Kalmukkië op de atlas gezet Oostburger De Bruijne bij favorieten Kloosters Windtoernooi vandaag van start Belfort-toernooi Sluis sterk bezet Weinig belangstelling voor WK-tweekamp, toch winst Russische republiek: Buyck met Risseeuw in C-finale van TV Schoondijke DE STEM SPORT ZEELAND ZATERDAG 29 JUN11996 Internationaal K3-jeugdtoernooi Tennis Club Animo tëMs Springconcours hippique in Vrouwenpolder TËNNÏS tennis SPORTNIEUWS kort 'Oude glorie' wijdt nieuwe sporthal in Van Leeuwe houdt Krijnen achter zich Amateurs strijden in St.-Jansteen tennis NK beach-handbal op het strand te Vrouwenpolder Terneuzen - Andy de Bruijne is één van de schaarse Zeeuws-Vlamingen op het jaarlijkse Internationaal K3- jeugdtoernooi van Tennis Club Animo uit Terneuzen. De Oostburger is in de leeftijds klasse tot en met 14 jaar zelfs als 3/4 geplaatst. Vorig jaar was hij nog verliezend finalist bij de tot en met 12-jarigen. Er zijn in Terneuzen 198 deelne mers present. Acht Amerikanen zijn van de partij in de hoogste leeftijdsklasse: vijf meisjes en drie jongens. Behalve De Bruijne zijn er nog veertien Zeeuwen van de partij. Onder hen vijf Zeeuws-Vlamin gen. Dezen zijn allen lid van de organiserende vereniging Animo. Zo wagen Ronny van Kessel, Vin cent Koster, Gert-Jan Louweret en Louis Nijsten hun kansen bij de tot en met 16-jarigen. Bij de meisjes tot en met 12 jaar speelt Annick van de Walle mee. Bij de meisjes tot en met 14 jaar is de Middelburgse Corine Blanken- burgh als tweede geplaatst. Het toernooi start maandag 1 juli om 11.00 uur. De finales vinden zaterdag 6 juli omstreeks 14.00 uur plaats. De toernooileiding is in handen van Johnny Bleyenberg. In de wedstrijdleiding zitten Olaf Bur gers, Leslie Lipjes, Ronny van Kessel, Karin Paauw en Mark Bergen Henegouwen. PLAATSINGEN JONGENS Tot en met 16 jaar: 1. Jimmy Prama- na, 2. Dominique Spit, 3. Jan Wil lem Teunissen, 4. Niels Dammers, 5. Victor Jongepier, 6. Justin Hoeven- berg, 7. Maarten Vissers, 8. Arnoud Krijt. Tot en met 14 jaar: 1. René Lepp, 2. Ruud Maas, 3. Rik Hermanides, 4. Andy de Bruijne, 5. Jaap Birjmo- hun, 6. Wessel van Wijnen, 7. Ruben Kroon, 8. Matwé Middelkoop. Tot en met 12 jaar: 1. Thijs Slag boom, 2. Floris Jochemsen, 3. Nick Vinken, 4. Rutger Edo Boersma, 5. Thimo van de Lecq, 6. Jouke van Leeuwen, 7. Tom Janssen, 8. Gilbert Coerver. MEISJES Tot en met 16 jaar: 1. Cyrille Boulo- nois, 2. Sjouke Liem, 3. Diane Vel- ner, 4. Femke de Boer, 5. Hanneke Snijder, 6. Audrey Wolffs, 7. Marti- ne Griekspoor, 8. Pearl Wong A Sang. Tot en met 14 jaar: 1. Natascha Wingenfeld, 2. Corine Blanken- burgh, 3. Suzanne van Hartings- veldt, 4. Marieke Maas, 5. Nicole Jongman, 6. Merlin Wetzels, 7. Mar- loes van Rooij, 8. Danielle van de Ham. Door Jan Koesen Elista - In de Russische re publiek Kalmukkië, waar twintig maal meer schapen dan mensen wonen, wordt nu al weken het wereld kampioenschap schaken gehouden. Aan de ene kant staat de oude rot Anatoli Karpov, voormalig titel houder, onttroond door het nog grotere mirakel Gari Kasparov. Tegenover hem zit de jonge Gata Kamsky, geboren in de voormali ge Sovjet-Unie, maar nu officieel Amerikaan. Kamsky is het proto type van het knapste jongetje van de klas, wiens geluk niet vol maakt is, omdat hij nooit wordt gekozen voor het voetballen en de meisjes geen wulpse blikken op hem werpen. Hoofdscheidsrechter met vier WK's achter de kiezen is de