'Het is druk, echt ongelooflijk' Doo De Tour in Brabant tussen twee muren mensenlijven kort Bus vol travestieten dwars door Brabant Flauwe koerslucht in chique etablissement 1 TOUR'96 Mt Erik Dekker geniet Verschrikkelijk' van doorkomst door woonplaats Gemert Eenentwintig seconden euforie in Vlijmen Oranje versl DE STEM SPORT 19' TOUR/96 Tourstart 98 in Dublin of Luik Van der Meiden 'topscorer' MAANDAG 1 JULI 1996 B4 Door Tilly van Uffelen „Alléz, da's just Nederland hè." Twee bonkige BRT-technici bekij ken het extravagante gezelschap dat voorbij paradeert. Waar de groep van travestieten, she-boys, he-boys en gewone lekkere jongens en mei den zich ook bevindt, aandacht is er direct. En daar is het Han van Waar den, mede-eigenaar van de Danssa lon, het homovriendelijke mega- swingpaleis in Eindhoven, net om te doen. Vijfduizend gulden heeft deze Bossche naar betaald om met een beschilderde bus mee te rijden in de reclamacaravan. In no-time staan cameraploegen uit Frankrijk, Nederland, Duitsland en Ja pan rond het kleurrijke gezelschap. Voorop loopt Poemel. Groen gehaakt rokje, knalgele schoenen met hak en een pruik van rode haren. „Als die maar op mijn hoofd blijft zitten," zegt 'ze' voor dat ze in de Fiat 500 stapt. De caravan vertrekt. Poemel rijdt voor de bus uit. Als een heuse dragqueen blijft ze zwaaien. „Zorgen voor wilde verhalen," vat Paul van Loon het pr-beleid van de dansge legenheid samen. „Als je dan in de zaal een spannende show hebt, komen de mensen vanzelf." Aan Kira uit Tilburg, Vincent in het ge wone leven, is het zorgen voor wilde verhalen wel besteed. Regelmatig gaat het t-shirt omhoog en verschijnen haar borsten. „Voor 4,95 gekocht bij een feestwinkel, de BH kostte 6,95. Ik heb de cups eruit geknipt, de borsten erin gestikt enklaar." Met één hand om haar borst en een uit- gestokken trillende tong, lonkt ze naar het enthousiaste publiek langs de weg. Tot Nuenen gaat het goed. Daar haalt de politie de bus eruit. Niet omdat het te choquerend is, maar omdat de organi satie vindt dat de grote voertuigen in de karavaan te gevaarlijk zijn voor het pu bliek. Buschauffeur Dirk van Honk uit Eindhoven begrijpt het wel: „Af en toe moest ik met zestig door zo'n dorp heen om de gaten dicht te rijden. Als er dan geen hekken zijn, ontstaan er gevaarlijk situaties. Soms kneep ik mijn tenen bij elkaar. Han van Waarden is teleurgesteld. Zijn jongens nemen in de rit terug naar Den Bosch tijd om op adem te komen. Als net voor de Tourstad blijkt dat de bus nog éven de stad in mag, pakt Niki haar beautycase. Spiegeltje eruit. Poeder doos en kwast. Zorgvuldig wordt de make-up weer bijgewerkt. The show must go on. Poemel wist de aandacht van de toe schouwers wel te trekken. foto anp Door John Graat Gemert/Den Bosch - 'Ze zijn in Boekei!' roept een van de duizenden die zich op de rondweg van Gemert hebben verzameld. De man met het radiootje is John, de buurman van Erik Dekker. In de vroege ochtend heeft hij enorme dikke letters op het afsfalt gekalkt. 'H.U.P. D.E.K.K.E.R.' staat er te lezen. 'Erik Dekker goes for more', meldt een spandoek. Dan stijgt de opwinding snel. Pe tra Dekker haalt zoontje Keivin alvast uit de kinderwagen. Tot dat moment heeft de elf weken oude baby als een roos geslapen, niet gehinderd door het lawaai van de reclamekaravaan. 'Daar komen ze!Na het getoeter van de motoren komt tussen de luid klappende mensenmassa een ren ner aangefietst, gestoken in het oranje-witte tricot van de Rabo bank. Het is Erik Dekker! Hij mocht van het peloton even vooruitrij- den. Dekker knijpt in de remmen en begroet zijn vrouw met een ferme zoen. Dan krijgt zijn zoon alle aandacht. Hij drukt het kind tegen zijn met zweet bedekte hoofd. „Het is druk, echt onge looflijk," zegt hij dan, tegen de rest van.de familie. „Maar ook gevaarlijk." Dan passeert het peloton. De ploeggenoten van Dekker hebben zich voorin verzameld en zwaaien. Danny Nelissen glim lacht om het tafereeltje aan de straatkant. Als Erik Breukink, als een toerist om zich heen kij kend, de rijen heeft gesloten, klikt Erik Dekker zijn schoenen weer op de pedalen. „Nou, dag." 