NTAX OTA 'Weer beetje meer Hollander' Wie/er 'Voor hetzelfde geld haal ik 't wel' IYOTA in Eilts EK Dekker verrassend veertiende in proloog tour/96 KORT relfde 'akters ilex Zülle mag eerste zege in Nederland in familiekring vieren SPORT J CAMERA "E ZOOMEN IT SOUPLESSE ïbineerd met snelheid. >m rij ik Roosendaal Waalwijfk renselectie B3 Italiaan uit koers genomen TOUR/96 Zülle halverwege vijf tellen achter Tijdritfietsen ONCE verboden Priem: 'Jeroen blijkt de druk aan te kunnen' TOUR/96 VAN KM TOT KM Nelissen kort voor finish achterhaald Hét tijdschrift voor de wielersport. Wie alles wil weten over de Tour leest Wieier Revue. Deklassering en boetes voor Cipollini TOUR DE FRANCE IN CIJFERS pëstem JULI 1996 B2 I Silts. lelijk wedstrijden in het I volgde. lhad wel lof voor Paul lie, een van de vier geko- llsen. „Hij is de enige En- |eler die, net als Pele, Bobby Charlton, in een luatie kan beoordelen en 1 handelen," zei Michels Icoigne. jU Stars. laman (Engeland), Köpke jng: Blanc en Desailly (Frank- ■mer (Duitsland), Latal (Tsje- Kini (Italië). lie: Deschamps (Frankrijk), pan en Gascoigne (beiden En- tui Costa (Portugal), Poborsky [Eilts (Duitsland). Btoitsjkov (Bulgarije), Djor- Inkrijk), Shearer (Engeland), lechië), Suker (Kroatië). I (ADVERTENTIES) dealer van Nederland lige. Iconden schoonheid jn loch heel matige, minu- lal is niet veel. In toernooi zo zijn beïn- f Jpllectief wanfluiten. Ne leer), Spanje, Roemenië fn echt beroofd van een lar de UEFA heeft liever 1 dikke arbiters, zo be- pen interview met bobo Oranje-legioen en de rtan Army waren daar- Jtegen grandioos en on- Igetelijk. ■den zo gelachen, zeiden 1 gehuild. ud Gullit stak elke tv- ■nmentator in zijn zak this will be a dash of Tita. p," zei hij voorafgaande Jn Engeland-Duitsland. lanen zijn degenen die pen ijsbergen zwemmen V know. kir komt dat hele circus 5 Landen. pen die tijd bondscoach, 9 van Oranje 2000 kan ik iteen geven: l(Barcelona); Reiziger (Mi- |er (Ajax), Seedorf (Real logarde (Juventus); De I Davids (Real Madrid), lAjax); Overmars (Man- Bted), Kluivert (Milan) en pam). net elk vier spelers de selectie zoals die door nengesteld. Van de fi- Jr ieder drie gekozen, voor de selectie all Ad Pertijs Bosch - Met zijn verras te veertiende plaats was [tik Dekker zaterdag in Den josch de snelste Nederlander lijdens de proloog van de Tour J France. Met 11.19 bleef hij "pts minder dan een halve mi nuut verwijderd van de win nende tijd van Alex Zülle. jekker werd afgelopen woensdag J Hulst nog Nederlands kam pioen tijdrijden. „Maar als ik tij- MAANDAG 1 JULI 1996 dens de proloog binnen de eerste vijftig eindig, is dat al een wereld prestatie," relativeerde hij die ti tel toen. „Mensen hebben er geen idee van hoe hard je daarvoor moet rijden." Zaterdag liet Dekker zien dat hij met zijn huidige vorm tot veel meer in staat is. „En dan te be denken dat ik voor zekerheid heb gekozen. Danny Nelissen en Leon van Bon waren gevallen en hun waarschuwingen maakten me toch wel bang. Ik heb minder risi co's genomen dan ik me had voor genomen. Sommige bochten had ik vijf kilometer per uur harder kunnen nemen." Hij stond dan ook echt te kijken van zijn eindtijd. „Ook al omdat deze rit voor mijn gevoel niet su per liep. Volgens mij had het veel sneller gekunnen." Met zijn in schatting dat hij een halve minuut zou verliezen op de winnaar zat hij er niet ver naast. „Maar dat dat voldoende is voor de veertiende plaats, had ik tevoren uiteraard