Nij- megenaar Geurt Gijssen, ex-le raar wiskunde, nu al jaren opper- beslisser bij de wereldschaaktop. Gijssen schrijdt door de verbijs terende hitte van bijna 40 graden naar het schaakpaleis, waar agenten eerbieding voor hem op staan. „Ik vind dat niet zo leuk," zegt de scheidsrechter die als een ijsbreker de verslaggever vooraf gaat. Hij opent deuren die voor een gewone sterveling gesloten blijven, hij mag zelfs zonder kloppen binnen in de werkkamer in het witte huis, waar de jonge charismatische, dynamische en even populaire als omstreden president Kirstan Iljoemzjinov in zijn eentje wel en wee van zijn natie bepaalt. Verlichte despoot Als Iljoemzjinov in zijn witte Ca dillac door de straten van Elista rijdt, wordt hij bejubeld en ieder een noemt hem Kirstan. De taxi chauffeurs hebben vlaggetjes met de afbeelding van hun verlichte despoot aan de achteruitkijkspie gel hangen. Op de posters in de stad schudt hij handen met de groten der aarde, zoals de Dalai Lama en zijn opperbaas Jeltsin. Waar hij zijn miljarden vandaan heeft, weet geen mens. „Slim za ken doen," zegt de grote leider. De Russische mafia, fluisteren andere kelen. Iljoemzjinov is toe vallig ook nog president van de FIDE, de wereldschaakbond. Zijn voorganger, de Filipijn Campomanes, was eveneens een dubieuze gedaante in de schaak wereld, die bewoond wordt door wezens met een superieur IQ en een gemankeerd sociaal bewust zijn. Kalmukkië, een Kuifjesland voor Van onze paardensportmedewerker Vrouwenpolder - Tijdens de 27e Dag van het Paard, die zaterdag 29 juni wordt gehouden op de terreinen van manege De Een dracht aan de Rijkebuurtweg te Vrouwenpolder, wordt ook een groot springconcours hippique gehouden. Hoewel dit springcon cours onder verantwoordelijk heid valt van de Stichting Zeeuwse Dag van het Paard, zorgt de landelijke rijvereniging en ponyclub Oranjezon voor de organisatie. Dit springconcours voor paarden en pony's wordt in twee ringen afgewerkt en naast het gebruike lijke klassieke parcours wordt aan alle deelnemers een tweede parcours aangeboden. Dit is voor de B-klassers een verkort klas siek parcours en voor de de ande re klassen een jachtparcours. Ruim 120 deelnemers staan op de startlijsten. Met twee parcoursen kan men zo'n 275 starts verwach ten. Parcoursbouwer in Vrou wenpolder is Bram Wattel. Programma: 08.30 uur klassiek B- paarden; 09.00 uur klassiek B-pony'; 09.45 uur klassiek L-pony's; 10.00 uur klassiek L-paarden; 10.15 uur verkort klassiek B-pony's; 11.15 uur verkort klassiek B-paarden; 11.30 uur klassiek M-paarden; 13.15 uur klassiek M/Z-pony's; 14.00 uur klas siek Z/ZZ-paarden; 13.30 uur jacht parcours L-pony's en aansluitend jachtparcours L-paarden, M-pony's, Z-pony's, M-paarden en Z/ZZ-paar- den. Gatan Kamsky, het knapste jongetje van de klas, wiens geluk niet volmaakt is, omdat hij nooit wordt gekozen voor het voetbal len en de meisjes geen wulpse blikken op hem werpen. foto anp Anatoli Karpov, die al nagenoeg zeker is van het winnen van de tweekamp. FOTO ANP de oningewijde, moet voortaan, aldus Kirstan, door de wereld se rieus genomen worden. En hij is er in elk geval in geslaagd zijn land, waarvan nog nooit iemand had gehoord, een vergeten step pegebied aan de Kaspische Zee, waar eens Zjengkis Khans hordes doorheen raasden, op de atlas te zetten. Dit is het officiële WK schaken, maar iedereen weet dat de beste schaker van de planeet