Dagen coördinator lijken geteld Miniatuur-Zeeland in De Braakman Gemeente Oostburg moet geld statushouders ruimer inzetten Wandelen met de Vliegende Hollande Bewoners Othene willen geen woonwagenkamp POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT UITSLAGEN Medicijn Guido Gazelle Compost- bakken Beugels Wij nam DE STEM ZEELAND Subsidiebron Vluchtelingenwerk West-Zeeuws-Vlaanderen droogt op S amenwerking Havenfeesten steeds hechter Laagveen Inpoldering Drugsrunner Zeventien bekeuringen Discriminatie Softdrugs Gewond aan knieën Aanrijding Demonstratie en instuif Turn'87 Kaartingen Koersbal EXAMENS Openbare wc Oostburg did1' om vandalism? DE STEM ZATERDAG 29 JUNI 1996 Van onze verslaggever Oostburg - Als het wettelijk mogelijk is, moet de gemeente Oostburg het beschikbare geld voor statushouders ruimer inzetten. De gemeente moet bijvoorbeeld deze mensen financieel de gelegenheid geven lid te worden van een voetbalclub. Deze boodschap gaf de commissie Welzijn gis teren mee aan wethouder L. Cuelenaere. De gemeente Oostburg kreeg over de pe riode 1994 tot 1996 een bedrag van ruim 210.000 gulden van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers voor de begeleiding van 33 personen. Omdat niet alles is ge bruikt wil het college vijftig mille over hevelen naar de algemene reserve. J. Wielakker (PvdA) maakte gisteren kenbaar daar veel moeite mee te hebben. „Of we krijgen te veel geld of we geven het niet goed uit. Gezien het overschot moet volgens mij meer mogelijk zijn voor statushouders." A. Verhage (D66) deelde deze mening. „Je zou hierbij kunnen denken aan het beschikbaar stellen van geld om lid van een vereniging te worden of wat meer aan scholing te kunnen doen." Volgens wethouder Cuelenaere ligt dat niet zo eenvoudig. Het uitgeven van het budget is immers aan bepaalde wettelij ke regels gebonden. „We bekijken in ie der geval wat mogelijk is. De commissie wordt nog geïnformeerd. Ik zeg daar wel bij dat je in geval van meer scholing re kening moet houden met een bedrag van zesduizend gulden per leerling per jaar. Dan spreek je snel over zestigduizend gulden." Cuelenaere deelde in ieder geval mee dat de gemeente 123.000 gulden wil inzetten voor het begeleiden van de statushou ders naar de arbeidsmarkt. „Dat zijn misschien geen leuke dingen maar wel belangrijk voor de toekomst van deze mensen. Daarnaast proberen we zo zorg vuldig mogelijk met het budget om te gaan. Er wordt voor de statushouders in onze gemeente zoveel mogelijk gedaan." Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - De dagen voor de coördinator van de Stichting Vluchtelingenwerk in West-Zeeuws-Vlaanderen lij ken geteld. De vrijwilligers kunnen de komende maanden en mogelijk ook volgend jaar nog wel gebruik maken van deze coördinator, maar daarna is het mogelijk voorbij. Als het aantal asielzoekers name lijk tot onder de vijf daalt, is het gedaan met de subsidie en dus ook met die coördinator. De ge meente had deze week een ge sprek gepland met de vrijwilli gers, maar volgens wethouder L. Cuelenaere is niemand komen opdagen. „Dus ben ik er voor me zelf uitgekomen," vertelde ze gis teren tijdens de commissie Wel zijn. Vrijwilligers De rijkssubsidie is afhankelijk van het aantal asielzoekers in de regio. Het dagelijks bestuur van het samenwerkingsverband Wel zijnsbeleid West-Zeeuws-Vlaan deren deelt dat mee aan de leden van het algemeen bestuur. Het bestuur van de Stichting Vluchtelingenwerk is bang dat het aantal vrijwilligers drastisch terug zal lopen als de coördinator moet stoppen met de begeleiding van deze vrijwilligers. Dat kan het einde betekenen van de stich ting. Het dagelijks bestuur houdt toch vast aan de eerder gemaakte af spraken met de stichting. Be paald was dat de subsidie voor de coördinatie-uren parallel loopt met de terugloop van het aantal op te vangen personen. Het