niet durven zeggen." De meeste andere Nederlanders bleven verder verwijderd van het podium. Ze hadden vooral schrik van de regen. „Ik ben niet zo'n bochtenman," meldde Erik Breukink, die met 11.24 niet eens zoveel tijd verloor ten opzichte van de toppers. „De explosiviteit is er nog niet en achteraf gezien, had ik iets harder kunnen rijden." Servais Knaven reed zich hele maal leeg, maar scoorde met 11,43 een matige tijd. „Het moeilijke van deze proloog was het inschat ten van de mogelijkheden. Nie mand wist precies hoeveel risico's je kon nemen." Leon van Bon en Danny Nelissen kwamen ten val. Nelissen: „Ik ging gewoon te hard door de kur kentrekker bij de brug. Mijn ach terwiel gleed daardoor weg en dan is er geen houden aan." Nelissen zat zo weer op de fiets en hield de schade beperkt tot minder dan een minuut ten opzichte van Zülle. Van Bon was vooral boos op zichzelf, omdat hij teveel risico's nam. Beide Rabobank-renners kwamen er zonder noemenswaar dige kleerscheuren vanaf. Den Bosch - De Italiaan Sergio Previtali is zondag door de jury uit koers gezet. Dat gebeurde omdat de 27-jarige neo-prof zich tijdens de eerste etappe van Den Bosch naar Den Bosch had laten meetrekken door de ploegleidersauto. Naast de uitsluiting is Pre vitali ook vijftien dagen geschorst. De ploegleider van Panaria kreeg een boete van 600 gulden. Door Ad Pertijs Pen Bosch - Samen met zijn West-Brabantse familie vier de Alex Zülle zaterdagavond in het Oisterwijkse hotel Bos en Ven de voor hem verrassende triomf in de proloog van de Ronde van,Frankrijk. ,Ga jij vanavond maar bij je fa- Jjilie aan tafel zitten," zei Once- ploegleider Manoio Saiz toen de equipe aan tafel ging. Het strak ke protocol van de Spaanse ploeg laat de laatste dagen wel meer ruimte voor afleidende indivi duele activiteiten. De dood van Mariano Rojas - hij overleed een week voor de pro loog aan de gevolgen van een au to-ongeluk - heeft een schaduw over de Tour-start van de ambi tieuze formatie geworpen. „Ma riano zou de Tour gereden heb ben en de komende drie weken is bij dan ook bij ons," sprak een zichtbaar geroerde Zülle tijdens de gebruikelijke persconferene- lievan de winnaar. „Het is moei lijk om over zijn dood te praten. Dat Mariano er niet meer is, is jog zo onwerkelijk. Voor ons ge voel kan hij iedereen moment te rugkeren," zei de man, die zijn zege uiteraard opdroeg aan Rojas. Temidden van zijn Nederlandse familie kon Zülle de spanning van de dag van zich afzetten. „Ik kan het nog altijd niet geloven dat ik gewonnen heb," vertrouw de hij zijn vader Walter toe bij het afscheid. Het was de eerste zege van de lange Zwitser in zijn tweede vaderland. De paasronde van Steenbergen durfde hij als junior niet aan ('te veel boch ten'), een proloog is hem meer op het lijf geschreven. „Het kringetje proloogspecialis ten is erg klein, maar tijdens de rit had ik geen moment het ge voel dat ik zou gaan winnen. Voor mijn gevoel zette ik zelfs een slechte tijd neer," aldus de Zwitser. Vorig jaar kwam Zülle in het noodweer van Saint Brieuc ten val tijdens de ouverture van de Tour. „Daarom ging ik misschien wel veel te voorzichtig van start. De eerste kilometers reed ik be labberd. Op een gegeven moment schoot zelfs mijn voet van de trapper in een bocht." De volgers in de Once-auto zagen een 'zwalkende' Zülle voor hen rijden, en niet de atleet die ze kenden van zijn effectieve ge stroomlijnde rijstijl. „Toen ik halverwege hoorde dat ik even snel was