Haarhuis komt tot bloei op gras Dit Duitser Radulescu de King of Aces Britten vestigen hoop op tennistroef Henman Allenby behaalt tweede overwinning Leurs spaart spelers met oog op Atlanta Vier weken rust voor Boris Becker Nederlan» Eindhovenaar bereikt laatste zestien, ook Krajicek ronde verder op Wimbledon gredanaai 4 DE STEM SPORT B6 pE STEM Eltingh en Haarhuis weer op een lijn Langer in play-off afgetroefd ON'96 MAANDAG 1 JULI 1996 Door Cas Overzier Londen - Tim Henman heet de tennistroef waarop heel Enge land zijn hoop heeft geves tigd. 'Henman legt gouden eieren', kopte een Engelse krant, toen hij in de eerste ronde Jevgeny Kafel nikov, de Open Franse kampioen, op het centre court in vijf sets had verslagen. Afgelopen zater dag zette Henman zijn opmars op Wimbledon voort. Met een afge tekende zege (6-1, 6-3, 6-4) op landsman Luke Milligan plaatste Henman zich voor de vierde ronde. Opgeleid door de beste coaches, aangemoedigd door 'tennisgekke' ouders en grootge bracht op een tennisbaan in de achtertuin. Tim Henman, 21 jaar en afkomstig uit Oxford, heeft ei genlijk alles gehad wat een talent in spe zich kan wensen. Vreemd genoeg was Henman tot deze editie van Wimbledon voor namelijk bekend door het inci dent op All England Club vorig jaar. Na een verloren punt tijdens de partij in de eerste ronde van het dubbelspel raakte Henman zo verhit dat hij een bal wild weg sloeg. Het projectiel trof een bal- lenmeisje. Henman werd ge schorst van Wimbledon, maar gaf het ballenmeisje de dag erna bloemen en een kus. De woesteling van vorig jaar oogt inmiddels zelfverzekerd. Gebo ren in Oxford met steenrijke ouders behoort hij tot de aristo cratische tak. Het tennis is hem met de paplepel ingegeven. Vader Tony, een advocaat, was een all round sportman', tennis, hockey, squash en niet te vergeten cric ket. Moeder Jane speelde op Wimble don. Evenals Henman's grootva der, Henry Billington, die in de jaren veertig op All England Club actief was. Grootmoeder Ellen Mary Stawell-Brown was de eer ste vrouw die op Wimbledon bo venhands serveerde! Tim Hen man aast nu in hetzelfde park op succes. Wanneer hij de kwartfi nales bereikt, dan zou hij de eer ste Engelse tennisser sinds Roger Taylor in '73 zijn die dat pres teert. De Britten koesteren hun nieuwe ace en wagen zelfs te den ken aan een kunststuk dat 'finale' heet. Henman bevindt zich, even als onder andere Haarhuis (met respect) in de 'verzwakte' onder ste speelhelft. Michael Stich, de tegenstander van Richard Kraji- cek, vroeg zich zaterdag dan ook hardop af wat het plaatsingsco mité van All England Club dit jaar bezielde. „Alle big servers staan in de bovenste helft van het schema. Onderin staan de gravel- specialisten. Dat is triest. Zoiets zou niet mogen! Stich greep tevens de mogelijk heid aan de Henmania die is ont staan te temperen. „Het zou beter zijn die jongen wat met rust te la ten. Hij krijgt zo te veel druk op de schouders gelegd," aldus Stich. Londen - Dat Richard Krajicek op Wimbledon de vierde ronde haalt, mag geen verrassing heten. Dat de naam van Paul Haarhuis op de tabel bij de laatste zestien prijkt, is daarentegen verwonderlijk. Evenals het gegeven dat twee Nederlandse tennissers vandaag aan de tweede week van 's werelds belangrijkste tennisevenement beginnen. Dat is in één Grand Slam-toernooi nog nooit eerder voorgeko men. Als Paul Haarhuis in het verleden