Wie zijn vrouw.. met de Hollander HÉ JA, DAT KEN I RT ENS Openbare wc's Oostburg dicht om vandalisme DE STEM ZEELAND C4 Medicijn Guido Gazelle Compost- bakken Put in de weg Beugels te effectief Prijs Even de hond uitlaten Fout Wijnarrangement je "pree va*t de Sc^ee^iae 't Blijft 'n apart volksken eeh! Die zijn er ook nog PC-KERKDIENSTEN RK-KERKDIEf PASTORIEDIENSTEN V y AG 29 JUNI 1996 Bftdrugs "euzen-Twee Franse man. beiden negentien jaar oud 'en in de binnenstad «J luring gekregen. Ze WfuT et bezit van 41 gram man" na en 24 lege patroonhui. |1 Het kwam henopeenbo» an bijna vijfhonderd guhu, taan. Hun spullen werden eslag genomen. wond aan knieën stburg - Een 87-jarige Oost •ger is na een aanrijding met 31-jarige autobestuurder het Belgische Brugge met ondingen aan beide eën overgebracht naar het enhuis in zijn woonplaats automobilist verleende geen rrang aan de man die met fiets aan de hand een over- ekplaats aan de Nieuwstraat -rstak. Het ongeval gebeurde terochtend. nrijding rneuzen - Een dertienjarig isje uit Terneuzen hield nklachten in pols en knie er aan een aanrijding met i 48-jarige automobilist uit zelfde plaats. Het gebeurde terochtend op de kruising chlan/Handellaan. Het isje verleende geen voor- reniging vertegenwoordigd Jn. Woensdag 3 juli verzorgt rn'87 een instuif voor de ugd van 19.00 tot 20.00 uur. an 20.15 tot 21.00 uur houdt en een Aerobic-instuif. Tij- ens de jeugdinstuif worden de euwe toestellen in gebruik nomen, zoals dse trampoline, ngen, spanbrug, kast en balk. oegang en deelname is gratis. en: Mat 1: 1. mevrouw Peers- an/L. Kegels, 2. mevrouw -ovaert/J. Warrens. Mat 2:1. me- ~ouw Bouvré/J. Heye, 2. me- rouw Blommaert/P. van Broeck. "at 3: 1. mevrouw Emeleer/ E. onkers, 2. mevrouw Kegels/E. lommaert. t.-Jansteen - Gemeenschapscen- rum De Warande: 1. E. de Smet Th. Kints, 3. J. Schout, eikant - 't Heike met 27 perso nen: Mat 1: 1. E. Weemaes-Moort- hamer/E. Jonkers, 2. P. Janssens- Bouvré/G. Smet. Mat 2: 1. E. Be- ué-De Block/L. Herwegh, 2. M. met-Ruijloft/H. Dierx. Hoije, Annelies de Jong, Marijn Kik, Terneuzen; Carina Koekkoek, Axel. HAVO: Liesbeth Bode, Sas van Gent; Jacco Goudzwaard, El len Heule, Terneuzen; Jessica de Krijger, Philippine; Jessica Lam mens, Westdorpe; Kim Teirlynck, Zaamslag; Angela Verschueren, Kloosterzande. Atheneum: Chris tel Scheilz, Sas van Gent. Oostburg - Zwincollege. MAVO: Elke van Gilst en Diana de Reu. VWO: Willemijn Branderhorst en Remco Dhont. Terneuzen - Infra Scaldem. Ver pleegkundige: Esther Burm, Chantal van Dam, Mirjam de Klerk, Annie Meesen, Petra Schelfaut, Harry Tholen, Annette van de Kreeke, Sharon de Putter, Paula Scherbeijn en Tilly Tholen- De Block. Amsterdam - Universiteit van Am sterdam - dr. in de Letteren - Vincent de Rooy - Zaamslag ngs de historie van Terneuzri bolisch is voor de Scheldestat wandeling gemaakt hebben de vesting Terneuzen. Een van die wandeling is opgem in de Vliegende-Hollanden»» Noordstraat, Markt, Tuinp Herengracht, Lange Kerkstr» Vlooswijkstraat, het Nieuwen P' Pelmolengang, Nieuwstr Scheldedijk en de Blokken. Oostburg - De openbare letten bij het gemeentehuis 'in Oostburg zijn op zater» zondag en tijdens feestdag gesloten. B en W willed met een behoorlijke on houdspost opgezadeld W® den en willen van het va lismeaf. De raadscommi® Welzijn reageerde giste' niet echt positief. De win|aI) zijn immers open en moet dus iedereen zijn hoefte ophouden. De commissie kwam os met het verzoek alle pl en minnen van de week openstelling op een nj ten. De gemeente zou voorbeeld zelfreinigde ten kunnen aanschaft®1' ZATERDAG 29 JUNI 1996 Helaas is het soms nodig even bij de dokter binnen te stappen. Ze- wals het al een