als Mauri (de man die op het moment dat Zülle vertrok de snelste tijd had staan) nam ik me voor dat het anders moest." Vanaf dat moment denderde Zülle weer als een TGV door de Bossche binnenstad. „Ik moet deze proloog op de rechte stukken gewonnen heb ben, want in de bochten heb ik voor mijn gevoel veel tijd laten liggen. De omstandigheden wa ren voor iedereen gelukkig het zelfde. Niemand van de klasse mentsrijders zal risico's genomen hebben," aldus Zülle. Indurain boos Indurain, de man die in het geel van het podium reed, moest zijn eerste aanval inderdaad uitstel len. De teleurgestelde Spanjaard reageerde zijn boosheid vlak na de finish af op een buitenspiegel van een auto. Zoveel emoties toont hij zelden. Indurain had gehoopt in de 'mi ni-tijdrit' van Den Bosch een eerste slag te slaan. Temeer om dat er dit jaar geen lange vlakke tijdrit voor de bergen is opgeno men in het routeschema. Sinds Saint Brieuc weten de top pers hoe link een natte proloog kan zijn. Zij lieten het dan ook na om de gaskraan volledig open te zetten en daar profiteerden de niet-specialisten van. Jalabert bijvoorbeeld verloor slechts drie seconden ten opzichte van Indu rain. Ondanks de zege van zijn ploegmaat Zülle blijft de Frans man daarmee de eerste kopman van Once. Zülle relativeerde de winst (12 seconden op Indurain) dan ook. „Die twaalf seconden stellen over een periode van drie weken niets voor." De overwinning van Zülle kleur de de grauwe proloogdag in Den Bosch uiteraard nog een beetje oranje. De meeste toeschouwers schreeuwden hem naar overwin ning, als was hij een landgenoot. „Na deze zege zal ik wel weer een beetje meer Nederlander zijn ge worden," merkte Zülle lachend op. De zege van zaterdag betekende zijn twee grote proloog-triomf. In 1993 won hij de ouverture al eens in de ronde van Spanje. In totaal zegevierde de Zwitser als prof 42 keer. Dit jaar was hij al tienmaal de beste. Enkele weken geleden won hij in de ronde van Catalonië zowel de proloog, de Alex Zülle, omringd door Hollands schoon, wordt gehuldigd in Den Bosch. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN klimtijdrit, de gewone tijdrit als het eindklassement. Zülle, wiens gele trui tijdens de eerste etappe Den Bosch-Den Bosch van gisteren niet in gevaar kwam, is dus in vorm. „En daar om probeer ik liever de Tour dit jaar al te winnen en niet te wach ten tot Indurain een keertje stopt. Want als dat gebeurt, wordt de strijd om het geel een waar gekkenhuis." Den Bosch - Halverwege de proloog had Alex Zülle zater dag nog een achterstand van bijna vijf seconden op Chris Boardman, 5.39,86 tegen 5.44,80. In het tweede deel van de proloog over 9,4 kilometer boog de Zwitser de achterstand om in een voorsprong van twee tellen, 10.53 tegen 10.55. Miguel Indurain keek na 4,7 ki lometer tegen een verschil van acht seconden op ten opzichte van Boardman. Aan de finish had de vijfvoudi ge Tourwinnaar een negatieve marge van twaalf seconden op Zülle. Erik Dekker nam op de helft de negende plaats in. Uiteindelijk eindigde de nationaal kam pioen tijdrijden op de veertien de plaats als beste Nederlander op 26 tellen van Zülle. Den Bosch - De technische com missie van de UCI (internationale wielrenunie) heeft zaterdag na de proloog de tijdritfietsen van ON CE afgekeurd en voor de rest van het jaar verboden. Bovendien kreeg het team een boete van 12.000 gulden. De UCI durfde niet zo ver te gaan en de proloogzege van Alex Zülle ongeldig te verkla