werd gevraagd naar zijn kansen op Wimbledon dan verscheen slechts een flauwe glimlach op zijn gezicht. De Eindhovenaar fleurde pas op wanneer het gras seizoen voorbij was. „Mijn spel is absoluut niet geschikt voor die ondergrond," mijmerde hij altijd. Maar, zoals zijn coach Alex Reijn- ders afgelopen zaterdag met een cliché onderstreepte: „Je ziet wel, je bent nooit te oud om te leren." Dertig jaar is Haarhuis nu en be zig aan één van zijn beste seizoe nen sinds hij zich in 1989 meldde aan de poort van het profcircuit. De 'veteraan' oogt fitter en is hon geriger dan ooit. Zelfs op de snelle sprieten, de bodem die hij voor heen zo vervloekte, blijkt tot nu toe geen hindernis te hoog. Sterker nog: Haarhuis lonkt zelfs stiekempjes naar meer. In de on derste helft van het speelschema zijn -op de als dertiende ge plaatste Todd Martin na - alle reekshoofden verdwenen. Een kans voor open deur, beseft Haar huis zelf maar al te goed, al is hij de eerste die het optimisme tem pert. „Vergeet niet dat ik nog geen top pers heb tegengehad. Geen Sam pras of Stich. Ik retourneer, ser veer en volleer goed, maar om nu te zeggen dat ik in topvorm steek, gaat te ver," stelde hij zich zater- i dag bescheiden op nadat hij als een volleerd grasspeler de vrijdag afgebroken partij tegen de Ameri kaan Jonathan Stark in winst had omgezet: op de 6-4, 6-7 volgde rap 6-1, 6-4. Conflict Wie Haarhuis echter kent, weet dat hij van binnen kookt. Hij voelt dat er meer in het vat zit en wil die kans niet laten glippen. Van alle kanten krijgt de nummer 25 van de wereldranglijst complimenten over zijn spel. Zelfs John McEn roe, de man die hij in '89 versloeg bij de US Open en inmiddels als commentator van de Amerikaanse televisie op Wimbledon aanwezig is, deelde een schouderklopje uit. „Paul, het is geweldig dat je nu laat zien op alle soorten onder gronden uit de voeten te kunnen. Een dergelijk ruggesteuntje doet Haarhuis goed. Bovendien is er in middels een last van hem afgeval- Londen - Jacco Eltingh en Paul Haarhuis hebben hun irritaties uitgepraat. „Alles is uit de we reld. We gaan er samen weer fris tegenaan. Voor jaren als dat kan," zei Haarhuis zaterdag na zijn overwinning op de Ameri kaan Jonathan Stark in de derde ronde van Wimbledon. De problemen tussen het vrien denkoppel, wereldkampioen in 1993, begonnen ruim een week geleden tijdens het toernooi in Halle. Daar meldde Haarhuis zich wegens het huwelijksfeest van zijn broer laat af voor de hal ve finale in het dubbelspel. Hij verzuimde echter zijn partner El tingh, die na een blessureperiode van drie maanden opnieuw in zijn ritme moest komen, bijtijds in te lichten. Donderdag was in de verloren partij in de eerste ronde van het dubbelspel op Wimbledon tegen Tom Kempers en Tom Nijssen duidelijk te merken dat er sprake was van enige wrijving tussen El tingh en Haarhuis. Er werd op el kaar gekankerd, bij de wissel pauzes keken ze vaak strak voor zich uit en Haarhuis verliet na af loop scheldend de baan zonder op zijn partner te wachten. „We hebben 's avonds na die par tij met coach Alex Reijnders heel lang over de problemen op en buiten de baan gepraat," aldus Haarhuis. „We baalden heel erg dat het zo was gelopen. Gelukkig is alles nu weer goed tussen ons. Laten we maar zeggen dat we ook van zoiets weer hebben geleerd." len. Het conflict met Jacco El tingh, zijn vaste tennismaat, is uitgepraat. Na