Triest afscheid Boris Becker oooooooo DE STEM Lange winterstop betaald voetbal D Jurgen van den Goorbergh op eerste startrij UITSLAGEN STANDEN acobs Breda Electronics Tour de France! B1 k aan Kasteel te Kerk vordert Zieke Schultz op Wimbledon onderuit tegen Appelmans GOLF ZEILEN Jongmans voldoet aan limiet Zes maanden schorsing Baronie en NAC in een poule DE STEM 06-34034018 (lgld.p.m.) EINDOPLOSSING O O O O O O O O O O O O O O O voordeligste winkel voor geluid, licht en communicatie JBE wenst de Rabobank tour-wielerploeg vele sportieve successen toe. liwbosstraat 14 Breda/Princenhage Tel. 076-5212881 Sport ZATERDAG 29 JUNI 1996 aan de linkeroever de parels van het oudste zoon van el om er een jacht- oom Diertje te pak- orstelijke omgeving. zijn dat de Grote at zal ook nog wel g tot september '96. anning verloopt, zal uratie eind '97 vol- Grote Kerk met de er enige twijfel weer Bredase binnenstad, de geschiedenis van verweven is met die is zelfs ontstaan als lie- van het Nederlandse rokken bij de en aantal van n. De laatgo- onumenten belangrijke e Brouwerij I aan de res- eeuw gun- rachtig uitzicht op 'n ven trots op is als u. veel terrasweer geeft! en in onze Oranj jestad, |Het is veel gemakkelijker om een lolumn te schrijven als je bloed Rookt dan als je in een beetje wee- Klige bui bent. Alsik me ergens d kwaad over gemaakt hebt, is ILaaltje binnen tien minuten vol. jan hoef ik alleen maar op te pas- jen dat ik in het vuur van mijrrwra- I tend enthousiasme geen woorden nik die niet door de beugel in een weemoedige bui jjan ik minutenlang naar die lege rnnitor ritten staren, die als een vait gat bij voorbaat alle woor den en regels op schijnt te zuigen, jzo'n nagelbijtende bui heb k nu. Ik heb donderdag- - - end op de BBC Stefan Ed- berg zien verliezen en daar tord ik een beetje triest ban. Nooit meer die aardi- jge Edberg zien spelen, wiens carrière ik van begin tot eind mee heb mogen maken. lik voel me een beetje een Bbevoorrecht mens omdat lik veertien jaar tennis heb Imogen verslaan voor deze jkrantendatzijn precies de eertien jaar waarin Stefan (Edberg kwam, zag, over won en afscheid nam. In [1982 mocht ik voor de teerste keer naar Roland jGarros. Dat was meteen een legendarische editie, Bop de scheidslijn van twee Itennisgeneraties. In de hal- jve finales liet de 17-jarige [Mats Wilander tegen Jor- Ige-Louis Clerc het door 'hem zojuist gewonnen Midi-pornf overspelen i omdat ook hij vond dat er reen luchtje aan zat. Twee ■dagen later won hij in een [oeverloze finale van vete- Iraan Guillermo Vilas, Kin het voetspoor van de [perfecte verdediger stond, in het post-Borg-tijdperk, een nieuwe generatie Zweden op: [lanyd, Nyström, Sundström, iSvensson, Carlsson. Die groeven lnet als Wilander een loopgraaf [achter de baseline en trokken zich ■daarin terug, net zolang het nodig [was om de tegenstander helemaal [uit te wonen. [Tijdens die zich alsmaar voortsle- pende finale verliet ik af en toe het [centre-court om op baan 1 naar de Junioren finale te kijken. Daar stond [een zestien-jarige Zweed, die op hiel omdat hij, in tegenstelling