'Erik, succes hè!' Applaus, gejoel. De wielrenner vervolgt zijn weg. Ontberingen wachten hem de ko mende weken. Genieten In Den Bosch komt Dekker in het eerste groepje binnen. Enkele tel len na Frederic Moncassin, vorig jaar nog zijn ploegmakker. Dek ker hijgt, slikt en vist een fluim op. „Fantastisch," is zijn ant woord op de vraag hoe hij de eer ste etappe van de Tour de France heeft ervaren. „Tot aan de finale heb ik alleen maar zitten genie ten. Al die mensen, overal. Echt verschrikkelijk. Dit heb ik van m'n leven nog niet meegemaakt. Twee jaar geleden, toen de Tour in Engeland startte, was het ook druk. Maar dit slaat alles. Eind hoven, zsejus, echt, ik weet niet hoeveel mensen daar wonen. Ze zeggen dat er in Den Bosch bij de proloog 150.000 mensen waren, nou, dan stonden er in Eindhoven 40 miljoen aan de kant." Mensen komen om handtekenin gen vragen, een slim kind krijgt de bidon, een vrouw wil met hem op de foto. Een enkeling legt even een hand op zijn rug, complimen ten beantwoordt hij..met een vriendelijk knikje. In de Rietvel- denweg is Erik Dekker een ster. Ja, tijdens zijn triomftocht door Brabant heeft hij wel even moe ten denken aan de stille uurtjes die hij doorbracht op de ruilver kavelingswegen rondom Gemert, midden in de winter, toen geen mens aan wielrennen dacht. 'Hier doe je het voor', dacht de zoon van een wasmachinemon teur uit de Begoniastraat in Hoogeveen, toen hij de massa's zag. „Wij renners zeggen wel eens tegen elkaar dat wielrennen in Nederland niet leeft. Vandaag is toch wel het tegendeel gebleken. Als dadelijk de prestaties ook weer terugkomen, is iedereen meteen weer enthousiast." Maar de massale publieke be langstelling had ook schaduw- Erik Dekker knuffelt zoonlief even in Gemert tijdens de eerste etappe. kanten. „Het was link," zegt Dekker die via het zendertje in zijn oren van ploegleider Theo de Rooy hoorde dat het in de finale valpartijen regende. „Het publiek maakte de wegen soms zo smal. Dan zit je toch wel stresserig op de fiets. Ik heb daarom zoveel mogelijk vooraan in het peloton gereden. Wij rijden gewoon te weinig dit soort wed strijd in Nederland. De mensen beseffen niet goed hoe hard het kan gaan." Over de gevaren wil Erik Dekker echter niet zeuren. Het halve mi nuutje in Gemert, zijn woon plaats sinds december '92, noemt hij het hoogtepunt van de dag. „Er werd zo rustig gereden. Ik was zelfs vijfde in de tussensprint in Boekei en daarna viel het met een weer stil. Alle renners zaten blijkbaar zo van het publiek te 's-Hertogenbosch - De eerste etappe in de Tour de France, verreden tus sen een sprekend horloge, een aard bei van twee meter en een rijdende camembert. Een ander uitzicht op Brabant. Van alle kanten komen metalen stem men uit luidsprekers die allemaal het eigenbelang dienen. Overal zijn van die claxons die in Nederland verboden zijn. Daarboven hangt de onrust van twee helicopters. Tussen een rijdend horloge van twee meter hoogte, dat alsmaar roept dat sommige zaken een kwestie van tijd zijn en een aardbei van dezelfde afmetingen, zijn fotograaf Mare Bolsius en ik al on middellijk achter de Brabanthallen op een verkeerde plaats in de karavaan te recht gekomen. Klem Pers mag niet tussen de reclamewagens. Maar langs de kanten staat één lange sliert mensenlijven rijen dik op elkaar gepropt, dus we zitten klem. Volgens de verwachtingen zouden een kwart mil joen mensen