de nederlaag tegen een ander Nederlands koppel (Nijssen/Kempers) in de eerste ronde van het dubbelspel op Wim bledon, kropen coach Reijnders en de twee tennissers rond de tafel. Het debat duurde tot twee uur 's nachts. „Er zijn de laatste tijd een hoop dingen gebeurd. Een samenloop van omstandigheden. Ook al om dat Jacco vanwege zijn blessure enkele maanden uit de roulatie is geweest. Daar zijn we nu hele maal uit," aldus Reijnders, die be nadrukt dat de dreiging van een breuk nooit aan de orde is ge weest. Vandaag doet Haarhuis een gooi naar een plek in de kwartfinales. Mocht dat lukken dan evenaart hij daarmee zijn beste prestatie in een Grand Slam, die nu nog da teert van vijf jaar geleden bij de US Open. Malivaj Washington is zijn tegenstander. „Die steekt in een bloedvorm, maar ik ben er klaar voor," klinkt het strijdbaar uit de mond van Haarhuis. Instelling Agressie die Richard Krajicek nog wel eens ontbeert. De begaafde tennisser steekt ook anders in el kaar dan zijn landgenoot. Zater dag won hij weliswaar ogen schijnlijk gemakkelijk van Brett Steven (7-6, 6-7, 6-4, 6-2); op het showcourt 2 stond Krajicek meer tegen zichzelf dan tegen de Nieuw-Zeelander te knokken. „Het was een van die dagen dat ik me aan alles irriteerde. Dat je ner gens tegenkunt. Hoe dat komt? Ik zou het echt niet weten." Zeker tot 2-3 in de derde set had de 'Kraai' te kampen met mentale ups en downs. Toen hij bij 3-3 een servicebreak forceerde, was de ban gebroken en demarreerde hij in één ruk door naar de finish. Krajiceks tegenstander vandaag is een andere Duitser: Michael Stich. Tegen de ex-Wimbledon- kampioen kan hij zich zeker geen dip veroorloven. „Maar," zegt hij daarover. „Ik zal niet mat op de baan staan." Woorden waar Haarhuis om zal lachen. Foei! zal hij roepen. Want in' zijn filosofie behoort een tennisprof immers nooit mat op de baan te staan. Londen. Wimbledon, 17 miljoen gulden. Mannenenkelspel: derde ronde: Krajicek (Ned/17) - Steven (NZe) 7-6 6-7 6-4 6-2, Haarhuis (Ned) - Stark (VSt) 6-4 6-7 6-1 6-4, Sampras (VSt/1) - Kucera (Slo) 6-4 6-1 6-7 7-6, Ivanisevic (Kro/4) - Volkov (Rus) 7-4 7-6 6-3, Stich (Dui/10) - Stolle (Aus) 6-3 4-6 6-2 6-3, Gustafsson (Zwe) - Ferreira (ZAf/11) 7-6 7-5 1-6 5-7 6-1, Martin (VSt/13) - Furlan (Ita) 7-6 6-4 6- 2, Rafter (Aus) - Rosset (Zwi/14) 4-6 6-3 4-6 6-1 6-3, Pioline (Fra/16) - Kroslak (Slo) 6-2 7-6 6-3, Henman (GBr) - Milli gan (GBr) 6-1 6-3 6-4, Hlasek (Zwi) - Tillström (Zwe) 6-4 3-6 7-5 6-1, Stolten- berg (Aus) - Navarra (Ita) 6-2 6-2 6-2, Radulescu (Dui) - Wheaton (VSt) 6-7 6-4 6-4 4-6 6-3. Mannendubbelspel: tweede ronde: Ellis Ferreira/Siemerink (ZAf/Ned/8) - Man- ta/Richardson (Zwi/GBr) 6-3 6-4 7-6, Grabb/Reneberg (VSt/6) - Davids/Suk (Ned/Tsj) 7-6 6-3 6-2, Lareau/O'Brien (Can/VSt) - Oosting/Schalken (Ned) 3-6 7-6 6-4 7-5. Vrouwenenkelspel: derde ronde: Date (Jap/12) - Boogert (Ned) 2-6 6-4 6-2, Graf (Dui/1) - Arendt (VSt) 6-2 6-1, Martinez (Spa/3) - McNeil (VSt) 7-5 7-6, Sugiyama (Jap) - Huber (Dui/5) 7-6 6-1, Novotna (Tsj/6) - Dragomir (Roe) 6-3 6- 1, Pierce (Fra/13) - Medvedeva (Oek) 6-4 6-1, Hingis (Zwi/16) - Wild (VSt) 6-3 2-6 6-1, McGrath (VSt) - Feber (Bel) 7-5 6-7 6-2, Hy-Boulais (Can) - Tauziat (Fra) 6- 3 3-6 6-4, Likhovtseva (Rus) - Neiland (Let) 6-3 4-6 6-0. Vrouwendubbelspel: tweede ronde: De- chaume-Balleret/Testud (Fra/14) - Ap pelmans/Oremans (Bel/Ned) 7-6 