I bij Suzuki Succes Saturnus'72 en Ancora Henk van Hees beste amateur Laatste hoofdstuk geschreven Kees de Goffau is sterkste ring verstopt? Darwin Kint winnaar Havenloop Terneuzen Gerben Suijk is beste spurter in eigen huis mm Coureur uit Hoogerheide verslaat Michel Rommers in de spurt DESTEM SPORT ZEELAND B9 boden laat 18-20, ermans B.V. De Steigerspecialist chine of lockmachine defekt?* MT NAAIMACHINES 076-5717171 os hofkens hig bv Oosterhout - Breda erwerk gelwerk timmerwerken ScheMa VERBOUWINGEN Wind en regen rijden promotie NK beachhandbal in de wielen WIELRENNEN Afscheidsbijeenkomst KNVB afdeling Zeeland ATLETIEK I~~ SKEELEREN Jaap van Tatenhove krijgt geen kans in de spurt SPORTNIEUWS KORT Stratenloop in Zoutelande Wielerkoers in Kapelle Wielerronde in Heinkenszand De Schepper maakt eerste doelpunt Wielerwedstrijden voor jeugd Singelloop in Zierikzee WIELRENNEN Jeugdtennis in Breskens start MAANDAG 1 JULI 1996 virologen staan intussen voor] Niemand weet waarom de Jerziekte alleen bij Suzuki is i. Ook kan niemand zeggen t nog duurt voordat de Suzuki- >teld zijn. "Automobilisten die teren van die hoge inruilprij- financieringskosten kunnen eter haasten. Immers, het kan g op morgen voorbij zijn", al- I cundige. feel free, feel suzuki ffectieve rente op jaarbasis maandterwijn prijs bij verkoop f op afbetaling x 0,0% n.v.t 10.000,00 j 0,0% n.v.t 12500,00 J Hcht de ingangsdatum van het contract I Bps (SFS). Financiering tot een max. van f 15.000,-- vernieuw- kking, go- en andere cz.heden. 5614873 Klusbedrijf Verhuur van rolsteigers stalen steigers en Stuca- doors-vloeren kompleet geleverd! van Schootensstr. 10 (Ginneken) Breda. Tel. 076 - 5656466. Reparateur ze perfekt! alle merken binnen 2 dagen vakkundige monteurs.Vraag vrijblijvend Dok alle onderdelen los verkrijgbaar. ikelcentum Hoge Vught, Breda-Noord. vakhandel. Tel. 076-5715383. lioolontstopping •ïogedruk-, industrie- en gevelreiniging, iren en het aanbrengen van anti-graffiti- 1 ontstoppen, repareren en vernieuwen choonmaakonderhoud van kantoren en gebouwen. werk 6-5227858 rken 72902 Timmerwerken Trappen, kozijnen, dakkapellen, alle Bel voor offerte: 076-5613370. Onderhoud Timmerwerken 0165-556800. jifl onze sportmedewerker Miwenpolder - Satumus'72 ..Ridderkerk mag zich bij de 'annen nationaal kampioen ijachhandbal noemen. Bij de itouwen ging deze open Ne- jerlandse titel naar Ancora Jt Amsterdam, dat het kam- ,l0enschap prolongeerde. De jeeuwse equipes EMM uit jjddelburg en Orion uit Zie ree kwamen niet door de poules. jjjd, zee en zon. Het had zo 000i kunnen zijn in Vrouwenpol- ("(r. Van dit trio liet de zon ver- .tek gaan en dat betekende dat de iewenste temperatuur niet ge bald werd. In plaats daarvan dreven donkere wolken boven Vrouwenpolder en bleef het kil onder dreigende wolken, die naarmate dit tweede open natio nale kampioenschap beachhand bal op het strand vorderde, hun lading losten over spelers en toe schouwers. „Jammer dat die weersgesteld heid ons parten speelde," oor deelde zowel mede-organisator Robert van der Meule van de Zeeuwse Sportraad als Jaap de Loof, voorzitter van gastheer EMM. Ondanks dit negatieve aspect en het daarbij behorende wegblijven van grote aantallen bezoekers, keken beiden terug op een geslaagde, dag. Want stelden