Kasparov heet, die evenwel een eigen bond heeft opgericht naast de lang zaam versteende FIDE. De we reld heeft dan ook niet veel be langstelling voor deze match, waarin Karpov glorieus leidt en niet meer kan verliezen. Waar anders eerbiedwaardige groot meesters van internationale allu re met strakke ogen naar de witte en zwarte velden kijken, waar honderden journalisten en com mentatoren elkaar voor de voeten lopen, waar elke zucht terstond het heelal in wordt gezonden, is nu een goeddeels lege zaal in het mooiste gebouw van Elista, de hoofdstad van Kalmukkië, het centrum van de strijd. Zelfs in de Russische kranten is er bijna geen aandacht voor deze match. Roodkapje Kalmukkië, wie er eenmaal is ge weest, is nooit meer dezelfde. Na een helle tocht door Rusland arri veert de verslaggever in een vriendelijk, zonnig en absoluut niet-bureaucratisch land. Het verschil met het immense, naar geestige Moskou is als het ver schil tussen een ongezellige kolos en een vriendelijk Roodkapje. De agenten die elkaar aflossen, geven elkaar hartelijk een hand. Dit heb ik ME'ers nooit zien doen. Maar dit is het WK schaken en dus zijn er ook hier de gebrui kelijke chicanes, waaraan groot meesters zich graag overgeven. Zo is er net een protest geweest van het Kamsky-front dat Kar pov valselijk en via nog niet na te gane wegen hulp krijgt van de computer een zaal verderop. Gijssen knikt. „En hij heeft niet helemaal ongelijk, moet ik zeg gen, want onlangs loste de com puter in drie minuten een situatie op, waar Karpov niet meer op ei gen kracht uitkwam, en de com puterruimte is vlak om de hoek." Voortaan mag er geen computer meer geraadpleegd worden. De protesten en bijbehorende scènes worden verzorgd door Ga ta Kamsky's vader, Rustam. Een korte brede man, ex-amateur bokser met een speciale opvoe dingsfilosofie. Zo ramde hij zijn begaafde zoon al als kleuter naar de schaaktafel en onlangs wilde hij de dure hersenen van de Brit se grootmeester Short voor eeu wig beschadigen met een linkse, maar het kan ook een rechtse ge weest zijn. Rustam, de sluwe on derhandelaar, is er heilig van overtuigd dat zijn zoon uitslui tend door zijn harde hand tot zijn hoogte is gekomen. Geurt Gijssen is gelukkig. Hij is al weken hier. Stralend. „De Kal- mukkiërs zijn de vriendelijkste mensen van de hele wereld en ik kan het weten, want ik ben er meer dan vijfentwintig keer ge weest." Het leven van hoofdscheidsrech ter schaak heeft zijn voordelen en nadelen. „Ik word elke dag dat er niet geschaakt wordt, door ie mand uitgenodigd thuis. En dan moeten we wodka drinken. In één keer achterover. Doe je dat niet, dan zijn ze beledigd. Het duurde enige tijd en ik was al een keer totaal bezopen geweest, tot ik achter de trucs kwam. Na elke wodka moet je water drinken en gaan dansen. Alle vrouwen hier willen met mij dansen. Mensen staan op als ik voorbij kom. Ik krijg van alles gedaan. Ik hoef maar te kikken." Nieuw wegdek „Zo vond ik dat de spelers niet via de hoofdingang binnen moes ten komen, maar voor hun rust via een zijpad. Daar lag toevallig andere bestrating, maar de vol gende dag lag er wel een nieuwe wegdek. Dat bedoel ik maar'." „Ik heb vanmorgen het speelbord afgekeurd. Het was te breed. Nu, kijk maar eens. Ze hebben beide kanten mooi ingezaagd. Waarom ik, vraag ik me zo vaak af, waar om mag ik dit werk doen. Ik heb nooit gesolliciteerd. Ze hebben altijd mij