6-4. Gemengddubbel: eerste ronde: Da- vids/Oremans (Ned) - Leach/Bollegraf (VSt/Ned/4) 6-3 6-3, Olhovskiy/Boogert (Rus/Ned/10) - Ireland/Suarez (Aus/Arg) 6-3 6-2, Kempers/Olsza (Ned/Pol) - Waite/Feber (VSt/Bel) 7-6 6- 3, Tramacchi/Stubbs (Aus) - Note- boom/Paz (Ned/Arg) 6-4 6-4. Parijs (anp) - De Australische golfer Robert Allenby heeft de open Franse titel behaald. Op de eerste hole van de play-off versloeg hij de Duitser Bernhard Langer. Allenby maakte in Parijs een birdie, Langer een par. Lafeber versloeg Robert-Jan I Derksen twee holes voor het ej|. de. Neggers besliste op de acht" tiende hole de strijd met Mar Zelsmann in haar voordeel. Lafeber, die vorig jaar de nale titel strokeplay veroverde I was in de halve finales te sterk voor Niels Kraay. Derksen was in de andere halve finale de meerde- re van Maarten van den Berg. de eindstrijd besliste Lafeber de strijd op de zestiende hole. Derk sen kon hem met nog twee 1 niet meer inhalen. Neggers, die vorig jaar als tweede eindigde, kon nu wel de hoofd prijs in ontvangst nemen. De speelster uit Waalre stond vier holes achter op Zelsmann, maar Neggers kwam goed terug. Op de achttiende hole stonden ze weer I gelijk. Met een birdie troefde Ne-1 ggers, die onlangs ook al het in ternationaal Duits amateurkam pioenschap strokeplay won, mann af. Voor Allenby was het de tweede zege op de Europese tour in korte tijd. Begin juni won de 25-jarige golfer uit Melbourne het Engels Open, nu mocht hij een cheque van 240.000 gulden in ontvangst nemen. Op de slotdag op de par-72 baan op de Golfclub National in de Franse hoofdstad ging hij rond in 69 slagen. Hij maakte vier birdies alsmede een bogey op de twaalf de hole, waardoor zijn totaal uit kwam op 272 slagen. Langer stond na de derde dag drie slagen achter op zijn Australische oppo nent. De 38-jarige Duitser, die dit jaar nog geen enkel toernooi van de Europese Tour won, had in de vierde ronde 66 slagen nodig. Met negen birdies, een bogey en een double bogey dwong Langer een play-off af. Direct op de eer ste hole, een 385 meter lange par- 4, ging het mis voor de Duitser. Hij maakte een par, terwijl zijn tegenspeler een fraaie birdie scoorde en Langer dit jaar op nieuw met lege handen achter liet. De leider na drie dagen, Steven Richardson, viel met een ronde van 73 slagen terug naar de vier de plek. In totaal had de Engels man 276 slagen nodig voor 72 ho les, evenveel als de Ier Paul Mc- Ginley, die op de slotdag sterk in het klassement steeg met een eve naring van het baanrecord: 63 slagen. De Zuid-Afrikaan Retief Goosen kwam met een totaal van 275 slagen op de derde plaats te recht na een rondje van 68 slagen. Rolf Muntz had vrijdag de cut ge mist. Op golfclub De Pan in Bosch en Duin eisten Maarten Lafeber en Marcella Neggers nationale matchplay-titels voor zich op. Linea/Gibraltar - uaagse ultra-atleet Mar Len heeft zaterdag de Uonwedstrijd tussen «(oordkaap en Gibral' ^wonnen. De Nederlander legde de 6500 Mieter af in 357 uur en 15 min 1 fietsen. Hij had ruim drie i voorsprong op de nummer tw| Parijs. Frans Open. Mannen, 1,4 mil joen gulden. Eindstand: 1. Allenby (Aus) 272 sla gen, wint op de 15e hole van plaV off, 2. Langer (Dui) 272, 3. Goosen (ZAf) 274, 4. McGinley (Ier), Ri. chardson (Eng) 275, 6. Westwood (Eng) 276. Muntz (Ned) cut gemist! Utrecht. NK matchplay. Vrouwen, halve finales: Zelsmann- Thijssen 2 en 1, Neggers - Geuze- I broek 3 en 2. Finale: Neggers - Zeis'- mann 1 hole. Mannen, halve finales: Derksen - Van de Berg 4 en 2, Lafeber - Kraa 4 en 3; finale: Lafeber - Derksen 3 en 2. Wenen. Oostenrijks Open, vrouwen. Eindstand: 1. Koch (Dui) 213, 2. Brooky (NZe) 215, 3. Morley (GBij I 216, 4. Orun (Den), Estuesta (F'ijj 217, 36. Hageman/225 (75 73 77), 4«, Van Engelenburg/228 (74 77 77). Cromwell. Hartford Open, stand na I derde ronde: 1. Weibring (VSt) 203, 2. Sutherland (VSt) 204, 3. Gamez (VSt) 205, 4. Brisky (VSt), Kite (VSt), Calcavecchia (VSt) 206. Richard Krajicek knokte in zijn partij tegen de Nieuw-Zeelander Brett Steven vooral tegen zichzelf. fotc Haarlem (anp) - Winnen van Cuba is een droom voor elke Ne« derlandse honkballer. Zondag had de nationale ploeg die kans in de 18e Haarlemse Honkbalweek, maar bondscoach Leurs gaf de voorkeur aan verliezen (7-9) boven blessures. Londen (anp) - Wimbledon 1996 stond in de eerste week bol van de verrassingen. Dat gold niet alleen voor de vroege uit schakeling van een hele tros geplaatste spelers, maar ook voor de naam van de acekoning. Na drie ronden staat niet ie mand uit de rijen van de gevestigde krachtpatsers bovenaan de lijst, maar de Duitser Alexander Radulescu. De in Roemenië geboren en in 1989 met zijn ouders naar Duitsland verhuisde Radulescu, niet zo lang geleden nog gecoacht door Michiel Schapers, sloeg 91 aces bij elkaar. Dat is 15 meer dan Richard Krajicek, die za terdag met 33 aces topscorer van de dag was en op 76 kwam. De Kroaat Goran Ivanisevic is derde met 67 aces. Radulescu had meer games nodig om aan zijn score te komen. De 21-jarige speler uit Bad Homburg stond in de vijfsetters tegen de als vijftiende geplaatste Fransman Boetsch, de Italiaan Pescosolido en de Amerikaan Whea ton 173 games op het gras. Ter vergelijking: Krajicek speelde 101 games, Ivanisevic nog maar 88. Door een onafzienbare rij blessures kwam Radulescu de laatste drie jaar haast niet aan spelen toe. „Ik ben voor het eerst een half jaar blessurevrij. Daarom kon ik ook van de 280e plaats eind vorig jaar naar de top-honderd klimmen. Er was altijd wel wat met mijn lichaam aan de hand. Was het niet een voet dan wel een schouder of een knie. Ik werd er tureluurs van. Dankzij speciale fysiotherapie ben ik er helemaal bovenop gekomen." Radulescu is een van de vele buitenstaanders die in de onderste helft van het mannensche- ma volop profiteert van de vrije val van spe lers met een beschermde status. Alleen de Amerikaan Todd Martin (dertiende) bleef daar nog overeind. Zo kan het gebeuren dat Radulescu in de vierde ronde tegen de Zuid- Afrikaanse qualifier Godwin staat, die vrij dag Becker met een polsblessure zag afhaken. In dat deel van het schema, met ook Haarhuis, bevindt zich ook nog de laatste Brit, Henman, die in de eerste ronde de Rus Kafelnikov, hou der van de open Franse titel, terugwees. In de bovenste helft van het schema staan nog wel enkele kanonnen overeind: drievoudig ti telhouder Pete Sampras, Michael Stich (maandag tegen Richard Krajicek) en Ivanis evic. Die ongelijke verhouding was voor Stich aanleiding het plaatsingsysteem van de eer biedwaardige bestuurderen van de All Eng land aan de kaak te stellen. „Het is niet goed voor het toernooi zoals het dit jaar is gegaan. Er zijn te veel servicespecialisten bij elkaar gestopt. De indeling klopt van geen kant." Ook bij de vrouwen heeft