tot al zijn landgenoten, op iedere bal el: Stefan Edberg. Een jaar later won hij die junioren- finale opnieuw, net als die in Mel- Sboume, Wimbledon en Flushing Meadows: het eerste junioren Grand S/am in de geschiedenis, la ter kwamen de echte Slams: twee fin Londen, twee in Melbourne, j-tweein New York. ik hou van mensen die zichzelf zijn en daarom voel ik me aangetrok ken tot de meest uiteenlopende fi- Iguren, en dus ook tennissers. Ik heb altijd genoten van Nastase, die ik God zij dank nog een paar keer [live mee heb mogen maken, net ik dweepte met McEnroe, an als hemelse tennisser, bei- 'den als onbeschofte stukken vre- jten. Nastase, die boef uit de ach- i terbuurten van Boekarest, McEn- j toe, die leerde tennissen op het as- plt van Manhattan en Edberg, 'toon van een politie-agent uit het 'suffe Vastervik. Grotere tegenstel- j "ogen in opgroeien en karakter zijn I nauwelijks denkbaar, j Maar wat kori die Edberg tennissen jen wat voor een ongelooflijke (vechter school er achter die vrien- j delijk facade. Wat een mooie volley had-ie en heeft u ooit iemand mooier zien serveren? Geduld heeft-ie ook. Nadat Wilan der zijn eerste van drie Roland Gar- 'ossen had gewonnen, ging het snel fout tussen hem en zijn jeugd- wtdin, die hele mooie Anette 01- ®i- Zij probeerde al de volgende ®g om Edberg aan de haak te [saan, maar die heeft de kat lang tut de boom gekeken. Pas tien jaar «ter zou hij met Anette trouwen, (the hem drie jaar geleden, een paar [%n na de finale van Wimble don, dochter Emilie schonk. Het IJ® de laatste keer dat hij op Wim- jtJledon de halve finales haalde, en °P de tribune maakte we grappen jwer het telefoontje dat nooit kf telephone for mister Ed- terg'. Een prater was-ie niet. Zijn peest schokkende uitspraak in tortien jaar: 7 hit the ball very "ell. Edberg, met zijn vlekkeloze 15rastennis en zijn onbesproken ge- K2?' no9 'nwoner van Lon- paste bij Wimbledon als de nvermijdelijke aardbeien met I Jfom. Driemaal stond hij er in 11! driemaal tegen Boris Bec- I er- Winnaar in '88 (vanwege de 9en °P maandag) en '90, verlie- f!n ln c°ncentratie altijd onsend en die ene blonde lok 0r Zljn °9en wegblazend. Hoe 9 zal het duren voor er weer le- 'vererp m°°' ^an vo"eren en ser' Léon Krijnen Londen - Ook titelverdedi ger Pete Sampras viel bijna om van verbazing. „Dit is de vreemdste Wimbledon die ik in zeven jaar heb meegemaakt." In het be langrijkste Grand Slam- toernooi wordt dit jaar ge spot met reputaties. Liefst zeven reekshoofden konden hun koffers al pakken. Gis teren viel het achtste slachtoffer. Boris Becker moest zijn partij in de der de ronde vroegtijdig staken wegens een polsblessure. Door Cos Overzier W Het hoofd gebogen, nog even knipperen met de blauwe ogen en een vluchtige blik naar de volle tribunes van baan één. De klap waarmee de volslagen onbekende Zuid-Afrikaan Neville Goldwin onopzettelijk Becker van zijn 'ge boortegrond' stootte, kwam aan als een mokerslag. Want, de man wiens tenniswieg elf jaar geleden op het heilige gras van Wimbledon stond, had maar wat graag volgende week zondag het centre