ren. Volgens de technici voldeden de karretjes van de ONCE-ploeg niet aan de reglementen. Manoio Saiz, ploegleider van ON CE, beriep zich op het feit dat zijn renners al het hele jaar op het nieuwe model ritten tegen de klok rijden. Zonder dat iemand er iets over had gezegd of opgemerkt. Om voorvallen als zaterdag te voorkomen, besloot de UCI dat ploegen voor 31 augustus ieder jaar nieuwe technische snufjes bij haar dienen te melden. In geval van toestemming mogen de cou reurs pas na 1 januari gebruik ma ken van het materiaal. Tussentijd se wijzigingen zijn niet toege staan. Den Bosch - Via de Tour-radio in zijn auto vernam Cees Priem gis termiddag dat de greep naar de macht van zijn pupil Jeroen Blij- levens mislukte. Een banddikte was het verschil. De Zeeuw zucht te eens diep, vloekte hardgrondig en bromde: „Jammer, voor het Nederlandse wielrennen was een zege in Den Bosch perfect ge weest. Het vaderlandse peloton heeft successen broodnodig. Maar op die Moncassin hadden we ei genlijk helemaal niet gerekend." Blijlevens ontmoette de Franse sprinter eerder dit jaar bij de meerdaagse ronde van Duinker ken. Aan de nederlagen verbond de Rijenaar geen consequenties. „Wij verwachtten het gevaar uit Italiaanse hoek. Toen ik hoorde dat Jeroen het wiel van Cipollini koos dacht ik: dat zit wel goed. Hij klopte de groten, maar Moncassin was net iéts slimmer." Priem wilde dan ook niet van een nederlaag reppen. De tweede plaats beschouwde hij zelfs als een morele overwinning. „Blijle vens toonde aan de grote druk die op zijn schouders ligt goed te kun- neh weerstaan. Hij staat er en dat is belangrijk voor het moreel van de hele ploeg." 0 km: 197 renners vertrekken op de Markt in Den Bosch voor rit over 209 ki lometer door Brabant en Gelderland. Het is bewolkt en de temperatuur schommelt tussen de zestien en achttien graden. 38 km: Eerste bonificatiesprint in Boekei: 1. Svorada (Tsj), 2. Traversoni (Ita), 3. Bettin (Ita). 79 km: Bonificatiesprint Eindhoven: 1. Cerioli (Ita), 2. Traversoni, 3. Bettin. In de eerste twee uur rijdt het peloton een gemiddelde van 36,200 km. 120 km: Laurent Jalabert komt ten val in de bevoorrading. Zes ploeggenoten brengen hem terug in het peloton. 137,5 km: Bonificatiesprint Den Bosch: 1. Svorada, 2. Traversoni, 3. Abdoes- japarov (Oez). 168 km: De Colombiaan Buenahora is de eerste echte uitvaller. De nummer acht in het eindklassement van verleden jaar breekt bij een valpartij zijn middenhandsbeentje. 171 km: Opnieuw stuitert een aantal renners op het asfalt: Leblanc (Fra), en Abdoesjaparov behoren tot de slachtoffers. 'Abdoe' arriveert op bijna tien minuten van de ritwinnaar. 190 km: Danny Nelissen waagt een uitbraak. Al snel heeft hij meer dan vijf tien tellen voorsprong. 199 km: De maximale voorsprong van Nelissen is 23 seconden. 204 km: Het peloton slokt de Nederlander op. 209 km: Moncassin verslaat Blijlevens en Cipollini, die later gediskwalifi ceerd wordt, in de sprint. Alex Zülle behoudt het geel. Van onze verslaggever Den Bosch - Danny Nelissen wilde gisteren na afloop van de eerste Tour-etappe Den Bosch-Den Bosch niet weten van een zinloze actie, toen hij op achttien kilometer van de finish de aanval zocht. „Het peloton pakte me pas terug op vijf kilometer voor de streep. Voor hetzelfde geld aarzelen ze achter me en haal ik 't wel," zei de 25-jarige Limburger, wiens voorsprong maximaal 25 secon den bedroeg. Daarna reden de secundanten van de sprinters het gat dicht. De