de onderste helft van het schema veel slachtoffers geëist onder de geplaatsten, met als topsurprise de uit schakeling van Monica Seles door de nog im mer aanwezige Slowaakse Studenikova. Van de toppers zijn in dat deel bij de laatste zes tien nog over Arantxa Sanchez Vicario en Mary Joe Fernandez. Van de acht speelsters uit de bovenste helft zijn slechts de Canadese Patricia Hy-Boulais en de Russische Elena Likovtsjeva onge plaatst. Steffi Graf, voor de zevende keer voorbestemd als winnares, krijgt in de vierde ronde te maken met Martina Hingis. De vijf tienjarige Zwitserse kan rekenen op een war me ontvangst. In mei won ze in Rome nog ver rassend van Graf. „Toen was ik niet in al te beste doen," zei de Duitse. „Ik voel me nu veel beter en bovendien spelen we op gras. Hier zijn de rollen omgedraaid. Zeker weten." Boris Becker moet vier weken rust nemen. De tennisser heeft een ingescheurde pees in de pols van zijn rechterhand. De pols gaat voorlopig in het gips. De Duitser wil op de US Open, eind augustus in New York, zijn rentree maken. Becker, tweede geplaatst op Wimbledon, gaf vrijdag op 1-0 in de tiebreak van de eerste set tegen de Zuid-Afrikaan Godwin op. Aan vankelijk veronderstelde hij zijn pols gebroken te hebben. Nog diezelfde avond liet hij in een ziekenhuis foto's maken. Daarna spoed de hij zich naar het hotel van de Duitse voetballers in Londen. Daar werd hij tot diep in de nacht behandeld door de bondsartsen en door zijn privé-dokter Müller-Wolfahrt. Die raadde de tennisser aan mininaal vier weken rust te nemen. Op de foto verlaat een be droefd kijkende Becker Wimbledon. FOTO REUTER sriooG laud' „Ik haat verliezen," aldus Leurs. „Maar het was een bewuste keu ze. Ik móet aan het olympisch toernooi denken." Met het oog op Atlanta haalde hij werper Cal- lenbach eerder van de heuvel, omdat zijn troefaas last kreeg van een verrekking in de knie. Liet hij vervanger Lommerde de voorsprong van 4-1 verkwanse len en was hij mild over twee du re veldfouten van Kemp en Paul Nanne. „In Atlanta," stelde Leurs vast, „had ik Callenbach laten staan. Ik had z'n knie laten intapen en hem zeker nog een innings laten gooien. Ik had Lommerde na vier ballen van de heuvel gehaald." En was hij te keer gegaan tegen Kemp, die een simpele vangbal uit zijn handschoen liet glijden, en tegen Paul Nanne, die hetzelf de deed na een communicatiefout met catcher Fluonia. Maar Haarlem was Atlanta niet, en de 18e Honkbalweek was de Centennial Olympic Games niet. Dus greep Leurs in. Met pijn in het hart. „Als wij ooit de kans hadden van Cuba te winnen, was het zondag. Maar ik wilde geen risico's nemen. Het voorkomen van blessures had prioriteit. Dan maar verliezen, al was die keuze pijnlijk." De honkbalploeg had uitzicht op de eerste overwinning ooit op Cu ba omdat de Midden-Amerika nen een mixture van jeugd- en B- spelers naar Haarlem, stuurden. Een technisch uiterst vaardig collectief met veel aankomend talent maar geen ploeg die in de schaduw kan staan van het Cu baanse negental dat in Atlanta op jacht gaat naar de olympische ti tel. Tegen die afvaardiging boog Oranje in de zesde innings de achterstand van 0-1 (homerun Perdomo in tweede slagbeurt) om in de voorsprong van 4-1. Korte- stop en Twins-speler 't Hoen, die na Atlanta in dienst treedt bij de California Angels, bereikte het eerste honk na een stootslag, waarna Cranston, Balentina, Ten