gevraagd. Nu ook. Eerst vroeg Kamsky of ik arbiter wilde zijn en later vroeg Karpov het mij." De voormalige leraar wiskunde vindt Karpov nog de lastigste van zijn primadonna's. „Laatst beledigde hij mij in een restaurant, waar iedereen bij was. Hij zei dat ik hem een wed strijd had laten verliezen. Nou, hij mag me de slechtste scheids rechter vinden en de grootste klootzak, maar hij mag niet zeg gen dat ik hem laat verliezen. Dat pik ik niet. Dus ik eiste excuses. Dat wilde hij uiteindelijk wel ge ven, maar op de gang. Nee, zei ik, je hebt me hier in het openbaar in het restaurant beledigd. Ik wil hier in het restaurant je excuses. En dat heeft hij toen ook maar gedaan." Voor de wedstrijd begint, legt hij alles met een brede glimlach uit. De verslaggever mag zelfs aan wezig zijn als drie Kalmukkische scheidsrechters van hem les krij gen in hoofdscheidsrechteren. De les begint met de nieuwe digitale klok. De Kalmukkiërs, klein, vriendelijk en zeer Aziatisch, hebben moeite met de electroni- sche techniek. Gijssen legt het helder en gemoedelijk uit. De oude leraar in zijn element. En weer belijdt hij zijn liefde voor dit oude en tegelijk zo nieu we land. „In Moskou durf ik na zeven uur niet meer op straat. Hier in Elista loop ik gerust mid den in de nacht in mijn eentje rond." Heeft hij geen vrees, geen spanningen dat hij iets verkeerd doet, want de schaakwereld kan genadeloos zijn? Hij glimlacht ontkennend. „Nee, echt niet. Ik zou niet weten waarom ik bang zou zijn." Hij wijst vanaf het podium achter glas naar de zaal. „De eerste drie rijen zijn leeg, zodat de spelers geen oogcontact kunnen hebben met hun achterban." Hij blikt te vreden terug. Schaakcruise „Laatst kwam ik een leraar tegen die mij vertelde dat hij een boot tochtje op de Vecht ging maken. Ik was bezig met de organisatie van een schaakcruise, waarin on der meer Hawaii en de Verenigde Staten werden aangedaan. Nee, ik geloof niet dat ik spijt heb van mijn nieuwe beroep." Het is vier uur. Kamsky komt binnen, een zwak applausje. Eén minuut later arriveert Karpov, een zwak applausje. De heren ge ven elkaar een hand. Niet van harte. Er zitten twintig mensen in de zaal. Miljoenen volgen de match via Internet Modern Times. Kloosterzande - Het Kloosterse Windtoernooi van Tennis Club Hon- tenisse gaat vandaag van start. De fi nales vinden plaats op zondag 7 juli. Plaatselijk favoriet Patrick Vervaet wordt geacht de Cl-poule op zijn naam te schrij ven, die voor het overige bestaat uit Jos Zegers en Tom Huis. Bij de vrouwen is de C2 de hoogste catego rie. Claudia Vermunt, Esther Vervaet en Ineke Bonsel werken gedrieën een poule af. Wedstrijdleider Mario Scheffers ont ving in totaal 145 inschrijvingen, een tien tal meer dan verleden jaar. Plaatsvervan gend wedstrijdleider is Willem Bouwens. Verder bestaat de organisatie uit Rob Jut te. Bondsgedelegeerde is Piet Adriaansens. De eerste partijen gaan dit weekeinde om 10.15 uur de baan op, de laatste om 16.30 uur. Op werkdagen beginnen de laatste wedstrijden om 21.30 uur. Er wordt ge speeld op vier van verlichting voorziene banen. De prijsuitreiking op de finaledag is rond 16.30 uur gepland. „We zitten na tuurlijk nog wel met de zaterdag-mixed competitie. Ik ben blij dat we iets meer in schrijvingen hebben dan vorig jaar. Hope lijk volgend jaar nog meer," aldus Scheffers. PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL Cl: poule, C2: 1. Alexander Bauwens, 2. Gino Roctus. Dl: 1. Toine Bun, 2. Hans van de Klooster, 3/4. Henry Zegers en Michiel de Clercq, 5/6. Wilfried de Roeck en Mario Scheffers, 7/8. Ronald Vael en Adrie van Dijk. Dl 35+: poule. D2: 1. Perry van Heese, 2. Charly Heisier. E: 1. Gerard de Schepper, 2. Alex de Nijs. DUBBELSPEL C2:1. Lammens/Missiaen, 2. Hamelink/Neve. Dl: 1. Salomé/Huisman, 2. Bogaert/Pollet, 3/4. De Roeck/Hirdes en Kint/Tvens. D2: 1. Van Remoortere/Gijsel, 2. Perdaen/De Smit, 3/4. Van Huffel/Willaert en Van Heese/Heisler. VROUWEN ENKELSPEL C2: poule. Dl: poule. E: 1. Sandra de Koster, 2. Kitty Dankaart. DUBBELSPEL C2: poule. Dl: 1. Vlaeminck/Lammens, 2. Asselman/Van Kerkhoven. D2: 1. Van Eck/Vlassenrood, 2. Van Meele/De Smit. E: poule. GEMENGD DUBBELSPEL C2: poule. Dl: 1. Kint/Ivens, 2. Van Dijk/Van Dijk. D2: 1. Vlaeminck/Gijsel, 2. Vereecken/Van Rem- oortere. E: poule van vier. Van onze tennismedewerker Schoondijke - In het Jubi- leumtoernooi van Tennis Ver eniging Schoondijke bereikte het mixed-koppel Miranda Buyck/Adrie Risseeuw de C 17+ finale. Buyck en Risseeuw schakelden in een meeslepende strijd het fa voriete koppel Ria Sterren- berg/Jacky de Paepe uit. De eer ste set ging met forse cijfers naar Buyck/Risseeuw, maar Sterren- berg en De Paepe herstelden zich in de tweede set overtuigend. In de beslissende set, Miranda Buy ck was sterk op dreef, moest een tie-break uitsluitsel geven. Hier in bleek het duo Buyck/Ris seeuw het gelukkigst. In de C 17+ klasse bij de mannen geraakte het als tweede ge plaatste duo, Harry Rie- mens/Peter Vercruysse, pas na een zware drie-setter tegen Joh nny Lemaire/Camile Helsen tot de halve eindstrijd. Ook Charles van Leeuwe en Jacky de Paepe hadden drie sets nodig tegen Jaap Carels/Peter van Limmen. UITSLAGEN MANNEN DUBBELSPEL C 17+: eerste ronde: Van Lee- uwe/De Paepe-Carels/Van Lim men 6-7, 6-1, 6-1; Riemens/Ver- cruysse-Lemaire/Helsen 6-2, 4-6, 6-3. D 17+: eerste ronde: Basting/Bas- ting-Pielaet/Koster 6-2, 6-2; Ek- kebus/De Gardijn-Roeten- berg/Roetenberg 5-7, 6-4, 6-3; De Coninck/Riemens-Pielaet/Praas 7-6, 6-3. D 35+: halve finale: Lauret/Filip- po-Den Hollander/De Paepe 6-2, 6-1. VROUWEN DUBBELSPEL D 17+: eerste ronde: De Pae- pe/Oosthoek-Cornelis/De Rijk 6- 2, 6-2; Reynierse/De Houck-Die- leman/Van Haneghem 6-3, 6-0; halve finale: Reynierse/De Houck-Nijsse/Nijsse 6-3, 6-3. GEMENGD DUBBELSPEL C I7+: tweede ronde: Sterren- berg/De Paepe-Boeckhout/Rie- mens 6-1, 6-2; Van Pamelen/Van Leeuwe-Maas/Oosthoek 6-0, 6-1; Willemsen/Dieleman-Den Hol- lander/Goethals 6-4, 6-3; halve finale: Buyek/Risseeuw-Sterren- berg/De Paepe 6-1, 2-6, 7-6. D 17+: tweede ronde: Dusar- duyn/Verpaalen-Roeten- berg/Roetenberg 6-3, 7-5; De We- ver/Praas-De Krijger/Koster 6-1, 6-3; Smekens/Smekens-Nijs- se/Dijkers 4-6, 6-3, 7-6; De Pae- pe/Boogaard-Verpaalen/Basting 6-2, 6-2; halve finale: Dusar- duyn/Verpaalen-De Wever/Praas 6-2, 6-4. Toernooi TV Axel In het jaarlijkse toernooi van Tennis Vereniging Axel is, be halve de Cl-schema-aanvoerder, nu ook de C2-favoriet uitgescha keld. Rudi Martens dwarsboomde na melijk de weg naar de halve fi nales voor Geert Saman. Koe wachtenaar Martens versloeg zijn clubgenoot bij De Eikenhof zeer overtuigend. Eerder was Martens verliezend finalist in Hulst. In de halve finale krijgt hij te maken met Gert-Jan Louweret. De andere halve eindstrijd gaat tussen Maikel van