zij: „De inzet van de teams was voortreffelijk." Toch was niet iedereen vol en thousiasme over het handballen op een zandterrein van 15 x 11 meter. Frank Koenders, 103 keer international en coach van win nend mannenteam Saturnus'72 zei: „Beachhandbal is er voor de gezelligheid." Hij verwacht in ie der geval nog niet dat deze sport- tak, in navolging van beachvol- leybal, een grote vlucht zal ma ken. De meningen liepen wat dat be treft uiteen. Feit is dat de directe propagandistische waarde van het evenement in Vrouwenpolder niet aan de verwachtingen vol deed. Het weer was daarvoor te slecht. Het pleit dus voor de 21 teams die aanwezig waren, het mannen- team van Blerick meldde zich als enige af, dat zij met hun viertal len vol enthousiasme de 'zand bakken' indoken. Dit leidde ertoe dat bij de mannen Caesar uit Beek, Aalsmeer, DES uit Pap- endrecht en Satumus'72 door drongen tot de eindstrijd. Uit dit kwartet kwamen uiteindelijk Sa turnus'72 en DES als finalisten tevoorschijn. Dit gevecht, twee partijen van tien minuten elk, leverde in de eerste tien minuten een 13-11-ze- ge op voor Satumus'72 en in de tweede een 9-10-overwinning voor DES. Via beslissende shoot- outs pakte eerste divisionist Sa tumus'72 de overwinning. Aals meer werd achter DES derde en Caesar vierde. Bij de vrouwen was Ancora uit Barendrecht opnieuw de sterkste en prolongeerde er de titel mee die het vorig jaar bij handbalclub Blinker in Noord-Holland pakte. Deze formatie, die uitkomt in de eredivisie, won in de finale met 2- 0 van OSC uit Amsterdam. De derde plaats was hier voor Dalf- sen, dat om deze stek Blerick klopte. Laus Coppoolse, Zeeuws gedeputeerde met sportzaken in zijn portefeuille, reikte in de daartoe opgezette strandtent de bijbehorende prijzen uit. I poor Rien de Jonge I.Kruiningen - Henk van Hees incasseerde zaterdag zijn Liweede seizoenzege bij de amateurs in Kruiningen. De r renner uit Hoogerheide maakte samen Michel Rommers I 'jen sprongetje in de ruimte toen er nog zestien kilometer je gaan waren en toonde zich daarna de rapste in de eind- I'sprint. De 'grote man' in de koers was I overigens Eric de Crom. Nauwe lijks had het startschot geklonken Crom koos het hazepad en begon zoals later bleek aan een "'ngdurige solo, die pas na ruim ijftig kilometer tot staan kwam. Is Het uitstapje leverde voor hem ve- I ie vette premies op en de leiders- prijs. Ook nadat de renner uit Hoogerheide was ingelopen bleef bij animator in de wedstrijd en zorgde samen met Patrick van tassel en Mario van Vlimmeren voor een boeiende finale. Ge noemd drietal ging jacht maken -op de leiders Van Hees en Rom mers, maar schoot net wat te kort. Toen Eric de Crom al 45 kilometer I voorop had gereden in zijn eentje (zijn voorsprong schommelde steeds tussen de 40 en 50 secon den) werd achter hem eindelijk de lont aan het kruit gestoken door Van Hees en Van Vlimmeren. Zij kregen steun van Dennis Mesu en Toon Vermeulen en De Crom werd tot de orde geroepen. Maar inmid dels was ook het peloton op drift geraakt en er stond een hergroe pering. De strijd werd weer levendig toen Rommers en Van Vhmmeren de benen namen. Henk van Hees zag het gevaar en sloot aan bij de lei ders, terwijl ook Patrick van Pas- sel na een fraaie jacht opdook in de frontlijn. Met nog acht ronden