Rabobankploeg van Nelissen koerste in de tweede en laatste lus door de BommeJerwaard en het Land van Heusden en Altena erg aanvallend. In de polders bij Zaltbommel zette het hele team zich op kop en de mannen van Theo de Rooy jaagden voor het eerst die dag het tempo op tot boven de 50 ki lometer per uur. De gewenste breuk in het peloton kwam tot stand, maar op een kaarsrechte provinciale weg kwam alles weer samen. Het punt waar Nelissen zijn aan val inzette, was tevoren door de ploeg verkend. „Met de nationa le ploeg heb ik in deze omgeving veel getraind en ik wist dat er na Waalwijk een stuk kwam met (ADVERTENTIE) U It'll Nu voor ƒ6,95 bij boekhandel en kiosk veel bochten. Na de verkenning van de etappe was ook de ploeg leiding het er over eens dat dat het ideale punt was om iets te ondernemen." Nelissen werd in ieder geval be loond voor zijn inzet, want de Tour-leiding riep hem uit tot strijdlustigste renner van de eer ste etappe. Van onze verslaggever Den Bosch - Mario Cipollini heeft de eerste twee dagen van de Ron de van Frankrijk weer van zich doen spreken. Echter niet zoals de 'Lion King' zelf had gewenst, met een overwinning in de eerste etappe. Hij vestigde de aandacht op zich door boetes en een deklas sering. Zaterdag kreeg hij een bekeuring van zestig gulden, omdat hij in plaats van een zwarte bij het te nue van Saeco behorende koers- broek een groen, beter bij de Itali aanse kampioenstrui passende, droeg. Zondag trok hij een rode aan. De uitrusting oogde mo dieus, maar kon evenmin door de beugel. De Italiaan verloor in de sprint van de eerste etappe van Moncas sin en Blijlevens, waarna de jury hem later ook nog wegens onre glementair sprinten terugzette naar de laatste plaats van het pe loton. Bovendien kreeg hij een boete van bijna 300 gulden aan zijn rode koersbroek. UITSLAGEN Proloog, Den Boseh-Den Bosch, 9,4 km 1. Zülle (Zwi/onc) 10.53 (51,822 km/u), 2. Boardman (GBr/GAN) 0.02, 3. Berzin (Rus/Gew)) 0.03, 4. Olano (Spa/Map) 0.07, 5. Rominger (Zwi/Map) 0.10, 6. Riis (Den/Tel) 0.11, 7. Indurain (Spa/Ban) 0.12, 8. Jalabert (Fra/ONC) 0.15, 9. Mauri (Spa/ONC) 0.21, 10. Gontsjenkov (Rus/Ros) 0.22, 11. Christophe Moreau (Fra/Fes) 0.24, 12. Armstrong (VSt/Mot), 13. Francis Moreau (Fra/GAN) 0-25, 14. Dekker (Ned/Rab) 0.26, 15. Virenque (Fra/Fes) 0.27, 16. parmendia (Spa/ONC), 17. Jon ker (Aus/ONC), 18. Gualdi (Ita/Plt), 19. Bruyneel (Bel/Rab), 20. Elli (Ita/Mag) 0.28, 21. Seigneur (Fra/Gan) 0.29, 22. Savoldelli (Ita/Ros), 23. Moncas sin (Fra/Gan), 24. Stephens Aus/ONC) 0.30, 25. Skibby (Den/TVM), 26. Marie (Fra/AGR), 27. Durand (Fra/AGR), 28. Eki- ■nov (Rus/Rab), 29. Magnien Fra/Fes) 0.31, 30. Escartin (Spa/Kei), 31. Breukink (Ned/Rab), 32. Tch- niil (Oek/Lot), 33. Lino (Fra/Ros) 0.32, 34. Cuesta (Spa/ONC), 35. Guerini (Ita/Plt) 0.33, 36. Ham burger (Den/TVM), 37. Ullrich Jpni/Tel), 38. Brochard (Fra/Fes) 0.34, 39. Heulot (Fra/GAN) 0.36, 40. Zanini (Ita/Gew), /tl' £lerra (Spa/ONC), 42. Gotti L 43. Fincato (Ita/Ros) 44. Cattai (Ita/Ros), 45. Bra- (Ita/Plt), 46. Sörensen pen/Rab), 47. Diaz Zabala Spa/ONC) 0.38, 48. Bertolini 49. Jaskula (Pol/Bre), 50. Belli (Ita/Pan), 51. Lesniewski (Pol/Aub) 0.39, 52. Rous (Fra/GAN), 53. Luttenber- Flr -(-9os/Car> °-4°. 