-jarig bestaan van deze Vlissingse zwemsportclub. De toela tingseisen voor dit kampioenschap zijn zodanig dat veel Zeeuw en aan dit topevenement in hun provincie kunnen deelnemen, Vanwege de organisatie van dit kampioenschap komt de Ka naalrace dit jaar te vervallen. Clinge - Zoals de laatste jaren gebruikelijk speelt het eerste elf tal van de voetbalvereniging Clinge zaterdag 6 juli tegen de Bel gische tweedeklasser Beveren. Dit duel begint om 19.30 uur op het sportpark te Clinge. Biervliet - Hoek opent de oefenperiode in de aanloop naar de competitie 1996-1997 met het duel tegen de West-Zeeüws- VLaamse selectie. Deze wedstrijd wordt zaterdag 27 juli op het sportpark te Biervliet afgewerkt. Hoek presenteert dan zijn nieuwe selectie. In het West-Zeewuws-VIaamse team komen spelérs uit vari de voetbalclubs Breskens, IJzendijke, Biervliet, Philippine en Hoofdplaat. De organsiastie is in handen van de voetbalvereniging Biervliet. Sluis - De zwemvereniging 't Vrije uit Sluis houdt volgend jaar wellicht het open Nederlands kampioenschap marathonzwem men in het kanaal Sluis-Brugge. 't Vrije kreeg dit althans van de KNZB toegewezen. „Of we het zullen doen moeten we nog nader bekijken," aldus Rinus Leenhouts, voorzitter van de zwemclub uit Sluis. „Financieel is het geen enkel probleem. Een probleem is wel voldoende volgboten bij elkaar te krijgen, want dit vormt de laatste jaren bij onze Vlaanderen-marathon al een serieus probleem. Over een veertiental dagen zullen we ons besluit ken baar maken." Door Henk van de Voorde Schoondijke - Atht dagen lang stond Schoondijke bol van de festiviteiten. Het dorp liet het zilveren jubileum van Tennis Vereniging Schoondijke (TVS) nipt onopgemerkt aan zich voor bijgaan. De finales van het Rabo JubUeumtoernooi zorgden voor een waardige afsluiting van de viering van het 25-jarig bestaan. Men name in de nacht van zater dag op zondag was het rumoerig in Schoondijke. De goed bezochte receptie was naadloos overge gaan in een bruisende feestavond voor de ledgm Driekwart van alle senior-leden, ofwel ruim honderd man, was present op het slotfeest-. Om twee uur kwam de politie de jubilaris nog met een bezopk ver eren. Omwonenden hadden last van het feestgedruis. Het mocht de pret allemaal niet drukken en de feestvierders gingen vrolijk nog enkele uurtjes door. Eerder, tijdens de receptie, sprak voorzitter Lau Oosthoek een woordje tot de menigte. Hij stelde trots te zijn op TVS en sprak zijn lof uit over de vele leden die zich belangeloos inzetten voor de club. Het duo Jan Goethals/Cees de Rijk schreef de C 17+ categorie op zijn naam. De finale tegen Harry Riemens/Peter Vercruysse werd een aantrekkelijk schouwspel. Riemens en Vercruysse lieten zich niet kisten, nadat de eerste set met regelmatige cijfers naar Goethals/De Rijk was gegaan. Een derde set - Riemens/Ver- cruysse won het tweede bedrijf op het nippertje - moest uitsluit sel brengen. Jan Goethals en Cees de Rijk, beiden maakten weinig onnodige fouten, herstelden zich via 6-3. Bij de vrouwen-C 17+ was de combinatie Jolanda van Pame- len/Hendrika van de Linden op permachtig.' Achtereenvolgens moesten Ria Sterrenberg/Anita Maas, Connie van Eenen- naam/Marie Baas en Marjan den Hollander/Jacqueline Risseeuw er in twee sets aan geloven. Ruim voldoende derhalve voor de eer ste plaats in de poule. Meer span ning was er omtrent de tweede plaats. Uiteindelijk eindigden de overige combinaties gedrieën op die posi tie. Officieel ging de op één na hoogste prijs echter naar Van Ee- nennaam/Baas. Doorslaggevend was hierbij het winnen van de tweede set in de partij tegen Ster- renberg en Maas. Laatstgenoem den zouden de slopende drie uur in beslag nemende drie-setter 3 KATERNEN De Binnenkrant A2 A3 A4 A5 A6 B1t/mB4 Cl t/m C3 Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport Zeeland Zomergids D1 D2 RTV-programma's D3 «lanta 96 