Jen van PEN in 'Verkiezingen vellen Jeltsin' 'leidsadviseur van Netanyahu bezoekt Arafat in Gazastrook 'We zullen hier winnen' Leiders G-7 tevreden over hervormingen van wereld-economie 'Milosevic architect etnische zuiveringen' iE STEM BUITENLAND R gezocht JDSMONTEURS JICUS/-MONTEUR 10NTEURS ELEKTRONICA 1/FREZERS/KOTTERAARS atief personeel van Speculaties over gezondheid Russische president laaien op Russen starten terugtrekking uit Tsjetsjenië Bomaanslag op Britse basis in Duitsland Parlement van Oekraïne neemt nieuwe grondwet aan 6Mladic had zware beroerte' DE STEM COMMENTAAR Slogan of nieuwe zeden BUITENLAND KORT Noorwegen verlaat walvis-conferentie Bond-producent Broccoli overleden India krijgt communistische ministers Protest Iran tegen Turkse aanvallen Onderzoek: luchtmacht Cuba in de fout Marokko: zaak-Oufkir uit de wereld Kerkbrand na toespraak Al Gore Ariadne jul Boordevol zomer-woonideeën 996 in ZATERDAG 29 JUNI 1996 rAFF betekent een v3s, toch werken op wis |ojecten. Bovendien ga 2n aan de slag, maar iet Brandstaff col|ega. zoek naar de volgend •Jeruzalem (ap) - De belangrijkste Leidsadviseur van de Israëlische Lmier Benjamin Netanyahu, Dore Ld heeft donderdagavond in het Mieim een ontmoeting gehad met de Palestijnse leider Yasser Arafat. Dat is gisteren bekendgemaakt. iet was voor het eerst sinds het aantre- jen van de rechtse regering-Netanyahu jat Israël en de Palestijnen officieel overleg voerden. De ontmoeting, die niet ■an het publiek was aangekondigd, had nlaats bij Arafat thuis in de Gazastrook. Gold voerde naar verluidt eerder wel al informeel overleg met de tweede man van de Palestijnse Autoriteit, Mahmoud Abbas. Arafats woordvoerder Nabil Abu Irdei- neh zei dat Gold aan Arafat een brief van Netanyahu had overhandigd. Hij zei niet wat er in de brief stond. Bronnen wisten te melden dat Gold Arafat had verzekerd dat Netanyahu de door de vorige rege ring in gang gezette dialoog met de Pa lestijnen voort wil zetten en direct con tact met hen wil onderhouden, en dat Is raël de Palestijnen economisch zal blij ven steunen. De twee zouden het ook hebben gehad over de bestrijding van het terrorisme. Volgens de Israëlische media gaf Gold Arafat ook een schriftelijke opsomming van schendingen van de akkoorden met Israël waaraan de Palestijnen zich schul dig gemaakt zouden hebben. De Pales tijnen hebben een soortgelijke lijst opge steld met Israëlische schendingen. Minister van Wetenschap Benny Begin, één van de felste tegenstanders van de akkoorden tussen Israël en de PLO bin nen de nieuwe regering, veroordeelde de ontmoeting gisteren in het kabinetsbe raad. Netanyahu hield Begin voor dat hij de kiezers had beloofd de dialoog met de Palestijnen voort te zetten, aldus David Bar Illan, een naaste medewerker van de premier. Palestijnse leiders hebben er steeds hun ongenoegen over geuit dat de regering van Netanyahu tot nu toe slechts op laag niveau contact had met het Palestijnse bestuur. Volgens bronnen rond Arafat was de ontmoeting van donderdag even wel bedoeld als voorbereiding op een ontmoeting tussen Arafat en de Israëli sche minister van Buitenlandse Zaken David Levy. Eerder deze week gaf Levy aan bereid te zijn Arafat te ontmoeten, maar hij zei niet wanneer. Netanyahu heeft gezegd alleen met Ara fat om tafel te zullen gaan zitten als hij dat noodzakelijk acht in verband met de Israëlische veiligheid. Volgens een opiniepeiling, waarover de krant Yedioth