komen kijken. Maar het blijken er een volle miljoen meer te zijn. Als de karavaan in kruiptempo rijdt, rolt de naam van de krant als een lange golf door de rijen, want mensen schij nen alle woorden die langskomen en die ze herkennen, hardop uit te spreken. Letterlijk iedereen zwaait. Buiten de stad hebben we, na een ge slaagde demarrage, het pratende horlo ge kunnen lossen. Nu bewegen we ons De drukte was enorm gisteren. Als je je het wel vergeten. tussen een zwijgende camembert en een blik kastanjepuree, dat ook niks heeft te melden. Het is daar dat die reclameka ravaan op een verschrikkelijke manier begint te scheuren en na een kwartiertje worden al die blije enthousiastelingen langs de kant verschrikkelijk bedrei- met de auto dan ook nog eens vast komt te zitten in de reclame-karavaan, kun foto anp I I gend. Babies in buggies staan vooruit geschoven op de weg; er zijn uitgesto ken paraplu's, er zijn kinderen die van de stoep afrollen. Het gaat zo hard dat je niets anders meer ziet dan een bewe gende muur in duizend kleuren die roept, zwaait, lacht en iedere keer op nieuw griezelig dichtbij komt. Ik lach al lang niet meer terug. We gieren een strobaal tegemoet. Het lijkt mij een prachtige plaats om de reis te beëindigen. Dan zegt Mare: „Nu star ten de renners." De stilte die valt, is er één van ellende, omdat ik in een totaal verloren' begrip voor tijd dacht dat we het meeste al gehad hadden. We zijn nog niet verder dan vijftig kilometer, hebben geen flauw idee waar we zijn en nog minder hoe we er zijn gekomen. Maar net op tijd is er onverwacht uit zicht op gras en een koe en blijven de wagens van hoofdsponsors Coca Cola en Fiat aan de kop van de koers in een mensenmassa steken. Ziekenwagen De Franse politie heeft ons ontdekt en vermaand, maar op dat moment begint het gescheur opnieuw. Er volgt opnieuw een halt: een klein meisje is aangereden door een reclamewagen, die nergens meer te bekennen is. Als ze de zieken wagen wordt ingedragen, is ze geheel bedekt met een wit laken. Wanneer de deur wordt gesloten, komt men in de auto voor ons onder een zak macaroni onmiddellijk in volle actie, vliegen de petjes weer het publiek in en tien meter verderop staat iedereen opnieuw te la chen en te zwaaien. Een zee van handen hangt weer bedelend in de lucht en he ren, die er toch echt heel keurig uitzien, zijn echt gelukkig met hun pas verwor ven zonneklep van karton. Ergens waait in een seconde een vage geur van friet de auto in. Die levert het besef dat er achter die massa toch nog meer bestaat. Radio Tour de France laat weten dat er een pers-auto in de reklamekaravaan zit en sommeert verwijdering. Als er al heel lang geen gaten meer in de muur zijn gevallen, zijn we zonder het gemerkt te hebben Helmond gepas seerd, Mierlo, Geldrop en is Eindhoven herkenbaar. Daar is aan de noordkant onder de duizenden mensenlijven hele maal geen asfalt meer te zien. Een agent vraagt ons of we links de weg vrij willen rijden. Samen met de aardbei aan de rechterkant stomen we op. Dan is er goddank de Bommelerwaard. De heilige en diep gerespecteerde zon dagsrust is een verkwikking. f Den Bosch - De start van de Ronde van Frankrijk in 1998 is in Dublin of in Luik. Dat heeft Tourdirecteur Jean-Marie Leblanc zaterdag enkele uren voor het begin van 'La Grande Bouclé' in Den Bosch bekend gemaakt. Volgend jaar begint de 84e editie in Rouen. „Zowel Luik als Dublin heeft een offerte gedaan, een van de twee wordt het," zei Leblanc zaterdag. De keus van de Société du Tour de France om twee keer binnen twee jaar de start in het buitenland te houden, heeft alles te ma ken met het WK voetbal dat in 1998 in Frankrijk op het program ma staat. „Wij beginnen op 11 juli, de dag vóór de finale. We zijn bewust uitgeweken naar