tijd geleden is, valt het aantal meeneemfolders op Zonder ziekte die bij je past, Itom je daarin grasduinend, nau welijks meer weg. Bij die kwalen horen medicijnen en die worden, althans zo viel op te maken uit een notitie op het plakbord, vaak niet ingenomen. Bij sommigen liggen zodoende soms jarenlang restanten van een kuurtje in het medicijnkastje of waar dan ook in huis. De huisarts weet dat als geen ander. Zijn vraag, zoals het |-viertje ongeveer meldde: 'U kunt hier uw oude medicijnen inleveren,' leek dus heel normaal en had dus alle schijn van een opruimactie in zich. Tot de let tertjes onderaan het velletje doordrongen. Daar stond name lijk: 'T.b.v. Afrika.' Waarom in dat werelddeel de medicijnman nog heilig is, werd ineens duidelijk. Of zou het toch anders bedoeld zijn? (RV) WIE KENT hem niet, de beroem de negentiende-eeuwse Neder landse dichter Guido Gazelle? Die variant op de komische recla me voor een worstmerk kwam deze week onbewust op bij lezing van de fax met politieberichten die de Zeeuws-Vlaamse sterke arm de media in de streek elke dag trouw doet toekomen. De man die bij het korps van de Her mandad elke dag trouw die be richten doorgeeft aan de pers maakte afgelopen week melding van een aanrijding tussen twee fietsers. Het ongeval had plaatsgevonden op de Guido Gezellestraat in Ter neuzen. Maar waarschijnlijk wa ren de gedachten van de politie- voorlichter nog zo vervuld van fietsers dat hij Guido Gazelle op- tikte. Naar het bekende Neder landse rijwielmerk, zoals u wel licht wel zult begrijpen. (HdP) In navolging van de gemeente Hulst confronteert ook Terneu zen zijn bevolking weer met het afvalprobleem. Terwijl de inwo ners in hun warme tuinen zitten weg te stinken tussen de grijze en de groene afvalcontainer, wordt gelobbyd voor een eigen compostvat. Voordeel voor de gemeente is natuurlijk dat wat in het vat gaat, niet meer hun probleem is. De compostvaten worden tijdelijk voor een on weerstaanbaar lage prijs aange boden, zodat tuin- en keukenaf val op eenvoudige wijze thuis gecomposteerd kan worden. Hoe meer vaten de gemeente kan slijten, hoe kleiner haar afval probleem wordt. Een wervende informatiefolder wordt daartoe huis-aan-huis verspreid. De flatbewoonster die de enve lop ontvangt, is er even stil van. 290 Liter eigengemaakte com post voor haar balkonbakken. Zouden haar geraniums daar ge noeg aan hebben? (MS) Uiteraard te Hulst. De inkt van de handtekening onder het huwelijkscontract nog nat en dan al op het terras. Da's nou echt saamhorigheid, dat zit wel goed met die twee. Want kent u 'm nog, die spreuk op die jaren zestig-asbak: Wie zijn vrouw heeft meegenomen, is nimmer te laat thuisgekomen'. foto camile schelstraete Het zal niemand ontgaan zijn dat heel Zeeuws-Vlaanderen op z'n kop lijkt te staan. Wegen worden verbreed, winkelcentra uitgebreid, rotondes gebouwd en fietspaden geasfalteerd. Ik ben tegenwoordig op mijn hoe de: op de meest onverwachte plaatsen verschijnen uit het niets wegversperringen vanwe ge werk in uitvoering. Terneu zen spant hierbij de kroon: be halve een face-lift van de bin nenstad en een compleet nieuwe woonwijk, wordt hier en daar ook aardig aan de weg vertim merd. En dat 'hier en daar' komt voor mij wel heel dichtbij: mijn gewone rondje met de hond heb ik al aangepast tot al die graafmachines en andere dinky-toys in reuzenuitvoering van onze route verdwenen zijn. Maar deze week realiseerde ik mij dat ze oprukken! Ze nade ren mijn voordeur! Ik fiets door onze straat, net als honderden keren daarvoor. Ge heel onverwacht bonkt mijn voorwiel door een putje. Ver baasd kijk ik achterom, het lijkt wel of het asfalt daar ingezakt is. Heeft dat