court willen betreden. Hersteld van een bo venbeenblessure, waardoor hij de Open Franse al had moeten laten schieten, voelde hij zich nu kip lekker, gretig en achtte hij zich meer dan ooit in staat voor de vierde keer op de All England Club te triomferen. Ontgoocheld Daarbij mede in de rug gesteund door het wegvallen van een aan tal mede-kanshebbers. In de eer ste week haakten immers de ge plaatsten Edberg, Chang, Kafel nikov, Agassi, Courier, Enqvist en Boetsch af. Die laatste vier hadden een plaats in de onderste helft van het schema waar ook de naam van Becker stond. Dat ver sterkte alleen nog maar de pijn bij de als tweede geplaatste Duit ser. „Ik heb in mijn carrière al veel blessures gehad en meestal op het verkeerde moment. Maar deze komt het meest ongelegen. Als er één toernooi is waar ik het goed wil doen, dan is het Wimbledon. Boris Becker betast zijn pijnlijke pols. Dat is het hoogtepunt van mijn seizoen. Ik behoorde tot de grote favorieten en het schema zag er goed uit," zou een zwaar ontgoo chelde Becker later bijna met tra nen in de ogen verklaren. Over de ernst van de blessure was gisteren nog weinig duidelijk. Na de persconferentie liet Becker zich met spoed naar het hospitaal vervoeren. Röntgenfoto's moeten uitwijzen hoe het met de pols van de drievoudig Wimbledon-kam- pioen is gesteld. Becker, 28 jaar inmiddels, herin nerde zich dat hij iets hoorde kraken op het moment dat hij in de tie-break van de eerste set Goldwins tweede service met een forehand wilde retourneren. „De opslag was vrij hard, mijn reactie te laat. De bal kwam op het racketframe en meteen daarna voelde ik de pijn in mijn pols. Of FOTO REUTER hij gebroken is." Mogelijk dat Becker in het Londense zieken huis ook Brenda Schultz-Mc- Carthy nog tegen het lijf is gelo pen. Schultz kampt al enkele da gen met een griepvirus en voelde zich gisteren voor haar partij in de derde ronde zo belabberd dat ze even overwoog om helemaal niet op Wimbledon te verschij nen. Zover kwam het niet omdat ze stille hoop koesterde Sabine Door Peter de Jong Assen - Voor het eerst in zijn carrière staat Jurgen van den Goorbergh op de eerste start- rij van een Grand Prix. Giste ren perste de Bredase 250 cc coureur er in de kwalificatie training voor de TT van Assen een geweldige laatste ronde uit waardoor hij uitkwam op een vierde plaats. Daarmee is hij de enige Nederlandse 'troef' in de Dutch TT. Voor Van den Goorbergh is dat resultaat een 'geweldige opste ker'. „We hebben dag en nacht gewerkt aan de motor. Dankzij tuner Thijs Hessels, die eerder voor mijn broer Patrick werkte, hebben we wat extra pk's uit de Honda kunnen halen. Ik staar me niet blind op deze prestatie. Ik hoop natuurlijk op een goed re sultaat, maar een podiumplaats sluit ik eigenlijk uit. Er staan nog de nodige fahrieksjongens achter me en die zullen ook hun best doen. Of het regent of niet, dat maakt me niet meer uit. Ik heb nu laten zien dat ik op een droge baan ook aardig meekan. Ik ken het circuit goed, dus dat is in mijn voordeel." Van den Goorbergh hoopt vol gend jaar op een snellere fa- brieks-Honda