het buitenland, omdat politie en over heid in die periode de handen vol hebben en de televisie ook in de knel zou komen met het beschikbaar stellen van faciliteiten al dus Leblanc. De ex-coureur deelde ook mee dat het plan in dé toe- komst nationale wielerploegen te laten starten, definitief van de baan is. Eros Poli steekt met kop en schouder boven de rest van de ren ners uit tijdens de 83e Ronde van Frankrijk. Met zijn 1,94 meter is de Italiaan bijna veertig centimeter langer dan Chepe Gonzalez de kleinste van het veld. Bij de Colombiaan gaf de meetlat 1,57 meter aan. De gewichtigste coureur is ook Poli met 88 kilogram de lichtste is de Italiaan Leonardo Piepoli met 55 kilogram. De gemiddelde lengte van het peloton is 1,78 meter, het doorsnee ge wicht is 70,3 kilogram. Niet 198 maar 197 renners vertrokken zaterdag voor de 83e Tour de France. De Italiaan Roberto Conti meldde zich voor de proloog af. Italië blijft echter met 61 renners het best vertegen woordigd, Frankrijk is met 38 coureurs een goede tweede, gevolgd door Spanje met 23. Nederland deelt met Duitsland de vijfde plaats. Beide landen vaardigen tien pedaleurs af. België stuurde er negen en Zwitserland acht. Negen naties hebben slechts één hardfietser in de Tour, onder meer Japan, Tsjechië, Oezbekistan en Venezuela. Den Bosch (anp) - Miguel Indurain rijdt het immense podium op in de tot een exclusief restaurant omgebouwde Brabant-hal. De gérants in het wit - het woord ober is hier absoluut niet op zijn plaats - vullen in de talrijke loges nog even snel de lege champagnekoelers. Het moment suprème is voor de duizenden gasten en een minderheid kaartjeskopers aangebroken. foto van de meulenhof genieten, ze vonden het wel best. Daardoor kon ik in Gemert rustig even afstappen." Voor Petra, en de kleine Keivin. „Mooi toch?" Waarna hij de bus in stapte, op weg naar een warme douche, de masseur en een groot bord rijst met kip. Het Spaanse wielermonument glimlacht even hartelijk naar een klein meisje met opengesperde ogen naast het schavot. Hij kijkt niet naar de comfortabel en in elk geval droog zittende invités. De belangrijkste man van het Tour circus komt om te trappen, de rest om zich aan hem te vergapen en hem op zijn Pinarello-fiets te vereeuwigen. Dat duizenden ogen hem in de minuut tot het startschot uitkle den, ontgaat de kalme favoriet volledig. Het feestvarken trapt af, gejuich stijgt op. Een batterij flitslampen begeleidt Indurain op zijn weg naar buiten, waar eerder de neergutsende regen voor enor me lege plekken langs de route heeft gezorgd. Een kwart miljoen mensen zou er op de been zijn, was de verwach ting. Het is ongeveer de helft, de horeca klaagt in de binnenstad, warme dranken overheersen, de bierpomp komt mondjesmaat in beweging. In de duur verkochte loges wordt wel goed geproost. Een cateringbedrijf heeft er een mega-opdracht aan overgehou den. „Indurain gaat hier winnen. Zeker nu het langzaam droog wordt," voorspelt een kenner met vlinderdas, halfvol glas in de hand, tussen de hapjes door. Hij is uitgenodigd en laat het zich goed smaken. „Uitstekend ver zorgd. Ik zit als één van de weini gen droog en heb eten en drinken bij de hand. Perfect." Wijntje Ruim elf minuten later verslikt iemand zich in zijn wijntje, ge zien de flinke hoestbui in een met kaarslicht sfeervol gemaakt zit- kuipje. Er valt een fles alcoho lisch vocht van schrik uit zichzelf om als Indurain nog geen vijftig meter naast de hal uitbolt na de streep. Indurain verliest van Alex Zülle, een zucht van ongeloof trekt door de hal. Niet eens een top-drie klassering, zevende op twaalf tellen. „Geen risico geno men," weet iemand met een Ra- bo-uitnodiging die zich een weg zoekt in het doolhof van tribune stellages in de hal. Er lopen in