Ahranot gisteren bericht te, vindt 59 procent van de Israëliërs dat Netanyahu en Arafat elkaar zouden moeten ontmoeten. Dertig procent is te gen een dergelijke ontmoeting. J monteurs voor het onderhou fth-tech produktielijn. Je hebt' a Elektrotechniek en/of Werk Sn minimaal 2 jaar aantoon- I onderhoudswerkzaamheden .en bestaan o.a, uit het lokali in van storingen en uitvoeren tennis van PLC's, hydraulielt elaistechniek is een pré maai ent bereid om in ploegen te t pek naar monteurs die ingezet verschillende projecten Je i LTS-opleiding Elektrotechniek Jprvaring in de koeltechniek Te lt bezit van een stek-diploma ten bestaan uit het onderhou- 1 oplossen van storingen aan pparatuur. hgrijk project zoekt Brandstaff I Je hebt een MTS-opleiding Ide of Elektrotechniek. Kennis Ig met mechanisch onderhoud brkzaamheden zijn het lokalise- ■van storingen, la lek naar een monteur voor een llektrotechnisch bedrijf. Je hebt I MTS-opleiding Elektrotechniek, [zul je jezelf met name bezig §f het opzetten van een nieuwe ct bij een produktiebedrijf is [sk naar een machinist. Je hebt Werktuigbouwkunde of oouwkunde. De werkzaamhe- het draaiende houden van het waterzuiveringsinstallatie. Daar- bt verrichten van revisie- en on- pmheden tot het takenpakket, la lttinu op zoek naar conventio- paiers/frezers/kotteraars voor di- Je hebt minimaal een afge- pg en relevante werkervaring, hs iaan voor je bij, maar be rrvaring of MTS? Kom da dstaff, Stationsplein loven, T (040) 243 47 4 EAMPOWER IN TECHNIE S3 DVERTENT1E IN DE STEM È0.000 LEZERS IN HET ZUIDWESTEN. JF0RMAT1E BEL (076) 5 312 550 m orkeur in een produktie-organ'sacie' eran woordelijk voor de gehele boek jaarafsluiting. ournaalposten), maar je houdt je ook re tijd aan de slag kunt gaan, t^et d jonge mensen werken, is de den zeer op prijs gesteld. Binnen >f Excell is een pre. hef r Accountemps, Singel 540, 1017 AZ 'n 25 jaar geleden in de USA met '-administratief en boekhoudkundig t meer dan 175 vestigingen wereld»'! ncïéle functies van niveau. Van onze redactie buitenland Moskou - Vijf dagen voor de tweede ronde van de Russische presidentsverkiezingen zijn de speculaties over de gezond heidstoestand van Boris Jeltsin weer opgelaaid. De president zegde gisteren op het laatste moment een bijeenkomst in het Kremlin wegens vermoeidheid af. Ook alle verkiezingsreizen vóór 3 juli, de dag van de tweede ronde, gaan niet door. IJeltsin. foto reuter Grozny (ap) - De Russen zijn gisteren begonnen met de te rugtrekking van hun troepen uit Tsjetsjenië. De geleidelijke terugtrekking is geregeld in het bestand dat president Bo ns Jeltsin in mei overeen kwam met rebellenleider Ze- limchan Jandarbijev. Als eerste werd gisteren het 245e gemotoriseerde jagerregiment te ruggehaald. De eenheid was in januari 1995 naar Tsjetsjenië ge stuurd, een maand nadat de Rus sen de republiek waren binnen gevallen. De jagers waren onder meer betrokken bij de bestor ming van de hoofdstad Grozny en het zuidelijke rebellenbolwerk Sjatoi. De Tsjetsjenen houden 19 leden van het regiment vast, in de hoop hen te kunnen uitwisselen tegen Tsjetsjeense krijgsgevangenen. Moskou had al eerder terugtrek ken aangekondigd, maar die kwamen steeds neer op verplaat singen of de vervanging van een heden. Voor het 245e komen geen andere militairen in de plaats, heeft de Russische regering ver zekerd. Moskou onderhandelt nog steeds met de rebellen over een defini tief vredesakkoord. Het