te kunnen rijden. Daarvoor heeft hij echter een budget van een miljoen gulden nodig. Zijn huidige sponsors heb ben hem al de helft van dat be drag toegezegd. „Dit resultaat helpt natuurlijk. Ik denk dat de kans redelijk groot is dat het vol gend jaar gaat lukken." De Bredanaar stond gisteren lan ge tijd op de vijfde plaats. Cees Langeveld, manager van het MQP Racing Team waar Van den Goorbergh voor uitkomt: "„Een kwartier voor het einde van de training heeft Jurgen een nieuwe set banden laten monteren. Toen begon het te regenen en heeft hij een tijdje gewacht. Vlak voor het eind van de traing werd het droog en heeft hij nog twee rondjes ge reden. In de allerlaatste ronde Utrecht. NK Matchplay, vrouwen, geplaatst voor de tweede ronde: Thijssen, Versnel, Aghina, Vidor, Vrijenhoek, Willemsen, Van Wezel, Zelsmann, Sion, Hollander, Geuze- broek, Zegers, Manting, Diepen, Lempers, Neggers. Mannen, geplaatst voor derde ronde: Rodenburg, A.Ruiz-Fonhof, Been- ackers,Derksen, Van de Berg, Stok man, Vogel, De Bruin, Seton, Sloot- maekers, L'Herminez, Kraay, Metse laar, Van Tilburg, Nijenhuis, Lafe- ber. Parijs. Frans Open, 1,4 miljoen gul den Stand na tweede ronde: 1. Ri chardson (Eng) 131, 2. Burns (NIe) 133, 3. Broadhurst (Eng) 134. Uitge schakeld: Muntz (Ned) 144. Cromwell. Hartford Open, stand na eerste ronde: 1. Daley (VSt), Norman (Aus) 64, 3. Gilder (VSt) 66, 4. Malt- bie (VSt), Sullivan (VSt), Sasaki (Jap), Sutherland (VSt), Bertsch (VSt), Lowery (VSt), Lancaster (VSt) 67. Eschenried (Dui). Challenge Tour, stand na twee ronden: 1. Jacobson (Zwe) 133 slagen (-11), 2. Mellor (Eng) 135, 3. Thül (Dui), Phillips (Eng) 136, 9. Steenkamer (Ned) 138 (-6). Kiel. Kieler Woche. MANNEN Mistral, stand na acht races: 1. Hrdi- na (Tsj) 16 punten, 2. Bourmaud (Fra) 23, 3. Duboy (Fra) 26, 5. Koops 27. Laser, stand na negen races: 1. Eckardt (Den) 19,2. Coates (GBr) 24, 3. Saraskin (Est) 28. Star, stand na zes races: 1. Beas- liep alles perfect met als gevolg dit resultaat," aldus een tevreden Langeveld. Snelste in de 250 cc-klasse was de Fransman Olivier Jacque. Voor het eerst staat hij met zijn fabrieks-Honda op pole-position. Massimiliano Biaggi werd twee de. De wereldkampioen zei nog veel last te ondervinden van zijn rug door een val in de trainingen van donderdag. Ralf Waldmann reed naar een derde plaats. UITSLAGEN TT, kwalificatietrainingen, tweede dag. 125 cc: 1. Tokudome (Jap) Aprilia 2.14,557 (baanrecord), 2. Aoki (Jap) Honda 0,539, 3. Alzamora (Spa) 0,924, 4. Manako (Jap) Honda 1,112, 5. Ueda (Jap) Honda 1,154, 6. Oettl (Dui) Aprilia 1,206, 7. Raudies (Dui) Honda 1,413, 8. Rossi (Ita) Aprilia 1,430, 9. Sakata (Jap) Aprilia 1,471, 10. Cecchinello (Ita) Honda 1,473, 20. Bodelier (Ned) Honda 2,663, 28. Filart (Ned) Honda 6,370, 29. Jans sen (Ned) Honda 6,942, 30. Rike (Ned) Honda 7,956, 32. De Rover (Ned) Honda 8,870. 250 cc: 1. Jacque (Fra) Honda 2.06,498, 2. Biaggi (Ita) Aprilia 0,449, 3. Waldmann (Dui) Honda 0,464, 4. Van den Goorbergh (Ned) hel/Giles (Aus) 10, 2. MacDo- nald/Jespersen (Can) 14, 3. Hoesch/Fendt (Dui) 14. Finn, stand na zes races: 1. Maier (Tsj) 7, 2. Rogge (Bel) 15, 3. Schmid (Dui) 17. Tornado, stand zes races: 1. Ga- bler/Parlow (Dui) 18, 2. Sach/Sach (Dui) 21, 3. Konovalov/Maisuikov (Rus) 22. 