verraderlijke kuil tje daar altijd al in het wegdek gezeten? vraag ik me af. En waarom ben ik er daar dan nooit eerder doorheen gereden? ALS je in de Hulster binnenstad wilt parkeren, moet je op de meeste plaatsen betalen. Geen wonder dus dat alle gratis plek- in een mum van tijd bezet zijn. Zoals de eigenlijk voor ambtenaren bedoelde dertien plaatsen achter het stadskan toor. Doordeweeks mogen amb tenaren er parkeren, maar in het weekend zijn de plekjes voor ie dereen beschikbaar. Er is een doeltreffende manier bedacht om de voorkomen dat er op doordeweekse dagen illegaal ge parkeerd wordt. Beugels ver sperren dan de weg en enkel ge meentemensen hebben de sleutel om die beugels te laten zakken. Is het eenmaal weekend, dan worden de beugels gewoon neer gelaten en liggen de parkeer plaatsen open. Een goed idee, ware het niet dat de beugels ei genlijk te goed werken. Om ze namelijk omhoog te krijgen, is geen sleutel vereist, maar is even trekken voldoende. Dat heeft de spelende jeugd ook ontdekt. En dus is het om de haverklap voor gekomen dat een bestuurder bij terugkomst werd geconfronteerd met een opgetrokken beugel, waardoor hij dus gevangen stond op zijn parkeerplaats. En zie dan maar eens iemand te vin den die de sleutel heeft. De ge meente heeft deze week het pro bleem opgelost. De beugels zijn weggesloopt en halverwege ieder parkeervak opnieuw in de grond gezet. Waarmee de parkeer- plaatsjes nu toch alles bij elkaar al een aardige duit hebben ge kost. (EV) Hoe alert de gemeente Terneu zen reageert, wordt wel bewe zen door het feit dat er reeds een paar uur later de bekende wit- rode borden omheen staan. Het putje wordt uitgesneden tot een gaatje ter grootte van een keu kenbord. Daaronder gaapt een grote leegte, alleen diverse soor ten buizen zijn zichtbaar. Hoe zit dat? Realiseer ik mij onvol doende dat het asfalt boven een gat tussen twee stoepen gespan nen is? De volgende morgen worden wij reeds om acht uur opgeschrikt door een flink lawaai en dat wil wat zeggen, want wp zijn de laatste tijd wel het een en ander gewend. Een blik uit het raam leert dat van het gaatje een gat gemaakt wordt. Als de kinderen tussen de middag thuiskomen, is het gat inmiddels opgevuld met zand. Een flinke hoop uit- gedrilde asfaltbrokken ligt er naast, met aan de voorkant èn aan de achterkant een rood-wit waarschuwingsbord: de weg is geblokkeerd. Een waarschuwing aan het be gin van de straat ontbreekt, zo als bij zoveel 'werk in uitv'oe- ring'-projecten in Zeeuws- Vlaanderen. Zelfs de auto's van de gemeente, die er op uitge stuurd zijn om de brokstukken van het wegdek te verwijderen, draaien nietsvermoedend de straat in. Ik kan me voorstellen dat die bordjes even op zijn. (MS) Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Peter Oggel, Ronald Verstraten, Jeanette Vergouwen, Camile Schelstraete en Eugene Verstraeten. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme in zendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden, op en/of aanmerkingen belt u: 0115 - 645769. U kunt ook schrijven naar: Postbus 145,4530 AC Terneuzen. HET grote nadeel van een hond is dat je het beest geregeld moet uitlaten. Tenminste, als je niet wilt dat je trouwe huisgenoot je hele tuintje onder poept en piest. Als je niet van lopen houdt, is het echter telkens weer een hele opgave om de dagelijkse sanitai re rondgang te maken. Wande lend door de bossen bij Heikant zagen we echter dat het ook an ders kan. Een van een Belgisch kenteken voorziene auto stopte langs de kant van de weg. De be stuurster, want het was een vrouw, duwde de eveneens in het voertuig zittende hond naar bui ten en reed stapvoets verder. Het dier stapte vrolijk