voor de wielen kozen Rommers en Van Hees voor een nieuwe actie en pakten twintig seconden winst. De accu scheen echter nog geens zins leeg te zijn bij Eric de Crom, die aan een opmars was begonnen en samen met Van Vlimmeren en Van Passel de leiders ging bedrei gen. De jagers kwamen tot op twintig seconden, maar Van Hees en Rommers lieten zich niet meer verschalken. Henk van Hees klop te in de eindsprint zijn vlucht- makker met een paar fietslengten. Bij de junioren dwong Bas Marien de beslissing af door tien kilome ter voor het einde op de solotoer te gaan. Hij hield stand tot het einde. UITSLAGEN Elite/neo-amateurs: 1. H. van Hees (Hoogerheide), 90 kilometer in 2.10.18, 2. M. Rommers (Rilland), 3. op 27 secon den E. de Crom (Hoogerheide), 4. P. van Passel (Sluiskil), 5. M. van Vlimmeren (Hoeven), 6. op 48 seconden D. Mesu (Middelburg), 7. D. Brehm (Goes), 8. C. Schouwenaar (Kloetinge), 9. A. van Pelt (Roosendaal), 10. J. van Schaik (Oost- Souburg), 11. J. den Engelsman (St-An- naland), 12. S. Pijpers (Rijsbergen), 13. op bijna één ronde C. Long (Australië), 14. P. Metske (Oud-Vossemeer), 15. T. Verschuuren (Fijnaart), 16. A. Duijn- houwer (Brouwershaven); 17. R. Goor- den (Roosendaal); 18. T. Vermeulen (Kloetinge), 19. D. Schaut (Sas van Gent), 20. J. Verbiest (Bergen op Zoom). Junioren: 1. B. Marien (Wouw), 70 kilo meter in 1.40.20, 2. op 24 seconden E. Jongeneelen (Hoeven), 3. M. Kromdijk (Oud-Gastel), 4. R. de Miliano (Roosend aal), 5. E. van Leijen (Ewijk), 6. P. van der Valk (Middelhamis), 7. R. Verhoeven (Sehijndel), 8. H. Linschoten (Vlijmen), 9. D. de Dreu ('s-Gravenpolder), 10. J. van Kleeff (Oudenbosch), 11. D. Sanders (Hellevoetsluis), 13. J. Cevat (Hens broek), 14. P. Markusse (Middelburg), 15. W. van Overbeeke (Kapelle), 16. F. Verswijver (Hoogerheide). Meer renners gingen niet door de finish. Een doorkomst van de renners in de koers van Kruiningen. foto jaap wolterbeek Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Darwin Kint is iemand die in de trimlopen de gas kraan gelijk open draait en dan vaak tegen het einde van de wedstrijd wat kracht tekort komt. In de tien kilometer lange Temeuzense Havenloop had hij echter genoeg brandstof om winnend de streep te passeren. Het leek er overigens opnieuw op dat de lange Temeuzenaar met een andere ereplaats genoegen noest nemen, want bij het keer punt werd hij bijgebeend door de m de favorietenral vertrokken Erik Goossen. Dit nadat Kint er geheel in zijn eigen stijl gelijk tussenuit trok en na een kilome ter al ruim afstand had genomen van de rest van het deelnemers veld. Erik Goossen, die zijn wed strijd duidelijk beter had inge deeld, meldde zich dus halverwe ge bij Kint, die hij meteen pas seerde. Goossen leek vervolgens regelrecht op de winst af te gaan, tot hij een tweetal kilometer voor de streep de man met de hamer tegenkwam. Hij moest in de slot fase zelfs nog Edwin de Jaeger la ten passeren en verspeelde een minuut op Kint. Bij de vrouwen zegevierde Els Zweistra. UITSLAGEN 10 kilometer mannen: 1. Darwin Kint (Terneuzen) 35.18, 2. Edwin de Jaeger (Axel) 35.36, 3. Erik Goossen (Terneu zen) 36.28,4. Henk van Tatenhove (Ter neuzen) 37.39, 5. Jos de Kok (Klooster- zande) 38.35, 6. Domenique Apers (St.