overleg verloopt moeizaam. De Tsjetsje nen hadden donderdag felle be zwaren geuit tegen de Russische delegatie, waarvan sommige le den te dicht bij de door Moskou geïnstalleerde regeringsleider Dokoe Zavgajev zouden staan. In Grozny werd gisteren gemeld dat een moordaanslag op Zavga jev is verijdeld. De politie en vei ligheidsfunctionarissen hadden vijf bommen ontdekt, die ge bruikt zouden worden bij de aan slag, meldde het persbureau In terfax. Een woordvoerder van Zavgajev zei dat in een flat in het centrum van Grozny arrestaties waren verricht. Osnabrück (dpa) - Voor een Brit sekazerne aan de rand van Osna brück, in de Noord-Duitse deel staat Niedersachsen, is gistera vond een bom ontploft. De politie gaat er vanuit dat er sprake is van een aanslag. Niemand raakte gewond. Huizen in de omgeving werden beschadigd, he bom ontplofte bij de omhei ning van de kazerne. De omge ving is afgegrendeld. Er zijn nog geen aanwijzingen wie de daders zijn. Kiev - Het parlement van de bekraïne heeft gisteren 's lands eerste post-Sovjet-grondwet aangenomen, na maandenlang verzet van de communistische volksvertegenwoordigers. parlement nam de grondwet aan met 315 stemmen voor, 36 te- S>en en 12 onthoudingen na een dramatische zitting, die donder dag begon en 23 uur later werd eëmdigd. De communisten, die ffl het parlement de grootste f rac- le vormen, hebben zich lang te gen het grondwetsvoorstel verzet. lJ waren het niet eens met een epaling die particulier land- en orieksbezit toestaat en wilden ovendien dat de Russische taal en gelijke status krijgt als de Jeltsin had in het Kremlin een landbouwcongres moeten toe spreken, maar was op het laatste moment vervangen door premier Tsjernomyrdin. Deze liet weten dat de president zijn stem kwijt was wegens de spanning van de verkiezingscampagne. De president gaat de komende dagen buiten Moskou uitrusten van de vermoeiende verkiezings campagne, aldus zijn belangrijk ste raadgever Hjoetsjin. Volgens hem is er met de gezondheid van Jeltsin niets aan de hand, behalve de problemen met zijn stem na talrijke interviews. Het commerciële televisiestation NTV toonde gisteren opnames van een pratend en lachend staatshoofd. Volgens het station ging het om beelden van een rou tine-ontmoeting van Jeltsin met zijn adviseurs eerder op de dag. Iljoetsjin verklaarde later dat de opnames waren vertoond om spe culaties te weerspreken dat het slecht zou gaan met Jeltsin. Jeltsins communistische uitdager Zjoeganov zinspeelde er gisteren echter op, dat de president in het Kremlin verstek had laten gaan wegens zijn slechte gezondheid. Vorig jaar werd het staatshoofd twee keer in het ziekenhuis opge nomen wegens hartklachten. De afgelopen maanden verraste hij vriend en vijand met intensieve verkiezingsreizen door het land. De ultra-nationalist Vladimir Zjirinovski heeft de Russische kiezers gisteren opgeroepen niet op de communist Zjoeganov te stemmen in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen. „Ik roep mijn kiezers op deel te ne men aan de verkiezingen, maar niet op Gennadi Zjoeganov te stemmen, de leider van het zoge naamde nationaal-patriottische blok," zei Zjirinovski op een persconferentie. Hij onthield zich echter van een stemadvies vóór president Jeltsin. Ondanks zijn felle retoriek heeft Zjirinovski in de praktijk steeds Jeltsins beleid gesteund, maar het gedrag van zijn kiezers is minder voorspelbaar. Volgens de laatste onderzoeken weet 