470, stand na negen races: 1. Berets- jkin/Boermatov (Rus) 17, 2. Kamp/Weigt (Dui) 25, 3. Over- tjoek/Konsjarov (Oek) 29. VROUWEN Mistral, stand na acht races: 1. Hor gen (Noo) 9. 2. Vangilve (Fra) 14, 3. Merret (Fra) 26. Europe, stand na negen races: 1. Fik eland (Noo) 12, 2. Degillis (Bel) 16, 3. Millbourn (Zwe) 19. 470, stand na negen races: 1. Krats- joen/Gaponovitsj (Oek) 13, 2. Patrunky/Pilz (Dui) 20, 3. Siep- mann/Koschinksy (Dui) 31. Honda 0,804, 5. Fuchs (Dui) Honda 1,030, 6. Laconi (Fra) Honda 1,155, 7. Ukawa (Jap) Honda 1,498, 8. Rug- gia (Fra) Honda 1,717, 9. Haraaa (Jap) Yamaha 1,755, 10. Miyazaki (Jap) Aprilia 1,778, 28. Bolwerk (Ned) Honda 5,006, 31. Romein (Ned) Honda 9,593, 32. Hoogeveen (Ned) Yamaha 11,426, 33. Pieper (Ned) Yamaha 12,550. 500 cc: 1. Criville (Spa) Honda 2.02,262 (baanrecord), 2. Romboni (Ita) Aprilia 0,077, 3. Doohan (Aus) Honda 0,469, 4. Capirössi (Ita) Ya maha 0,955, 5. Okada (Jap) Honda 1,046, 6. Bayle (Fra) Yamaha 1,087, 7. Cadalora (Ita) Honda 1,232, 8. Roberts jr. (VSt) Yamaha 1,424, 9. Barros (Bra) Honda 1,699, 10. Checa (Spa) Honda 1,844. Bijprogramma. Thunderbikes: 1. Costes (Fra) Honda 2.11,971, 2. Briguet (Zwi) Honda 0,685, 3. Zeelenberg (Ned) Honda 0,700, 4. Mertens (Bel) Honda 0,721, 5. Riba (Spa) Honda 0,795, 6. Ver wijst (Ned) Yamaha 1,191, 7. Mahe (Fra) Yamaha 1,235, 8. MacPherson (GBr) Honda 1,292, 9. De Vries (Ned) Yamaha 1,317, 10. Garcia (Fra) Honda 1,420, 18. Theunissen (Ned) Kawasaki 3,119, 20. Pajic (Ned) Kawasaki 4,057, 22. Bosma (Ned) Honda 4,319, 23. Hoogenboom (Ned) Kawasaki 4,380, 24. Hartel- man (Ned) Kawasaki 4,446, 29. Van Deelen (Ned) Honda 6,171. Appelmans toch nog te grazen te kunnen nemen, Schultz, nog altijd gezegend met een verwoestende opslag maar met weinig tactisch vermogen, had op show court nummer veer tien zowaar kansen de Belgische op de knieën te krijgen. Maar in de marathonpartij, waarin het Nederlandse en Belgische ge kreun en gesteun vaak op de lachspieren van de toeschouwers werkte, bleek de linkshandige Appelmans uiteindelijk over de langste adem te beschikken: 5-7, 6-3,10-12. Vreemd was dat niet, gezien de fysieke gesteldheid van Schultz, die tot en met het laatste punt bleef knokken. Maar terecht nam de Nederlandse, die sinds haar huwelijk met de Amerikaan Sean McCarthy in de Verenigde Staten woont, het zich later kwalijk dat ze het karwei niet eerder had af gemaakt. In de eerste set gaf ze een voorsprong van 5-3 uit han den, voornamelijk door enkele onbegrijpelijke missers te produ ceren. Nu moest ze voor drie sets aan de bak. En ze voelde zich al zo be roerd. Na de spaarzame rally's stond Schultz al te hijgen als een hert. „Ik had pijn in nek, buik en borst. Zware benen en niet gesla pen vannacht. Alles doet zeer. Daarom wilde ik de punten kort houden. Maar het mocht niet ba ten," aldus de voormalig jeugd kampioene van Wimbledon. Wimbledon kreeg vrijdag de eer ste