rond en ging na enig gesnuffel in de karakte ristieke houding zitten. Zo, daar was hij vanaf en hij rende in ga lop naar de auto, die inmiddels al zo'n honderd meter gevorderd was. Het portier zwaaide open, de hond sprong naar binnen en weg waren ze. Zo kan het dus ook. (EV) „Na een dag hard werken kom ik thuis en vind een envelop met opdruk 'De Stem' op mijn deur mat. Als eerste reactie denk ik: het zal wel een acceptgiro zijn. Al murmend maak ik de brief open en zie dat aan de onderkant geen blauw aanhangsel is beves tigd. Dus begin ik de brief maar te lezen. Als eerste tref ik 'Ge achte prijswinnaar'. Te gek, denk ik, leuk, maar..." Zo begint een briefje van een in woner van Sas van Gent dat de post begin deze week ter redac tie bezorgt. De schrijver heeft, zo blijkt, alle reden, voor dat drei gende 'maar...'. Want. De brief van dit dagblad begint na de aanhef aldus: 'Be treft Pinksterprijsvraag. Wij kunnen u tot ons genoegen mee delen dat door u is gewonnen: gratis tankbeurt ter waarde van f50,00." Altijd handig, schrijft de Sas- senaar op zijn beurt, „Maar mijn blijdschap wordt snel omgezet in een hartelijke lach. Want wat staat er daar in de volgende ali nea? Tegen overleg van deze brief kunt u uw prijs op boven staand adres in ontvangst nemen uiterlijk voor 1 september 1994." De Sassenaar kan er nog om la chen: „Zal ik de komende tijd toch maar op mijn fietsje rond rijden." Wij blijven achter met het schaamrood op de kaken. Met de belofte van beterschap. (PO) EEN dineetje af en toe hapt heerlijk weg. De chauffeur van de avond belooft het bij water te houden en anderen bestellen een wijnarrangement bij het vier gangenmenu. De sommelier, hij die alles van wijn weet, legt de voordelen van een dergelijk arrangement uit. «Een prettige wijn bij elke gang, Passend bij het gerecht en dan nog een zoete dessertwijn als wetje." De culinaire lekkernijen komen een na een. Afwisseling voldoende, Wat de wijnen be seft, blijft het bij de eerste rode wijn. Als de sommelier bij het ij- Z1ge nagerecht weer eens langs wandelt, wordt hem medege deeld, door een van de disgeno ten 'dat het wijnarrangement toch weinig creatief was'. „To taal vergeten meneer, wilt U nog een glas wijn, daar zorg ik hoogst persoonlijk voor." De zelfde wijn wordt nogmaals ge serveerd. Als de rekening wordt jepresenteerd, blijken de enkele glazen meer te kosten dan het to tale arrangement. Deze somme lier heeft dus alleen verstand van wijn, niet van klantenbin ding. (JV) Als kind word je dagelijks ge confronteerd met zaken die ver re van duidelijk zijn. Als oppas sende ouder probeer je het kroost te leren voorzichtig te zijn. Gevaar, is hierin een tref woord. Zeker in het verkeer is dat het geval. Auto's met draaiende motoren zijn dus voor kleine kinderen auto's die 'rijden'. Althans dat moet de 3-jarige ge dacht hebben toen pa in de auto stapte en startte terwijl oma nog in moest stappen. Zijn 'fout' duidde dus al op een si tuatie die in zijn ogen niet moest. Dat er gewacht moest worden tot er ingestapt was, maakte hij dan zonder dralen duidelijk. Al leen hetgeen hem het meest in de mond lag, spuide hij via een omweg door vragend op te mer ken: „Stommerik mag ik niet zeggen hé?". (RV) Ik most'r bij enen int westen zijn, maor k'wist nie presies waor. Ik zijn gunter nie zo goed bekend, t'is ommers nog 'n eel ende naor daor. t'Was op d'n buiten, wa d'achteraf, da's toch alt al wa moeluker eeh Ik stong'r dan ook nie van te kijken dank eest 'n eel ende te wijd reej. Maor mee wa vraogen kwam't goed, bij 'n ulleken uizen mos't zijn. Da wist'k van enen die taor eel goed thuis was en ij vertelden mij aorfijn: „En agge daor dan zijt, dan moej't