en rond de Brabant hallen in Den Bosch duizenden mensen met een Rabo-batch. De bank pakt uit rond de Tour-start. Tweeduizend genodigden voor de openingsceremonie, vijfduizend op zaterdag tijdens de proloog, enkele duizenden op zondag bij de eerste echte etappe. Bij de fi nish heeft het bedrijf een hele tri bune voor zijn gasten neergezet. De stellage biedt zaterdag gedu rende de vier uur van het wed strijdgedeelte een troosteloze aanblik. De regen heeft nagenoeg iedereen verjaagd. Een enkele paraplu valt waar te nemen, tus sen de die-hards een enkel Rabo- petje. De redder in nood van het Neder landse wielrennen - de bank in vesteert tien miljoen gulden in een profploeg en een amateur-en juniorenafdeling - heeft zich in gespannen om er een volksfeest van te maken. Via de lokale kan toren zijn de kaarten afgezet. Aan klanten, nauwelijks aan goe de relaties uit het zakenleven. „Platte sponsoring willen we niet. Voor onze naamsbekend heid en het onderhouden van re laties hebben we de Tour niet no dig. Het gaat ons om het imago. Verbetering daarvan via de wie lerploeg van Jan Raas en alles wat daar omheen valt," verklaart woordvoerder Frank van der Meyden de enorme inspanning van zijn werkgever, die een ge drukte Tourwijzer met een op lage van drie miljoen uitgaf. „Aanvankelijk zouden er maar één miljoen van komen. Dat bleek te weinig, gezien de massa le reactie. De Tour-start, waarde Elfstedenkoorts niets bij is, is een belangrijke impuls voor onze doelstelling de populariteit van de wielersport te bevorderen. Wat echter niet wil zeggen dat we als hoofdsponsor in Den Bosch miljoenen hebben uitgegeven. De kosten zijn nog geen miljoen ge weest. We wilden geen idioterie zoals rond het Nederlands elftal. Dat hebben we aan de echte com mercie overgelaten." Tour-café TVM vond poespas rond Bra banthallen onnodig. De trouwste Nederlandse wielersponsor, meer dan tien jaar actief, zocht afleiding in de binnenstad. VIP- plaatsen aan start en finish pas sen niet bij het bedrijf, ook niet als zoals op zondag honderddui zenden het parcours van de eerste etappe omlijsten. TVM regelde een heus Tour-café in de binnen stad van Den Bosch. Op een klei ne driehonderd meter van het parcours. „Wij zien het café als de ideale verzamelplaats voor onze gasten, zo'n 350 in totaal. Daar zitten vervoerders bij en wat relaties. Die willen we de koerslucht laten opsnuiven. Langs de weg doe je dat. In een onnatuurlijke ruimte niet," zegt directeur en wielerfa naat Ad Bos van TVM. Het keurige applaus dat in Brabant-hal steeds opklinkt bij het vertrek van een onbekende grootheid, geeft hem gelijk. Het ziet er spectaculair uit, maar sfeer heeft het niet. Wielrenners houden niet van onnodige op smuk. Die komen om te fietsen. Het volk hoort langs de weg. werd vooruit geschreeuwd. Een ongelofelijke ervaring om zo door Den Bosch te rijden. Al die men sen, die weer en wind trotseren. Zo hoort het," volgens Maarten den Bakker. Vlijmen - Vlijmen is een bijzonder dorp en dat is het. Burgemeester Ben Straatsma, nooit te beroerd om hoog in te zetten, noemt het zelts het kloppend wielerhart van Nederland. Want was het dorp niet de bakermat van grote wielernamen als Piet Kuijs, Piet Libregts en diens dochter Lieske, sinds een paar jaar beter bekend als mevrouw The nissel Daarom hoefde het ook niemand te verbazen dat Vlijmen op dag dat de Tour passeerde, één groot pretpark was. Om 17.33 uur flitste het peloton in welgeteld 21 seconden voorbl slechts voorafgegaan door Danny Nelissen, die even later in de klad den zou worden gegrepen. En voor die 21 seconden vierde Vlijmen die dag nou uren feest. pESTEM Otterdam (anp) - Peter Blan- je uitgeroepen tot beste all- Lnder van de World Volley bal League 1996. L <je spelverdeler van het Neder- P „gse team voor de waardevol le bijdrage aan het lucratieve f.