dagelijks bestuur merkt daarbij op dat de vrijwilligers in middels de gang van zaken ken nen inzake de opvang en begelei ding. Ze kunnen veelal zelfstan dig de nodige steun verzorgen, waarbij direct overleg met de be trokken ambtenaren steeds vaker voorkomt in plaats van via de coördinator. „Door de inmiddels opgebouwde ervaring en de tijdens kantoortij den continue aanwezigheid kun nen medewerkers van het samen werkingsverband en de gemeen ten de coördinatie van vrijwillig werk op verantwoorde wijze op zich nemen. In de gemeenten Sluis-Aardenburg en Oostburg zal elke nieuwkomer een beleefde en correcte behandeling krijgen." Het dagelijks bestuur meent Van onze correspondent Terneuzen - Voorzitter W. Go- sselaar van de Terneuzense VW zei gisteren bij de ope ning van de Terneuzense Ha venfeesten blij te zijn met de steeds intensievere samen werking tussen enerzijds be drijven en anderzijds het Mid den- en Kleinbedrijf en horeca. Op deze manier hoopt hij de pro motie van Terneuzen meer ge stalte te kunnen geven. Gosselaar wees de aanwezigen ook op de uitbreiding nu markt en Steenen Beer straks gereed zijn. „Er zijn steeds meer mensen actief betrokken bij de haven feesten. Dit kun je ook terug vin den in het programma, dat dit jaar goed gevuld is. Een nieuwe promotie voor Terneuzen heeft zich aangediend met de komst van de WOV. Bij het Portaal van Vlaanderen moet er een info-cen- trum komen met voor ons een maritiem tintje." Vervolgens maakte hij de nieuwe Havenman 1996 bekend. De com missie had het oog laten vallen op Jan Agten, commercieel directeur bij Ovet. „Hij is gedurende de twintig jaar dat hij in de haven van Terneuzen werkzaam is, op geklommen van waterklerk tot directeur. Ovet heeft een grote bijdrage geleverd aan de groei in trafieken." Agten kreeg een oorkonde en een beeldje van kapitein Willem van der Decken. Vervolgens werd de VW-vlag gehesen, waarmee het driedaagse feest was geopend. Bij de voormalige veerhaven staat een kennis, zijn er diverse demonstraties, havenloop en roeiwedstrijden. Vandaag doet de Veronica Zomertruuk de Schel- destad aan. Zondag is de Camel Trophy Roadshow een topper. daarom de opvang van alle cate gorieën nieuwkomers, zo moge lijk samen met vrijwilligers, ade quaat en gewetensvol op te van gen. Momenteel telt West-Zeeuws- Vlaanderen 25 asielzoekers. De aanvullende tijdelijke opvang in motel West (65 opvangplaatsen) en in Het Schoonhof in Cadzand (honderd opvangplaatsen) is niet meegerekend. Deze opvang wordt namelijk geheel verzorgd en betaald door de rijksoverheid. De stichting krijgt voor de 25 asielzoekers voor tien uur coördi natie-subsidie. De Regeling Opvang Asielzoekers is met ingang van dit jaar bevro ren, waardoor het aantal asiel zoekers - of ze krijgen een ver blijfsvergunning, of ze moeten weg - uiteindelijk daalt tot nul. Op dat moment krijgt de stich ting dus geen subsidie meer voor de coördinator. Nieuwkomers Volgens het dagelijks bestuur vallen de asielzoekers, die nu met de verzamelnaam nieuwkomers worden aangeduid, dan niet in een gat omdat tal van organisa ties, scholen en woningbouwver enigingen voor de nodige steun en integratie zorgen. Daarnaast zijn de gemeentelijke sociale diensten ingespeeld op de bege leiding en opleiding van nieuw komers in samenhang met het ROC Westerschelde en Arbeids voorziening. Het algemeen be stuur van het samenwerkingsver band krijgt dit jaar nadere voor stellen over de opvang van nieuwkomers. De bewoners van de buurtschap Othene bij Terneuzen zien met lede ogen de ont wikkelingen in hun woonomgeving aan. Ze vrezen dat het straks voorgoed gedaan is met de rust, nu de aanbouw van de nieuwe stadswijk in de Nieuw Othenepol- der in volle gang is. Bovendien heeft het Terneuzens gemeentebestuur aangekon digd dat de aanleg van een nieuw woon wagencentrum, eveneens in Othene, nog