windvlagen, maar ook eerste regendruppels over zich heen. Na enkele pauzes gingen gisteravond uiteindelijk definitief de doeken over de banen. UITSLAGEN Londen. Wimbledon. Mannen, derde ronde: Godwin (ZAf) - Becker (Dui/2) 6-6 opgave Becker, Washington (VSt) - Uuhr- ach (Tsj) 6-3 6-3 6-0, Johansson (Zwe) - Flach (VSt) 6-1 6-4 6-3, Haarhuis (Ned) - Stark (VSt) 6-4 6- 7 afgebroken door regen, Radulescu - Wheaton (VSt) 6-7 6-4 6-4 afge broken door regen. Dubbelspel, tweede ronde: Kem- pers/Nijssen (Ned) - Ardinghi/Bru- no (Ita) 7-5 7-6 6-4. Vrouwen, derde ronde: Appelmans (Bel) - Schultz (Ned/11) 7-5 3-6 12- 10, Sanchez-Vicario (Spa/4) - Sawamatsu (Jap) 6-4 6-1, Mary-Joe Fernandez (VSt/9) - Labat (Arg) 6-2 6-0, Wiesner (Oos) - Gigi Fernandez (VSt) 6-2 7-5, Studenikova (Slo) - Van Roost (Bel) 6-3 6-2, Frazier (VSt) - Gorrochategui (Arg) 6-0 6-3. Dubbelspel, tweede ronde: BoIIe- graf/Arendt (Ned/VSt/6) - Carls- son/Temesvari (Zwe/Hon) 6-1 6-2, Boogert/Spirlea (Ned/Roe/11) - De- mongeot/Dhenin (Fra) 6-4 6-2, Vis/Basuki (Ned/Ino/12) - Loetro- va/Tanasugarn (Rus/Tha) 7-6 6-7 6- 4. Parijs - De jacht van Stella Jong mans op de olympische limiet is eindelijk geslaagd. De atlete liep de 800 meter tijdens Grand-Prix- wedstrijden in Parijs in 1.58,90. Ze eindigde daarmee als derde, achter de Russin Afanasjeva en de Frangaise Djaté. De eis voor Atlanta is 1.59,50. Lissabon (afp) - De Boliviaanse voetballer Erwin Sanchez is voor zes maanden geschorst. In de uri ne van de spelverdeler van de Portugese club Boavista is een te hoog gehalte van de verboden stof cafeïne gevonden. Volgens voorzitter Loureiro van Boavista is Sanchez onschuldig. De cafeï ne zou afkomstig zijn uit de cola die Sanchez na de wedstrijd dronk. Zeist - De voetbalcompetitie kent in het komende seizoen, '96-'97, een opmerkelijk lange winterstop. Tussen zondag 22 december en vrijdag 14 fe bruari zijn geen wedstrijden gepland. Dit heeft als gevolg dat het seizoen in tegenstelling tot vo rige jaargangen pas laat afge lopen is. De slotronde is ge pland op zondag 1 juni 1997. Aansluitend volgt dan nog de na-competitie. Het eredivisie-programma be gint op 20 augustus met de wedstrijd Roda JC-Feyenoord. Een dag later spelen de meeste andere clubs hun eerste wed strijd, waaronder Ajax-NAC in de Amsterdam Arena. De eerste thuiswedstrijd van NAC in het nieuwe stadion is op za terdag 24 augustus, met Sparta als tegenstander. Be kerwinnaar PSV komt 22 au gustus voor de eerste keer in actie in de uitwedstrijd tegen NEC. In de eerste divisie gaat RBC van start met een uitwedstrijd bij Go Ahead Eagles. Eerste speelronde eredivisie: 20-8: Roda-Feyenoord; 21-8: Volendam-De Graafschap, FC Groningen-Willem n, SC Hee- renveen-FC Twente, AZ-Vites- se, Ajax-NAC, FC Utrecht- RKC, Sparta-Fortuna Sittard; 22-8: NEC-PSV. De overige wedstrijden van NAC tegen clubs uit de top drie zijn: 8-9: PSV - NAC; 12-11: Feye- noord - NAC; 17-11: NAC - Ajax; 6-4-'97: NAC - PSV; 4-5- '97: NAC - Feyenoord. Eerste speelronde eerste divi sie: 20/21 augustus: Veendam - FC Den Bosch, Emmen - FC Zwolle, GA Eagles - RBC, Dor