El/£8 Alex Zütle (Zwi) 11.4 8 - Fred. Moncassin (Fra) Evgeni Berzin (Rus) Abraham Olano (Sp) 4 - Miguel fndurain (Sp) c Laurent Jalabert (Fra) I <Üft n Chris Boardman (GBr) Tony Rominger (Zwi) Melchor Mauri (Sp) winnen met 7-6 (7-5), 4-6,7-6 (7- 2). In de mixed-C 17+ gaf Jolanda van Pamelen opnieuw haar visi tekaartje af. Haar klasse en rou tine maakten het verschil in de eindstrijd. Samen met Charles van Leeuwe maakte ze het koppel Miranda Buyck/Adrie Risseeuw met twee keer 6-3 een illusie ar mer. Een blessure deed Tonny Riemens, hij speelde in combina tie met Alex de Coninck, de das om in de D 17+ finale tegen Boog- aard/Verpaalen. Dat doet overi gens geen afbreuk aan de over tuigende zege van dat duo. UITSLAGEN MANNEN DUBBELSPEL C 17+: kwartfinale: Dieleman/Diele- man-Klooster/Riemens 6-2, 6-3; hal ve finale: Goethals/De Rijk-Van Lee- uwe/De Paepe 6-3, 6-4; Rie- mens/Vercruysse-Dieleman/Diele- man 6-2, 6-4; finale: Goethals/De Rijk-Riemens/Vercruysse 6-3,5-7,6- 3. D 17+: halve finale: Boogaard/Ver- paalen-Basting/Basting 6-4, 6-0; De Coninck/Riemens-Ekkebus/De Gar- dijn 6-1, 6-0; finale: Boogaard/Ver- paalen-De Coninck/Riemens 6-1, 6- 0. D 35+: halve finale: Lauret/Filippo- Den Hollander/De Paepe 6-2, 6-1; Ysebaert/Staal-De Back/Verduin 6- 4, 6-4; finale: Ysebaert/Staal-Lau- ret/Filippo 6-2, 7-5. VROUWEN DUBBELSPEL C 17+: De Paepe/Van de Linden-Den Hollander/Risseeuw 6-0, 6-4; Den Hollander/Risseeuw-Sterren- berg/Maas 6-4, 6-4; Van Pame len/Van de Linden-Van Eenen- naam/Baas 6-4, 6-2; Sterren- berg/Maas-Van Eenennaam/Baas 7- 6,4-6,7-6. D 17+: halve finale: De Paepe/Oost- hoek-Verduin/Van Espen 6-1, 6-1; Reynierse/De Houck-Nijsse/Nijsse 6-3, 6-3; finale: Reynierse/De Houck-De Paepe/Oosthoek 6-4, 6-2. D 35+: halve finale: Lauret/FilippO' Den Hollander/De Paepe 6-2, 6-1, Ysebaert/Staal-De Back/Verduin o- 4, 6-4; finale: Ysebaert/Staal-Lau- ret/Filippo 6-2, 7-5. GEMENGD DUBBELSPEL C 17+: halve finale: Buyck/Risseeuw- Sterrenberg/De Paepe 6-1, 2-6, 7-o, Van Pamelen/Van Leeuwe-Wiilem- sen/Dieleman 4-6, 6-1, 6-3; finale. Van Pamelen/Van Leeuwe-Buy- ck/Risseeuw 6-3, 6-3. D 17+: halve finale: Dusarduyn/ver' paalen-De Wever/Praas 6-2, 6-4; D Paepe/Boogaard-Smekens/Smekens 6-0, 6-2; finale: Dusarduyn/Verpaaj- en-De Paepe/Boogaard 6-7, 6-4, &-*■ D 35+: halve finale: De Vries/Van Limmen-Becu/Becu 7-6, 6-4; man/IJzerman-De Paepe/De Pa®P 6-1, 6-3; finale: De Vries/Van L«n- men-IJzerman/IJzerman 6-0, 4-o» 1. 20 sec. 10sec s io 1 lü Wasquehal - Beiden brand op revanche. M lfni lukte het in wraak te nemen voor sering van zondag, Je: vens stond voor de tw< één etmaal met lege h< op de meest ondank! de tweede. Mario was te Super voor Jerom finale van de tweede 1 half wiel was het ver; de kleine bonk spierei caanse krachtpatser. ZIE SPORT -B1 Van onze Haagse red; Den Haag - Gehani chronisch zieken koi makkelijk aan een b den sneller ontslagen gevers zelf moeten voor de ziektekostei heid moet snel maa' men om dat tegen te Dit staat in een gisl senteerd rapport v£ voor de Volksgezo raad doet minister Volksgezondheid aanbevelingen: discrimineren van ten en chronisch zie verbieden; medische keurin richten op geschikt! functie; •toekomstige ziekti als erfelijke afwijkin laten spelen bij keur een speciale uitker ven roepen voor men kosten moeten makf van gezondheidsprol Aan de eerste twee gen wordt al geweri telijke werkgroep st dracht van st< Terpstra op een ant tiewet. Bij de Tweec bovendien reeds e< wetsvoorstel, waari aan voorwaarden w den. -i porno O] Daaro Den Haag (anp) van seks en p eensuur zijn. nisters Sorgdrager Wijers (Economiscl tegen, zo blijk' beantwoording gen over fut+,. tronische vers damse Wallen De twee vinden de ternet in veel wekkend. Zo beeld de k theken en gen voor zelfontpli de twee ministers ui' va: Du- versie va op Ir D66-bev mogelijk 1 opzi i bied kans om i dergelijl

de Stem | 1996 | | pagina 24