voor de winter van start gaat. De bewoners van het paar straten tellende gehucht zijn in het geheel niet blij met al deze ontwikkelingen en laten weten dat via dit spandoek aan de gevel van een woning. hu :i ti FOTO WIM KOOIJMAN Door Lucien Calle Ergens in De Braakman ligt een prachtige plek. Een plek waar alle Zeeuwse oerlandschappen bij elkaar komen als een soort miniatuur-Zeeland. Die plek heet de Westgeul en is te vinden in de bossen van Braakman noord. De slagader van dat ge bied is de oude getijdegeul, die zout water het gebied inbrengt. Direct langs die geul vindt je al lerlei zoutwaterplanten zoals melk-kruid, zilte rus en wilde selderij. Deze vegetaties staan model voor de zoute en brakke plantenvegetaties die in vervlo gen tijden langs veel Zeeuwse geulen groeiden. Loop je een paar meter van de geul vandaan dan kom je op het iets hoger gelegen kalkrijke zand. Hier heeft zich een ware duinvallei aan vegetatie ontwik keld met botanische hoogstand jes als parnassia en moeraswes- penorchis. Het is dan net of je door de duinen loopt. Op de hoogste punten is door het zure regenwater de bovenste laag van de bodem een beetje ontkalkt. Daar is een zuur mi lieu ontstaan en hebben zich groeiplekken met veenmossen gevormd. Zo komt hier de laag- veen-vorming op gang. Hoewel de veenmossen hier nog maar een paar centimeter dik zijn, zijn de processen die er plaats vinden vergelijkbaar met de prehistori sche laagveenvorming in onze streek. Het oerlandschap van de Braakmangeul aan de noordzijde. In gedachten dwaal je al over de eindeloze laagveen gebieden die Zeeland toen rijk was. Heel ge vaarlijk voor de blootvoetse mens, omdat je er gemakkelijk in kunt wegzakken en verdrin ken. In de Braakman zal dat voorlopig niet zo'n vaart lopen, want de- veenmoskussens groeien maar een paar millime ter per jaar. Waar wat meer zoet water in de bodem zit, begint zich heel aar zelend wat bosvorming te ont wikkelen. Je vindt er jonge elzen en berkeboompjes. Als hier ver der niets zou gebeuren, zouden deze stukken op den duur hele maal dichtgroeien met bos. In de prehistorie was het dan zo dat de woeste zee en de rivieren af en toe eens verschrikkelijk huis hielden. Zo'n stormvloed maak te dan korte metten met het bos. De hele ontwikkeling van zoute kwelder via zoete vegetaties en laagveen tot aan bosvorming kon dan opnieuw beginnen. De beheerder van de Westgeul, Staatsbosbeheer, heeft dit goed begrepen. Omdat een ruig bin- nenkolkende zee op teveel maat schappelijke weerstand zou stuiten, heeft men bedacht dat deze effecten beter op kunstma tige manier tot stand gebracht konden worden. En zo bulderde er geen woeste zee door De Westgeul, maar buldozers en an der soorten graafmachines. Een stuk van het opgeschoten bos werd weggevaagd. Het spel kan nu weer opnieuw beginnen. Tot in 1952 had de Westgeul een open verbinding met de Wester schelde. Tot in 1976 was er ook een directe verbinding met de aangrenzende schorren en slik ken van de Westerschelde. Zo vormde het een prachtig aaneen gesloten geheel. De mosselban- ken werden echter ingepolderd om zo ruimte te maken voor een eventuele uitbreiding van Dow. De inpoldering betekende een enorme klap voor de natuur waarden van De Westerschelde. In één keer ging immers het grootste stuk schor uit het wes telijk en middendeel van de monding verloren. Uiteraard was er destijds veel verzet tegen de inpoldering. Maar voor de meeste politici van de jaren ze ventig woog het vermeend eco nomische belang zwaarder dan de natuurwaarden van de Wes terschelde. Overigens blijkt die houding bij de meeste heden daagse politici nauwelijks te zijn veranderd. Ook bij de herstelmaatregelen' voor de verdieping lijkt de Wes terschelde weer het kind van de rekenig te worden. Het is extra wrang dat het grootste deel van het ingepolderde Mosselbanken er nog steeds