Jole en Gino Roctus. Bij de vrouwen-C be- Oostburg - De inwijding van de nieuwe Oostburgse sporthal wat wat het zaalvoetbal betreft gedaan door een team bestaande uit spelers die 25 jaar lang onafgebroken in de afgedankte sporthal De Veerhoek speelden. Initiatiefnemers Rik Henry en Dick van Heijst zijn er in geslaagd zes man van de 'oude glorie' bij elkaar te krijgen. Een zestal dat naast Henry en van Heijst bestaat uit j0 van de Voorde, Leen Wille, Ronald Hinneman en Cor du Fossé Tegenstander is een Hulsters team onder leiding van John Ducar mon die qua leeftijd weinig van de West-Zeeuws-Vlamingen ver- schillen. Scheidsrechter is Wim Boeye, een man die in De Veer- hoek menig zwaar beladen duel mocht fluiten. De wedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 29 juni. De aanvang is 16.00 uur. Oostburg - Johan van Leeuwe won de Coopertest van AV De Wie- lingen. De atleet van de organiserende vereniging kwam op het sportcomplex van de SV Oostburg onder uitstekende weersom. standigheden in de voorgeschreven twaalf minuten tot een af stand van 3442 meter. B-junior Stefan Krijnen legde met zeventig meter minder beslag op de tweede plaats. Bij de vrouwen was de jeugdige Kayleigh de Block de snelste. Zij overbrugde in twaalf minuten een afstand van 2653 meter. Voor de jongste jeugd stond er een halve Coopertest (6 minuten] op het programma. Hier pakten Robbert Lauret (jongens) en Ca thy de Vries en Anneke van de Sar (meisjes) de winst. In totaal kwamen 55 deelnemers het startnummer afhalen. UITSLAGEN Halve Coopertest (6 minuten): Meisjes: 1. Gelijk Cathy de Vries en Anneke van de Sar (beiden Oost- burg) 1383 meter, 3. Milou Anthonissen (Biervliet) 1360, 4. Dinekevan Oosten (Groede) 1338, 5. Judith van de Linde (Oostburg) 1268. Jongens: 1. Robbert Lauret 1290 meter, 2. gelijk: Joran de Block en Geert Stroo 1264, 4. Aris den Hollander (allen Oostburg) 1263, 5. Mike van de Velde (IJzendijke) 1220. Volledige Coopertest (12 minuten): Mannen: 1. Johan van Leeuwe (Sluis) 3442 meter, 2. Stefan Krijnen 3370 3. Steven van de Veire 3125, 4. Jan van de Linde (allen Oostburg) 3hq 5. Nico de Hullu (Nieuwvliet) 3073. Vrouwen: 1. Kayleigh de Block 2653 meter, 2. Marijke Lauret 2571,3. Magda Duysserinck 2548, 4. Anita de Hulster 2358, 5. Mia van de Veiiè (allen Oostburg) 2262. St.-Jansteen - In St.-Jansteen wordt dinsdag 2 juli de traditione le kermiskoers voor amateurs (elite) verreden. Om 19.00 uur wor den de circa 35 renners weggeschoten voor hun race over 90 kilo meter met start en finish in de Wilhelminastraat. Het ijverige wielercomité van St.-Jansteen is klaar voor het kar wei. Het goed gevuld programmablad viel een dezer dagen inde bus en daaruit blijkt de betrokkenheid van de plaatselijke mid denstand bij dit wielerevenement. Ook sponsors van buiten St.- Jansteen staan elk jaar klaar voor een bijdrage. Op deze manier kan St.-Jansteen ruimschoots nog een wielerkoers op poten zet ten. Onder de deelnemers Mario van Vlimmeren, Kees Schouwenaar, Ruud Havermans, Twan den Brabander, Bob Rasenberg, Johan van Schaik, Dennis Mesu, de winnaar in Zuiddorpe, Michael Hayman, Tony Verschuren, Francois Franse, Michel Rommers, die zijn heroptreden maakt, Wilfred Geijs, Pascal de Rijcke, Pas cal van Bellen, Rudi Rabout, die te kennen heeft gegeven volgend jaar toch weer een stapje terug te willen doen, Danny Schaut en Peter Mol. Genoeg namen die een spannende koers kunnen garan deren. Zoals elk jaar zal de premiepot goed gevuld zijn. Van onze tennismedewerker Sluis - Het 28e Belfort-toernooi gaat vandaag van start. De fi nales worden gehouden op zondag 7 juli. Het tennistoernooi in Sluis is per traditie sterk bezet. reikte de Tilburgse Annegret Dinnessen zonder te spelen de halve finale. Wendy de Schepper moest namelijk noodgedwongen wegens een blessure afzeggen. Zodoende viel ook hier de be oogde eindwinnaar weg. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C2: kwartfinale: Rudi Martens- Geert Saman 6-2, 6-0; Gino Roc- tus-Harold Houg 6-3, 7-5. Dl: kwartfinale: Eric Houg-Toine Bun 5-7, 6-1, 6-4; Ad van Mosse- velde-Jaap Oppeneer 6-4, 6-1. VROUWEN ENKELSPEL C: halve finale: Annegret Dinnes- sen-Wendy de Schepper walk over Dinnessen. Dl: kwartfinale: Liesbeth Ver- bunt-Conme van der Klok 6-3, 5- 7, 6-3; Els Dieleman-Tilly Dierick 6-3, 6-3. Dit jaar is er een groep van 23 jongens en meisjes uit Tilburg die uitkomen voor de studentenvere niging Lacoste. Hiervan zijn Be- nedikt Goderis en Gordon van den Sande beiden B2. Monique Walraven (voorheen De Schelde Vlissingen) en Suzanne Verhoe- Van onze verslaggever Vrouwenpolder - Op het strand te Vrouwenpolder (Breezand) wordt zaterdag 29 juni voor de tweede keer het Nederlands kam pioenschap beach-handbal voor vrouwen en mannen gehouden. Er strijden 24 teams om de San- dy-cup. De organisatie is in handen van het Nederlands Handbal Ver bond (afdeling Rotterdam) en een en ander wordt uitgevoerd door de handbalvereniging EMM uit Middelburg, met ondersteuning van de Zeeuwse Sportraad. Het toernooi start om 09.30 uur. De finales zijn omstreeks 15.00 uur gepland. Tot de deelnemers behoren onder meer titelverdediger Broek- huis/Ancora, Caesar, Attila, Snelwiek, Aalsmeer, Celeritas, Blerick, UHV/DSO, Slim Jeans/DSVD, Dalfsen, Duffel, Saturnus, OSC Amsterdam en uit Zeeland Orion en EMM. De nieuwste vorm van handbal wordt gespeeld op een zandveld (bij voorkeur op het strand) van vijftien bij elf meter. De spelre gels wijken af van het reguliere handbal en staan borg voor een spannend en dynamisch schouw spel. Doelpunten gescoord uit 'vliegertjes' tellen dubbel en als de keeper scoort telt dit voor twee doelpunten. Dubbelen in het snelle zand is onmogelijk, waardoor de nadruk ligt op tech niek, snelheid, balvaardigheid en vrijlopen zonder bal. Er wordt gespeeld volgens internationale beach-handbalregels met drie veldspelers en een keeper. Het doel is om tot een verbreding van de handbalsport te komen en ook in de zomermaanden actief te kunnen sporten. De beachsporten bieden hiertoe een uitstekende mogelijkheid. Het streven is om grootse toernooien en een compe titie op te zetten op verschillende stranden in Nederland, met als slottoernooi de Nederlandse kampioenschappen. ven bezitten de speelsterkte BI. Tevens is er een groepje Gronii- gers van de partij, onder wie Har ry Oolders, een sterke Bi-speler Hij heeft ongeveer 30 toernooi- overwinningen in de B-categorie op zijn conto. Plaatselijke favorieten zijn Tin van Veldhoven en Dethlef Pit- ters, die respectievelijk als eerste en tweede geplaatst zijn op het Bl-schema. Tevens is er een afzonderlijke B2- categorie. Favoriet is hier Antoi- ne van Bockel, voor Duncan Blackman. Bij de B-vrouwen is Isabelle Leenhouwers uit Oostburg de tl kloppen speelster. De wedstrijdleiding is