- Jansteen) 39.29, 7. Rinus Reijngoudt (Terneuzen) 40.38, 8. Jan Boonman (Terneuzen) 41.12, 9. Paul Wijnands (Terneuzen) 41.40, 10. Joop Bakker (Terneuzen) 41.46. Vrouwen: 1. Els Zweistra (Terneuzen) 49.48, 2. Tanneke Herenthals (Terneu zen) 51.03. 5 kilometer mannen: 1. Angelo van Goethem 17.15, 2. Arjen den Hartog 18.02, 3. Raymond Elisabeth 18.14, 4. Wim Bakker 18.20, 5. Leon van Bavin- ckhoven 18.21. Vrouwen: 1. Jaqueline de Kunder 27.35. 2,5 kilometer mannen: 1. Giel Grisha- ver 10.44, 2. Domenique van de Zwart 15.48, 3. Natahan Marsiell 17.51. Vrouwen: 1. Leonie Simons 13.24, 2. Talitha Drenth 14.58, 3. Steffie Simons 16.58. Door Rinus Verberkmoes Kapelle - „Vanmorgen belde ik het kantoor in Middelburg en kreeg een voor mij vreem de, onbekende stem aan de lijn, die mij vriendelijke toe voegde, 'KNVB district Zuid 1.' Het was even slikken. Het is nu dus al zover," zei Cees Blomaard in 'De Vroone" te Kapelle, waar voetballend Zeeland tijdens een informele bijeenkomst na 75 jaar de boeken definitief dichtsloeg. Cees Blomaard, die zijn afscheid als voorzitter van de KNVB afde ling Zeeeland een half jaar gele den al vierde, was één van de be zoekers, die gezellig keuvelend het Zeeuwse voetbal en alles wat daarbij hoorde, de revue liet pas seren. Nog één keer was dat knusse en intieme sfeertje, dat het Zeeuwse voetbal kenmerkte er. Tevens de laatste keer, want Zeeland gaat door herstructurering op in het district Zuid 1. „Een noodzaak," wist Blomaard, die zijn 'oude' companen lof toe zwaaide en de blijvers Henk Hoogerland, Henk Visser en ma nager Wim Jagt succes toewenste in hun nieuwe rollen. Want dat heeft dit trio hard nodig, was het oordeel dat door de opgekomen harde kern van het Zeeuwse voetbal gonsde. Een groepje waaronder oud-bestuurders als Jos Cevaal en Dick Mooy en ge- Henk Hoogerland, nieuw bestuurslid van het KNVB-district Zuid 1, overhandigt een wandbord met inscriptie als aandenken aan de KNVB afdeling Zeeland aan de afscheid nemende Wim Broekhoven. foto jaap wolterbeek. kende voetbaldieren als Wim Vermeulen, Ko de Winter, Adri Scheele, Bert van der Meijden, Wies van Avermaete en Sjaak Lijbaart. Stuk voor stuk mannen die het 'Even Middelburg bellen', uit hun handen zagen glippen. Henk Hoogerland, die het laatste ha'f jaar als voorzitter optrad en meegaat naar Breda, vertolkte die gevoelens door in zijn wel komswoord te stellen: „Emoties spelen momenteel nog een grote rol. Vanavond sluiten we iets af dat niet meer terugkeert. Zoals we in Zeeland werkten, was vol gens de KNVB niet in de haak. Toch deden we het niet steeds consequent fout. Wij luisterden naar de clubs en wilden niet al leen van bovenaf regeren en gere geerd worden. Want dan gaat het fout. Zeker daar waar het ama teurisme en recreatiesport be treft. We pasten de reglementen naar de geest toe en niet naar de letter. Door zo te werken, waren we uniek. Hoe dat in Breda zal werken, is nog niet te overzien. De verwachtingen zijn echter hoog gespannen. We worden een grootheid en daar past afstand bij. De afstand tussen bestuur en leden zal dus groter worden." In zijn 'kritiek' op grootheid en afstandelijk regeren, wees Henk Hoogerland teven richting arbi trage. „Door teveel instructies van bovenaf, kunnen veel scheidsrechters zichzelf niet meer zijn. Dat het dan op den duur fout gaat, is