ongebruikt bij ligt. Een Idein succesje hebben de ac ties tegen de inpoldering wel op geleverd. Door de inpoldering werd de FOTO WIM KOOIJMAN Westgeul van het zoute water van de Westerschelde afgesne den. Om de geul toch nog zout te houden, heeft men toen een pomp onder de dijk geplaatst. Zout water wordt nu op een kunstmatige manier het gebied ingepompt. Het zorgt ervoor dat die grote afwisseling van micro- biotoopjes in de Westgeul intact blijft. Nog steeds is er hier een uitzon derlijke soortenrijkdom aan te treffen met 'kanjers' als zonne dauw en kwelderzegge. Het vil- tig zijdemos werd behalve hier, nergens anders in Nederland vastgesteld. Met de bloei van de parnassia en de moeraswespe- norchis is de Westgeul de ko mende weken op zijn mooist. Het gebied is niet vrij toeganke lijk, maar een wandelpad door snijdt deze parel van de Zeeuw se natuur. Vanaf dat pad is veel van de fraaie planten te zien. Terneuzen - Een 30-jarige Ter- neuzenaar is in de binnenstad aangehouden in verband met drugsrunnerij. Hij kreeg een proces-verbaal en een binnen stadverbod. Axel - Bij een algemene ver keerscontrole op de Nieuwen- dijk en de Kanaalkade zijn af gelopen donderdagavond ze ventien processen-verbaal op gemaakt. Vijftien bekeuringen hadden te maken met het niet dragen van de autogordel. Ver der verbaliseerden de agenten een automobilist wiens voer tuig niet gekeurd was. Aardenburg - Een Duits meisje en een Aardenburgs meisje van Somalische afkomst hebben aangifte gedaan van discrimi nerende opmerkingen. Beide meisjes stonden bij de frituur aan de Kaai. Een zestienjarige jongen uit Aardenburg kwam langsrijden en schold eerst het Somalische meisje en daarna de Duitse. De politie maakt proces-verbaal op. Dezelfde jongen kreeg er eerder deze week ook al een voor een soort gelijke overtreding. Terneuzen - Twee Franse ma nen, beiden negentien jaar hebben in de binnenstad w bekeuring gekregen. Ze Wa![ in het bezit van 41 gramiJ huana en 24 lege patroonta' zen. Het kwam hen op een bo te van bijna vijfhonderd guk, te staan. Hun spullen werd» in beslag genomen. Oostburg - Een 87-jarige Oost burger is na een aanrijding m een 31-jarige autobestuurj,, uit het Belgische Brugge m verwondingen aan beiJi knieën overgebracht naar kg ziekenhuis in zijn woonplaat De automobilist verleende gat, voorrang aan de man die de fiets aan de hand een oven steekplaats aan de Nieuwst» overstak. Het ongeval gebeurde gisterochtend. Terneuzen - Een dertienjarig meisje uit Terneuzen hieij pijnklachten in pols en over aan een aanrijding mg een 48-jarige automobilist uit dezelfde plaats. Het gebeurde gisterochtend op de kmisini Bachlan/Handellaan. g(| meisje verleende geen rang. Oostburg - Gymnastiekvereni ging Turn'87 uit Oostburg ver leent zaterdag medewerking aan de opening van het nieuwe sportcomplex in Oostburg. Van 13.00 tot 14.00 uur geeft die vereniging een demonstratie waarin alle groepen van deze vereniging vertegenwoordig! zijn. Woensdag 3 juli verzorgt Turn'87 een instuif voor dt jeugd van 19.00 tot 20.00 uur. Van 20.15 tot 21.00 uur houdt men een Aerobic-instuif. Tij dens de jeugdinstuif wordend nieuwe toestellen in gebruik genomen, zoals dse trampoline ringen, spanbrug, kast en bal Toegang en deelname is gratis. Nieuw-Namen - Café St.-Cecilia: 1. E. Weemaes, 2. A. de Bruin, 3. E. de Koning. Nieuw-Namen - Café De Nachte gaal: 1. J. Vermeerssen/R. Smet, 2. L. Vercauteren/C. Suurt, 3. R. Ver- bist/R. Sturm. Hulst - De Lieve met 20 personen. Jokeren: 1. mevrouw Boussens, 2. mevrouw Janssen, 3. mevrouw Heirman. Clinge - Gemeenschapscentrum Malpertuus, ANBO met 34 perso nen: Mat 1: 1. mevrouw I man/L. Kegels, 2. mevrouw Govaert/J. Warrens. Mat 2:1. me vrouw Bouvré/J. Heye, 2. me vrouw Blommaert/P. van Broeck Mat 3: 1. mevrouw Emeleer/E, Jonkers, 2. mevrouw Kegels/E. Blommaert. St.