38 pro cent van Zjirinovski's achterban nog niet op wie ze zal stemmen. Een kwart zou voor Zjoeganov stemmen, 14 procent voor Jeltsin. De rest zou niet of tegen beide kandidaten stemmen. Na de eerste ronde verzekerde Je ltsin zich van de steun van Aleks- andr Lebed, die goed was voor 15 procent van de stemmen in de eerste ronde, door hem als secre taris van de Veiligheidsraad aan te stellen. De liberaal Javlinski (8 procent) heeft zijn aanhangers impliciet opgeroepen voor Jeltsin te stemmen. Lyon (ap) - In het slotcommuniqué van de topconferentie van de G-7 in Lyon hebben de regeringsleiders hun tevredenheid uitgesproken over de verlaagde handelsbarrières en over ande re economische hervormingen. Deze hervormingen scheppen 'grootse mogelijkheden voor de toekomst', aldus de gisteren uitgegeven verklaring. In het slotcommuniqué is ook een uitval gedaan naar de Verenigde Staten. In de verklaring wordt geklaagd over de handelssancties die de Amerikanen willen opleg gen aan buitenlandse bedrijven die handel drijven met Cuba, Iran en Irak. De handelspartners van de VS vinden dit ongeoorloofde inmenging in hun zaken. Eerder hadden de leiders van de G-7 (Verenigde Staten, Japan, Duitsland, Groot-Brittannië, Frankrijk, Canada en Italië) op geroepen tot verdere economi sche hervormingen, ook als daar offers voor moeten worden ge bracht. Over een belangrijk onderdeel van een plan voor schuldenver lichting voor de armste landen konden de leiders van de G-7 echter geen overeenstemming be reiken. Groot-Brittannië, Frank rijk en de Verenigde Staten had den het voorste] gedaan het goud ter waarde van 2 miljard dollar, waarover het Internationaal Mo netair Fonds als reserve beschikt, te verkopen. Duitsland was hier echter fel tegen. Het voorstel kreeg dan ook geen plaats in de slotverklaring. Uit de slotverklaring blijkt dat de landen van de G-7 beseffen dat de economische hervormingen niet aan alle landen gelijkelijk ten goede komen. Vooral de arm ste landen vissen vaak achter het net. „De globalisering (van de economie) werpt uitdagingen op voor samenlevingen en econo mieën. De voordelen zullen niet tastbaar worden als de landen zich niet aanpassen aan de toege nomen concurrentie." De G-7 hebben ook uitspraken gedaan over het terrorisme. De leiders hebben, in een snelle reac tie op de anti-Amerikaanse ter reuractie van dinsdag in Saudi- Arabië, een speciale verklaring laten uitgaan, waarin ze beloven 'het terrorisme op alle door de wet geoorloofde manieren te zul len bestrijden'. Ook is in Lyon voorgesteld alle onderdelen van de Verenigde Na ties die zich bezighouden met ontwikkelingszaken, samen te bundelen in een nieuwe VN- organisatie. Den Haag (anp) - De Servi sche president Slobodan Mi losevic behoort samen met de Bosnisch-Servische leider Ra dovan Karadzic en zijn mili taire commandant Ratko Mla dic tot de belangrijkste archi tecten van etnische zuiverin gen in de Krajina en in Bos- nië-Herzegowina. Dat stelde de Franse professor Paul Garde in zijn historische schets van de ruim drie jaar du rende oorlog in Bosnië en delen van Kroatië. Hij werd donderdag en gisteren door het Joegoslavië- Tribunaal gehoord als eerste ge tuige in de openbare hoorzitting tegen de van oorlogsmisdaden en volkerenmoord verdachte Bos nisch-Servische leiders. De Franse historicus maakte dui delijk dat Karadzic vanaf het be gin heeft toegewerkt naar een Servische republiek, met hemzelf als