een logisch ge volg," zei hij tot de groep COVS- ers onder het honderdtal bezoe kers. Een aantal dat tegenvallend genoemd mag worden. „Voetbal moe," dacht Hoogerland, voordat hij overging tot het uitreiken van wandborden als blijvend aanden ken aan een prima samenwerking tussen hem en zijn mede-be stuurders, van wie Geert Doosje wat lid betreft met drie jaar de Benjamin was. Henk Visser kwam tot vijf jaar, Dig Vleugel tot 13 jaar, Sam de Koeyer tot 15 jaar, Rinus Nagelkerke tot 16 jaar, Wim Broekhoven tot 18 jaar en Henk Hoogerland tot 19 jaar. Deze cijfers tonen tevens aan dat er bestuurlijk weinig verloop was en dat een hecht blok het roer in de afdeling Zeeland in handen had. Dit 'hechte blok' moet Zee land volgens Blomaard in de nieuwe situatie blijven vormen. Hij noemde het zelfs 'een bittere noodzaak'" Een 'Luctor et emer- go' in Breda. Door Fred Rabout Schoondijke - Kees de Goffau won de 27 kilometer lange skeelerwedstrijd om de 'Mao- neblusserstrofee' in Schoon dijke. In de spurt rekende de w-jarige landelijke C-rijder uit Rilland af met Axelaar Jaap van Tatenhove. »In de spurt wist ik me zeker van zege, maar wat heeft die Jaap ®e in de laatste ronde diep laten gaan. Zeker vijf keer heeft hij ge probeerd me er af te rijden. Wat neb ik moeten bijten, maar toen oat het spandoek in zicht kwam wist ik me zeker van de winst. Ik en JaaP en sprinten is niet zijn groots^ specialiteit." Het werd dus een enerverend slot weergoden een te nadrukkelijke rol speelden. Vlak voor de start trok regengod Pluvius de schuif boven goed open waardoor het as falt spekglad kwam te liggen. Wedstrijdleider Chris Francke be sloot dan ook om de afvallings- wedstrijd op het plaatselijke, am per 200 meter grote rondje, uitge zet op de terreinen van de IPC Plant af te gelasten. „Te gevaarlijk voor de deelne mers," oordeelde Francke. Dat betekende dat men gelijk aan het hoofdmenu, vijf ronden van 5,4 kilometer, kon heginnen. Mede door die regen stopte een aantal had afgehaald de spullen weer in de tas, onder wie de sterke Belgen Eddy Neirynck, Alain Segers en Luc van Collie. Dat betekende dat men met slechts zeventien man nen en een vrouw (Ingrid Cauwels uit IJzendijke, maar ook zij hield het na één rondje voor gezien) van start gingen. Dit met een eerste geneutraliseerde opwarmronde. De schifting was onder deze weersomstandigheden vlug ge maakt. Kees de Goffau schudde even aan de boom. De Rillander, lid van ijsclub 'De Poel' en on langs nog negende in het Neder lands kampioenschap voor C-rij- in Otterloo. kreeg Jaap van Tatenhove, Mark Lijbaert, Jan van der Veken, Leen de Hullu en Kees Cijsouw mee. Toen Jaap van Tatenhove vervolgens het gaspe daal even wat dieper indrukte kon alleen Kees de Goffau nog volgen, zodat men na de eerste wedstrijd ronde twee leiders onder het span doek door zag rijden met op een twaalftal seconden een kwartet achtervolgers, met daarbij de eer ste West-Zeeuws-Vlaming, Kees Cijsouw. Een beeld dat niet meer aan verandering onderhevig was, ondanks dat Van Tatenhove (hij reed een dag later een wedstrijd over 90 kilometer in Epe), wetend dat hii in de spurt tekort kwam. het meerdere keren probeerde. „Toen ik achterom keek zag ik ie dere keer weer het gezicht van Kees. Toen hij op het verbindings- wegje tussen de Tragel