-Jansteen - Gemeenschapscen trum De Warande: 1. E. de Smet, 2. Th. Kints, 3. J. Schout. Heikant - 't Heike met 27 peno- nen: Mat 1: I.E. Weemaes-Moort- hamer/E. Jonkers, 2. P. Jansseifr Bouvré/G. Smet. Mat 2:1. E. Be- tué-De Block/L. Herwegh, 2. M Smet-Ruijloft/H. Dierx. Leiden - Rijksuniversiteit. Docto raal notarieel recht: Dian Lam bert, Terneuzen. Maastricht - Rijksuniversiteit Limburg. Doctoraal Gezondheids wetenschappen: Stella Seij, Ter neuzen. Breda - Hogeschool West-Bra bant. HLO analytische chemie: Annemiek van Cauteren, Hulst. Tilburg - Hogeschool Midden- Brabant. HTS bouwtechnische be drijfskunde: Philipe Heijens, Westdorpe Terneuzen - De Rede. HAVO: Hil- de Verbrugge, Terneuzen. MAVO: Murat Palit, Heidi Sluyter, Marcel Verhelst, Mario van de Voorde, allen Terneuzen. VBO bouwtech niek/timmeren: Gert-Jan Vlaan der, Spui. Terneuzen - Zeldenrust/Steelant- college. MAVO: Nathalie Aude- naerd, Evelien Clemminck, Zilfi Yilmaz, Sas van Gent; Martijn van Hoije, Annelies de Jong, Mariin Kik, Terneuzen; Carina Koekkoé. Axel. HAVO: Liesbeth Bode, Sas van Gent; Jacco Goudzwaard, El len Heule, Terneuzen; Jessica k Krijger, Philippine; Jessica Lam mens, Westdorpe; Kim Teirlynck, Zaamslag; Angela Verschueren, Kloosterzande. Atheneum: Chris tel Scheilz, Sas van Gent. Oostburg - Zwincollege MAVO: Elke van Gilst en Diana de Ren VWO: Willemijn Branderhorst en Remco Dhont. Terneuzen - Infra Scaldem. Ver pleegkundige: Esther Buiffl, Chantal van Dam, Mirjam dt Klerk, Annie Meesen, Pe® Schelfaut, Harry Tholen, Annette van de Kreeke, Sharon de PuM Paula Scherbeijn en Tilly Tholen- De Block. Amsterdam - Universiteit van Am sterdam - dr. in de Letteren-Vincent de Rooy - Zaamslag Vari onze verslaggever Terneuzen - Een wandeltocht langs de historie van Ternerö verpakt in het verhaal dat symbolisch is voor de Schelde# De Vliegende Hollander. wandeling gemaakt hebben 4 de vesting Terneuzen. Een e- van die wandeling is opg®0® Gisteren presenteerde de kapi tein van het spookschip, Willem van der Decken, de route aan pers en leden van de plaatselijke politiek. Vanaf vandaag is de routebeschrijving te koop bij het VW-kantoor. De route is samengesteld door de WV, in samenwerking met on dernemersvereniging City Ter neuzen, de gemeente en de heem kundige vereniging. De tocht gaat door het centrum van de stad, begint en eindigt op de Ha- venmarkt. In het kader van het Regionaal Ontwikkelingsplan wordt momenteel in zes plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen een wan delroute uitgezet. De Vliegende- Hollanderroute voert langs plaatsen waar de toerist, maar ook de gemiddelde Terneuzenaar normaal niet of nauwelijks komt. Domweg omdat die plaatsen niet in de loop liggen. Toch zijn het juist die plekjes, zoals de Kan deelstraat en de Vissteeg, die de moeite van het bekijken waard zijn. De verschillende beziens waardigheden zijn voorzien van een informatiebord en ook op de routebeschrijving zelf wordt op een heldere manier de historie uiteen gezet. Kapitein Van der Decken, zo wil de overlevering, woonde ruim tweehonderd jaar geleden in de Havenstraat. Van uit zijn huis zou hij geregeld een in de Vliegende-Hollandent1 Noordstraat, Markt, Wj Herengracht, Lange Kerks'® Vlooswijkstraat, het Nieuwe® Pelmolengang, Nieuwst» Scheldedijk en de Blokken. Oostburg - De openbare»! letten bij het gemeente»! in Oostburg zijn op zate»! zondag en tijdens feestros gesloten. B en W willed I met een behoorlijke on I houdspost opgezadeld w 'I den en willen van het va#! lismeaf. De raadseoffii»J Welzijn reageerde g® niet echt positief. De win zijn immers open en moet dus iedereen zijn hoefte ophouden. De commissie kwam da met het verzoek alle p»J| en minnen van de wee f openstelling op een rij ^1 ten. De gemeente zu" voorbeeld zelfreinigde ten kunnen aanschaften' Helaas is het soms nodig even bi de dokter binnen te