54- Richard Zwi/Mag) 0.41, 55. Pontier (Fra/Aub), 56. Tafi (Ita/Map), 57. Boogerd (Ned/Rab), 58. Chiap- (ftn/Car) 0.42, 59. Frattini ta/Bre) 0.43, 60. Oegroemov (Rus/Ros), 61. Mattan (Bel/Lot), 62. Bouvard (Fra/Lot) 0.44, 63. Van Petegem (Bel/TVM), 64. Dufaux (Zwi/Fes), 65. Cenghialta (Ita/Gew) 0.45, 66. Den Bakker (Ned/TVM) 0.46, 67. Aldag (Dui/Tel), 68. Baldato (Ita/Mag), 69. Rodrigues (Por/Ban), 70. Piccoli (Ita/Bre) 0.47, 71. Camenzind (Zwi/Pan), 72. Bettin (Ita/Ref) 0.48, 73. Fernan dez Gines (Spa/Map), 74. Saug- rain (Fra/Aub), 75. Bottaro (Ita/Gew), 76. Steinhauser (Dui/Ref), 77. Bourguignon (Fra/Aub) 0.49, 78. Capelle (Fra/Aub), 79. Fondriest (Ita/Ros), 80. Vanzella (Ita/Mot), 81. Knaven (Ned/TVM) 0.50, 82. Andreu (VSt/Mot), 83. Holm (Den/Tel), 84. Teyssier (Fra/Aub), 85. Roux (Fra/TVM), 86. Saligari (Ita/Mag) 0.51, 87. Cerioli (Ita/Gew), 88. Gonzalez (Spa/Map), 89. Van Hyfte (Bei/Lot), 90. Hervé (Fra/Fes), 91. Finco (Ita/mag), 92. Museeuw (Bel/Map), 93. Boscardin (Ita/Fes), 94. Thibout (Fra/Mot) 0.52, 95. Cabello (Spa/Kei), 96. Voskamp (Ned/TVM), 97. Sciand- ri (GBr/Mot), 98. Pistore (Ita/Mag), 99. Henn (Dui/Tel) 0.53, 100. Hincapie (VSt/Mot), 101. Ferrigato (Ita/Ros), 102. Sal- vato (Ita/Ref), 103. Madouas (Fra/Mot), 104. Perona (Ita/Gew), 105. Guesdon (Fra/Plt) 0.54, 106. Blijlevens (Ned/TVM), 107. Genty (Fra/Aub), 108. Pumar (Ven/Bre) 0.55, 109. Peeters (Bel/Map), 110. Wauters (Bel/Lot), 111. Talmant (Fra/Aub) 112. Echave (Spa/Map), 113. Buenaho ra (Col/Kei) 0.56, 114. Vasseur (Fra/GAN), 115. Cipollini (Ita/Sae), 116. Nelissen (Ned/Rab), 117. Zen (Ita/Ros) 0.57, 118. Leblanc (Fra/Plt), 119. Gelfi (Ita/Bre), 120. Garcia (Spa/Fes) 0.58, 121. Heppner (Dui/Tel), 122. Bölts epp (Dui/Tel), 123. Laurent (Fra/Agr), 124. Zaina (Ita/Car), 125. Lelli (Ita/Sae) 0.59, 126. Van Bon (Ned/Rab), - 127. Jaermann (Zwi/Mag), 128. Svorada (Pol/Pan), 129. Kummer (Dui/Tel), 130. Radaelli (Ita/Bre) 1.01, 131. Robin (Fra/Fes), 132. Fois (Ita/Pan), 133. Spruch (Pol/Pan) 1.02, 134. Simon (Fra/GAN), 135. Aparicio (Spa/Ban) 1.03, 136. Bartoli (Ita/Mag), 137. Kozlitine (Kaz/Lotto) 1.04, 138. Fagnini (Ita/Sae), 139. Minali (Ita/Gew) 1.05, 140. Sunderland (Aus/Lot), 141. Chiesa (Ita/Car), 142. Ab doesjaparov (Oez/Ref), 143. Frat tini (Ita/Gew), 144. Bouyer (Fra/Agr) 1.06, 145. Zberg (Zwi/Car), 146. Alonso (Spa/Ban). 147. Gouvenou (Fra/Aub) 1.07, 148. Zabel (Dui/Tel), 149. Lemar- chand (Fra/GAN) 1.09, 150. Lietti (Ita/Mag), 151. Scirea (Ita/Sae), 152. Baldin- ger (Dui/Plt), 153. Traversoni (Ita/Car), 154. Colage (Ita/Ref) 1.10, 155. Prudencio Indurain (Spa/Ban), 156. Siboni (Ita/Car), 157. Ozers (Let/Mot) 1.11, 158. Vidal (Spa/Kei), 159. Arrieta (Spa/Ban), 160. Bramati (Ita/Pan), 161. Camin (Ita/Bre) 1.12, 162. De Vries (Ned/Plt), 163. Pellicioli (Ita/Car), 164. Biasci (Ita/Sae) 1.14, 165. Baronti (Ita/Pan), 166. Fleischer (Dui/Lot) 1.15, 167. Uriarte (Spa/Ban), 168. Piepoli (Ita/Ref), 169. Imboden (Zwi/Ref), 170. Bourgeot (Fra/Agr), 171. Oeslamine (Rus/Ref) 1.17, 172. Podenzana (Ita/Car), 173. Oetsjakov (Oek/Plt), 174. Poel- nikov (Oek/TVM) 1.18, 175. Delia Vedova (Ita/Bre), 176. Jimenez (Spa/Ban) 1.19, 177. Poli (Ita/Sae), 178. Lanfranchi (Ita/Map) 1.20, 179. Aguirre (Col/Kei) 1.21, 180. Colotti (Fra/Agr), 181. Montoya'(Spa/Mot) 1.22,182. Cubino (Spa/Kei), 183. Munoz (Col/Kei) 1.23, 184. Fornaciari (Ita/Sae), 185. Miranda (Spa/Ban) 1.24, 186. Previtali (Ita/Pan), 187. Donati (Ita/Sae) 1.25, 188. Arn- ould (Fra/Agr) 1.26, 189. Castel- blanco (Col/Kei) 1.27, 190. Piziks (Lit/Rab), 191. Imanaka (Jap/Pit) 1.30, 192. Roscioli (Ita/Ref) 1.32, 193. Ver- mote (Bel/Agr) 1.34, 194. Masdu- puy (Fra/Agr), 195. Farazijn (Bel/Lot) 1.37, 196. Gonzalez (Col/Kei) 1.40, 197. Calcaterra (Ita/Sae) 2.16. Conti (Ita) niet ge start. Eerste etappe, Den Bosch - Den Bosch 1. Moncassin 209 km in 5.00.01 (gem. snelheid 41,798 km/u), 2. Blijlevens, 3. Svorada, 4. Minali, 5. Zabel, 6. Baldato, 7. Piziks, 8. Colagè, 9. Capelle, 10. Traversoni, 11. Mattan, 12. Sörensen, 13. Museeuw, 14. Tsj mil, 15. Savol delli, 16. Jalabert, 17. Gualdi, 18. Hincapie, 19. Zülle, 20. Oegroe mov, 21. Chiappucci, 22. Camin, 23. Mauri, 24. Dufaux, 25. Miguel In durain, 26. Richard, 27. Heulot, 28. Riis, 29. Ullrich, 30. Olano, 31. Dekker, 32. Berzin, 33. Cerio li, 34. Henn, 35. Fagnini, 36. Skib by, 37. Cipollini, 38. Spruch 0.07, 39. Rominger 0.09, 40. Heppner 0.11, 41. Belli, 42. Virenque, 43. Van Bon, 44. Ferrigato, 45. Van Pete- tem, 46. Ekimov 0.14, 47. Ma- ouas 0.15, 48. Luttenberger, 49. Gotti, 50. Voskamp, 51. Cenghialta, 52. Tafi, 53. Poli, 54. Bouvard, 55. Boardman, 56. Zabala, 57. Zaina, 58. Camenzind, 59. Uriarte, 60. Fincato, 61. Prudencio Indurain, 62. Fond riest, 63. Piccoli, 64. Sciandri, 65. Den Bakker, 66. Jaermann, 67. Holm, 68. Lino, 69. Bruyneel, 70. Bettin, 71. Peeters, 72. Elli, 73. Seigneur, 74. Aldag, 75. Rodrigues, 76. Ar- senio Gonzalez, 77. Calcaterra, 78. Jonker, 79. Rous, 80. Talmant, 81. Gouvenou, 82. Brassi, 83. Bourgeot, 84. Hamburger, 85. Fois, 86. Guerini 0.34, 87. Bro chard, 88. Gontsjenkov, 89. Chris tophe Moreau, 90. Escartin, 91. Robin, 92. Boogerd, 93. Echa ve, 94. Arnould, 95. Arrieta, 96. Gines, 97. Saugrain, 98. Sierra, 99. Knaven, 100, Vermote, 101. Lemarchand, 102. Francis Moreau, 103. Roux, 104. Bramati, 105. Bolts, 106. Durand, 107. Ozers, 108. Bourguignon, 109. Za nini, 110. Guesdon, 111. Radaelli, 112. Gasas, 113. Farazijn, 114. Lelli, 115. Jaskula, 116. Frattini, 117. Breukink, 118. Zen, 119. Boscardin, 120. Lesniewski, 121. Saligari, 122. Poelnikov, 123. Stephens, 124. Pumar, 125. Oets jakov, 126. Piepoli, 127. Bartoli, 128. Biasci, 129. Thibout, 130. Perona, 131. Chiesa, 132. Leblanc, 133. Fleischer, 134. Bottaro, 135. Liet ti, 136. Magnien, 1-37. Pistore, 138. Cattai, 139. Genty, 140. Fornaciari, 141. Pellicioli, 142. Lanfranchi, 143. Zberg, 144. Scirea, 145. De Vries, 146. Baldinger, 147. Vas seur, 148. Imanaka, 149. Nelissen, 150. Laurent, 151. Wauters, 152. Sunderland, 153. Van Hyfte, 154. Armstrong, 155. Cuesta, 156. Siboni, 157. Bouyer, 158. Vanzella, 159. Frat tini, 160. Salvato, 161. Aguirre, 162. Hervé, 163. Montoya, 164. Vidal, 165. Baron ti, 166. Castelblanco, 167. Gar- mendia, 168. Cabello, 169. Kozli tine, 170. Munoz, 171. Podenzana, 172. Alonso, 173. Teyssier, 174. Aparicio, 175. Fin- co, 176. Donati, 177. Chepe Gon zalez, 178. Bertolini, 179. Vedova, 180. Pontier, 181. Jimenez, 182. Simon 1.15, 183. Miranda 1.59, 184. Cölotti 3.35, 185. Masdupuy, 186. Oesla mine 9.42, 187. Roscioli, 188. Andreu, 189. Cubino, 190. Kum mer, 191. Marie, 192. Steinhauser, 193. Imboden, 194. Gelfi, 195. en laat ste Abdoesjaparov. Uitgevallen: Buenahora (Col). Uit koers genomen: Previtali (Ita). DAGPLOEGENKLASSEMENT 1. Rabo 15.00.03, 2. ONCE, 3. Te lekom, 4. Gewiss, 5. Mapei 0.09, 6. Roslotto 0.11, 7. TVM. ALGEMEEN KLASSEMENT Algemeen klassement: 1. Zülle 5.10.54, 2. Berzin 0.03, 3. Olano 0.07, 4. Moncassin 0.09, 5. Riis 0.11, 6. Miguel Indurain 0.12, 7. Jalabert 0.15, 8. Boardman 0.17, 9. Rominger 0.19, 10. Mauri 0.21, 11. Dekker 0.26, 12. Gualdi 0.27, 13. Savoldelli 0.29, 14. Skibby 0.30, 15. Tsjmil 0.31, 16. Ullrich 0.33,17. Heulot 0.36,18. Sörensen 0.37,19. Virenque 0.38,20. Svora da 0.39. 