nog maor 's vraogen voor de zekereid, want oftij nou int vierde oft vijfde uis weun, da zijnk nou evekes kwijt. Mijn auto sting nog nie stil of daor stakt'r al enen zijne kop deurt teuregat. Ier oorde goed in de gaoten gouwen, docht'k, maor wa mij vaneigen dus wel meezat: k'aoi'r bots enen om te vraogen. of tij mij 't goed adres opgeven kost. Dat kostij en ij leej mij ook nog uit oe ank mij zowa gedraogen most. „Nie zomaor op t'of lopen,zeettij, da d'ettij nie gjèrn en ik vin da terecht. Last voren aonbellen, dan komtij last achter kijken. Flink bellen, ij oor wa slecht. Ik deej presies lik as gezeed, daor gebeurden niks en deurstiefelen naor d'achterdeur da tierf'k nie, diene man aoita gezeed en ik docht: Godweet krijde nie n'n oop gezeur. Ik t'rug de straot op, mijne zegsman sting mij van 'n ende af te kijken. „k'En gebeld," zeej'k, „wel n'n keer of drie, daor gebeur niks, 't begin t'r op te lijken dattij nie thuis is.„Da kan kloppen,zeej onze maot, „k'èn'm kort tevoren weg zien gaon. „Koste da nondidju daor bots nie gezeed èn," docht'k, „gij z'n verdommesen arjaon." SLA de krant maar open. Bijna iedere dag is het prijs. Listige zakkenrollers en brutale tasjes dieven schuimen Zeeuws-Vlaan deren af. Maar het kan ook an ders, zo ondervond deze week een inwoner van Sas van Gent. Hij moest zich melden bij de röntgenafdeling van het zieken huis in Terneuzen. Terug buiten greep hij in zijn binnenzak naar zijn portefeuille, maar het mapje met waardepapieren was er niet meer. De Sassenaar spoedde zich terug naar de röntgenafdeling, waar een inwoner van Hengst dijk op zijn beurt zat te wachten. Die bemerkte de speurende blik en vroeg: verloren?" Sassenaar, van de Sassenaar „Bent u soms iets „Ja," reageerde de „mijn portefeuille." „Ha, die heb ik gevonden," klonk het terug. „Ik heb hem al bij de receptie af gegeven." De Sassenaar was zo blij dat hij de eerlijke vinder een fooitje wilde toestoppen, maar die wilde daar niets van weten. Met moeite liet hij zich tracteren op een kopje koffie. „Na al die ellende dagelijks in de krant, mag dit misschien ook wel eens vermeld worden," belde de Sas senaar onze redactie. En daar heeft hij eigenlijk best gelijk in. (EV) "'■VPi'1 zaterdag 29 juni ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk) 10 u. ds. J. Engelgeer. Middelburg (Doopsgezinde kerk) 10 u. ds. W. Verdouw. Vlissingen ('t Anker) 9 u. ds. W.Verdouw. zondag 30 juni HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Ontmoetings- kerk): 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 9.30 u. ds. J. v.d Hoek. Biervliet: Gemeensch. Avond maalsviering in Hoofdplaat. Breskens: 9.30 u. ds. Blokland. Cadzand: 10 u. ds. Houwaart. Groede: 9.30 u. ds. A. v. Andel. Hoek: 10 u. ds. W. Jansen. 15 u. Openluchtdienst terrein fam. Jansen Lovenweg 2. 19 u. ds. F. Blokland. Hontenisse: 11 u. ds. A. de Me- ij-Mecima en vie. mw. C. Don. Hoofdplaat: 10 u. ds. J. v.d Schee (HA). Hulst: 9.30 u. ds. A. de Me- ij-Mecima en vie. mw. C. Don. Nieuwvliet: 10 u. ds. C. Hooge- ndoorn. Oostburg: 10 u. ds. v. Duinen. Retranchement: centrale dienst gehele comb, in Cadzand. Schoondijke: 9.30 u. dhr. Trim- pe. Sint Anna ter Muiden: centrale dienst gehele comb, in Cad zand. Sluis: centrale dienst gehele comb, in Cadzand. Sluiskil: 9 u. ds. M. Heijting. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. W. de Boer. (Goede Herders- kerk): 10 u. ds. M. Taalman. 19 u. ds. W. de Boer. (Opstan- dingskerk): 10 u. ds. M. Heij ting. (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u. ds. M. Taalman-de Ruiter. (Verpleeghuis 'Ter Schorre'): 10.30 u. dienst. Waterlandkerkje: 11 u. ds. A. v. Andel (HA). IJzendijke: gemeensch. Avond maalsviering in Hoofdplaat. Zaamslag: 10 u. ds. H. Reinders. 