„mooi nog een douceurtje heeft 'Vegen, vermeldde de prijzen- fr, njet. De aanvoerder van lijs' Oranje had toen al wel met een Botterdam (anp) - Het kan! Daarvan was iedereen al overtuigd, maar het moest -eerst maar eens gebeuren. Jje Nederlandse volleybal lers versloegen Italië in een belangrijke finale, die om \q miljoen gulden in de World League, met 3-2. Op een ideaal moment, drie weken voor aanvang van de Olympische Spelen, en op de best denkbare plaats: voor eigen publiek in het bijna volle, dolenthousiaste sportpaleis Ahoy'. t- jfet' team van Joop Alberda, dat de World League voor het eerst db zijn naam schreef, bereikte in de eindstrijd niet de top van zijn mogelijkheden en liet niet conse quent zijn allerbeste volleybal zien. De tegenstander was er ook naar. Nederland behaalde wel het mooiste resultaat. En wellicht even belangrijk: de ploeg was niet afhankelijk van een of twee uitblinkers. Knock-out-specialist Als Ron Zwerver niet langs het Italiaanse blok kwam, slaagde Guido Görtzen er wel in; als de driemeteraanval (pipe) van midspeler Bas van de Goor werd gesmoord, bleek verdediging te gen 'eerste-tempo-man' Henk- Jan Held in het centrum onmoge lijk. Als de nood aan de man kwam, kon spelverdeler Peter Blangé altijd terecht bij Olof van der Meuten, rechts- of linksbui ten, de puinruimer, de knock- out-specialist. Nederland deed het ogenschijn lijk met zes man, de olympische basis. Maar de invallers zijn op wereldniveau van - onschatbare waarde. Het valt alleen niet op, omdat veel werk - het A-team scherp houden bijvoorbeeld - achter de coulissen gebeurt en omdat de weinige speelminuten die hen gegund zijn, zelden leiden tot een opmerkelijk score. Allemaal Toch kwamen ze, op Brecht Ro denburg na, allemaal in actie. Misha Latuhihin loste Blangé even af, Rob Grabert gaf Zwerver of Görtzen enige broodnodige rust. Mike van de Goor en Jan Posthuma zijn altijd van nut ter versterking van het blok. Richard Schuil is alleen al van belang voor zijn goede sprongservice, bijvoorbeeld in de plaats van Bas van de Goor, en als prikkelaar van collega-Fries Van der Meu len. Die laatste functie bleef zaterdag 'geheim'. Van der Meulen ver zaakte niet, ook niet op het cru- ciaalste moment, ook al sloeg hij eens uit of in het blok. Aan de overzijde van het net slaagde al leen Lorenzo Bernardi, de beste volleyballer ter wereld, daarin. Logisch dus dat Van der Meulen ia de zenuwslopende tiebreakset Nederland overeind hield, maar alleen dankzij de goede passing, de bijbehorende set-up en de dreiging, die ervan de anderen bleef uitgaan. Berekening Maar als solist gaf hij bij 21-20 de doorslag met een knallende op slag. De beslissende klap kwam niet in een roes. Er schuilde ook koele berekening in. „Gaat het fout, dan sta je weer gelijk. Maar onze side-out is goed. Dus ik dacht: laat ik het maar proberen, zo moeilijk en hard mogelijk ser veren. Nee heb je, ja kun je krij gen. Ik zie het wel," was de bijna Rotterdam (anp) - Olof van der Meulen was in de finale van de World Volleybal League, in abso lute getallen, de productiefste speler. Hij ging in totaal 120 keer de lucht in, met als resultaat 20 Punten en 25 side-outs (herove- °ng van de opslag). Aan Italiaan- ?,e zl)de was Lorenzo Bernardi topscorer' met 19+19 op 123 po- pngen. Opvallend aan de Neder landse cijfers is de spreiding over ie vijf aanvallers van de basis- Ei0?®; L>e invallers scoorden niet. mft j? Held 10 punten 22 side- "Ms, Gdrtzen 7+18, Zwerver 12+10, pas van de Goor 10+15, Van der fe?.en 2°+25, Blangé 1+2. "Wie: Gardini 11+17, Meoni 1+0, 1+8, Totoli 1+1, Papi 2+3, 4+?Crl- 3' Bernardi 19+19, Zorzi Giani 10+23, Bovolenta 2+8.

de Stem | 1996 | | pagina 16