en de fi nish op kop kwam wist ik al vol doende." Het bleek juist, want de Goffau kwam als eerste de laatste rechte lijn opgereden en werd niet meer bedreigd. Achter dit duo won Mark Lijbaert uit Sas van Gent de spurt van de geklopten, voor de Belg Jan van der Veken. De organisatoren van ijsclub 'De Molenkreek' kregen van alle kan ten lof toegezwaaid om hun initia tief en organisatie. „Het krijgt een vervolg." gaf Ronny van Over- Zoutelande - De Stichting Sportevenementen Zoutelande houdt op woensdag 3 juli de tweede wedstrijd uit het vier wedstrijden tellende ZOMID-circuit, waarvan de opening een Run-Bike-Run was en er nog een zwemloop en triatlon volgen. De tweede wedstrijd is een stratenloop over veertien kilometer verdeeld over een vijftal ronden. Het startschot wordt om 20.15 uur gegeven in de Langstraat, waar ook de finishstreep is getrok ken. Inschrijven in het clubhuis van de voetbalvereniging 'De Meeuwen' aan de Westkapelseweg. Kapelle - Na een onderbreking van twaalf jaar wordt er in Kapel le weer een wielerronde gehouden onder de vlag van de KNWU. Op zaterdag 6 juli komen achtereenvolgens nieuwelingen en ju nioren aan de start. Bij de nieuwelingen, die om 16.00 uur ver trekken en 45 kilometer moeten afleggen,, bevinden zich de plaat selijke renners Richard Slabbekoom en Danny Langenberg en eventueel Lex Luteijn. Laatstgenoemde is herstellende van een polsoperatie en hoopt van de partij te kunnen zijn. Slabbekoom start als één van de favorieten, evenals de Brabanders Erwin See- gers en en Sander Kooien. Bij de junioren is Walter van Overbeeke de plaatselijke renner die van start gaat. Tot de deelnemers behoren ook de winnaar van de internationale Juniorendriedaagse in Axel, Vincent van der Kooy, en de winnaar van de Ronde van Nieuwdorp, Martijn Kromdijk. Ook de Zeeuwen Dennis de Dreu, Peter Markusse en Ferry Koen komen in actie. De junioren vertrekken om 17.30 uur en krijgen 70 kilometer voor de wielen. Het organiserend comité in Kapelle wil volgend jaar ook amateurs aan de start brengen. Heinkenszand - De zeventiende wielerronde van Heinkenszand op vrijdag 5 juli brengt veel renners aan het vertrek. Behalve trimmers komen ook eyclosportieven van de KNWU aan de start. Zij rijden samen met de A-trimmers. Het programma van deze kermiskoers ziet er ais volgt uit: 18.00 uur C-trimmers, afstand 38 kilometer; 19.00 uur B-trimmers (44 kilometer); 20.15 uur A-trimmers en eyclosportieven (60 kilome ter). Inschrijven kan tot kort voor de wedstrijden in 't Ouwe Veer- uus. Oostburg - Het doelpunt van Gerard de Schepper afgelopen za terdag in het zaalvoetbalduel in de Oostburgse sporthal 'De Een hoorn' is geschiedenis. Het gaat de boeken in als de allereerste goal in de nieuwe sporthal. De ex-toparbiter uit Hulst versloeg doelman Dick van Heijst voor de eerste keer. Er zouden er nog zeven volgen, want een selectie van ZVH Morres versloeg een West-Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbalselectie met 1-8. Een selectie die was samengesteld uit spelers die destijds in de oude sporthal 'De Veerhoek' onafgebroken competitie speelden en dus al wat op leeftijd waren. Ook aan Hulster kant liep overi gens een aantal 'rijpere' mannen rond. Zij hadden weinig proble men met de West-Zeeuws-Vlamingen, die halverwege