19 u. ds. A. de Haan. GEREFORMEERDE KERKDIENSTEN Axel: 10 u. dienst in Ned. her. kerk, 17 u. dhr. J. Arendse. Terneuzen: (Goede Herderkerk) 10 u. ds. M. Taalman/De Rui ter,19 u. ds. W. de Boer. (Op- standingskerk) 09 u. ds. A. Bosch. Zaamslag: 10 u. ds. H. Reinders, 15 u. ds. A. de Haan. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. leesdienst. Hoek: 9.30 u. en 15 u. ds. H. Oh- mann te Ommen. Terneuzen: 9. 30 u en 15 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 9.30 u. ds. L. Leef- tink, 15 u. ds. M. Tel te Berg- schenhoek. CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen: (De Kandelaar) 10 u: dhr. J. de Keizer. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Breskens: 9.30 u. dhr. L. Wals te Turnhout. Nieuwvliet: 10.30 u. dhr. L. Wals. Retranchement: 10 u. ds. G. van de Wetering. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Goes: 10. 15 u.ds. Tj. Postma. Vlissingen: 9.30 u. ds. P. van de Laarse. NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10 u. dhr. R. Brink, WEST-ZEEUWS- VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemel vaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria On bevlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelop neming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apos tel. zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart. zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS- VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelop neming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zond. 10.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie. zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornells, zond. 9.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 9.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 9.30 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Triniteitskerk). zond. 11 u. Verrezen Christus: zat. 19 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pas torie te bereiken. OOST-ZEEUWS- VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. G. Claessens, St. Jan steen, tel. 0114-320159. WEST-ZEEUWS- VLAANDEREN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. Past. M. Janssen, tel. 0117- 461208 (bgg. Ziekenhuis Oost burg: tel. 0117-459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. C. Dochy, tel. 0115-491346. (Aflevering 466) Mevrouw G. de Jaeger-Van Hecke uit Westdorpe bezorgde ons een liedje waarvan ze zegt het in de jaren dertig gezongen werd door de marktmuzikanten te Zelzate. Het heet: HET GAZETJE VAN VANDAGE Ge zult mij zeker vragen Pierken wat staat er in 't Gazetjen van vandage? Luister eens hoe ik begin: Op het eerste blad gekeken Daar vindt ge polletiek Van alle schurkenstreken, N'n doodslag mee n'n riek. Een dienstmeid is gaan vliegen Met 't geld van heur madam. Een kind springt uit zijn wiege En loopt onder d'n tram. Een kind deur n'n hond gebeten; N'n boer van boven Luik, Zat mee gemene streken En had pijn in zijnen buik. 't Heeft gebrand op enen zolder Die vol met vlooien zat. D'r was een onweer in de polder En heel den boel lag plat. Reclame van de pillen Voor vrouwen klein en groot. Maar als de mannen willen Zijn ze op een uurken dood. N'n doven en n'n blinden Die geerne meiskes zien Je mag het wel geloven Maar de waarheid dat is't nie. En nu zult ge zeker vragen Wat doet Pierken tot besluit? Die draai zijn blaadjen omme En z'n gazetjen dat is uit! Via Alex de Smet uit Westdorpe kregen we uit het liedjesschrift van mevrowu Louisa Haverbeeke-Timmerman een aantal liedjes van zo'n honderd jaar geleden. Wij komen er binnenkort op terug. V

de Stem | 1996 | | pagina 23