in handel van Mario Leenhouwers enMau- rits van Daele. In de wedstrijd- commissie zitten Jan van Keulen en Johan Vermeulen. Bondsgede legeerde is John Leenhouwers Centraal op het tennispark 'De Zwieper' te Sluis staat als van ouds de grote gezellige tent. val daaruit verzorgen de zusjes Isa belle en Jessica Leenhouwers grotendeels het bargebeuren.J® van Keulen is de coördinator voor alle lopende zaken die 1® staan van het wedstrijdgedeelte. PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL BI: 1. Tim van Veldhoven, 2. Den- B2;PietjStoine van Bockel, 2. Dm- can Blackman. .lotf Cl: 1. Tony Seen, 2. Byron Bentiev, 3. Philip Haldermans, 4. Alex C2: 1. Harry Riemens, 2. AdneRi* seeuw, 3. Ruben Verheul, 4. we Claerhoudt. Dl: 1. Dimitri Vermeire, 2. Aiex<" der van Daele, 3. Arno Maennou Cor Baas. D2: 1. Peter Reijnierse, 2. Tair^ van Morrelgem. ^i- D 35+: 1. Karei Leenhouwers,^ chel Lison, 3. Aery Bentley, 4. J01 Leenhouwers. DUBBELSPEL BI: 1. Gorthmanns/Van Veldhof - 2. Oolders/De Rooy. Cl: 1. Heinze/Van Quekelbergw. Van Heelsbergen/Trapman. Dl: 1. Bentley/Van de Kerkhove, Custers/Vermeulen. VROUWEN ENKELSPEL BI: 1. Isabelle Leenhouwers, i- nique Walraven. Cl: 1. Katrien Cornells, 2. Dl-hl'SMiranda Buyck, 2. Jan"81 02°"* Suzanne Corthals, 2. Sand» D^S+fT. Jetty Henry, 2. Godelie« Lison. DUBBELSPEL Cl: 1. Fraanje/Visser, J tel/Vriends. Be- Dl: 1. Aalbregtse/Henry, a. CU/GEMENGD DUBBELSPEL BI. P1oul|jerrenberg/van Heelsber ^T2L™^n0,1eHenry^ Ooit was het tennis, m; daar ben je allang niet meer onder elkaar. Toen werd het golf. Ook die sport raakt zij: exclusieve karakter kwijt. Dan blijft er nod maar één plekje over waar de beau monde samen kan komen om aan de champagne te nippen: aan de gouden] rand van het poloveld, het toneel van de Koni. van de Sporten. Polo: briesende paarde Chanel no 5, leer en mannenzweet. Door Hans Jacobs 2inn Het geroffel in de verte is ei Paardenhoeven malen in h housebeat door het droge g gen ze je maag binnen. Gesprekken stokken autorj heel dichtbij zijn, glijdt he langzaam van de felrode lip De mond blijft open staan. Daar zijn ze, op hun doolt voetbalvelden grote terrein, pal voor het sponsorterras. Eén gebundelde bos spier acht kerels die proberen mo van 130 gram tussen twee 7.33 meter van elkaar staar Het lijkt op golf of hockey c het is meer. Het is polo. In hun rechterhand zwaaiei geselt de karwats. De ogen verborgen achter een ijzei hoofd een helm. Ze drage bruine leren kniebeschermi te broeken. De twee teams onderschei kleur van hun poloshirt. Eil bij zijn wordt de terrasgeul even verdreven door een r denzweet, leer en atletenzvl Heel even maar. Vrouweno I wegdansende paren bruine!) strakke witte mannenachtel Vloeken I De paarden briesen, de ml vrouwen zuchten. En wegl het veld van 274,32 bij 1811 op het ereterras is wederga van de armbanden zakt als het glas Piper-Heisiecll de droge lippen gaat. De El caal Belgische beau mondil kaar. Polo in de Benelux. Het cl Werd op het domein Nottell Antwerpen, gestreden om I Cup. I Het oudste balspel van de 1 ey na de snelste sport wa: I tank voorkomt. Polo is |l Sporten, de vleesgeworde: I den, een spel zo edel als he I beeldingen uit het jaar 60 I verhalen van de mannen I op hun paarden die spell van de overwonnenen. 11 toch trainen, dus waarom! spel van maken, zo dachtJ golië. Vanuit China en Tl 'Het lijkt paard. Maar i

de Stem | 1996 | | pagina 16