in dit duel, geleid door arbiter Wim Boeye, al tegen een 1-3-achterstand aan keken. Na de openingstreffer kon Ronald Hinneman nog wel 1-1 scoren, maar daarna lag de productie stil. Hans de Vlieger, Hans Picavet (2x), Paul Kouijzer, Fokke Linsen, Benny Langeraert en doelman John Ducameron (penalty) 'droogden' de West-Zeeuws- Vlaamse selectie, bestaande uit Dick van Heijst, Rick Henry, Leen Wille, Ronald Hinneman, Jo van de Voorde en Cor du Fossé af. Kruiningen - Ondanks het regenachtige weer kwamen zaterdag middag in Kruiningen toch 45 jeugdrenners in actie tijdens de wedstrijden op racefietsen en dikke banden. Het jeugdproject dat enkele jaren geleden in Zeeland werd opgezet zit dus duidelijk in de lift. UITSLAGEN Racefietsen 13 en 14 jaar: 1. Tuur Verdonk (Goes), 2. Johnny Hoogerland (Yerseke), 3. Jeroen Vermeulen (Goes), 4. Bart Dronkers (Goes), 5. Joris den Dekker (Oostburg). 11 en 12 jaar: 1. Richard de Jonge (Kloetinge), 2. Ralph Schaalje (Axel), 3. Jean van Hoorn (Wissenkerke), 4. Bjom Dusarduijn (Goes). 9 en 10 jaar: 1. Bart Blanckaert (België), 2. Raoul Poortvliet (Kortgene), 3. Pieter Israël (Kruiningen), 4. Herrian de Houck (Waterlandkerkje), 5. Sebastiaan Keijmel (Lewedorp), 6. Ingeborg Langenberg (Kapelle), 7. Dieter Maeshaert (België), 8. Renske Doedee (Kloosterzande), 9. Rien de Munck (België), 10. Marijn de Munck (Yerseke). Gewone fietsen 11 en 12 jaar: 1. Mark Aarts (Kruiningen), 2. Arjen Mos selman (Kruiningen), 3.Riehard Peters (Kruiningen). 9 en 10 jaar: 1. Koen Mosselman (Kruiningen), 2. Ricardo Doggen (Krui ningen), 3. Mare Eckhardt (Kruiningen). 6, 7 en 8 jaar: 1. Dries Maeshaert (België), 2. Daniël Lugtenburg (Krui ningen), 3. Thomas Polak (Prinsenbeek). Zierikzee - In Zierikzee wordt dinsdag 2 juli de negentiende edi tie van de Singelloop afgewerkt. Deze 10,5 kilometer lange stra tenloop heeft start en finish op de kunstofbaan van sportpark 'De Bannink' en loopt verder door het hart van Zierikzee. De organi satie is in handen van de atletiekvereniging Delta Sport. Start om 20.00 uur. Inschrijven in het clubgebouw van Delta Sport. Van onze sportmedewerker Kruiningen - Het tweedaagse wielergala in Kruiningen werd geopend met een wedstrijd voor eyclosportieven en A-trim mers. Gerben Suijk ging in eigen huis met de bloemen aan de haal. Robbie Meijer kwam in het bezit van de leidersprijs. loop, woordvoerder namen de or ganiserende club, te kennen. „We laten ons niet uit ons evenwicht halen door het weer." UITSLAGEN JEUGD TOT EN MET 9 JAAR 800 ME- TER Jongens: 1. Raoul Meinders (Schoondij ke), 2. Joop Maas (Biervliet), 3. Maud Verbeke (Uzendijke). Meisjes: 1. Jessica Moerman (Oostburg), 2. Angelique de Wever, 3. Christel Ver- heof (beiden Schoondijke). JEUGD 10 TOT EN MET 12 JAAR 1600 METER Jongens: 1. Roderick Wondergem, 2.. Kenny Pieters, 3. Kenny Verschorre (allen Schoondijke). Meisjes: 1. Klarize de Goffau (Rilland), 2. Angela de Jager (Schoondijke), 3. Sa- biin Salomé (Breskens). Afvallingswedstrijd jeugd: 1. Roderick Wondergem, 2. Raoul Meinders, 3. Rik van de Voorde (Schoondijke). Senioren 27 kilometer: 1. Kees de Goffau (Rilland), 2. Jaap van Tatenhove (Axel), 3. Mark Lijbaert (Sas van Gent), 4. Jan van der Veken (België), 5. Leen de Hullu (Axel), 6. Kees Cijsouw (Groede), 7. You- ri