Bosch en Kruyt met honkslagen vier man over de thuisplaat sloe gen. Even had de ploeg uitzicht op de eerste zege in 26 jaar. In de voorgaande vijftien duels met Cuba had de Nederlandse ploeg 22 runs gescoord tegen Cuba 186, had Nederland één keer, in 1988, vijf keer gescoord. Zes keer slaagde de ploeg er niet te scoren, zes keer produceerde Nederland slechts één run. Tegen dat Cuba, al was het een B-ploeg, stond Oranje na de zesde innings met 4- 1 op de drempel van een histori sche overwinning. In de gelijk makende slagbeurt vervloog de droom. De gemiste vangbal van Kemp bracht Vega op het tweede honk, waarna Callenbach voor de JW 'jDSJJ 'Vil eerste keer in de problemen kwam. De 34-jarige pitcher wierp zijn eerste belangrijke wedstrijd na een gebroken enkel en kreeg last van zijn knie. Door tikken van Tabares, Moreno en Acosta slonk de voorsprong tot 4- 3 en verdween Callenbach van de heuvel. „Afspraak was," zei Leurs, „dat hij zes innings zou gooien. Zo'n 70 ballen. Hij had ér 52, maar raakte geblesseerd. Daarom haalde ik hem er eerder uit." Het optreden van Lommer de werd een fiasco. Met zijn vier de bal, een wilde worp, tekende hij voor de gelijkmaker. Perdomo sloeg Lommerdes vijfde bal voor twee honken weg en Lommerdes zesde vloog van de knuppel van Morales rechtstreeks over het hek, 4-6. „Daar schrok ik wel van," ga) Leurs toe. „Het werpen van Lom merde was dramatisch slecht." De 24-jarige werper had een klein excuus. Hij had drie weken niet gegooid als gevolg van kleine blessures aan schouder en knie, maar dan nog. „Ik liet hem tegen beter weten staan," analyseerde Leurs, „omdat hij ritme op moet doen." Maar de coach liet wijse lijk in het midden of hij Lommer de in deze vorm zal meenemen naar Atlanta. Het werd 5-6 door Cranston, die aan bat voortreffe lijk op dreef was met vier uit vijf, net als Marcel Kruyt met drie uit drie. Maar Moreno scoorde nog maals op Lommerde, 5-7, voordat Leurs zijn pitcher terugriep. Tom Nanne maakte het karwei af, maar moest nog twee runs toe staan. Voor Cuba, dat vier wer pers gebruikte, sloot Neury Her nandez de wedstrijd af. Haarlem. Honkbalweek. Nederland - Aruba 17-8. Toeschou wers: 1800. Inningcijfers: Aruba: 004200020 8 Nederland: 4 1 2 1 0 2 3 4 x 17 Werpers Nederland: Kohl (2 inn man): 2-1-1-0, Wout (5 inn): 4-0-7-J. Paul Nanne (2 inn): 2-2-3-1. AniJJ Wernet (2 inn): 2-2-5-1, Roga (3 W inn): 1-3-7-1, Howell (2/3 inn): 0-2-2-*» Spencer (2/3 inn): 0-3-1-1, Flanegin inn): 0-1-4-0. Homeruns Nederland: Kemp (8 man). Slaggemiddelden Nederland: Bruin 1,000, Kemp ,800, Kruyt Ten Bosch ,500. Aruba: Richardson ,500, Rombley ,500, Didder ,400. Nederland - Cuba 7-9. Toeschouwers. 2200. Inningcijfers: Nederland 000004111 7 CubaO 1 0 0052 lx 9 - Werpers Nederland: Callenbach (5 inn) 2-3-5-1, Lommerde <2/3 inB« man) 1-1-5-0, Tom Nanne (1 2/3 inn) 1-2-1. Cuba: Licea (5 1/3 inn+3 man) »- 1-6-0, Guilartte (1/3 inn+3 man) W-» 0, Espinosa (1 1/3 inn+2 man) 2-lM-n Neuly Hernandez (2) 0-0-2-0. Homeruns Nederland: Kemp (8 J«jj; Cuba: Perdomo (2 inn), Morales (6 +1 man), Slaceemiddelden Nederlan D00r Peter de long Assen - Als de weds tri j dit den Goorbergh zaterdag TT van Assen. Van den G bij start en finish, omdat deregen, maar hij kreeg reed naar een fraaie viert reikte in zijn Grand- Pr' Van den Goorbergh maakte za tend in de laatste vrije oefenjj een schuiver, waarbij hij me door het ruitje van de stroom) pe gevolgen vielen mee. Bijge de schrik vertrok de 26-jarige enkele uren later van de vierde nog net op de eerste rij. 