staatshoofd. Al die tijd, vanaf 1991, is Karadzic de onbetwiste leider geweest van de Bosnische Serviërs. Als opperbevelhebber van de strijdkrachten is hij sa men met de militaire chef van het leger, Mladic, verantwoordelijk voor het geweld tegen de niet- Serviërs in de door de Serviërs gecontroleerde gebieden in Bos nië, aldus Garde. Volgens Garde is er zeker in de beginperiode sprake geweest van een nauwe politieke band tussen Milosevic, Karadzic en een nauw gelieerd groepje van andere Ser vische voormannen, waarbij de Servische president echter wel het zwaarste gewicht in de schaal legde. Die doorslaggevende rol van Milosevic komt bijvoorbeeld duidelijk tot uiting in de opsplit- Milosevic. sing van het Joegoslavische Volksleger (JNA). Het federale leger onder het bevel van Belgra- foto reuter do trok zich op een gegeven mo ment wel terug uit Kroatië en Slovenië, maar bleef in Bosnië Belgrado (dpa) - De van oorlogsmisdaden verdachte Bosnisch-Servi sche legercommandant Mladic heeft een zware beroerte gehad. Hij ligt in een militair ziekenhuis in de Klein-Joegoslavische hoofdstad Bel grado. Dat melden media in Belgrado, die zich baseren op informan ten uit de omgeving van de Bosnisch-Servische leiding. Over de gezondheidstoestand van de generaal doen tegenstrijdige be richten de ronde. De militaire kliniek in Belgrado waar Mladic zou liggen, wil geen informatie verstrekken. Volgens het weekblad Vreme zou Mladic zijn spraakvermogen hebben verloren als gevolg van de beroerte, die hij zou hebben gehad op 20 juni. De internationale waarnemer in Bosnië, Carl Bildt, heeft gisteren nog eens herhaald, dat de Bosnisch-Servische leider Radovan Karadzic voor maandag moet aftreden. Zo niet, dan zullen de Bosnische-Ser- viërs bestraft worden met de herinvoering van de internationale sanc ties. Karadzic liet eerder deze week weten dat hij alleen zal aftreden op zijn voorwaarden, zoals internationale erkenning van de Republika Srpska, de door de Bosnische-Serviërs zelf uitgeroepen republiek. Als daaraan niet wordt voldaan, dreigt hij zich toch kandidaat te stellen bij de Bosnische verkiezingen in september. Morgen zijn er lokale verkiezingen in Mostar, met de bedoeling om de tussen moslims en Kroaten verdeelde stad te herenigen. Het zijn de eerste verkiezingen in Bosnië sinds het einde van de oorlog. De Kroatische Democratische Partij (HDZ) is overtuigd van de overwinning, getuige de tekst op een overal in de stad opgehangen affiche: We zullen hier blijven en we zullen hier winnen'. foto epa LEMMING, in plaats van liberaal, dat lijkt het etiket dat Robin Linschoten zich bij zijn verdediging in de Tweede Kamer zelf opgeplakt heeft. Hij zocht, hoewel hij als ervaren politicus moet weten hoe averechts zoiets kan werken, frontaal de aan val. Alsof hij uit was op zijn eigen politieke dood. De Kamer had waardering voor het werk en het rapport van de commissie-Van Zijl, en dus ook voor de conclusie dat Linscho ten en waarheid niet altijd en overal synoniem geweest waren. De staatssecretaris nam dat begrijpelijkerwijze ernstig op. Hij koos echter niet voor de weg van nederig excuus of veront schuldiging, maar bestreed, alsof hij besefte dat er weinig meer te redden viel, de kwaliteit van het onderzoeksrapport. Uit dat door de Kamer geprezen rapport volgde ontegenzegge lijk dat er het een en ander schortte aan de geloofwaardigheid van de staatssecretaris. Door vervolgens hooghartig te probe ren