van Wijnsberghe, 8. Jean van Wijns berghe,-9. Christiaen Guidee, 10. Antho ny Caeite (allen België), 11. Paul Cuele- naere (Biervliet), 12. Robert Boon (Sluis), 13. Peter Biesbroeck (Sluis), 14. Pol van de Vijver (Uzendijke). Na wat schermutselingen for meerde zich na 30 kilometer een kopgroep van vier renners, be staande uit Gerben Suijk, Johan Peemen, Robbie Meijer en Frans Hommel. Deze hoofdmacht hield stand tot het einde ondanks reac ties van Theo van der Velde, Christ de Baat en John Akker mans. In de eindsprint hield Suijk zijn medevluchters achter zich. In de categorie B-trimmers/mas- ters zegevierde Pierre Frijters, die eerst lange tijd alleen aan de leiding reed. Deze poging leed schipbreuk, maar daarna ging Frijters weer aan de haal, nu in gezelschap van Sjaak Rommers, Kees de Rooy en Kees Beenhak ker. In de laatste meters toonde Frijters zich de rapste. In de C- groep bleef het peloton gesloten tot het einde. Erik van der Wiel had het sterkste eindschot. UITSLAGEN Cyclosportieven/A-trimmers: 1. G. Suijk (Kruiningen), 70 kilometer in 1.29.30, 2. J. Peemen (Rijsbergen), 3. R. Meijer (Putte), 4. F. Hommel (Oud- Vossemeer), 5. T. van der Velde (Rijs bergen), 6. C. de Baat (Etten-Leur), 7. J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 8. J. Broeren (St.-Willebrord), 9. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 10. J. West- strate (Yerseke), 11. E. van Baal (Bre da), 12. M. de Kok (Lewedorp), 13. E. van Oosten (Goes), 14. J. Verschuuren (Raamsdonksveer), 15. M. Stroosnij- der (Kruiningen). Categorie B-trimmers/masters/recre- anten: 1. P. Frijters (St.-Willebrord), 50 kilometer in 1.05,33, 2. S. Rommers (Rilland), 3. C. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke), 4. Ctf de Rooy (Etten- Leur), 5. W. Wielhbuwer (Sommels- dijk), 6. E. Steijns (Knokke), 7. T. Ver- hulst (Bosschenhoofd). 8. C. van der Horst (Standdaarbuiten), 9. P. Pruimeboom (Bosschenhoofd), 10. J. de Punder (Goes). C-categorie: 1. E. van der Wiel (Bre da), 40 kilometer in 56 minuten, 2. M. Nooten (Dorst), 3. M. Eigner (Breda), 4. H. Traas ('s-Heer Arendskerke), 5. M. Blok (Nieuwdorp), 6. A. Hazen (Lewedorp), 7. B. Hoogesteger ('s- Heerenhoek), 8. J. Blok (Yerseke), 9. N. Zweedijk (Waarde), 10. M. Wagen aar (Borssele). Breskens - Het tweede Vechtkui- ken-tennistoemooi in Breskens gaat vandaag van start. De fina les van dit jeugdtoemooi worden zondag gehouden. Er staan in totaal 104 partijen op de rol, een verdubbeling ten op zichte van vorig jaar. Behalve op woensdag (13.00 uur) beginnen de wedstrijden door de week om 16.00 uur. De prijsuitreiking vindt op de finaledag rond 17.30 uur plaats. PLAATSINGEN JONGENSENKEL -16 jaar: 1. Pascal van Poecke, 2. Dono van Blackman. -14 jaar; 1. Dylan Blackman, 2. Willem- Jan van Doeselaar, 3/4. Thomas de Co- ninck en Sjoerd Rolff. -12 jaar: 1, Steven van der Peyl, 2. Joel van Overloop, 3/4. Wouter de Houck en Frank IJzerman. -10 jaar: 1. Stijn van Doeselaar, 2. Siep Bussink. JONGENSDUBBEL -14 jaar: poule. -12 jaar: 1. Standaert/Stichelhout, 2. Bussink/Francken MEISJESENKEL -14 jaar: 1. Anouska Willemsen, 2. Na- thaly de Paepe. -12 jaar: 1. Sharon de Witte, 2. Bianca de Wever. MEISJESDUBBEL -14 jaar: geen plaatsingen. -12 jaar: poule. -10 jaar: poule.

de Stem | 1996 | | pagina 23