'Een extra druk was dat niet. lekker als er niemand voor je z koppeling iets te snel opkomei de motor even haperde. Tot mij| lag ik toch nog op de vijfde eerste bocht." In de tweede ronde stak were. Massimiliano Biaggi de Bred voudig voorbij. „Het leek wel derd cc meer had, zo snel reed een zuur lachende Van den Go afloop. Hij liet zich niet gek ma; Italiaan en reed zijn eigen race noegen van de 101.000 toeschoi In de tiende ronde ging Van bergh vanwege een regenbui b ft; „Ik voelde ineens mijn wegglijden. Dat was een goede wing en ben ik verder netjes bli ook al omdat de motor te heet v een paar keer gezwaaid naar d( leiding bij de hoofdtribune, om de dat de race werd stilgelegd hebben ze dat niet gedaan. D zesde. Door een paar valpartije op naar de vierde plaats. Toerr finish ging, zag ik pas dat ik vie worden." De toeschouwers dachten da Goorbergh al 'blij was en zeke zelf naar hen zwaaide. Tienduii grammaboekjes, sjaals en pe daarom telkens de lucht in ar kwam. De vreugde werd fikse van coureurs getemperd. De Sp se-Luis Cardoso liep daarbij e fractuur op. De Italiaan Rober brak twee vingers in zijn recb kneusde de linkerenkel. De Jean-Philippe Ruggia viel, toei de positie lag en kneusde enkt De Japanner Tohru Ukawa lit verwondingen op. Omdat in de dertiende ronde di dat moment, Olivier Jacque, schoof Van den Goorbergh do vierde plaats. „Dit is nog eens een extra op.' me. Ik heb hier wat laten zien ai; +1 man). Slaggemiddelden Kruyt 1,000, Cranston ,800. Cu» Acosta ,750, Perdomo ,500, Made» Cuba - Sullivans 7-4, Japan - SulHvaW Stand: 1. Cuba 2-4 (16-11), 2. Ned4 land 2-2 (24-17), 3. Sullivans 2-2 4. Japan 2-2 (8-13), 5. Aruba 2-0 U* 25). Door Peter de Jong Assen - Jeffry de Vries wc Assen de wegrace in de klasse. In het bijprogran derlandse Grand Prix lavtl se motorcoureur in de allej tussen Wilco Zeelenberg man William Costes door winning. De Nederlanders zorgden vuurwerk. Van meet af aaJ Verwijst er op zijn Yamaha vandoor. Zeven ronden lang tosloper uit Uden het veld al liep fantastisch en mijn acht» elkaar in de weg. Daarom hij vol," sprak de 29-jarige Udep Uiteindelijk werd Verwijst tl Hij kreeg gezelschap van Zee Belgische teamgenoot Stefa: Zwitser Briguet, de Spanjaa Costes. Ronde na ronde wissg de van het zestal. Bloedstoll speelden zich af, waarbij dl van de motoren elkaar mf raakten. In de negende ronde Morillas onderuit. Jeffrey de! middels aansluiting met de rijders bleven dicht bij elkaa: in dé slotfase van de wedstf laatste chicane, de Geert was niet duidelijk wie van i nen zou winnen. Zeelenberg ken als eersten de bocht in n hen Jeffrey de Vries. Zeelent motor van Costes, waardoor' uit balans raakten. De Vries s hen door en won. Verwijst we „Ik heb verschillende keren aangezeten," zei een vermoei na afloop. „In de laatste ronc tas en ik elkaar vier keer ingt voor de overwinning; dus ik I stekker. Ik gokte in de laats het pakte verkeerd uit." De Heerenvener De Vries re ronde trots rond met de Friei 'Geert Timmer' is en blijft eei lukkig kon ik net de ideale tussen die twee doorrijden lachte toen al weer en nodige voor een feestje in zijn tent, Dar actief is in de motorsport hijnummer' van het Grand- Z'jspannen, was de ontknopi.

de Stem | 1996 | | pagina 18