de conclusies uit dat rapport onderuit te halen, maakte Lin schoten het alleen maar erger. Zijn geloofwaardigheid ver dween geheel. Zijn opstappen is daarom volstrekt terecht. Linschotens val is in hoge mate aan zijn eigen opstelling te wij ten. Vandaar dat speculaties over de positie van andere be windslieden en over een verharde opstelling der coalitiegeno ten niet op hun plaats zijn. Natuurlijk vindt geen enkele partij het aangenaam als één harer coryfeeën sneuvelt, maar het zou onterecht zijn ais de VVD de zelfmoordactie van Linschoten aangrijpt om revanche te nemen. VVD-leider Bolkestein heeft een aantal jaren geleden gepleit voor een Carrington-doctrine. Lord Carrington was de Britse minister die opstapte, zonder dat zulks tot een regeringscrisis leidde, toen bleek dat zijn departement gefaald had in de aan loop naar de Falkland-oorlog. In de Nederlandse politiek is aftreden van een bewindsper soon zonder dat zoiets leidt tot een regeringscrisis, ietwat uit zonderlijk. Hier gold, zeker in de coalities met christen-demo craten, eerder het standpunt 'samen uit, samen thuis'. De VVD én paars hebben nu de kans te bewijzen dat de tijd van nieuwe zeden meer dan een slogan is. feitelijk gehandhaafd. Er was al leen sprake van een naamsveran dering, stelt Garde. Belgrado be taalde nog steeds de militairen van het Bosnisch-Servische leger. Gistermiddag kwam ook de tweede getuige aan bod, de Au straliër John Ralston. Hij leidt sinds november 1995 het onder zoek tegen Karadzic en Mladic. Zijn rol was met voorbeelden aan te tonen wat Garde in grote lijnen had geschetst. Gedetailleerd legde hij de organi satiestructuur uit van de Servi sche Democratische Partij (SDS), waarvan Karadzic voorzitter was. De SDS maakte in de gebieden waar zij sterk was gebruik van zogenaamde plaatselijke 'crisis staven', die de macht naar zich toetrokken en de invloed van de centrale regering in Sarajevo probeerden uit te schakelen. Bij de machtsovername van de Ser viërs is in veel plaatsen een twee fasen-patroon te bespeuren: eerst probeerden de Servische natio nalisten politie, radio en stadsbe stuur onder hun controle te krij gen, en als dat 'onvoldoende' re sultaten opleverde, werd in 1992 veelal overgegaan tot militaire aanvallen. Ralston lichtte ook de verschil lende etappes toe van de oprich ting van de Republika Srpska, de 'Servische Republiek' binnen Bosnië, en de dominante rol van de SDS in de 'regering' daarvan. Tenslotte staafde Ralston de (ei genlijk onbetwiste) controle van Karadzic en Mladic over het Bos nisch-Servische leger. Ook wer den bekende video-beelden van moslim-gevangenen in kampen getoond. Londen - De delegatie van Noorwegen is gisteren uit de vergade ring van de Internationale Walviscommissie in de Schotse stad Aberdeen gelopen. De woordvoerder van de delegatie, Kare Bryn, gaf geen reden voor het besluit om de conferentie te verlaten. De commissie zou gisteren een resolutie bespreken, waarin Noorwe gen voor het doorgaan met de jacht op walvissen werd veroor deeld. De conferentie aanvaardde bovendien een andere resolutie, waarin Noorwegen werd verboden een exportverbod op produc ten van walvissen op te heffen. Londen - Albert 'Cubby' Broccoli, de producent van zeventien films over geheim agent James Bond 007, is donderdag op 87-ja- rige leeftijd in zijn huis in Beverly Hills overleden. Tijdens de Oscar-uitreiking van 1982 kreeg Broccoli een speciale onderscheiding. In 