21. Richard 0.41, 22. Chiappucci 0.42, 23. Blijlevens, 24. Jonker, 25. Bruyneel, 26. Oegroemov 0.43, 27. Mattan, 28. Elli, 29. Seigneur 0.44, 30. Dufaux, 31. Ekimov, 32. Cerioli 0.45, 33. Baldato 0.46, 34. Lino 0.47, 35. Hamburger 0.48, 36. Capelle 0.49, 37. Belli, 38. Gotti 0.51, 39. Mus eeuw 0.51, 40. Fincato 0.52, 41. Brasi, 42. Zabala 0.53, 43. Henn, 44. Hincapie, 45. Rous 0.54, 46. Luttenberger 0.55, 47. Van Petegem, 48. Gontsjenkov 0.56, 49. Cipollini, 50. Tafi, 51. Traversoni 0.57, 52. Christop he Moreau 0.58, 53. Armstrong, 54. Bettin 0.59, 55. Bouvard, 56. Francis Moreau, 57. Cenghialta 1.00, 58. Den Bakker 1.01, 59. Garmendia, 60. Aldag, 61. Rodrigues, 62. Piccoli 1.02, 63. Camenzind, 64. Stephens 1.04, 65. Fagnini, 66. Ferrigato, 67. Du rand, 68. Fondriest, 69. Magnien 1.05, 70. Minali, 71. Escartin, 72. Holm, 73. Breuk ink, 74. Arsenio Gonzalez 1.06, 75. Cuesta, 76. Guerini 1.07, 77. Zabel, 78. Voskamp, 79. Sciandri, 80. Brochard 1.08, 81. Madouas, 82. Heppner 1.09, 83. Spruch, 84. Colagé 1.10, 85. Van Bon, 86. Zanini, 87. Sierra, Peeters, 89. Talmant, 90. Cat tai 1.11, 91. Camin 1.12, 92. Bertolini, 93. Jaskula, 94. Lesniewski 1.13, 95. Zaina, 96. Jaermann 1.14, 97. Pontier 1.15, 98. Boogerd, 99. Fois 1.16, 100. Frattini 1.17, 101. Simon, 102. Gines 1.22, 103. Saugrain, 104. Gouvenou, 105. Bottaro, 106. Bourguignon 1.23, 107. Vanzella, 108. Knaven 1.24, 109. Teyssier, 110. Roux, 111. Saligari 1.25,112. Van Hyfte, 113. Prudencio Indurain, 114. Hervé, 115. Finco, 116. Boscardin, 117. Thibout 1.26, li8. Cabello, 119. Pistore, 120. Salvato 1.27, 121. Piziks, 122. Perona, 123. Guesdon 1.28, 124. Genty, 125. Pumar 1.29, 126. Wauters, 127. Echave, 128. Uriarte 1.30, 129. Vasseur, 130. Bourgeot, 131. Nelissen, 132. Zen 1.31, 133. Leblanc, 134. Casas 1.32, 135. Bolts, 136. Laurent, 137. Lelli 1.33, 138. Poli 1.34, 139. Radaelli 1.35, 140. Robin, 141. Aparicio 1.37, 142. Bartoli, 143. Kozlitine 1.38, 144. Sunder land 1.39, 145. Chiesa, 146. Frat tini, 147. Bouyer 1.40, 148. Zberg, 149. Alonso, 150. Lemarchand 1.43, 151. Lietti, 152. Scirea, 153. Bal dinger, 154. Siboni 1.44, 155. Ozers 1.45, 156. Vidal, 157. Ar rieta, 158. Bramati, 159. De Vries 1.46, 160. Pellicioli, 161. Biasci 1.48, 162. Baronti, 163. Fleischer 1.49, 164. Piepoli, 165. Podenzana 1.51, 166. Oetsja kov, 167. Poelnikov 1.52, 168. Vedova, 169. Jimenez 1.53, 170. Lanfranchi 1.54, 171'. Aguirre 1.55, 172. Montoya 1.56, 173. Munoz 1.57, 174. Fornaciari, 175. Donati 1.59, 176. Arnould 2.00, 177. Castelblanco 2.01, 178. Imanaka 2.04, 179. Ver mote 2.08, 180. Farazijn 2.11, 181. Chepe Gonzalez 2.14, 182. Calcaterra 2.31, 183. Miranda 3.23, 184. Colotti 4.56, 185. Mas dupuy 5.09,186. Marie 10.12,187. Steinhauser 10.30, 188, Andreu 10.32, 189. Gelfi 10.39, 190. Kum mer 10.41, 191. Abdoesjaparov 10.45, 192. Imboden 10.57, 193. Oeslamine 10.59, 194. Cubino 11.04, 195. en laatste Roscioli 11.14. PUNTENKLASSEMENT 1. Svorada (Tsj) 38, 2. Moncassin (Fra) 35, 3. Blijlevens (Ned) 30, 4. Traversoni (Ita) 28, 5. Minali (Ita) 24, 6. Zabel (Dui), Zülle (Zwi) 22. ALG. PLQEGENKLASSEMENT 1. ONCE 15.33.18, 2. Mapei 0.31, 3. GAN 0.35, 4. Gewiss 0.39, 5. Rabo 0.47, 6. Telekom 0.54, 8. TVM 1.22. ALG. JONGEREN- KLASSEMENT 1. Savoldelli 5.11.23, 2. Ullrich (Dui) 0.04, 3. Heulot (Fra) 0.07, 4. Blijlevens 0.13, 5. Mattan 0.14, 6. Cerioli (Ita) 0.16.

de Stem | 1996 | | pagina 15