stappen. Ze ker als het al een tijd geleden is valt het aantal meeneemfolder; op Zonder ziekte die bij je kom je daarin grasduinend, welilks meer weg. Bij die kwaler horen medicijnen en die worden althans zo viel op te maken een notitie op het plakbord, v niet ingenomen. Bij sommigei liggen zodoende soms jarenlang restanten van een kuurtje in v-"i medicijnkastje of waar dan in huis. De huisarts weet dat geen ander. Zijn vraag, zoals A-viertje ongeveer meldde: kunt hier uw oude medicijner inleveren,' leek dus heel normaa en had dus alle schijn van opruimactie in zich. Tot de tertjes onderaan het velletje doordrongen. Daar stond name lijk: 'T.b.v. Afrika.' Waarom in dat werelddeel medicijnman nog heilig is, ineens duidelijk. Of zou het anders bedoeld zijn? (RV) he ooi ah he' •I eer let d< were t tocl WIE KENT hem niet, de beroem de negentiende-eeuwse Neder landse dichter Guido Gazelle Die variant op de komische recla me voor een worstmerk kwan deze week onbewust op bij lezin, van de fax met politieberichte! die de Zeeuws-Vlaamse sterk arm de media in de streek elk dag trouw doet toekomen. D man die bij het korps van de Her mandad elke dag trouw die be richten doorgeeft aan de per maakte afgelopen week meldin van een aanrijding tussen twe fietsers. Het ongeval had plaatsgevonde op de Guido Gezellestraat in Tei neuzen. Maar waarschijnlijk wa ren de gedachten van de politie voorlichter nog zo vervuld va fietsers dat hij Guido Gazelle op tikte. Naar het bekende Neder landse rijwielmerk, zoals u wel licht wel zult begrijpen. (HdP) In navolging van de gemeen! Hulst confronteert ook Ternei zen zijn bevolking weer met h< afvalprobleem. Terwijl de inwc ners in hun warme tuinen zitte weg te stinken tussen de grijr en de groene afvalcontaine wordt gelobbyd voor een eige compostvat. Voordeel voor gemeente is natuurlijk dat w: in het vat gaat, niet meer hu probleem is. De compostvate worden tijdelijk voor een 01 weerstaanbaar lage prijs aangi boden, zodat tuin- en keukena val op eenvoudige wijze thu gecomposteerd kan worden. Hoe meer vaten de gemeente kt slijten, hoe kleiner haar afva probleem wordt. Een wervenc informatiefolder wordt daarti huis-aan-huis verspreid. De flatbewoonster die de env lop ontvangt, is er even stil va 290 Liter eigengemaakte con post voor haar balkonbakke Zouden haar geraniums daarg noeg aan hebben? (MS) ALS je in de Hulster binnenste wilt parkeren, moet je op meeste plaatsen betalen. Ge< wonder dus dat alle gratis piel jes in een mum van tijd bez zijn. Zoals de eigenlijk vo< ambtenaren bedoelde dertie plaatsen achter het stadska] toor. Doordeweeks mogen ami tenaren er parkeren, maar in h weekend zijn de plekjes voor 1 dereen beschikbaar. Er is e( doeltreffende manier bedacl om de voorkomen dat er doordeweekse dagen illegaal gi parkeerd wordt. Beugels ve sperren dan de weg en enkel g meentemensen hebben de sleut om die beugels te laten zakke Is het eenmaal weekend, d; worden de beugels gewoon nee gelaten en liggen de parkee plaatsen open. Een goed idt EEN dineetje af en toe ha heerlijk weg. De chauffeur vi de avond belooft het bij water houden en anderen bestellen wijnarrangement bij het vi gangenmenu. De sommelier, hij die alles wijn weet, legt de voordelen t een dergelijk arrangement u „Een prettige wijn bij elke gai Passend bij het gerecht en oog een zoete dessertwijn toetje." De culinaire lekkernij komen een na een. Afwisseli voldoende. Wat de wijnen treft, blijft het bij de eerste r_ wijn. Als de sommelier bij het zige nagerecht weer eens lar Wandelt, wordt hem medej deeld, door een van de disgei ten 'dat het wijnarrangemi toch weinig creatief was'. „T taal vergeten meneer, wilt U r ®en glas wijn, daar zorg hoogst persoonlijk voor." I zelfde wijn wordt nogmaals serveerd. Als de rekening wo gepresenteerd, blijken de enk

de Stem | 1996 | | pagina 22