1987 werd hem door de Britse koningin de Empire-orde verleend. New Delhi - In de regering van India zijn gisteren communisti sche ministers opgenomen. Dat is voor het eerst sinds de Indiase onafhankelijkheid van Groot-Brittannië in 1947. Premier Deve Gowda benoemde twee leden van de communisti sche partij om het politieke draagvlak van zijn minderheidsrege ring in het parlement te vergroten. De regeringsleider nam ook drie ministers van drie andere partijen in zijn centrumlinkse ka binet op. Gowda is sinds 1 juni aan de macht. Teheran - Iran heeft gisteren bij Turkije geprotesteerd tegen de aanvallen die het Turkse leger eerder deze week uitvoerde op ver meende bases van Turks-Koerdische rebellen in Iran. Bij de aan vallen op Iraanse grensdorpen werden zes Iraniërs gedood en raakten vijftien anderen gewond. Het Turkse kantoor van de gezamenlijke chefs van staven ontken de dat Turkse helikopters Iraanse grensdorpen hebben aangeval len. Verklaard werd dat Turkse soldaten het vuur hadden geopend op Koerdische strijders, die vanuit Iran probeerden te infiltreren. De Koerdische Arbeiderspartij (PKK) vecht voor Koerdisch zelfbe stuur in het zuiden en oosten van Turkije en heeft bases in het noorden van Irak, Iran en Syrië. Montreal - Een onderzoekscommissie van de Internationale Or ganisatie voor de Burgerluchtvaart heeft vastgesteld dat de Cu baanse luchtmacht in februari twee Amerikaanse Cessna-toestel- len buiten het eigen luchtruim heeft neergeschoten. De commissie kwam tot deze conclusie door gegevens afkomstig van een Noors schip dat in de buurt voer. Op 24 februari schoot een Cubaanse Mig-29 twee Amerikaanse vliegtuigjes neer. Die behoorden toe aan een beweging in Florida, die fel gekant is tegen het regime van de Cubaanse heerser Fidel Castro. De vier inzittenden van de twee toestellen zijn sindsdien vermist (en naar mag worden aangenomen omgekomen). Het incident dreef de spanning tussen Havana en Washington weer op tot gro te hoogten. Rabat - De Marokkaanse regering heeft gisteren de reisbeperkin gen voor de familie van de in 1972 overleden generaal Mohamed Oufkir opgeheven. „Er bestaat geen zaak-Oufkir meer," aldus de Marokkaanse minister van Binnenlandse Zaken Driss Basri. Jarenlang hebben Amnesty International en andere mensenrech ten-organisaties bij Marokko gepleit voor de vrijlating van de fa milie van Oufkir. Ze werden in 1972 onder huisarrest geplaatst nadat de generaal, destijds minister van Defensie, verdacht werd van een couppo ging tegen het regime van koning Hassan II. Oufkir overleed on der nooit opgehelderde omstandigheden. In 1991 werd het huis arrest tegen zijn familieleden opgeheven, maar bleven er reisbe perkingen van kracht. Englewood - In Tennessee is gisteren een overwegend door blan ke gelovigen bezochte kerk door vlammen verwoest, enkele uren nadat vice-president Al Gore in de staat een toespraak had gege ven over de aanhoudende kerkbranden in het zuiden van de Ver enigde Staten. Onderzoek moet uitwijzen of er mogelijk brand is gesticht, zoals op andere plaatsen in het zuiden in de afgelopen anderhalf jaar. Bij de brandaanslagen waren voornamelijk kerken met zwarte congregaties doelwit. (ADVERTENTIE) 11 Complete footstool-cursus txfcfl 2i Uniek vloer-sjabloon En ookt 2 gratis banken om te winnen alles over de grenen keuken slaapkamer- decoratieplan groentips voor balkon terras Nu overal te koop voor maar f 6,95!

de Stem | 1996 | | pagina 5