drecht - Telstar, VW - Cam- buur L, MW - Excelsior, Haar lem - Eindhoven, Heracles - Den Haag, Helmond Sport - Top Oss. Zeist - Baronie, landskampioen bij de zondagamateurs, komt in het KNVB-bekertoernooi opnieuw uit tegen stadgenoot NAC. In poule 8 van de voorronde komen verder Kozakken Boys uit Werkendam en Dordrecht'90 uit. In poule 9 neemt de Zeeuws-Vlaamse zaterdagtopper Hoek het op te gen RBC, RKC en zondaghoofdklasser Halsteren. De clubs spelen een halve competitie. De nummers een en twee van elke poule gaan door naar de l/16e finales. INDELING Poule 1: FC Groningen, Emmen, Hoogezand, Appingedam. Poule 2: Heerenveen, Cambuur, Urk, Sneek. Poule 3: FC Twente, Veendam, Ajax 2, HSC'21. Poule 4: Vitesse, FC Zwolle, GVW, DOVO. Poule 5: Fortuna S, MW, Helmond Sport, RIOS'31. Poule 6: Willem II, FC Den Bosch, Eindhoven, Geldrop/AEK. Poule 7: De Graafschap, Heracles, De Treffers, IJsselmeervogels. Poule 8: NAC, Dordrecht'90, Kozakken Boys, Baronie. Poule 9: RKC, RBC, Hoek, Halsteren. Poule 10: FC Utrecht, TOP Oss, Sparta 2, SC Feyenoord (ama). Poule 11: AZ, GA Eagles, Excelsior, AFC. Poule 12: NEC, VW, Bennekom, BW. Poule 13: Sparta, Telstar, FC Den Haag, Scheveningen. Poule 14: Volendam, Haarlem, Quick Boys, Katwijk. BH (ADVERTENTIE) De EK Puzzel loopt van 10 tot en met 29 juni. Dagelijks zal er een spel geplaatst worden, wat bij goede oplossing een woord van 8 letters vormt. Om kans te maken op een van de fraaie dagprijzen kan dagelijks van 09.00 tot 21.00 uur (7 dgn.p.w.) deze oplossing worden doorgebeld naar nummer: Om mee te dingen naar een van de grote eindprijzen met als Hoofdprijs: EEN GEHEEL VERZORGDE REIS VOOR TWEE PERSONEN NAAR ATLANTA. moeten de 18 dagoplossingen worden opgespaard om op de laatste dag van de actie de eindoplossing te kunnen vormen. ZO DOET U MEE. In de dagelijkse doolhof van vragen en antwoorden dient u de juiste route te vinden van de start linksboven naar de finish rechts onderaan. Op uw weg van start naar finish komt u door alle grote cirkels. U doorkruist de doolhof van cirkel naar cirkel, van vraag naar antwoord. Dat kan horizon taal, verticaal of diagonaal zijn, van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden en van beneden naar boven. Bij iedere vraag geldt, dat het juiste antwoord in een van de aangrenzende cirkels staat. U mag dus nooit van vraag naar antwoord "over" een cirkel heenspringen. Hebt u het juiste antwoord bij een vraag gevonden, dan gaat u verder met de vraag die in dezelf de cirkel gesteld wordt en dat in totaal 8 keer. Bij elke stap van vraag naar ant woordt leidt uw route door een klein rondje waar 1 letter in staat. Die letters vult u in de volgor de waarin u ze passeert onderaan op de regel met lege rondjes in. Daar leest u dan een woord van 8 letters als dagoplos sing. 29 juni no. 18 O Joker Productions IfS OPLOSSING 1 OPLOSSING 2 OPLOSSING 5 OPLOSSING 3 OPLOSSING 4 OPLOSSING 6 OPLOSSING 7 OPLOSSING 8 OPLOSSING 9 OPLOSSING 10 OPLOSSING 11 OPLOSSING 12 OPLOSSING 13 OPLOSSING 14 OPLOSSING 15 OPLOSSING 16 OPLOSSING 17 OPLOSSING 18

de Stem | 1996 | | pagina 11